Omwonenden MAF klaeen over herrie Tegenstanders verkeersplan kondigen blokkade aan 3 M Vmi ST Fl PU VLAARDINGS 0A6BIAD ■I f UII SCHIEDAMSCHECOURANT ■SHU1 1 nmiil NIEUWE WATERWEG COURANT Appels blij ven moes bespaard Eerste brandweervrouw voor Schiedams korps Advertenties en acties markeren laatste slag VCP Zendtijden van ziekenomroep GEMEENTERAAD MOET VANAVOND KNOOP DOORHAKKE Week radio op kabel: 20 procent politiek 1IL;:.j HHIIH l_.i mom IIdonderdag6me: i9S2 HOGE RENTE, DIRECT OPVRAAGBAAR, Nieuwe acties voor gas hangen in de lucht Plannen voor artotheek in Maassluis Vierde filiaal voor Blokker binnen 1 jaar Vierkantje zit zonder muziek Cijfers NOS basis voor verstrooiing Vlaardingen De laatste slag rond het verkeerscirculatieplan voor de binnenstad, die al enkele weken in volle hevigheid woedt, beleeft van daag haar hoogtepunt. Vanavond moet de gemeenteraad een besluit ne men over het verkeersplan, waarbij de belangrijkste vraag zal zijn: moet het centrum worden opgedeeld in af zonderlijke sectoren of niet? De laat ste weken is, via grote advertenties in de huis-aan-huisbladen, een papieren oorlog gevoerd, met als doel de pu blieke opinie en wellicht ook de standpuntsbepaling van de raadsle den te beïnvloeden. ontstaan over het feit dat de ZOS door B en W werd uitver koren om de programmering te verzorgen, is er volgens Ak kerman nog geen sprake van dat de ziekenomroep streeft naar de status van 'lokale om roep*. Alleen enkele individu ele medewerkers zouden daar wei voor voelen, aldus Akker man. Toch zal na de één week durende uitzendingen een eva luatie worden gehouden en dan worden ongetwijfeld de consequenties besproken, die- een lokaal karakter voor de ZOS met zich mee zouden brengen. Het betekent bijvoor beeld dat de activiteiten voor een deel verlegd moeten wor den van de ziekenhuizen naa,r de rest van de stad. Toch denkt programmacoordi- nator Jos M. Akkerman niet, dat de ziekenomroep hiermee voorbijgaat aan de bedoelingen van CRM om per gemeente speciale uitzendingen mogelijk te maken m het kader van de raadsverkiezingen op 2 juni. Volgens Akkerman leren de cijfers, die van de NOS in Hil versum zijn verkregen over de luisterdichtheid van politieke programma's, dat men er in Schiedam ook het beste aan kan doen om de luisteraars te 'strikken* met amusement, af gewisseld door af en toe een kwartiertje zendtijd voor de politieke partijen en tot drie maal toe langer durende poli tieke specials. „Ga je je teveel richten op de politiek, dan loop je het risico van lange praatprogramma's die de men sen doen overschakelen naar andere zenders en juist dan schiet je het doel voorbij," al dus Jos Akkerman. Vandaag grijpt de alternatieve inspraakgroep van bewoners, winkeliers en andere betrok kenen naar een laatste machtsmiddel. De groep kondigde gisteren aan dat vanmiddag om vier uur alle toegangswegen tot het cen trum zouden worden geblokkeerd, om wet houder Goudnaan te laten zien wat er ge beurt als zijn plannen doorgang vinden. Te vens werd aangekondigd dat vrijwel alle winkeliers in het centrum op datzelfde tijd stip hun zaken zouden sluiten, om het protest tegen de plannen kracht bij te zetten. Bij het sluiten van deze krant bestond vanmorgen de indruk, dat aan de actie-oproep massaal gehoor zou worden gegeven. Ongeveer elf uur van de in to taal zestig zullen aan de Schie damse politiek gewijd zijn, mei wellicht nog wat zijdelingse informatie in de rest van de zendtijd. Akkerman voorziet geen problemen met CRM, omdat minister Van der Louw de gemeenten geheel vrijlaat in de manier waarop de ver kiezingsuitzendingen worden geprogra mm eerd Uitgezonden wordt op de fre quentie van 92,5 megaherz van de CAL Voor Vlaardingen. waar ook tweemaal een ver kiezingsprogramma wordt voorbereid, is die frequentie 93,7 Mhz. 'Lokale omroep' De zeven dagen, dat er vanuit de studio op de Korte Haven wordt uitgezonden, zijn geheel doorgesproken met de ge meente voorlicht mg. Dertig medewerkers van de ZOS treffen momenteel nog de voorbereidingen. Hoewel vooral bij de Schiedamse stich ting Radio Boemerang nijd is Vooral de afgelopen weken is de slag rond hei verkeerscirculatieplan in volle hevigheid ge voerd. Een slag, die wordt gemarkeerd door grote advertenties, waarin de publieke opinie wordt bespeeld. Met name de alternatieve in spraakgroep van bewoners, winkeliers en grootwinkelbedrijven, in de wandeling de groep-Bulv.V genoemd, heeft zich hevig ge weerd op dit terrein Het klapstuk vormde een pagina-grote advertentie m enkele huis-aan- huisbladen van deze week, waarin de twee al ternatieven voorde binnenstad, het plan-Butva zónder sectorgrenzen en het plan-Goutlriaan mét, op een njlje werden gezet. In de adverten tie werd met een voorbeeld aangegeven, hoe- een automobilist zich in de toekomst door de binnenstad zal moeten bewegen, als hij van de ene sector naar de andere moet. Een autotocht van de Havenstraat naar de Groen van Prinsie- rerstraat, waar men in de huidige situatie 950 meter voor moet rijden, vergt na invoering van de sec lore ng ren zen een rijweg van ruim zes ki lometer. zo heeft de alternatieve inspraakgroep berekend. „Het spreekt nu voor zichzelf hoe onzinnig dit sectorenplan is", aldus, de giocp in de advertentie. Ook de gemeente liet zich niet onbetuigd. In Groot Vlaardingen gooide wethouder Bas Gou- driaan er ook een paginagrote advertentie te genaan, namelijk de gemeentelijke voorlich- tingspagma Gemeentegebeuren, om zijn argu menten op een rijtje ie zetten. In die adverten tie stelde Goudriaan nog eens nadrukkelijk, dat er wel degelijk rekening met de inspraak ge houden is. „Zo is het Schapenweitje als locatie voor een parkeergarage verdwenen, zo is door de inbreng van insprekers een parkeergarage n de Joubertstraat gepland en blijft de Van Hogendorplaan de komende jaren nog open voor het doorgaande verkeer." Jan Bul va des gevraagd; „Dat zijn valse argumenten die Gou driaan gebruikt! Ze hebben niets met het VCP- binnenstad te maken; daar is tot nu toe geen enkele wens van de insprekers ingewilligd." De verwachtingen van Bulva met betrekking tot vanavond? „Hel CDA heeft een sleutelposi tie. Het gaat er om: zeggen ze in de raad het zelfde als ze informeel tegen ons gezegd heb ben, of gaan ze er weer omheen zitten draaien om de coalitie te redden en verkopen zeons op die manier? Daar zal het van afhangen." De vergadering van de gemeenteraad begint vanavond om half acht. De vrachtwagen met 23 ton appels. Uitein delijk liep alles toch nog goed af. Schiedam De bewoners van Kethel-Noord blijven actie voeren voor aansluiting op het gasnet. Was het afgelopen zaterdag 'prijs' bij de officiële opening van de nieuwe jachthaven in Schiedam; tijdens de welzjjnsm3rkt zal er opnieuw nadrukkelijk van hun onvrede kennis genomen kunnen worden. Het ligt m de bedoeling aanstaande zaterdag enige tijd met een vliegtuigje boven de Schiedamse binnenstad te cirkelen. De daarachter bengelende tekst mag duidelijk zijn: Kethel-Noord claimt gas'. Het be wo n erscom i té was deze week ook op de forumdiscussie tussen de lijsttrekkers van de diverse politieke partijen aanwezig. De eerste man van de PvdA. Herman Posthoorn, zei bij die gelegenheid dat de onlangs gehouden enquele in Keihei-Noord eens te rneer de aansluiting van dit gedeelte van Schiedam op het gasnet heeft aangetoond. Het onderzoekje wees uit dat 92 procent liever vandaag dan morgen de beschikking krijgt over gas. looft men bedrijven eerder dan burgers. Indien nodig zullen maatregelen worden getroffen, stelt u. Wel, het is nodig, gezien de handteke ningen van de bewoners. Maar ach, we begrij pen het: de MAF heeft gelijk. Een handjevol burgers telt niet mee. Alleen bij verkiezingen zijn ze nuttig als stemvee, meer niet." Toch hoopt De Looff dat er nog 'oprechte be stuurders' zijn die echt een klacht willen oplos sen en die het „niet nemen deel uit te maken van een papieren democratie", aldus de brief aan het gemeentebestuur. Vlaardmgen In een brief aan het college van B en W en de gemeenteraad heeft de heer J.A. de Looff uit de Tweede Maasbosstraat namens de omwonenden van het bedrijf MAF BV in de Oosiwijk zijn teleurstelling laten blijken over de wijze, waarop het gemeentebestuur op de problemen rond de geluidsoverlast van dit be drijf reageert. In een ontwerp-antwoordbrief, die onlangs in de commissie voor de volksge zondheid js behandeld, werd gesteld dat in het bedrijf geluiddempers zijn geplaatst, maar dat niet bekend is wie dat precies heeft gedaan. De Looff: „Men neemt het maar aan, blijkbaar ge- Schiedam In een van de vele bochten van het Schiedamse Kethelplem begon gistermid dag omstreeks vier uur de lading te schuiven van een Duitse vrachtwagen. De auto was gela den met 23 ton appels. De chauffeur wist de combinatie tijdig aan de kant te krijgen maar toen begon de ellende pas. De appels moesten overgeladen worden en het duurde twee uur voordat er een lege vrachtwagen en een vork heftruck op de plaats van bestemming waren. Toen pas kon men met een gerust hart de dek zeilen van de vrachtwagen losmaken. Het op ruimen van 23 ton appelmoes bleef de betrok kenen bespaard, Het overladen van de 1124 do zen duurde nog tot ruim na acht uur. Het ver keer ondervond veel hinder van die werk zaamheden. Op de 's-Gravelandseweg was eerder op de dag, gedurende een half uur, zelfs helemaal geen verkeer meer mogelijk. Een 44-jartge vracht wagenchauffeur uit Maasland schatte de hoogte van het spoorwegviaduct verkeerd in. Het ge volg was dat de container, die bij vervoerde, kantelde. Er moest een takelwagen aan te pas komen om de container weer op de wagen te krijgen. Maassluis Er bestaan plan nen om in Maassluis een ge meentelijke artotheek te be ginnen, waar abonnees voot drie maanden kunstwerken kunnen lenen. Plannen die nog uitgewerkt moeten wor den, een werkgroep uit de Culturele Raad heeft alleen nog maar suggesties gedaan De artotheek zou voorlopig in het stadhuis moeten komen Als de uitbreiding van het ge meentemuseum rond is, kan de uitleengalerse daar naai verhuizen De werkgroep denkt voor het vormen van een collectie ge bruik te maken van de kunst die al in gemeentelijk bezit is Verder worden er kunstwer ken aangekocht, waarschijn- ADVERTENTIE Vlaardmgen Op de open plek naast de Hema op de Vlaardingse Hoogstraat wordt sinds 5 mei ijverig gewerkt aan een nieuw wmkelpand. Het landelijk filiaalbedrijf Blokker wil in dit gat een nieuw huishoud-speciaalzaak neerzetten. Binnen één jaar betekent dit de vierde vesti ging van Blokker in Vlaardin gen. „Er is een grote leegte in de binnenstad. En dat kale beeld, dat kunnen wij uitstekend op vullen", meldt voorlichter Zoet van het hoofdkantoor in Amsterdam. „Vlaardingen is een stad van tachtigduizend inwoners. Ik denk. dat er be hoefte is een een dergelijke winkel". lijk via de beeldende Kunste naars regelfng. maar die mo gen niet veel duurder zijn dan duizend gulden. Het abonne mentsgeld wordt ongeveer zes gulden per maand. Daarvoor kan de abonnee kunstwerken huren voor drie maanden. Die termijn kan verlengd worden en er bestaat ook een moge lijkheid om het werk later ie kopen. De notities over de ar totheek worden vanavond in de Culturele Raad besproken. Ciirosp.ircn op Je Ster rekening. Simjx-I vu het girohoekje, voordelig dankzij de huidige rente v.in liefst 10',V l:n te allen tijde direi t opvr.ugb.ur, tegen 2% kosten over het opgenomen bedrag. Bel nu 020-591801 s voor de folder. Hij een minimum inleg van f 50,- profiteert u tevens van dc tijdelijke openingsprent ie van f7,50. Schiedam Uit café 't Vierkantje is in de nachtelijke uren een portemonnee met vijftienhonderd gulden gestolen. Daarnaast verdween uit het pand aan de Broersvest ook een hoeveelheid sigaretten en een cassettedeck. De totale waarde van het ont vreemde bedraagt 2500 gulden. Een zakkenroller heeft opnieuw toegegeslagen. Een vrouw, die boodschappen aan het doen was bij Bas van der Heyden miste bij het afrekenen eensklaps haar portemonnee. Ze wist zeker dat die in haar booodschappentas zat. In de portemonnee zat een geldbedrag en betaalkaarten. Schiedam Marianne Rieken wordt de eerste vrouw bij het Schiedamse brandweerkorps. Al jaren gaan er stemmen op, waarom vrouwen nu niet bij de brandweer zouden kunnen werken. Die vragen waren °ok uit de gemeenteraad te vernemen. Steeds weer was daarop het antwoord dat dit inderdaad binnenkort het geval zou zijn. Nu is het dan toch zo ver. Wanneer morgenavond een aantal brandweerlieden officieel bij het Schiedamse korps wordt ingelijfd, is ook Marianne Rieken van de partij. De burgemeester van Schiedam, John ie Loo, is om half acht uur in de kazerne aanwezig om de diverse brevetten te overhandigen. Al eerder dit jaar werden drie Willemstein-vestigingen om gebouwd tot filialen van de huishoudspecialist. De winkel die nu op de Hoogstraat wordt verwezel ijkt, zal iets groter zijn dan de andere drie. Eind oktober moeten de werkzaam heden zijn afgerond- pOStgirO rijkspostspaarbank Schiedam Het programma van de ^Ziekenomroep Schie dam (ZOS) ziet er in hoofdlij nen als volgt uit. Op donder dag 27 met en vrijdag 28 mei wordt uitgezonden van vijf uur 's middags tot elf uur 's avonds. Op zaterdag 29 mei van tien uur 's ochtends tot elf uur 's avonds en op heide pinksterdagen van twaalf uur s middags tot elt uur s avonds. Dinsdag 1 juni is de zendtijd weer tussen vijf en elf uur, en op de dag van de raadsverkiezingen zelf zal de ZOS vanaf vijf uur alle uit slagen bijhouden tot onge veer middernacht. Die laatste avond is voor de omroep in middels gesneden koek. want al jaren verzorgt de ZOS uit slagen. commentaren en m- iervie ws op verkiezingsa von - den. De puur politieke zendtijd is beperkt tot de volgende tijd stippen Donderdag 27 mei. vrijdag 28 met en dinsdag 1 juni van zes uur tot kwart over zes en van half zeven tot kwart voor 2evenEn op tweede pinksterdag van hall zes tot kwart voor zes en van zes uur tot kwart over zes. Zaterdagavond 29 mei zendt de ZOS van zes tor acht uur flitsen uit van het maandag avond gehouden politieke de bat. En op de vooravond van de verkiezingen ts er politie ke informatie van acht tot tien uur. Op 2 jum zelf vanal vtjf uur. Schiedam Van de zestig uur radio, die de Ziekenom roep Schiedam ter gelegenheid van de raadsverkiezingen zal verzorgen, wordt nog geen twintig procent aan de pure Schiedamse politiek besteed. Gedurende zeven da gen zal de Ziekenomroep (ZOS) via het kabelnet in iede re huiskamer te beluisteren zijn. maar de hoofdmoot van het programma bestaat uit verstrooiende elementen zoals verzoekplaten cn 'easy listening'.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1