WATERWEG Boemerang kan uitzending op de buik schrijven GRAAG fiEDAAN. ^55^*5*. SPORT 'Ik weet tot hoever ik kan gaan' Leiding naar Groote Lucht Algemene stichting krijgt de voorkeur Met vakantie Toch camera in politiecel ter meuten natuurlijk D'66 geef t doorslag bij discussie over bejaardentehuis Kettingbotsing op rijksweg 12 QUISPEL-HOUTMAK PIANO'S MUZIEK Liduina- stichting vol vertrouwen over Arob-zaak Vorig jaar minder verkeersdoden f f Henri Riedijk loopt om het lopen Volleyballers naar Krimpen SPORTAGENDA Extra atleten Basketballers met hakken over de sloot WIK-turnsters naar eindstrijd De Ooievaars is er bijna Schiedam Radio Boemerang kan het wel vergeten. De stichting krijgt geen vergunning om in de week van 26 mei een radiouitzending te verzorgen over de ge meenteraadsverkiezingen. Bij de gemeente Schiedam acht men het niet verantwoord om welke piraat dan ook in de ether toe te laten. Immers, politici die aan een dergelijke uitzending zouden meedoen, lopen dan volgens de gemeente het risico dat zij veroordeeld worden tot een boete, zoals onlangs de pvdA'ers Sïcco Mansholt en Relus ter Beek overkwam. Er is nu sprake van dat de zie kenomroep Schiedam de uil zending mag verzorgen zonder de medewerking van Radio Boemerang, die als eer ste in Schiedam gebruik wilde maken van het idee van mi nister André van der Louw om gemeenten een eenmalige zendmachtiging te geven voor een experimentele uitzending. Gisteren nog leek alles erop te duiden dat de ZOS en Boeme rang de handen ineen konden slaan, maar bij de gemeente acht men dat juridisch even min juist. De gemeente durft het niet aan om de zendmach tiging, die zij zelf kan krijgen, door te geven aan Radio Boe merang. Overigens heeft Schiedam af gezien van de mogelijkheid om er eind mei een televisie-uit zending van te maken in plaats van een radioprogram ma. De kosten zijn hierbij een overweging geweest. Maar ook het feit dat de tv-uitzending via het kabelnet de Schiedam mers een avondje Belgie-Frans zou kosten, heeft een rol ge speeld. Bij D'66 vindt men dat onzin. Zoveel mensen kijken niet naar Belgie-Frans dat het niet voor één avondje gemist zou kunnen worden, vinden de democraten. Zij hechten aan een lokale tv-uitzending beduidend meer waarde dan aan een radiodebat met de plaatselijke politici. Vlaardmgen De Vlaardingse gemeenteraad heeft zich gis teravond na lange en aan het eind nog heftigediscussies uitgesproken voor de algemene stichting als bouwheer van het toekomstige verzorgingstehuis voor bejaarden. D'66 voeg de zich-na drie uur debatteren uiteindelijk met een principe besluit bij de keus van de PvdA. Ook de democraten zijn de mening toegedaan dat Vlaar- dingen, gezien de bevol kingssamenstelling, niet is gebaat met een kerkelijk te huis. Daardoor werd met een kleine meederheid (18 tegen 15 stemmen) de CDA-moiie ten faveure van de protes tant-christelijke stichting verworpen. Nog vandaag of morgen zal de algemene stichting nu een bouwaan- vraag indienen. De doorslag voor de demoera ten gaf wethouder Goudriaan met zijn verklaring: „Het moet mogelijk zijn nog dit jaar mei de bouw te beginnen, wie de bouwheer ook is. Als er ten minste geen beroepsprocedure wordt aangespannen en daar ga ik niet van uit". De twee raadsleden van D'66 gingen zodoende voorbij aan het be toog van CDA-wethouder Wijnstok. In tegenstelling tot zijn socia listische collega verkondigde hij de stellige overtuiging, dat de teneur van Gedeputeerde Stalen zich uitspreekt voor de protestant christelijke stich ting. „Ik acht het een zeer moeilijke zaak. dat dit alsnog wordt omgezet in een verkla ring van geen bezwaar voor de algemene stichting. Ook ge zien de goedkeuring die pas van CRM is gekomen. GS heeft mij gezegd, dat de beslui ten zijn genomen; dat het sta tion is gepasseerd. We moeten daarom op safe spelen. Daar is Vjaardingen mee gediend". D'66 liet de andere fracties tij dens de raadsvergadering lang in het onzekere. Fractievoor zitter Hans Versluys van de PvdA kreeg het er zelfs knap benauwd van. Hij had de steun van deze twee raadsleden hard nodig om een meerderheid voor de socialistische plannen te bewerkstelligen. In een kor te pauze moest de PvdA dan Pijnacker Op de noordelijke rijbaan van rijksweg 12 heeft gisterochtend ter hoogte van Nootdorp een kettingbotsing plaats gevonden. Hierbij liep een drietal auto's zware plaat- schade op. Niemand werd ge- wond. ook nog danig op de democra ten inpraatten. Het CDA zakte na het aanho ren van het D'66-stand punt te leurgesteld in de raadsstoelen weg en het GPV-lid Var der Velden sprak amper binnens monds enkele verwensingen uit. terwijl vanaf de publieke tribune afkeurende kreten op stegen. VVD'er Neijssel gaf als enige van zijn partij tenslotte ook de voorkeur aan een alge meen tehuis. Hoe de verwikkelingen rond het te bouwen verzorgingste huis nu verder uitpakken, blijft een zaak van gedeputeer de staten. Volgende week woensdag nemen zij een be slissing. In feite heeft de raad nu alleen een advies gegeven. Legt de provinciale overheid het meerderheidsstandpunt van Vlaardmgen naast zich neer, wat mogelijk is, dan kan de protestant christelijke stich ting alsnog gaan bouwen. Het merendeel van de raad verwacht echter dat gedepu teerde staten zich naar de nu gedane uitspraak zal schikken. Don Rodrigues van D'66: „Wij zijn blij, dat GS 2ijn beslissing omtrent de bouwheer nog een week heeft uitgesteld om de uitspraak van de Vlaardingse raad te horen. Gedeputeerde staten zal zich heus nog wel twee keer bedenken, als wij de algemene stichting naar voren schuiven". Zal de verklaring van geen be zwaar naar de algemene stich ting gaan, dan blijft er voor Vaartland en De Wetering de mogelijkheid over een be roepsprocedure bij de staat aanspannen. „Ik acht het risi co, dat de protestant christelij ke stichting in beroep gaat. zeer groot", sprak Jo Schriel, fraotievoorziuer van het CDA, verontrustend. „Dan ontstaat de kans dat er verzorgings plaatsen voor Vlaardmgen verloren gaan". „Daar kunnen wij ons niet in vinden", liet Rodrigues daarop weten. „Als Vaartland beroep aantekent, gaat dat ten koste van de bejaarden in Vlaardin- gen". En daarmee kreeg de protestant-christelijke stich ting alvast de Zwarte Piet toe gespeeld voor een eventueel bezwaarschrift tegen een uit spraak van de provincie. Manêtte Hoogendtjk van de VVD en de gehele PSP-fractie, Leo Zeef dus. ontbraken gisteravond bij de discussie over de bouw van het bejaardentehuis. Beiden zouden de voor keur aan de protestant- christelijke stichting heb ben gegeven. Remi Poppe van de Socia listische Partij profiteerde van de afwezigheid van Leo Zeef om achter zijn rug te laten weten, dat „de heer Zeef besloten heeft ^met vakantie te gaan om zo een stemgedrag tegen de wil van de SP te omzei len". De SP. dat een iijstverbin- dïng met de PSP heeft, schreef in een pamflet dat zij met ontsteltenis kennis hadden genomen van het besluit van de PSP. „Deze onverkwikkelijke zaak", aldus de Socialistische Partij, „benadrukt de juist heid van ons besluit zelf standig aan de komende verkiezingen deel te ne men". Het werk aan de perslei ding, die in de toekomst het Schiedamse rioolwater naar de Zuiveringsinstallatie De Groote Lucht tussen Vlaar- dingen en Maasluis moet voeren, vordert gestaag. Op de foto zijn de werkzaamhe den bij het Schiedamse No- votei in volle gang. Op diver se plaatsen in Schiedam en Vlaardingen wordt al enkele weken aan het karwei ge werkt. Vanaf Vlaardingen rukt de stalen buis langzaam op in de richting van Schiedam-Bij- dorp, waar de persleiding wordt aangesloten op het ge maal. In oktober moet het werk klaar zijn. Als enige tijd daarna De Groote Lucht wordt geopend, zal het afval water van Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis gezui verd in de Nieuwe Waterweg worden geloosd. Dan zal er een einde zijn gekomen aan het lozen van ongezuiverd rioolwater in de rivier. WIJ HEBBEN MEER BLADMUZIEK DAN U DENKT! Uitgaven van Peters, Henle, Schott etc. Ballade pour Adeline voor piarvo 4.75 I m Laurens van Rooyen Rêverie voor piano 17.50 Singel 116 - Schiedam - Tel. 010-26 88 71 Schiedam Directeur W.J.B. Huckriede van Huize Franke- land en zijn adviseur Janssen zijn gistermorgen voor de Der de Kamer van de Arob-com- missie van provinciale staten verschenen. Zij waren in Den Haag namens de Sint Liduina- stichting, die de afwijzing van het verzoek om personeelsuit breiding heeft bestreden. De nu te volgen procedure is als volgt: de uit provinciale statenleden bestaande commis sie gaat een advies uitbrengen aan gedeputeerde staten van Zuid-Holland. Dit college hoeft het advies niet over te nemen, maar neemt m elk ge val binnen zes weken een be slissing. De Liduina-stichting had om een personeelsbestand van 137 man gevraagd. GS wilde niet verder gaan dan 122. Hiermee werd al enigszins tegemoet ge komen aan de 'eis' van de stichting, maar die achue dat niet toereikend. "Voor de Liduina-stichting is het nu afwachten geblazen. Maassluis Een van de cellen in het politiebureau zal bin nenkort worden uitgerust met een camera, waarmee arres tanten in de gaten kunnen worden gehouden in de meld kamer. Het plan stuitte bij de raadsleden enige maanden ge leden op grote tegenstand, maar nu duidelijk is dat aan het gebruik een aantal voor waarden is verbonden stemde de een ruime meerderheid toch voor. Burgemeester Van Es zegde toe dat de camera alleen zal worden gebruikt „in noodza kelijke gevallen", daarmee on der meer doelend op arrestan ten bij wie het gevaar van zelfmoord zou bestaan of die onder invloed van drugs of al cohol verkeren. Ook zullen de arrestanten worden geïnfor meerd over het feit dat zij via een tv-circuit in de gaten wor den gehouden. Het CDA- raadslid Van der Spek vroeg zich af hoe dat dan moet bij mensen die niet aanspreek baar zijn. De raadsleden Pons en Van der Spek (beiden CDA), Hoog- enraad (PvdA) en Van der Griend (PPR) stemden tegen. De inbreuk op de privacy van arrestanten vonden 2tj te zwaar wegen om akkoord te gaan. Ook de andere raadsle den zeiden moeite te hebben met de aantasting van de pri vacy, maar lieten zich door burgemeester Van Es overtui gen dat er wegens 1 et krappe personeelsbestand bij de politie geen andere mogelijkheid is. Vlaardingen Het afgelopen jaar zijn tn Vlaardingen door de politie 82 minder verkeers ongelukken geregistreerd dan het jaar daarvoor. Ook het aantal verkeersslachtoffers nam af. Vijf mensen overleden vorig jaar ten gevolge van een ver keersongeluk; in 1980 waren dat er acht. Het aantal zwaar gewonden steeg echter van 17 naar 25. Straten in Vlaardm gen waar vorig jaar meer dan dertig ongelukken plaatsvon den zijn onder meer Van Ho- gendorplaan. Holysingel, Bur gemeester PruissingeL West- landseweg, Ketheiweg, West- havenkade en Schiedamseweg. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even f #aa®; verandering in, Adj Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f en goed beloond! Want voor die kleine, moeite krijgt u een verzilverd 1 miniatuur van de Laurenskerk, I re$; P°sfcode. Sdres: f Fostcode- Teiefo o„; I Stuurd, P'aJci, Ufensj{er|c Rotterdams Nieuwsblad donderdag rj 8 april 1982 Vlaardingen Even neemt Henri Riedijk wat gas terug. De trainingsop- bouw voor de Vlaardingse atleet is optimaal verlopen en hij voelt zich klaar voor de Westland Mara thon die zaterdag in Maas sluis wordt gelopen. Hij, de 23-jarige atleet, in een veld van ruim 300 één van de jongsten, is er de sport man niet naar om, zoals zovelen wel doen na een maal een goede prestatie, hoog van de toren te bla zen. Deelt complimenten door Chris Woerts uit aan het adres van Wim Verhoorn, de atletiektrai- ner in dienst van de KNAU, die de lange af standlopers onder zijn hoede heeft. „Hij," zo spreekt Riedijk waar derend. „is het immers ge weest die mij bij de selectie haalde van de lange afstandlo pers. Weliswaar zit ik nog in de B-groep, maar ik ben al heel blij dat Verhoorn me daar bij heeft gehaald." Het klinkt allemaal beschei den uit de mond van de Vlaar- dinger die nu alweer voor de zestiende maal de 'koningsaf- stand' van de atletiek zal gaan bedwingen. Ontspannen Bevreesd is hij er mei voor. Bij zijn club Fortuna, waar onder leiding van Sjaak Hoogendijk 23 atleten zich hebben voorbe reid op de marathon, heeft hij ontspannen naar de wedstrijd kunnen toewerken. „Ik wil de tijd die ik m Amsterdam heb neergezet verbeteren," gaat de als monteur werkzame Riedijk onverdroten voort. „In de hoofdstad liep ik een tijd van 2.27 uur en ik wil daar gewoon onder duiken." Veel zal echter afhangen van de omstandighe den. Interessant kan het in ie der geval wel worden, want niet alleen Henri Riedijk is uit Krimpen aan den IJssel Voor de dertiende maal in suc cessie prijkt de naam van vol leybalvereniging Vlaardingen op de lijst van deelnemende ploegen aan het sterk bezette internationale jeugd toernooi van VCK uit Krimpen aan de IJssel. B&P behoort daarmee tot de drie ploegen, die alle edities van dit evenement heb ben meegemaakt. Op 10 en 12 april nemen de spelers tot 23 jaar het op tegen een aantal gerenommeerde te genstanders. Enkele namen: Starlift, Örion, 't Wipke (Bel gië), Munster (Wesi-Duits- land), Odense (Denemarken), Tüs Ahrweiler (West-Duits- land) en natuurlijk VCK. De Vlaardingers zijn dit jaar ook min of meer betrokken bij de organisatie. Samen met DVO en THOR assisteren zij de gastclub met het verlenen van onderdak aan spelers en speelsters die van ver komen. Op beide dagen begint het toernooi om 09.00 uur en duurt tot laat in de middag. Op de eerste paasdag neemt B&P deel aan een demonstratietoer- nooi in Krimpen, waar het na tionale B-team en Rotterdam- B als partners fungeren. Zaterdag 10 april: Voetbal: 14 30 FC Amsterdam-SVV, 14.30 Zwaluwen VI- PPSC, 14.30 TOGR-HBSS, 14 30 SV Hoogvliet-Satelliet, ts.oo VTl-Her- mes DVS (beker), 14.30 Hoekse Boys-SVLV (beker). 18 00 VDL-Zwer- vers. 18.00 RlCS-Schiedarp, 16 15 Egelantier Boys-DVO'32, 14.00 SC Botlek-GSS, 14 00 SDV-CION; Da mesvoetbal: 14.00 DBGC-MW'27, 12.30 Sohiebroek-Vlaardmgen; Tatal- tennio: 17.00 Shot VVagenlngen- NOAD, Honkbal: 14 30 Vlaardmgen Ho!y-Terrasvogels (vr); Volleybal: 19.00 Broleco-Polaris (ft), 10.00 Inter nationaal toernooi VC Kompon in Krimpen aan den tJssel met deelna ming van Both en Partners (Schie dam): WielrannBn: 10.00 Fietstoer- tocht (Vlistloer) van TC Rijnmond. Siart vanaf wielerbaan in Harga; Atlo- li«k: 14.00 Maassluis-West, sporthal Sleendijkpolder. start Westtandma- rathon, finish circa 16.10 uur. Zondag 11 april: Wielrennen: 10.00 Clubkampioenschappen De Coureur; Voetbal: 14.30 DHS-Shetlield; Zwam men: 10.30 SZC-Sheffield in Sport- londsenbad te Schiedam: Bowling: 20.00 Uitwisseling Schiedam-Shef- fieid m Musis Sacrum. Maandag 12 april: Voetbal: 14.30 SW-SC Cam buur. 14.00 VlOS-Her- mes DVS. 14.30 HW-VFC, 12.00 Fey- enoord-De Hollandiaan. 14.30 V£p- Excelsior'20. 14.30 WCR-SFC, 14,30 IFC-Ursus, 30 Sparta-Zwaluwen VI (beker). 14.30 SVDPW-Swifl Boys, 14.30 LMO-Olympus Schiedam, 14,30 The Harvards-MSV'7l: Dame «voet bal: 12.00 Spartaan'20-Demos. 14.30 VFC-Sl Varkenoord. 14.30 DEH- Schiedam; Honkbal: 14.3D Vlaardin gen Hoiy-Zwljndrecht (vr); Volleybal: 09.00 Internationaal toernooi VC Krimpen in Krimpen aan den IJssel met deelneming van Both en Partners (Schiedam). Cor Vriend behaalde vorig jaar de overwinning in de West- land Marathon. Henri Riedijk kan zich aan hem optrekken in de wedstrijd van zaterdag. Maassluis Op de valreep hebben de organisatoren van de dertiende internationale Westland Marathon nog drie belangrqke inschrijvingen kunnen noteren. Het zijn de Engelse atleten Andy Robertson (beste tijd: 2.14 27) en Norman Wilson (2 13.16) en de nummer twee van het Nederlands kampioenschap van vorig jaar, Barry Knep- pers. De Noord-Hollander heeft een snelste tijd van 2.14 14 achter zijn naam staan en wil zaterdag in Maassluis, e- venals Cor Vriend, een aanval doen op de limiet voor het komende Europese Kampioenschap (twee uur en veertien minuten) op tijdsverbetering. Zo wil na tionaal kampioen Cor Vriend een tijd neerzetten van 2.14 uur, de limiet voor deelname aan üe Europese kampioen schappen. Henn Riedijk laat zich inspireren door het snelle gezelschap en, zo rekent hij geduldig voor. moei hij in staat worden geacht om zijn per soonlijk record weer wat scherper te stellen. Natuurlijk „Ik loop om het lopen," bena drukt hij nog maar eens met verheffing van zijn stem. „Als iemand zegt dat hij een tijd gaat verbeteren komt dat, om dat hij zich daar klaar voor voelt. Lopen is een natuurlijk eigenschap en ik heb die aan leg verder kunnen ontwikke len. Ik zie tegen die 42 kilome ter nooit op. Ik heb een keer aan een wedstrijd deelgeno men die ging over een afstand van 60 kilometer en die liep ik ook uit. Ik weet tot hoever ik kan gaan. Ach. je wilt het zelf en dan is het al geen moeilijke opgave meer," Stilzitten is Henri Riedijk vreemd. In de spaarzame uur tjes die hij naast zijn drukke werkkring vrij heeft, traint hij. Slaat, om zijn fanatisme nog maar eens te benadruk ken, geen trainingsdag over.-Is dan ook zeven dagen in de week intensief met zijn sport bezig „Lopen is heerlijk., Hèt is met zo prestatiegrericht ais andere sporten zijn. Je kunt zelf bepalen tot hoever je kunt gaan." Schiedam Met de hakken over de sloot bleef het eerste rolstoelbasketbalteam van De Ooievaars tegen Marathon aan de goede kant van de score* 44-43. In de slotfase van deze spannende ontmoeting sloeg Marathon hard toe en slechts met het nodige kunst en vlieg werk slaagden de Schiedam mers er in de twee winstpun ten vast te houden. De Ooievaars begon rustig en behield tot de dertiende mi nuut een kleine voorsprong. Omdat De Ooievaais in die fase een aantal opgelegde kan sen onbenut het en Marathon wèl scoorde, keek De Ooie vaars halverwege tegen een lang niet kansloze 15-12 ach terstand aan. In de tweede helft acteerde De Ooievaars agressiever. Nu stonden de Schiedammers in derdaad met minimale cijfers voor, Na een mislukte pressing verdediging van De Ooievaars werd teruggeschakeld op zóne. waartegen Marathon geen af doende antwoord had. De Ooievaars bouwde een voor sprong op van vijf punten, die door Marathon niet meer werd achterhaald. Vlaardmgen De turnafde- ling van RKWIK nam deel aan de voorrondes van de per soonlijke kampioenschappen van de Rotterdamse Turn bond. Liefst 86 meisjes en 18 dames probeerden zich bij de beste twaalf te plaatsen. Namens de Vlaardingse vere niging kwalificeerden zich: In- grid van Mil (10-11 jaar), Anita Vuyk (12-13 jaar), Corine van den Berg. Marjolein van der Laan (14-15 jaar). Joke Rlac- quière en Angelique van Ha ren (dames). De laatste deed weliswaar niet mee door een blessure, maar kreeg dispensatie en kan zo toch in de finales verschijnen. Deze worden zaterdag 24 april tgehouden in de sporthal Alexanderpolder te Rotter-"^ dam. Schiedam Ondanks de ne derlaag van vorige week. heb ben de tafeltennissers van ;d£ Schiedamse Invaliden Sport vereniging (SIS) De Ooievaars nog steeds goede vooruitzicht ten op de titel. Ditmaal werd met 8-2 gewonnen, heiggeft betekent dat De Ooievaars in de laatste wedstrijd tegen Holy 2 slechts één punt nodig heeft om kampioen te worden. De grote overwinning toont niet goed aan, dat er wel dege lijk hard voor de punten moest worden geknokt. In vier par tijen waren drie games nod(g cm tot een beslissing te. ko men. De nog altijd naar zijn vorm zoekende Mare Chomet^. te eiste hiervan het merendeel voor zich op, waardoor hij he£l moeizaam tot twee zegés kwam. Aanzienlijk beter verging het John du Chatinicr en WouC Peeman, die ieder een gave hattrick noleerde. Hel tweede verliespunt werd veroorzaakt door het gelegenheidskoppeï John du Chatinier-Woui Pee- man, dat in drie games vap Feleus en Tteman verloor ADVERTENTIE Agfa moviechrome 40.-. Super 8 kleurenfilm voor per- fefcte kleurweergave Geschikt" voor elke super 8 filmkamera Nu tnklusief ontwikkelen in. Nederlandse ontwikkeicentra ie Aan d3tum kleurgaranne; totokt 1982 Van 16,95 voor - r -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3