ROTTERDAM 19 Twee jongens verdacht van groot aantal inbraken Het definitieve einde van Radio Atlantis Eindelij k ruimte voor scheepvaartbibliotheek GRAAG .GEDAAN. /Bon ƒ£?-«' KERKNIEUWS Kafendreof?t. '■i. A; Op heterdaad betrapt: Nedlloyd verkoopt Americol Foto expositie over de Kaap Rijnmond: geen bezwaar tegen nieuwbouw Gekro o °"'°™£hZïT 'a Pensioenfonds bouwt duizend premie woningen Jaguar XJ 4.2,inclusief alle denkbare extras vanaf f75500r Rotterdams Nieuwsblad donderdag SV, RY, RW 22 april 1982 AtjeHstraal Rotterdam Twee jongeman nen uit Waddinxveen cn Rot terdam. die onlangs door de Goudse politie zijn aangehou den, worden verdacht van een indrukwekkende reeks inbra ken in Gouda en wijde om trek. Het zijn een 20-jarige koopman uit Waddinxveen en een 18-jarige collega uit Rot terdam. Beiden werden op 3 april op heterdaad betrapt door sur veillerende agenten, toen zij in de Goudse binnenstad bezig waren met een inbraak bij een firma aan de Vest. Inmiddels zijn zij voorgeleid voor de offi cier van justitie in Rotterdam- De IVaddinx vener verblijft momenteel in de jeugdgevan genis te Scheveningen. De Rotterdammer zit vast in de rijksinrichting voor jongeren in Kralingen. Zij hebben be kend in maart en april een groot aantal inbraken te heb ben gepleegd. Zo zouden zij op 2 april met een moker de win kelruit van een sigarenzaak aan de Prins Hendrikstraat hebben verbrijzeld. De eige naar schrok daarvan wakker, waarna de beide inbrekers op de vlucht sloegen. Op 22 maart stalen zij Oen volle collectebus, een fototoestel, een bontjas en enkele sieraden uit een hoek woning aan de Koninginne weg in Bodegraven. In Wad dinxveen zouden zij op 2 april zes mislukte pogingen bobben gedaan in te breken in gepar keerde auto's. Op 31 maart sta len zij een houten aanhangwa gen aan de Vest in Gouda. Deze was volgeladen met kle-, ding, ter waarde van 25,000 gulden. De kleding werd eruit gehaald en de wagen verbrand bij 't Weegje in Waddinxveen, Verder worden de beide jonge mannen verdacht van inbra ken in onder meer Zoeter- meer, Driebruggen, Leimui- den, Gouda, Leiden en Bent huizen. Rotterdam Nedlloyd heeft zijn dochtermaatschappij Ame ricol in Zaandam verkocht aan de Amerikaanse oliemaat schappij Pennzoü Company. Hierdoor is de positie van de ongeveer vijftig werknemers gewaarborgd en bovendien is uitzicht verkregen op verdere groei, volgens Americol, pro ducent van smeermiddelen en industriële reinigingsmidde len. Pennzoil (tienduizend werkne mers en vorig jaar een omzet van zeven miljard gulden) be schikt sinds 1964 over een ves tiging in ons land. Die houdt zich bezig met de exploitatie van olie- en gasvelden op de Noordzee. Tot en met 22 mei is in de Rotterdamse ge meentebibliotheek aan het Afrikaander- plein, Paul Kmger- straat 40, een foto-ex positie over Katen- drecht te zien. Er wor den dertig historische foto's tentoongesteld uit het gemeentear chief. Op de foto de Atjeh- straat van jaren her. Rotterdam De inval van de opsporingsdienst van de PIT, in samen werking met de politie Rotterdam, gistermorgen bij Radio Atlantis, heeft een definitief einde ge maakt aan het bestaan van de illegale zender. De kosten worden te hoog om nog verantwoord verder te gaan, aldus Paul van Delft van Atlantis. Vanaf vorig jaar juni werd bij de populaire radiozender twaalf keer een inval uitge voerd en apparatuur in beslag genomen „Zo'n grapje kost ons per keer minimaal tien duizend gulden", aldus Van Delft. „Maar gisteren werd het helemaal grondig gedaan. Zelfs de antennes zijn van het dak gehaald. Dat gaat kapita len kosten om dat weer te her stellen". Van Delft is met name woe dend over de manier waarop de laatste inval werd gepleegd en de reden die hiervoor zijn opgegeven. ,,In wezen vinden die politiemensen het hele maal niet leuk om dit werk te moeien doen. Alleen de PTT schijnt er wel lol in te hebben. Maar om het een beetje te ver goelijken hebben ze het op sto ringen gegooid. We hebben contact gehad met de Rijks luchtvaartdienst. geen klach ten. We hebben alles gedaan om storing tegen te gaan. Spe ciale filters aangebracht, kort om, het is gewoon onmogelijk dat wij storing hebben veroor zaakt". Dat Radio Atlantis populair was in het Rijnmondgebied bleek ondermeer uit een NOS- onderzoek over het leesgedrag van de gemiddelde Nederlan der. Vijf proeent van de on dervraagden noemde de naam Atlantis. „Sinds die uitslag be kend is geworden is voor ons de ellende eigenlijk goed be gonnen", zegt Paul van Delft. „Het bleek dal wij een bedrei ging voor het omroepbestel vormden dus moesten we ver dwijnen". De commerciële inslag van de zender bleek eveneens een be langrijk onderdeel. „Alles wat commercieel is is tegenwoor dig vies", oordeelt Van Delft. „In Amerika is het doodnor maal. daar vind je ook geen il legale zenders. Bovendien is bewezen dat dergelijke zen ders zich veel beter bedruipen dan de huidige zenders in het omroepbestel waar de mensen moeten betalen voor om roepén die ze helemaal niet willen ho ren". Atlantis was nog in een groei proces. „Het ging steeds pro fessioneler van opzet", meent Van Delft „Redelijk goede disc-jockey's en veel locaal nieuws ieder uur van de dag" Waarbij overigens ten onrech te deze krant als bron verstrek ker werd genoemd. ..Kijk, in wezen ben je illegaal en weet je dat het met mag volgens de letter van de wet. Maar als dan blijkt dat de mogelijkhe den er toch zijn en er alielei stations uit de radio komen dan kun je het maar beter zo goed mogelijk doen. Dat heb ben wij gedaan". De populaire medewerkers van Radio Atlantis zullen met helemaal uit de ether verdwij nen. „Het ligt in de bedoeling dat onze medewerkers gewoon programma's blijven maken en die gratis aanbieden aan andere illegale stations Op die manier houden we toch de binding en kunnen zij gebruik maken van de door ons opge- dane ervaring Want we stop- pen dan wel met een eigen sta- turn. al de tijd die we er inge stopt hebben mogen niet zo maar verloren gaan omdat de PTT zo'n moeite heeft met onze populariteit". Rotterdam Het openbaar li chaam Rijnmond heeft geen bezwaar tegen de meuwbouw- plannen, die het destructiebe drijf Gekro heeft voor zijn fa briek in Oversell ie. De Gekro is van plan de ver werk infisafdelmg uit te brei den en wil een waterzuive- ringsinstallatie bouwen. Wei vindt Rijnmond dal er saneringsmaatregelen dienen j te komen om een einde te ma- ken aan de stankoverlast. i Het gemeenlebesiuur van Rol- f j lerdam is vooralsnog niet van i plan een vergunning te verle-1 nen, omdat een verhuizing een betere oplossing is dan sane ren. Vrijdag neemt het college van B en W een principebe sluit over een miljoencnbijdra- ge voor de verplaatsing van het bedrijf Rotterdam Aan een lange periode van ruimtegebrek voor de G emeenschappelijke Bibliotheek voor de Zee-, Rijn- en Bin nenvaart is vanaf ko mende vrijdag een einde gekomen. Dan opent wethouder me vrouw mr. E.M.A. Schmitz het nieuwe onderkomen aan de Westewagenstraat 74. De gespecialiseerde biblio theek staat borg voor één van de meest bijzondere vor men van openbaar biblio theekwerk in ons land. Zo wel Nederlanders, die be roepshalve varen, als zij die lijdelijk in het buitenland werken kunnen hun ont spanning vinden via deze uitleencentrale. Bibliotheekvoorzieningen voor Nederlandse zeelieden stammen al vanaf 1912. Steeds weer werden nieuwe organisaties opgezet hetgeen in 1973 leidde tot een volle dige fusie. Een jaar later werd de stichting 'Gemeen schappelijke Bibliotheek voor de Zee-, Rijn- en Bin nenvaart opgericht. Ruimtegebrek heeft echter ai die tijd voor nogal wat stag natie gezorgd. Een ruimte van 215 vierkante meter bleek onvoldoende om de boeken, tijdschriften en nas lagwerk in op te slaan. De nieuwe behuizing heeft een oppervlakte van 700 vierkante meter, verspreid over twee verdiepingen. De mogelijkheid om er een der de verdieping aan toe te voe gen staat eveneens open. De eerste verdieping biedt voldoende ruimte voor de uitlening van de afdeling binnenvaart. Tevens is er, voor het eerst in de geschie denis, een leeszaal. In die zaal, naast een groeiende col lectie naslagwerken, is een honderdtal tijdschriften be schikbaar. Kisten In de kelder van het gebouw is de werk- en opslagruimte van de afdeling zeevaart ge vestigd. Hier worden ook de ruil-kisten gecontroleerd en opnieuw samengesteld. Der gelijke kisten worden uitge leend aan schepen en zijn voorzien van ontspannen tijdschriften en populair we tenschappelijke boeken. De inhoud is afgestemd om de Nederlandse zeevarenden, maar voor buitenlandse be manningsleden is sinds kort een beperkt aantal Engelse, Spaanse en Portugese lectuur aanwezig. De kisten kunnen geruild worden bij de biblio theek in Rotterdam, maar te- Nederland en een vijftiental daarbuiten. Zo'n 850 zeesche pen met ongeveer 12.000 be manningsleden maken van rond de ÏOO.OOQ boeken in meer dan 2200 kisten ge bruik. Het uitlenen van boeken aan de binnenvaart komt in gro te lijnen overeen met die aan de wal. Ook hier twaalf ruil- punten langs de grote vaar wegen in Nederland. Belgie en Duitsland. De Gemeenschappelijke Bi bliotheek voor de Zee-, Rijn en Binnenvaart verzorgde de afgelopen jaren ook de lec tuurvoorziening voor Neder landers die tijdelijk in het buitenland werken. De boe ken gingen ondermeer naar projecten in Nigeria, Alge rije. Joegoslavië en Saoedi- Arabiè. Wethouder Schmitz opent de nieuwe bibliotheek vrijdag middag om 16.30 uur door het met de hand bedienen van een ouderwetse mist hoorn. i Interieur van de nieuwe scheepvaartbibhotheek, waar nu ruimte voldoende i NED. HERV. KERK - Beroe pen: te Emmer-Compascuum en te Waal-Koog en Den Hoorn T. Verbeek, kand. te Katwijk aan Zee: te Nieuw- Beijerland H. Poot, kand. te Doeveren, die bedankte voor Beerïerveld (toez.); te Kethel en Spaland toez. W. van Bok- kum te Hendrik Ido Ambacht; te Rotterdam IJsselmoode H. Rijksen (11 pred. geref. gem) kand. te Zoetermeer; te Om men D. Heikoop te IJmuiden- west; te Kruiningen G.J. de Jager, pred. krachtens overg. bep. 277 D te Middelburg; te Drachten (nw. p.p.) R. Schel ling te Dronrijp; te Oud-Loos- drecht W.J. Bouw, pred. bui- tengew, werkz. (Herv. Bond voor inwendige zending) te vens op een zestal depots in Doorn; te 's Gravenhage-Loos- duinen J. v.d. Berg te Spijke- Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even f Naam verandering in. Adxes: Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f Posfco j en goed beloond! Want voor die kleine» jy 1 moeite krijgt u een teiefoonklapper. 00nPlaatS; i j Adzes: f 'f V/°°Kphats. Telehi I S/Uurdeh, ri)vtng: Z0Jd^oe,, 3000 Vb I I «1 nisse; te Hoogeveen (nw. p.p., parttime) K.A. Bakker, vicaris te Hoogeveen; te Geertruiden- berg en Hoge Zwaluwe en Made H. Rijksen (11 pred GG), kand te Zoetermeer; door de Gen. Synode tot pred. voor buitengew, werkz. (iegcrpredi- kant) A. de Boer te Lemmer: te Dongen T. Verbeek, kand. te Katwijk aan Zee; te Ensche de b.w. J.H.D. Louv/erse te Er- melo; te Elim en te Nieuw- Beijerland (toez.) H. Poot te Doeveren; te 's Gravenhage tweede pred. Moerwijk-Mor- genstond J. Stelwagen te Bos koop; te Arnhem G.H. Duij- vendak te De Bilt; te Tholen en te Ridderkerk (nw. pred. pl.) C. Oorschot te Stellendam; ie Dedemsvaart J.G. Barn- hoorn te Kapelle; te Zeist drs. A. de Reuver te Capelle a.d. IJssel; te Ooligensplaat T.J. Kamerbeek te Hoevelaken; te Zeist (toez.) G. Zonneberg te Amstelveen-Buitenveldert; te Amstelveen-Buitenveldert (toez.) P. Masmeiier te Zunder- dorp. Benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar aan de theologische faevulteit van de Rijksuniversiteit te Utrecht dr. J.A.B, Jongeneel te Leiden. Aangenomen: naar Hindeloopen mevr. Fr. Zel den rust te Hilversum; naar Zeist (toez.) G. Zonneherg te Amstelveen-Buitenveldert; naar Erica T. Dankers kand. te Zeist; naar Midwolda en Nie- wolda (toez.) J. Bijlefeld (pred. krachtens overg. bep. 277 D) te Norg; naar Amstelveen-Bui tenveldert (toez.) P. Masmeijer te Zunderdorp (parttime) te vens geestelijk verzorger zie kenhuis Am sterdam-noord; het broep der Gen. Syn. tot pred. buitengew. werkz. (se cretaris raad voor de cateche se) drs. E.R. Jonker te Lemele; naar 's Gravenhage als pred. voor bnz. werkz. (vrijz. Herv.) (toez.) C.W. Schlingemann te 's Gravenhage. Bedankt: voor Gieten drs. Jac. Geerhuis. kand. te Drachten; voor Vaas- sen J. Pronk te Marken; voor Rotterdam-Zuid drs. A. de Reuver te Capelle a.d. IJssel; voor Ooltgensplaat T.J. Ka merbeek te Hoevelaken; voor Vlaardingen B.J.S. Jonker te Nieuw Helvoet; voor Woudri- chem R. ten Napel te Giessen- Oudkerk; voor Schoonrewoerd A, Gooyer te Putten; voor Oud-Beijerland drs. C A. van der Sluijs te Veenendaal; voor Zeist drs. A. de Reuver te Ca pelle a.d. IJssel; voor Wierden t. van 't Veld te Ede; voor Zoe termeer J.J.W. Mouthaan te Nunspeet; voor Everdingen (toez.) H. Schipaanboord te Uitwijk; voor Drempt en Ol- denkeppel (toez.) R.T.J. Belt man, 11 zendingspred. (Chr. Kerk van Rolaang Mongon- dow, Indonesië) te Oegstgeest. GEREF. KERKEN Beroe pen: te Puttershoek drs. L.J. van Gog te Bruchterveld; le Meerkerk drs. T. Wever, kand. te Hoesel (B>; te Leeu warden T. Vrolijk te Katwijk aan de Rijn; te Westervoort- Zevenaar-Lobith (streekgem.) A. Broekhuis, kand. te Zaan dam, die dit beroep heeft aan genomen; te Sint Anna Paro chie drs. C-W. Neef te Donker broek; te Bunschoten-Spaken burg drs. H. Hidding te Dom burg-Westkapelle; te Stïens (2e pp) J.P. van Riessen, kand. te Emmeloord, die dit beroep beeft aangenomen; te Hooge veen J.W. Zijlstra te 's Gra- venzande, Aangenomen: naar Zaamslag drs. M.S. Voet, kand. te Barneveld. die bedankte voor Sex bier urn en Wagenber gen; Boxtel-Sint Michielsgestel (samenw. verband Herv. Ge ref.) drs. D. Stolk te Wolp- haartsdijk en Lewedorp; naar Leeuwarden T. Vrolijk te Kat wijk aan de Rijn. Beroepbaar stelling: A. Broekhuis le Zaandam. Bedankt; voor Am stelveen-Buitenveldert A Koornneef le Krommenie; voor Oldekcrk en voor Noor- deloos-Ottoland drs. P.J. Scho tanus te Nottuln (W. Did.). Be noemd: door de classis Maas tricht (tot studemenpred. te Maastricht) drs G H. van der Bom te Sittard, die deze be noeming heeft aangenomen. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Beroepen: te Rotterdam-Noord M. te Velde te Neede; te Aduard W.M van Dijk. kand. te Middelburg: te Hoogeveen H. Folkers te Eind hoven; te Ulrum H.W. van Eg- mond te Haulerwijk; te Amersfoort-Centrurn E Hoog- endoorn te Dal f sen; te Zwolle 3e pred. plaats) E. Woudt te Den Helder; le IJ muiden H.J. Messelmk te Lutten; te Hoog kerk (2e pred. plaats) Woudt te Den Helder; te De Bilt-Bilthoven W. Tiekstra te Blija-Hohverd; te Gramsber- gen drs. A. de Ruiter, kand te Aduard; te Ferwerd en Hal- lum W.M. van Dijk, kand. te Middelburg. Aangenomen: naar De Bilt-Bilthoven W. Tiekstra te Blija-Holwerd. Be roepbaarstelling: C. van Breemen te Spakenburg: A de Ruiter te Aduard. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Rotterdam-West H.H. Klomp te Zwaagwest- eïnde. Bedankt: voor Broek - sterwoude P. den Hartog te Veenendaal (Pnielkerk). Aan genomen: naar Hengelo A. Hilbers te Hilversum. GEREF. GEM. Beroepen: te Oud-Beijerland Chr. van der Poel te Yerseke; te Sunny- side (USA) J.C. Weststrate te 's Gravenpolder; te Clifton (USA) J.J, van Eckeveld le Zeist, die bedankte voor Kala mazoo (USA; te Sprang-Capel- le i.cm. doven zorg R. Boogaard te Leiden. Bedankt: voor Ter- wolde de Vecht L Blok le Nunspeet; voor Sprang-Capel le in combinatie met doven- zorg R. Boogaard te Leiden; voor Hilversum A. Moerker ken te Nieuw-Beijerland. voor Norwich (Ontario, Can.) A B. van der Heiden te Enkhuuen Tweetal: te Rotterdam- AlexanderpoJder J.J van Ec keveld te Zeist en J. van Haar- cn tc Amersfoort RAPT. GEM. Benoemd: tot ziekenhuispredikant le Dord recht (parttime) J.B. van der Veen, II. zendingspred won den tc Dordrecht (as pred Rot terdam-Centrum). NED. GEREF. KERKEN Beroepen: te Hee ren veen J. Bouma te Loos d recht. Beroep baar gesteld: door de regio Dordreeht-Gorkuni drs G C Officier te Lienden. Bedankt: voor Heerenveen J. Bouma te Loosd recht. DOOPSG. GEM. Beroepen: te Drachten T. Jelsma te Dan- tumawoude, die dit beroep heeft aangenomen. Rotterdam De gemeente Rotterdam gaat een overeen-', komst sluiten met de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor de' Bouwnijverheid In de oveieenkomst staat, dat de stichting 1.000 prcmiehuur-l woningen zal bouwen in de1 periode 1982 tot 1984. Hel gaat om de volgende drie 1 projecten: (I) Ommoord'Al-f, bert Schweitzer plaats. Zeven-, kamp/deel plan 3 Ommoord - /Noorddrand. (2) Oude Haven-. Groenendaal/Kiphof, IJsseï- m on de/buitendijks, Sehiö- broek/Zuid en (3) Het Noorde lijk Niertje en DWL-terrem ih Kralingen. 1 Op deze drie projecten bouwt i het Pensioenfonds respectieve lijk 400 en twee keer 300 pre miehuurwoningen. JAGUAR (Prijs incl. BTW af fabriek; excl. rijklaar- maakkosten) WESTPLEIN 3 nabij Spido en Euromast TEL. 115555 Rotterdamse Automobiel Centrale B.V. Al jaren het vertrouwde adres voor tevreden automobilisten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5