ID WATERWEGl nam Bewonersgroep wordt huurdersvereniging Uitstekend dagje voor Lentefeest en Zonnebloem Kanovaren voor gehandicapten 3? 5! Een boycoteen slechte PTT- service of gewoon geklungel? B Schutting moest eerst nog wit geverfd worden Aad van Lingen Arie Verlinde Schoolraad Z.J. van der Houwen F.S. Hemmes J.I.M. Keijzer Bas heit op Ouwenbroek Praktische proeven in het verkeer Nieuwe activiteiten sportieve recreatie In Vlaardingen Oost Zeekadetten meren af in Voorhaven Gas-riksen verdwenen T hi V' O m ei bi t« ■n rè® Rotterdams Nieuwsblad maandag 10 mei 1982 RW Stripflop op Hoogstraat Schiedam Een ruzie met het Stripsehap houden Bram Uil en Aad Sprong er aan over. Voor Schie dam is het resultaat een half volgekladde schutting op de Hoogstraat. Het zal alleen voor een aantal in dividuele verzamelaars van stripalbums in Schie dam een lekker gevoel geven, dat zij de handteke ning van hun favoriete tekenaars daar nu in heb ben staan. Maar zelfs niet al die twintig striptekenaars, die zaterdag naar de Hoogstraat kwamen, hebben vreugde beleefd aan het door Uil en Sprong georga niseerde evenement 'Teke- nen(d)t voor Schiedam' trouwens, waar slaan die haakjes en die t op? En menig Hoogstraat-winke iier had zijn verwachtingen ook al te hoog gespannen. „Het publiek heeft er haast niets van gemerkt," zeiden sommi gen vol spijt dat er geen aan trekkelijker attracties op touw waren gezet. Wegens zijn politieke activitei ten als CDA-lijstirekker heeft Aad van Lingen afscheid ge nomen van Liedewyde. Hij is acht jaar bestuurslid geweest van de van oorsprong roorns- katholieke school voor huis houd- en nijverheidsonderwijs aan de Parkweg. De laatste vijf jaar was hij voorzitter. Liedewyde noemt zijn grote verdienste, dat vanuit zijn de mocratische instelling tussen alle geledingen binnen Lie dewyde een werkbare sfeer gecreeerd kon worden. Van Lingen zal als voorzitter worden opgevolgd door Mies Kuijpers-Óffermans, die even eens lid van het CDA is. Zij staat op nummer 35 van de kandidatenlijst voor de ge meenteraad. PvdA-raadslid Arie Verlinde is door B en W van Schiedam aangewezen als plaatsvervan ger van Nikolaj Dieiemans in de Arob-bezwaarschnftencom- missie. Dieiemans, die waarne mend voorzitter is van deze commsssie, stapt eruit om meer tijd vnj te maken voor andere werkzaamheden. De vereniging voor openbaar onderwijs in Vlaardingen heeft tijdens de laatste leden vergadering een nieuw be stuur samengesteld. Voorzitter is nu O. van Asten, terwijl M.A. Hulsman-Tas en C. Ri- ehel-Hatersel Koning de func ties van secretaris en penning meester bekleden. Verder 2ijn tot gewoon lid benoemd C. van Swieten-van Noort en W.J.T. Siskens. In de gemeen schappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs heb ben de voorzitter en de pen ningmeester namens de VOO zitting. De heer Z.J. van der Houwen is door de Vlaardingse ge meenteraad benoemd tot hoofd van de openbare Eras- musschool voor gewoon lager onderwijs aan het Westnieuw- land 27. De Professor Kohnstamm- school aan de Van der Duyn van Maasdamlaan in Vlaar- dingen krijgt een nieuw schoolhoofd. Dat wordt de heer F.S. Hemmes, die door hel college van B en W als eerste op de voordracht aan de gemeenteraad was geplaatst. De Professor Kohnstamm- school geeft lom-onderwijs. De heer J.I.M. Keijzer is be noemd tot directeur van de nieuw op te richten openbare scholengemeenschap lbo De Vaart, die bij de aanvang van het nieuwe schoolseizoen van start gaat f Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan (stadsontwik keling) slaat morgen de eerste paal voor de nieuwbouw op het Ouwenbroekterrem in de Vettenoordsepolder, Daarmee zal de nieuwbouw van 75 2, 3. 4 en 5-kamerwoningen die in opdracht van Patrimonium worden gerealiseerd officieel starten. Met de werkzaamhe den is overigens vorige week al begonnen. Vlaardingen Vijftig Vlaar dingse scholen nemen woensdag, donderdag en vrijdag deel aan de jaarlijkse praktische verkeersproeven. De verkeersopdrachten vin den in de West wijk, Oostwijk en Holy plaats. De 1207 leerlingen zullen, in vergelijking met een jaar ge leden, alleen in Holy een an der parcour aantreffen. De moeilijkheidsgraad is echter overal iets verhoogd. De po litie en vooral veel moeders worden ingeschakeld om op bepaalde punten hun beoor deling te geven. De routes zijn uitgezet en gecontroleerd door gemeentewerken. Waar Bram Uil het vandaan haalde om de striptoestand een succes te noemen, is een raad sel, maar geen leuk. Het pro cédé was zo ongeveer, zet een hele groep striptekenaars in drie leegstaande panden op de Hoogstraat, vraag of het pu bliek binnenkomt om daar met hem te spreken of albums te laten signeren, zorg dat de Hoogstraat er stripachtig uit ziet door in een aantal etalages striphelden op poster te han gen en probeer als extra aar digheidje een toch kale schut ting op de staart van de Hoog straat te laten beschilderen door tekenaars en publiek. Het procédé dus. De praktijk was dat de massa van het publiek, zoekend naar vermaak, de posters in de etalages nauwe lijks bemerkte, tot overmaat van ramp langs de drie win keltjes banjerde en dat de schuttingstunt flopte omdat het publiek tot enige ergernis van Uil dwars door de teke ningen van de beroepslui heen kliederde. En zo'n situatie had nu eigenlijk niemand ver wacht. want van Bram Uil en Aad Sprong werd een beter organisatietalent verwacht, wat ze al bewezen hadden met hun stnpmamfestatie 'Voor het leven getekend?', twee jaar geleden in Schiedams stedelijk museum. Onder de tekenaars was het vooral Bert Bus, de maker van 'Stef Ardoba', die mopperde over de organisatie. Die schut ting bijvoorbeeld moest nog egaal wit gemaakt worden, toen de tekenaars er al waren dat konden ze zelf doen, re den voor Bus om terughou dendheid te betrachten. „Hoe kan je op natte verf nu nog aardig tekenen?" zei hij. Voor een andere tekenaar gaf hel hanteren van kwast en verf een gevoel, alsof hij voor de leeuwen werd gegooid, omdat hij alleen pen en papier ge wend was. Er bleek uit dat en kele tekenaars na hun arrive ren in Schiedam nog niet eens op de hoogte waren gesteld van wat er die dag van hen verlangd werd. Het kwam ook rijkelijk aan de late kant over, dat de twee organisatoren za terdagochtend bij de ontvangst :n Onderdepot nog om leuke ideeën voor die dag moesten vragen. Dat had misschien wat eerder gekund, nu bleven die ideeen uit. De door bet stripblad Eppo af gevaardigde tekenaars haak ten iets eerder af dan de ploeg van Espee, volgens Uil omdat ze een beetje moe waren hoewel Peter de Smet op dat moment nog druk zijn albums van 'De generaal' aan het sig neren was. Moe? Bert Bus en zijn vrouw hadden het toen al lang gezien, daarbij zat Bus met een vage onzekerheid of het meedoen aan het evene ment geen vervelende gevol gen voor de tekenaars zou hebben. Die vrees van Bus was geworteld in de verklaring, die Aad Sprong in Onderdepot voorgelezen had. Het Strip door Kor Kegel schap, een landelijke organisa tie die het beeldverhaal propa geert. had in zijn tijdschrift geen aankondiging opgenomen van het gebeuren in Schiedam. Prompt lieten Uil en Sprong berichten doorsijpelen, dat het Stripschap een en ander boy cotte. Aan de verklaring, die Aad Sprong voorlas, viel geen touw vast te knopen, ze zag bol van veronderstellingen over gedeponeerde rechten op al dan niet gebruikte begrip pen als 'striptekenaar' en 'stripdag' en van kromme zin nen. Het kwam erop neer dat het Stripschap een monopolie wenst op het gebied van stri pactiviteiten en dat het op ge vraagde informatie heen draaide. Bert Bus vond dat maar niks, dat gedoe, en deed het verzoek of Uil en Sprong die conflicten met het Stripschap niet over de hoofden van de tekenaars uit wilden vechten. Htj stond daarin niet alleen, maar er wa ren ook tekenaaxs zoals Wil lem in 't Hout, die zeiden boy cotacties van het Stripschap wel eerder meegemaakt te hebben, onder meer in Capelle aan de IJssel. Bekende tekenaars zoals Fran- quin, Peyo en Wilbert Plei naar kwamen niet, evenmin arriveerde Bram Vermeulen dat was wellicht louter pech voor de twee organisatoren. Maar te veel hebben zij op het laatste nippertje allemaal nog willen regelengelet ook op de klacht van Aad Sprong over een slechte service van de PTT, waardoor belangrijk schijnende spulletjes zaterdag nqg niet waren gearriveerd. Striptekenaars signeren hun albums. De verzamelaars ervan zullen met die zaterdag dan ook wel gelukkig geweest zijn, het gros van de Hoogstraat-winkeliers echter niet. Burgemeester John te Loo steekt de vlag uit voor de heropening van Lentefeest. Schiedam Je hoeft met te vragen of het druk geweest is, zaterdag bij de heropening van het fraai verbouwde pandje van stichting Lentefeest „Oh, ontzettend, meneer, druk! Enorm, vooral toen de burgemeester er was met de Rijnmondband." Mevrouw Van Lopik. een van de mede werksters van de stichting, kon er vanochtend nog niet over uit. Het stond dan ook zaterdag stijf van de mensen. Tot op de stoep stonden de bezoekers, het is nog nooit zo druk in het pand van de gehandicapten geweest. Burgemeester Te Loo hield weer een van zijn veel belezenheid uitstralende toespraken, en de Rijnmondband kwam de boel opluiste ren omdat de stichting van Rietje Konings en de drum band toch nog plannen koesteren ooit eens samen te gaan in één gebouw. Zover is het echter nog lang niet. En daarom is Lentefeest dolgelukkig, dat de driejaar geleden door brand verwoeste bovenverdieping nu weer geheel gerenoveerd is. Ook bij andere gehandicapten was het zaterdag druk, maar dat heeft iedereen op tv kunnen zien: bij de Zonne bloem-actie in sporthal Margriet. Vlaardingen Ondanks de gemeentelijke bezuinigingen heeft de sportraad kans gezien dit zomerseizoen het activitei tenaanbod voor sportieve re creatie toch uit te breiden. Werd pas begonnen met een tenniseursus voor de jeugd, binnenkort gaat een kanocur sus voor lichamelijk gehandi capten van start. Een derde nieuwe activiteit deze zomer is een mini-volleybal voor de jeugd. Om lichamelijk gehandicapten te laten zien wat de cursus ka novaren inhoudt stond zater dagmiddag al een kennisma kingsbijeenkomst in het Kopa- bad op het programma. Ge handicapten konden een rond je in het bad met de kano ma ken en tevens werd een diase rie vertoond over kano-vcaren met lichamelijk gehandicap ten. Ook de eerste twee lessen zullen in het Kolpabad wor den gehouden, zodat de cursis ten de beginselen van het ka novaren onder de knie hebben voor ze het buitenwater op gaan. De echte cursus vijf donderdagavonden en een za terdagmiddag begint op 27 me! en kost dertig gulden. De serie wordt afgesloten met een kanotocht op de VJaarcJingse Vaart en Vlieten. Door de cursus mini-volley bal willen de consulenten spor tieve recreatie van de gemeen te de jeugd op goedkope ma nier laten kennis maken met deze sport. Mini-volleybal is net gewoon volleybal, maar om het gemakkelijker te ma ken zijn bal en speelveld klei ner. Ook de ploegen zijn klei ner: drie of vier spelers per team in plaats van zes. De cur sus, die wordt gehouden op vijf dinsdagen van vijf tot half zeven, is bedoeld voor kinde ren van tien tot en met twaalf jaar en kost 12,50 gulden. Op '11 mei gaat het mini-volleybal in de sporthal in de Westwijk van start. Het programma van sportieve recreatie biedt verder, evenals vorig jaar, een volleybal-stra- tentoernooï, irimgroepen en het sport- en spelteam dat we kelijks de wijken ingaat om de jeugd kennis te laten maken met allerlei recreatieve spelen. Voor inlichtingen kan men te recht op het stadhuis terecht bij het bureau sportieve re creatie, tel .355888. Ook zal een dezer dagen het boekje 'Spor tief Vlaardingen' huis aan huis worden verspreid. Vlaardingen Met een en quête onder de bewoners van de Kaalslagwoningen. aan de ie Van Leyden Gaelstraat en in de Zeeheldenbuurt gaat de voormalige bewonersgroep van de Kaalslag peilen, hoe veel belangstelling er is voor de huurdersvereniging die in oprichting is, en welke functie die vereniging precies moet hebben, Dat is medegedeeld tijdens het buurtfeest, dat de bewonersgroep vrijdagavond hield ter gelegenheid van het feit, dat de nieuwbouw nu is afgerond. De oorspronkelijke groep, die zich bezighield met allerlei problemen rond de nieuwbouw, heeft zichzelf vrijdag officieel opgeheven, Uit de enquête moet vooral naar voren komen of de buur- dersverenigmg zich alleen moet bezighouden met het op lossen van eventuele proble men rond de nieuwbouwwo ningen en de woonomgeving, of dat er ook een recreatieve functie moet zijn, zodat er in de toekomst allerhande aar dige activiteiten voor de bewo ners kunnen worden georgani seerd. De nieuwe vereniging zal zich niet alleen op de Kaalslag richten: ook de Zee heldenbuurt in de Oostwijk moet er bij worden betrokken. Hei buurtfeest was vrijdag zeer gezellig: veel bewoners waren naar het buurthuis ge komen om een toast uit te brengen op het bouwproject, dat inmiddels helemaal is af gerond. Er werd onder andere een diaserie getoond, samenge steld door bewoonster Vera Screuper en opbouwwerker Ed Klüte, waarin het hele proces van voorbereidingen en nieuwbouw werd getoond. De serie sloeg zeker aan. Namens de projectgroep deel de Jan Landsheer wat kadoot- jes uit. Vera Streuper kreeg een wekker, die een symbo lische betekenis bleek te heb ben, Dat viel af te leiden uit de tekst die op het apparaat bevestigd was: „Deze wekker is om wakkere bewoners niet in slaap te laten vallen door mooie praatjes." Maar dat laat ste is in de Oostwijk nog nooit gebeurd, zo is in de afgelopen jaren wel gebleken. De Rotterdamse muziekgroep Overlast zorgde voor de muzikale noten tijdens het buurt feest. j Schiedam De zeekadet ten van het Schiedamse korps Jacob van Heems- kerek blijven deze keer gedurende het hele zo merseizoen in de Voorha ven liggen met hun fraaie schuit, de Spica. Tot nog toe was het elk sej zoen de gewoonte om -de Voorhaven een paar weekje! aan te doen voor enkele acti viteiten en dan vervolgens over te varen naar de vasts ligplaats bij de Hollandse Constructie Groep (HCG) aan de Westfrankelandse- dijk. Woensdag is de Spica afgemeerd. De zeekadetten hebben weer aardig wat plannetjes, zoals op 21 mei de deelname aan een nationale prestatieroei- toeht van Harlingen naar Terschelling. Al twee maan den zijn de Schiedamse ka- detten aan het oefenen voor deze roeitocht van ruim 33 kilometer. Hun ploeg bestaai uit veertien jongens en een meisje, die elke zaterdagoch tend tweeëneenhalf uur oe fenen in de B-2-sloepen, Een voorproefje werd afgelopen zondag nog gegeven bij lan; delijke roeiwedstrijden -in Alkmaar, waar de Schiedam mers op de tweede plaats eindigden. In juni zal er weer een ou derdag zijn. Begin september zal het sluitstuk van de acti viteiten bestaan uit de vopig jaar succesvolle happening Schiedam Roeit, waaraan bet drijven en gemeentediensten meededen. Elke zaterdag middag zal er van half twee tot zes uur voldoende te zien zijn. Jongens en meisjes, die interesse hebben, kunnen aan boord van de Spica ko men kijken of anders telefo: nisch contact opnemen met Jan van Roon (706862) of; Rob van Ewijk (268458). Maassluis Uit een woning in de Tulpstraat zijn 74 rijks daalders verdwenen uit de gasmeter. Het gaat om een ouderwetse installatie, waar1 bij geld in de meter moet worden gestopt om de gast- oevoer open te houden. De rijksdaalders zaten in een plastic opvangbakje, dat dooj onbekende inbrekers is forceerd en leeggehaald. 'Life of Brian' is zo'n beetje de bekendste film van het En gelse gezelschap Monty Pyt hon. Schiedammers kunnen vanavond gegarandeerd la chen bij de Filmclub, die ge vestigd is in gebouw De Teer- stoofNieuwstraat 12. Het licht in de filmzaal gaat om onge veer 21.30 uur uit. Vanavond treedt het Leids zigeunerorkest Czardas op in de aula van Schiedarns stede lijk museum, Hoogstraat 112. Met originele instrumenten'en authentieke kostuums brengen de Leidenaars volksliederen uit Hongarije, Roemenië, Joy goslavië en Tsjecho-Slowakije. De groep was al eens eerder te gast in het museum en zorgde toen voor een boeiend kijk-,8n luisterspel. Aanvang: kwart over acht. ,,Hoe kan ik mijn huisdier de baas?" Hondenbezitters, die zich met deze vraag opgeza deld zien zouden morgen eens kunnen gaan kijken bij de ge- drags- en gehoorzaamheid straining op het terrein Vijfs luizen aan de Vlaardingerdijk tussen Schiedam en Vlaardin gen. Vooraf zijn al inlichtin gen te krijgen onder de tele foonnummers 622050 et 377983. De schrijfster van 78 boeken. Leni Saris, komt zaterdag haar boeken signeren in het nieuw® filiaal van boekhandel Van Leeuwen aan de Mgr Nolens- laan 612 in Schiedam. Van •elf tot vier uur is zij daar te gast, en zij zou het op prijs stellen met haar lezers een praatje te maken. De slotvoorstelling van bet zoldertheater in de Teerstoof bestaat zaterdagavond uit een optreden van Adèle Bloemen- daal. Na afloop is er hex tradlv tionele dansfeest dat het se)-- zoen afsluit, met muziek van de band van Coen van Nassau. De vrijdagavond ervoor gqrft Adèle haar show ook, samén met Frans Ehlhart. Bot zijn kee tior; Iers guli dre een toei st?F slad Da 2 geel nog plor guli zijn Roti een. aam viert in' 1 lijk' krat rilng den ied een Hvj latei is' ii bebt Rott ddnc {Janc de,- door bew< diep were toest bran zijn smol zinc ge'zi een bran voor bram nen van ning were hjkh' gasth pand dep. Ü&pei op, I 2 D Zwa 'en q VOO .ToIé Voor 'pert van VQOI 1 fl; zach .Robi Sam VOO) Dom Dubbi aer i len V Voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2