GEWB krijgt zestig aanvragen voor inspectie tegelijk D'66 tegen crematorium in Schiedam *lk wil spelen in de vakantie en daar moet geld voor zijn' VLAARDING8 DAGBIAl SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEB GOURMET RET vergeet halte: Gorzen weer de klos Posthoorn in vertrouwelijk overleg met vakbonden en SG P Brieven eerste keer geweigerd Hoofdpostkantoor onbereikbaar Huisartsen gevraagd in Zuid te beginnen 'Onverantwoord duur5 ;Ontslag voor 64 man Urnentuin wel in overweging ^u-eren OKMA ÖCAAT» Veel luidruchtig publiek bij raad Winkeliers bang voor omzetdaling door sectorenplan i Vlaardingen Twee keer deed Co van der Gaag van de kerngroep MUWI 1 erover om bij de GEWB zestig aanvra gen voor controle van de eieetrische bedrading aan te bieden. L. R- Hunscheidt van de afdeling inspectie was gisteren wel bereid om de brieven aan te nemen. Hij was duidelijk ver baasd over de botte weigering waar Van der Gaag eerder bij de GEWB op gestuit was. DONDERDAG 8 APRIL 1982 De afdeling inspectie zit op de eerste verdieping, maar mevrouw Van der Gaag kwam de eerste keer dat zij de aanvragen wilde aanbie den niet verder dan de bega ne grond. „Wij gaan niet ver der dan de meter", zei de man van de GEWB volgens haar. En: „Met deze klachten hebben wij niets te maken." Het gaat de bewoners van de MUWI 1 erom, dat de kosten van het vervangen van de bedrading niet bij die van de komende opknapbeurt ko men. Bewoonster Van der Gaag en opbouwwerker Ron Koevoets maakten dat duide lijk aan Hunscheidt. Die was het er volledig mee eens, dat die vervanging bij het nor male onderhoud hoort. Hunscheidt achtte het moge lijk, dat bij de zestig inspecties die m de komende maanden plaats moeten vinden zal blij ken, dat het merendeel niet vervangen hoeft te worden. Volgens Koevoets is dat nogal onwaarschijnlijk, omdat, van de meer dan zeshonderd hui zen. al m meer dan driehon derd de bedrading aan het ein de van zijn leven bleek. ..Dan zal het bij de meeste huizen wel verrot zijn." Over de tactiek van de kern groep 3V1UWI 1 was Hun scheidt minder te spreken Liever had hij de aanvragen gespreid zien binnenkomen „Wij kunnen nu niet toezeg gen dat het allemaal op korte termijn zal gebeuren. Boven dien weten we met welke ge vallen van deze stapel spoedei send zijn en welke niet Maar daar wilde Van der Gaag wel overheen stappen. Als het maar gebeurt voor de opknap beurt. Schiedam Tientallen Gor zen a ren hebben zich vanoch tend geergerd aan de onacht zaamheid, waarmee de RET de bussen heeft omgeleid in verband met weg werkzaam heden aan de Koemark tbrug. Dat de RET voor lijn 54 geen nood haf te heeft willen plaat sen op de Nieuwe Haven na bij de Oranjebrug, heeft de meeste buspassagiers uit Schiedam-Zuid minstens een kwartier vertraging bezorgd, terwijl ook de aansluiting op verder openbaar vervoer be moeilijkt werd. De Gorzenaren hadden erop gerekend dat zij, evenals in een vorige periode dat de Koe markt brug sn de binnenstad onbegaanbaar wasbij een noodhaïte naast de rotonde op de Nieuwe Haven konden uit stappen om bijvoorbeeld bij het hoofdpostkantoor te ko men of om een wel geplaatste noodhaïte te bereiken voor bussen in de richting van Vlaardingen. Groenoord en de Botlek. Het bleek niet het ge val. Men was nu genoodzaakt om de lange busomleidtng te rug door de Gorzen mee te maken om uiteindelijk eerst op de Rotterdamsedijk uit te kunnen stappen Van hier kon men of teruglopen naar de Nieuwe Haven om daar over te stappen, of, als men dat op de Broersvest deed. eerst op nieuw door de Gorzen om te rijden alvorens men op de Nieuwe Haven terecht kwam. Vaak kwamen de passagiers tijdens de eerste omleiding tot hun spijt de bussen tegen, waarop zij hadden willen overstappen Bij het hoofdpostkantoor m de Lange Nieuwstraat kwam he lemaal geen bus m de buurt Bovendien heeft het m Schie dam tot verbazing geleid, dat af en toe een bus van Wesfn e- derland wèl over de afgesloten Gernt Verboonstraat en Koe- mark tbrug reed Men meent dat voor het busver keer deze uitzondering best gemaakt had mogen worden Wal openbaar vervoer betreft zit het de Gor zen nooit mee. Vorig jaar ver loor de wijk zijn directe ver binding met Schiedam-Noord, bovendien werd de frequentie m de avonduren verlaagd. Schiedam Zes huis artsen in Schiedam heb ben van wethouder Riet Taverne een brief ge kregen met de vraag, of zij bereid zouden zijn zich met hun praktijk in Schïedam-Zuid te vesti gen. Directeur Vlootman van het Schielandziekenhuis heeft al laten doorsche meren dat de artsen er waarschijnlijk niets voor zullen voelen, maar zo lang er in Schiedam geen vestigingsbeleid voor huisartsen en tand artsen is, wil Taverne proberen op basis van vrijwilligheid tot een goede medische voorzie ning in Zuid te komen. Volgens Vlootman moet de gemeente voorkomen de huisartsen tegen zich in het harnas te jagen. Dat zou het geval kun nen zijn, meent ook GGD-medewerker Hans Piepenbrink, als de ge meente verordenend zou gaan optreden. Filmstop zet banen «X Passage op het spel Schiedam De tanende belangstelling voor films in Passage heeft geleid tot ui terst vertrouwelijk overleg tussen wet houder Posthoorn, de stichting Schie- damse Gemeenschap, de stichting Passa getheater Schiedam en de vakbeweging. De bonden zijn erbij gehaald, omdat een algehele filmstop zal leiden tot ontsla gen. Hoeveel arbeidsplaatsen in Passage op de tocht staan, is nog geen uitge maakte zaak. Wethouder Posthoorn schrok zich vanochtend een hoedje, toen hij merkte dat de ver trouwelijkheid in het overleg geschonden is. Geheimhou ding was een absolute af spraak met de vakbonden, de SG en de stichting Passage theater. Het overigens nog prille voornemen om het filmpro gramma rucksichtlos te schrappen is ontsproten uit de noodzaak tot bezuinigin gen bij de gemeente Schie dam. Al enkele weken loopt SG-voorzilter Arie Ouwe- neel vrijwel dagelijks het Passagetheater in en uit om te peilen hoe de belangstel ling voor films is. Van Üu- weneet is bekend, dat hij da nig geschrokken is van het feit dat in hel kleine film zaaltje, Passage-Bio, soms niemand zit en dat te zelfder tijd in de grote zaal van Pas sage slechts twee. drie men sen zitten voor wie de film wordt gedraaid. Al die tijd is Schiedam Als eerste politieke partij in Schiedam spreekt D'66 zich in het verkiezingsprogramma uit tegen de bouw van een crematorium in Schiedam. Lijsttrekker Adri Reijn- hout noemde het gisteravond een veel ie duur prestige-ob ject, dat Schiedam tonen met geld gaat kosten. Hij vindt het van regionaal belang, dat ook Schiedam er alles aan doet om het Overschiese crematorium Hofwijk goed draaiende te houden. Hofwijk komt steeds meer in de rode cijfers terecht en in die situatie acht D'66 het on verantwoord om een paar ki lometer verderop binnen de eigen gemeentegrenzen een nieuw crematorium te bou wen. Zo slecht is het open baai- vervoer nu ook weer met. al dus Reijnhout, dat Schiedam mers niet naar Hofwijk zou den kunnen. Wel acht hij het de moeite waard om een nieuwe urnentuin op de al gemene begraafplaats irl Schiedam in overweging te nemen, zodat er na de cre matie in Overschie wel in Schiedam een locatie ter na gedachtenis aan de gestorve nen is. De afweging hierbij is dat mensen vaker naar een urnentuin gaan dan naar een crematie, dus dat die voorzie- mng in Schiedam wel als noodzakelijk kan worden be schouwd. Reijnhout heeft berekend dat ^Vlaardingen Cincinnati Mi- £vifcr0n in Vlaardingen, fabri kant van gereedschapswerk tuigen, zal voor 64 van de 358 -Personeelsleden ontslag aan dragen, Worig jaar al werd op grote -schaal overgegaan tot arbeids- ^verkorting. De fabriek kampt met dalende orderont- yangsten als gevolg van de ge- £*nge investeringsactiviteit in Europa. een zelfstandig Schiedams crematorium nooit rendabel zal kunnen zijn. Voorkomen moet dus worden, meent hij, dat er twee met verliezen werkende crematoria komen te staan, in Overschie en Schiedam. D'66 staat met dit standpunt lijnrecht tegenover de actie, die het gezaghebbende oud- PvdA-raadslid Tiny Krikke- Hein vóór een Schiedams crematorium voert. Me vrouw Krikke overhandigde enkele weken geleden een petitie hierover aan minister van binnenlandse zaken Ed van Thijn. het personeel op volle sterkte aanwezig. De exploitatie zou niet ge deugd hebben. Momenteel on derzoeken ambtenaren van de gemeente Schiedam de reke ningen over de afgelopen pe rioden. "Dat heeft op het stads kantoor al .geleid tot de con clusie dat er drastisch op Pas sage bezuinigd kan worden. Tot nog toe is in het geheime overleg niemand op de ge dachte gekomen om voor een aantrekkelijker filmprogram ma te zorgen. Alles staat in het teken van 'schrappen'. Voor méér is geen geld. Al langer bestaan er plannen om het filmprogramma van Passage in te perken. Post hoorn deed in 1978 een be leidsnotitie verschijnen, waar in hij een voorkeur uitspreekt voor een actiever gebruik van Passage door het Schiedamse verenigingsleven. De voor waarden, die de Nederlandse Bioscoopbond stelt aan het vertonen van films, maakt dat echter in de praktijk moeilijk. Een der voorwaarden is name lijk, dat een film een minimu maantal keren moet worden gedraaid. Als hiervan niet af geweken kan worden, 2ou de consequentie maar moeten zijn om helemaal met films te stop pen, hoewel gedacht wordt aan uitzonderingen voor het kinderprogramma en de zeer druk bezochte Turkse films. Posthoorn heeft over deze sug gestie de meningen van de stichting Passagetheater en de SG gepolst. De eerste is een papieren slichting die de bios coopvergunning beheert en het personeel in dienst heeft, de SG heeft er als subsidiever- delende instantie mee te ma ken. «yW'. treft advertentie. N WE.BINNENWEG 186 (hoek's-Gravendijkwal!7fel. 769847 NWE.BINNENWEG 285 (t.o. Altrert Heijn) Tei.760418 Vlaardingen Na twintig minuten spelen kon de Showband Liberté de instru menten wel weer inpakken. Hun muzikale protest in de hal van het stadhuis werd toen doorbroken door een stoet kindertjes die lang strok. Die kwamen met ou ders en medewerkers van buurthuizen ook naar de raadsvergadering om te pro testeren. Samen met de ver pleegsters van Vaartland, die in spanning zaten over hun baan, zorgden ze voor bom volle publieke tribunes. Met protestbrieven van Liber té, een motie van de Federatie van Vlaardingse Muziekvere nigingen en misschien ook het muzikale protest, het geschal van koper en hel tromgeroffel in de hal heeft de showband voorlopig bereikt wat bij wilde bereiken. De huurverhoging die de band opgelegd kreeg zal weer in de com missie voor so ciaal-culturele zaken on in de culturele raad worden behan deld. Of de buurthuizen met het protest tegen bezuiniging op de speel weken voor kinderen in de zomer hetzelfde zullen bereiken moet vanavond nog blijken. De kinderen die zij Protesterende kinderen komen de hal van het stadhuis binnen, waar de showband Liberté, ook al in protest, het koper liet schallen. meenamen waren minstens zo luidruchtig als Liberie. Kre ten, schrille fluitconcerten en applaus klonken op als er weer iemand achter het spreekgestoelte ging staan om te pleiten voor de vakantie- speel weken. De verpleegsters van Vaartland en sommige raadsleden klapten driftig mee. „Het is ontzettend gemeen, dat de kinderen van de laagstbe taalden altijd de dupe zijn", zei een spreekster. „Veel ouders kunnen met het vliegtuig ne men en zo maar een paar we ken naar Torremolinos gaan." Ze vroeg het college om de zaak niet alleen financieel, maar ook sociaal te bekijken De buurthuizen krijgen nu nog een extra subsidie om voor die kinderen in de vakantie iets te door Aad Rietveld doen Als het aan B en W ligt wordt die subsidie geschrapt Eén van de argumenten van wethouder Cees Bot is, dat het opvangen van kinderen in de- zomervakantie bij het gewone werk van de buurthuizen hoon, en dat ze er daarom geen extra geld voor hoeven te krijgen. Maar volgens Piet boere en Bait Noyon, twee van de sprekers namens de wijkcentra, zitten die huizen ai zo krap bij kas. dat ze deze klap er echt met bij kunnen hebben. Boere „Het is de zo veelste bezuiniging bij de buurthui/en." Kinderen stonden ook bij het spreekgestoelte Een klein meisje werd opgetild en ver telde wa» zij van de bezuini gingen vond. „Ik ben Asmn, en ik wil in de vakantie hut ten bouwen en toneel spelen op het buurthuis en daar moet geld voor zijnOf het alle maal iets uithaalt moet vana vond. in het vervolg van. de raadsvergadering nog blijken^ Vlaardingen Winkeliers, verenigd in de organisatie van Vlaardmgse onderne mers, vrezen omzetverlies wanneer de binnenstad wordt verdeeld in vier secto ren. Het indelen in sectoren maakt deel uit van het ver keersplan voor de binnen stad dat er op is gericht het autoverkeer uit het centrum te weren. De winkeliers wijzen daarbij op een onderzoek naar de ge volgen van de invoering van een dergelijk verkeersplan voor de Groningse binnenstad. De winkelomzetten zouden daar met vijf procent zijn ge daald. De OVO vraagt in een brief aan de gemeenteraad bij de besluitvorming rekening te houden met de negatieve ont wikkelingen voor de midden stand in Groningen. Tevens dringt de ondernemer sorganisatie er bij het gemeen tebestuur op aan zich aan te melden voor het proefproject om de parkeergelegenheid in en de bereikbaarheid van de binnenstad te verbeteren. On langs heeft de gemeente Utrecht van het rijk vijf mil joen gulden gekregen om daar mee te experimenteren. „Ook in Vlaardingen is de situatie dusdanig dat het bedrijfsleven zich geen omzetverlies kan permitteren, als gevolg van welke verkeers- of parkeer- maatregel dan ook", aldus de OVO. Op een gecombineerde verga dering van de raadscommissies voor verkeer en vervoer' en inspraak bracht de OVO- de problemen van de Groningse winkeliers ook al naar voren. Wethouder Goudriaah ntwoordde daarop dat als 'de winkeliers aankomen met ".hét Groningse voorbeeld hij Rome en Parijs er ook wel bij dton halen. De OVO vindt datLde bezwaren toen niet serieus gjjb genomen en brengt ze daarom in de brief nog maar eensfein; der de andacht van de raaij^; den. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1