'Hebt u stickers of buttons?' Bejaarden hopen op steun uit Fabrifonds VLAARDING3 DAGBLAD SCH1EBAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Discussieavond op lokale radio Vanavond bellen met lijsttrekkers I ter meulen natuurlijk Dronken jongen kiest vreemde slaapplaats Hans van der Sloot duikt in sleepvaart ter meulen natuurlijk Jonge padden drogen uit en gaan dood Politici doen laatste gooi naar kiezersgunst Steun uit ISR-pot nog onzeker Zigeuners weer vertrokken uit Schiedam ;rr.: Goudriaan moet niets meer van VVD hebben Bestelbus hulpstichling uitgebrand Oost krijgt centrum nog eerder dan Zuid Nieuw boek komt in september uit Vlaardinger geeft 80 vernielingen aan auto's loe DINSDAG 1 JUNI 1982 [VIevrouw Van Hoek in jaarverslag: Schicdar.. In de boerens- tootjos van Schiedam-Noord is het waterpeil de laatste tijd schrikbarend gedaald. Voor jonge padden is het nu vrij wel onmogelijk om op de kant ie klimmen. Zij, die daar wel in slagen, overlij den door uitdroging. Daarom moeten er enkele 'paaipoe- ien' komen, waar ook geen grote vissen in zwemmen. Tot deze conclusie komt me vrouw Van Hoek, na twee maanden mei 25 vrijtvilligers in de weer te zijn geweest jnet het helpen oversteken van padden. De padden werkgroep Schie dam had het dit jaar erg druk. Ook op de .Scheep vaartweg werden namelijk bijzonder veel padden gesig naleerd. Dit hield verband met de woningbouw in Woudhoek-Noord. Mevrouw Van Hoek verwacht dat met het gereedkomen van de deelplannen 3a en 4a de am fibieën gedwongen zullen zijn de trek weer op de ene, oude piek le houden: de Harrweg, achter het kruis punt Scheepvaartweg. Het is dan, volgens haar, zaak op die plaats aan afzettingen in de berm bij de sloot te wer ken. „We kunnen dan probe ren de amfibieën te dwingen niet meer over te steken cn hun eieren achter de afzet ting af te zetten", aldus me vrouw Van Hoek. Vlaardingen De politie ke partijen deden zaterdag nog een laatste gooi naar de gunst van de Vlaar- dingse kiezers. Op een zonnig Liesveld stonden kraampjes van bijna alle politieke partijen, die bo vendien fractie- en be stuursleden de wijken in stuurden en geluidswa gens door de stad lieten rijden. Maar de belang stelling was vrij gering. Alleen kinderen stroopten alle kraampjes af om but tons en stickers te be machtigen. De politici hadden daar wel een verklaring voor. De mensen zouden met het mooie weer het strand en het zwembad verkozen hebben boven een dagje winkelen. Maar Don Rodrigues van D'66 had een andere verkla ring: „De mensen zijn de po litiek zat." Door de landelijk ontwikkelingen zouden de mensen geen vertrouwen meer hebben in de politiek. De partij die nog de meeste programmal kon uitdelen was het CDA, maar die gaf er dan ook een prachtige bos rode gerbera's bij cadeau. „Geen wonder dat de men sen het dan aannemen", zei Rodrigues. „Maar dat pro gramma gaat toch in de eer ste de beste vuilnisbak. Wil je een programma van ons mee nemen?" Door de toch nog stevige wind waaiden er heel wat foldertjes en inge korte programma's over het Liesveld. Vooral het CDA stond wat dat betreft ongun stig. Toen de gespanm..i ve ters, waar de papieren onder lagen, weer eens niet afdoen de bleken zei Arjen van der Velde, die achter de kraam stond: „Zie je nou wel dat het CDA mei alie winden mee- waait..." Schiedam De zigeuners uit België en het Brabantse Veldhoven, die vrijdagmor gen toestemming kregen om tijdelijk aan de Parallelweg in Schiedam te staan, zijn za terdagavond tussen zeven en acht uur vertrokken. Toen zij vrijdag een plaatsje aange boden kregen achter NS-sta- tion Schiedam werd hen al ter verstaan gegeven, dat 2e uiterlijk zondagmiddag het grondgebied van de gemeen te moesten verlaten. De gemeente Schiedam was aanvankelijk niet van plan om de zigeuners op haar grondgebied toe te laten, maar na een blokkade van de toegangsrit vanaf Schie- dam-Kethel naar de Rene- luxtunnel gingen de bestuur ders overstag. De zigeuners zijn vanaf zaterdagavond weer op zoek naar een ande re verblijfplaats. Vlaardingen Aan de vooravond van de verkie zingen wordt vanavond in Vlaardingen de grote, af sluitende discussie gehou den met alle lijsttrekkers van de politieke partijen, die morgen meedoen aan de gemeenteraadsverkie zingen. Die discussie, die plaatsvindt in zaal Trian gel en die wordt voorgeze ten door burgemeester Fred van Lier, wordt rechtstreeks uitgezonden via de kabel van de cen trale antenne inrichting. Wie afstemt op de fre quentie 93,7 MHz krijgt vanaf zeven uur het hele gebeuren op de radio. Dat radioprogramma, ge maakt door de zieken- en bejaardenomroep Vlaar dingen en CJV 'Liefde en Vrede', brengt naast poli tieke discussies ook sfeer vanuit Triangel en mu ziek. De discussie zelf begint om aeht uur. In de grote zaal van Triangel zijn be langstellenden welkom om de aanwezige politici voor de laatste keer voor de verkiezingen onder vuur te nemen. Het gaat om een vrije discussie, waarbij alle onderwer pen, die te bedenken zijn, aan de orde kunnen ko men. Na afloop van de laatste discussieronde is er een nagesprek met de politici over hun verwach tingen voor morgen. Ook de luisteraars naar het radioprogramma kun nen aan het debat deelne men. Er zijn drie telefoon lijnen beschikbaar, die ge bruikt kunnen worden om vragen door te geven die in de discussie aan de orde kunnen komen. Een aantal van die opbellers zal telefonisch recht streeks in het debat wor den betrokken. De telefoonnummers die men hiervoor kan bellen zijn: 35.89.05, 35.89.11 en 35.89.13. Deze nummers worden vanaf 29.00 uur vanavond opengesteld: voor die tijd hoort men een in gesprek-toon. Mor genavond wordt in Trian gel het verkiezingscen trum gehouden, waar alle uitslagen van de diverse stembureaus centraal bin nenkomen. Ook dat eve nement is via de kabel-ra dio rechtstreeks te volgen. Eerste klas natuurzemen... Soepele traangelooide natuur- zemen in een royale maat <ca 54 x 40 cm> en van een zeer goede kwaliteit Met optimale vochtopname van ia,95 voor PIUMA kwaliteit Vlaardingen „Als de VVD in het volgende college komt doet deze jongen niet meer mee." Wethouder Bas Gou driaan moet niets meer van de Vlaardingse liberalen hebben. Hij gaf toe vrijdag ochtend de plannen voor twee parkeergarages te heb ben gepresenteerd uit rancu ne tegen de VVD- ,,Dïe partij heeft een jaar lang verkondigd dat ik niets uitvoerde en dat die parkeer garages er nooit zouden ko men". zei Goudriaan. „En die kritiek was ik zat, ik ben ook maar een mens. Daarom heb ik de plannen voor de garages nog net voor de ver kiezingen openbaar ge maakt." Een eventueel colle ge met de VVD zal het dus zonder Goudriaan moeten doen. Voor wat het CDA in de af gelopen vier jaar in het colle ge heeft gedaan heeft Gou driaan bewondering. „Die partij heeft moed gehad. Zo hebben ze het verkeerscircu latieplan gesteund, ondanks alle druk die er van de kant van meneer Bulva kwam. Dat vind ik van grote moed getuigen." Aan de Wenenweg in Vlaardingen-Holy is zon dag een bestelbusje van de Stichting Hulp in Nood volledig in vlam men opgegaan. De chauffeur van het busje was aan het lassen en liet daarbij de bekleding in de brand vliegen. Hoewel de brandweer snel ter plekke was, kon er aan de bestelauto niets meer gered wor den. De rookontwikke ling was enorm. Vlaardingen Een 17-ja- rige Vlaardinger werd zondagnacht slapend aan getroffen in het portiek van een winkel aan de Van Hogendorplaan. Hij had in zijn dronkenschap zijn eigen bed niet meer kunnen vinden. De politie kon hem maar met moeite wakker krijgen. De jongeman mocht op het bureau zijn roes uitslapen en werd de volgende ochtend met een proces-verbaal op zak weer haar huis gestuurd. Een dronken Schiedammer- bleef die nacht langer op de been. Om zes uur, tegen het gloren van de dag, maakte hij aan de le Van Leijden Gaelstraat in Vlaardingen zo luidruchtig ruzie met zijn vrouw, dat de slapende men sen in de buurt er wakker van werden. Ramen gingen open en de politie werd ge waarschuwd, De agenten vonden dat hij in die dron ken toestand niet langer vei lig los kon rondlopen en slo ten hem een tijdje in op het bureau. Schiedam Met nog weinig zekerheid over de financiële moge lijkheden werkt de gemeente Schiedam op het moment aan een plan voor een sociaal-medisch centrum in Schiedam-Oost. In de vakantiemaand juli zou het besluit moeten vallen. Op die manier krijgt Oost zo'n centrum nog eerder dan Schiedam-Zuid, waar al jaren om een multifunctionele welzijnsvoorziening geschreeuwd wordt. Het centrum zou moeten ko men naast het in aanbouw zijnde Jkruisgebouw aan de Van Swindensingel. Er is plaats voor het maatschappe lijk werk. Pro Juvenrute en de raad voor het bejaarden werk, die dan hel schamele onderko men in een oud schaftlokaal van de plantsoenendienst op de hoek van Lorent2laan en Buijs Ballotsingel zou kunnen verlaten. In de nota over het centrum, die aanstaande maandag besproken wordt door de commissie sociale za ken, wordt met geen woord gesproken over eventuele ves tiging van huisartsen in het sociaal-medisch centrum. Deze problematiek maakte dat het in Zuid allemaal zolang duur de, want de artsen zelf werk ten niet mee, In Oost is overi gens de noodzaak tot een sa menvoeging van huisartsen praktijken en andere welzijns voorzieningen minder aanwe zig, want de huisartsen zitten redelijk verspreid over de wijk. De gemeente mikt op dertig procent subsidie ofwel 72.000 gulden van de investering, die uit de zogenaamde ISR-pot voor stadsvernieuwing zou moeten komen dertig pro cent, omdat een even groot percentage van die wijk ais of ficieel stadsvernieuwingsge bied is aangewezen. Bespre kingen moeten nog plaatsvin den. Ook rekent men op het stadskantoor op een bijdrage van 88.000 gulden uit het roemruchte Fabrifonds, een steenrijke instelling waarover de gemeer.te (nog) niet vrij elijk mag beschikken. Het Fa brifonds, wel opgezet om voor zieningen voor bejaarden te ondersteunen, stelt enkele voorwaarden voor zulke pro jecten. Een derde financiële onzekerheid is de reservepot 'schenking bejaarden': voor 1983 valt nog niet te bezien welk deel van die reserve vrij komt. Als ondanks die geldelijke be lemmeringen de aanbouw aan het kruisgvbouw kan door gaan, mag Schiedam-Oost niet mopperen. De wijk. waar alle drie de PvdA-wethouders een specifieke binding mee hebben omdat zij er wonen of ge woond hebben, kreeg er de laatste jaren veel voorzienin gen bij, met name in de sector van Herman Posthoorn. Het is nu juist CDA-wethouder Riet Taverne, die de laatste stoot geeft met de meer verzor- gingsgetinte voorzieningen, zoals het kruisgebouw en het sociaal-medisch centrum. Desondanks wordt in een bij lage van de nota over Oost bet huidige aantal instellingen voor ouderen in die wijk mini maal en inadequaat genoemd. Dienstencentra zoals de 4 Mo lens in Nieuwland of Spangen in Rotterdam zijn niet goed be reikbaar en verder zijn er ge brekkige mogelijkheden in iJifliiiiiiiMJiiUNtmiiim/iimmiriiiiiiuiiiMfi iiiiiiiiiiiriiifiiiiiiiiiiJEimiiiiiiiiiriiiiiiiiimiiiii clubhuis Oost, de Wilgenburg en het trefpunt van de gere formeerde kerk. Samen heb ben deze laatste drie een ge middeld aantal bezoekers van 85. Maar de hele wijk telt wel 2000 mensen van boven de 65 jaar. De woningen zijn er na venant even oud en zorgen nog voor extra problemen. De- wijkbewoners zitten ie sprin gen om goede, nieuwe bejaar denwoningen en daaraan is de laatste jaren niets gedaan. Schiedam In september van dit jaar is bij de mari tieme boekhandel Era to te Haarlem het nieuwe boek te verwachten van de Schie- damse schrijver Hans van der Sloot. Het zal deze keer gaan over 'De Nederlandse sleepvaart', met als onderti tel de boeiende geschiede nis van de stoomsleepvaart in woord en beel 1'. De prijs wordt ƒ44,50 voor een ge bonden en rijk geïllustreerd boek van 192 pagina's. Het formaat is 19 maal 28 centi meter en zelfs het interna tionaal standaard boeknum mer (ISBN) is al bekend: 90 6120 2892. Dit alles meldt De Blauwe Wimpel, een maandblad voor scheepvaart en scheepsbouw. Van der Sloot» nieuwe boekwerk is een van de uitgaven, die binnenkort van hel Eralo- antïquariaat te verwachten zijn. Hans van der Sloot pleegt voor zijn nieuwe hoek al ruim een jaar research. On der meer is hem gebleken dat het Nationaal Sleep- vaartmuseum te Maassluis een aardige informatiebron is over de stoomsleepvaart. Wat in zijn boek echter Hans van der Sloot meer uit de vort zal komen dan in de meeste andere boeken over de vcelbe- schreven sleepvaart, is het leven aan boord, de on draaglijke verveling, het keiharde ploeteren, de bin ding met het water, kortom. Van der Sloot voegt er meer aan toe dan droge geschied schrijving. Dat is van 'Sloot' bekend. Vooral in zijn boe ken over het oude Schie dam was het voor hem vaak interessanter wat hij uit de volksmond nog kon verne men dan wat zich aan feite lijk historisch materiaal aandiende. Caravan SSS5V 'spontaan' uitgebrand Schiedam De caravan van de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord is dit weekend geheel uitgebrand. De caravan, die bij het Bachplein stond, werd nog volop gebruikt. Met name de afdeling jeugdwerk en de vrijwilligers van het OJC waren er vaak in te vinden. Politie en SSSN tasten nog in het duister over de oorzaak van de brand. Hoofdinspecteur Piet van der Hengel spreekt over 'een brand die zo maar spontaan is uitgebroken' en houdt dus reke ning met brandstichting. De schade is nog niet bekend. Er lagen veel paperassen in de caravan, maar de meeste van die spullen zijn ook in het nabijgelegen wijkcentrum De Blauwe Brug te vinden. Van de caravan zelf is weinig meer over. advertentie. Soepelvaliende unï fantasie jersey... 100% polyester kwaliteit dus goed wasbaar. in de mode kleuren van deze zomer Dus loopje er steengoed bij' in wit, kobalt, rood, turouoise enz 150 cm breed Per meter van 14,50 r1 voor Vlaardingen De vele ver nielingen aan auto's de laatste dagen rond Hofsingel en Em- maslraat zijn opgelost. Een 22- jarigc Vlaardinger heeft rond de tochtig vernielingen toege geven. Hij werd gepakt toen bewoners van de Hoogsti.iut vrijdagnacht de pointe waar schuwden, dat iemand berke boompjes aan het vermeien was. Even later kwamen v.in de Korte Hoogstraat meldin gen van brandjes in een kelder en in een portiek De man heeft twee nachten van bijna alle auto's in de buurt van de Hofsingel de an tennes en buitenspiegels go- sloopt. De bewoners v.in die buurt hebben nu van de politic allemaal een brief gekregen, dat zij aangifte van de vernie lingen kunnen doen, omdat de zaak is opgelost. Voor 4000 gulden kleding gestolen Vjaarüingen Vijl inwoners van Lelystad werden vrijdaga vond door de Vlaardingse poli tie aan de Wesilandseweg aan gehouden omdat zij. ondanks het warme weer. voor vierdui zend gulden aan kleren hul den gestolen. Het ging om twee mannen van 23 en 31" jaar en drie vrouwen van 25. 29 cn 30 jaar. Ze hadden hun slag m verschillende kleding zaken geslagen en hadden en passant ook nog drie videoban den ontvreemd. De vijf, die een standplaats hebben op een woonwagen kamp in Lelystad, reden m hun auto onder escorte van twee politiewagens naar het bureau, waar vier van hen maandag, met achterlaten van de buil, weer vandaan konden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1