Goudriaan ontvouwt nieuw plan IJsselhoeve L D'66: vijf zetels en sleutelpositie bij collegevorming MS? CONTROLE ■IWDRiESl Jelle Wijnstok ernstig gewond bij aanrijding Kethel had voor één dag weer burgemeester Bij Raad van State: Uitbreiding van sociale dienst: PvdA'er s akkoord Zijdeveld blijft met voeten op de vloer V1AARDIN6S DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG GOURANT Fel protest tegen dump van vies zand Ether- piraten uit de lucht Drie vrouwen op markt bestolen Antiekdieven slaan slag Kalk besmeurt meters wegdek d YVV werkt aan proeflokaal en jenever museum Jeugdig dieventrio aangehouden CARROSSERIE Ulm ptijtlieimU Km Thiasf SPAANSEPOLDER Maassluise stripdag: ouderen blijven weg Bij opening Hoogstraat: MAANDAG 19 APRIL 198'' Schiedam Met klem pro testeert bewonersvereniging Schiedam-Zuid tegen het Storten van vuil zand en modder, waarmee de ge- .meente een aanvang heeft •gemaakt op het braaklig gend terrein achter de Hei lig Hartkerk en de Rijn straat. Hannie Rennen van de milieu-werkgroep in Zuid noemt de herkomst van het zand verdacht. De vereniging heeft een aan voerende vrachtwagen ge volgd en constateerde dat de grond uit een bouwput "nabij zwembad Groenoord komt, alwaar een duiker Wordt aangelegd. Bewoners "van de Lekstraat hebben te horen gekregen, dat de ge meente er binnenkort ook grond gaat storten dat vrij komt bij rioleringswerk in de Stadhouderslaan. Uit vrees voor vergaande ver vuiling van de gestorte grond is de dienst centraal milieubeheer Rijnmond in geschakeld. De bewonersvereniging van Zuid vindt dat de gemeente het terrein, „waar voor de veiligheid van de wijk en de stad al lang het sluitstuk van de Deltadijk had moe ten liggen", beter in een re delijke staat kan brengen. Vlaardingen Wethouder Jelle Wijnstok (CDA) is vrij dag ernstig gewond geraakt bij een auto-ongeluk in den Dol- der, bij Zeist. Wijnstok, die uit Gorkum kwam waar hij een vergadering van de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten had bijgewoond, werd aangereden door een be stelwagen waarvan de stuurin richting plotseling onklaar was geraakt, zodat de bestuurder de wagen niet meer in be dwang kon houden. De Viaardingse wethouder is met ernstige verwondingen aan de rechter bovenarm en met enkele snijwonden aan hoofd en benen naar het zie kenhuis in Bilthoven ver voerd. Daar heeft men vrij dagnacht een drie en een half uur durende operatie aan de arm uitgevoerd. Hij maakt het op het ogenblik redelijk. De behandelende arts in het zie kenhuis heeft wel medege deeld, dat het zeker een week zal duren voor Wijnstok naar Vlaardingen kan worden ver voerd. De portefeuilles van wethou der Wijnstok zuilen voorlopig door zijn collega-wethouder Bas Goudriaan worden waar genomen. Schiedam Op de linker vleugel na is de PvdA ge zwicht voor het vanavond in de gemeenteraad te bespreken voorstel voor uitbreiding van de sociale dienst met vier man. De nieuwste politieke rel tus sen de coalitiepartners, zoals CDA-raadslid Els Hellwïg die gevreesd had, is daarmee be perkt gebleven tot aanvarin gen binnen de socialistische gelederen. Slechts vier, wel licht vijf van de zeventien PvdA-raadsleden zullen vana vond vasthouden aan het ver- kiezïngsprogram van die par tij, dat uitgaat van een meer gerichte taakafbakening van de gemeentelijke sociale dienst (GSD). Uitbreiding van perso neel zou dan niet nodig zijn. D'66 zal het voorstel, waartoe CDA-wethouder Riet Taverne het initiatief nam, hoogstwaar schijnlijk wel steunen, want de democraten spreken zich in hun program onomwonden voor personeelsuitbreiding van de GSD uit. Binnen de PvdA is men ook verdeeld over de aanschaf van twee politiehonden. Dezelfde minderheid in de fractie vindt die aanschaf voorbijgaan aan de beleidsnota van de politie, waarin daarover met geen woord gesproken wordt. Schiedam In Woudhoek ')ujn drie illegale zenders uit de lucht geplukt. De politie slaagde er in samenwerking met de PTT-radtocontrole- dienst in de twee portofoons, vier FM-zenders en drie ver sterkers te achterhalen, die zich in drie verschillende woningen bevonden. De buurt klaagde over storin gen, veroorzaakt door de uit zendingen van de 19-jarige magazijnbediende R. M. de K., een 14-jarige scholier en de heer A. van. C. Schiedam Een zakkenroller lis vrijdag op de weekmarkt op bet Broersveld drie portemon nees rijker geworden. De da nder wist uit boodschappentas sen van drie vrouwen van 46, 51 en 61 jaar de beurzen te ontfutselen en eigende zich op die manier in totaal 48Q gulden en wat betaalpasjes toe. Vlaardingen Bij een in braak in een antiekwinkel aan de Maasboulevard is het afge lopen weekeinde voor 11.000 lulden aan spullen buitge maakt. De dieven gingen aan haal met antieke klokken, Veldjes en kandelaars. De po- itie vermoedt dat ze via de ichterzijde de winkel zijn bin- tèngekomen. thiedam Over zestig vier- 'Snte meter is vrijdagmiddag m tien voor drie het wegdek |an de 's-Gravelandseweg en e oprit van rijksweg 20 met alk besmeurd. Een vrachtwa- en van de firma Wijnstekers erloor op de oprit zijn contaï- er, die met de kalk beladen 'as, en voor het verkeer op de jksweg betekende dat een temming van ruim drie wartier. De brandweer spoot wegdek schoon. Schiedam De VVV wil ernst gaan maken met een zes jaar gele den door Hans van der Sloot gelanceerd plan voor een proef lokaal annex jenever museum. Het realise ren van een dergelijk toeristisch project zal hoge prioriteit krij- fen bij toekomstige rVV-activiteiten. Het bestuur heeft hier on langs lange tijd bij stil gestaan en bekijkt in middels welke moge lijkheden er hiertoe zijn. Intussen wi! de VVV ook borrelglazen, met het wa pen van de stad Schie dam erop laten maken, alsmede een nieuwe Schiedam-folder, terwijl ook een initiatief zal worden, genomen om een muurschildering van de gesloopte molen De Mey- boom aan te laten bren gen op de blinde muur tegenover de ingang van het nieuwe VVV-kantoor aan de Buitenhavenweg. Het idee is afkomstig van politiecommissaris Cees van der Haagen en de di recteur van de Hollan- dia-moutwijnfabriek, Frans G eerdes. Binnenkort zal de VVV zich in het stadhuis pre senteren aan het bedrijfs leven. Andere -plannen, opgesteld door de VVV- werkgroep toeristische ontwikkeling, zijn voor lopig in de ijskast gezet. Wel zal de VVV aan staande woensdag in de Schiedamse Gemeen schap aandringen op uit breiding van het balie- personeel met een halve kracht. Schiedam De Schiedamse wijk Kethel had zaterdag voor één dag weer een burgemees- Onder grote hilariteit riep de als burgemeester uitge doste Han van der Horst de bewoners van Kethel op zich niet aan te sluiten bij Schie dam. ter. De historische vereniging Schiedam, die in Kethel drie Scidamschildjes uitreikte aan eigenaren van historische pan den, greep die gelegenheid aan om in te spelen op het chauvi nisme van de bewoners van Kethel. Als een schim uit een voorbije tijd liep tussen de festiviteiten Als stuntje bij de presentatie van het verkiezingsprogramma plantten de kandidaat-raadsle den vrijdagmiddag tien bomen In de Broekpolder bij de brug over de Viaardingse Vaart. Vlaardingen D'66 ver wacht bij de collegevor ming na de verkiezingen voor de gemeenteraad een sleutelpositie te kunnen innemen. Niet gehinderd door bescheidenheid zei kandidaat-raadslid Henri Suttorp bij de presentatie van het verkiezingspro gramma dat de partij kwaliteiten genoeg heeft om het college te beman nen. Naar welke porte feuille de voorkeur uit gaat wilde hij niet zeggen. „Voor iedere zetel hebben we een kandidaat.1' Suttorp, nummer vier op de lijst, noemde het onverstandig de namen van de wethouder kandidaten nu al te noemen. „Het 2ou bij voorbaat kunnen afketsen op personen." Lijst trekker Don Rodrigues, die beschikbaar zou zijn voor de wethouderspost stadsontwik keling, voegde daaraan toe dat iedereen moet begrijpen dat een en ander niet betekent „dat we de pretentie hebben om uit te maken hoe de colle gevorming gaat gebeuren. Ik denk dat wij een bindend ele ment kunnen zijn. We zijn ze ker niet zo machtswellustig, "dat we in ieder geval in het college vertegenwoordigd wil len zijn. Als we teveel van ons programma moeten inleveren, kiezen we liever voor de oppo sitie." D'66 baseert die sleutelpositie op de uitslag van de onlangs gehouden provincieverkiezin gen. Omgerekend tot gemeen- Vlaardingen Drie Viaar dingse jongens in de leeftijd van veertien tot en met zeven tien jaar hebben zes inbraken in auto's bekend. De jongens liepen tegen de lamp toen zij in de omgeving van de Sportlaan en de Burge meester Van Walsumlaan aan een geparkeerde auto stonden te morrelen. Hun buit bestond uit niet veel meer dan enkele zonnebrillen en een zakmes. Geen van de autobezitters had aangifte gedaan van de dief stallen die de afgelopen weken zijn gepleegd. temveau zou de huidige PvdA/CDA-coalitie dan nog slechts over een krappe meer derheid van één zetel beschik ken. De Viaardingse democra ten, die nu twee vertegen woordigers in de raad hebben, gokken op vijf zetels. Lijst trekker Don Rodrigues: „In ie der geval vier, maar vijf lijkt ons zeer reëel." D'66 geeft de voorkeur aan een. college van burgemeester en wethouders met samen met PvdA en CDA, hoewel de VVD ook niet wordt uitgeslo ten. Echte duidelijkheid wil den de democraten niet ver schaffen over hun gedachten ten aanzien van de komende collegevorm ing. Hoofdpunten uit het verkie zingsprogramma dat D'66 als eerste Viaardingse partij pre senteerde zijn stadsvernieu wing en inspraak. 'Bestuur de stad met ons mee' is het motto van het programma, dat voor een gulden verkrijgbaar is. Een uittreksel van het pro gramma zal de komende pe riode ruimschoots worden ver spreid. Rodrigues over in spraak: „De partijen moeten niet de pretentie hebben dat ze het beter weten dan de bevol king. Wanneer van die kant goede geluiden komen is het waanzin als de partijen kost wat het kost hun standpunten willen handhaven." ADVERTENTIE F Preventief onderhoud van de carros- serie en tijdig herstellen van kleine reparah'es verlengen de levensduur van J uw auto. Maak nog deze week een af- spraak voor een GRATIS carrosserie f controle. Rechtstreeks bij Vakman Dries. Bokehveg 100, 3125 AD Schiedam, b Tel. 010 -154540. Vlaardingen Bas Goudriaan, de Viaardingse wethouder voor stadsontwikkeling, lijkt zichzelf bij de Raad van State vrijdag aardig in zijn vingers te hebben gesneden. Bewoners van de Hoevenbuurt hadden een beroepsprocedure bij de kroon aange spannen tegen de bouw van 31 woningen op het tegenover hen liggende IJsselhoeveterrein. Volstrekt onverwacht voor ieder een ontvouwde Goudriaan ter plekke het nieuwste bouwplan: in plaats van 31 koopwoningen 60 sociale woningwetwoningen op de IJsselhoeve. Daarmee kwam de al eerder uitgegeven verkla ring van geen bezwaar te vervallen en moet de gemeente Vlaar dingen een nieuwe aanvraag indienen voor dit bouwproject. „Het is heel duidelijk, dat die verklaring voor 31 woningen en een garage is afgegeven", stelde de president van de af deling rechtspraak van de Raad van State onomwonden. „Eigenlijk praten we nu dus over een geheel ander project. En wjj zijn niet van plan een uitspraak te doen over plan nen, die toch niet doorgaan". Gesteund door deze woorden trokken A. Brussaard en M.J. van der Arend namens de be woners van de Hoevebuurt hun beroep in. Wel wilden zij heel duidelijk van de wethou der horen dat hij een nieuwe verklaring zou aanvragen, om dat „hij al zoveel heeft be loofd, maar op elke vergade ring met wat anders op de proppen kwam", Goudriaan daarop: „Ik ben bewust van wat ik nu zeg en ik verklaar officieel een nieuwe procedure te zullen starten". En daarmee keerde iedereen weer terug naar af. De bewoners bereikten in ie der geval, dat de bouwplannen voor onbepaalde tijd zijn uitge steld en zij opnieuw hun stem kunnen laten horen. Zelfs is het nu mogelijk dat Goudriaan het hele project waarmee hij 8 jaar geleden is gekomen moet laten vallen. Het is nog maar de vraag* of Rijn mond opnieuw zal instemmen met het plan om een gedeelte van de IJsselhoeve vol te bou wen. „In 197D was er sprake van een urgent woningbouw plan. Er is nog steeds wel spra ke van urgentie, maar die wordt beïnvloed door de hui dige economische situatie", ai- dus het bestuur van Rijnmond. De Raad van State wilde van de Hoevenbuurt nog weten, of het voor hen iets uitmaakt nu Vlaardingen woningen in de woningwetsector wi! bouwen, ,,Op zich is sociale woning bouw positief', antwoordde Brussaard, „maar niet hier. Ook al, omdat het aantal wo ningen groter wordt. Wij heb ben nooit geageerd tegen de bouw van een paar huizen, maar we voelen niets voor het aantal van 31 en dus zeker ook niet voor meer". Als alterna tief voor de Viaardingse wo ningbouwplannen wezen de bewoners van de Hoevenbuurt op de mogelijkheid, het bunga lowpark voor normale wonin gen te gebruiken. de Schiedamse historicus Han van der Horst uitgedost als Kethels voorlaatste burge meester Verveen. In een toe spraak in het voormalige stad huis van Kethel, waarin te genwoordig een restaurant is gevestigd, zei hij het te betreu ren dat Kethel indertijd bij Schiedam is ingelijfd. De historische vereniging deed zaterdag ook een brief naar de gemeenteraad op de bus. waar in wordt gepleit om op de vier toegangswegen tot het dorp weer plaatsnaamborden te zet ten. Om het standpunt kracht bij te zetten onthulde dorps kapper Piet van Beurden, bij genaamd Piet de Plukker, aan de rand van de dorpskern een plaatsnaambord met de naam Kethel. Voor de ééndags-bur- gemeester was dat de reden om de toegestroomde bewo ners toe te roepen; „Wordt geen wijkbewoners." De schildjes die moeten wor den ge2ien als stimulans om de- panden tot in lengte van da gen met zorg te bewaren wer den uitgereikt aan de eigena ren van het voormalige raad huis, Schiedamseweg 26, een twee uit de zeventiende eeuw daterende boerenwoningen aan de Harreweg 19 en de Groeneweg 15. Maassluis De belangstelling voor de Maassluise stripdag in wijkgebouw Steendijkpolder viel een beetje tegen. De orga nisatie had gerekend op meer oudere bezoekers. Het was za terdag bijna uilsluitend de jeugd die een kijkje kwam ne men in het wijkgebouw. Slechts een enkele volwassene had de moeite genomen iets meer te weten te komen over de achtergronden van strip verhalen. Organisator Ron Moreel vond het erg jammer. „Het gaat ons er juist om, strips uit het ver domhoekje te halen. De men sen laten zien dat het niet al leen maar een aantal stomme plaatjes zijn. Hoewel er al een hoop is verbeterd, zijn er nog steeds kinderen die van hun ouders geen strips mogen le zen omdat het nergens toe zou leiden. Absurd! Daarom had den we juist gehoopt dat er veel ouderen zouden komen, om ze te laten zien dat het meer is dan alleen maar stom me poppetjes tekenen." Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld liet zich zaterdag niet verleiden om met een rit op de rug van een kameel de heropening van de opgeknapte Hoogstraat te verrichten. „Doet 'ie het nou wel of niet," vroeg het toegestroomde pu bliek zich tot vlak voor de of ficiële openingshandeling af, terwijl de kamelen in een hoekje van het Museumplein stonden te wachten. Zijdeveld deed het niet. De winkeliers konden de bij der- gelijke gelegenheden immer glunderende wethouder niet overtuigen. Wel was Zijdeveld bereid om uitgedost met een paar kniebeschermers de laat ste steen op het Museumplein te leggen. Om uiting te geven aan hun vreugde over de nieu we sierbestrating, met in het midden een soort piasgootje dat er bij regen voor moet zor gen dat het kooppubliek droge voeten houdt, hadden de win keliers een fiks feestprogram ma in elkaar gezel. Een van.de kamelen sloeg nog bijna op hol. De verzorger had het Heest vrijwel direct onder con - trole, maar een moeder met kinderwagen die haastig uit de voeten probeerde te komen had de schrik van haar leven. Veel vroeger dan op andere zaterdagen wist het publiek de gang naar de Hoogstraat al te vinden. Om negen uur ston den de eerste kinderen al voor de deur om een gratis ballon op te halen, wist een winkelier te vertellen. De stroom men sen begaf zich voortdurend heen en terug over de Hoog straat. Van het optreden van het Asociale orkest bij de afrol naar de modeshow die bij het oude stadshuis werd gehouden en vervolgens weer terug naar de hoek met de Koemarkt waar Trio Mustang voor op stoppingen zorgde. Voor Boogie Trap en de Ama zing Stroopwafels liep de dag anders dan gepland. De groe pen waren gecontracteerd voor een straatopireden door een platenzaak, maar op het laatste moment bleek dat er geen vergunning was. Winke lier Albert de Nooyer: „Met de werkgroep die festiviteiten heeft gerorganiseerd had ik afgesproken dat zij voor de vergunningen zouden zorgen. Van de week bleek ineens dat ze dat niet hadden gedaan. Ze hadden me wel eens mogen waarschuwen, want op het laatste moment kreeg ik het niet meer voor elkaar en door de politie ben ik gewaar schuwd dat zonder vergunning de apparatuur in beslag zou worden genomen." De Stroop wafels bleven thuis; Boogie Trap speelde maar in de zaak. Uitgedost met kniebescher mers plaatste wethouder Zij develd de laatste steen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1