12 WATERWEG 'Dit vak, dat kan je niet uit boeken halen" 'Och, mij maakt zo'n bord niet uit' BE RAG TWEEDEHANDS AUTO'S STEEDS GOEDKOPER. GOED OM TE WETEN. jac.de groot j DAGTOCHTEN Met ons kunt ua Arie Edelenhos: ruim veertig jaar veilingafslager Leuke dingen meegemaakt Geen enkele...9 9Ligt daar niemand wakker vant hoofd administratie (m/v) If/WFT WW» ï>W eclrte opruiming bijDERAC SPORT? MET DEKRAKT OP DE ERETRIBUNE. reisburo BillitonlaanlO Vlaardingen 010-348677* Boek nu een grandioze dagtocht 50.00 35.00 40.50 48.00 18.50 59.50 40.00 59.50 35.00 45.00 50.00 35.00 40.50 51.50 48.00 18.50 59.50 58.50 40.00 35.00 35.00 Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 2 juh 1962 RW Schiedam „Nummer vijfhonderdzeventien; een eike houten kast. Driehonderd... Nee? Tweehonderd gulden dan maar... Nog niemand. Ja, u wilt het zeker voor niets hebben, hè". De kast gaat onder zijn hamer door. Arie Edelenbos, Rotterdamse veilingmeester in Schie- dam, hoort de bieders aan, laat rustig bod op bod vol gen en weet even later de kast alsnog voor een aardig prijsje aan de man brengen. „Tweehonderd gulden voor een schildersezel. Voor welke ezel? Oh, voor die ezel. En dan dit, een slaapkamerameubelement. Daar ligt niemand wakker van?" Veilinggebouw Kruyne Jon- ker in Schiedam - untek om zijn afslagveiling de grote, hoge ruimte staat volgepropt met ijskasten, een pianola, spiegels, tafels en stoelen, ka- - chels, schilderijen, een trap- naaimachine. Afslager Arie Edelenbos, bijna zeventig, prijst vlotjes en met elan de koopwaar aan. En dat een paar skies doorgaat voor surf planken, ach. een zeurpiet die daar op let Hij heerst met de hamer in de hand. ..Een kastje met tafel. Hier. twee stoelen. Tilt u ze even op". De menigte koopt al vraag je je soms af wat ze er mee moeten. En wanneer het koperspubliek opnieuw een tikkie rumoerig wordt grijpt de afslager in: „Ja mensen, zo gaat het niet langer. Wat ko men we nou eigenlijk doen? Kletsen of kopen. Volgende keer kom ik niet meer, hoor. Dit is niet vol te houden, zeg". Vlekkeloos De mensen grinniken. Ze ken nen 'm én zijn manier van doen. Maar toch... „Volgende keer kom ik niet meer", en Edelenbos maakt dit keer geen geintje. Vandaag, na ruim veertig jaar als veilingmeester te hebben gefungeerd, han teert hij voor het laatst zijn ha mer. ,.Zo stond hel m mijn contract", zegt hij. „Tot zeven tigjaar en niet langer. Jammer vindt hij het echter wel. „Voor mij had het niet gehoeven. Maar ja, op een gegeven mo ment moet je ook eens plaats maken voor een jonger ie mand, niet?" Meer dan veertig dienstjaren waarvan zeventien in Schiedam bij het Rotter damse Notarishuis heeft hij er opzitten. Vanaf zijn 63-ste als freelancer <„Maar dat weet niemand"), zoals hij het zelf noemt. „De mensen vragen me wel eens", reageert Edelenbos, „wat heb je in die tijd nou voor Leuke dingen meege maakt. Geen enkele. Het is al lemaal vlekkeloos verlopen. ..Wat komen we nou eigenlijk doen. Kopen of kletsen..,?" Zoals het hoort. Er is nooit iets voorgevallen". Begonnen op zijn achttiende Voorstel voor eén adviessnelheid in Midden-Delfland Midden-Delfland „Of hier te hard wordt gereden? Soms wel ja. Wij hebben niet zo'n last van die auto's. Je bent er aan gewend om goed uit te^kij- ken. Maar voor de fietsers, ja, die hebben er soms wel hinder f van." De bewoners van Midden- Delfland zijn niet onder de in druk van het nieuwe voorstel - van de provincie om op alle wegen in het gebied een ad- vies-snelheid in te stellen van veertig kilometer per uur. „Op de smallere stukken, daar wordt toch al niet zo heel hard gereden. Het gaat om enkele weggedeelten in Midden-Delf land, waar je misschien iets harder kan. Maar daar helpt een adviessnelheid, waar geen enkele bindende werking van uit gaat, ook niet zo veel". Midden-Delfland is een groot woord. In de praktijk rest niet meer dan een relatief kleine - strook groen tussen Schiedam, Vlaardingen en Delft. Aan de ene kant Tanthof, aan de an dere kant Holy-noord en Woudhoek-noord. Tegen de laatste nieuwbouwwijk Is nog fel gevochten door de natuur liefhebbers, maar ook dat mocht niet balen. De groenstrook wordt door sneden door de Harre we- g/Abtswoude en de Zoute- veenseweg naar Schipluiden. Eerder heeft de provincie voorgesteld, om de doorgang in de spitsuren af te sluiten, maar de gemeenten Vlaardin gen en Schipluiden hebben daar met enkele andere be trokkenen bij de Raad van State tegen geprotesteerd. Bang, dat het verkeer massaal over de Rijksstraatweg en de Zouteveensweg zou gaan rij den. Beide wegen zijn daar niet op berekend. Het nieuwe voorstel van de proviqcie is nu, om een ad viessnelheid aan te geven van veertig kilometer per uur. Een voorstel, dat eerst nog moet worden bekrachtigd door de minister. Afhankelijk van de snelheid van de ambtelijke molens kan invoering van die adviessnelheid nog wel één tot drie jaar duren. „Een adviessnelheid, daar heb je niets aan", menen de man nen van de rijkspolitie in Schipluiden. „Daar gaat geen enkele preventieve werking van uit. Over de Zouteveens- weg hebben wij nooit klach ten, dat er te hard wordt gere den, Dat kan ook niet, want de weg leent er zich helemaal niet voor. Om elkaar te passe ren moet je al blijven wachten op je tegenligger." Radarcontrole Deze ervaring wordt ook ge staafd door de praktische waarnemingen. „We rijden er vrij vaak, maar we zien nooit mensen die er te hard rijden. Een jpdareontróle hebben we^' slag of opbod worden bepaald, zijn soms pittig hoog. Een oude trapleer verandert voor 34 piek van eigenaar. De reactie van een vrouw, wanneer man lief zich juist een kastje heeft toegeëigend, spreekt boekde len: „Het is nooit weg. Jaap, maar ehhb..." en ze haalt mee warig haar schouders op. „De meeste mensen", vindt Arie Edelenbos, die zich bij tijd en wijle als bieder niet on betuigd laat en soms aardige stukjes kristal op de kop weet te tikken, „zijn niet echt prijs bewust. Het geld dat ze voor sommige dingen uitgeven. Hadden ze net zo goed iets nieuws kunnen kopen, denk ik wel eens. Ze houden er ook geen rekening mee, dat er nog eens vijfentwintig procent bo ven op komt. En dan valt het later tegen. 3s het van: moet ik zoveel betalen...?" als jongste bediende in een verkooplokaal van de Een dracht, is hij uitgegroeid tot een bekend afslager en taxa teur. „Toen heeft het me ge- door Cock Rijneveen Foto Jaap Rozema pakt Maar het is geen vak dat je kan kiezen, hè. Als je van school komt, is het met zo ik word veilingafslager, 't j gewoon stom geluk geweest Zoiets als dit kan je echt uit de boeken halen. Moet] de toppen van je vingers ten". 'De schoolmeester7 Hij praat op dezelfde toon ah tijdens veilmguren. Prettig naar te luisteren en toch i een zeker gezag. Arte Edelen bos, terwijl hij een laatste haj van een broodje ham dooi slikt: „Je moet met je stem kunnen spelen. De spanning een beetje opvoeren. Als j< steeds op dezelfde toon praat wordt het allemaal zo saai. moet minstens zorgen, dal mensen niet in slaap vallen". En met nadruk: „Ik ben ooi 'de schoolmeester' genoemd' Hij mept een keer of wat me zijn hamer op het bureau. „AL het stil moet zijn... sla ik zi met mijn hamer. En dan is he stil, hoor. Kan je een speld ho ren vallen". Veilingen van huizen, kunst inboedels hij heeft het alle maal gedaan, zowel in Schie dam als Rotterdam. „Dat klei ne spul, dat zijn de leukste dingen om te doen. Servies goed en dergelijke. Sta je mid den tussen de mensen, 't Ver kopen van meubilair bijvoor beeld verloopt veel rommeli ger; erg luidruchtig ook. Dt mensen kunnen amper zien wat er wordt geboden". Dat zou je zo nu en dan wel zeggen. De prijzen die per af- Stichting 1 Woonhaghe I Zoete rmeer. De Stichting Woonhaghe heeft het beheer en exploitatie van woningbouwcomplexen. In het kader van een verdere uitbouw van de organisatie is de funktie vakant van Doel van de funktie: Het ontwikketen en realiseren van een optimaal admlnistratief-organisatorlsch kader voer besturing van de uitvoerende taken {informatie, begroting) en bewaking van de financiële positie van de stichting. Funktle-informalie: - het inrichten en bijstellen van de administratieve organisatie, w.o. huuradministratie - administratieve afwerking rechtspositionele zaken, controle werkzaamheden, archivering - de opstelling en bewaking van de jaarbegroting - hel (doen) opstellen van de jaarrekening en Ifquldlteitsbegrotingen - de opstelling van financiële berekeningen terzake van verbouwlngsprojekten - het (doen) uitvoeren van de salarisadministratie Aan kandidaten die deze funktie ambiëren, stelt het bestuur de volgende eisen: - in het bezit van diploma SPD I en II of daaraan gelijkwaardige opleiding - ervaring in een soortgelijke funktie Hoofd van de Administratie is rechtstreeks onder de direkteur geplaatst. Hïj/zJj moet In staat 2i)n de direkteur bij diens afwezigheid te vervangen. Salarisgrenzen van 3.397.- tot ƒ4.644.- per maand, afhankelijk van ervaring en leef tijd. Een uitloop tot 5.128.- per meand behoort, afhankelijk van de verdere ontwik keling van de organisatie, tol de mogelijkheden. Een 35-urige werkweek kan worden overwogen. Nadere informatie over deze funktie kan worden verkregen bij de eerste penning meester, de heer D. K. Smit. tel. 079-164577 (na 18.00 uur). Sollicitaties gelieve men binnen 14 dagen te zenden aan de secretaris van het be gluur Ysn de Stichting Woonhaghe. p/a mevr. H. M. Janse-Qlonk, Zagwaartsswag 61, 2727 PA Zoetermeer. De Harreweg. Rechts boven ligt Schiedam: straks op alle wegen een adviessnelheid? Luchtfoto René Oudshoorn. er ook wel eens gehouden, maar die levert helemaal mets op. Ook de ongevallenstatis tiek van het afgelopen jaar meldt slechts een aantal klei nigheden. Van de acht schade gevallen werden er twee ver oorzaakt bij het verlaten van een uitrit en in een geval was er sprake van een kop-staart botsing." ,„öp de Rijkstraatweg in door Frank Gevers Schipluiden is dat anders, Daar wordt erg veel te hard gereden. Bij een anderhalf uur durende controle in de afgelo pen week werden achtentwin tig processen-verbaal opge maakt. De snelheden varieer den van 75 tot 96 kilometer per uur. Dezelfde middag heb ben we ook nog op het begin van de Woudseweg gestaan en daar was het helemaal raak. Dat is nota bene nog binnen de bebouwde kom van .Den Hoorn, maar er werden snel heden gemeten tot 86 kilome ter per uur. In een uur tijd werden negentig overtreders betrapt." Rampzalig Ook de rijkspolitie verwacht, dat de afsluiting van de Schie- weg en Harreweg/Abtswoude, zoals die eerder is voorgestel^; rampzalige gevolgen zal heb ben voor het verkeer over de Zouteveenseweg en Rijks straatweg- „Aan een advies- snelheid heb je m ieder geval mets. Wanneer wij van me ning zijn, dat iemand te hard rijdt, bestaat er wel een alge meen wetsartikel waarop je zo'n automobilist kunt aanpak ken. In de wet staat namelijk, dat iedereen zich zodanig dient te gedragen, dat de vei ligheid van andere weggebrui kers niet in gevaar komt. Dat betekent, dat de bestuurder zijn njgedrag moei aanpassen aan de weg en de weersom standigheden en dat hij moet kunnen stoppen binnen de af stand waarover de weg vrij is en te overzien." „In het algemeen zijn het wel de goede rijders, die gebruik maken van de wegen door Midden-Delfland", meent de politie. „Automobilisten die bang zijn voor smalle wegen of water rijden liever met door Midden-Delfland." De boeren in Midden-Delfland zien het wat gelaten aan. „Mis schien wordt het hier wel wat rustiger, als rijksweg 19 er toch zou komen", weet iemand te vertellen. „Die weg, die ligt er toch al zowat." Het is een opmerking, die maar beter niet gemaakt kan worden in het bijzijn van de laatste strijd- lustigen, die nog proberen iets van het groen in Midden-Delf land te behouden. Rust, daar geloven ze langs Abtswoude niet meer zo in.... p—Honderden echte perzen en oosterse tapijten voor de laagste prijzen, o.a. Shiraz plm. 310 210 cm van 3100-1- nu 1 9ÜQi* Hamadan plm. 200 130 cm van 1990 - nu l2vv«" Shiraz ptm. 160' 110 cm van 690 -.nu 400»" Met 100% Derag-garantie Rolierdam. aocicmwtg 136-Tel 01Ó-140619 700 meter v .1 mei rost.-»! ion Oost plein Rotterdam. Freericksplaats 8 Hillegersbrrg Tri 010-187/00 Schiedam Ru bensplein 1? Tel OlO-7619/S Goeie reis reisbureau Zondag 4 full Verzorgde Vraagteken reis Noord-Veluweiocht Maandags juli Brabant op z'n Mooist Fioriade Efteling Oinadag 6 jufl Verzorgde Vraagtekenreis Holland op z'n Mooist Montferiand Woonadag 7 Juli Reklametocht Zatardag 10 juti Botervaart (fles Bols gratis) Zondag 11 juli West-Friesland Brabantse Peel Macndag 12 juli Brabant op z'n Mooist Giethoorn Fioriade Efteling Oinadag 13 Juli Vraagtekentocht Namen-Dinant Holland op z'n Mooist 't Gooi en omstreken Oondardmg 15 juli Zeelandtocht Vraag regelmatig naar ons uitgebreide dagtochten program ma, want wij heb ben bijna elke dag diverse dagtochten voor u beschikbaar. J Vertrek vanuit Vlaardingen-Maassluis en Schiedam moge*>jk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2