Rioolheffing wordt nog veel duurder Volkstuinders opgelucht SPORT 17 Excelsior en Hermes DVS kunnen vrij uit spelen Radio Boemerang klaar voor het grote werk NS: Station Kethel komt niet voor 1990 mm Pro j eetontwikkelaar raakt flats niet kwijt Nu 86j straks 130 gulden per jaar li II Wilton-gif blijft uit de buurt Bevolking moet voor in vesteringen opdraaien Aquarelleren m het museum Koopprijzen bijna gehalveerd Structuur schets moet gemeente handje helpen Autodieven slaan toe DSS'26 overklast CION Cricket- competitie zonder Havenloop op 30 april Excelsior bereidt zich voor De Ooievaars toch kampioen HBSS lauw SPORTAGENDA RZ dank zij sponsor naar eredivisie Vlaardingen Tijdens de forumdiscussie, die 13 mei in zaal Triangel wordt gehouden over de woonlasten in Vlaardingen (welke volgens berekeningen van de werkgroep die zich daarmee bezighoudt aanzienlijk ho ger zijn dan het landelijk gemiddelde) kan over de rioolheffing weinig opwekkends worden gezegd. wachting zo'n 130 gulden be- dragen. Die enorme stijging, met tien procent per jaar bovenop de 'normale' jaarlijkse aanpassing van vijf procent, is het gevolg van grote investeringen die de Die rioolheffing, die nu al ƒ11,40 hoger ligt dan de gemid delde prijs in Nederland, wordt in de jaren tot en met 1985 drastisch opgetrokken. De heffing, die momenteel op 'ruim 88 gulden per jaar ligt zal over drie jaar naar ver gemeente de komende jaren voor het rioleringsstelsel moet doen. Het college van B en W wil vasthouden aan het begin sel, dat het rioleringssysteem kostendekkend moet zijn. Er wordt voor die investeringen dus geen bedrag uit de ge meentekas gehaald: dat moet door de gebruikers worden op gebracht. Zestien miljoen Uit de meeijarenbegroting voor de periode tot en met 1986, die volgende maand in de raadsvergadering behan deld wordt, blijkt dat de totale aanpassing die aan de riolerin gen nodig is de 16 miljoen gul den benadert. Het gaat hierbij vooral om het aansluiten van de industriegebieden rond de KW-haven en de Galgkade op het rioleringsnet. Bedrijven daar lozen hun rioolwater in de haven of in de Waterweg. Daar moet, na het in gebruik nemen van de rioolwaterzui veringsinstallatie De Groote De Vlaar- dingerdijk, nabij de oortjes van rijksweg 19: aan de ene kant de Pol dervaart, aan de an dere kant (nèt nog rechts op de foto zicht baar) de Vijfsluizerha- ven. De volkstuin ders hadden gevreesd dat deze lo caties het giftige Wil ton-slib moesten gaan ber gen. (Lucht foto: Henk van Wes tering, copy right Sijthoff Pers.) Schiedam De groente op Vijfsluizen is gered. De tuinders kunnen het gewoon blijven telen, en later zal het nog gegeten kunnen worden ook! Het is dan ook geen wonder dat de tuinders van het Vijfsluzien-eom- plex gisteravond bijzonder opgelucht waren. Aanvankelijk hadden zij ge vreesd dat het giftige slib uit de Wiltonhaven zou worden gedumpt in het staartstukje van de Poldervaart, dat vlakbij hun complex ligt, om precies te zijn tussen de Vlaardingerdijk, de school tuintjes, rijksweg 19 en het afgebroken sluizencomplex. Maar het nieuws, dat Wilton» Fijenoord de troep wil stor ten op eigen bedrijfsgrond langs de Nieuwe Waterweg, deed de tuinders een zucht van verlichting slaken. „Hel wordt nu een heel eind bij ons uit de buurt gestort," zei hun van spanning ontda ne voorzitter, J. Lastdrager, gistermiddag. Voorzichtig Zijn opluchting, na een ta melijk pessimistische fase, waarin de tuinders zich be dreigd voelden, was deson danks nog aan de voorzichti ge kant. Tenslotte moet nog worden afgewacht of Wilton wel een vergunning krijgt om de verontreinigde troep uit de bedrijfshaven op het golfterrein te storten, en, zoals Lastdrager zei, als het niet gebeurt, „dan weet je nooit wat ze dan bekoksto ven". Maar in eerste instan tie was de spanning op Vijfs luizen geluwd, „Gezellig voor die golfclub", bromde Lastdrager meele vend, toen hij het nieuws vernam dat Wilton het ter rein van de Riverside Golf club op het oog heeft als ber gingslocatie. Wroeten Als voorzitter van de volk stuinders had hij er flink mee gezeten, dat aanvanke lijk de Vijfsluizerhaven en de Poldervaart genoemd werden als locaties. „Want ik ken de grond goed. Als voor zitter zit ik er natuurlijk nogal eens in te wroeten, en als die vuile bagger naast ons terrein was gedumpt, hadden de zware metalen binnen de kortste keren in onze bodem kunnen geraken", zei hij. „Met alle gevaren vandien. Sinds Lekkerkerk hebben we in Nederland wel wat les sen geleerd. Het is uitkijken geblazen met die giftroep. Ach, je hoort wel vaak dat het zoveel geld kost om ver ontreinigde bodem af te gra ven, of om die zware meta len en chemische verbindin gen eruit te verwijderen, maar dan zeg ik altijd maar: natuurlijk kost het geld, maar er is ook dik geld mee verdiend." Lucht een einde aan komen. Het aansluiten van die 'witte plekken* op het rioleringssy steem betekent ook, dat diver se gemalen en pompen moeten worden aangepast, om de gro tere hoeveelheden rioolwater te kunnen verwerken. Toen enkele jaren geleden het besluit werd genomen, dat de rioolwaterzuiveringsinstallatie tussen Vlaardingen en Maas sluis gebouwd zou worden, was ai bekend dat de gebrui kers flink zouden moeten bij dragen in de kosten. De afge lopen jaren is de zuiverings heffing, die via de GEWB- nota wordt berekend, dan ook al flink omhoog gegaan om een deel van de investeringen voor De Groote Lucht te kun nen dekken. Zoals nu blijkt zullen de Vlaardingers ook via de rioolheffing hun bijdrage moeten leveren. Uitgesloten De gemeenteraad kan een stokje steken voor de voorge stelde verhogingen van de rioolheffing. Te verwachten is dat echter niet, omdat de raad dan andere mogelijkheden moet aanwijzen om het bedrag van bijna 16 miljoen te kun nen dekken. Gezien de slechte financiële positie van de ge meente lijkt dat uitgesloten. Maassluis De Vereniging Vrienden van het Museum is van plan het aantal Maasslui se zondagsschilders drastisch uit te breiden. Onder leiding van Judith Mokoginta wordt er op donderdag 22 april een informatieavond over aqua relleren gehouden, waarbij de deelnemers volop de gele genheid krijgen om hun prestaties aan de vele voor beelden te toetsen. Judith is van mening dat er enorm veel talent verloren gaat door een vaak onterech te drempelvrees. „Zeker als je goede voorbeelden voor handen hebt, ga je er gemak kelijker tegenaan kijken", stelt ze. De waterverfavond begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom in het Stedelijk Mu seum aan de Zuiddijk 16. Vooraf staat er voor allemaal een kopje koffie. Vlaardingen De Rotterdam se projectontwikkelaar Dyna mo zit nog steeds met de 43 koopflats op de hoek van de Oosthavenkade en de Schie- damseweg in de maag. Onge veer een half jaar na de ople vering staan de woningen nog leeg. Om beweging te krijgen in de stagnerende verkoop zijn de koopprijzen nu bijna gehal veerd. Enige tijd geleden werd al een andere makelaar in de arm genomen, waarvan de op drachtgever dacht, dat die met meer succes de huizen zou kunnen verkopen. De renteverliezen dreigen zo groot te worden dat Dynamo de woningen liever tegen de fors gereduceerde prijzen van de hand doet dan nog langer met de lege woningen opge scheept te zitten. De prijzen liggen momenteel gemiddeld tussen de 95.000 en 152.000 gulden. Daarvóór werden prij zen gevraagd die opliepen tot tweeëneenhalve ton. Om de flats nog aantrekkelij ker te maken zullen de eerste kopers hun nieuwe woning kunnen laten inrichten op kosten van de projectontwik kelaar. Volgens een woord voerder van de makelaar die de huizen probeert te slijten zijn de eerste woningen inmid dels al van de hand gegaan. Schiedam Mensen, die het werk van de Stichting Lokale Schiedamse Radio Omroep Boemerang in het verleden niet al te serieus namen moeten daar nu toch op terug komen. De radio-amateurs, of liever professionals, hebben een deel van hun tomeloze energie gestopt in de nota 'Lokale omroep in Schiedam': 27 pagina's, en dan gaat het nog om een „voorlo pige structuurschets". Radio Boemerang was een po pulaire Schiedamse etherpi raat, die ook de politie en PTT onder haar vaste luisteraars wist. Het eind van hel liedje was dat Boemerang zó vaak uit de lucht werd gehaald dat de uitzendingen definitief werden gestaakt en men poog de als legale omroep het luis terpubliek te gaan vermaken. Een handtekeningenactie a la Veronica werd gestart. Het laatste initiatief is de nota 'Lo kale omroep in Schiedam'. Men hoopt dat het gemeente bestuur de notitie als leidraad Schiedam De map 'auto diefstallen' van de Schiedamse recherche is weer wat dikker geworden. Gisterochtend kon de opsporingsbrigade aan de slag met een gestolen Peugeot, een blauwe met het kenteken nummer 88-PF-66, van een 24- jarige Capelse die haar voer tuig in de Pernissestraat had neergezet; een Renault die in de Fabristraat had gestaan; en een aanhangwagentje van de firma Jansen, die voor het laatst gezien is op een secun daire rijbaan van de 's-Grave- landseweg. Schiedam/Utrecht De Ne derlandse Spoorwegen zien voorlopig niets in een station Schiedam-Kethel, In de planning voor 1985 en later wordt met geen woord ge rept over een dergelijk sta tion. Volgens eên planoloog van de NS bestaat de gedach te, om aan het begin van de negentiger jaren met de bouw van dit station aan te vangen. Om die reden is er niets in die notitie terug te vinden. Wethouder Chris Zijdeveld was derhalve niet verbaasd, toen hij de NS-pIanning aan dachtig doorbladerde. Hij zegt er zelfs totaal geen rekening mee gehouden te hebben, dat er de komende jaren een der gelijk station te realiseren zou zijn. Aanvankelijk heette het, dat NS geen geld had om het spoor te verdubbelen. Iets dat nu niet meer noodzakelijk is, omdat de treinen inmiddels hard genoeg rijden om de ver traging door die extra halte op te vangen. Zijdeveld denkt dat de Spoor wegen geen haast maken, om dat de sneltramverbinding (die in 1985 gereed moet zijn) voor een goede ontsluiting van Schiedam-Noord gaat zorgen. De Nederlandse Spoorwegen besteden in de notitie 'Spoor verder' niet voor niets aan dacht aan de Schiedamse snel tram. zal gebruiken bij haar plannen lokale Schiedamse radio te realiseren. Een dergelijke nota is overi gens nog niet eens zó uniek. Joop Daalmeijer (nu bij Vara's Achter het Nieuws) kwam in zijn 'Schiedamse periode' ook al eens met een nota over de specifieke mogelijkheden van lokale omroep. Zeventien cent Boemerang rekent voor, dat lokale omroep voor de Schie damse CAI-abonnees slechts een prijsverhoging van zeven tien cent per maand betekent. De stichting zou graag de me ning van de plaatselijke bevol king peilen. De structuur schets wordt door hen ook na drukkelijk beschouwd als een discussiestuk. Het gemeentebe stuur zou er achter moeten ko men wat de mensen nu van een Schiedamse omroep vin den en of zij daar wellicht ex tra voor zouden willen beta len. Het ministerie van CRM stelt gemeenten sinds enige tijd in de gelegenheid te experimen teren met lokale radio. Vol gens Boemerang zou ook Schiedam (in navolging van onder meer Utrecht en Zalt- bommel) een dergelijk verzoek moeten indienen. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 2! apnl 1982 Vlaardingen De Holïan- diaan, Vlaardingen en DSS'26 speelden zich gisteravond rechtstreeks bij de laatste acht van het Vlaardings kampioen schap. De Hollandïaan en Vlaardingen namen na een 0-0 eindstand de strafschoppen be ter dan respectievelijk TSB en HVO, terwijl DSS*26 CION met 5-0 deklasseerde. Overi gens gaan HVO en TSB ook over, zijnde de minst slechte verliezers. De loting voor de kwartfinale leverde de volgende wedstrij den op: dinsdag 27 april aan vang 19.00 uur: DSS'26-TSB en Vlaardingen-Fortuna VI. don derdag 6 mei aanvang 19.00 uur: HVO-De Hollandïaan en Zwaluwen Vl-VFC. De Hollandiaan-TSB 0-0 Een lekkere sportieve wedstrijd, warin geen van beide partijen overheerste. Het duel speelde zich voor het merendeel af op hel middenveld, zodat geen beslissing werd geforceerd. Bij het nemen van de strafschop pen was De Hollandïaan koei- bloediger. CION-DSS'26 0-5 De vierde klasser nam gedecideerd af stand van CION, dat op het punt staat naar de eerste klase van de RVB te promoveren. De DSS-doelpunten werden gemaakt door Lex Groene- wold (2x), Leen Bongers. Mar tin Bos en René van Oudheus- den. Vlaardingen-HVO 0-0 De twee plaatselijke opponenten bekampten elkaar op basis van inzet. Het meest gevaar school in de akties van HVO, waarbij Vlaardingen-doelman Ab Nijgh zich enkele malen on derscheidde. Ook hier gold dat de thuisclub de elfmeten rap pen beter nam. Schiedam Excelsior '20 had geen beter jaar kunnen uitkiezen voor promotie naar het walhalla van de cricketwereld, toen het vorig jaar zo glorieus kampioen werd. Immers, dit seizoen kent zowel de hoofdklasse als de eerste klasse geen de gradatie in verband met de wereldkampioenschappen cricket die dit jaar worden afgewerkt. Excelsior '20 krijgt zo de ideale mogelijk heid om zich ontspannen aan ie passen aan het niveau in de hoofdklasse. Veel is er niet veranderd bij de club, die ook dit jaar Rupert Gomez ais trainer-coach uit Brits Guyana laat overkomen. „Alleen", zo laat een opgewek te Koos Gouka aan de voor avond van de competitie we ten, „zullen we het voor het grootste gedeelte van de com petitie moeten doen zonder de inbreng van Rob Koevermans. De voetbalcompetitie is pas laat afgelopen en omdat hij waarschijnlijk een contract krijgt aangeboden van SVV, moet hij ook weer snel in trai ning. Echt jammer voor ons, want het was een geweldig goede speler." Het bestuur van de Koninklij ke Nederlandse Cricketbond (KNCB) besloot onlangs om de draw af te schaffen. Het moet de sport, die zo gebukt gaat onder het elitaire imago, een positieve impuls geven. Het publiek in Nederland loopt nog nauwelijks warm de zo edele cricketsport. Met lede ogen wordt dan ook gekeken naar Engeland waar het het Wembley Cricket-stadium we ke! ijk vol loopt met duizenden enthousiaste liefhebbers. Afschaffing „De afschaffing van de draw," is de mening van de Koos Gouka, andermaal de captain van het team, „komt het spel zeker ten goede. Wij zijn bij Excelsior'20 altijd een groot voorstander van afschaffing geweest. Iedereen wordt nu i Koos Gouka.-.'Rob Koerverman zullen we wel missen'... gedwongen om aanvallend te spelen en dat komt het kijkge not alleen maar ten goede. Is dus ook veel interessanter voor het publiek. Nu niemand zal dergraderen, verwacht ik dal alle clubs vrijuit kunnen spelen." En aansluitend over de eigen club: „Het is voor ons een heerlijke gedachte dat we niet door Chris Woerts kunnen degraderen. Wij kun nen ons heerlijk inspelen. Wij zigingen heeft de selectie niet ondergaan. Er is ook geen toe voer van jeugdspelers. Nog niet tenminste, want volgend seizoen zullen we wel een paar talentvolle spelers aan de se lectie kunnen toevoegen." Nu Excelsior '20 en Hermes DVS elkaar niet meer bestrij den in competitieverband, staat er nu een oefenwedslirjd op het programma. Op zater dag 9 mei, op het veld van Ex celsior '20 in Thurlede, ont moeten de beide cricketgigan ten elkaar voor een onderling treffen. Hermes DVS Ook bij Hermes DVS is de af- Vlaardingen Ook dit jaar zal op Koninginnedag, 30 april, de traditionele Haven loop rond De Oude haven worden gelopen. Het is alweer voor de 36e maal dat deze loop is uitgeschreven door atletiek vereniging Fortuna en het co mité nationale gedenkdagen. Start en finish zijn op de West- havenkade. Het programma voor de dag ziet er als volgt uit: 12.30 uur start prestatieloop voor de jeugd tot en met twaalf jaar over één ronde. Om 12.45 uur start de wedstrijdloop voor de jeugdleden van KNAU, terwijl om 13.05 uur de wedstrijdloop voor dames en heren en vete- renanen van de KNAU van start gaat. De prestatie lopen, die gaan over 2, 3 of 4 ronden gaan om 13.45 uur van start. Vanaf 11.30 uur kan er bij de Visbank worden ingeschreven voor de prestatielopen. Kleed gelegenheid is er in het Lijn baancomplex. Als herinnering ontvangen de deelnemers na afloop een fraai vaantje. Maassluis—In alle stilte, nog twijfelend aan de goede afloop, heeft het bestupr van Excel sior Maassluis haar maatrege len getroffen voor het geval het eerste team zaterdagna middag inderdaad de titel in de derde klasse A verovert via een overwinning op laatste be lager DUNO. Onmiddellijk bij een gunstig resultaatna afloop worden de spelers door het bestuur ge huldigd en zullen de nodige champagneflessen worden onlkurtkt. Later is het de be doeling dat er vrijwel de hele avond open huis wordt gehou den in het clubgebouw, waar iedere belangstellende de spe lers kan feliciteren. Een ontvangst op het gemeen tehuis behoort echter niet tot de feestelijkheden. Het is usance om in Maassluis één maal per jaar alle kampioenen te huldigen. Wel is aan te ne men dat burgemeester Jan van Es en wethouder IsaSc van der Knaap, die het sportpark frek- went bezoeken, tijdens en na de wedstrijd aanwezig zijn. DUNO heeft overigens al toe gezegd twee busladingen sup porters in Maassluis te depone ren. Excelsior's secretaris Ka- rel Farre: „We doen die zaken wel met lood in onze schoe nen, want we weten natuurlijk nooit hoe het zaterdag gaat lo pen..." Schiedam De tafeltennissers van invalidensportvereniging De Ooievaars zijn door een eenvoudige 9-1 overwinning op Holy 2 uiteindelijk toch kampioen geworden. De Schiedammers promo veren daardoor naar de derde klasse. John du Chatinier en Mare Chomette scoorden beiden een hat trick, terwijl zij ook in het dubbelspel triomfeerden. Alleen Wout Peeman was minder gelukkig en moest één nederlaag, te gen Van Teylingen, incasseren. Joch du Catinier speelde zijn laatste wedstijd voor De Ooievaars. De talentvolle speler verlaat de vereniging en gaat volgend jaar spelen voor Unilever De ontmoeting tegen Holy 2 was met enige zorg tegemoet ge zien. Immers, eerder dit seizoen verloren de Schiedammers met 6-4. Nu echter was er geen vuiltje aan de lucht en goed gecon centreerd werden de Vlaardingers overklas» schaffing van de draw in goe de aarde gevallen. Het nieuwe systeem met alleen winnen of verliezen schept volgens de Harga-bewoners meer duide lijkheid en zal uiteindelijk lei den tot attractiever cricket. No een aantal matige jaren moet Hermes DVS nu de weg naar definitief herstel inslaan. Onder aanvoering van de nieuwe coach Gary Langridge moet Hermes DVS. het is het aan de stand verplicht, de ba sis leggen voor een met goud omrande toekomst. De Nieuw- zeelandse coach, een linkshan dige batsman en een rechts- handige bowler (pff-spinners), speelt cricket voor Hawkes Bay. Ztjn komst naar Neder land wordt mogelijk gemaakt door een sponsor die zich ga rant heeft gesteld voor de kos ten. Hermes DVS moet het de ko mende competitie, die op 22 mei officieel van start gaat, stellen zonder Eddy ter Braak, die voor werkzaamheden in het buitenland verblijft. Cock de Zwart is echter al weer en kele maanden in training en is een welkome aanvulling voor de selectie van Gary Langrid ge. De Schiedamse cricket vereni- ging ontwikkelt een groot aan tal activiteiten in het nieuwe seizoen. Naas het lui lak ken- feest (5 juni), de traditonele barbecue, de familiecricket- dag, zal op 26 en 27 juni wor den aangetreden tegen een team van de Newcastle Uni versity. SchiedamNu TOGR inder daad de titel op zak heeft ge stoken. lijkt het voetbalseizoen voor HBSS voorbij. De Schie dammers bakten er gistera vond op eigen terrein niet veel van tegen degradatiekandidaat FC Maluku (Capelle aan den IJssel) en verloren met 0-1. Het was overigens van beide kanten een zeer rommelig duel, dat al in de eerste helft door FC Maluku werd beslist. Woensdag 21 april: Voetbal: 20.00 Ledenvergadering w Vlaardingen in clubgebouw Broekpolder. Donderdag 22 april: Volleybal: 20.30 Schlppers/B 3-Holy (d); 20,00 uur Both Partners-DOS {h); Voetbal: 10.45 CKC-DHS, 18.45 Ursus-Bloem- hof. Vrijdag 23 april; Tafeltennis: 19.30 NOAD 3-Radio Molenaar; Volleybal: 21.30 Alexandria /A 4-Shell (h). Rotterdam - De basketbal ve reniging Rotterdam-Zuid speelt volgend seizoen weer in de eredivisie. Nadat de ploeg ai in sportief opzicht promotie had bewerkstelligd, via twee overwinningen op Orca's en een op De Germaan, was het in financieel opzicht afhanke lijk van sponsor Onro bv. Deze heeft via directeur Bas Penning toegezegd garant te zullen staan voor het aantrek ken van onder anderen twee Amerikaanse spelers en neemt voorts voor het overgrote deel de financiële verplichtingen op zich.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3