COMMENTAAR SPORT Arrogantie heerst nog steeds Ex-krakers herhuisvest in krotpanden gemeente "t Gaat er om dat anderen horen van waaruit ik praat' 'Resultaten terugkoppelen naar nationale competitie' Maarten Keizerwaard in Hellevoet aan de slag Pollux en Spirit in één afdeling VVV -Avondvierdaagse in Hoek van Holland Klein links sluit samenwerking met de PvdA bijna uit T weedehands winkeltje In voormalig pand BAH DE NIEUWKOMERS Herman van Hoeven (RPF); -r SVV begint tegen Rob Jacobs wordt niet echt warm van WK-voetbal Mutaties bestuur CION SPORTAGENDA Wat er al dagen Inzat Is gisteravond In de Vlaardingse raads zaal gebeurd: de Partij van de Arbeid heeft de onderhan delaars van de VVD bij het overleg over het nieuwe colle- geprogramma voor de komende vier jaar dermate in de hoek gedrukt, dat de liberalen uiteindelijk zuchtend heb ben afgehaakt. De huidige coalitiepartners, PvdA en CDA, hebben nu vrijuit de gelegenheid, verder te praten over de samenstelling van de nieuwe coalitie, die op 7 september zal moeten aantreden. Dat de WD, ondanks de enorme verkiezingswinst van an derhalve maand geleden, er niet in zou slagen een samen werking met CDA en PvdA aan te gaan. zat er natuurlijk vanaf het begin in. De verkiezingsprogramma's verschil den op essentiële onderdelen dermate, dat overeenstem ming al bij voorbaat nagenoeg onmogelijk was. Dat had al leen maar gekund als de onderhandelaars een groot aan tal 'vrije kwesties' zouden hebben ingebouwd: onderwer pen waarover van tevoren geen afspraken zouden worden gemaakt. Dat de WD ook de komende vier jaar de oppositie in zal moeten, is dus niet verrassend. Wat wel opvalt is, dat de manier waarop de liberalen buiten spel zijn gezet niet erg fijntjes genoemd kan worden. Vanaf de eerste dag van de onderhandelingen heeft PvdA-lijsttrekker IJsbrand van der Velden bewust geprobeerd, de VVD met de rug tegen de muur te zetten. Dat ging vaak zo hard, dat de liberale onderhandelaars eigenlijk de vergaderzaal werden ultge- Dfe opstelling van de PvdA, daarin door het CDA gesteund, sluit volledig aan bij de manier waarop In de afgelopen vier jaar de oppositie is benaderd. In deze krant is in dat ver band ai eens de term 'de arrogantie van de macht' ge bruikt, een term van de Amerikaanse senator Fullbright. Die arrogantie is er, zeker bij de PvdA, nog steeds. De vraag is nu: wat gaat D'66 doen? Zal deze fractie deelne men aan een nieuwe combinatie, of is D'66 bereid om het voortzetten van de huidige coalitie te gedogen, zonder zelf een wethouder te leveren? Gezien het verloop van de on- derhandelingen zou het ons niet verbazen als ook D'66 uit eindelijk, al dan niet gedwongen, de zijde van de oppositie zou kiezen. Daarmee zouden de huidige partners hun zin hebben: voortzetting van de huidige combinatie. Een com binatie, die dan zou steunen op een meerderheid van slechts één zetel. Een ijzeren fractiediscipline zou in dat geval noodzakelijk zijn. Als die uitkomst straks Inderdaad uit de bus komt, is daar mee het flinke verlies, dat PvdA en CDA bij de raadsver kiezingen hebben moeten incasseren, zeker geen recht gedaan. Men zou kunnen zeggen dat de kiezers dan voor niels hebben gesproken. P.H. Vervolg van pagina 11 Schiedam Ronald L. (24) en Jos F. (22) gel den als twee voorbeelden van een serie geval len, die 'vrijwillig' konden kiezen tussen iets en niets: een volstrekt haveloze, kale woning of dakloos blijven. Zij konden van het bureau huisvesting niets beters krijgen: zij zitten nu dik in de schulden. Beiden hebben gewoond in de Laan, sinds 1974 de kraakbuurt van Schiedam. De woningen stonden op den duur echter niet meer als wo ning te boek en Ronald en Jos golden dus als daklozen, maar de gemeente Schiedam wist raad. Ronald L, kreeg een pandje in de Oud- dorpsestraat in Schiedam-Zuid en Jos F. mocht gaan wonen in de Lange Singelstraat in Schïe- dam-Oost, in het vroegere Tehuis voor Daklo zen, dat de enkele jaren terug overleden kuns tenaar Hein de Koster had willen openen. Evenals het huis in de Ouddorpsestraat was dit een compleet uitgeleefd pandje, volgens de al ternatief hulpverlener John Zwart nog onhy giënisch ook. door Kor Kegel Het pandje, waar Hein de Koster woonde, had een wc die het niet deed; een aantal ramen die niet sloten; een verzakt plafond; geen douche of badkamer, zelfs geen aanrecht, gootsteen of geyser en ook aansluitingen voor elektrici teit, gas en water ontbraken. Eigenlijk was het enige dat nog deugde het leegstaande kippen hok op het zes vierkante meter grote achtererf. Blij omdat hij een woning gekregen had heeft Jos F. zich in de schulden gestoken en is hij hier en daar gaan opknappen. In zijn eentje heeft hij bijvoorbeeld een complete badkamer ingericht. Maar op een gegeven moment gaf hij de moed op. Hij kon de ellende niet meer aan; zijn woninkje is een puinhoop. Een paar ken nissen proberen hem te helpen, maar men spreekt schande van deze 'huisbaaspraktijken' van de gemeente Schiedam. Die zou tenslotte zelf de nodige voorzieningen moeten treffen, dan was de hoge schuld van Jos ook niet nodig geweest. Boven de norm Het geval-Ronald L. is bijna identiek, In de Gorzen heeft hij een oude woning toegewezen gekregen. Met een eerder opgelopen schuld van duizenden guldens komt hij er niet toe zijn wo ning op te knappen. Op zijn uitkering van de sociale dienst wordt wekelijks 138 gulden ge kort wegens de schuldaflossing: hij houdt der halve maar 10B gulden per week over om van te leven maar daar moet dan ook nog de complete inrichting van zijn huis van worden betaald. De landelijke norm voor schuldaflos sing in dit soort gevallen (bij alleenstaanden) is 82 gulden per maand, een beduidend verschil kortom met die 138 gulden per week. Volgens de landelijke" norm geldt die aflossings regeling bovendien voor slechts drie jaar; daar na zou een en ander kwijtgescholden kunnen worden. Dat geldt in alle gemeenten, behalve kennelijk in het geval van Ronald L. Hem zou 1800 gulden bespaard kunnen worden. Schiedam PPR-raadslid Herman Noordegraaf had het al aangekondigd: wan neer de ombuigingsvoorstel- len van klein links allemaal onder tafel zouden worden geveegd kwam een college- samenwerking met de PvdA heel dicht in de buurt van Utopia. Daar ook er gens lijkt een dergelijke tot de mogelijkheden beho rende coalitie nu beland. De werksters moeten de di verse amendementen in de, op de begane grond van het Schiedamse stadskantoor geposteerde, prullenbakken zijn tegengekomen. „Het zal nu heel erg moeilijk wor den, Dit is voor ons toch een breekpunt", aldus Her man Noordegraaf. Nu ook het dreigen met een links college voor het PvdA bijna een ongeloofwaardige zaak begint te worden, zit Schiedams grootste partij toch in de problemen. VVD en CDA weigeren akkoord te gaan met de door de soci alisten voorgestelde wet houdersverdeling (Post hoorn, Zijdeveld en Scheer- es handhaven), gebaseerd op het 3-1 principe. Dat zien VVD en CDA niet zitten. En klein links is helemaal 'afgekickt' op het ombui- gingsbeleid van de PvdA. Het wachten is nu op de eerste scheut water in de wijn. PSP/PPR lijkt in ie der geval niet zo 'gul'. Hellevoetsluis Maarten Kei zerwaard, de voormalige chef van de justitiële dienst van de Vlaardingse politie, is gisteren begonnen als korpschef in Hellevoetsluis. „Het bestrijden van relatief kleine vergrijpen wordt een steeds groter probleem. Door tijd- en personeelsgebrek en bezuinigingen is de politie ge dwongen deze bestrijding steeds meer te beperken. Maar het zijn juist deze vergrijpen als kleine inbraken en dief- staUen, waarmee de burger het meest te maken heeft. De in vloed op de burger is dat hij zich minder veilig gaat voe len," aldus Maarten Keizer waard. Hij zei zich kwetsbaar te wil len opstellen „tussen, voor en achter" de mensen met wie hij moet samenwerken. „Iedere gemeente krijgt de politie die ze verdient. Ik zie mijn taak in Hellevoetsluis met vertrouwen tegemoet", gelijk met de komst van Keizerwaard kreeg Helle voetsluis gemeentepolitie. Voorheen beschikte de groei- gemeente over rijkspolitie, Bij de installatie van Keizer waard waren onder meer de Rotterdamse hoofdofficier van justitie mr. J.A. de Jong, de Vlaardingse burgemeester A.A.J.M, van Lier, en de plaatsvervangend chef van het kabinet van de Commissaris der Koningin mr. F.F.A.Q.M. Smits van Oyen aanwezig. Vlaardingen Enkele kra kers uit de Zeeheldenbuurt willen een winkeltje in twee dehands spullen beginnen in het pand aan de Hoogstraat, waar het bureau alternatieve hulpverlening (BAH) een tijdje zat. Het BAH wist van de mensen die naar een ruimte zochten, en nam al kort nadat het bureau zichzelf had opge heven contact met hen op. In haar beleidsplan pleitte het BAH voor kleinschalige pro jecten waarmee werkgelegen heid geschapen kan worden. De initiatiefnemers van het winkeltje in tweedehandspul len kregen het idee niet van het bureau; ze liepen er al maanden mee rond. Maar er was geen ruimte te krijgen, Ze grepen het pandje aan de Hoogstraat onmiddellijk aan. De panden aan de Hoogstraat kunnen voor een gulden van de gemeente worden gekocht. Het BAH deed er al een bod op, de aankomende winkeliers hebben dat nu ook al gedaan, maar er is hen nog iemand voor. De initiatiefnemers weten ook nog niet wat ze precies moeten gaan doen. De aanbieding van het BAH om in hun pandje te komen namen ze graag aan. Als het winkeltje er komt is het het eerste, en waarschijn lijk het laatste project van net inmiddels ter ziele gegane BAH dat toch, zij het door an dere en buiten de hulpverle ners om, van de grond komt. In september treden er vele nieuwe gezich ten aan in dte gemeenteraden van Schiedam: Vlaardingen en Maassluis. De Maassluise raad krijgt er een eenmansfractie hij: de Reformatorisch Politieke Federatie. Her man van Hoeven is de vertegenwoordiger van de kleine rechtse partij. Maassluis Het predikaat nieuwkomer gaat ei genlijk niet voor hem op. Het is weliswaar de eers te keer dat Herman van Hoeven in de Maassluise gemeenteraad zit namens de Reformatorisch Poli tieke Federatie; de partij is trouwens ook voor het eerst vertegenwoordigd in de raad. Maar in de Maassluise politiek is hij een oude bekende. Maak te van 1966 tot 1972 deel uit van de toen nog bestaande CHU-fractie in de gemeenteraad, Nieuw is het raadslidmaatschap dus niet voor Her man van Hoeven, 51 jaar en in het dagelijks leven echtgenoot, vader van negen kinderen, docent Frans en Duits en schooldecaan van de Marnixma- vo. „Een flink aantal mensen uit die tijd ken ik nog goed. Met Izaëk van der Knaap heb ik samen in de raad gezeten. Ook sindsdien neb ik nog vrij veel contact met diverse raadsleden. Zoals met wethouder Hummelen en Bert van Reeuwijk. Die zie ik regelmatig in de raad voor de volkshuisves ting, waarin ik zit als bestuurslid van de algemene wonïngstiehti ng. Weihouder hi zijn CHU-tijd was Van Hoeven zelfs twee jaar wethouder van sociale zaken, volksgezondheid en Woonruimteverdeling. De toenmalige wethouder Van der Snoek viel bij het ophangen van een schilderijtje van de trapleer en moest lange tijd het hod houden. Als leraar was Van Hoeven de enige m zijn fractie die tijd kon vrijmaken voor het wet houderschap, dat toen nog part-time was. Daarna zat hij nog twee jaar in de Rijnmondraad. Van Hoeven voelde zich echter niet op zijn gemak m de CDA-fractie waartoe de CHU was toegetre den en gaf er de brui aan. „In het CDA kon iK het niet meer vinden. Dat kwam doordat voor mij de bijbel bepalend is in het leven en dat vond ik niet Herman van Hoeven:„lk hoop dat het CDA door die ontwikkelingen aan het denken is ge zet." meer terug in het CDA. Persoonlijk kon ik het nog wel goed vinden met die mensen; daar had het niets mee te maken. Ik vond het gewoon jammer dat het CDA toen te ver is doorgeschoten, vooral onder invloed van de KVP en de ARP. Ze hebben sindsdien te weinig gedaan voor de rechtse achter ban. Daar verklaar ik ook de winst uit van partijen zoals RPF, GPV en SGP. Ik hoop ook dat het CDA door die ontwikkelingen aan het denken is gezet." In het gesprek met Herman Van Hoeven komt de bijbel regelmatig ter sprake. Zegt dat hij er voor zal oppassen om niet met bijbelteksten te gaan gooien in de raad. „Mijn uitgangspunt is de liefde van Jezus Christus. Ik meen dat je het hele leven van daaruit moet zien. Als ik in de raad zit, wil ik er namens God zitten. Dat is geen dweperij. Maar ik probeer de mensen te overtuigen van wat ik ge loof. Ik weet dat ik daar ontzettend voorzichtig mee moet zijn. Het gaat er denk ik om dat anderen horen en begrijpen van waaruit ik spreek." Niet zo vooraan Als voorbeeld noemt hij woningtoewijzing, waarbij hij vindt dat een getrouwd stel gaat vóór mensen die samen wonen. „Dan zal ik zeggen dat ik niet zo vooraan sta met samenwonen. Maar ik zal echt niet met bijbelteksten gaan gooien. Als ik in de raad ons geluid laat horen, dan geeft God zelf wel zijn zegen, als hij dat wil." Herman van Hoeven zag het levenslicht in De Lier. Hij vindt zelf dat hij „echt wel een beetje een Westlands hart" heeft. Woont sinds zijn huwelijk in 1957 met een Rozenburgse in Maassluis. „Ik heb de hele ontwikkeling van dorp naar stad meege maakt," zegt hij over die periode. Zijn vrouw was onderwijzeres en is in de tijd dat hij wethouder was en deel uitmaakte van de Rijnmondraad altijd voor hem ingevallen, wanneer hij naar vergade ringen moest. De belangrijkste taak voor de vrouw ligt echter thuis in het gezin. Dat blijkt ook wel uit zijn woorden als hij tijdens het gesprek iets te drin ken aanbiedt. „Dan gaan we toch koffie bestellen bij het vrouwvolk," zegt hij op weg naar de keu ken, waar moeder Van Hoeven zich op dat mo ment ophoudt met een van de dochters. Vervlakking Van Hoeven bespeurt een vervlakking van de sa menleving. Voor een deel komt het volgens hem door het onderwijs. „Ik wil vroeger niet verheerlij ken, maar ik heb het idee dat we de kinderen te genwoordig toch te weinig meegeven. Alles ver vlakt, het hele geestelijke klimaat. Ik zie het ook aan mijn eigen kinderen, de jongste is vier en de oudste tweeëntwintig, 't Wordt ook steeds moeilij ker het geloof over te brengen. Ik vraag me wel eens af: komt dat nou doordat we in een welvaart staat leven, waarin Wordt gedacht: ik red het zelf weP. Of is het dat God ons de kans heeft gegeven en dat het voor ons genoeg is geweest? Misschien heeft Hij zijn aandacht wel verplaatst naar de Der de Wereld en denkt Hij: jullie hebben het gehad, zoek het nu zelf maar uit. We moeten oppassen dat we aan dingen waarvan je vroeger tweehonderd procent was overtuigd niet gaan twijfelen." T Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW 2 juli 1982 Schiedam Met gemeng de gevoelens heeft SW gistermiddag het door Jan Huybregts secuur samen gestelde competitiepro gramma door de brieven bus zien glijden. De Schie damse eerstedi visie-club gaat zaterdag 21 augustus van start met een thuis wedstrijd tegen het uit de eredivisie gedegradeerde MW, krijgt de woensdag daarop bezoek van DS'79 en moet zich zaterdag 28 augustus melden in het Haagse Zuiderpark voor de confrontatie met FC Den Haag, eveneens een degradant. Een zwaar begin derhalve voor de formatie van nieuwe oefenmeester Nol de Ruiter, die waarschijnlijk ook op iet wat eenvoudiger ogende eerste periode had gehoopt. Boven dien heeft Huybregts SVV voor woensdag 8 september onbewust op extra kosten ge jaagd door voor die avond de uitwedstrijd tegen SC Veen- dam vast te stellen. „Dat bete kent, dat we de jongens een halve werkdag moeten beta len", foetert tweede secretaris Aad van Dijk. „Nee, ik ben hier zeker niet tevreden mee". SVV, dat ook dit seizoen de thuiswedstrijden op zondag middag (aanvang 14.30 uur) zal afwerken, kan, door het wegvallen van FC Amster dam, op 16/17 oktober van een vrij weekeinde genieten. In het weekeinde van 9/10 okto ber wordt de eerste bekerron de verspeeld, waaraan wordt deelgenomen door de zeven tien eerste divisieclubs, de drie naar de eredivisie gepromo veerde teams {Helmond Sport, Fortuna Sittard en Excelsior) en veertien amateurclubs. De tweede bekerronde staat voor 13/4 november op de rol. Voorts is het de bedoeling van Huybregts om met Pasen (2/3/4 april) geen dubbelpro gramma te laten verspelen. De erdivisieelubs komen dat weekeinde in ieder geval alle op zaterdagavond in aktïe, ter wijl in de eerste divisie de clubs zelf hun voorkeur ken baar mogen maken. Van 17 december tot 15 januari ligt de competitie stil, waarna een be gin wordt gemaakt met de re turns van 21/22 augustus. Programma Het programma van de eerste competïtiehelft ziet er voor SVV als volgt uit: 21 augustus MVV-SVV, 25 augustus SVV- DS'79, 28 augustus FC Den Haag-SVV, 5 september SVV- FC VVV, 8 september SC Veendam-SVV, 12 september SVV-SC Heerenveen, 18/19 september FC Volendam-SVV, 26 september SVV-Telstar, 2/3 oktober Vitesse-SVV, 24 okto ber SVV-SC Heracles'74, 30/31 oktober Eindhoven-SVV, 7 november SVV-FC Den Bosch, 20/21 november SC Cambuur-SVV, 28 november SW-De Graafschap, 4/5 de cember FC Wageningen-SVV en 12 december SW-SC Amersfoort. Maassluis Kamerbreed onderuitgezakt voor de ge kleurde beeldbuis heeft Rob Jacobs na een dikke twee weken —bij vlagen zelfs oervervelendvoetbal om de FIFA World Cup geen nieuwe ontwikkelingen in zijn technische en taktische bagage kunnen noteren. Dank zij het voortschrijden van de wonderen techniek, in dit geval video geheten, heeft de voormalige oefenmeester van SVV weliswaar slechts incidenteel een onbelang rijk wedstrijdje gemist. „Maar", zegt hij, allerminst on-' der de indruk van het na de eerste ronde gebodene, „ik heb tot nu toe eigenlijk alleen de wedstrijd Brazi- lië-Rusland bewaard. Daar heb ik echt van genoten". Behoudendheid troef, daar in Spanje, waar vooralsnog slechts 'grootmachten' als Bra zilië, Argentinië (al ging het begin deze week met 2-1 ge voelig onderuit tegen Italië) en Spanje, alsmede wat minder begiftigde zuidelijke naties de minste problemen schijnen te hebben met de aanhoudende hitte. „De meeste ploegen zor gen er eerst voor om voor te komen en proberen daarna de bal goed in de ploeg te hou den", heeft Jacobs geleerd. „De enige echte uitzondering is eigenlijk Brazilië. Voor hen maakt het niet uit als ze achter komen, omdat ze weten dat ze toch wel scoren. Argentinië en Brazilië zijn volgens mij tot nu toe de enige landen die een ander onder druk kunnen zet ten en houden". Gemakkelijk „Ook", slaat de Maassluizer Jacobs een andere invalshoek in, „is gebleken dat die minde re landen niet meer zo gemak kelijk aan de kant worden ge zet. En dat ging zeker niet ge paard met schoppartijen, al zal zeker El Salvador nooit de Fair Play Cup winnen", be trekt hij zijn vorige werkgever bij het geheel. „Maar ja, dat knokken, dat zijn ze thuis na- door Donald Bax tuurlijk wel gewend. Die re sultaten kun je in mijn ogen terugkoppelen naar de natio nale competitie. Je hoeft echt niet langer bang te zijn voor een tegenstander, die op pa pier meer kwaliteiten heeft. Maar dan ben ik, er als echte voetballiefhebber, natuurlijk wel blij om dat in de eerste ronde vooral de techniek heeft gezegevierd". Het laat zich raden dat Jacobs bijzonder gecharmeerd is van het wervelende spel, dat Bra zilië zowel tegen Rusland, Schotland als Nieuw-Zeeland ten toon spreidde, „En dan kan meneer Rijvers wel zeg gen, dat we met Nederland de zelfde kant op moeten", mees- Vlaardingen De herenteams van de Vlaardingse hockey ve reniging Pollux en het Schie damse Spirit zijn in de nieuwe hockeycompetitie samen in de tweede klasse ingedeeld. As- vion, eveneens uit Schiedam, komt uit in de eerste klasse A en Evergreen (Maassluis) mag het in de derde klasse A pro beren. Bij de dames is Spirit eerste klasse Anog altijd de hoogst spelende regionale vertegen woordigster. Het damesteam van Asvion is ondergebracht in.de tweede klasse A, terwijl Evergreen en Pollux derde klase Ain ieder geval van twee semi-derby's zijn verze kerd. De volledige indelingen zien er als volgt uit: Heren eerste klasse A: AMHC'65, Asvion, DSHC, Forestcate, Forward, Groen Geel, Kieviten, Push,* Ring Pass. Zoetermeer; Heren tweede klasse A: Aeolus, Dordrecht, Olympia, Pollux, SpiritTempo, Voorne. Wa rande, Zwart Wit; Heren der de klasse A: Alecto, Alphen, Bleiswijk, Dopie, Evergreen, HDS, Noordwiik, Tempo'34, Waddinxveen; Dames eerste klasse; Breda, Craeyenhout, Leiden, Leonidas, Ring Pass, Rotterdam, Schaerweijde, Spi rit, Tilburg, Victoria; Dames tweede klasse A: Aeolus, As vion, Dordrecht. Oude Maas, Prinsenbeek, Tempo'34, Vlis- singen. Warande; Dames der de klasse A: Etten Leur, Evergreen, Middelburg, Peli kaan, Pollux, Tempo, Voorne en Zwart Wit. Hoek van Holland Reeds nu is er veel belangstelling voor de 19e VVV-vakantie-avond vierdaagse, die van dinsdag 3 tot en met vrijdag 6 augustus wordt gehouden. Start en finish is elke avond bij wijkgebouw 'De Hoekstee', Mercatorweg 50 te Hoek van Holland en de starttijden liggen de eerste drie avonden tus sen 18.00 en 19.00 uur. Gekozen kan worden uit de afstanden 7, 10 en 15 kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt tot en met zater dag 31 juli 4,50 gulden per persoon. De organisatie stelt het zeer op prijs, als er zo veel mogelijk ge bruik wordt gemaakt van voorinschrijving, Hetgeen lange wachttijden bij het startbureau voorkomt. Op de slotavond is er volgens traditie een feestelijke intocht door de dorpskern van Hoek van Holland. Inlichtingen/inschrijvingen bij VVV-kantoor, Hoekse Brink in. Hoek van Holland, telefoon 01747-2456. muilt Jacobs, „maar dat lukt natuurlijk nooit. Dat hangt sa men met de aard van het volk. Die Brazilianen worden als at leten geboren, zijn tempera mentvol en dat is iets wat de Nederlander mist. Hij, Rijvers, zal best wel vol goede bedoe lingen zitten, maar met een stelleje houten klazen gaat dat mooi niet op", volgt Jacobs de tendens die eerder al door Rob Baan, de assistent van bonds coach Kees Rijvers, werd ge signaleerd. Enthousiasme Maar, nogmaals, kreten van spontaan enthousiasme kun nen ook aan Rob Jacobs, zelf destijds een stylist („Effetjes een minuut of tien trainen met m'n zoon, direct spelen, net als die Brazilianen, hij heeft al net zo'n kegel in z'n voeten als die Eder"), niet worden ontlokt, „Er is erg weinig nieuws on der de zon", meent hij. „Ik heb bijvoorbeeld weinig echt goeie vleugelspitsen gezien, maar daarentegen wel weer een he leboel individueel goede mid denvelders. Zo'n Sjlivo van Joegoslavië bijvoorbeeld, een geweldenaar". Het wereldelftal van de eerste twee weken, zoals Jacobs dat ziet, beslaat vrijwel uitsluitend uit offensieve krachten. „Niet zo moeilijk, natuurlijk", dreunt hij zijn basis-elf op, „In het doel Dasayev (Rusland), achterin Leandro (Brazilië). Stielike (West-Duitsland), van wege zijn organisatorische kwaliteiten, Pezzey (Oosten rijk) als voorstopper, ook al heeft hij dat nog niet bewezen en Junior (Braziië), Op het middenveld Sjlivo (Joegosla vië), Socrates (Brazilië) en Ar- diles (Argentinië) en voorin Zico (Brazilië), Maradonna (Argentinië) en Rummenigge (West-Duitsland). En dan heb je in die linie nog spelers als een Eder, Serginho (beiden Brazilië) en Shengelia en BIo- chin (beiden Rusland) achter de hand..." Vlaardingen Het bestuur van het naar de eerste klasse van de afdeling gepromoveer de CION heeft tijdens de jaar vergadering enkele bestuurs wijzigingen ondergaan. Het bestuur van C(hevron) I(s) O(nze) N(aam) bestaat thans uit P. Reijgersberg (voorzitter), mevr. H.N. Schot (secretaris). R. de Bruin (penningmeester). H.J. Mulder (wedstrijd-secreta ris). H.J.W. Oosterberg (twee de voorzitter). N. Schot (twee de secretaris). J.C. Gouds waard (tweede penningmees ter/assistent wedstrijd-secreta ris) en W. van Wieringen (voorzitter jeugdbestuur). Vrijdag 2 julc Tanni*: B-, C- en D- toernooi van TSF Schiedam; Softbal: 13.00 Eurostars-Viaardingen Holy (ti). Zaterdag 3 juli: Tannis: C- ën D- toernooi van TSF Schiedam; Vissen: Schiedams jeugdkampioenschap; Softbal: 19.30 DOS'32-Vlaardlngen Holy (d). Zondag 4 juli: Tannis: B-, C- en D- loemool van TSF Schiedam: Wis! ren- nam 10.00 Oagwedstrljd bij Schie dam (m.m.v. De Coureur); Honkbal: 14.00 VUC-Viaardlngen Holy, 14.30 The Birds-Schiedam; Softbal; 11.00 Schiedam-Black Wings (d); Crickst; 11.00 Spana 2-Asvion. Maandag 5 julb Tannis: C- en D-toer- nooi van ROVS Vlaardingen; Zwstn- man: 18.OO-19.30 Zwem vierdaagse in zwembad Dol-Fljn te Maassluis,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3