WATERWEE Harde kritiek op directeur GEWB 'Bent u nog wakker 'Niet alleen mopperen, dat gebeurt al te veel' Nieuwenhiiizen kiest de voorzichtige weg GOP- rapport over energie bedrijf: van energiebedrijf functioneert erg Brouwer maakt het PvdA nog lastiger DE NIEUWKOMERS Jaap Barnouw (VVD): W Competitie-indeling niets nieuws onder de zon Zwijndrecht langs Holy Paul Kooien naar SHO SPORTAGENDA t Vlaardingen De directeur van het GEWB, ir. W.F. Pink- se, krijgt in hel onderzoeks- rapport, dat studenten van de Gemeenschappelijke Oplei- ding Personeelswerk in Den Haag hebber) gemaakt naar aanleiding van het functione- ren van de GEWB, harde kri- tiek te verduren. J'kHet belangrijkste knelpunt bij •*'»de gemeentelijke energie- en ♦'.waterbedrijven wordt ge- vormd door de manier van werken van de staf en de hoofdafdelingsehefs, en de af- 1' delingen planning, uitvoering en controle. Uit het rapport valt echter af te leiden dat vooral de directeur slecht functioneert, als de conclusies van de projectgroep juist zijn. I Weliswaar concluderen de stu- denten in hun rapport dat de GEWB voldoet aan de eisen, l die aan een gemeentelijk nuts- bedrijf worden gesteld, maar toch wordt er op belangrijke onderdelen hevige kritiek ge- uit. I Kwart Zoals we gisteren ai meldden blijkt vooral de staf van het I nutsbedrijf slecht te draaien. De directeur van de GEWB, ir. ^tfPJSrapporr: r"(SPjoothnbomcUr Gehrfi Uit de onze krant van gisteren. W.F. Pinkse, is veelvuldig af wezig, omdat hij naast zijn normale werk nog tal van an dere taken moet vervullen, zo als het vertegenwoordigen van het bedrijf in organisaties als de VEGIN, de VEEN, de VE- WIN en dergelijke, Pinkse is hiermee een kwart van zijn werktijd kwijt. De directeur van het bedrijf krijgt in het rapport echter nog veel meer kritiek op zijn bureau gescho ven. Hij zou bij de beleidsvor ming op langere termijn te weinig zijn hoofdafdeling schefs inschakelen, hetgeen voor die functionarissen demo tiverend werkt. De samenwer king wordt hierdoor op nega tieve wijze beïnvloed. Ook is er binnen de staf een groot verschil in 'rolopvatting'. „De directeur laat de hoofdaf delingschefs een grote mate van zelfstandigheid, doch heeft deze rolopvatting niet geëxpliceerd. De bij hem be rustende formele verantwoor delijkheid werkt in dit geval complicerend. Daarentegen verwachten de hoofdafdeling schefs meer sturing van de di recteur en zij verklaren de ge laten zelfstandigheid als be sluiteloosheid en gebrek aan interesse." In de persoonlijke sfeer zijn de relaties door diverse inciden ten en opvattingen verslech terd. Er is gebrek aan vertrou wen en wederzijds respect, al dus de uitkomsten van het on derzoek. Veel kritiek is er ook op de manier, waarop de stafverga dering verloopt. Dat is veelal een 'ongestructureerde discus sie', waarbij weinig onderwer pen aan de orde komen die van belang zijn. „De onderlin ge bejegening heeft niet altijd het karakter van opbouwende kritiek", merkt de project groep fijntjes op. De groep ad viseert in haar rapport, om van buiten het bedrijf een nieuwe functionaris aan te trekken, die boven de hoofdaf delingschefs moet worden ge plaatst en die bevoegdheden ten aanzien van de dagelijkse leiding van de GEWB en de beleidsvorming moet hebben. In feite adviseren de onder zoekers daarmee, de huidige directeur voor een belangrijk deel buiten spel ie zetten, ook al zou hij in zijn functie ge handhaafd kunnen blijven. Ook bij de afdelingen plan ning, uitvoering en controle mankeert heel wat in de dage lijkse gang van zaken, zo wordt in het rapport gesteld. Ook daar is het belangrijkste probleem het ontbreken van goede communicatie en „de cultuur, die in de gehele GEWB-organisatie bestaat op het gebied van leidinggeven en communicatie". Tekenin gen die op de afdeling plan ning worden gemaakt worden dikwijls niet gevolgd, omdat de informatie op de tekenin gen niet juist is, of omdat de uitvoerders meer praktische oplossingen vinden dan op de tekening staan aangegeven; bij het maken van plannen wordt geen gebruik gemaakt van kennis, die bij andere afdelin gen aanwezig is; in de uitvoe ring is er geen centraal punt. dat de activiteiten coördineert: de bevoorrading van materia len laat dikwijls te wensen over, zodat soms met andere materialen gewerkt moet wor den dan was gepland. En zo zijn er nog veel meer punten van kritiek, die in het rapport naar voren worden gebracht. Directeur Pinkse kon gisteren niet om commentaar worden gevraagd naar aanleiding van de kritiek, die op het functio neren van het bedrijf is geuit. Hij is een paar dagen afwezig. Gemeenteraad trekt derde avond voor ombuiging uit Schiedam Om zichzelf nog wat nachtrust te gunnen heeft de Schicdamse gemeenteraad gis teravond besloten toch maar gebruik te maken van een niet geplande reserve-avond. Het was al ver na elven, toen burgemeester Te Loo met dat voorstel kwam. Vanavond om acht uur zal het stadsbestuur zodoende zijn tanden zetten in een kluif, die pakweg 65 amendementjes en nog een paar moties groot is geworden. „Het lijkt de Tweede Kamer wel", ïeiden amb tenaren over de kolossale hoeveelheid puntjes. Even vreesde burgemeester Te Loo een krui- wagen nodig te hebben voor alle kopietjes. Alleen al de stemming over al de wijzigings voorstellen zal volgens kenners zo'n anderhalf uur in beslag nemen. Gezien de zeer verschil lende aard van al die punten kan het nog van belang zijn om te kijken hoe de stemverhoudin gen per punt liggen. Wat vanavond te gebeuren staat doet daarom denken aan de college-onderhandelingen van vier jaar geleden. Toen konden de partijen 'plussen' en 'minnen' op het PvdA-program en wie de meeste plusjes als bruidsschat bracht, die zou de PvdA huwen. Het werd het CDA. gister avond tegen een dreigende echtscheiding aan gevaren. De meeste amendementen, uit deze hoek af komstig, zullen dan ook stranden. Onmogelijk De kritiek op de 'informatievrees' van B en W bleef onverminderd. Toen Scheeres zich pro beerde te verdedigen met het argument, dat de raadsleden onmogelijk alle informatie op tafel konden krijgen, nam de op dreef zijnde VVD'er Cor van Tilborg daar geen genoegen mee. „Overleg geweest? Discussie? Hoe komt het dan, dat ik mij als raadslid nog zo opwind over alles wat ik niet weet en niet te horen krijg? Moet ik dan maar zeggen, nou goed, college, het zal wel en basta?" Op de klippen De avond verliep zo mild, voordat het huwelijk op de klippen liep. Menige lastige vraag ontwij kend ging wethouder voor financien en econo mie Reinier Scheeres op de beantwoording over, waarna met name VVD en klein links nu minder uitbundig dan maandag zich in de herkansing stortten. Het bleek wel, dat geen van de drie grote partijen enig geloof hechtte aan het financieel optimisme van klein links. Voortijdig Belangwekkend item vormde ook het Passage theater, opnieuw. Herman Noordegraaf (PPR) kon niet begrijpen dat het CDA zijn motie niet steunde over het onderzoek naar mogelijkhe den om het ontslagen bioscooppersoneel te her plaatsen. Tot Noordegraafs stomme verbazing zei CDA'er Van Lingen dat de Passage-ontsla gen los van de ombuigingsoperatie stonden en dat hij er daarom niet op inging, ondanks dat Van Lingen vond dat er in de ontslagprocedure wel iets mis zat. Noordegraaf: „Bent u nog wak ker? Die ontslagen zijn een voortijdig uitvloei sel van de ombuiging, zégt u daar niets van?" CPN'er Ulferd Bruseker kondigde aan dat wet houder Scheeres vandaag ongelijk zal krijgen, omdat een hoogst actuele circulaire van bin nenlandse zaken, die vanmiddag op de post gaat, zal spreken van een volume-accrès van plus 0,4 procent. „Toename dus van de gemeen- tefinanciën". zei Bruseker, betogend dat de ne gatieve vooruitzichten van Scheeres onterecht zijn. Schiedam Als de fractiebureaus van PvdA en CDA vanavond in de Schiedamse gemeenteraad dronken aan treden, is dat de schuld van Piet Roosen. De CDA'er zou rode wijn meenemen naar het spoedberaad, dat om ze ven uur vanavond plaatsvindt. De christen-democraten hebben in volle paniek een ver- zoeningsgesprek met PvdA-leider Gé Brouwer proberen te regelen. Zij gaan alles op alles zetten om geen roet in hun eigen eten te gooien voor de naderende onderhande lingen over een nieuw college van B en W. Want wat is de clou? Het CDA ligt echt niet wakker van Brouwers boze bui. „Things can happen." Maar als die donderwolkjes van toorn lang mochten blijven hangen, dan gaat het er voor het CDA vervelend uitzien. Brou wer heeft de deur naar het CDA niet eens op een kier laten staan, maar keihard dichtgesmeten. Het zal de door Kor Kegel CDA'ers nog meevallen, dat Brouwer niet zijn hele partij achter zich heeft. De scheuring tussen PvdA en CDA is, kortom, nog geen voldongen feit. Maar hoe druk is er gisteravond, vannacht en vanoch tend alweer niet over gesproken in de Schiedamse poli tiek. Als de verwijdering tussen PvdA en CDA wèl defi nitief mocht zijn, hoe zet dat dan alle mogelijkheden voor een nieuw college van B en W niet op de tocht? Voortzetting van de huidige coalitie van PvdA/CDA is dan allereerst uit den boze. Maar ook het onwrikbare 2:l:l-voorstel van VVD en CDA is dan uit de wereld ge holpen, tenzij de liberalen in plaats van CDA'er Aad van Lingen een andere partij op één van de vier zetels willen zien. Juist Brouwers uitval naar het CDA heeft het de socialis ten nog moeilijker gemaakt in de college-onderhandelin gen, die overigens nog steeds niet op volle gang zijn ge komen. CDA en VVD hebben elkaar beloofd aan de ze telverdeling van 2:1:1 vast te houden, met daarnaast de afspraak dat zij elkaar niet boos zullen aankijken als één van de twee er een 2:2-college uit weet te slepen. Maar die gigantische concessie zal de PvdA nooit doen. Toch zijn de socialisten ook gisteravond weer nog geen stap dichterbij klein links gekomen. De verschillende inzich ten in het ombuigingstoernooi zetten ook de vorming van een links programcollege op de tocht. In september treden er vele nieuwe gezich ten aan in de gemeenteraden van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. In Vlaardingen zijn het er voor de VVD maar liefst zes, Jaap Barnouw is een van die liberalen. Vlaardingen „Een gemeenteraadsvergadering die tot 's nachts kwart over een duurt. Dan denk ik: nou, nou jongens. Ik hoop dat ik dat niet hoef mee te maken. Elke vergadering die langer dan twee uur duurt vind ik een aanslag op het uithoudings vermogen. Zelf leid ik heel wat vergaderingen en mijn stelregel is: na twee uur moetje een fikse pau ze nemen. Ik vraag me af of je na zoveel uur nog wel in staat bent zaken goed op te nemen." Voortdurend komt in het gesprek met Jaap Bar nouw, een van de zes nieuwkomers van de VVD- fractie in de Vlaardingse gemeenteraad, zijn functie in het bedrijfsleven naar voren. Efficiency is daar bij vaak het sleutelwoord. „Neem nou de onderhan delingen over de college vorming. Als van tevoren afspraken waren gemaakt over de hoofdstuk-inde ling van de programma's, dan zou dat toch veel ef ficiënter kunnen. Nu wordt er nodeloos tijd besteed aan gezoek in die programmaboekjes," Voegt er on middellijk aan toe: „Misschien kun je dat beter niet schrijven. Want er zal wel gedacht worden: daar heb je weer zo'n nieuweling die het beter denkt te weten." Uitwijding Jaap Barnouw is hoofd van de afdeling personeels- en algemene zaken van de centrale automatisering van Unilever in Nederland. Hij geeft aan het begin van het onderhoud in zijn kamer op het Rotterdam se hoofdkantoor van de multi-national ongevraagd «en uitwijding over zijn loopbaan („Bij Unilever was ik een van de werkers van het eerste uur met computers"). Vanaf zijn zeventiende zit de nu vijf tigjarige Barnouw al bij het concern. Studeerde naast zijn werk onder meer bedrijfseconomie aan Jaap Barnouw: veel zaken te ver doorgeschoten. de toenmalige Nederlandse Economische Hoge school in Rotterdam. Hoewel de politieke interesse er wel degelijk was kwam Barnouw toen niet aan actieve politiek toe. „Dertien jaar avondstudie, dat neemt je wel aardig beet. Maar als bedrijfseconoom was ik natuurlijk wel geïnteresseerd in het econo mische reilen en zeilen van de staat." Een jaar of vijf geleden nam hij het besluit zich ac tiever met politiek te gaan bemoeien. „Ik vond dat ik niet alleen moest mopperen. Dat gebeurt toch al te veel. Er zijn maar weinig mensen die een bijdra ge leveren. Ik vind sowieso dat er te weinig men- 1) ff sen betrokken zijn bij de politiek. Er is maar een klein deel lid van een partij en misschien tien pro cent van die leden komt maar op vergaderingen." Uitstraling „Een partijlid heeft een uitstralingseffect op zijn omgeving. Wanneer je bijvoorbeeld voor de verkie zingen een affiche op je raam plakt dan heeft dat tot gevolg dat je wordt aangesproken over politieke zaken. Twee jaar geleden heb ik ook in het VVD- blad geschreven dat we meer leden moeten zien te krijgen. Je krijgt dan financieel meer armslag, maar vooral die uitstraling vind ik belangrijk." Jaap Barnouw is geboren Schiedammer, maar woont sinds zijn huwelijk („Wanneer was dat ook al weer?") in 1959 in Vlaardingen. Momenteel be woont hij een vrij huis in de Drevenbuurt. In de afgelopen vijf jaar heeft hij steeds meer interesse gekregen voor het gebeuren in de VVD. „Je maakt hier en daar eens een opmerking en dat blijkt dan aan te slaan. Vooral over de financiën, hè. En zo ben ik er geleidelijk aan ingerold." Moeite heeft het Barnouw indertijd zeker niet ge kost om een politieke keuze te maken. Ais man uit het bedrijfsleven bedeelt hij aan de overheid slechts een aanvullende taak toe. Ook op andere terreinen is hij die mening toegedaan, maar in het gesprek komt hij meerdere malen bij het bedrijfsleven te rug. Als het woord werkloosheid valt, stelt hij ook onomwonden dat de oplossing van het bedrijfsleven moet komen. „De overheid moet alleen daar ingrij pen waar het nodig is om excessen te voorkomen. Er moet aanvullend beleid komen wanneer het uit de rails dreigt te lopen." „Primair dient de overheid een complementajr be leid te voeren. Ik vind het fout om te zeggen: dat en dat moet de overheid doen en we laten de teu gels wel weer vieren wanneer het fout blijkt te gaan. Veel zaken zijn naar mijn mening te ver doorgeschoten. Zo heeft tegenwoordig iedereen vanaf achttien jaar recht op een woning. Ik vind &$t die jongeren eerst maar eens een inkomen moe ten verwerven om zo'n woning te kunnen betalen." Rotterdams Nieuwsblad 30 juni Jack Lammere...Weinig er varing in derde klasse'... Fer Groerteweg...'Leuke, pittige klasse'... Wim van der Zwart..."Veel» clubs van een gelijk niveau'... J Vlaardingen Woorden van tevredenheid, met slechts sporadisch een morrende on dertoon, kunnen opgetekend worden uit de monden van de verschillende oefenmees- ters en bestuursleden, nu de KNVB de nieuwe competi tie-indeling heeft gepubli ceerd. Een voorspelbaar ge heel trouwens, dat in grote lijnen overeenkomsten ver toont met de samensmeltin gen die in het verleden de massa al dan niet in beroe ring en verroering brachten. En dat slechts op lager ni veau (derde en vierde klasse) daadwerkelijke verschuivin gen teweeg bracht. Want eigenlijk is het ieder sei zoen hetzelfde, heeft de ene vereniging wel het geluk dat de geuite voorkeur van bonds- wege wordt gehonoreerd, lacht bij een andere club de pen ningmeester stiekem in zijn vuistje, omdat hij veel derbies afleest en dus ook grotere re cettes en kantine-opbrengsten verwacht, maar is de klok mei geen mogelijkheid terug te draaien. En resteert eenieder slechts de oprechte hoop. nu eindelijk eens bovenin een duit in het zakje te kunnen doen. Neem bijvoorbeeld Fer Groe- neweg. de per traditie met een voorzichtige woordkeus geze gende oefenmeester van het Maassluiser Excelsior, die zo waar een vorm van emotie ten toon spreidt. „Een hele leuke, aantrekkelijke, pittige afde ling", meent de hoofdonder wijzer, die Excelsior terug bracht naar de tweede klasse. „Een afdeling waarin volgens mij goed voetbal de hoofdscho tel is. Het wordt vanaf het be gin een veeleisend seizoen. Alle clubs zullen wel hopen bij die eerste drie te komen. En wij, wij willen ons gewoon handhaven en de punten mee pakken". Jan van der Velden...'Weer een sterke competitie'... zijn", vindt Van Rooij, die in de komende jaargang wordt geconfronteerd met 2ijn oude werkgever MVV27. Allerminst tevreden is echter weer Gertie Baas. DVO'32 mag weliswaar debuteren op het KNVB-platform. de erva ren Baas heeft genoeg kennis overgehouden van de vierde klasse uit zijn Sunlight-tijd om te weten dat het zeker geen makkie wordt. „Een rotafde- ling", zegt hij eerlijk. „Weer naar de eilanden, weer tegen die boerenploegen. Ik dacht dal we er nu van af waren. We hadden dc Haagse afdeling aangevraagd, maar daar storen ze zich kennelijk niet aan. Voor mij zijn het allemaal be kende clubs, al blijft hel na tuurlijk afwachten". Spanning Dick van der Eist, de secreta ris van Satelliet die nog altijd een flink brokje wrok koestert jegens de KNVB: „Wel lekker hoor, zo'n afdeling met al die door Donald Bax Voorzichtig „Ik waag me aan geen enkele voorspelling meer", wenst Zwaluw en-train er Cor Nie- wenhutzen uiterst voorzichtig te zijn. „De competitie is lang en ik weet niet hoe dc KNVB dit seizoen wikt en beschikt", kan hij niet nalaten nog even beschuldigend te verwijzen naar de arbeidsintensieve slot fase, dte Zwaluwen vorig sei zoen moest afwerken en de Vlaardingers bijna opbrak. „Iedereen denkt nu te weten hoe Zwaluwen speelt. Dat is goed zo. Ik zal het nu een heel stuk rustiger doen, maar ik blijf een optimist", lijkt Nieu- wenhuïzen eieren voor zijn geld te hebben gekozen. Cor van Rooij. die in zijn eers te Hoekse seizoen de gelijkna mige Boys dan toch in de der de klasse loodste, zit van en thousiasme op het puntje van zijn stoel. „Bijna allemaal clubs uit deze regio, alleen Heinen- oord en Ter Leede vallen daar een beetje buiten. Ik geloof dat het voor ons een ideale poule is. Veel derbies en bijna-der- bies, waarin we vorig seizoen hebben bewezen goed uit de voeten te kunnen. Dat zou nu weer een voordeel kunnen Vlaardingse clubs. Een goeie zaak voor de penningmeester. Het zou leuk zijn om nu eens de spanning mee te kunnen maken van het bovenin mee draaien. Het fijnste is het na tuurlijk als we over een paar maanden dc nieuwbouw klaar hebben en we promoveren daarna naar de derde klasse. En het moet kunnen. We heb ben er zoveel nieuwe, goeie spelers bij gekregen". Ger Pijl, die met HVO dit sei zoen de nodige verre reizen in hel vooruitziet heeft, kent geen enkele ploeg in die ge combineerde Dordts/Gonn- chemse vierde klasse. „Dat kan een voordeel zijn", meent de Vlaardingse trainer. „Het zit er dik in dat we vanaf het begin de punten moeten pak ken. Dat is in de vierde klasse altijd zo, als je tenminste met in de problemen wilt komen. Ik hoop dat het afgelopen sei zoen voor iedereen een lesje is geweest". Ronduit teleurgesteld zijn Jan Postema en Wim van der Zwart, de 'technische directeu ren' van respectievelijk F*ortu- na en VFC, Beide zondagclubs hadden gevraagd om in de 'Haagse* tweede klasse te wor- Zwijndrecht CA-Zwijn- drecht heeft zich gisteravond op Bakestein ten koste van Vlaardingen Holy (8-5 winst) hersteld van de uitglijder te gen Tilburg. De Zwijndrechtse honkbal-winst houdt automa tisch in, dat de Vlaardingers. evenmin als afgelopen zondag tegen Wassenaar, geen potten konden breken. De formatie van coach Dick Lamel staat derhalve zes punten achter op de lijstaanvoerder. CA-Zwijndrecht, dat kort voor de wedstrijd werper Peter Verschure onverwacht af zag haken, nam met de 4I-jarige Rudy Dom op de heuvel, via De Wit en Dom een 2-1 voor sprong. Deze werd echter door Willem Pijpers teniet gedaan. Daarna kregen de Viaardin- gers niet vee! vat meer op de worpen van Dom (2-4-9-2), die zich aan het einde van de rit tevens de beste Zwijnd rechtse slagman mocht noemen. Ad Bruinekool, later als pit cher afgelost door Gerard Droog, die deze taak op zijn beurt weer overdroeg aan Jan Lugthart (gezamenlijke cijfers 6-7-10-3), moest het team van trainer/coach Ton Steenbrug- gen dan ook een 5-2 voor sprong toestaan. Nadat CA- Zwijndrechl via Gerard Schenk en Theo Wiekeraad eerst nog profiteerde van twee doorgeschoten ballen en Ge rard Wapperon nog enkele da den namens Holy stelde, be sliste Rignald Marie het niet onaardige honkbalduel in de laatste slagbeurt via een schit terende homerun definitief - Oud-Beijerland Paul Kooi en, die het afgelopen seizoen bij eerste divisieclub SVV on der contract stond maar geen nieuwe verbintenis meer kreeg aangeboden, speelt het komend seizoen voor zaterdag tweedeklasser SHO. De donkere aanvaller, die in het verleden meerdere malen voor het West II-distrietsteam uitkwam, droeg eerder het shirt van het ter ziele gegahe FC Vlaardingen, DRL en het Capelse Zwervers. Woensdag 30 juni: Tennis: B-, C- en D-toernooi van TSF Schiedam. Donderdag 1 juli: Tennis: B-, C- en D-toernooï van TSF Schiedam. Vrijdag 2 juli: Tennis: B-, ti en D-toernooi van TSF Schie dam; Softbal: 19.G0 Eurostars- Vlaardingen Holy (b). den ondergebracht, maar krij gen toch met Rotterdamse en Dordtse opponenten te maken. j „Maar ja. niets is ideaal", slikt Postema de eerste teleurstel- ling weg. „Ik geloof dat Fortu- na nu wel aan de tweede klas se is gewend. Het is harder, sneller dan de derde klasse, waarin het voor ons zo gemak kelijk ging". Gelijk niveau „Veel clubs van een gelijk ni veau". zijn de globale indruk ken van de Hagenaar Van der Zwart, d:e uiteraard niet zo goed op de hoogte is van deze parallel-klasse. „Ik ken er niet één erg goed. Ik bbjf het op recht jammer vinden dat we niet in dc Haagse regio zitten. Daar heb je altijd ontzettend veel derbies, waarvan je als buitenstaander goed kunt pro fiteren", hoopt de nadrukke lijk van zijn kwaliteiten over tuigde Van der Zwart, zoais hij ook hoopt van blessures (Har ry Schuiten) en schorsingen (Hans Jansen) verschoond tc blijven. Voor Hermes-trainer'Jan van der Velden werd eigenlijk al leen de vraag welke Leidsc eersteklasser overgeheveld zou worden naar het district West I. „Dat is dus Lugdunum ge worden". aldus de bonkige Schiedammer, die inmiddels naar het zonnige Spanje is af gereisd voor een (voetbal) va kantie. „Het is weer een sterke competitie. CVV is nu weg, maar daarvoor zijn De Mus- sehen en Neplunus teruggeko men. Het blijft doodzonde dat er maar één kan promoveren". Van de derdeklassers is Schie dam de enige uit deze regio die vanuit Zeist naar de Haagse dreven wordt gedirigeerd. „Mij zegt het nooit veel", is de menmg van trainer Jack Lam- mers, die Schiedam na de de gradatie on middel! ijk terug leidde. „Ik kan bij God niet zeggen wie kampioen wordt. Schipluiden draait al jaren goed mee. EBOH heeft een goeie ploeg, maar wat moet ik er verder van zeggen. Boven dien heb ik zelf ook weinig er varing in de dorde klasse". Ontevreden Resteren RKWIK en FCN'GG die door de promotie van Schiedam en de degradape van Ursus en SFC naar de af deling Rotterdam de Vladr- dingsc en Schiedamse eer «m de vierde klasse hoog mogen houden. Bij FC Nieuwland was in ieder geval voorzitter Peter Friedericb totaal niet te spreken over de vierde klasse G. waarin zijn club nu is ge plaatst. „Een rot afdeling en dat meen ik uit de grond van m'n hart. We hadden om de afdeling van vorig jaar ge vraagd of anders zo veel mo gelijk in de buurt van Rotter dam. maar nu sturen zc ons half Zuid-Holland door. Daar ben je lekker mee..."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3