College blijft bij vertrouwen van JAC Defecte wissel vertraagt treinen Zendamateurs be wij zen zichzelf in Broekpolder PPSC viert feest West wil ook brug naar Broekpolder Kapotte klok kost restaurant klanten Leger terug op tactische plek VLAARDINGS DAGBLAD SGHIIDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG CODRANÏ f Geen droomreis bij de Chinees Officier van justitie beraadt zich over vervolging ex- teamleider JAC Rotterdam achter BAH Veel bekijks bij vechtpartij Verscherpte controle bij zwembad succes PvdA-fractie heeft nog geen voorzitter 'Straks komen de stretchers' Chaos op de rails 'Schuld van gemeente' dk Prachtig vlot in vlammen op MAANDAG 7 JUNI 1982 Vlaardingen Het. college van B en W blijft erbij, dat het huidige bestuur van het Jongeren Advies Centrum het vertrouwen van het ge meentebestuur waard is. In de beantwoording van schrif telijke vragen van het PSP- raadslid Leo Zeef laat het college er dan ook geen twij fel over bestaan, dat het JAC haar gemeentelijke subsidie moet behouden en dat het BAH. de nieuwe instelling voor alternatieve hulpverle ning, geen steun van de over heid verdient. Zeef heeft onlangs in een aantal schriftelijke vragen nogmaals enkele kwesties rond de vroegere problemen van het JAC aan de orde ge steld. Hij maakte zich in die vragen vooral weer kwaad over het feit, dat de vroegere teamleider van het JAC, die ervan is beschuldigd regel matig minderjarige klanten van het JAC gedwongen te hebben tot sexuele contacten, na zijn ontslag bij de instel ling nog maandenlang salaris uitbetaald heeft gekregen, zelfs in de periode dat hij al weer bij een andere werkge ver de Raad voor de Kin derbescherming aan de slag was. Ook een andere ex- beroepskracht heeft na zijn vertrek nog een aantal maanden salaris doorbetaald gekregen. Het college heeft de raad onlangs voorgesteld, deze 'gouden handdrukken' uit de gemeentekas te ver goeden. Nalatig In haar antwoord op de vra gen van Zeef geven B en W toe, dat het toenmalige be stuur van het JAC ten on rechte heeft nagelaten om aangifte te doen van de ver moedelijk gepleegde strafba re feiten. Ook tegen door het bestuur genomen besluiten ten aanzien van ontslag van medewerkers en de manier waarop dat is gebeurd, heeft het college zijn bezwaren ge uit. Op basis van het overleg met het huidige, nieuw ge vormde bestuur van het JAC is het college van mening, dat er weer een voldoende grote vertrouwensbasis aan wezig is dat de subsidiering kan worden gecontinueerd. Dat de gouden handdrukken door de gemeente zelf moe ten worden betaald is een on vermijdelijke zaak, nu CRM heeft medegedeeld de door betaling van salarissen niet voor haar rekening te willen nemen, aldus het college in haar ant\voord. „De stichting (JAC red heeft geen mid delen om tn het ontstane te kort te voorzien. Indien het ministerie van CRM zijn standpunt handhaaft, is het voortbestaan van de alterna tieve hulpverlening via het JAC dan ook slechts gewaar borgd indien de gemeente extra subsidie verstrekt.Bij die extra subsidie gaat het om een bedrag van ruim 50 000 gulden. Beraad Inmiddels is het polme-on- derzoek, dat door de Vlaar- dingse en de Schiedamse po litie :s ingesteld naar de strafbare handetmgen. die de vroegere teamleider van het JAC zou hebben gepleegd, afgerond De officier van jus titie beraadt zich momenteel over de vraag, of strafvervol ging legen de man moet wor den ingesteld Twee jongens die zeggen van de sexuele praktijken van de man het slachtoffer te zijn geweest hebben bij de politie aangifte gedaan, terwijl ook hc-t Vlaardingse college van B en W zelf een aanklacht heeft ingediend Vlaardingen Het Rotterdam se Jongeren Advies Centrum heeft zich in een brief aan de gemeenteraad solidair ver klaard met het Bureau Alterna tieve Hulpverlening (BAH), dat volgens het Rotterdamse J AC meer vertrouwen verdient dan JAC-Vlaardingen. „Jaren geleden was er bij ons al bekend dat er sexueel misbruik gemaakt werd van minderjarige weglopers bij JAC-Vlaardingen Wij verbazen ons over de hou ding die het JAC-bestuur in deze kwestie heeft ingenomen Wij kijken net zorgen de toe komst tegemoet, juist vanwege het feit dat wij in het verteden en nu nog steeds geconfronteerd worden met de puinhoop van JAC-Vlaardingen", aldus de Rotterdamse instelling. Schiedam In het kraakpand van de bij de politie bekende familie Van O. heeft een slaande ruzie tussen twee broers en drie kennissen een menigte van ruim honderd toeschouwers op de been ge bracht. De politie, tien man sterk, greep in toen de ruzie in het pand aan de Hoofdstraat eigenlijk ai een beetje getem perd was. maar nader onder zoek leerde dat het politieop treden niet voor niets was ge weest. In de woning werden 31 'broodjes' legering van tin en aluminium aangetroffen, die in de Rotterdamse haven gestolen bleken te zijn. In ver band hiermee is een van de fa milieleden overgedragen aan de Rotterdamse politie. In een tas van zijn broer ont- svaarde de politie twee kap messen, hetgeen neerkomt op een overtreding van de wet op de ongewenste handwapens. Van vuurwapens, waar een anonieme telefonische tip mel ding van maakte, was geen sprake. Twee fietsendieven in arrest Schiedam De extra contro les, die de politie in verband mei toenemend vandalisme en talrijke diefstallen uitvoert bij zwembad Groenoord, hebben zaterdagmiddag geleid tot de onmiddellijke aanhouding van twee Schiedammers van 16 en 17 jaar. Zij waren bezig de slo ten van twee gloednieuwe da mesfietsen te forceren. Zon dagochtend zijn zij op vrije voeten gesteld, met een pro ces-verbaal aan hun broek. Hoofdinspecteur Piet van den Hengel zei vanochtend dat dit een eerste succes is van het verscherpte toezicht op het iwembad, waar volgens hem,' een aantal jongeren zich be hoorlijk misdraagt. „Mensen worden er lastig gevallen en ook wordt er van alles gesto len of vermeld. Daarom is de surveillance frequenter gewor den." aldus Van den Hengel. Desondanks kon de politie niet verhinderen, dat elders in Schiedam dit weekend toch weer zestien fietsen en twee brommers werden gestolen. Vrijdag negen fietsen, zaterdag zeven „en vandaag zullen wij wel de rit van gisteren bin nenkrijgen, want de meeste aangiftes komen meestal een dag later binnen," aldus Van den Hengel vanochtend. Schiedam De woensdag ge kozen PvdA-fractie voor de Schiedamse gemeenteraad is er nog niet uit, wie het tot veertien koppen gereduceerde gezelschap straks in september moet gaan leiden. Eigenlijk had er vrijdagavond oen beslissing moeten vallen, maar dit mislukte. Naar ver luidt is er wel een aantal kan didaten, maar geen van hen wenst zich nadrukkelijk voor een dergelijke functie uit te spreken. Joop de Jong was één van de voornaamste kandida ten, maar ook hij heeft niet v^el trek. De laatste dagen duikt ook de r.aam van Ane Verlinde weer regelmatig op. Hij zou als één van de weini gen niet echt afwijzend tegen over het fractievoorzitterschap staan. Schiedams partijvoorzitter Ruurd van der Veer gaat nu opnieuw met enkele kandida ten praten en de verwachting bestaat dat er begin volgende week, wanneer de nieuwe PvdA-fractie weer om de ver gadertafel gaat zitten, wèl een beslissing genomen kan wor den. Vanuit een defensie uitgeleende probeerden de zend amateurs in vierentwintig uur zo vee mogelijk bindingen te leggen. Vlaardingen „De konijnen liepen vanmorgen nog heen en weer te rennen en nu bruist het hier van de activiteiten." Met gepaste trots laat organisa tor Gerard Koster zien wat de zendamateurs uil de omgeving in één dag in de Vlaardingse Broekpolder hebben opge bouwd. Het a/gelopen week einde waren ze midden in de polder vanaf zaterdagmiddag vijf uur vierentwintig uur lang in de lucht om zoveel mogelijk verbindingen mot alle uithoe ken van de wereld te maken. Het was al weer de vierde keer dat de zendamateurs hun tenten opsloegen in de Broek polder om vandaar uit mee te doen aan de velddag voor ra dioamateurs, die dit weekein de wereldwijd is gehouden. Zaterdagmiddag vlak voor de wedstrijd begint is het een drukte van jewelste in de tent, die van het ministerie van de fensie is geleend. Vanaf de drie antennemasten (de hoog ste is achttien meter) loopt een wirwar van kabels naar de ka pitaal uitziende apparatuur, die van stroom wordt voorzien door een enkele honderden meters verder opgestelde ag gregaat. De overcapaciteit van de stroomleveraar wordt dank baar gebruikt. Behalve een forse koelkast staat er in de le gertent zelfs een airconditio ning. Voor vijven leggen de amateurs de laatste hand aan hun installaties. Er wordt nog wat afgesteld en er worden vast enkele verbindingen ge maakt om te controleren of de zend installaties in orde zijn. Allemaal zijn ze klaar om om vijf uur achter de knoppen te gaan zitten en hun uiterste best te doen de komende vier entwintig uur zoveel mogelijk verbindingen te leggen. „Nee, we blijven niet allemaal op vannacht," zegt Sjaak van Krimpen. „Vanavond komen de strectchers en als er dan twee zenders bezet blijven is het mooi. We doen het wel voor ons plezier.Jf Gerard Koster, die dit jaar de organisatie in handen heeft, legt uit dat het in de polder toch heel wat anders is dan thuis. „Daar heb je een vaste antenne op het dak en het energiebedrijf levert de stroom. Stekker in het stop contact en je bent klaar orn te zenden. Maar hier was van morgen niets. Bij zo'n velddag gaat het er dus om, om zonder al die dingen toch te kunnen zenden, Je moet dit eigenlijk zien als een jaarlijkse proef. Hier bewijzen we onszelf dat we bij calamiteiten verbindin gen kunnen maken met alle uithoeken van de wereld. Ook als alles is uitgevallen." Behalve gesproken woord en morseseinen zenden de ama teurs ook stilstaande televisie beelden uit. „Daarvoor maken we onder meer gebruik van een door en voor amateurs ge bouwde satelliet die door de NASA omhoog is geknald." Gerard Koster legt uit dat zijn hobby net zo duur is als je het zelf wilt maken. „Je kunt dure en goedkope postzegels verza melen. Zo is het met zendm- stallaties ook." „Volgens mijn vrouw valt het allemaal een beetje te duur uit," vult een collega-zendamateur hem aan. Schiedam Gedurende het hele week einde heeft het treinverkeer via Schie dam vertraging opgelopen in verband met een defect aan de wissel op het Schie-viaduct. Treinen in de richting van Delft en Rotterdam moesten soms twintig minuten wachten. Op de baanvakken stond nu en dan een hele rij treinen te wachten, volgens een passa gier leek het wel „alsof ze een nummertje moesten trekken". Voor extra vertraging zorgde gisteravond om acht uur nog eens een breuk in de schake laar van een treinstel, dat van uit Rotterdam op weg was naar Hoek van Holland. De reizigers konden op het station Schiedam/Rotterdam-West overstappen op de volgende trein en via een hulptrcinstel werd de kapotte trein wegge sleept naar het Centraal Sta tion. Dit incident gaf geduren de een half uur voor zeven treinen een lichte vertraging van tien minuten. de NS-voorhchtingsdienst in Utrecht nog met bekend. Maar treinreizigers op het station Schiedam/Rotterdam-West kregen omgeroepen, dat „in verband met een storing" hel gehele treinverkeer via Schie dam vertraagd was Het bleek Waardoor de vertraging zater dag en zondagochtend was ontstaan, was vanochtend bij Schiedam Als de gemeente Schiedam nu met snel opschiet met het repareren van de klok m PPSC is kampioen. In Ridderkerk, op het schitterende complex van RVVH, zet ten de Schiedammers opnieuw een uniek resultaat neer. Via een 2-1 overwinning op De Zwerver realiseerde PPSC de door bij na niemand voor mogelijk gehouden pro motie naar de eerste klasse. Groot feest dus op Thurlede, dat vooraf werd gegaan door een uitbundige rijtoer door Schiedam, waarmee PPSC duidelijk' wilde maken dat het nu na SVV de hoogst spelende club binnen de gemeentegren- Toch moest er nog een traan van teleur stelling worden weggepinkt. Het was de allerlaatste maal dat Arnold Lobman aan het roer stond van de Schiedamse zater dagvoetballers, die aantoonden dat niet feltijd de grootste club de beste moet zijn. Meer over deze sensationele ontknoping op de sportpagina. Vlaardingen Enige tijd na dat Holy een brugverbinding over de Vaart naar de Broek polder heeft gekregen, is ook vanuit de Westwijk het ver zoek gekomen voor een betere Schiedam Een droom van enkele jeugdige Schiedammertjes is gisteren in de namiddag in vlammen opgegaan. Enkele vanda len in de leeftijd van 15 lot 17 jaar staken hun zelfgebouwde vlotje, een prachtige drijvende hut op het water, in de hens. De brandv. :»er moest vanaf beide zijden van de Nieuwe Haven blus sen. De politie kon de brandstichters iets verderop arresterent zij waren met een kleine boot .snel weggevaren. verbinding met het recreatie gebied. Volgens de open school groep west zou een loopbrug over of een tunnel onder de rijksweg een hele verbetering zijn. ..Als mijn 2oontje in de Broek polder gaat voetballen breng ik hem altijd weg." zegt me vrouw W. Muys, die de brief van de open school aan de ge meenteraad heeft onderte kend. „Een behoorlijk veilige verbinding is er niet. Wij vin den het veel te gevaarlijk om de kinderen alleen op de fiets te laten gaan via het viaduct bij de Westlandsewe^ Je moet daar een oprit en een afrit pas seren en bij de één heb je voorrang en de ander niet. Dat is echt gevaarlijk." ,,Ook zijn er kinderen die wel eens over de rijksweg lopen om zo snel in de Broekpolder te komen. Enkele jaren gele den is er wel eens een jongetje dood gereden. Toen is er al ge praat over een brug, maar sindsdien hebben we daar niets meer van gehoord. Van daar dat we maar eens een brief naar de gemeenteraad hebben geschreven. Waarom Holy wel en West niet?" s* Schiedam Het gaf weer het nodige tumult, gister middag. want het Leger des Heils was teruggekeerd naar een oude strategische plek op de Maasboulevard Pal naast de waterkant ston den hel hcilskoor te zingen en zijn blijheid uit te stralen. En omdat er nogal wat men sen omheen stonden, trok het de aandacht van alle wandelaars op de Maasbou- levard en de bui ten water ke- rekende men er wel op dat ['"S- daar de ijsboer stond. Vanuit Want: kreeg men door die de verte was het m ieder ge- mensenmassa op de oever val met te zien en zo kreeg niet de indruk dat er vast ie- het Leger weer heel wat be mand verdronken was, dan langstelling... Vlaardingen De Vlaarding se politie heeft vrijdag bij hel Chinees restaurant op het Liesveld tienduizend illegale loten in beslag genomen. Een dag eerder had de Chinees ter ere van het driejarig be staan van zijn zaakin een advertentie zijn gasten een 'Droomreis naar Hong Kong' aangeboden. Iedereen zou na het diner een gratis lot ont vangen. waarmee naar de hoofdprijs kon worden gedon gen- Naar aanleiding van die ad vertentie deed de politie ech te gaan om de wissel, die de tremen leidt van en naar de perrons 3, A en 5 Vermoede lijk is de roest vorming tijdens de afgelopen winter hieraan debet geweest. De droge perio de van vorige week 2ou de rest gedaan hebben op de Koemarkt, wordt Am- stel bron-exploitant Van Haaf- ten heel boos Een eis tot scha devergoeding zou er bij hem nog wel eens m kunnen zitten, want de kapotte klok kost zijn café-restaurant klanten. Hij merkt het zowat elke avond. Van de vier uurwerken op de Koemarkt, die alle een andere kant uitwijzen, loopt er één met gelijk dat is de klok waar het hier om gaat Die wijst precies m de richting van De Amstelbron Van Haaf ten „Kijk, eerst liep die klok een uur achter Gaf die twaalf uur aan, terwijl het in werkelijk heid één uur was: sluitingstijd. Dan zei ik tegen mijn klanten, sorry, mensen, we gaan dicht Maar dan waren ze natuurlijk boos. ze zeiden* kijk dan toch, 't is pas twaalf uur. Sommigen zijn echt met de pest in het lijf weggelopen Toen Van Haaf ten de eerste maal de gemeente belde, duur de het enige dagen voordat men de klok gelijkzette. „Maar," zegt Van Haaf ten, „ik weet niet of de gemeente soms een dubbele zomertijd wil in voeren, hoor, maar nu loopt die klok drie kwartier vóór. Met als gevolg dat de mensen zo tegen één uur automatisch opstappen, omdat ze denken dat het sluitingstijd is. terwijl het m feite kwart over twaalf is Dan hadden ze nog gemak kelijk een rondje kunnen ne men, wel twee. Nou kost het mij geld. En dat is de schuld van de gemeente." ter een inval. De eigenaar had geen aanvraag voor een derge lijke loterij ingediend. „Je kan niet zomaar een loterijtje uit schrijven", reageerde de poli tie. „Anders ontstaat er een enorme wildgroei. En daar- -» naast, het is ook oneerlijke ^concurrentie". V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1