Israël twijfelt aan Habib WATERWEG TOMATEN EN VARKENSLEVER VANDAAG BON North Sea Jazz: 35.000bezoekers ACHT UUR WACHTEN Ministers eensgezind over levering Russisch gas Royement statenlid Pieters opgeheven Dames mogen niet in de modder worstelen Arafat oververmoeid Meer casino's voor werkgelegenheid Treinen rijden weer Brug over rijksweg iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiHtmmiiiiiiimHiiiiHiiniiiiiiii lllllllllllllIOlIIIIIllllIIIIIIIlIIIlIllfl KISSINGER GEPOLST ALS BEMIDDELAAR Klasse van Hinault iFliïnERDAMs"NÏEÜWSBLAD kilo J..DU 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. 3 'De serum' weg uit Rotterdam WATERWEG Valkenburg De rijks politie van het Limburg se Valkenburg heeft te gen de eigenaar van een danszaal proces-verbaal opgemaakt, omdat hij twee dames gekleed in - zwempak had laten won stelen in een soort bad- kuip met modder. Burgemeester P. Gilis- sen had het optreden verboden uit vrees voor verstoring van de open bare orde. Hij is van me ning dat zo'n vertoning onesthetisch is en in strijd met de waardig heid van de vrouw. Sa men met de officier van justitie in Maastricht zal hij zich beraden over eventuele maatregelen tegen de dancing-eige naar. De burgemeester wenst evenmin vergunning te geven voor het 'topless' optreden van vrouwelij ke artiesten. Van zo'n reeds aangekondigd op treden heeft de danszaal eigenaar afgezien. Hij overweegt wel een kort geding aan te spannen om het verbod op het 'modderworstelen' onge daan te maken. NIEUWSBLAD [■MANDAG 19 IUU 1982 NR. 31422 - 12 PAÓINA'S SPORTBIJLAGE DE BRU1JN LOSSE NUMMERS /0.7S Onze correspondent Rob Simons stuitte in West-Beiroet op Jasser Arafat, de leider van de PLO. Een overver moeide en uitermate gespannen man. Pagina 3 De vakbond voor hoger personeel. Unie BLHP, wil meer casino's in Nederland. Da! is goed voor de werkgelegen heid, aldus de vakbond. Pagina 4 in Groot-Brittannié rijden vandaag de treinen weer na een staking van bijna twee weken. Nu heeft het zieken huispersoneel het werk neergelegd. Pagina 4 !i\ Vlaardirtgen-Hoiy kreeg kort geleden een brug voor fiet sers en voetgangers over de vaart naar de Broekpolder. Vrouwen van de Open School in Westwijk vroegen, voor de veiligheid van hun kinderen, zo'n soort brug over de A20. Voor die korte verbindingen tussen Westwijk en Broekpolder heeft Vlaardingen nu subsidie gevraagd aan Gedeputeerde Staten. Pagina T De Rijksseruminrichting, in de volksmond 'da serum', verhuist van Rotterdam naar Lelystad. Uitbreidin gen in het huidige pand waren onmogelijk. Boven dien vindt men het eigen lijk 'onverantwoord' om langer aan de Professor Poelslaan te blijven draai en. Pagina 9 Droog en zonnig. Middagtempera- tuur omstreeks 25 graden. Aan de kust krachtige wind. ROTT: I UITGAVE SIJTHOFF PERS COOLSINGEL 67 3012 AC ROTTERDAM TEL 010/144144 De drukte op de Nederlandse wegen in verband met de vakanties is dit weekeinde meegevallen. Op diverse plaatsen ontstonden wel files, maar die werden niet lang. Druk was het weI in Den Helder voor de veerboot naar Texel, waar de wachttij den, zie de foto, zowel zaterdag ais gis teren opliepen tot acht uur. Al om kwart voor zeven in de ochtend moest men vijf uur wachten. MS onafhankelijk; dagblad VOOR DE RANDSTAD HOOFDREDACTIE; G. A. DE KOK EN MR. K. I. EEG negeert Reagan wordt belast met een speciale Mid den-Oosten-missie. Presi dent Reagan heeft dit echter te gengesproken. Volgens regeringsfunctionarissen is het Israëlische kabinet verdeeld over de stappen die nu moeten worden genomen om de Palestij- nen uit West-Beiroet te krjjgen. Veel ministers menen dat de PLO, Syrië en Saoedi-Arabie de onderhandelingen ophouden. Een meerderheid van de ministers wil echter de besprekingen afwachten van president Reagan met de Saoedische en Syrische ministers van buitenlandse zaken, die mor gen in Washington worden ge voerd. Naar verluidt willen Saoe- di-Arabië en de VS Syrié alsnog overhalen de Palestijnse guerrilla strijders en hun families op te ne men. Demonstratie De Palestijnen rest 'minder dan dertig dagen' om Libanon te ver laten Israels premier Begin zei dit zaterdag tijdens een demonstratie in Tel Aviv van meer dan 200.000 Israëliërs, die steun betuigden aan de Israëlische actie in Libanon. Hij reageerde kennelijk op de uit lating van de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken Shultz, die heeft gezegd dat de on derhandelingen over evacuatie van de Palestijnen nog wel een maand kunnen duren. Begin verweet de socialistische oppositie dat zij met het organise ren van demonstraties tegen het Israëlisch ingrijpen de nationale eenheid over 'de rechtvaardigste oorlog aller tijden' had ondergra ven. Het was voor het eerst dat Begin een duidelijke tijdslimiet aan het vertrek van de Palestijnen stelde, maar regeringsfunctionarissen re lativeerden die limiet vervolgens weer door te zeggen dat de Ame rikaanse afgezant Habib de tijd heeft 'zolang hij voortuitgang kan aantonen'. Zie verder pagina 3 en 4 Ia, stuur mij het Rotterdams NieuwsbladSport bijlage 'UIT'bijlage Zaterdagbijlage plaatselijke editie 14 dagen gratis op proef. Naam: AdreS" Postcode/Plaats - Tel nr.: In een open enveloppe zonder postzegel opsturen! naar: Antwoordnummer 834,3000 VB Rotterdam^ Brussel De tien ministers van buitenlandse zaken van de Europese Gemeenschap bereiden vandaag in Brussel een nieuw protest voor tegen de recente maatregelen van president Ronald Reagan van de VS. De Amerikaanse president verbiedt Europese bedrijven om Moskou onmisbare onder- door onze correspondent Jan Werts in Brussel delen te leveren voor de aan leg- van een reuzenpijplijn, bestemd om West-Europa aardgas te gaan leveren. „Wij zullen er als Westeuropeanen vooral tegen protesteren dat presi dent Reagan aldus zijn puur Ameri kaanse wetten ook op Europa gaat toepassen", zo verklaarde een hoge diplomaat in Brussel dit weekeinde. Het staat inmiddels wel vast dat de Eu ropeanen hun voornemen om perma nent aardgas te gaan afnemen van de Sovjetszullen doorzetten, dwars tegen de Amerikaanse blokkade in. Zowel bondskanselier Schmidt, die deze week de kwestie tijdens zijn bezoek aan de VS aan de orde zal stellen, als de lei- ders van andere Westeuropese landen houden hieraan vast. Elke dinsdag en woensdag hebben we verse artikelen in de aanbieding. Tomaten, 1 TA Varkenslever, 1 QO 500 g wx/m i Jeruzalem/Beiroet Is rael heeft de hoop vrijwel opgegeven dat de Ameri kaanse bemiddelaar Habib een regeling kan bereiken voor de evacuatie van de Palestijnse guerrillastrij ders uit West-Beiroet. Dit meldde de Israëlische radio gisteren. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Shultz heeft zaterdag gesproken met Mid den-Ooiten-deskundigen. onder ■wie Henry Kissinger. Volgens de New York Times bestaat de mogelijkheid dat Kissinger Aan de voel van de Alpen loonde Bernard Hinault gisteren weer eens zijn on miskenbare klasse als tij drijden De gele truidrager, vorige week op dit onder deel nog verslagen door Gerrie Knetemann, won in Martigues de individuele tijdrit en was bijna èén mi nuut sneller dan nummer twee, de opnieuw verras sende Gelderlander Jan van Houwelingen. Knete mann moest dit keer ge noegen nemen met een zesde plaats. Het was de eerste etappe-overwinning van Hinault, die tot giste ren alleen de proloog in Basel had gewonnen. Zoetemelk eindigde als vierde en is in het alge meen klassement de Au straliër Anderson tot op tien seconden genaderd. Hij lijkt weer regelrecht op een tweede plaats in Parijs af te koersen. Met Zoete melk, Van der Velde (5e), Kuiper (6e) en Winnen (8e) heeft Nederland nu vier man bi) de eerste tien. Den Haag Het hoofdbestuur van D'66 heeft het royement van Flip Pieters opgeheven, nadat beschuldigingen over diens vermeende oorlogsverle den waren teruggenomen. De geschillencommissie van de partij heeft het beroep van de voormalig lijsttrekker bij de statenverkiezingen gegrond verklaard. Het hoofdbestuur moest zijn' woorden inslikken nadat deze krant onthulde dat de beschul diging in het oorspronkelijke rapport was gegrond op een persoonsverwisseling. Het royement berustte op drie redenen. Pieters1 zou de partij niet tijdig hebben ingelicht over een veroordeling in i960 wegens fraude. Hij zou partij voorzitter Van Berkom tijdens een gesprekin januari hier over onvolledig hebben geïn formeerd. Bovendien had Pie ters in maart van dit jaar geen persconferentie over zijn ver leden mogen geven, omdat dit de partij heeft geschaad. De geschillencommissie meent dat Pieters niet over een 13 jaar oude veroordeling had hoeven te spreken. Op basis hiervan verklaart de commis sie ook het tweede bezwaar ongegrond. De persconferentie was in het belang van Pieters, aldus de commissie, en de schade voor D'66 was niet zo groot dat dit een royement rechtvaardigt. Flip Pieters wordt geen frac tievoorzitter voor D'66 in de Staten van Zuid-Holland. Dit is na overleg met de huidige fractievoorzitter E. Schuyer besloten. Zie ook pagina 4 Scheveningen „Ik ben te vreden". Dat zei een ver moeide Pa ui Acket vannacht na afloop van het zevende North Sea Jazz Festival Ruip3 35,000 jazzliefhebbers uit binnen- en buitenland luisterden vrijdagzaterdag en zondag in het Haagse Congresgebouw naar 1250 musici, die tezamen 128 or kesten vormden. B.R. King was één van hen, op de foto in opperste concentratie aan het werk. Volgens Acket komt er vol gend jaar weer een afleve ring van zijn festival, mits de gemeente Den Haag en het ministerie van erm opnieuw en liefst met meergeld subsi diëren. Dit jaar kreeg hij in totaal drie ton voor zijn eve nement. Zie verder pagina 5 Bitter In Brussel heeft men dit weekeinde met eni ge bitterheid kennis genomen van nieuwe berichten uit Washington dat Reagan zelf wel voor goed geld zes miljoen ton goudgeel graan aan de Sovjet-Unie wd gaan leveren. „Wij krijgen nu de zeldzame situatie dat de EEG gezamenlijk met Moskou moet opere ren dwars tegen de Amerikaanse druk in", aldus hoge diplomatieke kringen in Brussel. Dat beide kanten in dit conflict koppig aan hun standpunt vasthouden, blijkt uit een artikel in de Brusselse krant La Libre Bel- gique van Charles H. Price, ambassadeur van de Verenigde Staten in België. Hij schrijft daarin dat president Reagan perfect op de hoogte is van de schade, die zijn maatregelen in Europa aanrichten. Hij wijst erop dat ook de VS al eerder hun offers hebben gebracht. Hij zegt het ook niet hy pocriet te vinden dat de Amerikanen, zelf wel massa's koren aan de Russen leveren. Het Russische gas mag niet in Europa komen, omdat wij hier dan afhankelijk worden van de Sovjet-Unie, zo is de conclusie van de Amerikaanse ambassadeur. Hij voegt hier aan toe dat de Russen met de opbrengst van het gas hun defensie 2ullen versterken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1