Bedrij fscentrum voor Oost wijk haalbare zaak Plan Edisonpiein in de inspraak 'Er wordt gesold met de gezondheid van ongeoefende mensen' Onderzoek stichting: Caland-lts zoekt oud-leerlingen Goof van Borden ere- voorzitter Vierde Pop- bouwwerk: volledige subsidie Jeugdwerk Noord zet bouwplaats op Jan den Brinker massaal gekozen Theo Schoenmakers wordt ook geen CD A-voorzitter Boksbondschakelt overheid in Lofty de Jong eerste winnaar SVV contra Excelsior Vlaardingen De bouw van een bedrijfsverzamelge bouw aan de kop van de le Van Leyden Gaelstraat lijkt een haalbare kaart. Wel dient aan een aantal voorwaarden te worden voldaan, zoals de herbouw van een voor vrachtverkeer geschikte Julianabrug. Tot die conclusie komt de stichting midden- en kleinbedijf stadsrenovatie, die in opdracht van de gemeente een onderzoek hield. In zo'n bedrijfsverzamelge bouw kunnen bedrijven te recht die uit de Oostwijk moeten verdwijnen om plaats te maken voor wo ningbouw. Gaat de gemeente over tot een actief verplaat- singsbeleid, dan voorziet zo'n bedrijfscentrum zeker in een 'behoefte, aldus de stichting. Met het aanwijzen van de Oostwijk als stadsvernieu wingsgebied koos de ge meente voor het versterken van de woonfunctie. Sommi ge bedrijven passen niet in een woonwijk. Ze trekken veel verkeer aan dat niet in een woonwijk thuishoort of zorgen op andere manieren voor overlast. De belangrijkste overwegin gen om de bedrijven uit de wijk te krijgen zijn stede- bouwkundige. Voor een aan trekkelijk nieuwbouwplan is nu eenmaal een flink gebied nodig; niet in de laatste pjaais om net tmancieei rond te krijgen. Voor kleine be drijven die gebonden zijn aan de wijk zou een bedrijfs verzamelgebouw de uitkomst kunnen zijn. Met een rijkssubsidie kunnen de huisvestingskosten met ongeveer een kwart worden gedrukt Bedrijven die daar niet voor in aanmerking ko men kunnen in het indus triegebied De Vergulde Hand tegen goedkopere prijzen aan onderdak worden geholpen. Onderhandelingen Vrijwel gelijktijdig 'met het verschijnen van de resulta ten van het haalbaarheidson derzoek maakte de gemeente bekend dat er schot zit in de onderhandelingen met het rijk over subsidies die nodig zijn om de bedrijfsterreinen aan te kopen. In eerste in stantie gaat het om het Nest- lé-terrein achter de Oostha- venkade, waarop een zestal bedrijven is gevestigd en het gebied tussen Oosterstraat en Maasstraat. Later volgen, het gebied Dwarsbleekstraat en omge ving. Mondelinge toezeggin gen voor subsidies voor de eerste twee gebieden liggen, inmiddels op het stadhuis; eind van het jaar kan defini tief uitsluitsel worden geven. „Voor ons staat als een paal boven water dat die centen er komen," aldus gemeente woordvoerder Jan Lands heer. „Anders gaan we toch niet nu al met die bedrijven onderhandelen." Directeur Aad Zevenbergen van de stichting midden- en kleinbedrijf stadsrenovatie, die optreedt als adviseur van de bedijven in de Oostwijk, noemt het weliswaar een hele doorbraak, maar wijst er op dat nog niets zeker is. „De bedrijven kunnen in dit stadium nog geen enkele nieuwe verplichting aan gaan. Er wordt nu al twee jaar gepraat. De onderne mers wisten al die tijd niet waar ze aan toe waren. Nu heeft de gemeente tenminste laten weten welke bedrijven het eerst voor verplaatsing ïn aanmerking dienen te ko men. Zolang ze geen zeker heid hebben of de gemeente hun eigendommen koopt kunnen ze toch geen plan nen maken. In Den Haag kan alles gebeuren. Mis schien is de geldkist morgen wel leeg. Zeker met die ver kiezingen in september." Koop voorkeur Behalve aan een nieuwe Ju lianabrug, bij voorkeur ten noorden van de spoorlijn, ge ven de bedrijven die belang stelling hebben voor het be drijfsverzamelgebouw de voorkeur aan koop var de grond. Houdt de erm nte vast aan erfpacht, th»n zou die voor minimaal vijftig jaar moeten kunnen worden af gekocht. De bedrijven hebben tevens een hard hoofd in de dertig woningen die tegenover de bedrijfsruimten zijn gepland. De vrees bestaat dat de toe komstige bewoners met klachten over overlast zullen komen. En dat willen de be drijven voorkomen. Een aan tal ondernemingen dient juist de oude behuizingen in de woonwijk te verlaten om dat ze voor overlast zorgen. Het Edisonpiein krijgt een opknapbeurt stichting Lentefeest 1 - houdt donderdag weer een bingo met veel mooie prijzen. De zaal aan Broersvest 101 in Schiedam gaat om zeven uur open en de bingo begint om acht uur. De opbrengst komt ten goede aan gehandicapten, alleenstaanden en ouderen. Wijkveraniging Hoofdsie- denbuurt houdt zaterdag 26 juni een sport- en speldag voor de jeugd op het terrein tussen de Luxemburgweg en de Lon- denweg. In competitieverband worden flessen gehengeld, doelgeschoten, ringen gewor pen, op eieren gelopen, op skippy-ballen gehopst, en de .eigen fiets behendigheidswed- strijden gereden. Daarnaast is 'er ook nog een aantal vrije spelen. Het begint om elf uur. Schiedam De gemeente heeft het plan om in au gustus het speelplein aan het Edisonpiein op te knappen. De gemeente heeft in overleg met een aantal jongelui, de scholen en oudercommissies en de bewonersvereniging Maassluis Dit jaar bestaat de Caland-lts in Maassluis twintig jaar, Reden voor de school aan de Mesdaglaan om een reünie te organiseren. Hoewel twintig jaar volgens de speciaal ingestelde werkgroep reünie niet zo heel erg lang is moet het toch een groots festijn worden. Hoogbejaarde leerlingen zijn er nog niet, 2odat de kans groot is dat veel oud-leerlingen in staat zullen zijn de reünie te bezoeken die op 9 oktober staat gepland. Probleem voor de werkgroep is echter dat de meeste adressen >;niet meer kloppen. Dat is in ieder geval gebleken uit een klein 1 onderzoekje dat inmiddels is gehouden. Het comité roept daarom alle oud-leerlingen die in 1978 of daarvoor van school zijn ge- gaan op om zo speodig mogelijk contact op tenemen met de school, tel.0189912841, ..Het zou fijn zijn als alle vaders, moeders, tantes, ooms, broers en zussen even willen nagaan of de oud-leerlingen al van de reünie afweten, want-dan komen we een heel eind," aldus de werkgroep. Schiedain-oost een plan gemaakt over de herin richting van dit plein. Op het plein komt voor de jongere kinderen een ver hoogd speelgebied, twee hinkelspelen, evenwiehts- balken, hobbel beesten en een aantal zitbankjes. Voor de oudere jeugd komt er een speelveld dat geschikt is voor voetbal en volleybal. De gemeente biedt op don derdag 1 juli de mogelijkheid om hier met buurtbewoners over te praten. Tevens wil de gemeente dan met de bewo ners van de Oosterstraat, de van Leeuwenhoeekstraat, de Stephensonstraat, de van Swindenstraat en het Edi sonpiein napraten over de herinrichting van deze stra ten. Het gemeentebestuur wil op deze avond ook kijken of er belangstelling van de bewo ners is om te helpen bij de opknapbeurt van het Edison piein. Als voorbeeld voor de werkzaamheden op het speelplein moet het Frans Halsplein in Schiedam-west dienen. Daar hebben buurt bewoners en onderwijzend personeel van de Jan Ligt- hartschool drie weken hard gewerkt om een aantrekke lijk speelplein tot stand te brengen. Het gesprek vindt op 1 juli plaats in de Theo Thijssenschool. 'Eén hoeraatje voor de gemeente' Schiedam „Eén hoe raatje voor de gemeente. Want die subsidieert voor het eerst het hele popfestival. Dank aan Herman Posthoorn en ambtenaar Herman Ger- rits voor het mogelijk maken van één en an der." Eindelijk eens een positief geluid over het gemeentebestuur van het Schiedamse Pop-Overleg, waarvoor het op 21 au gustus te houden festival begrijpelijkfinan cieel al niet meer stuk kan. De gemeente ondersteunt het festival voor een be drag vamruim zevendui zend gulden. De daaraan gekoppelde voorwaarde was wèl, dat er alleen Schiedamse bands op zouden treden. Nu de or ganisatie een volledige subsidie in het verschiet weet kan er ook wat pro fessioneler gewerkt wor den. Geen ellenlange pauzes, tien uur achter een live-muziek, en waarschijnlijk kan er zelfs een buikdanseres gecontracteerd worden... Wat heeft het vierde Popbouwwerk het Schie damse publiek te bieden? Jolie Hakkert laat de groepen, die straks op de Plantage te 2ien zijn, even de revue passeren: Hear, Paper Plane, 11B, Jinga, Saturnus, Djamilla (als uitsmijter), Yuvasiz Kuslar, en Boogie Trap. De lekkere hapjes wor den als altijd verzorgd door de Rode Valken van GustaafJ. Klepke. Jolie Hakkert, verzuchtend: „Wat zou Schiedam moeilijk iets kunnen or ganiseren, als die man er niet was..." Schiedam De werk groep jeugdwerk zal ook deze zomer veel doen voor de jeugd van zes tot en met twaalf jaar in Sehie- dam-Noord. Zo is er in de maand juli een bouw speelplaats op het gras veld achter de Blauwe Brug. De kinderen kun nen dan hun eigen huis bouwen en daar bijvoor beeld hun huis inrichten, eten koken en spelletjes doen. De hele dag zal er leiding aanwezig zijn om de kinde ren te helpen als ze iets no dig hebben. Ook zal er ie mand van de EHBO zijn om iemand bij een ongeval gelijk te verzorgen. Twee keer in de week zullen er gezamen lijke activiteiten zijn, zoals een kampvuur of een groot huttenspel. De feestelijke opening is op woensdag 30 juni om twee uur. De toe gang kosten zijn een kwartje en de sluiting zal op 24 juli zijn. De kampweek van de werk groep is dit jaar op een grote boerderij te 's-Gravenzande. De kinderen die nog mee willen van 31 juli tot en met 7 augustus kunnen zich op geven bij de werkgroep. De kosten zijn 125 gulden. De grote activiteiten voor de woensdag en zaterdag begin nen weer op 14 augustus. De clubactiviteiten starten eind augustus. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 23 juni 1982 Schiedam De teleurstel lingen voor Theo Schoenma kers hopen zich op. Op 2 juni viel hij op schlemielige wijze uit de boot voor een raadsze- tel en nu mag het jeugdige en enthousiaste CDA-lid ook al geen plaatselijk partijvoor zitter worden. Tachtig pro cent van de op de vergade ring aanwezige leden zag meer heil tn Jan den Brin ker. Theo Schoenmakers staat als eerste reserve voor een plek je in de gemeenteraad geno teerd. Op de voet gevolgd door Den Brinker. Maar om dat Schoenmakers pas lid werd toen oe confessionele partijen waren samenge voegd kan hij nooit een KVP-, ARP- of CHU-raads- lid in de Schiedamse ge meenteraad vervangen. Het 'bloedgroepen-systeem' noopt hem tot vier jaar toezien. Daarna hoeft hij zich geen zorgen meer te maken: in 1986 vervalt het onderscheid tussen de drie partijen, die in het CDA zijn opgegaan. Jan den Brinker neemt als voorzitter de plaats in van Wout van Haften, de tijdelij ke vervanger van Werner van Katwijk, die in militaire dienst ging. Vlaardingen Goof van Bor den is tijdens de jaarvergade ring van de Vlaardmgse scheidsrechterveremgmg be noemd tot ere-voorzitter. In de jaren zestig/zeventig was Goof van Borden een uiterst stimu lerende voorzitter. Mede door zijn inspanningen kwamen de VJaardingse scheidsrechters tn het bezit van een eigen clubge bouw aan de Viandenstraat. Du als eerste scheidsrechters- vereniging van Nederland. Ook was Van Borden er ver antwoordelijk voor. dat de scheidsrechters een zetel kre gen in de sportraad. Thans is hij vice-voorzitter van de lan delijke schetdsrecntersorgani- satie, de COVS Rey Bakker kreeg de oorkon de uitgereikt behorende bij de benoeming tot lid van ver dienste. Dit voor zijn 25-jarig lidmaatschap en zijn vele ver diensten voor de vereniging. Tijdens de jaarvergadering werd ook het bestuur voor een nieuwe zittingsperiode be noemd. Voorzitter werd Mart van der Most, met als secreta ris Tin us Brons en als pen-, ningmeester Koos Bot, Als le-t den fungeren Rijnco Baas, Ja-t ques van Loon. Krijn van Noord en Dico Stam. Volgend jaar vieren de Vlaar-, dingse scheidsrechters het 40- i jarig jubileum. Om alle festivi-, teiten te coördineren en te or ganiseren is er een jubileum-' commissie in het leven geroe-, pen. Louis van Sinderen: „Het Is levensgevaarlijk." Herman van Bekkum verdedigt titel Vlaardingen Op de negen "banen van tennispark Holy aan de Willem de Zwijgerlaan; worden deze week de districts- j kampioenschappen in de D- en de veteranen klasse afge werkt. Na de invoering van E-catego-' rie als beginnersklasse, is het, niveau van de D-kiasse aan- zienlijk verbeterd. De belang-, stelling is dan ook enorm. Bij de heren zijn maar liefst 180 inschrijvingen, In de D-cate gorie zijn beide titels va kant. Als eerste bij de heren is ge plaatst Max Doctors van Leeu wen uit Krimpen aan de Lek Bij de dames heeft Margreet. Elffers zich uit het toernooi moeten terugtrekken. Als tweede geplaatst staat Agneet Laan uit Hendrik Ido Am bacht. Bij de veteranen verde digt Herman van Bekkum de titel. Iedere dag worden er een groot aantal wedstrijd op het sportcomplex in Vlaardingen afgewerkt De finaledag is zondag 27 juni. De eerste par tijen worden om 9-00 uur ge speeld. Verkade: Allemaal 's-Gravenzande ,.Oh, is Van Sinderen weer bezig", antwoordt Arie Verkade enigszins laconiek. „Die man probeert, mij op alle mogelijke manieren zwart te maken. Hij kan gewoon niet hebben dat ik hier in 's-Gravenzande een sport school beheer. Van Sinde ren is jaloers." „ik organiseer inderdaad boksdemonstratics op bra derieën, markten en der gelijke, ondanks het feit dat ik door de bond voor tien jaar ben geschorst. Dat kan mij echt niet weerhouden om de boks- sport te propageren, Het is onzin dat ik tijdens die de monstraties mensen uit het publiek uitnodig om een robbertje te knokken. Dat is levensgevaarlijk Ik ben niet gek. ik zit al jaren in de bokssport en weet zeer goed wat er wel en niet kan. Ik geef demon straties met mensen van mijn eigen sportschool. Geen NBB-leden, maar wel mensen die weten wat boksen is", aldus Verkade. Naaldwijk Braderieen zijn tegenwoordig in. Feestelijk 'aange- 1 klede' marktpleinen en dorpsstraatjes vormen het decor bij deze evenementen. Naaldwijk. Wateringen, Honselersdijk, Delft Lg: Vlaardingen en Schiedam en nog een handjevol gemeenten uit y deze regio houden regelmatig zo'n braderie Oude ambachten, !«S gezellige zitjes en demonstratie^ van divers -->ortverenigingen staan veelal op de rol. Britten op toernee Schiedam De cricketers van Asvion spelen vrijdag een oe fenwedstrijd tegen een Bnu» team dat drie dagen in Neder land op toernee is. Newcastle University zal voor Asvion een taaie tegenstander zyn. De strijd op Thurlede begint vrij dag al om 11 30 uur. De Brit ten spelen in het weekeinde ook een oefenmatch tegen Hermes DVS, dat niet voor de competitie hoeft uit te komen. Ook de bokssport wordt by de bezoekers geïntroduceerd „En daar gaan we wat aan doen", zegt Vlaardinger I.ouis van Sinderen (62), smd> 1 offi cieel in dienst al. /elans van de NBB (Nederlandse Boksbond) en m het Wesiland beter bekend als trainer van BV Westland. „Het is een grof schandaal wat er allemaal op die braderieen gebeurt. Dat ts geen boksen, dat is misdaad Mijnheer A(rie) Verkade rit 's-Gravenzande is de organisa tor van dat circus, Het heeft totaal niets met boksen »e ma ken. De NBB trekt al uren de handen van deze p: akt ijken af. Mynheer Verkjde is in 1980, samen met enkele leden van zijn vroegere club, door de strafcom missie van de NBB dan ook vooi de duur van tien jaren gescho'st." „Die boksdemo nst valies van Verkade werpen een smet op de NBB en op haar toch zo mooie sport. Door zulke perso nen komt de bokssport in een kwaad daglicht te staan en er ger, er wordt gespeeld met de gezondheid van ongeoefende mensen. Wat is namelijk het geval. Wanneer iemand wed strijden wil houden, dan die nen die door de NBB te wor den goedgekeurd. Er moet dan aan een aantal voorwaarden worden voldaan. 1) De boksers moeten vooraf een strenge medische keuring ondergaan; 2) Tijdens de partijen dient er een arts aanwezig te zijn, 3) Er moet een NBB-scheidsrechter worden aangewezen, die op tijd ingrijpt wanneer een bok ser groggy toch nog verder wil gaan; 4) De ring moet bepaalde afmetingen hebben, minimaal tweemaal 4 90 meter en maxi maal tweemaal 6.10 meter, 5) De vloer van de ring moei be staan uit rubber met een mini male dikte van twee centime ter; 6) Alle deelnemers moeten in het bezit zijn van een door de NBB afgegeven startbewijs, dat een garantie geeft dat de betrokken persoon de boks- sport in alle facetten beheerst Wanneer aan deze voorwaar- j den wordt voldaan, dan geeft j de NBB graag haar permissie) om bokswedstrijden te organi- j se ren, want dat betekent pro- motie voor de sport. De kansj ook dat er dan ongelukken ge- beuren is vrijwel uitgesloten' één op de miljoen". i Bloed Volgens Van Sinderen lapt Verkade al deze dingen aan de laars „Er zijn in Honselersdijk mensen getuige geweest van zo'n 'bokswedstrijd' van Ver kade. Er is veel bloed ge vloeid. Diverse mensen zijn door Erik Wïnkster met verwondingen de ring uit gestapt of gedragen. Zulke uit wassen zyn wij zal. De NBB heeft zich nu per brief gericht aan de ministeries van Bin nenlandse Zaken en Justitie. Er zitten daar verstandige mensen en de NBB hoopt, dat dergelijke praktijken bij de wet worden verboden. Des noods op straffe van... Ook boksers, die aangesloten zyn) bij de NBB en die zieh lenen1, voor dergelijke praktijken,) kunnen rekenen op een zeer forse schorsing." Of er inderdaad een wel tegen deze 'wilde' bokswedstrijden komt lykl twijfelachtig. lm-- mers, iemand stapt toch uit ei-' gen vrye wil in de ring met de wetenschap, dat hij een paar ferme klappen kan oplopen. En besluitend heft Lou van Sinderen nog een waarschu wend vingertje. „Een oproep aan mensen die eventueel van plan zijn om zich binnenkort te wagen aan zo'n wedstrijd: Mensen, doe het niet, het is le vensgevaarlijk" Schiedam Het eerste concours om het vis- kampioenschap voor de jeugd tot 14 jaar van Schiedam is achter de rug. In totaal namen 22 vissertjes deel aan de strijd. De winnaar van de wedstrijd werd Lofty de Jong met een totaal van 198 centimeter. De overige uitslagen: 2 Ed win Muilwijk 93 centimeter; 3 René Braven- boer 64 centimeter; 4 Perrine Goppel 60 centi meter; 5 Marcel Visser 48 centimeter; 6 Robert in 't Veld 41 centimeter: 7 S te van Bieze 30 cen timeter; 8 Urbain Vroegop 16 centimeter; 9 j. Middel 14 centimeter; 10 Mieke Frehe 14 centi meter. Het tweede en laatste jeugdconcours is op zaterdag 3 juli van 9.0Ö uur tot 11.30 uur. Schiedam Nu Excelsior volgend seizoen uit komt in de ere-divisie, speelt SVV op 12 augus tus (19.30 uur) een oefenwedstrijd tegen de nieuwe club van oud-SVV trainer Rob Jacobs. Een aantal oefenwedstrijden van SVV zijn nog niet bekend. Zo worden er nog tegenstanders gezocht voor 17 juli, 20 juli, 27 juli en 15 augus tus. De Schiedamse semi-profs worden door de nieuwe trainer Nol de Ruiter al op 12 juli voor het eerst op de training verwacht. Het programma voor het trainingskamp in sporthotel Bosschenhoofd in het weekeinde van 23, 24 en 25 juli is ook rond. Er zal op vrijdag 23 juli worden gespeeld tegen Internos (19.00 uur) en op zondag 25 juli tegen het Belgische Germi nal of een andere tegenstander uit België.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3