ROTTERDAM Toekomst Zestienhoven tot 1990 bevroren Wonen en werken krijgen gelij ke kans in de stad Station Centraal heeft primeur met informatiekiosk Oude wijken tegen sexboten Drop haalt bakzeil Staking bij ECT verloopt CM Afscheid op perron Koningin Beatrix in Oude Noorden Vernieuwd structuurplan Rotterdam bi nu. n >h- Ruit Man schiet op wagen Oud-stakings leider steunt havenstaking Extra bloemen pracht in Diergaarde Buit van 50 mille bij beroving Expositie over muzikanten centrum in stadhuishal M Rotterdams Nieuwsblad 1 vnjdag 28 mei 1932 RY/RW stok over het overtollig zijn van zestien sportvel den op Laag-Zestienhoven. Zijn medewethoudets W. van der Have en H. van der Pols waren bet evenals de commissieleden niet eens met het woord 'overtollig*. Wethouder Mentïnk legde ge duldig uit» dat de sportvelden in het plan zijn ge handhaafd. Er komt alleen een onderzoek of al die velden op die plaats nodig zijn. „Zo'n onder zoek lijkt me terecht, als sport en recreatie zelf al met het idee is gekomen acht velden in te ruilen voor een sportcomplex bij Alexanderpolder", zei hij. Rotterdam De luchthaven Zestienhoven blijft in ieder geval tot 1990 open. Dat ligt nu vast in het Structuurplan Rotterdam-Noord, dat de Rotter damse raad gistermiddag samen met het Ver keerscirculatieplan en het Structuurplan Rotter dam binnen de Ruit heeft vastgesteld. De VVD wilde behandeling van het plan uitstel len tot na de discussie volgende maand in de raad over de toekomst van Zestienhoven, maar daar voelde wethouder mr.J. Mentink niets voor. In het structuurplan ligt vast, dat de luchthaven voorlopig open blijft. Er staat ook uitdrukkelijk In, dat er op Zestienhoven geen ontwikkeling ge beurt, die open houden, sluiten ot verplaatsen na 1990 blokkeert. Daarmee is de toekomst van de luchthaven voor de komende acht jaar „bevro ren". Wethouder Mentink maakte de raad nog eens dui delijk. dat het plan de mogelijkheid biedt om in Rotterdam-Noord enkele duizenden woningen te bouwen. „Als de luchthaven de door de regering gewenste ontwikkeling doormaakt, vervalt één derde van de door ons geplande woningen, omdat het geluidsniveau te hoog is", voegde de wethou der eraan toe. Gekro blijft Het VVD-raadslïd J.H. Kerstholt vroeg de wet houder of het juist is. dat het college heeft beslo ten het destructiebedrijf Gekro geen belemmerin gen meer in de weg te zullen leggen en van ver plaatsing af te zien. Volgens de heer Mentink is dat juist. De stankoverlast van de Gekro moet echter verder worden bestreden. De heer Kerstholt wilde zich nog niet uitspreken vóór woningbouw in het Stoopwegkwartier. om dat die woningbouw naar zijn gevoel veel te duur zal worden. De wethouder merkte op, dat het Stoopwegkwartier, waar 2000 woningen kunnen komen, alleen nog als „reserve" in het plan is op genomen, juist omdat bouwen daar vreselijk duur zal worden. Sportvelden Met de leden van de raadscommissie voor sport en recreatie kreeg wethouder Mentink het aan de vakbondsbestuurder Walravens spreekt de schoonmaak sters toe bij de firma Drop kunnen werken. bv er van uitgaat dat er 94 personen voor nodig zijn. Bo vendien stelt Drop dat het mo gelijk moet zijn om per schoonmaakster een opper vlakte van 488 m2 per uur af te werken, terwijl Basita bv er van uitgaat dat 363 m2 per persoon het maximum is. Drop voelde er aanvankelijk weinig voor om de overwegend Turk se schoonmaaksters zonder de mogelijkheid van een proeftijd van twee maanden in dienst te nemen. Na overleg met de In dustriebond FNV en de ge meente Rotterdam is nu over eengekomen dat de schoon maaksters zonder voorwaar den vooraf bij Drop in dienst kunnen treden. Wel heeft de gemeente aangekondigd dat er nauwlettend op wordt toege zien dat het schoonhouden van het gebouw inderdaad met minder personen kan worden gedaan dan thans het geval is. De vijftien schoonmaaksters voor wie in het Europointge- bouw geen werk meer is, blij ven in dienst van Basita bv. Rotterdam Zeventig van de in totaal vijfentachtig schoon maaksters van het Europoint- gebouw aan het Marconiplein zullen daar ook na 1 juni kun nen blijven werken. Op die datum wordt het onderhoud van dit gemeentelijke gebouw overgenomen door het schoon maakbedrijf Drop, dat dit werk volgens prijsopgave ruim 270.000 gulder goedkoper kan doen dan Basita bv, dat er mo menteel de schoonmaakwerk- 2aamheden verricht. Drop meent het werk met ze ventig schoonmaaksters te kunnen klaren, terwijl Basita Rotterdam Het structuurplan Rotter dam binnen de Ruit ontmoette gisteren in de gemeenteraad weinig weerstand. De raad ging unaniem met het ver nieuwde plan akkoord. In het plan is de wat al te eenzijdige nadruk op het wo nen. boven het werken wat terugge schroefd. VVD-raadslid J.A. Reus zei, dat de VVD de werkgelegen heid hoog in het vaandel heeft staan. „Maar wat vinden we van het belang van de werk gelegenheid, dat we in de nota Brood op de Plank zo uitdruk kelijk hebben vastgesteld, in het structuurplan terug", vroeg hij zich af. „Als er blijft hangen, dat wonen en werken een gelijke waardering krij- Rotterdam In de Borgesi- usstraat heeft nog een spoor loze man gisternacht een 35- jarige automobilist met een revolver op het hoofd gesla gen en vervolgens zes kogels afgevuurd op de wagen van de bestuurder. Deze bleef on gedeerd. De schutter had de andere man klem gereden, toen hij weg wilde rijden uit de Bor- gesiusstraat. Daarna slapte de dader uit en haalde een revolver te voorschijn. De politie onderzoekt de identiteit en het motief van de dader. gen, is er in ieder geval iets bereikt". Het FvdA-raadslïd J.H.A. Henderson benadrukte, dat ook zijn partij voorstander is van een gelijke waardering van wonen en werken. „Naast het dicht opeen bouwen van woningen in een compacte stad is er ook veel ruimte voor bedrijven in het structuurplan vastgelegd", stelde hij met ge noegen vast. Hij vestigde er de aandacht op, dat de in het plan genoemde groennormen, e- venals de normen voor ge luidshinder, streefgetallen zijn, die vaak niet haalbaar blijken. Volgens CDA-woordvoerder D, Zijlstra is er in het plan een vriendelijke en positieve bena dering van het bedrijfsleven te vinden. Hij waarschuwde ech ter, dat die benadering ook door moet klinken in de uit werking in concrete bestem mingsplannen. D'66-raadslid CH.G. Faasen vond, dat er in het plan toch nog overmatige aandacht voor het worien is te vinden. Wethouder mr,J, Mentink had bij CDA en VVD nog wat twij fels geproefd over de woning behoefte in de toekomst. Hij hield vast aan de prognose, dat Rotterdam de komende jaren zo'n 62.000 nieuwe woningen RotterdamHoewel het Centraal Station in Rot terdam qua reizigersaantal op de derde plaats na de hoofdstations van Amster dam en Utrecht komt, heeft het toch een belang rijke informatieprimeur gekregen. Gistermiddag is er een inlïchtïngenkiosk geopend, waarin NS en de Rotterdamse VVV nauw samenwerken. Chef exploitatie rayon Rot terdam van de Spoorwegen, -H.P. Veeken, wees er op, dat ,'van de vijftigduizend reizi- Igers, die dagelijks op dit sta tion in- en uitstappen, de helft een abonnement heeft. „Zij weten," aldus de heer Veeken, „de weg wel, maar van de andere helft wil een groot gedeelte toch wel de mogelijkheid tot het verkrij gen van informatie hebben." Deze mening werd onder schreven door de heer B. van kiemt, directeur van de Rot terdamse WV „Maar," zo voegde hij er aan toe, „de er- varing met het bescheiden kantoortje, dat de VVV reeds op C.S. bad, heeft geleerd dat 'dertig procent van de infor matie in sociale sector ligt, Verslaafden aan drugs,en al- cohoï (ooif een drug), daklo- zen, weggelopen vrouwen, zwervende kinderen ...Onze inforrriatrices hebben altijd geprobeerd hen door te ver wijzen naar instanties, die everftoeel hulp konden bièA De informatiekiosk in de hal van het Centraal Station. verklaarde, dat het voor beeld van de gecombineerde NS-VVV-kiosk zeker navol ging verdient. Men kan er van *s morgens zes uur tot *s nachts twaalf, uur voor informaties terecht. Ook voor luchtreizigers, die per trein van Schiphol ko men, is de kiosk stellig van groot nut, want bijvoorbeeld kunnen zij er een hotelkö- Rotterdam De communisti sche stakingsleider van de ha venstaking In 1979, Flip Sehulis, heeft vijfduizend gul den gestort in de solidariteits- kas van de jongste havensta king. Die kas is eergisteren geopend om stakers, die in financiële nood zijn gekomen, te onder steunen. Inmiddels hebben de Rooie Vrouwen uit Hoogvliet aangeboden om het admini stratieve werk te doen. De on- dersteuningsactie Is opgezet door de stakers zelf en staat los van de Vervoersbond FNV. nodig heeft. Het „bouwen voor de stad" is volgens hem in het nieuwe plan aangescherpt. Van de huidige verdeling in 75 procent sociale woningbouw, gaat het nieuwe plan naar 80 procent tot 1985 en zelfs 85 procent na 1985. Zelfs de schijn, dat dit college onvriendelijk voor het be drijfsleven zou zijn, wilde hij ontzenuwen. „Het plan biedt ruimte aan de bedrijven en maakt vertplaatsing ervan naar gebieden buiten de stads vernieuwing veel moeilijker dan voorheen. We zoeken nu juist ruimte binnen de stads vernieuwing en er verdwijnen nog nauwelijks bedrijven", zei hij. Hij erkende wel, dat het college er in het verleden wel eens anders over heeft ge dacht. Wilhelminapier De bestemming van de Wil- helminapier was het enige concrete punt in de discussie. De VVD vond het onjuist, dat deze pier voor woningbouw wordt bestemd, omdat het een prima plek voor bedrijven is. De PvdA steunde deze kritiek gedeeltelijk. „Wonen en wer ken op de pier, akkoord, maar er moet zoveel mogelijk ruim te voor bedrijven blijven", al dus de heer Henderson. "Wethouder Mentïnk stelde, dat de gemeente de Wilhelmi- napier voor woningbouw als eindbestemming heeft aange kocht. „Maar woningbouw hoeft niet binnen enkele jaren al gerealiseerd te zijn. De be drijven hoeven er niet snel weg", verduidelijkte hij de keus voor wonen en werken op de pier. Rotterdam Het aantal stakers bij het containero verslagbedrijf ECT loopt terug. Meer dan de helft van de 250 man tellende dagploeg ging vanochtend aan het werk en vannacht is er bijna op volle kracht gewerkt. Het totale aantal werkwilligen is groter dan een dag eerder. Er wordt volgens de ECT-di- rectie redelijk normaal aan de vier bij het bedrijf liggen de schepen gewerkt. Van daag zou er weer een schip bij komen. De kans is groot dat het ECT-personeel tij dens een vergadering van de Vervoersbond FNV aan het eind van de ochtend besluit niet verder te staken. Bij het massagoed en in de graansec tor is nog helemaal geen zicht op het einde van het stakingsconflict. Bij de vakbond is men te leurgesteld over het feit dat er zo weinig ECT-ers staken. Dinsdagavond verwierpen ongeveer 100 bij ECT wer kende FNV-leden het eind bod van de directie. Zij staan er op dat er nog een bedrag van 28,50 gulden in de week wordt betaald, als vergoeding voor het geld dat men twee jaar geleden heeft ingeleverd bij de invoering van de vijf ploegendienst. De ECT-di- rectie weigert echter met een beter bod te komen. Bij het actiecentrum staan ongeveer 200 van de 800 FNV-leden bij ECT geregistreerd. Rotterdam De bewonersorganisaties van de wijken Cool, Middelland, Het Nieuwe Westen en Delfshaven blijven zich verzetten tegen de komst van sexboten. Zij geloven niet, dat de over lastgevende prostitutie uit hun wijken zal verdwijnen, wan neer de Raad van State alsnog zal besluiten in te stemmen met het afgeven van de 'sex boten-vergunningen', zodat deze kunnen worden neerge legd bij de Parkkade en Waal haven. Binnen anderhalve maand verwacht men het defi nitieve oordeel van de Raad van State hierover te horen. De genoemde oude wijken, die alle zijn aangewezen als stads vernieuwingsgebied, hebben al sinds geruime tijd te kampen met een enorme overlast van (heroïne)prostitutie inclusief randverschijnselen. Met name de situatie in Cool, waar steeds meer prostitutie bedreven wordt op de Karei Doorman straat, begint de laatste tijd uit de hand te lopen. Ook de be zigheden op de Nieuwe Bin nenweg tussen *s-Gravendijk- wal en Claes de Vrieselaan hebben Middelland inmiddels een negatieve naam bezorgd. In schrille tegenstelling tot de denkbeelden van de gemeente gaan de oude wijken ervan uit, dat op geen enkele manier ge waarborgd kan worden, dat als die sexboten er eenmaal liggen de hen overlast ge vende prostitutie ook inder daad naar de boten zal ver dwijnen. Dat komt, omdat de tippelende prostituées in ge noemde wijken veelal ver slaafd zijn aan heroïne. Hier door achten de oude wijken de kans uitgesloten, dat de ver slaafde prostituées zullen weg trekken richting sexboten en tippelkade. Laat staan, dat zij daar een kamertje kunnen hu ren. RotterdamDe 125-jarige Rot terdamse Diergaarde heeft ook voor de botanische afdeling geschenken ontvangen. Het Internationaal Bloembollen Centrum te Hillegom heeft een groot aantal in de zomer bloeiende bol- en knolgewas sen geschonken. Hei betreft hier 2500 lelies in tien soorten, 500 gladiolen in. tien soorten, 200 lage dahlia's in vijf soor ten, 300 hoge dahlia's in acht soorten en 300 dubbele bego nia's in zes kleurenvariaties. Verder nog 1500 kleine bolge wassen in 12 soorten. Tegenover het Blijdorpkantoor zijn 51 cultivars van de heme- rocallis ofwel daglelie geplant. Deze lelie is zo genoemd om dat elke bloem slechts één dag "doeit. De bloei begint in juni e'i kan bij sommige cultivars Rotterdam Op de Sumatra- weg in Rotterdam is een voet ganger door een onbekende man beroofd van zijn polstasje met daarin sieraden ter waar de van vijftig mille. De dader benaderde het slachtoffer van achteren en rukte met geweld het tasje uit zijn hand. Hij verdween spoor loos. Gerard Tiemens 'laatste rit' eindigde gisteren om 11.18 uur op het metrostation Zuid plein. Na een dienstverband van 33 jaar ging de metrobe stuurder gisteren met de VUT, een gebeurtenis waar ook de passagiers getuige van waren. Collega's hadden de metro behangen met een spandoek waarop de tekst te lezen was 'Ik ga met pen sioen'. Het afscheid van Ge rard Tiemens, die sinds 1967 metro bestuurder was en voordien op lijn 17 reed, beurde geheel in stijl: op het perron van het metrosta tion... Rotterdam Binnen twee jaar zal in Rotterdam aan de Boompjeskade onder de Wil lemsbrug een muzikanteneer trum worden gevormd. Giste ren werd in de hal van het Rotterdams stadhuis een expo sitie geopend, waarin plannen voor de bouw van het een* trum, gemaakt door zes leer lingen van de Akademie voor Beeldende Kunsten, zijn te be zichtigen. De expositie blijft tot 10 juni, Uit het werk van de zes vier dejaars leerlingen, die staan onder leiding van architect Kees Veth, ontwikkelden de plannen, zal op korte termijn de definieve keuze worden be paald. Allereerst 2al echter be keken moeten worden wat fi nancieel haalbaar is. De plannen voor het zoge naamde 'klein popoverleg, waaruit deze plannen uitein delijk gekomen zijn, starW naar aanleiding van de publi catie van 'nota muziek in Rot terdam*. Rotterdam Koningin Beatrix heeft gisteren een informeel be zoek gebracht aan de wijk hel Oude Noorden in Rotterdam. Zt werd hierbij begeleid door staatssecretaris drs.G.van Leijenhors* van binnenlandsezaken en wethouder Elizabeth Schmitz. De ko ningin bracht het bezoek in het kader van haar wens om zich** oriënteren op de huidige Nederlandse samenleving in alle facet ten. Ditmaal ging het om onderwijs waaraan in hoge mate wordt deelgenomen door stadskinderen van buitenlandse herkomst en om een samenlevingsproject dat veel met het onderwijs te ma-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4