1 WATERWEG STORT HVO en Satelliet beginnen dinsdag aan nacompetitie Excelsior '20 door blessures onderuit Holy heeft verlenging nodig II Uitspraak commissie van beroep kan anders beslissen m 1 PPSC voor het eerst in bestaan naar eerste klasse Sponsor Twee treffers niet voldoende Vlaardingen pakt plaatselijke titel UVG tweede in nationale titelstrijd Hollandiaan alsnog gevloerd PPSC 'neemt' Schiedam Zandbalt' Receptie Rotterdams Nieuwsblad maandag 7 jura 1902 RW Vlaardingen Diepe ge voelens van wrok lijken zich meester te hebben gemaakt van de twee VJaardingse clubs HVO en Satelliet en WFB uit Ouddorp. die op bevel van de KNVB morgen avond op het terrein van Heeqansdam alsnog met elkaar in de slag dienen te gaan om ■wellicht hooguit in theorieie be slissen over de tweede de gradant (Zuidtand was de eerste die afdaalde) in de vierde klasse zaterdag van de KNVB. Een ui terst warrige gang van za ken, die begin vorige week resulteerde in een weigerachtige opstelling van de drie betrokkenen, toen competitieleider Jan Baardman in Vlaardingen op bezoek kwam om via loting de volgorde van deze extra twee of drie duels te bepalen. Het drie tal wil allereerst een uit spraak hebben van de commissie van beroep in zake de twee door de tuehtcommissie aan SNS en Alexandna'66 in min dering gebrachte punten. Afgaande op de woorden van landelijk competitie leider Daan Schotting kan het nog wel twee a drie weken duren, eer de com missie van beroep tot een bindende uitspraak komt. En omdat Baardman op zijn beurt niet langer kan wachten met de afwer king van een extra halve competitie. aangezien vrijwel alle velden de verplichte onderhouds beurt moeten ondergaan, is besloten dat HVO. Sa telliet en WFB ieder met 19 puntentoch aan de bak moeten. Met het lang niet ondenkbeeldige risico, dat de hele cyclus voor niets is geweest, als door Donald Bax de commissie van beroep de uitspraak van de tucbtcommissie bekrach tigt en het toch SNS met nu nog 20 punten is, dat terugkeert naar de afdeling Rotterdam. Vervelende zaak „Een vervelen de,maar geen vreemde zaak", al dus Schotting. „Dit vloeit voort uit de structuur van de KNVB, waar we met ons allen voor hebben ge kozen. Het is nu éénmaal zo, dat de coin missie van beroep met zo vaak btj el kaar komt. Volgens de re glementen is alles prima m orde. Ik hoop alleen dat iedereen wat van deze zaak heeft geleerd en dat zo iets in de toekomst kan worden vermeden". En Baardman: „Maar ik ben mooi voor niets naar Vlaardingen geweest, om dat die andere clubs met wilden loten. Vervolgens heb ik toch een program ma vastgesteld en dat aan het bondsbureau in Zeist doorgegeven". Eén en an der heeft er toe geleid, dat morgenavond op het ter rein van Heerjansdam (aanvang 19.30 uur) HVO en Satelliet het spits mo gen afbijten. De afwer king op neutraal terrein is noodzakelijk geworden, omdat de velden van HVO al uit de bespeling zijn gehaald. Donderdag speelt Satelliet legen WFB en in afwachting van deze twee resultaten heeft Baardman nog geen datum en locatie voor de ontmoeting HVO-WFB vastgesteld. Baardman: „Als Satelliet tweemaal verliest, is het al afgelo pen. Moet er een derde wedstrijd worden ge speeld. dan gebeurt dat op 12 of op 15 juni, maar ik weet nog niet waar..." Niet alleen het eerste elftal van PPSC vierde feest na het kampioenschap. f De opmars van een underdog. Schiedam - Met uitzondering van Asvion beleefde het Schiedamse cricket een te leurstellende dag, omdat de door blessures geplaagde elf tallen van Excelsior"20 en Hermes DVS hun tegenstan der HCC 1 respectievelijk Hercules geen enkele maal in problemen konden bren- £en' Excelsior 20 ontving op een door niet minder dan 700 toe schouwers bezocht Thuriede een van de toonaangevende elftallen uit de hoogste cricke tafdeling, HCC 1. De stunt van vorige week, toen landskampi oen VRA van de mat werd ge gooid, kon niet worden her haald. Exceisior*20 moest dit maal zelf een erg, hoog totaal van 303 runs voor 7 wickets toestaan. Het ontbreken van topbowler Hans Gouka, die vorige week in de wedstrijd tegen UD vingerpezen brak en scheurde, was daar zeker de bet aan. Hans Gouka moet voorlopig zes weken met zijn hand in het gips blijven, zodat voor hem het cricketseizoen Voorbij' is Koos Gouka kwam als nieuwe openingsbowler tot de beste bowiingcijfers van de Schie dammers: 3 voor 59. Rob de Leede nam 1 wicket voor 53 runs, terwijl Eric Dulfer 1 wic ket voor 71 runs nam. Het bowlen van coach Rupert Go mez was nog teleurstellender. HCC-batsman Mertóo van Meurs droeg niet minder dan 139 runs aan het totaal toe, waarbij hij op het kleine Ex- celsior'20-veld weinig moeite had 6 zessen en 13 viertjes te slaan.ïn een uitzichtloze posi tie scoorden Koos Gouka met 32 runs en Wim Sc he we met 30 runs nog aardig Excel- sior'29 was voor 109 runs all out. Hermes DVS De uitwedstrijd van Hermes DVS werd gedomineerd door het spel van Hercules-coach Greenidge. die reeds geselec teerd werd voor de nationale selectie van topericketnatie West-Indïé. Hermes DVS was gehandïeapt door het ontbre ken van Jacques Geeratz (ge broken teen) en Pieter van Noord (voorhoofdsholteontste king), waarna de met batten begonnen Schiedammers tot overmaat van ramp bowler Hennie van Wijk met een vin gerblessure het veld zagen verlaten. Door deze blessure komen de voorronden van de wereldkampioenschappen vóol international Hennie vafi Excelsior s bowler Eric Dulfen had het knap te kwaad met HCC s batsman Men- so van Meurs. >W- door Chris Woerts Wijk op losse schroeven te staan. Na een tussenstand van 43 voor 7, waarin alleen John Verwey met 22 runs van zich deed spreken, haalden een drietal jeugdige spelers, Dick Klokgieters (38 runs), Jos Zuidgeest (28 runs) en Mario Zuidgeest (10 runs not out) het totaal op tot 127 runs. Gree- Acvi«n nidge nam 5 wickets voor 13 runs in 15 overs Na een tus senstand van 38 voor 3, zorgde dezelfde Greenidge er met 54 Asvion had weinig moeite met runs (not out) voor, dat het de aanval van Kieviten 3. Ro- Schieaamse totaal voor slechts nald Jacobs bouwde met 2 zes- 3 wickets werd voorbijge- sen en g vieren (waarvan vier streefd. in één over) een snel totaal op van 56 runs, waarna Hans van Woerkom met 48 runs en Vijay Laxminarayan met 47 runs een flinke duit in het zakje deden. Het Schiedamse totaal liep op tot 256 runs (all out). Door matig fielden kon Kieviten nog 157 runs scoren. Laxminarayan bowlde 7 voor 28, Ridderkerk Arnold Lobman cijferde zichzelf na de eclatante 2-1 overwinning op De Zwerver, waardoor de promotie naar de eerste klasse definitief een feit was, helemaal weg. „De jongens verdienen alle complimen ten," orakelde de zo succesvolle oefenmeester, uiterlijk onbewogen, maar innerlijk de gelukkigste man van de wereld. PPSC presteerde in de nood zakelijk geworden beslis singswedstrijd boven ver wachting. Tacticus Arnold Lobman had weer eens een" heerlijk voetbalidee uit zijn schier onuitputtelijke hoge hoed getoverd. Posteerde Ron Carli, de laatste weken op het middenveld spelend, weer op zijn oude vertrouw de linksbuitenstek en haalde Jaap Husselman terug naar het middenveld. Een ingreep die zijn uitwerking niet mis te. Ron Carli speelde met Aart Versluis en Husselman, niet direct de sterkste scha kel, speelde verdedigend een nuttige partij. Het gretige De Zwerver wilde persé al vroeg een beslissing forcereren en juist die instel ling brak de ploeg van trainer Cees van den Bosch op. PPSC ving de aanvalsgolven moeite loos op, sprong in de moorden de hitte uiterst zuinig met de eigen krachten om en sloopte zo de vesting van De Zwerver. De geslepen en terecht be keurdeCoen Winkelman was het die na een half uur PPSC op de drempel van de eerste klasse zette. Zijn stiften de bal, de verdediging van De Zwerver was machteloos, was een dankbare prooi voor de diepgaande Jan 't Hoen die met een simpele voetbeweging doelman Klaas de Jong kans loos liet: 1-0. De Zwerver mocht dan wel enkele kansen krijgen, echt gevaarlijk werd het nooit. Pas na de snelle 2-0 in de tweede omloop een schitterende passeerbeweging van Eric van Harmeien, voorzet op maat naar weer Jan 't Hoen, die fraai scoordekwam PPSC even in de problemen. Inval ler Peter de Haan beroerde met een kopbal eerst de paal, en uit de daaruit voortvloeien de vrije trap kopte Wim van Tol wel raait: 2-1. Hachelijke momenten toen voor het doel van 'PP', maar de Schiedam mers bleven uiteindelijk toch overeind. Schiedam PPSC is ei in geslaagd om voor hei volgende seizoen, eer, sponsor te contracteren Het komende seizoen za' de Bondsspaarbank op treden als sponsor var de Schiedamse vereni ging- Schiedam DHS heeft de competitie met erg waardig af gesloten. De Schiedammers verloren zaterdagavond met 4- 3 van CKC, dat met deze zege de laatste kans op behoud greep. Joop Koster tilde DHS met twee puntgave treffers naar een 2-0 voorsprong en niets leek een Schiedams suc ces in de weg te staan. Uit een strafschop werd het 2-1, maar Joop Molendijk bracht de mar ge opnieuw op twee doeJpun- ten verschil: 3-1. Een tweede, dubieuze strafschop bracht CKC terug in de race en niet veel later werd het zelfs 3-3. Het brutaal spelende CKC, al leen gebaat bij een overwin - ning, greep tenslotte via een treffer van Jos Hattu de volle winst. Vlaardingen Zowel Vlaardingen Hoiy als MSV '71 had een verlenging nodig om tot winst te komen. Vlaardingen won uiteindelijk met 19-18 van Celeritas en MSV *71 was met 9-11 de baas over het Delftse Blue Birds. Schiedam had geen enkele moeite met Botlek: 0-13. Vlaardingen Holy-Celeritas 19-18 (n.v.) Een slijtageslag voor de honkballers De wedstrijd nam liefst vier uur en een kwartier in beslag. Als Holy de 2aken beter had aangepakt, was het lang zover met gekomen. Celeritas nam dan we) een 3-0 voorsprong in de eerste innings. Holy kwam via een home-run van Rignald Mari weer terug. Nam via 6-3, 8-3, 12-3 een 14-3 voorsprong Toen klapte Holy echter in elkaar. In de zesde innings kwam Celeritas uit geslagen positie terug tot een 14-14 score. Eerst stond Ab Bruinekool op de plaat, maar hij werd al snel gewis seld voor Jan Lugthart, die echter ook de slagmensen van Cele ritas niet onder conctrole kon krijgen. Tot aan de negende in nings ging de strijd gelijk op: 17-17. In de noodzakelijk geworden verlenging scoorde eerst de gasten 17-18, maar toen kwam Holu terug via Rignald Man. In de elfde innings besliste Piet van de Msark de wedstrijd via een gave home-run: 19-18. Blue Birds-MSV '71 9-11 (n.v.) Uitgeslagen positie kwam MSV '71 sterk terug. De gasten namen een grote voorsprong (5-0), maar MSV '71 liet zich daar niet door imponeren. Het vocht te rug en in de zesde en achie innings en kwam het toen weer langszij: 9-9. In de verlenging toonde de ploeg uit Maasluis zich sterker. Via Van der Nagel, hij bracht Valkenburg en Wigt over de plaat, werd de zege alsnog een feil: 9-11. Botlek-Schiedam 0-13 Een probleemloze overwinning voor Schiedam, dat in werper Fred Reymer de uitblinker had. Hij kwam tot de alleszins acceptabele cijfers van 14-1-3, terwijl, het veld hem maar twee keer m de steek liet. Schiedam sloeg de definitieve slag in de in de zesde en zevende innings toen Rob Steyl, Kees Knegt, Jeroen de Rauw, Fred Reymer en Ronald Bol de werper van Botlek tot wanhoop brachten. In de zevende innings kwam dan ook bij de 0-13 een eind aan de martelgang. Den Haag Hermes DVS heeft de competitie besloten met een 2-0 overwinning op het ditmaal zeer jeugdige Wil helmus. Beide ploegen hadden veel last van de hitte, waar door de van ieder belang ge speende ontmoeting een vriendschappelijk karakter droeg. Aanvoerder -Jan den Tuinder opende in de twintig ste minuut de score en met deze stand brak ook de rust aan. Wilhelmus drong In deel twee stevig aan, maar paal en lat stonden een Haagse treffer in de weg- Vlak voor tijd zorg de Rob van der Tuyn voor de bevrijdende tweede treffer^ Vlaardingen Opnieuw greep Zwaluwen naast een hoofdprijs. Na eerder al in de competitie voortijdig te zijn uitgeschakeld en ver volgens in de bekerstrijd door Dubbeldam te zijn geëlimineerd, was het dit maal Vlaardingen dat in de tiende eindstrijd van het Vlaardings kampioenschap de brigade van Cor Nieu- wenhuizen de toegang tot een aansprekend succes versperde: 1-0. Wel was Zwaluwen over het alge meen genomen de meer aanvallende ploeg, maar kwam eens te meer de wel haast chronische besluite loosheid om de hoek kij ken Drie minuten voor rust sloeg Vlaardingen slim toe. Een voorzet van Dan ny Molendijk werd door André Montijn verlengd, waarop de inkomende Frank Lokker met het hoofd Peter Eikelenboom voor een voldongen feit f stelde. In de tweede helft was Zwaluwen heer en meester, maar doelpunten bleven uit. Theo Juistenga raakte de lat en Ene Pruijt liet zeker drie goede moge lijkheden onbenut. Het op de counter loerende Vlaar dingen kreeg ook nog wat kansjes, waarbij Eikelen boom zeer attent reageerde. Onder toeziend oog van onder andere burgervader Van Lier deden beide ploe gen in ieder geval volop aan klantenbinding. Ridderkerk Het herentearq van de Schiedamse handbal vereniging UVG is in de strijd om de nationale veldtitel op de tweede plaats geëindigd. Eers te werd op het terrein van het Ridderkerkse Satumus Aals meer, als enige zonder punten verlies en UVG in de beslis sende wedstrijd met 21-16 ver sloeg. UVG won wèl van VHC uit Valkenswaard, dat derde werd. met 18-8 en met 20-7 van het Zwolse Typhoon, dat ■vierde en laatste werd. Rozenburg De Hollandi aan heeft zich toch niet ge plaatst voor de finale van de afdelingsbeker. De Vlaar- dingse handballers hoorden vrijdagavond dat de commis sie van beroep had besloten het verweer van Saturnus te honoreren, waardoor De Hollandiaan slechts vijftig seconden in aktie kwam te gen de Ridderkerkse forma tie. Hoewel De Hollandiaan in het restant van deze halve finale nog wel de paal raakte en een treffer zag afgekeurd, hield Saturnus de kleine 13-12 voor sprong tot het einde vast. In de finale versloeg Snelwiek ver volgens Saturnus met 17-14. Het is overigens heel goed mo gelijk dat De Hollandiaan op haar beurt in beroep gaat. De commissie van beroep behan delde slechts de corresponden tie van Saturnus, terwijl ook De Hollandiaan had gerea geerd op de arbitrale dwalin gen en de latere uitspraken v«n de geschillencommissie. Ridderkerk/Schiedam Dolle taferelen in Ridder kerk, waar eerst het veld en later de kantine in be zit werden genomen door hossende, meegereisde PPSC-supporters. Op bet veld speelden zich emo tionele taferelen af. lm- mers, voor het eerst in de geschiedenis van het be staan bereikte PPSC de hoogste afdeling van bet za terdagvoc tbal. PPSC- voorzitter Arie Bel sprak terecht van een histori sche middag cn later, in de kleedkamer, toen de champagnekurken van de flessen knalden, besef ten de spelers pas echt dat de promotie definitief een feit was. „Dat ik dit nog mag mee maken," sprak routinier Dick Vos, zittend in het douche-gedeelte, naast Rob de Nijs en Coen Wio- kelman. „Echt, dit is een ongelooflijke zaakVoer ons had verlies niets uit gemaakt, maar dit is iets dat je nooit meer mee maakt." En Arnold Lobman,' bij besefte het allemaal nog niet. Maakte vorig jaar pas zijn debuut als trai ner, bracht PPSC van de derde naar de tweede klasse en nu, een jaar la ter slechts, herhaalde bij het h uza rens tukje. De scheidende trainer met een brok in zijn keel Het is natuurlijk jam mer dar ik nu stop bij PPSC. Op het technisch, taktische vlak is de top nu wel bereikt. Is er voor mij dus niets meer uit te halen. Daarom is het mis schien wel goed dat ik nu de overstap maak, maar de sfeer binnen de vereni ging is zo geweldig, zo fijn, dat zal ik mijn hele leven niet vergeten." Schiedam weet inmiddels ook dat het in PPSC mo menteel de hoogst voet ballende amateurvcreni- ging van de stad heeft In een open landauwertging de ploeg, gevolgd door een karavaan van auto's in optocht door de stad, naar het veld om daar, op een uitbundige wijze, de promotie te vieren. SVV was, in hoedanigheid vu secretaris Frans Eijhn- broek, de eerste vereni ging die PPSC kwam ft- Jiciteren met het succes. Een gebaar dat hooglijk op prijs wird gesteld. En toen road het midder nachtelijk uur aanvoer der Coen Winkelman de gitaar ter hand nam en samen met een trouwe supporter en voorzitter Arie Bel enkele PPSC He deren ten gehore bracht, ja .toen kon de avond he lemaal niet meer kapot „Al is ons clubje nog zo klein, trouw leden blij ven we allemaal," galm de het op op Thuriede, waar pas laat, heel laat een eind kwam aan bet zo spontane kampioens feest van PPSC. Schiedam Nu PPSC volgend jaar definitief uitkomt in de eerste klasse van het zaterdag- voetbval, is de vraag hoe het nu verder moet met het eerste veld van de Schiedammers, uiterst actueel. Zoals bekend staat er op het veld, dat ook nog wordt gedeeld met buurman SFC, bijna geen gras en is het meer een veredelde zandbak Geen visitekaartje dus, en dat beseft inmiddels ook politiek Schiedam. CDA-raadslid Luud Snel, tevens lid van sportraad en aanwezig in Ridderkerk: „Je mag inderdaad wel verwach ten dat er nu van ge' meentezijde stappen worden ondernomen om het veld te verbeteren. Ik wil niet op de zaken vooruit lopen, maar er wordt actie onderno men." En voorzitter Arie Bel: „We zijn inmd dels al op het stadskan toor geweest om over de zaak te praten. Het ziet er naar uit dat dat hel inderdaad succes zal hebben." Schiedam Het zo sur- cesvolle PPSC maakt vnj- dagavond op officiële WJ* ze een definitief eind* aan het slopende voetbal" seizoen. Van 19.30 21.30 uur wordt in clubgebouw in sporiptf* Thuriede een receptie gf geven, waar tijdens ieder een de formatie vaS scheidende oefenmeestw Arnold Lobman nogmaab kan. complimenteren eC feliciteren met de prom0" tie naar de eerste .klasse

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4