Mijn eerste indruk van Maasland is fantastisch!' K 1! Wie wordt de nieuwe wielermiss René den Boei wil revanche Politiek verrast Bouwplan GTB-teixein nog niet interessant voor Gorzenaren Willem Lodewijk- laan bouwt een feestje QUISPEL-HOUTMAN PIANO'S MUZIEK SPORTAGENDA Nieuwe burgemeester Mieke Bloemendaal: Tien bewoners en een hond op informatiebijeenkomst Speelplaats voltooid: VOOR PIANO'S ZIJN WIJ EEN BEGRIP Loco opent expositie C. Aleman H. Smits Inschrijving van start Ronde van Vlaardingen 'met veel prominenter Zwaluwen verrast De Musschen Familiedag bij PPSC Lid van verdienste Jeugd welkom bij Fortuna Maasland De nieuwe burgemeester van Maasland, mevrouw Mieke Bloemendaal, is gisteren bedolven onder felicitaties en bloemenhulde van familie, vrienden en bekenden. Zij was in haar woning in Den Haag het stralende middelpunt van de belangstelling, met haar man Cees, zoon Cees-Jan (15) en dochter Linda (12) trots aan haar zijde. De benoeming van mevrouw W. H. J. Bloemendaal tot burgemeester van Maasland is als een volslagen verrassing gekomen. De eerste reacties zijn gema tigd positief. „Ik vind het toch wel aardig dat zij be noemd is", aldus CDA-frac- tievoorzitter W. van Geest. „Zij is niet nummer één van de voordracht van de ver trouwenscommissie, maar als ik kijk naar de personen is dat een felicitatie waard". Toch was er ook wat verba zing in politieke kringen. Van Geest: „D'66 is een par tij die niet tot de raad be hoort en in Maasland zelfs geen officiële afdeling heeft. Het gehele WestJand is trou wens een CDA-bolwerk." VVD-fractievoorzitter me vrouw E. J. Groosman noemde het op zich wel aar dig dat een niet-CDA'er tot burgemeester is benoemd. In de profielschets had haar fractie daar ook voor gepleit. De VVD-fractievoorzitter meent dat er wat vreemde kanten aan de benoeming zitten, omdat minister Van Thijn telkens meldt dat de gemeenteraden inspraak moeten hebben, terwijl de voordrachten regelmatig ter zijde worden gelegd. Als woordvoerster van de Open Groepering toonde mevrouw T. van Kranen burg zich blij met de keuze van mevrouw Bloemendaal. „Het lijkt me niet ongunstig als het een capabele vrouw is. De functie is voor een vrouw ook zeer geschikt. Ook politiek gezien vind ik de keuze niet zo gek". Mevrouw Bloemendaal heeft MO Nederlands gestudeerd en heeft tot voor kort als docente Nederlands lesgegeven. Daar voor was zij vijf jaar werk zaam bij het Haags Centrum voor Onderwijsbegeleiding. Zij komt uit een echt ambtenaren- gezin. „Het is me als het ware met de paplepel ingegoten", aldus mevrouw Bloemendaal. „Daardoor heb ik veel interes se in. bestuurlijke zaken". Zij heeft zich in Loosduinen zeer actief getoond in allerlei be stuursfuncties, die opkwamen voor het belang van Loosdui nen. „Het kleinschalige van door Simon van Zuilen Loosduinen heeft me getrok ken", aldus de nieuwe burge meester, die Noordwijkse van geboorte is. „Daarom wilde ik ook weer persé naar een dorp. Mijn eerste indruk van Maas land is fantastisch. Het heeft een hele mooie kern en daar buiten uitgestrekte wielanden. We moeten er zeker naar stre ven om die kleinschaligheid te behouden, Ik hou van een dorp en heb niet de ambtitie Aan het speelterreintje wordt de laatste hand gelegd Schiedam Zoals bij voetbalwedstrijden, die gedoemd zijn in 0-0 te eindigen vaak de belangstelling uitgaat naar de dingen, die weinig met de spelers te maken heb ben; zo was de kortstondige entree van een uitermate speelse hond één van de hoogtepunten van de informatieavond over toekomstige de woningbouw op het GTB-terreiti in Schiedam-Zuid. bijzi belangstelling was er van de - kant van de Gorzenaren. Nog geen tien bezoekers, waarvan de ruime meerder heid nog weinig van het ver haal gesnapt moei hebben omdat zij de Nederlandse taal niet goed beheersen. Jan Boon, die namens de be woners zitting heeft in het projectteam stadsvernieu wing Schiedam-Zuid, had wel een verklaring voor die uiterst geringe response. „We zijn nu druk bezig met diver- se zijstraten. Daar zijn ook veel bewoners bij betrokken, En die willen ook wel eens een avond thuis zijn. Dat GTB-terreïn interesseert ze momenteel niet zo. Maar re ken maar, dat er straks weer protesten komen als de plan nen af zijn." De afdeling stadsvernieu wing van de gemeente Schie dam was gisteravond met een zware delegatie naar het pand van de bewonersvere niging Schiedam-Zuid geko men. Uitgebreide inleidingen van de ambtenaren Eddie Karrebelt, Hans Huis in 't Veld en Jos Verbakei volg den elkaar in ras tempo op. Ook de architect van de bouwplannen op het GTB- terreïQ, Stephan Lomans van het bureau ARO uit Zoeter- wou«üe. deed <een duit in het zakje. Hij vertelde over zijn uit gangspunten. toen hij achter de tekentafel plaats nam. Lo mans liet zich voor een be langrijk deel leiden door de Schiedamse binnenstad. Zo veel mogelijk toekomstige bewoners van het terrein tussen de Dwarsstraat en Hoofdstraat moeten over het water, langs de Nieuwe Ha ven, van het panorama van in gebruik zijnde molens kunnen genieten. Gisteravond kwam alleen fase 1 van de bouwplannen op het GTB-terrein aan bod. Hier komen 120 woningen, waarvan een aantal speciaal bestemd is voor bejaarden en andere kleine huishoudens. Centraal op het terrein ligt een gasstation. Daar kan der halve niet gebouwd worden, terwijl het ook niet tot aan beveling strekt te gaan bou wen op de plaatsen waar de leidingen lopen. Er is derhal ve een mooie lijn ontstaan midden door het terrein en die lijn vormt ook de afschei ding tussen eerste en tweede bouwfase. Voor deze ver- volgbouw kunnen nog wat problemen ontstaan omdat enkele bedrijfsruimten aan de Hoofdstraat in de weg staan. Slopen of niet? De ge meente is er nog niet uit en wacht derhalve met het op stellen van definitieve plan nen. Mieke Bloemendaal: We voelen ons in het Weste thuis..." en behoefte om weer snel weg te zijn. Ik ben ook niet zo'n verkasser. Door het werk van mijn man zij we ook gebonden aan de omgeving van Den Haag. Ik heb echt heel bewust naar die baan in Maasland ge solliciteerd, omdat we ons in het Westland thuis voelen". Mevrouw Bloemendaal, die van de in totaal 773 burge- meesterposten de negentiende vrouw is, weet dat zij in Maas land eerst wat krediet moet zien te krijgen. Vanwege haar politieke kleur en vanwege het vrouw zijn. In beide op zichten is zij voor het West- land uniek. „De bevolking is niet gewend aan een vrouw, daarom zou het vertrouwen krijgen wat langer kunnen du ren. Ik zal me nu eerst maar eens moeten waarmaken. Maar als je het vertrouwen eenmaal hebt, ben je ook met een geaccepteerd. Dat is een typische Westland mentali teit". Vlaardingen Nog een paar bielzen rond de zandbak en wat paaltjes bij de ingang en de Wil lem Lodewijklaan heeft zijn eigen speelterreintje. Een feestje waard. Op koninginnedag, om elf uur, stelt wethouder Cees Bot het bontgekleurde kin derdomein feestelijk in ge bruik met het doorknippen van een lint. Daarbij blijft het natuurlijk niet: Er worden nog twee honderd ballonnen opgelaten en mevrouw Staring, nauw betrokken bij de totstandko ming, vertelt dat er ook nog geprobeerd is een drumband te regelen, maar dat op ko ninginnedag alle muziek korpsen in de binnenstad be zig zijn. „Jammer. We lossen het nu maar op met een ge luidswagen. Met liedjes van Kinderen voor Kinderen." Het speelterrein aan de Wil lem Lodewijklaan is opgezet volgens een voor Vlaardin gen nieuwe procedure. De omwonenden hebben van begin tot eind zelf iedere be slissing mogen nemen. Die beslissingen hadden niet al leen betrekking op de keuze van de speelobjekten of de kleur ervan. Gok over de in deling, de bereikbaarheid en de financiële consequenties is uitvoerig gepraat. „Ja, we hadden nog veel meer willen doen," zegt me vrouw Staring, „maar er was gewoon niet meer geld. Zoals de speelplaats nu is heeft'ie zo'n 33,000 gulden gekost." In augustus begon de ge meente Vlaardingen met de plannen. Acht maanden later staat de zaak en ieder is te vreden. De bewoners, omdat er nu een mooie, veilige plaats is waar kinderen van alle leef tijden terecht kunnen, de ge meente, omdat het inspraak experiment geslaagd is en ,last but not least, de kinde ren uit de buurt. Geen muziekkorps dus op koninginnedag. Desondanks toch veel feestvertoon. Het begint allemaal 's ochtends om elf uur. Aan de Willem Lodewijklaan. advertentie Moet uw piano gestemd, maar eigenlijk ook geïntoneerd en afgeregeld worden? Bel ons dan eens voor een onderhoudsbeurt. Singel 116 - Schiedam - Telefoon 010-26.88.71. Maasland Loco-burgemeeS' ter Kwakkelstem van Maas land opent vanavond om acht uur een expostie over het ont staan en het verloop van de Tweede Wereldoorlog. Dit ge beurt in de Rozenhof aan het Kerkplein 9. De tentoonstel ling duurt tot en 5 mei. De openingstijden zijn tot en met woensdag van drie tot vijf uur, terwijl zij op werkdagen ook tussen zeven en negen uur 's avonds kan worden bezichtigd. Alleen dinsdagavond is de ruimte ook tussen half negen en tien uur geopend. De Schiedammer C. Aleman heeft van wethouder mevrouw Riet Taverne de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opge speld gekregen. Aleman is al ruim veertig jaar verbonden aan het korps van het Neder landse Rode Kruis. De heer H. Smits, plaatsver vangend chef van de afdeling burgerzaken van de gemeente Schiedam, maakt gebruik van de vut-regeling. Om die reden kreeg hij gistermiddag een af scheidsreceptie aangeboden, waarbij een groot aantal colle ga's hem de hand schudden. Rotterdams Nieuwsblad donderdag- RW 29 aprff 1932 Honselersdïjk Wie volgt Karin Westhoff op als wie- lermiss? Wie wordt West- Iands mooiste? Wie kan straks als de wielerpelotons weer De Glazen Stad aan doen voor de rondjes in het kader van het Westlandsche Courant-klassement de be kende toprenners huldigen? Op woensdag 19 mei is het antwoord op deze vragen be kend. Want, dan wordt in café Bij 't Hof in Honselers dïjk weer de traditionele miss-verkiezing gehouden. De inschrijving is imiddels van start gegaan. Kandidates uit het verspreidingsgebied van deze krant kunnen zich opgeven bij Dirk van Staaldui nen (01740-24561). Ton van Spronsen (01749-12464). Jan van Vliet (01899-15011) en de sportredaktie van de West landsche Courant (015-141935). Zoals gewoonlijk wordt er bij de verkiezing niet alleen geke ken naar het uiterlijk van de missen, maar wordt er ook ge- iet op het naar buiten treden van de kandidates, die daar voor enkele vragen moeten beantwoorden. De verkiezing is derhalve geen badpakken- show, maar een serieuze aan gelegenheid. Alle deelneemster worden van tevoren gratis gekapt door Noortje Dissel koen (kapsalon Yvonne}, die ook prijzen van 750, 150 en 100 gulden be schikbaar stelt. Noortje Dissel koen neemt ook zitting in de jury. die opnieuw onder voor zitterschap valt van wieier- spartverslaggever Henk Kn hof. Ook de populaire Westlaru motorsportcoureur Jack M delburg en de keeper v AZ'67r Eddie Trey tel, nerr plaats in de jury. die verc nog wordt aangevuld dt Joop Zijlaard (de grote man de motor bij dernykoerse Gerard Meyer (verzorger v Feyenoord), en de journalist Fred Racké en Gutdo Bindt René den Broer aan de leiding. Morgen zal hij wederom van voren zitten. Vlaardingen René den Boer zal dit jaar extra geprikkeld aan de start in de Ronde van Vlaardingen verschijnen. De Vlaar- dingse renner won de traditionele wedstrijd in I960, maar vorig jaar, door gebrek aan samenwerlmg in de kopgroep, ging hij in de sprint ten onder ging tegen Gerrit Pronk. Pronk is ook zater dag, l mei, weer van de partij in Vlaardingen, zodat Den Boer hem ongetwijfeld extra in de gaten zal houden. Zoals gebruikelijk doen vele bekende wtelrenners uit Ne derland aan de wedstrijd mee. De winnaar van de onlangs verreden Ronde van Heeijans- dam, Krein St. Nicolaas is van de partij, alsmede de nummer twee van diezelfde ronde, John Lourens. Eerdere win naars van de ronde als Arie Surfwedslrijden Maassluis Surfvereniging Delfland houdt morgen 30 april, koninginnedag, een gro te surfwedstrijd op de plassen in de Steendijkpolder aan de Schenkeldijk. Iedereen kan aan de wedstrijd deelnemen. Er wordt voor verschillende klassementen strijd geleverd. Zo is er bijvoorbeeld ook een poedelprijs. Aanmelden kun nen de liefhebbers op de dag van de wedstrijd tussen 11.00 uur en 12.00 uur. De wedstrij den starten 13.00 uur. De skip persmeeting is om 12.00 uur. De inschrijving js vokomen gratis. Vlaardingen Zwaluwen le verde een meer dan goede prestatie door het Rotterdamse De Musschen met 3-2 uit het bekertoernoi te wippen. De Vlaardingers hadden daar wel een verlenging voor nodig. Pas twee minuten voor het einde van de tweede verlenging -ie dereen had zich toen al ver zoend met het nemen van strafschoppen- was het routi nier Leen Pijpers die Zwalu wen een ronde verder hielp. Voor het talrijke publiek om spon zich aan de Zwaluwen laan een heerlijk avondje voet- oal Beide ploegen speelden onbevangen op de aanval en creeerden zo talrijke kansen. Roel Noordam, eindelijk weer eens ouderwets op dreef, open de na de rust de score voor Zwaluwen, maar De Musschen kwam nog juist op tijd terug via Broere: 1-1 In de eerste verlenging konden beide ploe gen niet scoren. De strijd leek beslist toen Houtman er 1-2 van maakte. Niets was echter minder waar, want nog geen drie minuten na de goal van de Rotterdam mers was het Maarten Keizer- waard die de beide ploegen weer op gelijk hoogte bracht. Toen het leek uit te draaien op strafschoppen, veerde Leen Pijpers, hij had daarvoor al de lat geraakt, nog één keer op en bracht zo de overwinning bij de pooeg die daar het meeste recht op had: 3-2. Versluis, Gerrtt Katterman, Ton Koop en Ton Griep rijden mee. maar die zullen het niet gemakkelijk krijgen tegen mannen als de Maaslander Teun van Vliet, Peter Hoger- vorst, Jan Klomp en Wim Luigtenburg, die in de onlangs verreden criteria al bewezen "op scherp' te staan. Of andere Vlaardingse renners dan René den Boer zich in de strijd kunnen mengen valt nog te bezien. Ruud Christoffers gaf in ieder geval zijn visite kaartje af met een tiende klas sering in Heerjansdam, maar dat Aad van Asten, Rob Hoefs loot. John Meijer, Arjen Kort hout of Peter Heijster de rol van plaatselijk favoriet op zich kunnen nemen lijkt niet waar schijnlijk. Slerk Evenals vorig jaar komen o de recreanten weer aan start. De start is om 11.00 u Zij worden om 12.00 uur*j voigd door door de leifhr bers/veteranen, waar onj twijfeld prominente rollen z weggelegd voor Martin Ko peer en Gerard Plieger. K< ners menen evenwel dat c Vlaardingse zege er met in Een plaatselijke favoriet k< wél de strijd bil de nieuwe! gen. Peter Voshol, lid van organiserende vereniging^ Coureur, rijdt dit jaar bijzit der sterk. In Vlaardin§ moet hij dan wel afreken met namen als Franken* Roosendaal en Roos uit Z» termeer. Het nieuwe parcours aan Hofsingel, Binnensingel, Hc laan en Schiedamsedijk is v rig jaar door zowel de renne als het publiek uitstekdn or vangen. De ronde voor amateurs gaat om 14.45 i van start. Schiedam PPSC maakt van Koninginnedag een bijzond ere dag, een ouderwetse familie dag. Op het sportcomplex in Thurlede wordt een onderling jeugdtoernooi gehouden vooi de mini-puppUlen. Verder spe len de A-junioren een wed strijd tegen leiders en trainers Voor de meisjes worden er tal rijke spelletjes georganiseerd Voor de mensen die gek 2ijr op koopjes is een grote rom melmarkt. Vlaardingen Bij de voetbal verenigi ng Vlaardingen zijn Wim van den Berg en Aad 1 van Unmk benoemd tot lid van verdienste. Beide aftredende be stuursleden zijn meer dan 10 jaar bestuurslid geweest van de vv Vlaardingen in velerlei functies. Vlaardingen Ir» het kader van de landelijke atletiekdag stt atletiekvereniging Fortuna haar deuren open voor jeugdij -sportliefhebbers in de leeftijd van acht tot achttien jaar. Er zi len een aantal atletiekonderdelen worden gedemonstreerd zoe hoogspringen, verspringen en kogelstoten. De jeugd kan zelf ai de onderdelen meedoen. Leden van Fortuna zullen hen daarï zoveel mogelijk assisteren uonaeraeg 23 sprit; voeiDal: 1B3U DOTO-PPSC (restant 11.36 minuten). 18.30 SW-2- Barend recht (beker), 18.30 DE Haüandiaan-Herkmgen (be ker), 19.00 Oemos-Zwari Wit Zaterdag 1 mei: Voetbei: KNVB: 14.30 Be Fair-PPSC. 14.30 Zwaluwen Vl-Rljsoord. 14 30 MW'27-Katwijk, 14 30 Vlaardinger-JAC, 14.30 *s-Gra- veruande-Excelsior M. 14.30 HPSV- Hoekse Boys, 14.30 FC Maluku- HBSS, 14.30 HVO-Satelliet, 14.30 DSS'26-Melissanl, Afdeling: 14.30 Sieiiendam-DVO "32. 14.30 Nediloyd R-Cion, 14.30 Bermsse-WK, 14.30 GTB-Veromca, 14.00 Zlnkwegse Boys-VDL Korfbal: 16.00 ODl-Spirit. 16.00 Nieuwerkerk-Maassluis, 16.00 ODO-Hoekse SV. 16 00 Sagitta-Oran- je Nassau. Waterpolo: De Lansingh- SZC (d), Vikmk-Wik (d). Wielrennen: 14.45 Ronde van Vlaardingen voor amateurs. Zondag 2 mei: Handbal: 14.45 UVG- DWS (ti). 14.15-EHC-Holiandiaan (h), 13.00 oiga Satumus-Umtas (h). 13.30 UVG-DWS (d). 13.00 HEC-Hollan- diaan <d), 13.15 UVG 2-HVK (d). 13.30 Wilton Fijenoord-Umtas (dj; HonkC 14.00 Wassenaar-Vlaardingen Hc Voeioak KNVB: 14.30 Eindbovt SW 14.30 CW-Hermes DVS, 14. Fortuna Vl-Spartaan'20. 14.30 DH Coal, 14.30 ExceJsk>r'20-Bodegrav< 14.30 De Hollandiaan-VDL, 14. Fluks-Martinit, 14.30 SFC-Meeuw« plaat, 14.30 FCN 66-TDC, 14.30 t sus-Hardmxveld, 14.30 RKW1K-R1C Schiedam-Hillesluis; Afdeling: 14. NP '81-MSV -71; Tennia: 10.00 De se TB-KSW. 10.00 Holy-BAS i 10.00 MAAS Vlaardingen-Plaswif» 10.00 Delft se TB 2-Hoek van Hollar 10.00 Te Werve-V laar dingen, 10. 8e Quick M-Seghwaert. 10.00 ROV Barend reent, 10.00 TSF-Aeronaiti 10.00 Maasland-Thesaus 3, 10.00 L Bigotes-Oud-Beijertand 4. Korft 16.00 Te Gouw-Succes, 16.00 Vla dingen-DKV, 16.00 Phoenlx-Harj Wielrennen: Kampioenschappen strict zuid-2 In Oost Voome (Krui gergors); Atletiek: 10.00 Atletiek wc strl|den KNAU-afdeling Rotterdam Spijkenlsse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3