16 Ketelbinkie-prijs beloning voor positieve inzet Utaroen Meubelen GRAAG .GEDAAN. -ssswSa.; Geëmotioneerde wethouder Van der Ploeg: Waardering voor emancipatienota Stuurgroep wil 816 panden aankopen Van der Louw: offer niet waard geweest Zeevalking: geen verlengde spoortunnel BrirMfooijman SS- ter meulen natuurlijk MISÉ f 'Vernielen is geen 1 kunst' Bankstellen, eethoeken, ledikanten en kasten Man verdacht van brandstichting PROFITEER NU VAN BODEMPRIJZEN. LUXUEUZE APPARTEMENTEN IN DE WEENAHOF TE ROTTERDAM NUf 100.000,-TOTf 150.000,-INPRIJS VERLAAGD. 'Badlozen' in protest Industriebond hekelt beleid Voor negen stadsvernieuwingsgebieden: Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 11 juni 1982 RZ/RV/RY/RW Rotterdam De 18-ja- rige Rotterdammer Kees Jungerius heeft de RET-rebus gewonnen en de beste slagzin ge maakt voor de actie te gen het vandalisme. 'Vernielen is geen kunst'. Met deze slagzin zal het vervoersbedrijf RET een campagne gaan voeren tegen het vandalisme. Vrijdag krijgt Kees een prijs van vijfhonderd gulden uit hande van wethouder Mentink voor ruimtelijke orde ning- De oplossing van de rebus was 'blijf af met je kliederpoten'. 'Stadsvernieuwing dreigt fout te lopen' Rotterdam „De aantasting van de stadsvernieu wing dreigt een graflucht rond de stadsvernieu wing op te roepen. Ik waarschuw daar ernstig te gen. Als de steden sterven, sterft het land en de stad sterft als de wijken sterven. Het is daarom ui terst riskant om de stadsvernieuwing te onderbre ken". Deze waarschuwende woorden sprak wethouder drs.J.G. van der Ploeg, die acht jaar lang de stadsvernieuwing in Rotter- Het Rotterdams Jongens koor, het Ketelbinkie-beeld- je en de boei. Een van de zangertjes heeft de koffie- ketel-wisselprijs in z'n hand Rotterdam—Met een bron zen replica van de befaamde scheepsjongen Ketelbinkie gaat een kersverse Rotter damse stichting voortaan elk jaar mensen belonen die iets positiefs voor de stad hebben gedaan. Die 'Ketelbinkie- prijs" werd gistermiddag 'ten doop gehouden' op het Wil- lemsplein, aan de voet van het beeldje dat Huib Noor- lander in '73 van dat schle mielige knaapje maakte. .Het m matrozentenue gesto ken Rotterdams Jongenskoor zong daarbij hoe kan het anders het treurige lied van dat ketelbinkie: ..Toen wjj uit Rotterdam vertrokken met de Edam, een ouwe schuit..-"- Zang en muzikale begeleiding van twee accor deon nistes verwaaiden boven een zonnige rivier; met aan de overkant de Wilhelm ïna- kade, waar de Edam in vóór oorlogse jaren ooit afmeerde. Bij het beeldje onthulde mr. drs, Frans van Klaveren als stichtingsvoorzitter een in plastic verpakte, op een stan daard geplaatste reddingsboei van de Edam. Het is de be doeling dat die (groene) boei daar permanent zal blijven staan. Binnenkort zal de ge meente daarom toestemming voor worden gevraagd De 'Ketelbinkie-prijs' is als idee spontaan ontstaan bij een aantal Rotterdammers, dat volgens Frans \'an Brake- len in deze tijd van vervlak king weer eens iets wjide doen: ..Het is een stukje posi- tiviieit". Iedereen kan voor de prijs in aanmerking ko men: eenlingen, groepen, in stellingen. op velerlei terrein. En elke Rotterdammer kan kandidaten aandragen, bij het secretariaat van de stich ting (Willcmsplein 1) De eerste onderscheiding wordt al op 11 september uit gereikt, na afloop van het promenadeconcert dat het Rotterdams Philharmonisch Orkest die avond in De Doe len geeft. Koffie De Stichting Ketelbinkie houdt het overigens niet al leen bij die prijs. Inhakend op de koffie die het knaapje ooit rondbracht aan boord, heeft men ook de laarlijkse "Keteltrofee' gelanceerd: een waardering voor het Rotter damse horeca-établisesement dat de beste koffie schenkt. Een jury van enkele Rotter damse journalisten pikt daar veertig zaken voor uit en be paalt vervolgens wie het hoogst scoort met kwaliteit, aanblik, bediening en ambi ance. De winnaar krijgt een ouderwetse, f 'ijzeren kof fieketel; een wisselprijs, waarop de naam van de zaak wordt vermeld. De eerste winnaar zal over twee maan den al bekend worden ge maakt. togen zeer aantrekkelijke prijzen! Plesmanstraat 56 - Schiedam - Telefoon 379450 ('s-Gravelandsopolder naast Spaansepolder) Zo komi u bi] ons: Vanuit Schiedam rechtdoor. 8roersvest.-"s-GraveSandseweg en bij Vico Jmfcsat Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 09.00 tot 17.30 uur Oondardag koopavond doorlopend tot 21-00 uur Rotterdam De minister van verkeer en waterstaat. mr.H.J. Zeevalking, wijst een verlengde spoortunnel onder de Nieuwe Maas af. Weliswaar erkent hij. dat een verlengde tunnel stedebouwkundige voordelen heeft, maar het nadeel van de vermindering van de capaciteit, alsmede de extra kosten van 390 miljoen, heeft hem tot een afwijzend oor deel gebracht. Noch het rijk of de Nederlandse Spoorwegen, noch de gemeente Rotterdam zelf is in staat de extra kosten te dragen. De minister schrijft dit in een brief aan wethouder mr. J.Mentink, voorzitter van de beleidsgroep Spoortunnel. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening bespreekt dinsdag de tunneiplannen. Rotterdam Aan de officier van justitie is een 22-jarige Rotterdammer voorgeleid, die wordt verdacht van brandstichting in een woning in de Putsestraat, waarbij af gelopen zaterdagnacht drie mensen omkwamen. De man, die ontkent, woont op de eerste etage van het pand. Hij is in de loop van deze week aangehouden. 3-4-en 5-kamerappartementen vanaf 120.000,-v.o.n. inclusief inpandige eigen parkeerplaats, U moet ze van bïnn en gezien hebben om een idee te krijgen van de ruimte, afwerkingen originele indelingen. Komt u gerust eens binnen kijken. De Weena hof is elke zaterdag geopend van 14.00 tot 16.00 uur, of bel vooreen m wr^ Po«ttou» 2922- 3000 CX Rotterdam Po«tbu«24C40-3007 0A Rotterdam Tel.: 010-145244 Tel.: 010-1S2260 (bullen kantooruren Oi 890-1 €222) (bulten kantooruren01863-18638) dam gestalte heeft gegeven. In de nota 'Dit was het Begin' blikte de wethouder terug op de start van de stadsvernieu wing in Rotterdam en heeft hij aanbevelingen gedaan om door te kunnen gaan. Volgens de heer Van der Ploeg moet de nieuwe ge meenteraad in september de stadsvernieuwing de hoogste 1 prioriteit geven. De stad moet blijven leven, terwijl de werk gelegenheid erbij gebaat is, meende hij. De wethouder wees de raad erop, dat een algemene aan koopactie van particuliere panden voor de stadsvernieu wing er niet meer inzit, omdat het geld ontbreekt. Daarom is volgens hem gekozen voor ge richte aankopen. Nu ook daar bij financiële moeilijkheden dreigen, dreigt de stadsver nieuwing naar zijn gevoel echt fout te lopen. Kritiek Het CDA wilde aan de nota geen woorden vuil maken. „Niet alle collegeleden onder schrijven de aanbevelingen uit de nota. Dan kunnen we als gemeenteraad met de nota niets doen, hooguit er met de heer Van der Ploeg persoon lijk over praten. Maar wij vra gen ons af of zo'n gesprek in de gemeenteraad thuishoort", aldus D. Zijlstra. Mevrouw N. van der Pol-van den Dorpel van de VVD ging wel inhoudelijk op alle aanbe velingen van de nota in. Zij achtte het bouwen voor de buurt strijdig met het maken van een zo gevarieerd mogelij ke bevolkingsopbouw in de stad. Zij vond, dat de aanko pen ten behoeve van de stads vernieuwing aangepast moe ten worden aan de financiële mogelijkheden, dat aankopen nooit mogen zijn om het wo- ningbezit te socialiseren. ,,De VVD heeft niets tegen eigen dom van woningen. Daarom moet de gemeente samenwer ken met eigenaar-bewoners bij de stadsvernieuwing of tot wo- ningruil overgaan", zei ze. Zij vond ook, dat aanschrijvingen alleen zijn toegestaan voor het wegwerken van achterstallig onderhoud en niet als dwang middel om huizen te kunnen kopen. Rotterdam De 'badlozen' van Spangen hebben gister avond een douche-actie ge houden. In het op 1 juni ge sloten badhuis in de Justus van Effenstraat namen tal loze 'badlozen' een demon stratieve douche om te pro testeren tegen de sluiting van het badhuis. De door het wijkorgaan Spangen en de bewoners commissie Justus van Ef- fenstraat georganiseerde ac tie kon zonder problemen in het gesloten badhuis plaatsvinden. Het badhuis telde vóór 1 juni nog zo'n veertig gebrui kers. Deze hebben zich sinds de sluiting alleen nog maar kunnen douchen bij vrienden of kennissen, want thuis beschikken zij niet over een douche of bad. Tesamen met de douche-ac tie startte men gisteren met een handtekeningenactie, die bedoeld is om de ge meente er op te wijzen, dat het badhuis open moet blij. ven totdat de tweede fase van het renovatieproject in de Justus van Effenstraat zal zijn uitgevoerd. Voorts moet de gemeente er bij de particuliere huisbazen op aandringen, dat zij in hun huurhuizen douches aan brengen. Aankoopfonds Wethouder Van der Ploeg pleitte vooreen fonds voor aankoopacties. Zo'n fonds kent lasten voor aankoop, onder houd en rente, maar ook ba ten. zoals subsidies van het rijk en toekomstige erfpachtsbaten. ..Het is onzeker, hoe de balans uitvalt, maar dat zien we over 25 jaar wel", zei hij. De wethouder zei in zijn plei dooi voor de voortgang van de stadsvernieuwing, dat Rotter dam niet op zeker mag spelen, maar de stadsvernieuwing on danks alle onzekerheden door moet zetten. „We staan, er wet slechter voor dan bij de start in 1974. De investeringen in de collectieve sector moeten be- >erkt worden, de rentevoet is toog, er is een zwaar onder- houdstekort, omdat panden slechter zijn dan we hadden gedacht en er zit vaak een lan ge tijd tussen de aankoop en de feitelijke verbetering. Maar we moeten samen met de be woners door blijven gaan", al dus de heer Van der Ploeg. Rotterdam Nog dit najaar wil de gemeente de raadsleden con-1 crete voorstellen doen om de emancipatie te bevorderen. Dal ^CllltlIïll3CrS« zegde wethouder drs.R. den Dunnen toe tijdens de behandeling van de nota Vrouwenbestaan donderdag in de gemeenteraad. De nota is tot stand gekomen op initiatief van de tien vrou welijke raadsleden. Anderhalf jaar lang zijn groepjes vrou wen, totaal meer dan zestig, eenmaal per week of per twee weken bezig geweest om de nota samen te stellen. Het re sultaat. een nota met een lange lijst van aanbevelingen, is in de raad besproken en voor kennisgeving aangenomen. Het merendeel van de aanbe velingen werd door alle raads leden onderschreven. Het CDA had echter veel moeite met de toon van de nota. „Het 'ik* staat in de nota wel erg centraal. Als ik als vrouw me maar lekker voel", aldus me vrouw mr.E. Buijs. M.J.D. Jansen van D'66 pleitte voor een verdere politisering van de emancipatie, gericht op het doorbreken van het be staande rollenpatroon tussen man en vrouw. De VVD pleitte ervoor om de vanzelfsprekendheid, waar mee voor meisjes het huishou den, het gezin en de kinderen zijn weggelegd, te veranderen. Hillcsluis De projectgroep Hillesluis kan er rekening meehouden, dat het Grondbedrijf naar schatting nog zo'n 107 panden wil aankopen ten behoeve van het stadsvernieu wingsproces in deze wijk. Tijdens het bezoek van de projectgroep, waarin ambtenaren en wijkbewoners zitten, aan de stuurgroep stadsvernieu wing kregen de Hillesluïzers dit gisteren te horen. De stuur groep-politici stemden in met een raming, die uitgaat van genoemd aantal nog aan te kopen panden in Hillesluis. Volgens die raming moet de gemeente in de jongere stads vernieuwingsgebieden in totaal nog 816 panden aankopen. Tot nu toe kocht het Gemeentelijk Grondbedrijf 572 pan den, waarvoor 20,3 miljoen werd uitgetrokken. Voor de resterende aankopen zou een bedrag over zijn van 24,7 miljoen. Volgens de 'raming/planning/schatting' zou den de volgende wijken naast Hillesluisnog mogen re kenen op aankopen: Provenierswijk 63, Middelland 60, Nieuwe Westen 123, Bloemhof 130, Tussendijken/Bospolder 100 en Spangen, Liskwartier en Tarwebuurt gedrieën 233 panden. Rotterdam 'Als je me nu vraagt of het mijn offer waard is geweest, dan zeg ik nee. Als er die acht maan den op erm een ander had gezeten zou dat niets aan de werkelijkheid hebben veranderd'. Aldus André van der Louw in een uitgebreid gesprek met het weekblad De Tijd van deze week. Onder zware druk van partijgenoten gaf hij het burge meestersambt in Rotterdam er aan om minister van CRM te worden. Samen in bad voor de start van de handtekeningen actie Dordrecht Met betrekkelijk weinig inspanning zou de werkgelegenheid bij de Meter- fabriek Schl urn berg in Dor drecht verdubbeld kunnen i worden. Dit stelt de Industrie bond FNV in een notitie die is aangeboden aan minister Ter louw (economische zaken) en aan de Nederlandse energiebe drijven. Sinds het begin van de jaren zeventig is het perso neelsbestand bij de meterfa- brïek teruggelopen van ruim twaalfhonderd tot 230 mede werkers. En de bond vreest dat er, „door de keiharde op stelling" van het Amerikaanse moederconcern nog meer ar beidsplaatsen verloren zullen gaan. Schlumberg is in zijn soort het belangrijkste bedrijf in Neder land. Maar nadat eerst de pro- duktic van stofzuigers en gas fornuizen is afgestoten, wordt nu de fabricage van energie meters geleidelijk vervangen door assemblage met onderde len die elders zijn gemaakt. „Indien de onderdelen in Dordt gemaakt zouden wor den, kun je twee keer zoveel mensen aan het werk zetten", meent Kees Kramer, de op steller van de notitie. De overheid en de Nederland se afnemers zouden volgens hem ook een handje kunnen helpen indien zij, zoals in het buitenland vaak ook gebeurt, zouden eisen dat het produkt grotendeels in eigen land ver vaardigd zou worden. Momen teel wordt de concurrentie in Nederland ook verstoort door dat Duitsland restvoorraden hier dumpt tegen spotprijzen. ADVERTENTIES Grote schoonmaak... Een voordelige aanbieding schuimvinyl met vele guldens voordeel Makkelijk zelf aan te brengen, naadloos te plakken, afwasbaar en stootvrij In bei ge, bruin of lichtgroen. 100 cm breed, van 14,80 voor Van der Louw motiveert vrij uitvoerig waarom hij geen Kamerzetel meer ambieert. In '71 heb ik een half jaar in zo'n bank gezeten en toen voelde ik me verre van ge lukkig', aldus de oud-burge meester. 'In de PvdA wordt bovendien onderschat op welke andere plekken socia listen met vrucht werkzaam kunnen zijn'. Een kamerlid maatschap past niet zo bij zijn vaardigheden en ont wikkeling in de partij, aldus Rotterdams oud-burgemees- ter, die zegt het besturen in zijn bloed te hebben en dat graag te willen blijven doen'. Vertellend over de wijze waarop het kabinet verga derde komt Van der Louw tot de conclusie, 'dat Rotter dam beter bestuurd wordt dan het land Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even f ttaam verandering in. Adres- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst M Postc en goed beloond! Want voor die kleine» e; moeite krijgt u een kruidenwijzer. lI*jving; :T ^Plaafe, Adjes:^ f Poslcode; G^foon; ca»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4