Zuid spreekt in overbestrating; gemeente komt met eigen plannen 'Tsja, die gouden tij den zouden kunnen aanbreken 17! oRALDADIGo Pillard praat weer met Schiedamse popgroepen kampioenschap DOS uit Stunt-skiërs op de Grote Markt 'Bevoegdheden ambtenaren en bewoners worden beperkt' Goedkopere abonnementen voor zwembad lopen prima PvdA-Schiedam Steeds meer mensen naar bibliotheek Wat we nu doen is echt miniem' Ondanks desinteresse gemeentebestuur Paul Eikelenboom: \7f* C cr!f>l 1 'Ik ben gelukkig' O Sterk toernooi bij NOAD DHS zonder overtuiging SVV staat op scherp Schiedam „We zijn aanbe land bij de vierde inspraak- en werkavond. En dan blijkt opeens dat het college al een paar besluiten heeft geno men, die haaks staan op de tot dusver gevolgde werk wijze." De bewonersvereniging Schiedam-Zuid is woedend op het Schiedamse gemeen tebestuur, nu de gemeente eigen ideeën lijkt te hebben met de herinrichtingsplan nen voor de straten tussen de Groenelaan en Dwarsstraat. In een open brief wordt er schande van gesproken. In februari kwamen dienst Gemeentewerken, betrokken bewoners en de BVSZ voor het eerst bij elkaar om over de herinrichtingsplannen te praten. Mevrouw Maagden berg van de bewonersvereni ging: „De plannen zijn nu zo goed ais klaar. En dan krijg je van gemeentewerken te horen, dat het college a! een paar besluiten heeft geno men. Niet zo elegant, vinden wij." De genomen maatrege len van het Schiedamse ge meentebestuur behelzen met name het aantal bloembak ken en verkeersdrempels. Het ligt in de bedoeling van het college dat slechts die be-# woners een bloembak voor de deur krijgen, die daar uit drukkelijk om vragen en zich schriftelijk bereid heb ben verklaard voor de bloe metjes te zorgen. Het aantal verkeersdrempels zal ook minder groot zijn, dan de bewoners zich had den voorgesteld. Mevrouw Maagdenberg: „Tot nu toe waren dit aspecten, die door bewoners in overleg met de dienst gemeentewerken, werden besloten. De in spraakmogelijkheden wor den duidelijk beperkt De be voegdheden van de ambte naren idem dito. En dat steekt, midden in een reeds vergevorderde inspraakpro cedure." Vlaardingen De ver koop van de goedkope zwemabonnementen voor het Kolpabad en het Holybad loopt als een trein. Tegen de driedui zend Vlaardingers heb ben zich zo'n sterk in prijs gereduceerd abon nement aangeschaft en de verwachtingen zijn, dat daar in de laatste week nog een groot aan tal zwemlustigen bij zal komen. „Ik dacht wel dat het een succes was", zegt Arie Troost, de bedrijfsleider van het Kolpabad, met te vreden ondertoon. „Het ligt er natuurlijk aan wat voor zomer we krijgen, maar zo te zien springen we er financieel uit in ver gelijking met andere jaren. Hoewel deze persoonlijke abonnementen in. plaats van zestig slechts vijfen twintig gulden kosten." De afgelopen jaren hebben toch steeds meer Vlaardin gers de weg naar het zem- bad weten te vinden. Arie Troost: „De toeloop is be duidend hoger. Sinds janu ari zijn er al ruim vierdui zend mensen meer naar het Kolpabad gekomen. Dat is eigenlijk de tendens in de laatste vier, vijf jaar. Een aanwijsbare reden is er niet voor. Een veron dersteling mijnerzijds is de modernisering van ons zwembad en de vele acti viteiten, die nu georgani seerd worden". De verkoop van de danig afgeprijsde zwemabonne menten, een paar weken terug door Bassie en Adriaan gestart, gaat nog tot het eind van deze maand door. De abonne menten zijn voor de gehe le zomerperiode van 1 mei tot 1 september voor zowel het binnen- als buitenbad geldig. Zonder dat er tegenkandida ten zijn gesteld is gisteravond het nieuwe bestuur van de PvdA-Schiedam gekozen. Werd Ruurd van der Veer voorzitter, de andere leden zijn: Peter van der Stel (secre taris), Ben Stuivenberg (pen ningmeester), Carla Huisman, Arie Kuijvenhoven, Lies Ong, Jo Ouwens, Huub de Ruiter. Hans Verlinde en Jacob Wiersma. Voor de functie van contactvrouw van de Rooie Vrouwen bestaat nog een va cature. De oude socialiste Tiny Krikke weigerde deze plaats in te nemen, boos als zij was zonder haar medeweten kan didate gesteld te zijn, maar vooral ook, omdat zij als ouder lid niets met de Rooie Vrou wen uit te staan wenst te heb ben. Vlaardingen Wie van de bibliotheeknota alleen pagi na acht leest zou kunnen denken dat er gouden tijden aanbreken voor de boekuit- leners. Daar staat dat men sen door de toenemende mondigheid en een kriti scher instelling meer infor matie gaan vragen, dat ze meer behoefte hebben aan boeken over besteding van hun vrije tijd, en dat door het duurder worden van boeken zich steeds meer mensen tot de bibliotheek zullen wenden. „Tsja, gouden tijden", zegt di recteur J. Lamens, „Als je het zo bekijkt zouden die inder daad kunnen aanbreken." Maar erg hoopvol is hij niet gestemd. De centrale biblio theek aan de Fransenslraat is veel te klein, en geld voor een nieuw gebouw is er niet. Acht honderd vierkante meter vloe roppervlakte is er nu ter be schikking. Volgens de landelij ke normen zou dat 4200 vier kante meter moeten zijn. De ruimte is zo klein, "dat er boeken op de grond moeten staan, omdat er in de rekken geen plaats is. „Een wanhopige situatie", vindt Lamens. Daar komt bij dat in de centrale bi bliotheek ook de schoolmedia theek en de wisselbïbliotheek- dienst voor bejaarden een tij delijk onderdak hebben gekre gen. Ook daarvoor is dus veel te weinig ruimte. Meer niet Daar zou iets aan gedaan moe ten worden, maar nergens in de nota staat, dat er in de naaste toekomst een nieuw ge bouw in het centrum komt Alleen de wijk Holy kan op De veel te kleine bibliotheek aan de Fransenstraat, waar de boeken inmiddels op de grond staan. een nieuwe vestiging rekenen. „Het is noodzakelijk aandacht te schenken aan de planning van een nieuw centraal bi bliotheekgebouw in het cen trum van de stad", staat er. Meer niet. De bibliotheek zou meer wil len doen, aan emancipatie van buitenlanders bijvoorbeeld. Dat betekent een collectie van buitenlandse boeken. Maar het is te duur om die centraal in te kopen, en die boeken zelf ko pen bij gespecialiseerde win kels zou een te zware belasting voor het personeel zijn. De bi bliotheek leent die boeken bij een landelijke centrale, maar daar kunnen niet meer dan zestig boeken per half jaar voor een vestiging betrokken worden. Lamens: „Dat is veel te weinig. Daar zouden we veel meer aan willen doen. We durven geen reclame te ma ken met die kleine collectie buitenlandse boeken, want dan zouden we al snel niet meer aan de vraag kunnen voldoen." Wat de bibliotheek nu doet noemt Lamens echt het mini mum, „Volgens de landelijke normen is het in ieder geval veel te weinig." Maar hij heeft wel begrip voor de positie van de gemeente, die „ook geen ij zer met handen kan breken." Hij is toch blij dat er nu een beleidsnota is. „Nu staat ten minste op papier welke kant we op willen. En als de ge meenteraad de nota goedkeurt kunnen we zeggen: geef het geld dan maar voor die plan nen." Voorlopig kan de bibliotheek niet meer doen dan alle mooie plannen voorbereiden Schiedam De directeur van de Schiedamse Gemeenschap, Ruud Pillard, lapt het standpunt van het college van burge meester en wethouders aan zijn laars. Van die zijde bestaat geen enkele belangstelling om met het Schiedamse Pop- overleg rond de tafel te gaan zitten en te praten over een hernieuwde samenwerking. „Dan maar zonder het colle ge", ducht Pillard en nodigde bestuurslid Bert Roozenbeek van het Pop-overleg uit voor een gesprek. Roozenbeek is content met hel iniatïef van Pillard. De vere nigde popgroepen willen graag weer zitting nemen in de SG. Om de simpele reden dat van- daaruït de subsidiegelden wor den verdeeld. Pop-overleg maakte enkele jaren geleden ook deel uit van de SG, maar stapte daar toen uit. Volgens de muzikanten omdat de Schiedamse Gemeenschap zich totaal niet interesseerde voor het fenomeen popmuziek. Jody Hakkert, die zich binnen de SG uitsluitend bezig hield met de plaatselijke popmuziek, werd na een ruzie zelfs ontsla gen. Pillard heeft altijd ontkent, dat 'zijn' SG zich niet in wen ste te zetten voor de Schie damse pop. Een aantal maan den geleden trachtte hij dit beeld ook daadwerkelijk uit de wereld te helpen door het col lege (de verantwoordelijke wethouder Herman Posthoorn met name) te vragen om een onderhoud, waarbij dan ook het Pop-overleg aanwezig moest zijn. Er zou dan met name gepraat worden over de financiële mogelijkheden om de plaatselijke popmuziek te steunen en „de plaats van de pop binnen het Schiedamse cultureel gebeuren". Lik op stuk De SG-directeur kreeg echter lik op stuk. B en W wezen het verzoek van de hand. Dit om dat popmuziek geen raakvlak ken zou hebben met de taken en het werk van de Stichting De Schiedamse Gemeenschap. Pillard vindt dat vreemd. „Zo'n uitspraak zou inhouden dat pop niet gezien wordt als deel van het cultureel en so ciaal-cultureel werk. En dat komt ons nogal merkwaardig voor." Omdat een gesprek met het Pop-overleg was toegezegd heeft Pillard hen uitgenodigd binnenkort toch maar weer te gaan praten en de draad van enkele jaren geleden op te pakken. Naar het zich laat aanzien nu zonder wethouder Herman Posthoorn. Dergelijk stuntwerk is morgen een groot deel van de dag te zien op de Schiedamse Grote Markt, tegenover het stadhuis. Skiërs, die zich bekwaamd hebben in het 'free-style-skiën ge ven een spectaculaire demonstratie. De organisatoren van de feesten in de Schiedamse binnen stad (dit alles ter gelegenheid van de herbestrating van de Hoogstraat) verwachten veel van deze atractie. Een grote braderie, met tal van oude ambachten, vormt morgen de hoofdmoot van de festiviteiten. Op tal van plaatsen zullen ook weer bands optreden. Als de vergunningen tenminste zijn aangevraagd. Want dèt liep vorige week In de soep. Rcilerdams Nieuwsblad vnjdag gW 23 april 1982 Piet Bijl ie een van de mensen van atle tiekvereniging Spark, dia druk in training is voor de marathon van Rotterdam Hol lende Piet jaagt in zijn trainingeijver hon den de stuipen op het lijf met zijn kïlome- tergevreet in de avonduren langs verlaten boerderijen Bijl moet dan ook niet kla gen als hij door zo'n viervoeter in de kuit wordt gebeten Moet-ie maar op de baan van Spark gaan trainen Daar is dat ding voor Met verbazing aangehoord tijdens Vitesse Delft-Spijkenisse uit de mond van Jan van Baaren, trainer van eerstgenoem de club, nadat Vitesse net gelijk had ge maakt: „Maak ze af, maak ze afT' Van je oude trainer moet je het hebben, zullen 2e wel In SpijkenisBe hebben gedacht Wim Tijl voetbalt nu bij SVV Volgend seizoen bij Spijkenisse of PFC Het is de vraag of Herman Maasdam, Henk Hoogerwert, John Boham en Cees van de Doel volgend sei zoen nog bij Hellevoet sluis voetballen SSV, soms onterecht verward met de Schiedamse eerste-divisieclub, wordt morgen bij winst op Zwartewaal kam pioen, als concurrent NRC/Ommoord zo vriendelijk is om te verliezen Haalt Ab- benbroek zondag de volle buit binnen bij Steeds Hooger, dan wacht de voetballers bij terugkomst een feestelijk onthaal Abbenbroek is dan namelijk kampioen en zal dat 's avonds vieren in café Oudeland Spijkenisse 2 mag dan kampioen zijn in de res. 2e klasse, het moet eerst nog pro motiewedstrijden spelen tegen twee an dere clubs om twee plaatsen in de eerste klasse Hans Leijen is niet voetbal moe, maar bijna uitgerangeerd bij Spijkenisse Schiedam Tot op het bot gingen de volleyballers van Both en Partners/VCS en DOS gisteravond in een bom volle sporthal Margriet in Schiedam. Fabuleus, miracu leus, horror-achtig, allemaal superlatieven, die van toepas sing waren, maar waarmee het twee uur durende geweld niet eens ten volle kon worden om schreven, Het was gewoon een avond om j'e vingers bij af te likken. Nooit zal een competi tiewedstrijd zo spannend zijn verlopen. Dat DOS uiteindelijk nog niet het kampioenschap wist te be werkstelligen, deerde geen mens. De 3-2 nederlaag en daar waren ook de ruim hon derdvijftig meegereisde sup porters het roerend mee eensbiedt per slot van reke ning genoeg perspectief om morgen in het eigen Schoon hoven alsnog het kampioen schap in de tweede divisie B binnen te halen. En zo werd iedereen tevreden gestemd. Ook de Schiedam mers zelf, die, zo zei coach Paul Eikelenboom, vantevoren bijzonder tegen het duel had den opgezien. „We waren doodsbenauwd, dat we met 0-3 of 1-3 zouden verliezen. Bekijk je zoiets achteraf, kan je maar tot één conclusie komen. Nie mand had een dergelijk grote nederlaag verdiend. Daar wa ren we allebei gewoon te sterk voor. Nu, met die twee punten op zak, hebben we een uitste kend uitzicht op een tweede plaats. Die geeft recht op pro motiewedstrijden. Ik ben dan ook meer dan gelukkig". Rooskleurig Al zag het er voor VCS in de beginfase niet zo rooskleurig uit. Slechts de eerste opslag van Lex Mastenbroek bracht de Schiedammers op de enige voorsprong in de eerste set. Daarna liep DOS door riskant, maar diep in het achterveld geslagen services van met Een diagonale smash van de Schiedammers gaat ruirr schools langs het blok. name Frank Knoester en door een goed functionerend blok, waar trainer/speler Hans van Rooy in het midden veel werk verrichtte, via 1-4 en 3-8 uit tot 3-10. Met aart VCS-zijde Paul Dek ker voor Perrie van den Blink, waardoor Peter van der Gugten meer op de vleugels kon spelen, werd de achter stand nog wel met twee pun- door Frank Hitzert ten gereduceerd, maar daar bleef het bij. Een door de abso lute uitblinker Ad Heikoop van de grond gehaalde bal en een eenmansblok van Cees van der Vhst bezorgden DOS met 5-15 de setzege. De vreugde van het uitzinnige publiek was echter te vroeg. VCS bleek totaal niet aange slagen, Integendeel, zowel in de tweede ais in de derde set namen de Schiedammers steeds en schier onoverbrugba re voorsprong. Met Jilles De- geling en Peter van der Gug ten als steevaste aanvalskrach ten moest het Schoonhovens zestal er met 15-13 en 15-1 aan geloven. Al moet daar d reet aan worden toegevoegt dat DOS wel degelijk even aa een 2-0 voorsprong mocht ru ken. Na een 11-10 achterstan te hebben weggewerkt, boe de hechte Schoonhovense ve dedigmg de stand om in 12-1 Een prikballetje van Mastei broek en twee foutjes van Cet van der Vlist en Frank Knoe ter kostten DOS echter toe nog de set. Op wonderbaarlijke wij; bouwde DOS een 5-0 achte stand in de vierde set om l< een 6-15 winst. Waarna c avond eigenlijk ook metet was afgelopen. DOS had h benodigde punt. Dat de vijfc set verloren ging, telde eigei lijk allang met meer voor t Schoonhovenaren. Er Wei weliswaar nog hard voor g knokt, maar de smaak van t twee gewonnen sets, lag ree< te lekker op de tong. Met 15- pakte VCS dan ook de 3 overwinning. Schiedam De Schiedamse tafel ten nisverening NOAD heeft voor zondag 25 april een zeer sterk toernooi georganiseerd, wat zich in een zeer sterke nationale bezetting mag verheugen. Vrij wel de complete subtop van de Nederlandse competitieteams doet mee aan het toernooi, dat voor de eerste maal wordt gehou den. Als de opzet slaagt, zal het toernooi jaarlijks terugkeren. Voor de jeugd houdt NOAD dit jaar al voor de zesde maal een nationaal toernooi. Dit zal overigens pas op 9 mei plaats vinden. Aan het seniorentoernooi doen volgens plaatsing achtereenvol gens mee: Tempo Team (Amsterdam), Quick '32 (Hilversum), Shot (Wageningen), Odion (Gaanderen), NOAD 1, Kluis (Ge leen), Phoenix (Delft) en NOAD-2. De plaatsing is volgens ad vies van de landelijk hoofd com petn iel eider René van Dijk, die een aantal jaren terug zelf nog voor NOAD in de hoofdklasse speelde. Het toernooi wordt afgewerkt in de Koopmansbeurs, waar de eerste wedstrijden om 10.00 uur beginnen. De prijsuitreiking staat gepland om 20.00 uur. De wedstrijden worden gespeeld tot dat één van de beide teams vijf punten heeft bereikt, waarbij niet wordt gedubbeld. KralingseveerToch nog zorgen voor DHS, dat gisteravond door de degradatiekandidaat CKC met 3-0 een even onplezierig als onverwacht pak slaag kreeg. De Schiedamse tweedeklasser acteerde opvallend lauw en maakte werkelijk geen moment de indruk te geloven in een positieve score. De 16-jarige Hans de Reuver opende voor rust uit een strafschop van André Dankers de score, waarbij de DHS-defensie verzuim de in te grijpen. Na de hervatting voerde Dankers met twee fraaie treffers de score op tot 3-0, waarop DHS het antwoord volledig schuldig bleef. Schiedam Het streven van Rob Jacobs is nog altijd en zeer na drukkelijk gericht op dat linkernjije in de grafiek die Studio Sport iedere zondagavond afbeeldt. „Die 2-0 overwinning op de FC VVV heeft ons veel vertrouwen gegeven", aldus de oefen- meester van SVV, die morgenavond voor de uitwedstrijd in en tegen Veendam moet afzien van Rinus Steenbergen (voorzichtig de looptraining hervat) en Johan Versluis. „Maar voor de rest is iedereen fit en is het tweede uitgespeeld, zodat ik keus genoeg heb". Het is aan te nemen dat Jacobs in De Lange Leegte opnieuw in de punt van de aanval aan Wim Tijl de voorkeur geeft boven Cor Peitsman en Ferry Meerhof. „Tijl heeft erg hard gewerkt en uit een aktie van hem kon Koevermans scoren", licht Jacobs, die niet staat te springen om Paul Kooien in de basis op te ne men, toe. „Iedereen staat op scherp en wil in die laatste vijf wedstrijden beslist een goed resultaat neerzetten". Winst op Veendam, dat onlangs FC VVV in Limburg met 3-0 klop gaf. is daarbij een eerste vereiste. „Ik denk een beetje in de richting van 32 punten uit 34 wedstrijden. Dat betekent dat we nog 2es punten moeten pakken. Een zware klus, omdat we nog bijna allemaal ploegen krijgen die of goed staan op de ranglijst of stevig meedraaien in de vierde periode,.." Schiedam blijft in eerste klasse Schiedam Het eerste tient van schaakvereniging Scht« dam heeft zich op het mppe tje weten te handhaven in c klasse IA van der Rotterdam: schaakbond. Btj het ingas van de laatste ronde waren t liefst vijf teams die nog in aai merking kwamen voor degr datie: Volmac 4. Reeuwij EBSV, Messemaker 2 c' Schiedam. Volmac en Rëet, wijk ontweken degradatie de laatste ronde door te nen. Schiedam verloor de laats ronde van kampioen Steinii Drie teams eindigden hierdo< met vijf punten op de laats plaats. Twee ervan moest* degraderen. Schiedam had'hi geluk van de meeste bordpu: ten en bleef dus behoudt voor de eerste klasse. Ursus nog dieper; in de problemen Rotterdam Ursus zit diep de problemen. Het vier-pu ten duel tegen Bloemhof we gisteravond met liefst 4-1 vc loren. De Schiedammers haddeh pech dat het al na één mïriu i 1-0 voor de Rotterdammc stond. Snel daarop werd hét 0 en daarmee was het afge! pen met Ursus. Bij een[- stand scoorde Cock van Tuin weliswaar nog 3-1, ma veel mocht dat niet meer; t j ten. Afdelingsclub Olympus Vc' loor de thuiswedstrijd teg Dirksland na een meer ,d harde confrontatie met 0-1. DWS van laatste plaats Schiedam DWS heeft de i haalwedstrijd in de handb. competitie tegen koplop- Wings met 13-9 gewonnenl I' rust was de stand al 6-5 in! i voordeel van de Schiedai mers. Door dit resultaat hei. DWS de laatste plaats op *- ranglijst in de eerste kW', overgedaan aan EHC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3