Wisselende belastingaftrek resulteert in meer pensioen Jubilerende Diergaarde krijgt veel geschenken Meer pensioen Minder belasting 5Piet Hein gaat feest vieren .ssurantiekantoor arskamp 'Openbaar ministerie grijpt ook niet in op Karei Doormanstraat' En het resultaat? Huur- s takin fit m Dordtse gifwijk Van zeldzame dieren tot speeltuin sfig-ssif Blijdorp contra Art is Minder belasting betalen? Zeer flexibel ft in Socioloog De Valk stapt uit raad Directeur Ikazia officier O.-N. Rotterdams Nieuwsblad donderdag 29 «spnl 1982 RS RZ/RV/RY/RW Sexbotenclub niet bang voor verbod prostitutie lotterdam De Stichting Exploitatie en teheer Eros- en Vermaakcentrum gaat 20 poedig mogelijk na een positieve uitspraak an de Kaad van State aan de slag om haar exboienplan uit te voeren. Op 27 mei be- iandelt de afdeling rechtspraak van de laad van State de zaak; binnen zes weken aama wordt uitspraak gedaan. Voordvoerder Fred Baars vertelde gisteren êsgevraagd, dat de stichting zich geen en- :ele zorgen maakt, dat als de boten er enmaal mogen komen het openbaar mi- iisterie alsnog de activiteiten op de 'drijven de bordelen' zal verbieden, Zoais bekend hebben de door de gemeente ingeschakelde advocaten mr. E.W.J.H. de Liagre Bohl en mr. E. Droogleever-Fortuijn in hun verweerschrift gesteld, dat het afge ven van de sexbotenvergunningen niet in strijd is met artikel 250 bis van het wetboek van strafrecht. (In dat artikel staat, dat het bedrijven van prostitutie verboden is). Vol gens de twee juristen kan pas beoordeeld worden of het prostitutïe-artikel overtreden wordt, als de sexboten er liggen. En die be oordeling is een taak van het openbaar mi nisterie. doen? Iedereen weet toch, dat prostitutie Baars vermoedt echter niet, dat een officier een maatschappelijk aanvaard verschijnsel van justitie de boten komt inspecteren. Zijn is", standpunt; „Op de Karei Doormanstraat, de door Kees Jonker Nieuwe Binnenweg, de Kaap of de Walletjes grijpt het openbaar ministerie toch ook niet in. Waarom zou het dat dan wel op sexboten Tientallen miljoenen De contacten, die de stichting een kleine twee jaar geleden had met verschillende werven, zullen hersteld worden. Een kos tenraming kan Baars nog moeilijk geven: „Maar het zal ongetwijfeld tientallen miljoe nen guldens gaan kosten". Waar de eerste sexboot zal worden aange meerd, verklapt Baars* evenmin. Alhoewel: „De Parkhaven is natuurlijk wel een erg goede lokatie om de eerste boot neer te leg gen". De Stichting Exploitatie en Beheer Eros- en Vermaakcentrum denkt, dat het na een positieve uitspraak van de Raad van State zo'n drie maanden zal duren, voordat een opdracht voor de inrichting/bouw van een sexboot gedaan zal kunnen worden. Baars: „Dan wordt de eerste sexboot dit jaar nog in gebruik genomen". otterdam Anderhalf jaar ligt hel voormalig konink- jk jacht 'Piet Hein' in de 'ooihaven. In die tijd gingen ngeveer 27.000 mensen de >opplank ovei voor een be- oek. iet schip probeert constant in le belangstelling te komen en iüikt derhalve steeds op als er ets te vieren is. Zoals op zater- lag 8 mei bij de officiële ope- ïing van de nieuwe metrolijn. Kluitenaar, voorzitter van Stichting 'Piet Hein' en iaardoor *it< matisch com- nandeur het schip: „Wij Jaan me. het jacht bij het ïieuwe station Coolhaven lïg- ;en. Daar gaan we. samen met iet zc-ekadettenkorps een ;how opbouwen. Iedere com- nandant, al komt hij tien keer san boord, wordt keurig bin- ïengefloten, aan land zetten ve een restaurantje neer en ve bieden de mensen de ma nlijkheid het schip te bezicht igen" Van het eind van de dag geeft iet voormalig koninklijk icht, wat nu in feite een mu- eumstuk is geworden, het chter nog niet op. Kluitenaar: We zijn er met behulp van en sponsor in geslaagd een ude paardentram te huren, amen met die tram varen we aar Delfshaven. Bovendien al daar ook de stoomsleper Onland' bij zijn". ieptember 'ot zo ver de plannen voor 8 ïei. De commandeur heeft chter nog veel meer in petto. Op 18 september hebben we 1. Delfshaven weer de gondel aart. Naar aanleiding daar- an willen we meteen hel 75- irig bestaan van Scouting Ne erland vieren en het 35-jarig estaan van de drumband Ba- 1 Po well". )at geheel staat dus in het te- ten van de drumband. KJuite- iaar heeft andermaal woeste >lannen: ..We halen zestien «outingbands naar Rotterdam, n de ochtenduren zullen de jands in het gebied rond de 2oolsingel optreden, later op le dag in Delfshaven". jnposant Die middag zal de oude Rot- érdamse wijk dus gevuld zijn net versierde boten en vooral Irum bands. Kluitenaar: .Overal in de wijk zijn ze ie nnden. Rond drie uur verza nden ze zich dan rond de Colk. Ik ga proberen een pij- jerkorps vanaf de balkons van imiiggende, huizen te laten ;pelen en dan is het de bedoe- ing dat de rest van de bands lit de straatjes die naar de Colk leiden komen wandelen. )at moet toch een imposant jezicht zijn". Pol slot, als de plannen van de fporzitter doorgaan, zal een |rote rondvaartboot in de Coolhaven zorgen dat de be- voners 's avonds feest kunnen deren. „Bovendien zullen acht icoutingsschepen met de gon- lel vaart meevaren. En de Piet Hein' zal natuurlijk niet mtbrekén". Dpvallend is wel dat de 'Piet -ïpin' niets extra's zal doen lan de viering van de vetjaar- iag van uitgerekend de konin- »in. Kluitenaar: „We hebben vel gedacht om iets te -organi seren maar het is er niet van jëkomen. Bovendien bleek uit le wijk niet veel interesse. Ei- jénlijk is het geen ramp ook vant we hebben hel al zo iruk..." Rotterdam De Konink lijke Rotterdamse Dier gaarde heeft ter gelegen heid van het 125-jarig be staan al heel wat geschen ken ontvangen of toege zegd gekregen. De Ant werpse dierentuin, waar mee zeer nauwe relaties worden onderhouden, heeft aan Blijdorp drie dwergchimpansees ge schonken. Voorlopig twee vrouwtjes en over enkele maanden komt een man. Men overweegt nu in Blijdorp een fokgroep van deze kleme uitgave van de chimp te formeren. Overigens blijven de chimpansees Sjelke van Antwerpen en Carmen van Barcelona, die beiden bij na veertig jaar zijn, in Rotter dam. Een eveneens belangrijke schenking heeft de zoo van Melbourne gedaan door een paar Brolga's naar Blijdorp te zenden. De Brolga is een bij zonder fraaie Australische kraanvogel. Men kan het paar reeds in de jubilerende tuin bewonderen. De 200 le Wup- perial heeft twee Siberische steenbokken als jubileumge schenk gezonden. Het cadeau van de dierentuin in Oost-Berlijn is wel heel erg zeldzaam. Het betreft hier na melijk een exemplaar van de Takin, een soort gemsgeit uit de Himalaya. Er zijn slechts zes exemplaren in dierentui nen; nu nog drie in Oost-Ber- hjn, twee in Amerika en dan één in Rotterdam. Het is de bedoeling, dat er spoedig nog één bijkomt in Blijdorp uit Berlijn, Beide tuinen beschik ken in dat geval elk over een paar Takins. Een cadeau ook van de ge meente Rotterdam. Momenteel wordt dit gerealiseerd op een terrein nabij de kangoeroe wei de langs de de spoordijk. Het is een speeltuin met allerlei aan gepaste attributen, die echt is bedoeld voor de jongere kin deren. En dan het geschenk van de Vereniging Vrienden van Blij dorp, de totale renovatie van het nachtdierengebouw. Pins Bernhard zal het op donder dagmiddag 13 mei om 4 uur openen, waarbij het tevens de nieuwe naam Henri Martin huis krijgt. Mamboeli Bij het 100-jarig bestaan van de Rotterdamse Diergaarde bij die gelegenheid werd het predikaat koninklijk verleend ontving Blijdorp door be middeling van de Antwerpse zoo een okapi-paar uit de Bel gische Congo. Een grote bij zonderheid in die dagen. Het mannelijke exemplaar. Dinota, is enkele jaren geleden gestor ven. Mamboeti, de vrouw, stapt echter nog frank en vrij in Blijdorp rond en dat terwijl zij reeds rond de dertig jaar moet zijn. Zij heeft acht kinde ren gekregen en zelfs is zij al overgrootmoeder. De dieren De jonge vale gier, nu nog donzig wit. hebben van hun komst in de Rotterdamse Diergaarde af on der de hoede gestaan van die renverzorger Gerrit v.d. Graaf. Vale gier Er is in Blijdorp een vale gier uil het ei gekropen. Deze gier- soort is één van de grootste ka daver etende roofvogels uit In dia. Het is de bedoeling, dat deze nu nog donzig witte jong geborene tezijneriijd in Oos- door Ben Swaep tenrijk in de vrije natuur wordt teruggebracht. Dit wordt in dat land ook met zo genaamde lammergieren ge daan. Het is een facet van de bijdrage, welke dierentuinen leveren aan de instandhouding van diersoorten. Ook de bijna uitgestorven nene ofwel Ha waï-gans, waarvan er recent drie van in Blijdorp uit het ei zijn gekropen, is de laatste ja ren met veel succes terugge bracht. Belangrijk acht men voorts de geboorte van vier stokstaartjes ofwel aardhondjes. De Zuid- afrikaanse boeren noemen deze grappig aandoende en bij zonder nieuwsgierige dieren ook wel meerkatten. Bij al deze prettige geluiden betreffende gesehenken en ge boorten, is er een dissonant. Eén van van de vrouwelijke witte neushoorns is gestorven, hetgeen als een niet onbelang rijk verlies wordt beschouwd. Het Brolgapaar, het geschenk van de Melbourne-zoo. Rotterdam Het restaurant De Grand Due aan het Weena sluit de deuren, omdat heiacti viteiten in een bouwput pal naast de eetgelegenheid rustig dineren onmogelijk maakt. De zeven personeelsleden zijn ontslagen; vier van hen heb ben inmiddels een andere werkkring gevonden. De eige naar van het restaurant, de horeca-onderneming Ceteor uit Etten-Leur, is met de ge meente een financiële regeling overeengekomen. Over enkele maanden moet het huidige restaurant wijken, voor nieuwbouw. Rotterdam Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan zullen de personeels-voetbalelftallen van Blijdorp en Ar- tis tegen elkaar in het strijdperk treden. Dit gebeurt op 17 mei 's avonds om 7 uur op een terrein aan de Abra ham van Stolkweg nabij de Energiehal. Barry Hughes, de bekende trainer van Sparta, zal de aftrap verrichten. En misschien zingt hij er nog een fraai lied bij ook. Niemand betaalt graag (te) veel inkomstenbelasting. U vast ook niet. Daarom zou u best een aftrekpost op uw aangifte kunnen gebruiken. En dan liefst één die jaarlijks terugkeert, want dat betekent ieder jaar minder belasting. Dat kan, als u jaarlijks uw geld investeert in een levensverzekering met fiscale lijfrenteclausule, zeg maar 'n Belastingaftrek-Polis. De in deze polis belegde bedragen mag u namelijk in mindering brengen op uw belastbaar inkomen, tot een bepaald maximum. In 1982 bedraagt dat maximum f 14.389,—, Een dergelijk bedrag is u veel te hoog? Of, dat maximum zou dit jaar nog wel kunnen en in 1983 ook nog wel, maar of het de jaren daarna lukt is nog niet zeker - omdat u als zelfstandig ondernemer een wisselend inkomen hebt; - omdat u in uw staffunctie -op uw tantième na- weliswaar een 'vast' inkomen geniet, maar uw spaarcapaciteit niet elk jaar even groot is, In dat geval is een Belastingaftrek-Polis van Narionale-Nederlanden met een vaste (niet al te hoge) premie, plus de mogelijkheid daar jaarlijks een bedrag aan toe te voegen, afhankelijk van uw budget- ruimte, voor u de ideale oplossing. Méér pensioen! De fiscus schrijft voor, dat u voor het opgebouwde kapitaal en de aantrekkelijke winst deling pensioen moet kopen. Voor uzelf, voor u en uw vrouw samen, of voor haar alleen. Die keus hoeft u overigens pas straks te maken. Over de pensioen uitkeringen is wel belasting verschuldigd, maar daar zult u niet van opkijken. Met dat pensioen is het voor u als zelfstandig ondernemer bij de overdracht van uw zaak een stuk eenvoudiger. Uw pensioen hoeft u immers niet meer uit de opbrengst te financieren En als u in loondiensr bent, vult de Belastingaftrek- Polis uw -vaak magere- pensioen aan of maakt een eventueel Vervroegd Uitreden (VUT) ook financieel aantrekkelijk. De Belastingaftrek-Polis van Nationale-Nederlanden laat zich geheel plooien naar uw omstandigheden: Er zijn verschillende verzekeringsvormen De einddatum kan, ook straks, vervroegd of uitgesteld worden Naast ccn vaste basispremie, bijv. f 200,— per maand kunt u een jaarlijks wisselend bedrag storten, afhankelijk van beschikbare budgetruimte. Beide betalingen worden geboekt op één polis, zijn dus beide aftrekbaar en bouwen dus samen aan uw pensioenaanvulling. Bel ons daarom op voor meer informatie. De uitge breide brochure hebt u binnen wee dagen in huis. door de Belastingaftrek-Polis Assurantiekantoor F.v. Harskamp "verzekert op niveau" Flatgebouw Ungerplein2 3033 BR Rotterdam Telefoon 010-659011* Dordrecht Een deel van. de* bewoners van de Dordtse gif- wijk de Merwedepolder gaat per 1 mei minder huur beta len. Een kwart van het maan-' delijkse bedrag, dat per gezin varieert tussen de 5Ö0 en 600 gulden, storten de wjjkgenoten. op een gezamenlijke, gcblok-; keerde rekening. Tot dit be sluit zijn de actievoerders tij-' dens een vergadering van de bewonersverenigine eekomen. Over de reden zegt Janneke Baas, secretaresse van het co mité: „De eigenaar van onze- huizen, de verzekeringsmaat schappij AGO, heeft onlangs verklaard het wooncomfort in; verband met de giftoestandeq niet meer te kunnen garande ren. Dit was voor ons de drup pel die de emmer deed overlo pen. Natuurlijk is AGO niet de hoofdschuldige. Dat is de ge meente. Maar we willen op een of andere manier protest laten horen". Om hoeveel huurders het pre cies gaat kan de secretaressd niet overzien: „Dagelijks mel den zich geïnteresseerden aan, Er is een groep die eerst het resultaat van de actie wil af- wachten en pas in juni be gint". „In feite komt de actie van de wijk ons niet slecht uit", rea- geert een woordvoerder van AGO. „Omdat we schade gaan lijden kunnen we juridisch een overheidsinstantie aansprake lijk gaan stellen. Immers, we hebben in hel verleden te goe der trouw de grond van de ge meente opgekocht en daar 169 eengezinswoningen en 175 flats op gebouwd." AGO benadrukt dat de actie niet op zichzelf staat, maar voor eventuele toekomstige huurders gevolgen kan heb ben: „Door de uitzichtloze situ atie blijft er, na het vertrek van een paar bewoners, mis schien een aantal huizen leeg staan en dat zou ons dubbel zo hard treffen." Waar de bewo ners het uitgespaarde bedrag voor willen aanwenden weten ze nog niet. Degenen die een koophuis hebben wachten af hoe de plannen van de Dordt- se Grondmij zich ontwikkelen. Half mei is er zekerheid over - het ai of niet afgraven van de grond onder dertig huizen. Rotterdam Omdat hij twij felt aan de kwaliteit van het! onderzoek heeft prof.dr. J.J.M. de Valk zich teruggetrokken" als lid van de wetenschappelij- ke raad van het Interuniversi- tair Instituut Normen en Waarden. Hij heeft gedurende- twintig jaar de Erasmus Uni versiteit in dat instituut verte- genwoordigd. De socioloog en filosoof heeft* al enkele malen eerder over wogen uit de wetenschappelij-, ke raad te stappen. Hij heeft, besloten dat nu inderdaad te, doen na het vertrek van twee directeuren, die volgens De Valk er borg voor stonden dal- in iede** geval een deel van het onderzoek en het onderwijs* nog van hoge kwaliteit was. In de universiteitsraad noem; - de rector magnificus Sperna Weiland het motief van De Valk om te vertrekken een wetenschappelijk verschil van inzicht. Hij meent dat de Eras; mus Universiteit de banden met het instituut niet moet breken. Prof.drs. Lambers zou De Valk moeten opvolgen. Rotterdam De arts J.H. de; Waal Malefijt, medisch-direc- teur van het Ikazia-ziekenhuis in Rotterdam, is ter gelegen heid van 2ijn afscheid be- noemd tot officier in de ordé- van Oranje-Nassau. Deze hoge onderscheiding is hem woens dagmiddag uitgereikt door burgemeester dr. C.J. Ver;* planke van Ridderkerk, in welke gemeente hij woonaeh-* liS is* In Ridderkerk (Bolnes) is hij in 1945 gekomen als huisarts.. In 1953 volgde zijn benoeming als geneesheer-directeur van het Academisch ziekenhuis in. Utrecht, in welke functie hij, onder meer de centrale bloed-! bank heeft opgericht. Vanaf t september 1971 is hij verbon; - den aan het Ikazia-ziekenhuis, waar hij als voorzitter van de bouwcommissie sterk betrok ken was bij de nieuw- en ver bouw.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4