'Bouw IJsselhoeve is puur prestige-object' m&mm LOKAAL 17 HHDEKIERK STERK IR UW VOORDEEL Wachten brengt Centraal Wonen bijna in impasse N:ïwbouw Asvion kan; generaties lang mee j JM^cter meulen natuurlijk HH DE KLERK II'MI ter meulen natuurlijk Schiedam moet kampioen worden Drevenbuurt: Wat gaat er nu verder gebeuren Tuinkabouter op de barricaden Vijfsluizen opent nieuw clubgebouw Profeet WoudtmeL duurt nog zo lang Marius Magrijn als stuwende kracht Bescheiden rol van regioclubs; SPORTAGENDA rotterdam Vlaardingen Ze waren vorige week vrijdag niet echt tevreden bij de Raad van State opgestapt, A. Brussaard en J. M, van der Arend. Namens nog veertien andere bewoners van de Drevenbuurt in Holy-Noord hadden zij een beroepsprocedure bij de Kroon aangespannen tegen de bebouwing van de IJsselhoeve. mond; zes jaar stapels krantek nipsels, Hij noemt het hele bouwontwerp op het terrein van de voormalige boerderij IJsselhoeve een „puur presti ge-object van Goudriaan. Op elk leeg plekje in Vlaardingen probeert Goudriaan nu huizen te bouwen om de Broekpolder leeg te houden. Maar dat is toch heel duidelijk als woonge bied aangewezen door Rijn mond". Maar omdat wethouder Bas Goudriaan van stadsontwikke ling bij de raad een nieuw bouwproject uit zijn mouw to verde, weigerde de president een uitspraak te doen over een plan dal nu plots tot het verle den behoort. „Dit plan komt misschien wat onverwacht, ja, maar ik heb er ook pas sinds kort toestem ming voor", verduidelijkt Goudriaan zijn nieuwe bouw project voor de IJsselhoeve. „De premiekoopwoningen- markt is ingestort. Daarom willen we nu sociale woning wetwoningen neerzetten. Aan het project zelf is niets veran derd, alleen is het aantal hui zen iets groter geworden. We hebben alle toestemmingen. Er moet slechts een nieuwe ver klaring van geen bezwaar ko men. Over een jaar zou dan met de bouw kunnen worden begonnen". Brussaard en Van der Arend vragen zich daarom af of het verstandig was hun beroep te rug te nemen. „Want wat gaat er nu gebeuren met de IJssel hoeve? Daar hebben we geen idee van. Voorlopig wordt er niet gebouwd. In zoverre heb ben we dus gewonnen, maar echt optimistisch zijn we niet. Het is wel het beste wat we tot nu toe konden behalen", aldus de twee bewoners. Het 'Dossier IJsselhoeve" heeft Brussaard voor zich op tafel liggen. Vanaf januari 1976 zes jaar correspondentie met de gemeente Vlaardingen en met het Openbaar Lichaam Rijn- Goudriaan: „De bewoners wil len hun parkje behouden. Dat is begrijpelijk, maar onrede lijk. De mensen wisten toen ze hier kwamen wonen dat daar iets zou komen. Ze zijn gewoon tegen de hele bouw". Brussaard slaat zijn dossier open. Rommelt tussen be zwaarschriften. overlegt een aantal brieven en zegt vervol gens; „Op zichzelf is het best een leuk project, hoor, maar niet hier. Volgens ons is het bungalowpark prima geschikt voor de plannen van Gou driaan. In principe hebben we ook helemaal geen bezwaar te gen beperkte laagbouw. En wat Goudriaan zegt. dat we ons uitzicht kwijt raken, dat slaat nergens op". Iloogle „Ons belangrijkste argument tegen is de hoogte van de bouw. Het wordt een enorm fort. Ik ben geen bouwkundig ingenieur maar ik ben bang dat, wanneer de plannen wor den uitgezocht, men tot de v, 0^'C, o Het uitzicht van de Drevenbuurtbewoners. Er is een nieuw bouwplan voor, en dat betekent nieuwe onzekerheid. conclusie komt van: 'Hé. zo veel grondwater hier? Dan moet de garage omhoog'. Gaat Je hele bouw nog verder de ucht in en het is al hoger als n de eerste plannen staat aan gekondigd. Het is niet leuk om egen een betonnen muur te noeten aankijken. Nu is het •en prachtis natuurterrein. «loet je dat opofferen voor wo- lingbouw?" Heien Het is niet het enige bezwaar, dat Brussaard en Van der Arend namens de Dreven buurt uiten. De twee woord voerders; „De grond op de IJs selhoeve is niet opgespoten. Als ze straks gaan heien, dat zou dan best wel eens scheur vorming in onze huizen kun nen veroorzaken. En dan heb je nog het punt van verkeers veiligheid. De verkeersintensi- vitcit zou al te groot zijn bij ee nendertig woningen, laat staan bij zestig. Zouden onze kinde ren niet veilig meer in de straat kunnen spelen". Hoe moet het nu verder? Brussaard blijft even stil en laat na enige overpeinzingen weten: „We blijven ook tegen dit nieuwe plan van Gou driaan ageren. Wat wij ons echter afvragen is, of er nog een nieuwe inspraakprocedure komt of dal de gemeente al leen een nieuwe verklaring van geen bezwaar bij Rijn mond hoeft aan te vragen. Ik heb er geen idee van. Mocht Rijnmond straks toch ja zeg gen tegen het bouwproject op de IJsselhoeve, dan dienen wij direct weer een bezwaarschrift in. dat is in ieder geval zeker". „De speciale prijs is een wasautomaat." Arie Verlinde kondigi trots de eerstvolgen de bingo-avond van de jochïedamse stichting Lente feest. In het pand Broersvest 101 rollen de balletjes vana vond weer vanaf 20.00 uur. Noodweer barst zaterdaga vond om een uurtje of tïen los in hel Schiedamse QT. In de voormalige sociëteit aan de Nieuwstraat treedt vanaf dat tijdstip de Nederlandse groep met die naam op. Tek sten in de trant van „eigen schuld, dikke bult", en vol gens Thorn Borsboom van QT heel erg leuk. Paraplu's schijnen aan de bar verkrijg baar te zijn. Woest omdat Kethel-Noord het nog altijd zonder gas moet stellen is een tuinkabouter de barricaden opgegaan. Als het donker is en de klok twaalf heeft geslagen, zie je 'm, met een heel klein zaklantaarntje, door het polderlandschap van Schiedam-Kethel paraderen. Overdag staat hij als een pilaar in het tuintje van het pand Ker- kweg 103. At en toe gaat hij naar binnen om een kopje kof fie te drinken. Zo ook toen één onzer fotografen langs reed. Het bord blijft overeind staan. De onvrede in Kethet ook. Rijnmond weet nog van niets Vlaardingen Bij het o- penbaar lichaam Rijn mond is nog niets bekend van de nieuwe plannen van wethouder Bas Gou driaan. „Er is nog geen overleg geweest", meldt een woordvoeder van Rijnmond, „Zo'n plan heeft ruimtelijke conse quenties voor de hoogte of de breedte. Het is dus ze ker niet vanzelfsprekend, dat zo'n nieuwe verklaring wordt uitgegeven, maar ik zie er wel mogelijkheden voor. De behoefte aan wo ningwetwoningen is aan wezig. Zoveel zijn er de af gelopen tijd niet in Vlaar dingen gebouwd." Schiedam Het nieuwe vere nigingsgebouw van de volk stuinders van Vijfsluizen wordt op zaterdag 8 mei offi cieel geopend. De tuinders hebben burgemeester John te Loo voor deze plechtigheid uitgenodigd. Het nieuwe clu blokaal op het tuinderscom plex is gebouwd door Slaven burg. Ver onder de prijs! Moderne slaapkamer met nachtkastje en bovenbouw Netjes afgewerkt met grenenfoiie Afm bed 140 x 200 cm Ongemonteerd voor een betaalbare pnjs Schiedam Eigenlijk geeft de toezegging van wethouder Zijde veld, dat er in Woudhoek-Noord ruimte gemaakt zal worden voor een project Centraal Wonen, de betrokken vereniging zelf nog weinig reden tot vreugde. Het bestuur is er zelfs een tijdje door in een impasse geraakt. van 69B.- voor deursxast Kaotafei met 5-delige Latcenbodem Want wachten op Woudhoek duurt nog zeker acht jaar en wat moet je als vereniging in de tussentijd? Kans op andere woonprojecten, bijvoorbeeld in de binnenstad, is er nog nau welijks. Het moet anders, was de con clusie op de jaarvergadering die deze week in de Blauwe Brug gehouden werd. Op het ogenblik lopen er schriftelijke verzoeken om het hervormd rusthuis aan de Tuinlaan en het voormalige pand van de sociale dienst aan de Niéuw- straat aan de woonmogelijkhe- den te toetsen, maar de vere niging moet zich daar niet op blijven fixeren. ••Zeg gewoon ja tegen elk pand dat je krijgen kunt, al staat het op instorten. Dat zet tenminste iets in beweging," adviseerde Jan Trapman, die ook in Rot terdam al eens met de alterna tieve woonvorm Centraal Wo nen te maken heeft gehad en enige ervaring heeft. Centraal Wonen kreeg echter al te horen dat het GSD-pand in de Nieuwstraat niet ge schikt is. De gemeente heeft het beloofd aan het ernaast ge vestigde aannemersbedrijf J, van de Tempel, die daar plan nen voor heeft die niets met wonen te maken hebben. Blijft over het rusthuis, dat nu al an derhalf jaar leeg staat. In maart stuurde de vereniging een brief naar de hervormde kerk, daar is nog geen ant woord op binnengekomen. Politiek Ondertussen duren de plannen om het vroegere stadsarchief op het Oude Kerkhof voor een woongroep te verbouwen, nu ook al een paar jaar, en voor zover bekend zit er weinig schot in. Er is nog even aan gedacht om een gooi te wagen naar de Linden hof. toen be kend werd dat het voormalige weeshuis toch geschikt kon worden gemaakt voor wonen in plaats van voor culturele voorzieningen, maar omdat de Linden bof zo'n heet hangijzer is in de politiek, zag de vereni ging daar maar vanaf. En een pand aan de Boterstraai leek de vereniging te oud om nog iels aardigs mee te kunnen be ginnen. Dat schiet al met al niet op. En wachten op Woud- hoek ook niet. Eerst panden Het bestuur heeft zich afge vraagd welke rol het nu moot blijven vervullen. Een voor trekkersfunctie voor de leden maar waarvoor? Als projec ten nog zolang op zich laten wachten, heeft het dan zin om onderling al woongroepen te gaan vormen? Op de jaarver gadering kwam naar voren, dat het bovenal zinnig lijkt om eerst te proberen panden in de wacht te slepen, eventueel kunnen andere activiteiten (zoals contactbijeenkomsten) dan ook nog plaatsvinden om de moed erin te houden. FUJI diafilms... Maken het mogelijk ook bij wei mg tichr scherpe en duide lijke dia s te maken 400 asa (27 DiN> 55 opnamen klein- beeld inkiusief ontwikkelen bij FUJt Nederland Binnen een week retour ^9 AAA 3 stuks van Rotterdams Nieuwsblad d ünderday—- kW 22 april 3982 Honkbalseizoen van start Schiedam De klap die de honkballers van Schiedam na de degradatie uit de tweede klasse naar het rayon moesten incasseren heeft nog lang nagewerkt. Aan de vooravond van een nieuw honkbal seizoen, waarin het verloren ge- gane terrein moet worden herwonnen, leeft het besef bij de spelers dat niet nog eens een presta tie kan worden geleverd als het vorige jaar. Schiedam voorzitter Stijl laat er geen gras over groeien: „Dat we vorig jaar zijn gedegradeerd is gewoon onze eigen schuld geweest. De jongens dachten er allemaal veel te gemakkelijk over. Ach, zo dachten de meesten, ik sta toch wel in de basis, dus waarom zou ik me serieus voorbe reiden." Die instelling brak de ploeg uiteinde lijk ondubbelzinnig op. Te Iaat werd beseft dat degradatie steeds dreigender werd. Het rayon, het moet voor de spelers van Schiedam een hele opgave zijn om iedere keer weer gemoti veerd aan de start te verschijnen. „Vergis je niet," weet Stijl nu al te vertellen, „het wordt heel moeilijk. Wat denk je van dat hobbelveldje van Laakkwartier. De ambiance is weg, de sfeer ook en dan wordt er van d&spelers ver wacht dat ze presteren. Mentaal zullen ze het heel zwaar krijgen. Bij ons zijn ze natuurlijk al lemaal verwend. Wij hebben een prachtige ac- comodatie, een mooi scorebord en de tribun hebben we van de winter helemaal vei nieuwd." Joop Meevsrs Scholte vertrok als trainer coac bij Schiedam en ook de de spelers Wüfried Sé lomons (naar DQS) en Aad van Hameren (naa The Stacks) hielden het bij Schiedam voor gc zien, Slecht een toevoer van enkele jeugdlede stond daar tegenover. Het grootse probleem va Schiedam is momenteel de positie van de cal cher (achtervanger). Jaap Visser, die op di plek zou gaan spelen haakte af in verband rat drukke werkzaamheden in het weekeindt Hans van Galen moet die leemte nu zien op t vullen. Voorzitter Stijl stelt onomwonden dé het verloren gegane terrein zo snel mogelij moet worden herwonnen: „Het is nioet goe' voor de club om lang in het rayon te spelen. I- zal niet zeggen dal het makkelijk wordt, war er zitten enkele heel sterke ploegen bij. maa we moeten gewoon alles op alles zetten or weer terug te keren in die tweede klasse." Vlaardingen Holy, dat vorig jaar net promoti naar de eerste klasse miste, heeft geen not menswaardige wijzigingen ondergaan. Trainer /coach is als vanouds Dick Lamet. Ook de spt i lersgroep heeft geen wijzigingen ondergaan. O de heuvel staat wederom Ab Bruinekool. Schiedam Iedere avond zijn ze ter plekke: De noeste wer kers van Asvion, die vrijwel eigenhandig het binnenwerk van het nieuwe clubhuis betimmeren, schilderen, in elkaar zetten en met timmermansoog bekijken. Tussen die kern van twaalf mensen loopt dag in dag uit Marius Magrijn, een energiek man die, als hij eenmaal iets om handen heeft, moeilijk is af te remmen. Asvion bouwt voor de toe komst, dat is duidelijk. Een schitterend, boerderijachtig clubhuis is het resultaat. Kos ten: ongeveer een half miljoen gulden. Bespaard aan zelf werkzaamheid: tussen de veer tig en vijftigduizend gulden. De Asvion-kern stak er ruw geschat 1250 manuren in om zoveel mogelijk geld uit te spa ren. „Zo goedkoop als mogelijk is, dat was eigenlijk de eis van door Marlijn Verwaaijen penningmeester Aad van Meurs", vertelt Marius Ma grijn tussen de bedrijven door. „Daarom hebben we eigen handig het oude clubhuis ge sloopt en erg veel materiaal zoals balken en dergelijke ge bruikt bij de inrichting van het nieuwe. De banken in de kleedkamers, in het clubhuis zelf, de luifel boven de bar, al lemaal met materiaal wat niets gekost heeft". Ruim twee jaar geleden kreeg Magrijn, eigenaar van een in genieurs/architectenbureau, van het Asvion-bestuur de op dracht een ontwerp te maken. „Als zakenman en als lid", verklaart hij. „Ik heb er an derhalf jaar aan gewerkt, al lerlei instanties afgelopen en werd men binnen de vereni ging actief door commissies op te zetten. In 1981 waren alle gemeentelijke instanties ae- coord met het plan waardoor wethouder Posthoorn de eerste paal kon slaan". Vanaf dat moment ging het hard. De aannemer had alleen last van zes weken regen en vorst begin december maar kon zijn mannen half april toch 'terugtrekken'. Eigenlijk toen pas startte de omvangrij ke zelfwerkzaamheid. „Een heerlijke ploeg", zegt 'opper man' Marius Magrijn die zich- zelf eigenlijk liever knecht noemt. „Een vaste kern van twaalf mensen die werkelijk ieder vrij moment hebben be nut om te komen werken. Op zo'n moment zie je hoe enorm deze vereniging leeft". Bijzonder in het interieur is vooral de bar, altijd een erg belangrijk onderdeel bij As vion. Het ontwerp is van de zoon van Marius, Henk Ma grijn. „Een veelhoekige bar die gezellig is als er weinig mensen zijn maar ook als het enorm druk is. De omtrek is zestig meter, er staan veertig krukken omheen en zelfs is gedacht aan het traditionele hoekje voor de wat ouderen onder de leden". Tijdloos Het boerderijachiige iri de bouw is een bewuste keus. Ma grijn: „We hebben er naar ge streefd iets neer te zetten wat tijdloos is. Niet aan mode on derhevig. Het gebouw moet tenslotte generaties lang mee. Kijk, wij ouderen kunnen er nog een tijdje van gemetej* maar dan moet het toch woi den overgenomen door cj jeugd. Door het interieur w;' neutraal te houden voorkom - dat het over tien jaar we< aangepast moet worden". De 'tijdelijke werknemers' va- Marius Magrijn, die vrijwi dagelijks in de bouw te vinde zijn, zijn vol lof over hun baa Toine Sunderman, vroege een gerespecteerd doelmai „Zonder het enthousiasme va' Magrijn hadden we dit noo bereikt. Ikzelf kwam hier bit. nen met twee linkerhander ik ben nu ineens rechts. I" heb meegewerkt omdat ik h« idee had dat ik het deed vod de volgende generatie. Da, heb ik er graag wat werk voc' over". De ploeg die constant bij As* vion te vinden was hestaat ui. Marius Magrijn, Dennis Ha1 ten boer, Toine Sundermar Kees Jansen, Frits Henneko. Karei Enneking, Mick Boï Marius Putting en Henk Ma' grijn. Wanneer het helemas klaar is? Marius Magrijn vc overtuiging: „Nooit eigenlijk Er is altijd wel wat te doen. E eigenlijk ben ik daar wel bl i om want ik doe het zo graag... Ridderkerk De Rijnmond-competitie is voor de voetbalclul uit deze regio sportief gezien niet direct een succes geworden. I poule A eindigde Barendrecht achter HOV, Feyenoord 2 e l VDL als vierde. De formatie van Jan Rab wist echter DHi- SVV 2, WCR en DOTO nog onder, zich te houden. j In de B-poule greep het zaterdagtëam van Bolnes eveneens c j vierde plaats. Het Oudbeijerlandse SHO werd teleurstellend zt vendc. Alleen De Zwervers presteerde nog minder dan de foi matie van trainer Henk Schouten, die behalve Bolnes, Span (am). Zwart Wil '28, HION, Sparta 2 en Excelsior 2 boven zie 1 zag eindigen. »j Op de topscorerslijst spelen streek voetballers vreemd genot j wel een hoofdrol. Leen Blom (Bolnes) deelt de eerste plaats mi Joop Molendijk van DHS. Deze aanvallers schoten één kec; meer raak (9) dan Cees Orgers van SHO (8). die op zijn beu'1 weer succesvoller was dan Barendrechter Michel Beukers (7).' Donderdag 22 april: Volleybal: 20.30 Schippers/B 3-Holy (d), 20.00 B&P- DOS; Voetbal: 18.30 CKC-DHS. Vrijdag 23 april: Talallenni»: 19.30 NOAD 3-Radio Wolenaar; Volleybal: 21.30 Alexandria /A 4.Shell (h), Zaterdag 24 april: Vo«lbal: KNVB: 18.00 Veendam-SW, 14.30 PPSC-De Zwerver. 14,30 Spirit-Zwaluwen. 14.30 Jodan Boys-MW '27. 14.30 Die Hag- he Vlaardingen, 15.00 Excelsior M- uuno, 14.30 Rozenburg-TSB. 14.3 Hoekse Boys-Naaidwljk, 14.30 HSSf r VVOR. Hermandad-HVO. 14.30 Sale liet-Zuidland, 14.30 Hoogvliei-DS1 '26. Afdaling: 14.30 DVO '32-DE 1 '67, 14.30 QFB-GSS, 14.30 C«3n-W«;t 13.30 Groen Wit R-VVK. 13.30 RStr GTB. 13.30 Veronica-VDL; Walerpc !o: SZC-De Lansingb (d). ZPC-Viktn. (d); Basketbat: Green Eagles-AMV1! <h); Korfbalr 1*4,00 Nio-2-ODO, 16.01 Maassluis-ODO, 16.00 Hoekse SV I Olympia. 16.00 Oranje Nassau-SE\ Volleybal: 17.00 Both en PartnBrr Avanti/N (h) advertentie. Honen is meer dun it dak bo\vn je hoofd Robuust massief Hf eiken zitcombinatie Drie jaar garantie op de romp? De Klerk knippert niei met de ogen Logisch, de massief eiken konstruktie weet van geen wijken. Kussens in topkwaliteit leder zijn dan eert vanzelfsprekendheid. Ck f 2d- 3-zitsbank v„„2875:- voor Bijpassende fauteuil Van895l- voor 725.-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3