FNV vreest voor toekomst Cincinnati oBALDADIGo Ik ben nog gretig Bedrij fsgemeenschap denkt niet aan Klaverstede Conflicten brengen Van Mil tot ontslag Gemeentemuseum zet deuren open de Bron in Blik. M Jan van Altena terug bij VDL Vierde reorganisa tie in tien jaar Cursus over werk gemeentebestuur Open huis rond thema ,glas'' SPA Jubilaris Leen Pijpers weet van geen ophouden VFC start sterk De Hollandiaan weer verder Jacobs wil niet in de maling worden genomen Vlaardingen „Wat gebeurt er nadat deze reorganisa tie achter de rug is? Zitten we volgend jaar soms weer met ontslagen? Dat zijn voor ons de hamvragen, waar op Cincinnati eerst duidelijk antwoord op moet geven, voordat met ons valt te praten." Districtsbestuurder van de In dustriebond FNV Piet Janssen vreest dat er de komende ja ren nog meer ontslagen zullen volgen bij Cincinnati Milacron in Vlaardingen. „De toekomst voor het bedrijf ziet er donker uit." Door sommige werkne mers wordt zelfs gespeculeerd dat het meoderbedrijf in de Verenigde Staten er op uit is de Vlaardingse vestiging lang zaam naar de ondergang te helpen. Onlangs ht -ft het bedrijf, dat onder meer machines maakt voor de auto-industrie, het ontslag aangevraagd voor 64 personeelsleden. Dat is al de vierde reorganisatie ïn tien jaar. In die periode is het per soneelsbestand succesievelijk teruggebracht van ruim acht honderd tot nu 358. Vorig jaar is al op grote schaal arbeids tijdverkorting ingevoerd en nu dreigt dan weer ontslag voor nog eens 64 werknemers. De bond is bang dat de moe dermaatschappij geen stuiver meer in Vlaardingen wil in vesteren, zolang er verliezen zijn. „Het machinepark is nu al verouderd. Als er niet wordt geïnvesteerd gaat het bedrijf steeds verder versuk kelen. Cincinnati moet ge woon worden vernieuwd, an ders kan het zijn marktpositie wel vergeten." Geen perspectief „Op basis van de door het be drijf verstrekte gegevens zie ik geen enkel perspectief voor de achterblijvers. Door het bedrijf wordt nu eigenlijk al aangege ven dat de verliezen met de reorganisatie niet kunnen worden weggewerkt." Piet Janssen vraagt zich zelfs af of de orderprognose zoals die door Cincinnati op papier is gezet wel kan worden gehaald. Hij wijst er op dat de situatie bepaald niet bevorderlijk is voor de motivatie van het per soneel. Na de laatste reorgani satie in '79 is al een flink aan tal vaklieden naar andere be drijven vertrokken. Janssen is er haast zeker van dat dat nu weer zal gebeuren. „Op het moment is er bij het bedrijf in Vlaardingen nog veel techni sche kennis waar ze in de Ver enigde Saten niet tegenop kunnen. Op deze manier gaat die know-how echter vrrlo- ren." Tegengas Piet Janssen zegt dat nog er onduidelijk is wat de moeder maatschappij m de Verenigde Staten met Cincinnati wil. ..Daar heben we directie ook om gevraagd; om definitieve toezeggingen uit Amerika. Maar die zeggen het ook niet te weten. Als het aan de direc tie ligt wordt er alleen nog ge praat over een sociaal plan voor die 64 mensen. Wij vra gen ons af of de Nederlandse directie wel genoeg tegengas geeft bij de Amerikaanse ba zen. Ik wil niet zeggen dat dat niet gebeurt. Als het zo door gaat kunnen ze de werkne mers in ieder geval niet meer enthousiast krijgen. Je gaat toch met meer fluitend naar je werk als je het idee hebt dat je over een aantal jaren op straat staat? Zo iets is niet meetbaar, maar die onzekerheid werkt onherroepelijk in op het be drijfsresultaat." Vlaardingen De gemeente raadsverkiezingen staan voor de deur. Om die reden ver zorgt het Nivon Vlaardingen een viertal avonden om be langstellenden enig inzicht te geven in het werk van het ge meentebestuur. Vanavond zal Pvd A-fractievoorzitter Hans Versluijs een inleiding houden over het doel en de functie van het gemeentebestuur. Op overige drie avonden worden de diverse onderwerpen uitge diept door respectievelijk de wethouders Jelle Wijnstok, IJsbrand van der Velden en Bas Goudriaan. De cursus wordt gehouden in de Hoogkamer, van Baerle- straat 252 en begint steeds om 20.00 uur. Voor meer informa tie: Anne Meijer, tel. 355003 of de Hoogkamer 3468111. Klaverstede: geschikt voor Schiemond, maar bij de WSW zelf heeft men andere behoeften.. Schiedam Woordvoerder Ooms van het Rotterdamse makelaarskantoor Jones Lang Wootton heeft gister middag bevestigd, dat er be sprekingen zijn met de ge meente Schiedam over de in vulling van het binnenkort Opbou w werker ziek; blijft baan open? Schiedam De talrijke conf licten met bewoners beu ver trekt Kees van Mil als op bouwwerker van Schiedam- West. Hij heeft zich ziek ge meld en het 2iet er niet naar uit, dat hij zich nog op zijn werk zal laten zien. Volgens Arie van Loenen, bestuurslid van de SSWO waarbij de op bouwwerkers van de oude wij ken in dienst zijn, heeft Van Mil zelf aangekondigd dat hij een andere baan gaat zoeken. De opbouwwerker wil de pro- blemen niet aan de grote klok hangen. „Ik wil er verder bui ten blijven. Ik accepteer zoals ik ermee om moet gaan: hoe anderen ermee omgaan moe ten ze zelf weten," zei hij gis termiddag in zijn woning in West. Van Mil werd enkele ja ren geleden enthousiast bin nengehaald als opbouwwerker in de wijk, die hij goed kende: hij is er opgegroeid en hij was er sociaal-culture el werker, gestationeerd in centrum De Kreek. Van Loenen, die ook in het westen woont en de proble men in de wijk wel kent, zei gisteravond dat er niet bepaald een harmonieuze tijd geweest is binnen het opbouwwerk in West. „In de overleggroep, waarmee Kees te maken had, is een bewonersvereniging de meest constante factor. Als je daar nou niet aan wil, zit je al gauw in een conflictmodel. Je kunt je wel inzetten voor steeds wisselende groepjes mensen, maar om zo'n bewo nersvereniging kan je ais op- Maassluis Het Maassluis Gemeentemuseum houdt dit weekend open huis voor iedereen die maar komen wil. De aanleiding daarvoor is een aantal activiteiten rond een the ma dat in het museum op het ogenblik sterk de nadruk krijgt: glas. In dat kader loopt momenteel een expositie van de Rietveld Academie, samengesteld door studenten van deze kunstaca demie die zich geheel op wer ken met glas hebben gespecia liseerd. Gedurende de beide dagen zullen doorlopend twee films in het museum worden ge draaid die bij dat thema aan sluiten: de bekende films 'Glas' en 'Over glas gespro ken', beide van Bert Haanstra. Zaterdag tussen 14 en 16 uur komt verder een glasblazer, die ook 'live' zal laten zien wat er met dit materiaal allemaal te doen is. De glasexpositie, samengesteld door de werkgroep van de Rietveld Academie, toont naast glazen gebruiksvoorwer pen als schalen en kommetjes -ook uiteenlopende kunstwer ken van gias, waaronder ge beeldhouwd werk. Op de zol der van het museum is verder een kleine expositie over de fabrikage van vensterglas. Tijdens de open dagen zal ook een andere expositie die in het Gemeentemuseum loopt, aqua rellen en tekeningen van Ju dith Mokogmta, aandacht krij gen. Op deze expositie wordt ingehaakt door iedere bezoe ker in de gelegenheid te stel len, zelf ook te proberen een aquarel te maken, terwijl Ju dith Mokoginta zaterdag tus sen 16 en 17 uur een demon stratie van de door haar ge bruikte technieken zal eeven. Het gemeentemuseum, geves tigd op de Zuiddïjk, is zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur geopend. De toegang geduren de de beide dagen is gratis. bouwwerker toen niet heen. Maar ach, conflicten zitten nu eenmaal ingebakken in dit werk," aldus Van Loenen, die het uiterst vervelend vindt dat de SSWO nu opnieuw met een vacature zit. Van Loenen is ook PvdA-raadslid en merkt in die functie, hoe een vacatu re bedreigend kan werken bij verdere besluitvorming over subsidiering. „In een tijd van financiële ombuigingen weet je nooit waar je met een vaca ture aan toe bent," aldus Van Loenen, die echter hoopt dat het zo'n vaart niet loopt en dat er binnenkort een nieuwe op bouwwerker aangesteld kan worden. Volgens John de Kievith van de bewonersvereniging Schie- dam-West, waarmee Van Mil vaak overhoop lag, zal het vertrek van de opbouwwerker veel problemen oplossen. „De relatie met onze vereniging is momenteel zo, dat wij elkaar veel in de haren zitten. Hij wil ook niet doen wat het stich tingsbestuur hem opdraagt. Wij hebben tamelijk veel kri tiek op hem. Hij is die proble men nu zat en daarom wil hij weg. Wij zeggen niet dat hij weg moet, maar het zal wel schelen." De problemen had den onder meer te maken met het uitblijven van werkversla- gen, terwijl bewoners van de Kortlandstraat hebben erva ren dat Van Mil hen zonder het zelf te willen, maar door zijn manier van werken te gen elkaar opzette. Kees van Mil: hoe anderen ermee omgaan, moeten ze zelf weten... op te leveren kantoorcom plex Klaverstede aan de 's- G ravela n dse weg. Maar Ooms -r-niet te verwar ren met het gelijknamige ma kelaarskantoor m onr. .erend goedzegt officieel nog niets te weten van een concreet ge meentelijk plan, zoals de her huisvesting van bedrijfsge- meenschap Schiemond. Volgens directeur W. van der Veen van bedrijfsgemeenschap Schiemond moet het ook niet in die richting worden ge zocht. Zelf heeft hij behoefte aan een nieuwbouwpand, dat meer specifiek is aangepast aan de behoeften van de socia le werkvoorziening (WSW) Een dergelijk nieuw pand, zo zei Van der Veen gistermid dag, zal moeten voldoen aan enkele randvoorwaarden, zoals een goede bereikbaar heid. Klaverstede voldoet vol gens de Schiemond-directeur daaraan niet. Van der Veen taxeert dat de suggestie-Klaverstede voort spruit uit een besloten verga dering, die de commissie socia le zaken in Schiedam onlangs hield en waarin mededelingen werden gedaan over de nood zakelijke herhuisvesting van Schiemond. \,Dan gaat men al gauw kijken van: wat moet verhuizen, en wat staat er leeg?" aldus Van der Veen. „Maar ik blijf zelf uitgaan van een andere vestiging." Een in dicatie kan hij met geven. „Ik denk dat wij over een paar maanden verder zijn," zegt hij. Ook over de wijk, waar de nieuwe WSW-loeatie kan ko men, kan Van der Veen nog niets zeggen. De Branders- buurt (Schienoko) is echter na Klaverstede een voor de hand liggende plek. Om ook buiten Spa te drinken. in sprankelende smaken: GAZtUX ORANGE CITRON LEMON Rotterdams Nieuwsblad l vrijdag RW 16 apni 1982 De zomersporten staan weer voor de deur Overigens ter geruststelling: de cricketers van Excelsior '20 kunnen dit jaar niet degraderen Dat is met de voetballers wel anders Cor Nieuwen huizen gaat bij Zwaluwen opmerkelijk goed gekleed Dat is zelfs de spelers vrouwen opgevallen Leen Pjpers zijn 350e, Maarten Keizerwaard en Hugo Sluimer hun 250e wedstrijd, de oudjes doen het nog best Nico Mout is terug uit het ziekenhuis en hoopt weer snel bij GSS terug te zijn Aad van Hassel ia nog steeds zonder club Joop Molen dijk ook Bij Hermes DVS lopen de spelers van het eerste tegenwoordig in een speciale Hermes-spencer Volgend jaar in de hoofdklasse een clubkostuum Als SVV zo blijft presteren, worden er nooit geen stoeltjes verkocht Na het duel met SC Cambuur werden on geveer dertig bitterballen in het spe lershome neergezet De nog altijd plat Tilburgs pratende Janine van Noortwijk: „Net zo vee! ballen als er vandaag kan sen zijn gemist" Echtgenoot Bas heeft trouwens thuis niets te vertellen Bij Spirit gaat het petanque (Jeu de boule) nu echt van start Wim Roozenboom (De Hollandiaan) voorspelt, dat zijn club het 65-jarig jubileum niet haalt De bouwactie van HBSS loop als een trein In twee weken al twintigduizend gul den Het moet echter 105.000 gulden worden De club van Honderd van GSS zit in een chronische crisis Geldge brek luidt het verschijnsel Baldadig zit nooit zonder geld. Vlaardingen Leen Pij pers, de ietwat gezette spelbepalende middenvel der van Zwaluwen, die nu al meer dan twaalf jaar deel uit maakt van het eerste elftal, weet zich ge louterd na 349 wedstrijden in afwisselend de eerste en tweede klasse Toch. als hij morgen voor de zoveelste keer in de bloemetjes wordt gezet, vlak voor het be gin van zijn 350e wedstrijd, gaat er wei iets in hem om y tS'Ï- Vlaardingen De eerste wed strijden in de strijd om het Vlaardings voetbalkampioen schap zitten er op. Zwaluwen won nipt van DVO '32 met i- 0. VFC had in de uitwedstrijd geen kind aan Satelliet: 0-2. Fortuna tenslotte won op ei gen terrein met 1-0 RKWIK. Fortuna-RKWIK 1-0 Na een uiterst aantrekkelijke partij voetbal was het Fortuna dat aan het langste eind trok, RKWIK verzette zich manhaf tig tegen het twee klassen ho ger spelende Fortuna. De thuisploeg wist echter toch te winnen door een treffer van Cees Waasdorp. Satellict-VFC 0-2 In een ui terst sportieve ontmoeting toonde VFC zich de veel hete re ploeg. Satelliet probeerde wel om een positief resultaat uit hel vuur te slepen, de over macht van VFC was toch te groot. Het werd 0-2 door tref fers van Hans Jansen en Jo- han van Mil. Zwaluwen-DVO '32 1-0 Zwa luwen het er geen twijfel over bestaan wie de sterkste ploeg was. Weliswaar kwam het team van Cor Nieuwenhuizen niet verder dan één treffer, het overwicht was enorm. Doelpuntenmaker was Aat Biesheuvel. Rotterdam De handbalhe ren van De Hollandiaan lever den een uitstekende prestatie door het Rotterdamse Ancora uit de bekercornpetitie te wip pen. De Vlaardingers wonnen na een uitermate boeiende en spannende slotfase, waarin Rob Mooy enkele fraaie tref fers scoorde, met 15-17. Tot zes minuten voor het ein de keek De Hollandiaan tegen een achterstand aan, maar de Vlaardingers vochten terug en wonnen uiteindelijk verdiend. De Hollandiaan is door deze overwinning doorgedrongen tot de kwartfinale. ,.Ik ben nog gretig genoeg." ai- dus de speler die het gezicht van Zwaluwen zo nadrukke lijk is gaan bepalen. Leen Pij pers is synoniem voor Zwalu wen en andersom natuurlijk ook. „Echt, die huldiging van morgen doet me wel wat. Ik speel het spelletje nog graag en geef me nog lang niet gewon nen." Leen Pijpers, berucht om zijn zo gevaarlijke, wegdraaiende vrije trappen, heeft het plezier in de voetbalsport herwonnen. Had vorig jaar een rot seizoen. door Chris Woerts Was veel geblesseerd en kwam derhalve maar weinig 'aan de bak'. „Zwaluwen is weer een vriendenelftal en als de sfeer zo goed is komen de prestaties vanzelf. Vorig jaar was het in derdaad wel anders, maar on der Cor Nieuwenhuizen is het weer net als vroeger." De met een fraaie snor gesier de gynaecoloog (31) weel van geen ophouden: „Ik zeg maar meer met wanneer ik zal stop pen met voetballen. Als ik zeg dal ik stop beginnen de men sen direct te lachen. Ik doe daar maar geen uitspraken Leen Pijpers:...'Ik heb er nog steeds plezier in'... meer over. Natuurlijk, ik h< een druk leven, maar ik bele ook nog zoveel plezier aan h voetballen dat ik er voorlop nog mee doorga. Je moet c zaken wel goed afwegen, wai ik zit natuurlijk ook met mi. werk, maar zoals het nu ga - speel ik nog wel een poosje.' Opzien Sportief gezien is hel m Zwaluwen vallen en opslag dit seizoen. De prestaiieeurv van het team van Cor NieCj- wenhuizen is nog maar wein f' constant. Voor de winterstof baarde het elftal opzien snel, beweeglijk, bijna briljaif. - spel, maar na de gedwonge'! rustperiode werd punt op pur - verspeeld: „Toch heb ik or nog steeds met afgeschreve -( voor het kampioenschap. Aa 1 het begin van de competii'j j heb ik voorspeld dat je ongt f veer 32 punten moet hebben om kampioen te worden. Di f zit er voor ons nog steeds ii De laatste acht wedstrijden zt len we ons nadrukkelijk prt senteren." Terug naar de eerste klas, hi is voor de grootste verenigin g van Vlaardingen eigenlijk ee 'must'. Het is Leen Pijpers nit meegevallen, dat stapje teru| na de degradatie van het vor t 1 ge jaar: „Het voetbal in dr tweede klas is veel harde AS WH, Zwaluwen en in mir' dere male Be Fair zijn cl meest voetballende ploeger j De rest moet het vooral va'j; veel inzet hebben. Wij hebbe j het daar* moeilijk mee." En plotseling fel: Stel je voo dat PPSC kampioen wordt. I weet zeker dat ze na een jaa l weer uit de eerste klasse.vlie gen, Je pleegt roofbouw op je zelf als je zo iedere week tc J hel uiterste moet gaan." Morgen wacht aan de Zwalu wenlaan het Rotterdams i Xerxes. Leen Pijpers is e j klaar voor: „Het prikkelt we hé, die tegenstander, Aai j j Boers en Ernest Kegel, die bi 1 ons hebben gespeeld, kornet J j we dan weer tegen. Ja, dat t wel een extra stimulans on 1 een goede prestatie neer te zet 1,1 ten." - Maassluis Jan van Ale- na maakt zondag in de uitwedstrijd tegen ON A weer deel uit van het ba sisteam van VDL. Na eert aantal geprekken met trainer Gijs de Jong en de selectie van VDL werd besloten om Jan van Alte na terug te halen in het elftal. Eerder had de wis pelturige vleugelspits te kennen gegeven het sei zoen af te maken in het tweede elftal van VDL. Schiedam Met irritatie in zijn slemgeluid reageert Rob Jacobs op de insinuaties als zou SVV de laatste zes wedstrijden maar beter kunnen vergeten. „Ik weiger me er bij neer te leggen dat het seizoen is afgelopen", zegt hij. „En ik heb dat woensdag avond al laten merken, toen twee spelers op hun gemak aan kwamen sjokken en vier minuten ie laat op de training versche nen. Ik pik dat niet Ik eis dat de spelers hun verplichtingen tegenover hun werkgever nakomen en er niet met de pet naar gooien" Hetgeen betekent dat FC VVV zondagmidag op Harga een tot in de tenen geladen opponent tegenover zich treft, die zeker tegen ploegen uit de bovenlaag uit de eerste divisie nog even vlug een stuntje wij neerzetten. „We moeten eerst hun aanspeelpunten Ressel, Taihuttu en Jansen uitschakelen en daarna proberen zo nadrukkelijk mogelijk in de zestien meter van de tegenpartij te zijn. Maar ja, als we dan weer net zo veel kansen missen als te gen Amsterdam en Cambuur, kan ik er ook niets meer aan doen. Geen enkele trainer heeft daar vat op". De enige mutatie die te verwachten is, behelst de terugkeer van middenvelder Harry Meijboom in de basis. De laatste trainingen moeten Jacobs uitwijzen of Meijboom voldoende hersteld is van een spïerverrekking in de onderbuik, Jacobs: „Voor de rest is iedereen fit. En ik blijf die motor aanslingeren, tot de laatste wedstrijd achter de rug is..." V De spelers van de Maassluis(,f derdeklasser, die momentee een uiterst bescheiden plaat: op de ranglijst inneemt, had den veel kritiek op de intstel i ling van Jan van Altena. Da werd zo hevig dat de speler die ooit onder contract Stonc bij SVV, er de brui aan gaf s, VDL 's onbetwist beste speiei kan momenteel echter nïe worden gemist in de basis-elf. Oefenmeester Gijs de Jong „De gesprekken zijn in iedei geval goed verlopen. Jan moe: nu aan de bak en het in hei veld waarmaken. Er is de laat- ste maanden veel te veel ge- praat, dat is nu afgelopen. In h het veld wil ik dat de jongens presteren." VDL zal zich tegen ONA ook m een andere samensteling presenteren. Gijs de Jong laat Charles Ebeiing, Aart Trees en George 'Dump' Kouwenhoven buiten de basis. Voor hen spe len Jan van Altena en de A- junioren Ben Thureau en Henny Brinkman. Gijs de Jong: „Ik wil meer snelheid op het middenveld. Met Marcel van der Vaart en Jan van Al tena op de vleugels en een steeds in de spits opduikende* Hans Bos moet dat lukken." Geruchten al zouden aan het eind van seizoen een aantal spelers opstappen bij VDL, neemt Gijs de Jong, die zijn- contract nog steeds niet heeft, verlengd, met een krorreltje zout: „Ieder jaar geven er wel: een paar te kennen te willen vertrekken. Ik most het. alle maal nog zien. Ik wacht in ie der geval de ontwikkelingen rustig af." :i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3