ROTTERDAMS NIEUWS! LAP Papendrecht is gifboot zat Euromast bleef over 36° mmm ter meulen natuurlijk Élülif nMüi hst? Boze brief naar ministerie Onderzoek naar oliezwendel gestaakt na krante- beriehten Mammoetveiling' van Continental Property BV op komst: mmm Seaport zet nieuwe haven- terminal door HOGE RENTE. DIRECT OPVRAAGBAAR. ZATSEDAG !7 APKÏL t*5QS De Muriel ligt nog steeds met de lading chemisch afval in Papendrecht afgemeerd. Een voor het gemeentebestuur onverteerbare 2aak. Papendrecht- Het gemeente bestuur van Papendrecht wil dat het ministerie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne 30.000 betaalt voor het verwijderen van de lading chemisch afval van de In Papendrecht afgemeer de Muriël. Deze lading zou moeten worden verbrand bij de AVR, Dit heeft het ge meentebestuur in een nogal kwade brief aan staatssecre taris Lambers laten weten. Een afschrift van de brief ïs naar de diverse kamerfrac ties gestuurd. Volgens de brief van het ge meentebestuur is de kans op brand- en/of explosiegevaar reeel aanwezig Door de rijks- politic te water zijn monsters van de inhoud van de acht tanks van het schip genomen. Hierbij is gebleken, dat een deel van de lading kan ont vlammen bij 29 graden en een ander deel bij 35.5 graden Cel sius. De inspecteur van de volksgezondheid is gewezen op het gevaar voor de directe om geving bij een natuurlijke op warming van de afvalstoffen, maar hij heeft geen oplossin gen kunnen aandragen voor de verwijdering van het schip en de inhoud. De gemeente Papendrecht vindt, dat de rijksoverheid schromelijk m gebreke blijft bij het oplossen van de slepen de kwestie rond het gifschip. „Wij staan op het standpunt, dat verwijdering van schip en inhoud een eerste verantwoor delijkheid van het rijk is Het rijk speelt echter al maanden de ba» terug door te zeggen. dat de schepen onder de hin derwet vallen en daarom de gemeente verantwoordelijk is Het gemeentebestuur is het met deze opvatting niet eens „De Muriel ligt geheel toeval lig in Papendrecht Het had ook in een andere genteen te ligplaats kunnen innemen. Wij hebben de indruk dat door sommigen de opvatting wordt gehuldigd, dal de gemeente binnen wier grondgebied een gifboot toevallig ligplaats heeft ingenomen, maar zelf voor de geeigende maatregelen dtent zorg te dragen", aldus het ge meentebestuur in de brief. De gemeente voelt zich in een iso- latie-situatie gedrukt en door het rijk onvoldoende gesteund, omdat wettelijke bevoegdhe den in deze kwestie ontbreken of niet toegepast kunnen wor den." De afgelopen maanden heeft Papendrecht met vele instan ties overleg gevoerd over de gifschepen Uit dit overleg is volgens de gemeente gebleken, „dat er tussen de betrokken overheidsinstanties geen sa menhangend beleid wordt ge voerd en dat ondanks de vele wetten en voorschriften op het gebied van het milieu kenne lijk geen oplossing voor du probleem kan worden aange dragen* Al in november van het vorige jaar is er door de diverse be trokken instanties overleg ge voerd over de maat regelen, die op korte termijn genomen zouden moeten worden. Om dat het naar het oordeel vari de gemeente nut verantwoord is om nog langer te wachten. :s contact opgenomen met de AVR Het is echter niet be kend of de AVR de stoffen zelf /.ai kunnen verwelken Elders m de gemeente slaan nog ongeveer 200 vaten met bitumen, tiie door een andei gifschip, de Motel tank 10 op de kade zijn achter gelaten Do vermoedelijke eigenaar van deze vaten is door hel ministe rie aangeschreven ze u- ver wijderen. rnaar daarop i-> niet gereageerd en hierop is verder niets meer ondernomen Dt gemeente vindt het een onbe vredigende gang Vait /aken om ook hiervoor oen opio»smg ie* moeten jan dragen „Het zal u duidelijk zijn. dat de hierom - sch reven milieuproblematiek een gezamenlijke aanpak vergt, nu m voor de toe komst". zo uciicht de gemeen te de staatss er rot ai is Rotterdam Het politieon derzoek naar een groot scheepse zwendel met che misch afval en olie in de Randstad is stopgezet omdat de pers uitgebreid over de affaire heeft gepubliceerd. De Amsterdamse officier van justitie mr. J. de Bruin meent, dat voortzetten van het onderzoek nu weinig zin heeft, omdat het van de zwendel verdachte concern in Pijnacker al het belas tend materiaal weg heeft kunnen werken. Hei onderzoeksteam dat zich niet de zaak bezighield had juist extra maatregelen geno men om voortijdig uitlekken te voorkomen, maar kennelijk zijn die maatregelen niet vol doende geweest. Via verschil lende bronnen hebben ver slaggevers van het landelijke onderzoek kennis genomen en erover gepubliceerd. De vermoedelijke zwendel zou op louw zijn gezet door de oliehandel Van der Kooy uit Pijnacker, die op grote schaal chemisch afval en afvalolie opkocht om het daarna, soms vermengd met stookolie, als volwaardige brandstof op de markt te brengen. De brand stof werd onder andere bij tuinders afgezet. Ook een Am sterdams dochterbedrijf zou bij de kwestie betrokken 2ijn ge weest. Het onderzoek dat werd uitge voerd door een team van twaalf politiemensen verkeer de nog maar in de informatie ve fase. Het team is nu ont bonden, maar kan weer actief worden als zich nieuwe ont wikkelingen voordoen. Failliete huisbaas spoorloos verdwenen Curator Schollaart weet op dit moment nog niet of Continen tal Property nog meer panden op haar naam heeft staan. Van het kadaster van Rotterdam en omstreken heeft hij welis waar aiie informatie van het bezit van Continental Pro perty BV binnengekregen, waardoor de op stapel staande veiling kon worden uitge schreven. Maar hij wacht nog op informatie van de kadasters van overige delen van het land. Als blijkt, dat de failliete BV elders onroerend goed be zit, zal ook dit geveild worden, Schollaart verwacht met, dat hij snel klaar zal zijn met de advertentie Een lust om te zien! Deze stuktuurvitrage geeft uw huis een aparte stijl in ivoor Diverse maten 130 cm hoog Per meter van 6,50 voor 150 cm van 7,25 voor 4.20 130 cm van 8.50 voor 4.98 250 cm van 11,50 voor 6.98 500cm van 15.25 voor 8.30 •óöövvniiij: Rotterdam/Krimpen aan den IJssel Terwijl cu ratoren zich buigen over de afwikkeling van de faillissementen van zijn BV's (besloten vennoot schappen), is onroerend goed-handelaar D.W.Peter- se spoorloos verdwenen. „De laatste keer, dat ik hem gezien heb, was on geveer vier maanden ge leden, toen hij bij een no taris nog even wat zaken moest regelen. Ik hoorde daarvan en ben meteen Langs geweest. Ik moest Peterse spreken in ver band met het in septem ber vorig jaar uitgespro ken faillissement van zijn Vastgoed Maatschappij Lepelaarshof BV. Dat fail lissement leidde tot de veiling van zo'n honder denvijftig appartementen. Sindsdien heb Ik hem niet meer gezien. Het laatste, dat ik hoorde, was dat hij in Duitsland zou zitten", aldus de in Krimpen aan den IJssel gevestigde cu rator P.M. Schollaart. Samen met zijn Rotterdamse collega A.G. Beets probeert Schollaart de financiële aspec ten rond het tweede faillisse ment van een van Petcrse's BV's, Continental Property BV, af te wikkelen. Vanzelf sprekend werkt de 'verdwij ning' van Peterse daarbij pro blemen in de hand. Het laatste adres, dat van hem bekend is, was een huis aan de Lepelaar- singel in Krimpen aan den IJssel. Dat pand is echter ver kocht en sinds oktober '81 woont er een gezin, dal de naam Peterse alleen kent via een hele stapel foutief geadres seerde post, hinderlijke tele foontjes en vergeefse bezoeken van deurwaarders. door Kees Jonker 'Mammoetveiling' Op 6 april werd Continental Property BV failliet verklaard. Een aanvraag daartoe was in gediend door de Vereniging van Huiseigenaars Schepen- straat/Walen burgerweg in Rotterdam. Deze was naar de rechter toegestapi, omdat Con tinental Property haar aandeel in de gemeenschappelijke kos ten van de Vereniging van Huiseigenaars niet meer wilde opbrengen. Een - relatief klei ne - schuld van zo'n twintig duizend gulden kon Peterse niet meer afdragen. Het faillissement heeft tot ge volg, dat op de woensdagen 12 en 19 mei een 'mammoetvei ling' van plus minus 180 ap partementen/woningen zal plaatsvinden. Notarissen H. Jansen en V. van Heeswjjk nemen de vei ling van de in Rotterdam gele gen panden voor hun reke ning, hetgeen betekent dat op de twee genoemde data 's mid dags om twee uur respectieve lijk de inzet en afslag wordt gehouden in het Beursgebouw aan de Meent 110. Notaris C F.J. van der Valk veilt op dezelfde dagen 's och tends om elf uur de in Schie dam gelegen panden. Deze veiling is in gebouw Arcade. Lange Haven 71 te Schiedam. 'afbouw' van Petcrse's onroe rend goed-handel, In totaal heeft deze zes BV's op zijn naam staan. De curatoren ver wachten, dal de overige vier nog niet failliet verklaarde BV's op korte termijn in het kielzog van Lepelaarshof en Continental Property zullen worden meegezogen. Hoeveel onroerend goed in deze BV's is ondergebracht, weet men (nog) niet. Graantje Wèl is bekend, dat het imperi um van Peterse niet onaan zienlijk is. In de jaren zeventig kocht hij talloze panden op. De huizen markt floreerde toen nog en Peterse probeerde er een graantje van mee te pikken. Banken verstrekten hem hy pothecaire leningen oplopend tol een hoogte van achttien miljoen gulden. Grootste geld schieter was de Westland/U- treeht Hypotheekbank; daar naast namen de Fnesch-Gro- mngsche Hypotheekbank en Slaven burg's Bank forse hypo theken voor Peterse. Het in storten van de woningmarkt, gepaard gaande met een stij ging van de hypotheekrente, bracht Peterse in de proble men. De opbrengst van de huur van zijn onroerend goed werd lager dan de steeds groeiende hypotheeklasten. Volgens curator Schollaart heeft Peterse nooit voor ogen gehad om zijn woningen wer kelijk goed te beheren. Het was zijn opzet om de verhuur de panden zo snel mogelijk leeg te verkopen om daarmee een aardige winst te maken, „Een échte beheerder is Peter se nooit geweest. Achterstallig onderhoud heeft hij nauwe lijks gepleegd. Alhoewel hij daar soms niet onderuit kwam. Onder zijn schuldeisers zitten ook nog enige bedrijven, die onderhoud aan zijn panden hebben verricht zonder daar voor betaald te zijn gewor den", aldus Schollaart, die er kent, dat de huurders van de woningen van Pelerse's BV's zich minder gelukkig mogen prijzen met hun verdwenen huisbaas. De toenmalige prinses op de uitkijktoren van de Rotterdamse Floriade Rotterdam 'Geweldig zeg', riep de toen nog jeugdige prinses Beatrix 22 jaar geleden uit, toen zij vanaf de Euromast uitkeek over de stad. Het was tijdens de ope ning van de 'uitkijkto ren, die tot de wolken reikt'. Ver onder haar voeten de net ontluikende bloe menvelden van de Flo riade. Een bloemenzee van veertig hectare, die zich hoofdzakelijk be vond in Het Park aan de Westzeedijk, maar ook overdekt in de inmid dels verdwenen Ahoy' - en Energiehallen. Rotterdam was in dat jaar 1960 in de ban van de bloem. Wie de stad binnen reed, werd overweldigd door honderden bloemen in bakken aan lantaarnpa len en in perken. In de stad geurden en kleurden tientallen bloemenperken, waar hyacinten en narcis sen in volle bloei stonden. Bij de Euromast was het één en al pracht en praal. Bloemenvelden, kassen en palviljoens trokken die zo mer honderdduizenden be zoekers uit binnen- en bui tenland. Rotterdam zou een "groen- stad' worden en blijven, hadden de organisatoren zich voorgenomen. Dat plan zou in de loop der ja ren anders uitpakken. De kassen zijn verdwenen, de bloembakken ook. Het Park bleef 'leeg' achter. Fonteinen, fraai aangeleg de tuinen en exotische parkjes zijn nagenoeg ver dwenen, Het enige dat nu nog aan de Floriade hei in- nert, is de opknapbeurt, die Het Park heeft ondergaan en de Euromast aan de rand van datzelfde park. Amsterdam, waar latere Florïaden zijn gehouden, pakte het slimmer aan. Aan de eerste Floriade in 1972 hield de hoofdstad het fraaie Amstelpark over De Floriade '82, die afgelopen week tn Amsterdam werd geopend, speelt zich af m de betonnen nieuwbouw wijk De Bijlmermeer, Na afloop van de bloementen toonstelling is deze kille wijk een park rijker. Ondanks pogingen om de Floriade in 1972 en 1982 naar Rotterdam te halen, viste de Maasstad steeds weer achter net. In Het Park - nu een beschermd stadsgezicht - kan het niet Rotterdam Seaport krijgt een nieuwe con- tainerterminal in de Rotterdamse Brittanië- haven. Het moederbe drijf Furness heeft giste ren besloten de plannen daartoe door te zetten. De eerste fase van de bouw zal 25 miljoen gul den kosten, maar de ge meente Rotterdam heeft volgens Seaport-direc- teur Kuiper toegezegd een derde deel te zullen voorfinancieren. De ge meenteraad zal in haar meivergadering over die uitgave beslissen. In ruil voor het Rotterdamse geld heeft Seaport een uitgebreid investerings plan 1982-1985 voorge legd. Het besluit van Furness komt deels als een verras sing, omdat nog steeds niet is voldaan aan alle voorwaar den die het bedrijf aan de in vestering h«id gesteld. Het aantal arbeidsplaatsen hij Seaport moest namelijk wor den teruggebracht van 799 naar 590 en dat ts nog steeds niet gebeurd. Als de nieuwe terminal in 1984 m gebruik wordt genomen /al die af slanking wel hebben plaats gevonden. verwacht men bij Furness en daarom zijn de plannen nu toch door gc/ti Het Rotterdamse umtairu-i- bedrijf zal in verband met do nieuwe plannen een aanl.d oude terreinen m de Rottei- damse haven afstoten. Eén terrein is al verkocht, twee anderen tin de Waalhaven) worden nog overgedaan aan de gemeente Rotterdam Met de nieuwe terminal denkl Seaport eon belangrijk aan deel te leveren aan de her structurering van de stuk goed sector in do Rotterdamse haven Ze /«al worden inge richt voor de overslag van moderne stukgoederen, zoals roll-on /roll-of lading, nen- bulk goederen en contameis 10% (jirosparen oj>de Sterrc-kemng. Sinijx I vu I id gsrobuckje, voordelig d.ink/ij dc h uitligt- rente van liefst IO"L hn tc alien tijdc direct opvr.ugh.etr. tegen 2' it kusten over her opgenomen bedrag lie! nu 020-59180 H v(X>r tie folder. Bij een minimum in leg van f50- profiteer! u tevens van de tijdelijke Ojx-ningspremie van f7,5». f postgiro rijkspostspaarbank

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1