TE« PLAATSE Rotterdams Nieuwsblad donderdag R2/RV/RY/RV//RS 29 apn) 1982 Een gouden jubileum met een zwartboek neemt", aldus de heer De Kroes. Voortdurend, zo blijkt, is et sprake geweest van pogingen om bet bedrijf te verplaatsen dat begon al in '55, maar in '56 kiest de gemeente Botter dam toch voor handhaving, en nieuwbouw op de be staande plaats van vestiging FORMEEL is er sprake van een „chronologisch overzicht van de ge beurtenissen verband houdende met het ontstaan van de problema tiek rondom de milieu - hygiënische aspecten van het destructiebedrijf B.V. GEKRO te Rotterdam". Informeel spreekt directeur Aad de Kroes (50) over het zwartboek. 't Begint als volgt: 1. Jaar 1932: „Het destructiebedrijf Gekro wordt gevestigd in de volledig landelijke omgeving van de gemeente Overschie op terrein van de oude tuin - en landerijen van de familie De Kroes". Voor januari/'fe bruari '82 staat als punt 45 onder meer genoteerd: „De ondernemingsraad van B.V. Gekro richt zich in een schrijven tot B W van Rot terdam, waarin zij bezorgd heid uitspreekt over het uit blijven van een standpunt van de gemeente Rotterdam inzake de voorgenomen sa nering". Daar ligt een halve eeuw tussen; een gouden jubileum dat naar buiten vrijwel onop gemerkt is gepasseerd. Heeft dat een reden Een volstrekt ontspannen, bedachtzaam sprekende heer De Kroes zegt zonder enige terughouding: „Wij timme ren in principe niet aan de weg. Dat is gezien de aard van het bedrijf niet zo zin vol". Hij blijft beminnelijk in zijn antwoord op een vraag naar de bekende weg, namelijk om toch nog maar even een toelichting te geven, ver klaart: „In het verleden ston den wij letterlijk cn figuur lijk in een kwade reuk. Als je de naam Gekro noemt, leg je daar niet altijd eer mee in". Bij bet maken van de af spraak over de plaats van de ontmoeting sprak hij met wat bitter aandoende zelf spot: U gaat uw neus maar achterna". Frustraties Hij praat er niet omheen..,: „Ik geef toe dat wij op het stuk van stankoverlast wel gevoelig zijn". Even blijft het stil, dan voegt hij er enigs zins droefgeestig aan toe: „Ik praat nu even over vroeger en. dan denk ik aan Schie- broek. Aan de mensen op warme zomeravonden en aan het gevoel van hulpe loosheid datje dan bekroop". Vrijwel onmiddellijk echter herstelt hij zich en gaat, zoals hij al eerder deed, over tot het zakelijk verstrekken van informatie, begint...: „We zijn op het stuk van de tech niek...". Ja, ja, daar verdwijnt de mens De Kroes weer achter de directeur... Hij geeft het spontaan la chend toe, verklaart zich be reid tot een minder zakelijke aanpak, maar onwillekeurig zal hij toch steeds weer te rugkoppelen naar het bedrijf en zijn niet geringe proble matiek. Daar kruipt het bloed nu eenmaal, want...„'t Bedrijf is gewoon boeiend". nus (de oudste), Dolf en Henk. Marinus en Dolf begonnen „met wat bloed te drogen voor bemesting en zo", maar Dolf bleef maar kort in het bedrijf. Bloed drogen voor bemesting 9 De heer De Kroes: „Ja, dat weet u toch wel Een rozen liefhebber gooide wat bloed meel op z'n perkjes. Een soort luxe bemestingsmiddel, 't Wordt bijna niet meer toe gepast". Even een uitzonderlijk grote pas nu: in *32 wordt op deze zelfde plaats, in de voormali ge soepblokjesfabriek het de structiebedrijf Gekro (Ge broeders Kroes) gevestigd. Directeur De Kroes anno '82: „Wij zijn het verlengde van het vleesgebeuren. Wij ma ken nu het biefstukje voor het dier en dan praat ik niet over de koe, want dat is een herkauwer, maar wel bij voorbeeld over de kip. Bouwstenen voor het groeiende dier met de eiwit bron als het duurste deel. Voeding van het dier is nu voor honderd procent onze hoofdtak. Bloedmeel, vlees- beendermeel, toegepast voor de voeding van het dier. Zo'n twintig tot dertig jaar terug was dat nog iets anders. Toen... De vakman, na zijn hbs - tijd chemie gedaan aan de hts, praktijk opgedaan in Noord- Afrika en in de Verenigde Staten („Maar die dooie die ren zijn daar hetzelfde als hier, hoor"), de vakman is nu schier tomeloos aan het woord... „Chemie Jae wij noemen ons zelf toch een beetje een chemisch bedrijf". Glimla chend: „Ja, 't was een bewus te keus. Dat wakker worden tussen je achttiende en je twintigste jaar, na gaan den ken over je toekomst. Nee, nooit spijt van gehad. Goed, twintig, dertig jaar geleden was het ook nog de niet - voeding, 't Leveren van dierlijke vetten voor de pro- duktie van kaarsen, zeep, glycerine, enfin, talloze toe passingen...". Naderhand zal de heer Hoog- eveen, belast met de ver koop, preciseren dat de rela tief beperkte klantenkring nu voornameiijk ligt in de mengvoederindustrie. De heer De Kroes verduidelijkt nog dat er sprake is van twee soorten activiteiten, te weten 1) de honderd procent de- structietaak en 2) de been- derverwerking» waarbij de destructietaak kan worden gezien als een stuk dienst verlening in het kader van de destructiewet. Een beeldje In de hal van het kantoor aan de Bovendijk staat een door de Rotterdamse kunste naar Huib Noorlander ver vaardigd, opmerkelijk mooi, karakteristiek beeldje van Marinus de Kroes (1906- 1976), een van de oprichters van het bedrijf en vader van het huidige directielid Aad de Kroes. Jazeker, dat hij in het bedrijf terecht is geko men „is een kwestie van wieg geweest", zoals hij dat uitdrukt. Er was nog een dochter, maar Aad was de enige zoon. Met een die zoon duidelijk aangeboren voortvarendheid, heeft hij intussen de telefoon ter hand genomen, zegt in tussen: „Zal ik heel even, korc, de geschiedenis. We le pelen het zo op... Joop, heb je even tijd om langs te komen 7". Waarop mede - directeur J.N. Hoogeveen zijn opwach ting maakt. De Kroes: „Kijk, op deze zelfde plaats begon mijn opa Wouter samen met zijn broers Willem en Jacob in de jaren van de eerste we reldoorlog een soepblokjesfa briek, Primula heette die zaak. Heel modern van op zet, maar ze waren hun tijd te ver vooruit. Bovendien ging er iets mis met in Duitse Marken afgesloten contrac ten, de inflatie kwam en de zaak werd stilgelegd. Ze wa ren van boerenafkomst. De boerderij lag er nog. Ja, ja, landbouw en veefokkerij...". Hij zwijgt even, besluit hard op: „Ik zal maar grote passen nemen", waarop we belan den bij de drie zonen van opa Wouter, te weten Mari- Gebiedsindeling In de uit de Vleeskeurings- wet van 1922 via het destruc- tiebesluit van '42 in *58 tot stand gekomen destructiewet is het „destructiegebeuren" onderhevig aan een gebied sindeling. De „Gekro" be strijkt de provincies Noord - en Zuid Holland, Utrecht en een deel van Gelderland. Samen met het vernieti- gingsbedrijf voor vee- en vleesafval Smits in Vuren bij Gorkum, waarmee de Gekro eind '75 fuseerde en de daar mee eveneens samengesmol ten „Dierlijke Afvalverwer king" (DAVj in Winterswijk, verzorgt het bedrijf nu onge veer een derde deel van het land. De fusie komt ook voor in het zwartboek rond de pro blematiek van de dank zij technische, kostbare ingre pen nu vrijwel tot nul gere duceerde stankoverlast. De Kroes, lachend: „Dat Is mis schien toch wel aardig, 't Is natuurlijk ook een stukje ij- delheid om een interview toe te staan, maar 't is ook wel plezierig om je hart eens te luchten". Hij wil het graag chronolo gisch houden en begint met te verklaren dal het bedrijf na de tweede wereldoorlog een gezonde groei heeft doorgemaakt. Het telt nu rond 150 werknemers. Pro blemen waren er de laatste tientallen jaren evenwel met de diverse overheden en met name met de gemeente Rot terdam...: „De haren rijzen je te berge als je het door ons bijgehouden zwartboek door- Rotterdam In de jaarlijkse regen van lintjes zijn weer veel Rotterdammers en streekgenoten beloond voor hun verdiensten op verschillende terreinen. De eremedailles verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud vleien te beurt aan: H.A. Aberson. referendaris ter se cretarie der gemeente Rozenburg; L.W. van Ardenne. lid van de raad der gemeente Bcrgschenhoek; J.F. Bekkcr. wonende te Vlaardingen. op zichter van de technische afdeling nieuwbouw bij Shell Nederland Raf finaderij te Pernis: A.P. Biesheuvel, wonende te Vlaardingen, chef kwali teitsbewaking bij de R.D M. te Rot terdam: A.K. Blok te Rotterdam, oud-bestuurshd van de woningbouw vereniging 'Onze Woongemeenschap* te Rotterdam; J.C. Buysrogge, assis tent A van 's Rijks belastingen te Rotterdam, post Douane en Accijn zen; L. Coenradie te Vlaardingen, hoofdemployé le klasse der PTT; J. Duijts te Capelle a/d IJssel. oud- hoofdemployé le klasse der PTT; mevr. E.M J, Flapper (zuster Flap per). oud-onderwijzeres bij het bij zonder buitengewoon lager onderwijs te Dordrecht, wonende aldaar (bij be vordering); J. van der Graaf te Rid derkerk; D. Hamerslag, adjudant de rijkspolitie te Hardmxveld-Giessen- dam; W.H. ft Hooft, wonende te Oos- terhoui, consulent voor bijzondere bemiddeling bnhet Gewestelnk Ar beidsbureau te Dordrecht; N. Houwe- ling. oud-hd van de raad der ge meente Molenaarsgraaf; A. de Jong te Hoogblokland; W.L. van der Kemp, wonende te Vlaardingen, chef planning apparatenfabriek by de R.D.M. te Rotterdam; J.B. Kerkho ven te Heusden, personbeelsfunctio- nans Shell Tankers BV, te Rotter dam; W.M. van de Konijnenberg te Hendrik Ido Ambacht, medewerker bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; J. Kranendonk te 's Gravendeel; L. van Loon. technisch chef by de Ned- llovd Groep te Rotterdam; M-L. Mid- delhoek te Brieile; mevr. M.A.A. van Namen-Schutte, verpleegkun dig-directrice van het Psycho-gena- trisch verpleeghuis 'Het Parkhuis' te Dordrecht, wonende te Zwyndrecht, P. Nieuwstra ,sn. voorzitter van de afdelingen Vjaardingert en Maassluis van de Ned -rlandse Vereniging van K-politieke gevangenen uit de Be zettingstijd, wonende te Vlaardingen; G.M. Parre, koster van de vrijge maakte gereformeerde kerk ve Maas sluis; A. van der Plaat, voorzitter van het college van kerkvoogden van de hervormde gemeente te Hen- dnk-Ido-Ambacht; RJL Raterink, te "s Gravendeel, directeur van de Rabobank; C. de Ridder, bestuurslid n de Bond van Nederlandse Mili taire Oorlogs- en Dienslslachtoffers. afdeling Zuid-Holland-Zuid, te Rot terdam; J. Roos. le verpleegkundige A bij het huis van bewaring te Rot terdam; mevr. C- van de Rotte, hoofd van de keuken van het Acade misch Ziekenhuis te Rotterdam, wo nende te Vlaardingen (by bevorde ring); DJ. Ruseler. o-uJ-directeur van de Automaatschappij Vink en Co bv te Schiedam; J.H. Ritmeester te Hardinxveld-Giessendam, hoofd schipper by Zanen Verstoep N.V.; P. Stntemaartensdijk, adjudant der rijkspolitie te Hendrik-Itlo-Ambacht; M.H. Soetens, wonende te Bnelle, medewerker van de directie by de Chemische Industrie Rijnmond B.V.; J. Stam, voorzitter van de Dordtse Wandelsportfederatie, wonende te Oud-Alblas; G. Streefkerk, voorzit ter van de Nederlandse Protestanten bond te Ameide; E.J. Teeuwen, com mandant van de gemeentelijke vrij willige brandweer, te Nieuwcrkerk a/d IJssel; C.W. Tinke, onderwijzer bij het bijzonder gewoon lager onder wijs te Barendrecht. wonende aldaar <btj bevordering); Chr. Tijl, wonende te Rotterdam, opzichter technische afdeling chemisch onderhoud by Shell Nederland Chemie te Pernis; W.H J- Veldman, wonende te Capel le a/d IJssel, inspecteur buitendienst bij het districtskantoor Rotterdam van het Gemeentelijk Administratie kantoor te Amsterdam; H. Verbaas, lid van de raad der gemeente Heine- noord; A. Verveer, adjudant der rijkspolitie, wonende te Dordrecht; A.H.T. van Vliet, technisch hoofd ambtenaar bij de dienst openbare werken, te Delft {gepensioneerd), J.A. Vlugman. voorzitter van de Onderlinge Brandwaarborg Maat schappij Kethel e owonende te Schiedam; J. van der Wal, wonende te Poortugaal, chef Gieterij van de R.D.M. te Rotterdam; B. van der Wel, diaken/algemeen directeur van de Stichting tot bejaardenverzorging der Hervormde Gemeente Delfsha- vcn, wonende te Rotterdam. A.F. Wiegel te Schiedam, hoofdemployé der PTT; J.WJ. Willemse, wonende te Ridderkerk, chef van de kwali teitsdienst by de RDM te Rotter dam: H. L. Willemsen, te Hoogvliet, K. Wold te Rotterdam, contactfunc tionaris woningzaken by de N.V. Ne derlandse Spoorwegen. Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud, met de zwaarden; Adjudant-onderofficier van de man- mere algemeen 3. Kuyp, te IJssel- monde; adjudant-onderofficier van de mariniers algemeen G. van Gel der, te Delft. Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau tn zilver M.L. Middelhoek K. Auperlé te Middelharnis, voor malig bestuurslid van de landarbei- dersverenging 'Vooruitgang'; K. van den Berg te Meerkerk, hoofdem ployé der PTT; A. Bergwerff, wo nende te Perms, chef tydscontrole by de R.D.M. te Rotterdam: D. Berk hout, wonende te Perms, construc teur op de tekenkamer by de K.D M te Rotterdam; J. Boele te Albiasser- dam, voorzitter van de Woningbouw vereniging 'Beter Wonen' te Alblas- serdam; mevr, B. van den Boog- aart-Streefkerk, pcnningmeesteresse van de Christelijke Gemengde Zang vereniging 'Zang en Vriendschap' te *s Gravendeel; P. Both te Putters- hoek. hoofdemployé der PTT. mevr. J,C. Brouwer, orgaruste van de gere formeerde kerk te Meerkerk; J.Q. de Bruin, penningmeester van de Rot terdamse Voetbal- en Atletiekvereni ging 'Vooruit naar Doel' te Rotter dam; H. van Buren bestuurslid van de Muziekvereniging 'Kunst na Ar beid' te Maassluis (bij bevordering); M. Buijnink, oud-personeelslid van de gmeentelyke sociale werkvoorzie ning te Maassluis, wonende te Maas land. D. Colijn te Stryen. oud-land- meetkundig ambtenaar bit de Rijks waterstaat; F.B.Cornelissen le Nieuw-Lekkerland, hoofdemployé der PTT; J.G. Faber, constructeur óp de tekenkamer van de R D.M te Rot terdam; J. Fafië, assistent perso neelschef by de R.D.M. te Rotterdam. H J.W. Gaartman te Rotterdam, ma chinist bij de N V. Nederlandse Spoorwegen; MJ. Geerders te Rot terdam. bestuurslid van de Randstad Fed era ue van Hengelsport veren ig: n - gen; mevr. D. van der Giessen, huishoudster bn de familie A. van den Heuvel te Barendrecht, 3. Goc- dendorp, oud-diaken van de Neder lands Hervormde Gemeente, te Ro zenburg: C. Goosen, wonende te Dordrecht, tot voor kort werkzaam als controleur bij de kwaliteitsdienst van Fokker BV. bedrijf Drechtste- den te Papendrecht; G. Goud, secre taris van de R C. "De Hoekse Ren ners' te 's Gravendeel, L. van dc Griend, coordinator vervoer bij de R.D M. te Rotterdam; E. Grooten- boer te Mehssant (gem. Dirksland); P. van Gijzen, coneiérge aam dc Christelijke Scholengemeenschap Blaise Pascal' te Spijkemsse, wonen de te Zuidland (gem. Bermsse), 3. Hartkoorn, werkmeester bij de R.D M te Rotierdam; J. Heemskerk te Barendrecht, groepsleider bij de N.V, Nederlandse Spoorwegen. W. van Hulst, adjunct-commies A by het hoofdkwartier korps mariniers, te Rotterdam, VV. Huxselman, pen ningmeester van de R C Voetbalver eniging 'Zwart-Wit'28' te Rotterdam; CJ. Kerschkamp, amateur toneel speler/regisseur, wonende te Dord recht; P.A. dc Kreek. 2e penning meester van de Christelijke Gemeng de Zangvereniging 'Zang en Vriend schap' te 's Gravendeel; F, van Krie ken, controleur A bn het openbaar lichaam Rijnmond, M.W. Kruijswijk. chef magazijn van dc Melkunie Hol land B.V. te Woerden.wonende te Maassluis; F. Lak erve ld, penning meester van de hervormde raannen- verenigmg te Ameide; J. van Lien, te Pynacker, Chr. van der Linden, administratief ambtenaar C le klasse bij het korps der rijkspolitie, wonen de te Rozenburg; A. Looij, werk zaam bij Rubber- en Kunststoffenfa- bnek 'Helvoet* B V te Hc-Hevoetsluis. mevr. A. Marks te Schiedam, hoofd- employét? der PTT. A. Mast. oud- concterge bij de Vereniging "Techni sche School voor Dordrecht en Om streken', wonende te Dordrecht; mevr. A. van der Meer-Quak, li et/oud-voorzitster van de Gymnas tiekvereniging 'M.A.A S.' te Rozen burg; Th.G. Mesman te Poortugaal. rangecrdienstleider by de N.V. Ne derlandse Spoorwegen, 3. van Mill, Iid/oud-voorzitter van de Postdui venvereniging "Stormvogels' te har- dinxveld-Giessendam; P. Muhlhaus, koster van de doopsgezinde gemeente te DordrechtJ, Nek e man te Rotter dam, secretaris van de wonmgbowu* vereniging 'Dc Combinatie' te Rot terdam, J.C. Nootenboom, wonende te Mynsheerenland, administratief medewerker bij de R D.M, te Rotter dam, W.J. Onderdelindcn te Rotter dam, machinist bij de N V Neder landse Spoorwegen; P. van Oordt. wonende te Schiedam, techntsch ad ministratief medewerker by de R D.M. te Rotterdam; L. Oostra, pen ningmeester van de Christelijke Ge mengde Zangvereniging 'Vox Huma na' te Rotterdam, L. van Oudenaar den te Melissant (gem Dirksland). A.H. van der Poel, secretaris van de R.K. 'Sportvereniging St, Lodewyk' te Rotterdam; C.M. van de Poll, wo nende te Poortugaal, hoofdwerk- meester bij de R.D.M. te Rotterdam; A.C, Pons, penningmeester van de bereid dat toe te lichten... „Een akelige zaak", zo meenJ hij. De opgelegde sanerin vergt de sloop van onde* meer enkele bedrijfswonïn gen, maar de daartoe? beno digde vergunning van de ge meente komt niet af. Rotter dam zou daarentegen tei plaatse meer woningen wil len bouwen in samenhang met de voor woningbouw voorbestemde, omstreden lo- katie Zestienhoven. Naar de Gekro - directie uit een arti kel in deze krant heeft be grepen, houdt Rotterdam nu weer vast aan een verplaat sing van het bedrijf naar de Botlek, waar dan met de Af valverwerking Rijnmond (AVR) samengewerkt zou kunnen worden. Waar gaat de voorkeur naar uit bij de Gekro - directie De beer De Kroes, zowel za kelijk als diplomatiek: „In de eerste plaats is nu een stuk besluitvorming essentieel. Voor wat betreft de verhui zing is het tij verlopen. Een jaar geleden was het nog een zinnige zaak geweest, maar nu is het welhaast een on haalbare zaak. Sanering ter plaatse ligt het meest voor de hand". In deze zin staan er concep ten op stapel voor aan de di verse overheden te richtep brieven. Ondanks de gevoelig liggen.- de problematiek, staat Aad de Kroes nog met hart en ziel achter zijn bedrijf Zijn antwoord is resoluut: „wij doen iets- positiefs. Wij vernietigen ziektedragers en geven het afvalprodukt een nuttige bestemming". Op de suggestie dat hij als het ware kans ziet het commerciële een itleele achtergrond te ge ven, knikt hij bevestigend, zegt: „Ja, ja. Zo kun je dat wel zeggen", waarna hij, toch weer zakelijk, nog wel even kwijt wil dat de Gekro per jaar zo'n 130.000 ton te ver nietigen grondstoffen ver werkt. Een halve eeuw Gekro in Overschie. Een opmerkelijk jubileum. De heer Aad de Kroes:... Voor de derde keer terug op af... (Foto Ben Blumers) U. van der Linden afdeling Schiedam van de Neder landse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen, wonende te Maassluis. J. Postema te Capelle aan den IJssel. hoofdemployé der PTT, J. Riegman, werkmeester by de R.D M. tc Rotter dam, L. Roodnat, wonende te Vlaar dingen, werkzaam bsj de R.D.M. te Rotterdam. J. dc Rooij. leermeester bij de R D.M te Rotterdam, H.C. van Roijen, werkmeester bij de R.D.M. te Rotterdam, J. Schouten, wonende te Vlaardingen, werkmeester elektrt» by de R.D.M. te Rotterdam, C. van der Ster, wonende te Vlaardingen, werk zaam by de R D M. te Rotterdam, C. van der Stoep, werkmeester by do R D.M te Rotterdam, N, Stok. It- d/oud-penmngmeester van de voet balvereniging 'OSS* te Dordrecht, W. Storm, wonende le Schiedam, werkmeester bij de R D M. te Rotter dam; G. Struijs, wonende te Vlaar dingen, werkzaam by dc R D.M. te Rotterdam; A. Grbanus, wonende te Hendrik Ido Ambacht, constructeur op de tekenkamer by de RDM te Rotterdam; A. Verkerk, hd/oud-be- stuurshd van dc Zwem- en Poloclub Barendrecht-Unico, wonende te Heerjansdam, A- Vcrmaat. te Rotter dam. L. Vcrwolf, leider van de zon dagsschool te Ameide, J. Visker. werkmeester by dc R D M te Rotter dam; A. Visser, wonende te Schie dam, werkmeester by de R D.M. te Rotterdam; mevr. Visser-De Zwart, penningmeester van de Nieu- werkerkse gymnastiekvereniging, te Nieuwcrkerk aan den IJssel, J- War hout te Maassluis, oud-commandant en voorzitter van het dagelijks be stuur van het Zcekadetkoips Vlaar dingen; B.D. van der Waal. wonen de te Hoogvliet, calculator/werk voorbereider bij de R_D,M- te Rotter dam; J. Weever, groepsleider be drijfsbureau by de R.D M. ie Rotter dam, J.W.F. van Zuidam voorman bankwerker bij de R.D.M. te Rotter dam; De eremedaille in brons, verbon den aan de orde van Oranje Nas sau: G. Baai. plaatwerker bij de R.D.M. le Rotierdam; B.J. van Baarle te Zoetermeer, voorverzamelaar vlee safval by B V Greko te Rotterdam, J. Bodegraven, wonende te Capelle aan den IJssel. servicemonteur by Onnekmk B V, te Rotterdam; J.F.C. Bouwcns, conserveerder by de R.D.M. te Rotterdam; Th. Bouwens, centerdraaier by de RDM te Rotter dam, J. Buitelaar, bankwerker bij de R D M ie Roneerdam. H.M. Burg graaf f, lasser by de R.D.M. te Rotter dam, T. van der Ent, conserveerder bn de RDM. te Rotterdam; M. de Heer, wonende te Hoogvliet, timmer man by de R D.M te Rotterdam: P. van Heest, wonende te Vlaardingen,! bankwerker by de RDM. te Rotter dam. M. Th. Heezen. wonende te Rhoon, plaatwerker bn de RD.M. te Rotterdam, J.Ph J.M. Hoedemakers. metaaldraaier by P Smit jr B V. te Rotierdam. J. Hooitneijer, wonende te Poortugaal, bankwerker bij de R.D M te Rotterdam, 3. Huigen, ad ministratief medewerker bn de R.D.M te Rotterdam; A.M. Knip» scheer, wonende te Schiedam, maga zijnmeester bn de R.D.M. te Rotter dam; mevr. M. Kreemers-Land. ad ministratief ambtenaar C 2e klasse bn de Landmachtstaf, te Schiedam. W. van Loon. wonende te Vlaardin gen. yzerwerker by de R D.M. te Rot terdam; J.H. Meijer te Rotterdam, besteller der PTT; C. Moret, timmer man bij de R.D M. te Rolterdam.H. Mout, houtscheepmaker bij de R.D.M. te Rotterdam; J.A. van Opljnen, wo nende te Schiedam, hand vormer by de R.D M. te Rotterdam; L, van Pes- kï, wonende te Schiedam, voorman ijzerwerken; Bij de R.D.M. te Rotter dam; J, Peters, wonende te Vlaar dingen. voorheen luchtaansluiter bij de R.D.M. ie Rotterdam; P. Pons te Vlaardingen. oud-employé 2e klasse der PTT, JJ.C, Poolen, voorman elecinciens by de R.D.M. te Rotter dam; K. Roomer, samensteller bij de R.D.M. ie Rotterdam; W. van Schaljk. yzerwerker bij de R.D.M, te Rotterdam; C. Sc hotte te Bcrgschen hoek, besteller der PTT; J.D. Schmidt, centerdraaier bij de R.D.M. te Rotterdam; J. Semeljn, wonende te Schiedam, ijzerwerker bij de R.D.M. te Rotterdam; J. Stam, werk zaam bij de R.D.M. tc Rotterdam: J. Visser, wonende te Rotterdam, tim merman bij IJsselwerf BV. te Capelle aan den IJssel; J. van Vuuren, afte- kenaar/mailenmaker bij de R.D.M. te* Rotierdam; A. Westervcld, wonende te Hoogvliet, medewerker magazijn dienst bii de R.D.M. te Rotterdam; P. Wittebol. boorder bij de R.D.M. te Rotterdam; H J.C. van Zand voort, ij2erwerker bij de R.D.M. te Rotter dam; L. van Zwol, traceur op de af deling machinale bewerkingen bij P. Smit jr. B.V, te Rotterdam. Verplaatsing naar Ve zwe< bij Delft gaat niet door. In '6t komt het Botlekgebied ir. beeld, in '75 Vuren, eind '7', zuid - Flevoland, in '81 de Maasvlakte en anno '82 is er als het ware sprake van een patstelling wanneer het oude Botlekplan weer ter tafel komt... Enigszins mismoedig ver zucht de heer De Kroes: „We zijn weer terug op af. Voor de derde keer in ons be staan". 't Zwartboek staat bol van de aantekeningen over onder- met Gijs van Barneveld handelingen, rapporten, m- vineie (en Rijnmond) legde vesteringen, sanering, voor- het bedrijf „een stuk sarte- stellen en tegenvoorstellen, ring" op dat 1 jan. *84 moet Laatste ontwikkeling: Pro- zijn uitgevoerd. „Dat is be- drijfstechnisch ook nodig", erkent de heer De Kroes, maar gezien de miljoenen vergende investeringen plus de parallel lopende vergun ningsprocedures is het tijds bestek aan de krappe kant. Bovendien ziet hèt er naar uit dat de gemeente Rotter dam een andere zienswijze heeft. 'A-kelige zaak' De heer De Kroes is graag

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5