Staf van energiebedrij f functioneert erg slecht College faalt, maar PvdA en CDA staan uitstel toe Bewoners Nieuwelaan gaan praten met Bas Goudriaan Oudercommisie ligt nog steeds dwars H VO: nu ook reparatie aan scheepsschroeven VLAARDiNGS CAGBLAQ SCHIEDfiüSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Een beleid met een gaatje in je hoofd7 'ïèS® %*ss Geheim onderzoeksrapport: Poppe SP) onthultotuier tafel gehouden nota Jeugdhonk Noord 'Waarom werd auto van Goudriaan niet weg gesleept?' Jan Simons' vaderlijke bezorgdheid Burgemeester toont zich goed luisteraar 5Papawij gaan alvast naar huis' Drukke avond voor brandweer Sportraad tegen 'ontmanteling' ..r~„ t-1 ft ,'/?%';.r3 DINSDAG 29 [UNI 1982 Vlaardingen De staf van de Vlaardingse ge meentelijke energiebedrijven (GEWB) functio neert erg slecht. Oorzaken daarvan zijn het vrij wel ontbreken van onderlinge communicatie en het feit, dat de directeur van de GEWB, ir. W.F. pinkse, slechts 'in geringe mate' leiding kan ge ven aan de dagelijkse bedrijfsvoering. De hoofd- afdelingschefs zijn daardoor vrijwel zelfstandig in de uitvoering van hun werkzaamheden. Het noodzakelijke overleg is verplaatst naar de 'wandelgangen', of het niveau onder dat van. de afdelingsleiding. Door al deze problemen kan ook het GEWB als geheel nauwelijks goed functione ren. Die keiharde conclusies staan in het rapport van de projectgroep G.O.P., die op verzoek van de me dezeggenschapscommissie een onderzoek heeft in gesteld naar het functioneren van het GEWB. Dat rapport, dat al in maart van dit jaar is uitgebracht, is op het stadhuis tot op heden onder tafel gehou den: het is nog altijd niet in de raadscommissie voor personeelszaken behandeld. De commissiele den hebben het rapport ook nog niet gekregen. Studenten Het rapport, opgesteld door een groep studenten die geruime tijd met het onderzoek is bezigge- weest, is vanmorgen openbaar gemaakt door Remi Poppe van de Socialistïese Partij, die een exem plaar van het stuk in handen heeft gekregen. Pop pe windt zich er vreselijk over op dat het onder zoeksrapport tot nu toe geheim is gehouden. „Het is in maart uitgebracht. De burgers hadden er recht op gehad, dat de conclusies van die nota eer der naar buiten waren gebracht." Gedemotiveerd De gebrekkige samenwerking in de staf van het bedrijf heeft een grote invloed op het functione ren van het GEWB als geheel, zo hebben de on derzoekers geconcludeerd. Uit gesprekken met uitvoerende ambtenaren blijkt dat velen zijn ge demotiveerd om hun werk op de juiste wijze te doen. Er zijn, zeker ook bij de medenzeggen- schapscommissie, klachten over het niet doorge speeld krijgen van informatie en het niet betrok ken worden bij beslissingen die binnen het GEWB moeten worden genomen. Het vertrouwen in de leiding van het bedrijf is aangetast, aldus de pro jectgroep. Ambtenarij De slechte onderlinge relaties worden door de on derzoekers als de belangrijkste probleem aange wezen. „Verborgen onder de uiterlijke schijn van een gezellige omgang is een sfeer ontstaan, waarin samenwerking praktisch onmogelijk is." „Een gi gantische ambtenarij", is de conclusie die Poppe er aan verbi* dt. A! langer bekend Verantwoordelijk wethouder Cees Bot (perso neelszaken) was vanmorgen mei bereikbaar voor commentaar vanwege de wekelijkse collegeverga dering. PvdA-raadslid Gerard Boender, die de in houd van het rapport nog niet kent, toonde zich m een eerste reactie niet erg verrast door de belang rijkste conclusies. „Het was al langer bekend dat het in de staf vaak erg rommelig verliep." Schiedam De oudercommis sie van kleuterschool De Mal lemolen voelt er nog altijd •weinig voor het ingediende ^bezwaarschrift tegen de bouw van een jeugdhonk in Schie- dam-Noord achter de vier de Baehpleinflat in te trek ken. De ouders vrezen gevaar lijke situaties op het fietspad tussen Hof van Spaland en Woudhoek en de gemeente is geneigd hen een beetje gelijk te geven. De oudercommissie weet al precies hoe dat straks gaat met al die 'scheurende' brommers. Zolang de veiligheid van de kleuters niet gewaarborgd is. "peinzen ze er niet over het be zwaarschrift in te trekken. De verkeersdeskundige van de gemeente Schiedam, Hans van der Vlist, is nu op zoek naar een eenvoudige oplossing. Er wordt aan gedacht door mid del van een wal een scheiding op het fietspad aan te brengen. Dit kost niet veel en is gemak kelijk uit te voeren. Een woordvoerder van de ge meente denkt dat het be zwaarschrift derhalve op korte termijn zal worden ingetrok ken. Enkele weken geleden zei hij nog dat ook de laatste indieners al geruime tijd niets van zich hadden laten horen en dat er derhalve geen be zwaren meer zouden zijn. „Een misrekening", moet hij nu toegeven. Veel verschil maakt het volgens hem niet, omdat er toch al besloten was pas na de 'bouwvak' met de werkzaamheden ie starten. Vlaardingen De heer S.J.A. Buitelaar uil Schie dam heeft zich in een boze brief tot de Vlaardingse gemeenteraad en de com missie voor verkeer en vervoer gewend met de vraag, waarom wethou ders in Vlaardingen een betere behandeling krijgen dan gewone burgers. Onlangs werd de auto van de Schiedammer wegge sleept, omdat,het ding ver keerd geparkeerd stond, terwijl enkele weken later de wagen van verkeers wethouder Bas Goudriaan, die o]) dezelfde plek stond, niet door de politie werd weggehaald. Buitelaar parkeerde op 7 mei. toen hij een ballet voorstelling in de Stadsge hoorzaal bezocht, zijn wa gen achter de Bondsspaar bank. voor de uitrit van een garage. Na afloop van de voorstelling was de auto weg. In het kader van de wegsleepregeJing was het voertuig op het politiebureau gezet, waar de Schiedammer de wagen de volgende dag, tegen be taling van ƒ162,50, terug kon halen. Op 24 mei was Buitelaar aanwezig bij de afscbeids- vqo rstelling voor Walther van Ginniken. de vroegere directeur van de Stadsge hoorzaal. Halverwege de voorstelling vroeg presen tator Seth Gaaikenia of de eigenaar van een Saab, die pp dezelfde plek fout ge parkeerd stond, zijn wagen wilde weghalen. Tot hila riteit van de schouwburg bezoekers stond weihou der Bas Goudriaan toen op: het was zijn auto. „tl begrijpt wel dat Ik mij ontzettend nijdig maakte en direct bij thuiskomst de politie Vlaardingen belde en dit verhaal aan de wachtcommandant vertel de. Want waarom heeft deze man een bevoorrech te positie? Waarom moet ik ƒ162,50 betalen om mijn auto terug te krijgen en bovendien nog een proces verbaal?" zo vraagt de Schiedammer zich af. De ïaak zal in een van de volgende vergaderingen van de commissie voor verkeer aan de orde wor den gesteld. Voorzitter van die commissie is overigens diezelfde wethouder, Bas Goudriaan. Schiedam „Hé, hel college antwoordt toch pas morgen avond?", sneerde een raadslid gisteren, toen Jan Simons voor de zoveelste keer interrum peerde, De PvdA-veteraan zat op een bepaald moment zo op zijn praatstoel terwijl ande re sprekers aan het woord wa ren dat het wel leek alsof de routinier al vast-namens het college optrad. Uiteraard betrof hel de kleine linkse partijen, want die laten zich over de financiële ruimte van de gemeente Schiedam heel optimistisch uit, en als ie mand daar niet tegen kan, dan is het Simons wel. In PvdA- kringen geldt hij toch al als de doemdenker bij uitstek, de weerman die alleen donkere wolken ziet. en ook gister avond was hij heel laatdun kend jegens klein links. „Waar haalt u toch die groei vandaan?", vroeg hij bij herha ling aan Rob Hijmans (D'66) en Ulferd Bruseker (CPN). Vooral Hijmans kreeg het er lastig mee. omdat ook wethou der Scheeres Simons bijviel in interrupties. Hijmans liet die vaderlijke bezorgdheid over zich komen en zette onbekom merd zijn betoog voort, Si mons' houding zal onvermijde lijk gevolgen hebben voor de collegevorming. Schiedam Geen. partij, die er gisteravond geen kri tiek op had dat B en W zich niet aan hun financiële taakstelling hebben gehouden en dat zij te weinig in formatie aan de gemeenteraad hebben toegespeeld. Prachtige termen werden ervoor verzonnen. ,,Een te leurstellend testament van dit college", zei de PPR. PvdA-fractieleïder Gé Brou wer overlegt met partijgenoot Ton de Vos {met krant), die een minderheidsstandpunt zou verwoorden. Binnen de fractie is er weer de nodige heisa geweest over De Vos' kritiek. Foto's: Jaap Rozema Horvathweg wordt smaller Schiedam De Horvathweg wordt in de toekomst ver smald. Het Sehiedamse PPR- raadslid Herman Noordegraaf heeft Rotterdam en Schiedam er al voor gewaarschuwd, dat die versmalling er niet toe mag gaan leiden dat meer ver keer zijn weg gaat zoeken door de wijk Schiedam-Oost. Hans Konings polst Jos van der Lugt, welk standpunt deze inneemt over de amendementen van klein links. Van der Lugt zal, ondanks zijn benoeming in het nieuwe fractiebureau van de PvdA, gewoon met zijn oude kameraden meegaan. „Een beleid met een gaatje in je hoofd", zei de CPN. Maai ook diplomatieker werd hel gezegd. „Wij betreuren dat dt raad geen keuzemogelijkheid is voorgelegd", zei Pvd A-lei- der Brouwer. Het werd van alle kanten beaamd. „Het college moet zich doods chamen", werd ook in de wan delgangen van het stadskan toor gezegd. Het linkse blok dat zondagavond de Schie- damse politieke geschiedenis haalde, ging in de kritiek het verst, maar proefde toch enige weerklank bij VVD en CDA Vanavond zal bij de stemming overigens pas blijken hoe alle bezwaren worden gedeeld. En er valt nogal wat te stem men. Gisteravond dienden de diverse partijen in totaal 25 amendementen op de ombui gingsoperatie in, en daarnaast kwamen er nog vijf moties op tafel. Er is een goede kans dat dat vanavond nog meer wordt Bezuinigen VVD-woordvoerder Cor van Tilborg schamperde nogal over een motie, die PvdA en CDA samen indienden, waarin stond dat de bezuinigingen waar het college nu niet toe in slaat is gebleken, uiterlijk in de begroting voor 1983 ver werkt moeten zijn. Blijven ombuigen dus. De VVD'er in terpreteerde het anders: de twee partijen, die nu nog de coalitie vormen, wilden het college de hand boven het hoofd houden omdat anders te duidelijk zou zijn hoezeer het gefaald heeft. „Zij bedoelen natuurlijk, dat het college ge woon veel meer had moeten Vlaardingen Burgemeester Fred van Lier gaat een gesprek regelen tussen de bewoners van de Nieuwe laan en de verantwoordelijke wethouder, Bas Goudri aan. Dat is het resultaat van een onderhoud, dat de be- wone-s gisteren met de burgemeester hadden. „Einde lijk iemand die naar ons wil luisteren", concludeerden de bewoners tevreden. De twee, ambtenaren Jan Does en Wim Terpstra, die voor het gesprek ook aan schoven aan de tafel, gingen op verzoek van de bewoners weer weg voordat zij een woord hadden gezegd. „Wij hadden om een onderhoud met de burgemeester ge vraagd", verklaarde Egbert van Dijk die handelwijze. „Anders was het een veel te emotioneel gesprek gewor den. Die ambtenaren kan de burgemeester altijd nog ho ren." Van Lier heeft aan het ge sprek de voorlopige indruk overgehouden, dat de men sen aan de Nieuwelaan door de gemeente niet voldoende geïnformeerd zijn. Maar tijd om zich echt in de zaak te verdiepen had hij nog niet gehad. Het verhaat van de bewoners was voor hem in elk geval voldoende reden om het besluit tot sloop uit te stellen. De datum waarop het ge sprek gehouden zal worden is nog niet bekend. Burge meester Van Lier zal het daar vandaag in de vergade ring van B en W over heb ben. Vlaardingen Vlaardingen Oost Bedrijven (HVO) en Van Voorden Propeller-reparatiebe drijven uit Zaltbommel gaan vanaf 1 juli sa menwerken op het gebied van reparatie aan scheepsschroeven. De twee bedrijven zullen op het HVO-terrein een gezamelijke onderneming voor het Rijnmondgebied oprichten. De know how zal voornamelijk van Van Voorden ko men. Directeur Blok van HVO spreekt over positie versterking en, door de uitbreiding van het pakket, een betere service aan de klanten. „Wij moesten de schroeven altijd wegsturen. Nu er een reparatiehal bij ons op de werf komt, is dat voor schepen een besparing van zowel geld als tijd. 't Is een beetje uniek ook. Geen enkeie an dere scheepswerf heeft zich er tot nu toe aan gewaagd." De nieuwe onderneming. Van Voorden-VIaar- dingen Oost Propeller Repairsiatian, gaat aan de Vulcaanhaven vaste en verstelbare scheeps schroeven repareren. Van Voorden beschikt over een jarenlange ervaring en de deskundig heid om beschadigde bladen van scheepsschroe ven te repareren, terwijl HVO meer kennis van" zaken heeft op het gebied van verstelbare scheepsschroeven. Daarnaast beschikken zij over een iokatie gelegen aan diep vaarwater. bezuinigen", aldus de Liberaal, die zich ook naderhand krib big uitliet over CDA-woord voerder Aad van Lingeti, die. slordig voorbereid, niet goed uit de verf kwam. Structurele Toch had Van Lingen ook fer me woorden over voor, wat hij noemde, „het hap-snap opsom men van allerlei bezuinigings voorstelletjes, die per stuk niet boven de 5000 gulden uitko men". Van Lingen: „Ja, maar waar ben je dan mee bezig? Ik mis in do hele ombuiging het structurele. Bovendien wordt er op veel punten nauwelijks een toelichting gegeven." Ook Herman Noordegraaf van de PPR verwoordde die in druk: „Het is slikken of stik ken met dit pakket voorstel len. De raad krijgt het als een broedende kip door de strot geworgd." Noordegraaf hekel de „het schijn social isme" van het college, dat met voorstel len is gekomen die juist de kwetsbare groepen treffen, en hij noemde als voorbeelden de woningzoekenden (die leges zouden moeten betalen) en de zelfstandig wonende ouderen (die kans lopen hun warme maaltijden met meer geleverd te krijgen). ,ArmoepoJitiek, Ulferd Bruseker (CPN) noem de de 'armoepolitiek' van het college „nog roomser clan Van Agt". Hij verwoordde een groot deel van de kritiek van klein links, waarna Ton de Vos de procedurele en punts gewijze bezwaren nog eens toelichtte. Het viel op dal deze PvdA'er, die met nog enkelen een minderheid in zijn partij vormt, zeer geringe aandacht uil zijn eigen fractie kreeg. Er waren nogal wat lege stoelen. Nachtwerk Vanavond antwoordt het col lege. dan volgt de tweede ron de, en dan komen nog eens andere agendapunten aan bod. dus het zal wei nachtwerk worden, Alleen al de behande ling van de amendementen zal veel tijd in beslag nemen. Er liggen er drie van de PvdA, ondersteund door andere par tijen, die de kinderboerderij, de warme maaltijden, school zwemmen en museumactivi teiten gehandhaafd willen zien: vijf van het CDA. met bepalingen over privatisering, prepensioneringsbeteid, sport- instuiven en evaluatie van het opbouwwerk: dertien van de VVD, met voornamelijk be trekkelijk kleine wijzigingen in de ombuiging; en vier van verenigd links, betrekking hebbend op de te sombere vooruitzichten van B en W en tal van punten waarop niet be zuinigd zou moeten worden. Een 'verzameiamendement' hierover wordt wellicht van avond in vijftig kleine amen- dementjes verknipt, als dat de kans op aanname vergroot. Schiedam Op een gege ven moment werd het ie laat. Ai de hele avond had het dochtertje van wet houder Scheeres haar bost gedaan om de discussies in de gemeenteraad te vol gen, maar toen het klokje naar elf uur ging neigen, kwant toch de slaap Maar vader was nog niet klaar, die liet alle stort vloeden van kritiek nog over zich heen spoelen. Toch even laten weten dat zij alvast naar bed ging en dan doen kleine kinde ren spontaan dingen die grote mensen niet mogen- Scheeres' dochtertje liep dwars door de kringen der stadsbestuurders heen, voor leken een verboden gebied, en zij gaf vader een briefje. Papa, wij gaan alvast naar huis. Zo kon de wethouder met een ge rust hart verder vergade ren. Vlaardingen De Vlaarding se brandweer is gisteravond druk in de weer geweest. Op drie plaatsen braken brandjes uit. Bij Harco op de George Stef- fensonweg ging een gedeelte van het dak in vlammen op. Door herstelwerkzaamheden begonnen de asfallrollen te smeulen. De schade beloopt circa 75.000 gulden. Een surveillerende agent wist bij Slavenburgs Bank op de Westha venkade een uitbrei ding van een brandje te voor komen. Hij zag rook uit een- raam op de bovenverdieping komen en alarmeerde de brandweer. In de prullenbak was een asbak geleegd. De schade bedraagt 10.000 gulden- .Het personeel op de beneden verdieping werd door de komst van de brandweer vol komen verrast. Later op de avond brak brand uit in een woning op de Ver- kadesingel, waar de bewoner bezig was met laswerk. Vlaardingen - De Vlaarding se sporters pikken het niet. dat de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) het beheer over de sportaccommo daties en de financiën in Vlaardingen kwijl raakt. Vol gende week neemt de Vlaar dingse gemeenteraad hierover een definitieve beslissing. De spoitraad wordt, als het voorstel van het college wordt aangenomen, slechts een advi serend lichaam zonder be voegdheden en daar is een grote meerderheid van dè VRSR tegen. Een motie die het raadsvoorstel afwijst, inge diend door de sectie binnen sporten. werd dan ook met 21 tegen 2 stemmen aangenomen. Alleen sportwethouder Cees Bot (CDA) en Pvd A-raadslid Wim Kwakkelstein stemden tegen de motie. Overigens hadden alle secties binnen dè sportraad al een negatief ad vies ten aanzien van het colle ge-voorstel gegeven. Jan Barendrecht, namens de sectie voetbal, stelde in een emotioneel betoog dat hij zich niet meer beschikbaar stelt voor een raad zonder bevoegd heden. Mocht de geroeente1 raad inderdaad besluiten om de sportraad te 'ontmantelen', dan stapt hij op. Meer over de sportraad op pa gina 13.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1