WATERWEB jke collages van Anne van der Ploeg 19 'Eigenlijk wil ik helemaal niet weg' Posthoorn slaat raak IGalerie Kunst Opvolger Niet bang.,. Eerste woningen Boerhaavestraat zijn afgeleverd Buurthuis De Haven gaat 30-jarig bestaan vieren Bedrijfsleider Groenoord juicht initiatief D'66 toe Sobere opening van zwemseizoen Maassluis noemt kappen van 1190 bomen 'gewoon beheer' Vlakbij Smits... Gijs de Jong verlaat VDL na een jaar Afvloeien «ifik: PPSC: elf minuten zonder problemen |De Hollandiaan kansloos Rob Jacobs is er nog niet uit yiaardingen Galerie Kunst+, vrien delijk van aard en opzet, is in die kwali teiten nog eens versterkt door de ten toonstelling, die Anne van der Ploeg er lot 16 mei heeft. Het is toch merkbaar, hoe kunst een sfeer kan bepalen. Toen bijvoorbeeld vorig jaar Anton Martineau in Jos Noordhuizens galerietje in Holy exposeerde, leek het een vrolijke bees tenboel; het waren uitbundige schilde rijen. Toen Age Klink er pas met zijn werk hing, was de stem ming geforceerd ingetogen, alsof de dag tevoren een feestje had plaatsgevonden en alles net opgeruimd was: het geroezemoes is dan nog voelbaar in de atmosfeer, Kiink is de milde reus die de woelige wereld in zijn knuis ten houdt, een pamekbehecr- ser," wiens krachtige halen op door Kor Kegel het doek tezamen een antis lip vormen voor het resul taat. Kortom, er zit spanning in dat werk, nochtans ook evenwicht, maar geen har- manie. De galerie was een strijdtoneel. Nu, met de collages lui schilde rijen van Anne van der Ploeg, doet Kunst denken aan een behaaglijk vakantieoord dal nog vrij is van drukke loeris- ten Het is aangenaam toeven aan de Johan Willem Friso- laan, waar de doorgaans veel te kleine galerie aan ruimte wint door de kleuren die de 26-jauge Vlaardingse in haar werk brengt. Er gaat licht van uit Het zijn by sommige schil derijen de grassigc vlakten van het I'o-land schap en ook andere Italiaanse streken, die als inspiratiebron dienden en in enige male geabstraheerd werden tot rustige kleurvlak ken In enige mate, want hier my?,* Anne van der Ploeg in Kunst+: vriendelijk en kalm.,. en daar blijft iets herkenbaar, zoals de enkele cypres, waar van Anne van der Ploeg zelf /egt dat zij misschien een van de laatstcn is geweest die et- een heeft kunnen schilderen. De meeste worden op het ogenblik doodziek en gaan eraan. We zien wel vaker dat mooie dingen zo eindigen. In Kunstblijkt daar nog niets van. De schilderijen, maar ook de meer speelse col lages van Ingres- en doorzich tig papier, zijn zachtaardig van karakter. Sommige kunste naars zijn bepaald chaoten en hebben juist heel strakke lij nen en minutieus gepriegel nodig om wat houvast te krij gen, en ook zie je zo'n proces andersom: ernstige mensen met avontuurlijke uitspattin gen. Maar in het werk van Anne van der Ploeg bestaat die spanning niet. Hel is de schijnwereld voorbij, op de schoonheid af. „Ik denk dat ik wel ben zoals mijn schilde rijen." zei zij in Kunst+. En dat zal ongetwijfeld. In die zin zijn er duidelijke verschillen met het werk van Nicolas De Stacl, wiens schil derijen Anne van der Ploeg sterk aanspreken en de funda menten voor haar werk heb ben gelegd. De Stael pleegde zelfmoord in hetzelfde jaar dat zij geboren werd. Uit zijn werk, waarin zowaar ook geabstraheerde scènes uit de Laars voorkomen, spreekt door een tedere laag toch wild heid heen, minder zelfbeheer sing in de diepere zin van het woord. Het is een stadium daarvoor. Galerie Kunst+, Johan Willem Frisolaan 70, Vlaardingen- Holy. Geopend op zaterdag en zondag van twee tot zes uur en na telefonische af spraak (748266). Exposities: collages en schilderijen van Anne van der Ploeg en kera miek van Henk Wolvers. Tot 16 mei. VLiardmgcti De eerste be woners voor de nieuwbouw aan de Boerhaavestraat in Vlaardingen kunnen hun wo ningen betrekken De/c weck zijn al enkele van de zeventig woningen opgelevetd Hel gaat hier om zowel drie- als vier kamerwon ingcn Voor de nieuwbouw, die m op dracht van Patri mom urns Wo ningen door de Schiedamse SSN Bouw wordt gepleegd, blijkt genoeg belangstelling te bestaan. Slecht-» twaalf huizen van het project, waarmee eind U'HO een aanvang is genomen, hebben nog geen huiseigenaar kunnen lokken Door het gebruik van witte ge velstenen hebben de huizen een modieuze en aanlokkelijke aanblik gekregen. In eerste in stantie u-as de gehele nieuw bouw bedoeld voor de premie A-verkoop. Patrimonium heeft du standpunt echter her zien en wil nu twintig wonin gen omzetten in huurhuizen Vlaardingen Het buurt huis De Haven, in het cen trum van de stad, bestaat volgend jaar dertig jaar. Daar zijn de medewerkers van het wijkcentrum achtergekomen na gesnuffel in oude archie ven. Dat jubileum moet in 1983 gevierd worden, en mo menteel worden plannen uit gewerkt die die jubileumvie ring de nodige luister kun nen bijzetten. Een van de eerste plannen is het opzetten van een tentoon stelling over de geschiedenis van het buurthuis, dat tot voor enkele jaren geleden overigens altijd 'clubhuis* werd ge noemd. Voor die tentoonstel ling zijn veel gegevens nodig De Haven is momenteel op zoek naar dia's, foto's, filmpjes, leuke verhalen en herinnerin gen, die dat dertigjarig bestaan op de een of andere manier in beeld brengen. Wie materiaal heeft dat bij deze expositie gebruikt kan worden, is bij De Haven wel kom. Men kan via telefoon 344539 contact opnemen of even langslopen m het Wees huis op het Weeshuisplein. Schiedam „Pure winst natuurlijk, normaal ligt het zwem bad acht maanden op z*n gat." De bedrijfsleider van Bad Groenoord, Hans Wertheim, is enthousiast over het plan van de Schiedamse afdeling van D'66 om in navolging van de ge meente Bussum gedurende de wintermaanden forellen te kweken. De Schiedamse afdeling van D'66 bekeek twee maanden geleden de forellen in het Sportfondsenbad van Bussum. In Groenoord zouden er 30,000 kunnen zwemmen. „Maar waarom moeten het per se forellen zijn", vraagt hij zich af. Het gaat Wertheim er om. dat het Schiedamse open luchtzwembad ook in de win- Schiedam Geen overdreven poespas is er aanstaande zater dag, wanneer zwembad Groe noord weer wordt opengesteld. Er worden wat stickers uitge deeldmaar een spectaculaire happening zoals vorig jaar, zit er echt niet in. Toen ging een groot aantal mensen gekostu meerd te water en moesten pa rachutisten proberen in het bassin ie landen „We hebben dat jaar ontzettend veel geld uitgegeven en eigenlijk ge woon ons neus gestoten, want de belangstelling viel bitter te gen", aldus bedrijfsleider Hans Wertheim. Het ligt in de be doeling later in het seizoen het één en ander te organiseren VVD: in strijd met Boswel? Maassluis Het is juist dat er onlangs 1190 populie ren in het recreatiegebied langs de Nieuwe Water weg zijn gekapt. Dat is gebeurd omdat de bomen het uitzicht van de bewoners van de Merellaan en van de terrasflats in Steendijkpoïder-Zuid op de rivier en omgeving belemmerden. Dat heeft het college van B en W van Maassluis geant woord op de schriftelijke vragen die onlangs door de VVD'er Seheerstra zijn gesteld, nadat in Maassluis over het kappen vah de bomen opwinding was ontstaan. Volgens het college is er met 20veel aan de hand. wam de 1200 bomen hadden over driejaar toch gekapt moe ten worden, als de groenvoorziening had worden uitge dund. De opdracht om de bomen na de klachten van de bewoners te kappen is gegeven door wethouder Han Hum melen Volgens het college van B en W valt het kappen van de bomen onder normaal beheer van het oeverbos. Er is daarom, volgens burgemeester en wethouders, geen sprake van overtreding van de Boswet. Op de vraag van Seheerstra of het college het er mee eens is, dat omwonenden inspraak moeten krijgen bij dit soort aan gelegen antwoordt het college: Het plegen van overleg over groenvoorzieningen en het vaststellen van de doelstellingen ervan met bewoners achten wy op zich een goede zaak. doch voor het verrichten van snoei- en kapwerkzaamheden, die als een beheerstaak kunnen worden aangemerkt, achten wij overleg met de bewo ners overbodig en zelfs een ondoenlijke zaak V Schiedam In Kethel doei een vreemd verhaal de ronde, waar het woonwagen kamp woest van wordt. „Weetje hoe de gemeente aan de locatie-Koekoekslaan kwam voor dat nieuwe woonwagen- kampDat ging zo Toen Eef Col16 nog wethouder was. hadden re een lijst met twaalf mogelijke locaties bedacht. Maar overal zat wel een nadeeltje aan en ze wilden er nog war locaties bij. Toen zou iemand gezegd hebben waar woont Smits eigenlijk, de directeur van de so ciale dienst waar al die kampbewoners naartoe gaanTelefoonboek erop nage slagen. dat bleek de Zwaluwlaan te zijn. Nou, daar is geen plaatsmaar de Koe koekslaan is om de hoek. Die locatie dus. Kan Smits die mensen zó gaan uit betalen!" Dit verhaal gaat op het woon wagenkamp aan de Sehiekade tot grote verontwaardiging, want lang met alle bewoners trekken bijstand of andersoor tige uitkeringen. Er zitten er veel m het vrije bedrijf. Maar m de Vogelbuurt en Kethel-Oost zijn veel mensen ervan overtuigd dat het zo gegaan is. Binnen het bestuur van de vereniging Ruimte lijke Ordening Schiedam -Kethel en Omstreken kent men inderdaad de stel ling van veel wijkbewoners, dat het on zin is om voor elk van de 21 woon wa gens, die er op de tekening staan, twee parkeerplaatsen uit te trekken Niet be paald tot genoegen van de vereniging is de argumentatie- Waarom moeten al die bijstand trekkers twee auto's heb ben?" „Ais die mensen in Kethel het van zulke onzin moeten hebben om ons kamp tegen te houdendan zijn ze met goed snik,was gisteren de reactie van de zijde der kampbewoners. Eef Collé was voor commentaar op het vreemde verhaal met bereikbaar. termaanden lucratief bezig is ^Zelf denkt hij aan een ten nis hal, maar dat vergt een fikse investering. Forellen kosten niet zo veel. en je krijgt er veel voor terug, rekende D'66 al voor. „Er is wel een pro bleem", aldus de bedrijfsleider, „Je komt hier ontzettend mak kelijk binnen Dat betekent dat er gegarandeerd mensen zijn, die hier lekker gaan zit ten vissen En dat is niet de bedoeling Je kunt natuurlijk een bewaker aanstellen, maar dat kost ook weer geld. Mis schien dat er eindelijk eens een verschrikkelijk goed hek neergezet kan worden, want wat er nu is, is ons ook al jaren een doorn tn het oog „Ik ben zelf ook een keer m Bussum zitten kijken en het ziet er prima uit. Alleen er is wel een groot verschil met ons. Daar heb je een overdekt bad en een 'open lucht' naast elkaar. Dan kun je veel beter controle uitoefenen In Bussum wordt met het vol gende systeem gewerkt: de fo rellen worden eind september uitgezet en er in apni weer uitgehaald. In die periode zijn de vissen, die in Denenmar ken worden ingekocht, twee keer zo dik geworden In zwembad Groenoord zouden, aldus D'66 in een brief aan het gemeentebestuur, zo'n 30 000 forellen gekweekt kunnen worden. Er zou een winst van 90.Ö0Q gulden per jaar voor Schiedam in zitten. Daarnaast zou door het afdekken van de zwembaden en het gebruik van een windturbine een veel voordeliger exploitatie van Bad Groenoord bewerkstelligd kunnen worden D*66-raadshd Anne Marijke Peterhans-Steen verzoekt het college van burgmeester en wethouder onmiddellijk con tacten te leggen met de direc tie van het Bussumse Sport fondsenbad. Er moet naar ge streeft worden eind september de eerste forellen in het Schie damse zwembad te laten spar telen. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 30 apni 3982 Maassluis Het bestuur van VDL heeft nog geen opvolger voor de vertrekken de Gijs de Jong aangetrokken In Voet bal Totaal, het officiële orgaan van de KNBV. komt volgende week een adver tentie Het bestuur wacht eerst die reac ties af, alvorens het over gaat tot het aantrekken van een nieuwe oefen mees ter Overigens vindt het bestuur van DL het jammer dat Gijs de Jong na een jaar al weer weg gaat. Voorzitter Van Beurden ..Ja de ieurstelling is er zeker Wij had den een goede verstandhouding Hij had ook bepaalde plannen met de jeugd die ons erg aanspraken. Jammer dat hij nu toch weg gaat." Vlaardingen Zonder vrees ziet De Hollandiaan het duel tegen VDL tegemoet. De Vlaardmgers verkeren nog steeds m degrada- tiegevaar, maar trainer Hans Ruytenberg is met bang voor de ploeg uit Maas sluis, die vorige week Excelsior '20 met 6-1 ver sloeg. Hans Ruytenberg „Wij hebben nog aue Kans op handhaving. Een uitslaf als VDL vorige week maakte, zegt me echt mets. Ook niet het -feit dat Jan van Altena weer in vorm is. Hij krijgt een ge motiveerde vent bij hem, dus dat kan nog interes sant worden. Voor ons is hel een belangrijke pot We mogen alles doen behal ve verliezen Maassluis Juist op ujd lijkt VDL het juiste ritme weer te hebben hervonden. Nu trainer Gys de Jong definitief te kennen heeft geven aan het einde van het lopende seizoen op te stappen bij de Maassluise derdeklasser, zijn de spelers klaarblijkelijk wakker geschud Het vertrek van de bebaarde oefenmeester immers, kwam voor velen als een volslagen verrassing. Toen Gys de Jong na vijf jaar Unicum besloot om terug te keren naar zijn oude liefde VDL, hij had de ploeg a) eerder onder zijn hoede ge had, begon htj uiterst ambitieus aan hel karwei* „Ik wist dat het een moeilijke opgave zou wei den, maar dat het zo moeilijk zou w01 den, had ik niet voor mogelijk gehouden Toch neemt Gijs de Jnng met weemoed af scheid van de club die hij zo'n warm hart toe draagt ..Eigenlijk wil ik helemaal met weg Ik heb er nog steeds zin in. maar ik kon vooi me zelf gewoon met verder Bloeiperiode Onder Cor Nieuwen huizen maakte VDL een bloeiperiode door Het blut Ierige. het schreeu werige van de huidige trainer vdn Zwaluwen sloeg aan bij de spelers. Gijs de Jong houdt er andere ideeeri op na Was het vele praten van de spelers in het veld meer dan zat en wilde rust in en om het veld De spelers hadden er grote moeite mee Toen ook nog eens de ver wachte successen uitbleven, kwam het tot een uitbarsting Jan van Altena dreigde het slacht offer te worden, maar de flegmatieke vleugel spits maakt tnnuddels weer deel uit van de ba siself. Gijs de Jong „De jongens gunden elkaar in het veld het licht in de ogen met Ik had ge dacht dat ik die mentaliteit eruit zou kunnen halen Iedere trainer is eigenwijs, ik dacht het wei even te klaren, maar 10 gemakkelijk ging het allemaal niet Ik heb altijd getracht met de spelers te praten Misschien wel teveel De jon gen waren die grote mond van Cor gewend en konden niet zondeimeer overschakelen Mis schien had ik wel eerder met mijn vuist op ta fel moeten slaan, maar daar ben ik nu eenmaal met het type voor Ik ben het afgelopen jaar veel wij/.er geworden Ik had gedacht een een heid van hei elftal te kunnen maken Het wa ren allemaal kleine groepjes en daar win je geen wedstrijd mee. Jammer dat het met gelukt Schiedam And Putters heeft zijn selectie voor het volgende seizoen bijna rond De trainer van SVV-2 ziet volgend jaar vijf spelers met terugkeren in zijn selectie. De spelers Rob van Leeuwen (te oud en geen concurrentie voor het A- taem), Sjaak de Herder (Nol de Ruiter gaat vei der met drie contract keepers). Fred Grubel- baeh. Hans Hekman en Ri chard van Peil (met gefaald, maar geen kans op een con tract) koren volgend jaar niet meer terug op Harga Peitsman bijna rond Schiedam Cor Peitsman is bijna rond met Waregem Het bestuur van de Schiedamse vereniging gaat nu rond de ta fel zitten met een Belgische af vaardiging Overigens heeft Peitsman ook aanbiedingen van andere Belgische veren1- g'Wi Hotterdam Satelliet blijft verbazen Ook bet mhaalduel tegen Alexandria *66 werd door de Vlaardmgers in winst omgezet 0-2 Bij winst morgen tegen HVO is Satelliet bijna bevrijd van degradatiezorgen Tegen Alexandria domineerde de Vlaardingse ploeg geduren de de gehele wedsti ijd De doelpunten kwamen op naam van Peter Joore Schiedam Onder overweldi gende belangstelling van de leden van hockey vereniging Asvion opende sportwethou der Herman Posthoorn de nieuwe accnmodatie van de Schiedamse vereniging Ge holpen door een stick van ruim drie meter presteerde Posthoorn het om een hal door een groot parpieren doel te- slaan De officiële opening was daarmee een feit In zijn toespraak memoreerde de wethouder nog even aan de aanleg van een kunstgrasveld. Nog steeds is hy van mening dat Asv]011 recht heeft op een kunstgravcld en Herman Post hoorn zal zich er hard voor maken dat het ook inderdaad op Thurlede wordt aangelegd Voorzitter Cees Bokx bena drukte nog eens de goede sa menwerking tussen de ge meente en Asvicm Ook be dankte hy nog de vele getrou wen die de snelle realisatie van het 1 lubhuis hebben mo gelijk gemaakt Rotterdam Zonder problemen ver hepen de laatste elf minuten van het eerder dit sei/oen gestaakte duel tussen PPSC en DOTO De Schiedam mets presteel den het zelfs om het bij een 0-1 stand hervatte duel te winnen mei 0-2 Het was aanvoel der Coen Winkelman die de mui ge ver dubbelde met een fraaie treffer PPSC staal nu op twee punten van leider Be Fair Beide kemphanen ontmoeten elkaar morgen in Waddinxveen /laandngen VDL kwam probleemloos een ronde verder in le bekercompetitie De ploeg van Gys de Jong won met met 0-4 'an Bloemhof. De Hollandiaan ligt uil het bekertoernooi De /iaardmgers verloren kansloos van Herkingen met 1-4 Ook mor SVV-2 is het bekertoernooi afgelopen De ploeg van Aad Putters verloor met 1-2 van Barend recht. VFC speelde lusteloos1 en verloor dan ook met 2-3 van OtiS Bloemhof-VDL 0-4 VDL was opperrnachtiog en liet Bloemhof volkomen kansloos De doelpunten werden in het eentonige duel gescoord door Jan van Altena. Hans Bos (tweemaal) en Marcel van der Vaart De Holland iaan-Herkingen 1-4 De Hollandiaan was wel veel in balbezit, maar wist zich weinig kansen te scheppen. De tegen stander deed het beter en scoorde viermaal Cees van der Vel den nam de enige Vlaardingse treffer voor zijn rekening. SVV-2-Barendrecht 1-2 Een zeer matige partij voetbal die uit eindelijk door de gasten werd beslist: 1-2. Na een 0-1 stand, was het Cor Peitsman die de gelijkmaker scoorde. In de tweede helft nam Barendrecht wederom afstand: 1-2. VFC-ODS 2-3 <na verlenging) Beide ploegen hadden er duide lijk weinig zin in. De eindstand kwam by 1-1, doelpunt VFC van Henk Wolk. De gasten namen in de verlenging de leiding, maar via Peter Jeup werd het nog 2-2 ODS had echter de langste adem. 2-3. Schiedam SVV maakt zich op voor een eindsprint die de ploeg van Rob Jacobs defini tief moet nestelen in de mid denmoot van de eerste divisie Tegen Eindhoven, dat vorige week Excelsior nog verraste, kan de rondborstige oefen- meester van de Schiedammers beschikken over al zijn scleo tiespelers Alleen voorstopper Rinus Steenbergen is nog een vraagteken. Hy tobt nog met de naweeen van een lastige enkelblessure „De jongens weten waar ze mee bezig zijn. Als we blijven presteren kun nen we de penningmeester ook nog een extra presentje aanbieden." Over veertien dagen immers maakt Helmond Sport op wachting in Schiedam. Bij winst zijn de Limburgers kam pioen. Mocht SVV zondag te gen Eindhoven een positief re sultaat neerzetten, dan zal dat ongetwijfeld meer toeschou wers trekken naar het knusse Harga: „Ik weet nog niet." zo laat Rob Jacobs vol optimisme weten, „wie er zullen spelen. Ik heb Eindhoven tegen Ex celsior be2ig gezien en ik weet dat ze achterin kwetsbaar zijn. Daar zullen we ons op instel len. Ik weet dan ook niet of ik het elftal dat van Veendam heeft gewonnen handhaaf. Ie dere tegenstander eist toch weer een andere aanpak."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3