ROTTERDAM 15 982: Brrrr, maar toch leuk,. Rotterdammers zochten de warmte op Bavo steelt de show Balonnen de lucht in Rolschaatsprestatie van Krimpense jeugd f Grote belang stelling voor brandweer- optocht jU In waterweggebied: IJsselstreek ?c"t;*rdarr:s Njsj wsbL-id i T:t2l 1982 - De kermis blijft in trek Rotterdam Koninginne dag kwam ook in Rotterdam pas laat op gang. Het koude weer was daar uiteraard de bet aan. In de ochtenduren zagen de kraamhouders slechts enkele tientallen mensen langs hun koopwaar snellen. Pas na het middag uur liep de binnenstad, waar op verschillende plaatsen evementen waren, vol. Echt druk was het niet. Trekpleisters waren het Schouwburgplein, Coolsingel en het Grote Kerkplein, foto's Jacques Zorgman waar verschillende muziek- en majorettengroepen voor aantrekkelijke show's zorg den. Ook in de wijken werden de meeste oranjefeesten door de slechte weersomstandighe den gedwarsboomd. De bui tenactiviteiten stonden welis waar in de belangstelling, maar na een kort bezoekje Vol interesse volgde Bram Peper de verrichtingen van de Chinese kunstenaar selmonde, Ommoord en Hil- legersberg. Binnenaedviteiten waren dit jaar in trek. In de Burgerzaal in het stadhuis was het gis termorgen gezellig druk. En kele honderden mensen, on- o... zocht het merendeel van de wijkbewoners 'warmere oor den' op. Alleen de jeugd en volhardende ouders trotseer den op de kinderfeesten de gure wind. Dat was onder Het regionaal hoogtepunt in de viering van Koninginne dag. de grote optocht van brandweervoertuigen uit het verleden en heden in Zwijn- drecht, is nauwelijks ge dwarsboomd door de weers omstandigheden. Langs de zes kilometer lange route waarlangs de 80 voertuigen trokken, stonden de mensen in vele rijen dik, vooral om te genieten van de oude tot zeer oude spuiten die de Zwijndrechtse brandweerve reniging in het kader van de gouden jubileumviering naar Zwijndrecht heeft kunnen ha len. Behalve at die oude voer tuigen reed ook het modern ste materieel mee in het défi lé, afgenomen door onder anderen burgemeester C. Pijl Hogeweg, besturen van brandweer- en Oranjevereni ging en regionaal brandweer commandant A.Kamphuis. meer het geval in Rubroek, bij het Pijnackerplein, Klei wegkwartier, Oversehie, IJs- dammers, namen daar een drankje en luisterden naar de zang van het koor Hop- pesteyn. Een fameuze Chine se papierknip-kunstenaar, toonde op deze bijeenkomst zijn artistieke gave aan bur gemeester Bram Peper. De Chinees is speciaal voor de tentoonstelling 'China leven en werken' in het museum voor Land- en Volkenkunde, naar Rotterdam afgereisd. Feest was het ook in het open jongerencentrum Chil- lup, waar de gehele middag en avond optredens waren van verschillende eigentijdse muziekgroepen. Het bezoek aan de verschil lende oranjeballen, die in een groot aantal wijken wer den gehouden, was wisselend van een redelijke opkomst tot grote drukte. Onder pianobegeleiding gaf het koor Hoppesteyn een uitvoering De jury beoordeelde de deel nemende wagens en koos uit de oude voertuigen de inzen ding uit Putte (Noord-Bra bant), een handspuit uit naar Papendrecht en de Da- 1896, (foto), als leukste in- costaschool won van de deef- zending. Bij de jeuqdbrand- nemende scholen de eerste weer ging de eerste prijs prijs. In Schiedam, Vlaard/ngen en Maassluis waren veel menser op de heen. Vooral in Vlaardingen waren er bij de divers* activiteiten, die door het comité Nationale Gedenkdagen wa ren georganiseerd, dikwijls drommen mensen te vinden. Ab solute toppers: het kinderoptreden van Clown Woudi in dt Lijnbaanhal, die afgestampt was en het showkorpsfestival of- het Veerplein, waarvan op deze foto een momentopname Natuurlijk deden de eigen Vlaardingse korpsen Thalita, Liber- té en Pijpers het uitstekend, maar deze keer werd de shov toch vooral gestolen door het showkorps Bavo uit Haarlem dat een uitstekende en humoristische Hollandse show bracht Daar kon het optreden van de damesgroep Babe, eerder of de dag op de Vlaardingse Markt, niet tegen op: de dame; wisten (wellicht door de weersomstandigheden) niet te impo neren. Iedereen, jong en oud. had in het waterweggebied vee! plezie op deze Koninginnedag. De politie ook. die nauwelijks in acti* hoefde te komen. Op Voorne-Putten en Rozenburg In heel Voorne-Putten en Rozenburg is gisteren konin ginnedag gevierd. In Hetlevoetsluis gingen onder meer duizend balonnen de lucht in om het koninginnefeest te starten. In de grotere gemeenten op de eilanden werd in verschillende wijken feest gevierd, vanaf zaklopen tot gro te wedstrijden toe. In de kleine dorpen, zoals Hekelingen, begon het koninginnefeest nog op de ouderwetse manier, door het al vroeg laten luiden van de kerkklokken, ten te ken dat er feest was. Vooral de jeugd werd in vee! dorpen bij het feest betrokken. Naast de aloude spelletjes waren er ook braderieën. Kortom, het was weer echt feest. Vele Krimpenaren hadden gistermorgen de moed opgevat om samen met hun kroost, ge huld in warme jassen en shawls, naar de Krimpenerbosweg te stappen. Daar werden vanaf half eff uur voor kinderen vanaf zeven jaar rolschaatswedstrijden gehouden op het fietspad parallel lopend aan de Krimpener bosweg. De kinderen, die het traject hadden, afgelegd kregen aan het eind van de rit een penning uitgereikt. Aangemoedigd door de enthou siaste kreten van zo'n 150 belangstellenden zwierde de Krimpense jeugd over het uitge zette parcours. De activiteit was georganiseerd door de Stichting Trouw aan Oranje, die in heel Krim pen voor de nodige festiviteiten zorgde, al was het geheel door gebrek aan financiën veel soberder opgezet dan andere jaren. Dit beeld was trouwens ook in andere Ussel- streekgemeenten waar te nemen, al kon ge brek aan geld beslist het enthousiasme van de Oranjevierders bij de diverse evenemen ten niet drukken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3