Patiënt overleden: huisarts aangeklaagd De man met strik verdwijnt van toneel Vlaardingers boos over dreigende afsluiting Gluuraffaire tot 2 j uni in doof pot vx Mariastraat weer een stukje leger Van de Tempel lonkt naar GSD-kantoor Leo Zeef voor laatste keer in de aanval tHAMBINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COUBANI NIEUWE WAIERWEG COURANT l)e Saab van Goudriaan Thermostaten gestolen Nabestaanden wenden zich tot medisch tuchtcollege Walter van Ginnekens afscheid als directeur van de Stadsgehoorzaal Inbraak Haringrit door het Westland Huizen voormalig GSD-pand worden vrijdag opgeleverd Sippimaduwa: 2800 gulden Geen woningbouw Schriftelijke vragen over JAC DINSDAG 25 MEI Schiedam Uit het bedrijfspand van de Zaltbommelse BV Plie- ger aan de Gustoweg in Schiedam hebben inbrekers voor 6000 gulden aan thermostaten en loodgietersgereedschap meegeno men. Een 57-jarige werknemer van Plieger deed daar gisteren aangifte van bij de politie. Schiedam Naarmate de raadsverkiezingen naderen, nemen de speculaties toe over de zogenaamde 'gluuraffaire' bij de sociale dienst. Burge meester en wethouders van Schiedam zijn er niet in ge slaagd binnen de wettelijke .termijn van drie weken de schriftelijke CDA-vragen hier over te beantwoorden, hoewel het CDA zelf die vragen toch niet al te moeilijk vond. Niet alleen bij deze partij be gint zo langzamerhand het vermoeden te rijzen, dat PvdA-voorzitter Ruurd van der Veer zich in zijn beschul digingen tegen de GSD-ambte- naren vergaloppeerd heeft. Door de CDA-vragen pas na de verkiezingen te beantwoor den zou het college van B en W de PvdA-voorzitter enigs- zind in bescherming willen ne men, zo willen de speculaties. CDA-lijsttrekker Aad van Lingen, een van. de vragen stellers, kan echter niet in deze theorie geloven. „Daar vind ik dit college te edel voor. Nee, daar mag ik niet van uitgaan, dat kan ik onmo gelijk geloven." Het CDA had het college ge vraagd om Van der Veer uit te nodigen zijn 'bewijzen', dat GSD-ambtenaren bij clienten naar binnen koekeloeren, op tafel te leggen. De drie vra genstellers (naast Van Lingen zijn dat Eis Heil wig en Rein van Kaalte) zijn uiterst be- hieuwd waar deze bewijzen dan uit moeten bestaan. GSD-directeur Gérard Smits heeft inmiddels het gevoelen van zijn personeel schriftelijk meegedeeld aan B en W. In een reactie op Van der Veers uitlatingen had Smits onze krant al laten weten de be schuldigingen absolute onzin te vinden. Schiedam Bij het medisch tuchtcollege is vandaag een klacht ingediend tegen een 54- jarige Schiedamse huisarts. Hem wordt verweten in de late avonduren van 24 maart een verkeerde diagnose te hebben gesteld bij de 56-jarige mevrouw G. B. van Dorst-de Kriek, die enkele uren nadien overleed. Tot op heden weigert de huis arts de nabestaanden en de door hen ingeschakelde advo caat mr J. P. Vandetvoodt in zage te geven in het medisch dossier van mevrouw Van Dorst. In plaats daarvan heeft hij schriftelijk laten weten dat .hij zich het recht voorbehoudt de gemaakte kosten te declare ren. Mevrouw Van Dorst had op die betreffende woensdag avond twee logé's, met wie zij kort tevoren op bezoek was geweest bij een zoon die bij haar in de buurt woont, in Schiedam-West. Eenmaal thuis was zij nog een spelletje gaan kaarten, maar op een ge geven moment rond een uur of tien liet zij de kaar ten uit haar hand vallen en viel zij zelf op de grond. Haar logé's hielpen haar in een stoel, de zoon werd uit bed ge beld en ook de huisarts werd gewaarschuwd. Toen deze kwam, gaf mevrouw Van Dorst enkele malen over. Vol gens de zoon, die daarbij aan wezig was, heeft de huisarts slechts eventjes de pols ge voeld en sprak hij van 'een 24- uursgriepje'. Hij schreef het medicijn Primperan voor, dat de schoondochter van me vrouw Van Dorst bij apotheek Gouka ging halen. Zij kreeg tot haar verbazing slechts drie zetpillen mee. Meer mocht de apotheker niet geven, want dat stond niet op het recept, liet hij haar weten Ondertussen had de zoon zijn moeder naar boven gedragen en op bed gelegd. „Ik merkte dat zij steeds suffer werd", zegt hij, „en steeds gaf zij over. Vlaardingen/Den Haag Een aantal inwo ners van Vlaardingen heeft met verontwaar diging geprotesteerd tegen de sluiting van de polderwegen die Vlaardingen en Schiedam met Delft verbinden. Met name richt het bezwaar zich tegen het dreigende ver keersverbod dat 's morgens en 's middags op de Harreweg en Abtswoude voor auto's van kracht wordt. De Vlaardingers hebbenhandtekeningen ver zameld en aargeboden aan'de raadscommissie voor verkeer. Vlaardingen heeft zich intus sen légen de afsluiting ver klaard. Overigens is het de vraag of de afsluiting doorgaat; voorlo pig, is zij onder druk van het gemeentebestuur van Schip luiden uitgesteld. Schipluiden is in beroep gegaan bij de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Die heeft het provincie bestuur gevraagd de sluitings maatregel op te schorten. Dat is gebeurd. De wegen blijven voorlopig tot 14 juni normaal voor alle verkeer geopend. De Vlaardingers zien met name in het gemeentebestuur van Delft de grote boosdoener. Initiatiefnemer Hans de Man: „De meeste van de mensen die hebben getekend werken niet alleen in Delft, maar komen er oorspronkelijk ook vandaan. Ze moesten er weg omdat Delft hen geen woonruimte kon aanbieden. De bouw van Tanthof werd toen nog voort durend uitgesteld. Ze hebben zich zo dicht mogelijk bij bun werk gevestigd, in Vlaardin gen of Schiedam. Maar dit keer krijgen ze opnieuw een opdonder van Delft, Onbegrij pelijk vind ik dat." Schiedam Jouke Post, de 30-jarige beheerder van wijk centrum Blauwe Brug, heeft de pdlïtie laten weten dat in brekers twee geluidsbozen van 600 gulden hebben gestolen, alsmede een geldlaadje van de telefoon, waarin voor veertig gulden aan kwartjes zat. De inbrekerszijn het wijkcen trum op het Bachplein binnen gekomen door een dubbele ruit aan de achterzijde in te slaan. Vlaardingen Voor de tiende maal gaat op 11 juni de j'aarlijkse Haringrit, georganiseerd door de Vlaardingse Aulosportclub De Flar- dinga Rijders, weer van start. De orientatierit heeft ditmaal een lengte van zo'n zeventig ki lometer en is dwars door het Westland uitge zet. Voor alle deelnemers is er na afloop een rallyschildje als aandenken en gratis haring. Vanaf zeven uur 's avonds kunnen de équi pes zidh inschrijven in café De Cockpit (Ful- tonstraat 98, Vlaardingen). Een uur later zal de eerste deelnemer zijn weg door de nacht zoeken. Vlaardingen De eenkamerhuizen op de hoek van het Veerplein en de Fran senstraat in het voormalige pand van de Vlaardingse sociale dienst worden vrijdag opgeleverd. Wethouder Bas Goudriaan overhandigt 's middags om half vijf de sleutels aan de dertig bewoners van de Van Dam-eènheden en onthult een bord met de naam van de flat. „Toen ik aan de verbouwing begon, zag ik er eigenlijk geen gat in", zei de uitvoerder toen hij aan de laatste klusjes begon. „Ik dacht dat het konijnehok- hen zouden worden, maar dat is alles meegevallen. Als ik alleen was zou ik hier zelf wel willen wonen." De naam van het gebouw wordt De Veerman omdat, waar nu het Veerplein is, vroeger trekschuiten van en naar Delft af en aan voeren. Van Ginnekens creatie van de pontjesbaas: „Ik deed het voor 1 cent..." Vlaardingen Daar hing hij, tussen zijn opvolger Putman en wethouder Arij Maarleveld van Culturele Zaken in. Wal ter van Ginneken, de scheidende directeur van de Stadsge hoorzaal. Negentien jaar lang het gezicht van het Vlaarding se culturele leven. Hij lachte wat, wist zich hoog bovenop de schouders van dit tweetal eigenlijk niet zoveel raad, maar liet het ovationele applaus van de honderden genodigden zich toch goed smaken. „Je gaat de portier voorbij en links van de verwarming, daar stond hij dan. Natuurlijk met strik", schetste wethou der Maarleveld Walter van Ginneken gisteren in de Stads gehoorzaal even treffend als simpel. Maar die tijd is voorbij. De man met het strikje stapt op. Tot 1 juni nog, dan is het doek voor hem gevallen. Hij zong het zelf met heldere stem: „Ik deed het voor de kunst; En niet zo zeer voor het geld; Ik ben nu uit de gunst; De VUT heeft zich gemeld". En de zaal galmde zijn omgewerkt refrein van de Pontjes baas uit de musical 'Even goeie maatjes' uit volle borst mee. Niet dat Walter van Ginneken ook maar enigszins uit de gunst van de Vlaardingse bevolking óf de artiesten is ge raakt zo'n lied moet tenslotte rijmen want het tegen deel bleek gisteravond overduidelijk. De Stadsgehoorzaal zat tot aan dc nok toe vol met kennissen, medewerkers en genodigden (de gewone Vlaardingse man mocnt 's avonds de directeur feliciteren). En zij moeten sa men met de familie Van Gin neken genoten hebben van het wervelende programma, dat voor hem werd opgevoerd. Een drie uur durend klapstuk, dat vlotjes door Seth Gaaike- ma werd gepresenteerd, „Een echt theatermens", noemde Gaaikema hem. „Iemand van dat soort directeuren die het culturele leven maken. Aan hoe-ie glimt, kon je bij de re petities zién of je show goed zat". Een keur van .artiesten trad voor De Strik op. En de ama teurs deden werkelijk niet on der voor de grote namen van de showbusiness. Wie de show stal? Misschien de in Neder land nog onbekende Vlaamse Delia Boziès, die één prachtig chanson ten gehore bracht, Of het gedicht van Janka Ver hoef, dat de negentien jaar van Walter van Ginneken als di recteur precies weergaf. Of was het wellicht 'De aap van Kafka', waar John Lantïnk zijn carrière mee startte en die hij gisteravond op een werke lijk schitterende wijze op nieuw vertolkte. Het was dan ook de 63-jarige Van Ginne ken, die als eerste uit zijn stoel sprong om Lantink een staan de ovatie voor zijn stuk te ge ven. En daarna volgden er nog zo- velen: Lex Goudsmid, Leonie Jansen, het Rotterdams Ope rettekoor, Frans Halsema. Maar het kwam er toch op neer, dat niemand kon tippen aan het optreden van Mister Strik himself. Zijn 'Pontjes- baas' vormde voor de meeste gasten toch de apotheose valt de receptie. Omdat de woor den van het lied eigenlijk ook zo goed op hemzelf van toe passing waren: „Ik deed het voor 1 cent; In regenstorm en zon; Dit is mijn droevig end; De brug die overwon Naast de optredens van ver- Weer zijn enkele panden In Schiedam tegen de vlakte gegaan. Vanmorgen is men begonnen met de sloop van een aantal woningen in de Mariastraat. Het gaat hier om de panden tussen de Kortland straat en de Nieuwe Haven. Er zal straks nieuwbouw moeten komen. Met name de Schiedamse brandweer zal een zucht van verlichting slaken bij het zien van de sloopwerkzaamheden. Immers, de afgelopen weken kon om de haverklap naar Schiedam-West gereden worden, want dan was er weer een voor sloop bestemd pandje in brand gestoken. Zondagavond reden de brandweerwa gens waarschijnlijk voor het laatst naar de Mariastraat. Op de hoek met de Vriendschapstraat stond weer een pand in de vlammen. Bij de bluswerkzaamheden raakten zelfs twee brandweerlieden licht gewond. Zij moesten naar het Schielandziekenhuis om zich te laten behandelen. Walter 'De Strik' van Ginneken op de schouders van wethouder Maarleveld (rechts) en zijn opvolger Putman. Vlaardingen Hoe moeilijk het is om je auto in ae binnenstad van Vlaardingen kwijt te raken, weet nu ook wethouder Bas Goudriaan. Tijdens de receptie voor Walter van Ginneken kwam Seth Gaai kema met 'een dramatische mededeling', zodls de komiek het noemde. Of iemand zijn Saab maar wilde weghalen, omdat an ders de politie dat zou doen. Daarop was het Goudriaan die opstond, en een lachende menigte achter zich liet om een andere plek voor zijn wagen te vin den, Terug in de zaal waren hij en zijn Saab ook nog eens het onderwerp van Gaaikema's humor. „Vertelt U even, waar U Uw Saab nu hebt geparkeerd, dan kan ik de politie weer bellen". schillend artiesten bleven ook de lovende woorden, tele grammen (van onder meer Jos Brink en Jasperina de Jong) en fraaie geschenken niet ach terwege. Met de woorden: „Hij is de man die de Stadsgehoor zaal nieuw leven beeft inge blazen". kreeg Walter Van Ginneken van de abonne menthouders een video, na mens de artiesten van Pleuni Touw de bijbehorende kleu— rentelevisie. Wethouder Arij Maarleveld overhandigde „de sleutelfi guur in het Vlaardingse cultu rele leven", zoals hij stelde, de bekende envelop met inhoud. Na als culturele gezagsdrager twee citaten van gedichten te hebben voorgedragen, eindig de Maarleveld met een eigen rijmseltie: „Na de strik de sik". Hij doelde daarmee op de met baard getooide nieuwe direc teur van de Stadsgehoorzaal Meerten Putman. Toen hebben we opnieuw de dokter gebeld en gevraagd: is dat normaal bij een griepje? Hij kwam opnieuw kijken, zei helemaal niets en belde een ambulance". Eenmaal m het Schielandzie kenhuis bleek mevrouw Van Dorst de abnormaal hoge bloeddruk van 240 te hebben. Van de dienstdoende arts hoorde de familie dat het om een hersenbloeding ging. In- middels was ook een andere zoon van mevrouw Van Dorst gearriveerd. Haar echtgenoot, die toevallig enkele etages ho ger in het Schielandziekenhuis opgenomen lag, werd even la ter erbij gehaald. Rond kwart over drie arri veerde de specialist, die haar zou behandelen, m het zieken huis. „Hij had zijn pyjama nog aan onder zijn gewone kle ding", volgens de zoon, „en hij zag er nog slaperig uit. Dat vonden wij erg vreemd, omdat de huisarts later zei dat hij van minuut tot minuut met de spe cialist in contact had gestaan". Orn kwart voor vier overleed mevrouw Van Dorst. „Je krijgt dan trieste dagen, je moet van alles regelen en zo. maar later zijn wij eens gaan denken: als die huisarts de eerste keer al een ambulance gebeld had... Daarom wilden wij het dossier van mijn moe der wel eens zien. Wij wilden weten wat de huisarts voor ge gevens over haar had, zoals over die ongewoon hoge bloeddruk. Maar toen mijn vrouw erom ging vragen, mocht zij het met inzien. De huisarts zei dat hij niet had ge hoord dat mijn moeder onder het kaarten gevallen was. En verder wilde hij alleen praten tegen het medisch tuchtcolle ge", aldus de zoon. In een brief aan advocaat Vandervoodt zegt de Schie damse huisarts, dat het hem" 'in overeenstemming met het algemene advies van het hoofdbestuur van de KNMG, gepubliceerd in Medisch Con tact 30 april 1982' niet vrij staat gegevens 2onder meer te verstrekken. Hierop zijn de advocaat en de familie overge gaan tot het opstellen van een klacht. Uit medische kring heeft de familie intussen ver nomen dat met 'een 24-uurs griepje' doorgaans dronken schap wordt bedoeld. Dit idee ergert de familie mateloos. De huisarts was vanochtend niet voor commentaar bereik baar. „De dokter is bezig", meldde 21'jn secretaresse. Schiedam De actie voor hel dorp Sippimaduwa te Sri Lan ka is een redelijk financieel succes gewor >n. De werk groep heeft uti afgelopen weekend 2800 gulden opge haald Projectleider Hans van den Broek vond dit bedrag nogal hoog, aangezien er maar ongeveer 300 mensen op de door hem georganiseerde acti viteiten afkwamen. Hoewel er nog steeds met genoeg geld is, kan de werkgroep nu toch starten met de opbouw van een gemeenschappelijke boer derij in Sippimaduwa. Schiedam Het aangrenzende aannemersbedrijf van J. van de Tempel Zoon BV heeft een bouwplan in de maak voor het oude kantoor van de sociale dienst aan de NieuwstraaL Met de ge meente Schiedam is de aannemer op het moment in onderhandeling over aankoop van het gebouw. De plannen die Van de Tempel er mee heeft gaan uit naar kantoor ruimte, met eventueel op de eerste verdieping een enkele dienstwo ning, „Alleen voor woningbouw is het pand niet geschikt. Dan kan je het beter tegen de wereld gooien en er iets heel nieuws neerzetten," aldus W. Breugem, afdelingschef nieuwbouw bij Van de Tempel. „Wil je die ruimte een beetje re presentatief maken, dan gaat het gauw een kwart miljoen kosten,", aldus Breugem. „Er zit nergens verwarming of elektriciteit, de muren staan scheef, de vloer is verzakt en het dak is lek, zo kan je wel even doorgaan." Om het financieel risico niet al te groot te maken zoekt Van de Tem pel eerst enkele gegadigden voor de aan te brengen kantoorruimte. De bedoeling is dat de Schiedamse aannemer zelf een deel in gebruik neemt, de rest zou aan andere be drijven verhuurd kunnen worden. „Maar de plannen liggen nog erg vaag," aldus Breugem. In het verleden hebben de vereni ging Centraal Wonen Schiedam en de stuurgroep voor huisvesting van alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens (HVAT) er bij de gemeente op aangedrongen wo ningbouwplannen voor het oude GSD-pand te ontwikkelen. Hierop is wethouder Zijdeveld nooit inge gaan. Vlaardingen Om zeker te zhn van een ant woord op vragen die Leo Zeef al vaker heeft gesteld over de perikelen bij het Jongeren Ad viescentrum (JAC) in Vlaardingen, heeft hij ze nu schriftelijk gesteld. Het college wil de gou den handdruk die het JAC aan een medewer ker heeft meegegeven voor rekening van de gemeente laten komen, „Een onredelijke ver spilling van overheidsgelden in een tijd waarin op essentiële zaken wordt bezuinigd", noemt Zeef dat. Het JAC heeft alle vertrou wen van het college gekregen, „Dat grenst aan het ongeloof lijke", vindt Zeef. „Dit bestuur heeft op geen enkele manier zich vertrouwen waardig ge toond." De PSP'er vraagt zich af waar de gemeente de vijf tigduizend gulden vandaan haalt om de gouden handdruk te bekostigen. Zeef beijvert zich al heel lang om duidelijkheid in de proble men bij het JAC. De vergade ring van de commissie voor maatschappelijke dienstverle ning leek een van de laatste mogelijkheden om dat te doen, want Zeef keert niet terug in de raad. Hij kan echter, van wege het overlijden van zijn broer Jaap, niet op de verga dering van vanavond aanwe zig zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1