BINNENLAND BUITENLAND Britse treinen rij den weer 4?° mm 'Verkiezingen redden bestuur D'66' Israël wil snel verdrag met Hitte maakt Italië tot noodgebied 'Walesa komt niet vrij' Libanon 2195 ter meulen natuurlijk psipiiipii JfitÉI Mlliï ter meulen natuurlijk Jongeman wurgde Arnhems meis j e Twee mannen verdronken Brandweer redt bewoners uit brandend huis Vakbond wil meer casino's Oud-penningmeester Klaver: Drugs gevonden bij inval Rolstoel- tocht voor de sport Hans van Hooft lijsttrekker SP Echtpaar in caravan overvallen Arrestaties na dodelijke schietpartij i, Zes doden bij trein ongeluk Machinisten zwichten voor druk vakcentrale TUC Nu staking in ziekenhuizen Poolse partijleider generaal Jaruzelski: Brandbom: 7 doden i Rotterdams Nieuwsblad maandag 19 juli 19S2 Bemmel Een 21-jarige in woner van het Gelderse Bemmel heeft zaterdagmid dag na zijn arrestatie m Werkendam bekend vorige week de 15-jarige Ingrid Kamminga uit Arnhem om het leven te hebben ge bracht. De politie had bij hem thuis kledingstukken van het vermoorde meisje gevonden nadat hij m ver band met de diefstal van een motorfiets was aange houden. De jongeman verklaarde te genover de politie dat In grid Kamrmnga vorige week maandagmorgen bij hem had aangebeld om een fietspomp te lenen. Zij had op weg naar de kersen- boomgaard van een kennis om daar te helpen een lek ke band gekregen De jon gen was alleen thuis, nam hei meisje mee de woning in en zocht toenadering Toen zij zich daartegen ver zette. heeft hij haar ge wurgd en seksueel mis bruikt. Daarna heeft htj haar in de woning verstopt en in de nacht van dinsdag op woensdag in een greppel in de omgeving gelegd advertentie Een lust om te zien! Deze strufctuurvitrage geeft uw huis een aparte stijl in ivoor 150 cm hoog per meter van 7,25 nu 180 cm van 8,50 voor 4,98 y l', "JwVïjfjuy De Koog De politie op Texel heeft zaterdag op een pier het lichaam gevonden van de 26-jarige F. Comman deur uit Den Burg De man is tijdens het zwemmen in de buurt van De Koog door de sterke stroming verrast en verdronken Hetzelfde dreigde ook een Bel gische vakantieganger te over komen Hij kon nog net wor den gered en moest worden overgebracht naar een zieken huis tn Den Helder In de Braakmankreek bij Ter- neuzen is de 57-jarige A de Laat uit het Brabantse Middel- beers gistermiddag door ver drinking om het leven geko men. De man was op een een zame plek in het water gegaan hoewel hij met kon zwemmen Eindhoven Een 30-jange vrouw, haar 8-jarige zoontje en een dochtertje van 14 maan den zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag door de Eind- hovense brandweer uit een brandend huis in Eindhoven gered. Buren hadden de brandweer gealarmeerd. Het huis slond al in lichter laaie toen de brandweerlieden arriveerden. De bewoners la gen op dat moment te slapen. Utrecht Als het aan de Unie BLHP ligt, komen er in ons land meer casino's. Dat is goed voor de werkgelegen heid en de schatkist, aldus de vakbond van hoger perso neel. Volgens bestuurder H. van Gils is de houding van de overheid ten aanzien van ca sino's en derhalve de werk gelegenheid van 750 mensen nogal tweeslachtig. Aan de ene kant mogen de legale ca sino's geen echte reclame maken, maar aan de andere kant strijkt de overheid elk jaar wel 54 miljoen gulden op van diezelfde casino's. Meer casino's kan heel wat opleve ren, want er zijn nog legio il legale casino's, aldus Van Gils. De Unie BLHP gokt erop dat nog dit jaar een cao voor de werknemers in de casino's tot stand zal komen. Daar wordt nu al een jaar over ge praat. (vervolg voorpagina) Den Haag „Als op 8 september geen landelijke verkiezingen zouden wor den gehouden, dan was het dagelijks bestuur van D'66 zaterdag onherroepe lijk naar huis gestuurd. Voor veel leden zijn de fouten van het hoofdbe stuur in de affaire Flip Pieters de druppel, die de emmer deed overlopen". Dit verklaarde oud-penning meester Karei Klaver na af loop van Het partijcongres van D'66 afgelopen zaterdag in Amersfoort. Invloedrijke D'66'ers hebben volgens Kla ver het indienen van een motie van wantrouwen tegen het hoofdbestuur weten te Amsterdam De politie in Amsterdam heeft zaterdagavond bij een inval in een woning in de hoofdstad een grote hoeveelheid verdovende middelen gevonden. Het gaat om ongeveer honderd kilo hasj en zeven kilo wit poeder, vermoedelijk cocaïne Een gedeelte daarvan bestaat uit bakmeel om de drug te versnijden. Bij de inval zijn drie mensen gearresteerd. voorkomen. „Die motie was zeker aangenomen en dat had de partij met het oog op de verkiezingen veel schade berokkend". Klaver is ervan overtuigd dat het dagelijks bestuur tij dens het partijcongres in no vember naar huis wordt ge stuurd: „Het bestuur functio neert slecht. Het voert be sluiten in de praktijk met uit. Het gebrek aan kwaliteit wreekt zich voortdurend. Het optreden tegenover Pie ters is er het voorbeeld van. Daar is iedereen het over eens". Afgedaan Voor het hoofdbestuur van D'66 is de affaire Pieters af- Zeven rolstoelrijders en twee begeleiders vertrokken zaterdagmorgen vanuit Gro ningen naar De Bilt in Utrecht. Het doel van deze tocht, die precies een week zal duren en waarin ongeveer 350 kilometer in de rolstoel wordt afgelegd, is de sport beoefening door gehandicap ten te stimuleren. Vier rolstoelrijders zijn ge handicapt. de andere drie niet. De drie rijden mee om propaganda te maken voor het samen sporten van ge handicapten en niet-gehandi- capten. Pieters: gerehabiliteerd gedaan. Voorzitter Van Ber- kom verklaarde gisteren dat Pieters door de geschillen commissie voldoende is gere habiliteerd dankzij de ophef fing van het royement: „Pie ters moet maar kontakt op nemen met zijn fractiegeno ten in Zuid-Holland, zodat hij met die mensen kan gaan samenwerken". Op de vraag of het hoofdbe stuur verkeerd is opgetreden in de affaire Pieters wil Van Berkom geert antwoord ge ven: „Wij moeten ons neer leggen bij het besluit van de geschillencommissie en dat doen wij ook. Meer valt er niet over te zeggen". En bestuurslid Mulder, die als lid van de onderzoekcom missie het belastende rapport over Pieters schreef: „Ik heb de motivering van de ge schillencommissie nog niet gelezen, maar weet ook niet of de affaire belangrijk ge noeg is voor het hoofdbe stuur om er verder nog op terug te komen. We hebben meer te doen. Ik voel me in ieder geval niet verplicht om voor Pieters' rehabilitatie te zorgen". Rotterdam Hans van Hooft(40) is gekozen tot lijst trekker van de Socialistische' Partij bij de Tweede-Kamer- verkiezingen. Van Hooft is voorzitter van de SP en sinds 1976 raadslid in Nijmegen. Zwolle Een. Zwols echt paar is In de nacht van vrij dag op zaterdag in een cara- ran overvallen door drie gewapende mannen. De 45-jarige caravanbewoner slaagde erin één van de overvallers te overmeeste ren en diens pistool afhan dig te maken, Eén van de andere daders reageerde daarop met een pistoolschot. Het echtpaar werd niet ge raakt. De drie indringers wisten vervolgens te ontvluchten. Ze namen niets uit de cara van nemen. Wel liep de wa gen schade op. Van het drietal ontbreekt nog ieder Spoor. De politie bekijkt of er verband bestaat tussen de overval in Zwolle en een overval enkele weken gele den op een woonwagenloca tie in Deventer, Toen over vielen eveneens drie gewa pende mannen een sta-eara- van. De buit bedroeg toen 60.000 gulden. Otterlo Twee mannen van 25 en 22 jaar uit Otterlo en Angerlo zijn gisteren door de politie van Ede aangehouden in verband met een schietpar tij, waarbij zaterdagavond de 35-jarige S. Smeitink uil Arn hem is gedood. De schietpartij vond plaats bij een woonwa genkamp in Angerlo, waarvan een van de aangehouden man nen de enige bewoner is. De politie vermoedt dat zeven bewoners van een woonwa genkamp in Arnhem, onder wie het slachtoffer, naar An gerlo waren gekomen om een oude ruzie te beslechten. De bewoner van het kamp had hier echter lucht van gekregen en wachtte hen met zijn zwa ger op. Het slachtoffer werd door twee schoten uit een jachtgeweer geraakt. vervolgd voorpagina Jeruzalem De Israëli sche minister van defensie Sjaron heeft gisteren ge zegd dat Israel bereid is tijdelijk onderdak te ver lenen aan alle PLO-guer- rilleros uit West-Beiroet die zich overgeven en hun lidmaatschap van de PLO J afzweren. Sjaron noemde dit 'een grootmoedig aan bod van een volk dat pro beert vrede in het hele Midden-Oosten te berei ken*. Hij wees er op dat nog geen enkel Arabisch land heeft aangeboden de PLO op te nemen. Premier Begin zei zaterdag ook dat Libanon en Israel nog dit jaar een vredesver drag kunnen sluiten, maar de Libanese premier Al- -Wazzan verklaarde gisteren in een vraaggesprek dat daarvan geen sprake kan zijn. Begin verklaarde zich ook bereid te onderhandelen over een vredesverdrag en vervolgens de vorming van een 'vrije confederatie" met Jordanië, dat dan gebruik zou mogen maken van Israë lische havens. Volgens wes terse diplomaten in Israel is het aanbod aan Jordanië mo gelijk bedoeld om Washing ton te tonen, dat Israel na de militaire successen in Liba non bereid is tot een flexibe ler houding. Jordanië heeft gisteren het aanbod van Begin als 'bela chelijk' van de hand gewe zen. De Syrische minister van buitenlandse zaken Kbad- dam zei gisteren op Schiphol, 'Twaar hij een tussenlanding maakte op weg naar Was- l hington, nogmaals dat Syrië 1 bereid is PLO-Jeiders op te "„nemen, maar blijft weigeren alle PLO-strijders uit het be legerde West-Beiroet op te nemen. Rampjaar voor landbouw Rome Droogte en hitte maken van de zomer 1982 een dieptepunt voor de Italiaanse landbouw. De scha de loopt in de miljoenen. Woestijnwinden uit Afrika hebben van Sicilië en de Zuiditaliaanse provincies een noodgebied gemaakt. De beroemde 'harde tarwe' waaruit spaghetti en macaroni worden gefabriceerd staat te verschroeien. Voor het vee is de situatie dra matisch. In het noorden heeft de lage waterstand grote schade aangericht aan de rijstvelden (Italië verhouwt nor maal bijna evenveel rijst als er in de he.fe Europese Gemeenschap gegeten wordt). Het waterpeil van de door on2e correspondent Rudy Simons Cohen in Rome De sneltrein Dortmund-Ri mini is zaterdagnacht bij de plaats Othmarsingen in het Zwitserse kanton Aargau op een tegemoetkomende goe derentrein gebotst. De rava ge was enorm. Reddings ploegen zijn de hele dag be zig geweest met het zoeken naar overlevenden tussen de wrakstukken. Zes passagiers werden ge dood, zes raakten ernstig ge wond en 53 licht gewond, on der wie zeven Nederlanders. Ze konden na behandeling in een ziekenhuis doorreizen naar Rimini. De oorzaak van de botsing is niet bekend. Londen Meer dan 60.000 werknemers in de Britse gezondheidszorg zijn van daag met een driedaagse staking begonnen. Ze willen daarmee protesteren tegen de volgens hen te lage loonsverhoging van 7,5 pro cent die de regering heeft aangeboden. De vakbonden eisen een loonsverhoging van 12 procent. De staking, die volgt op werkonderbrekingen van 24 uur, zal de werkzaamhe den in de meeste ziekenhui zen ïn Groot-Brittannie lamleggen. Verpleegsters en ziekenbroeders zullen al leen in noodgevallen dienst doen om de patiënten niet de dupe te laten worden van het arbeidsconflict. Vakbonden van havenar beiders, van openbare diensten en mijnwerkers hebben solidariteitsstakin- gen aangekondigd, Ook de bestuurders van ziekenau to's zullen slechts in nood gevallen in actie komen. De regering wil politie en mili tairen inzetten om het zie- kenvervoer normaal te la ten verlopen. Londen De Britse spoorwegstaking is na twee weken ten einde. Sinds vandaag rijden de treinen weer min of meer normaal, nadat de vak bond van machinisten (ASLEF) tegen zijn zin de 24.000 leden had opgedra gen weer aan het werk te gaan. De secretaris-generaal van ASLEF, Ray Buckton, toonde zich gisteren zeer terneergeslagen over 'het gebrek aan medewerking en sympathie van andere vakbonden'. Het besluit weer aan het werk te gaan viel nadat het 'kernka binet' van de vakcentrale TUC bijna 24 uur achtereen in Lon den over de spoorwegstaking had beraadslaagd. Daarbij kwam vast te staan dat andere bonden weinig voelden voor het militante streven van de ASLEF de achturige werkdag in het spoorwegbedrijf te handhaven. Verliezen Een 'vredesvoorstel' van de TUC, door alle andere verte genwoordigers van vakbonden aanvaard, stelt vast dat de AS LEF de door de Britse spoor wegen voorgestelde variabele werktijden van zeven tot ne gen uur per werkdag moet slikken. Bij andere vakbon den, zoals die van treinperso neel (NUR) leefde de vrees dat als gevolg van de voortgezette stakingen en de verliezen van 40 miljoen gulden per dag het noodlijdende staatsbedrijf tot Railways, Het is de bedoeling dat in nog eens ruim dertig de pots soortgelijke schema's wor den ingevoerd. door onze correspondent Ewout Janse in Londen rivier de Po heeft een historisch laagtepunt bereikt. Ook de oogsten van rogge en haver dreigen de mis lukken en zelfs de olijfgaarden staan er treurig bij. Het kurkdroge hout en de verdorde gewassen vormen fatale vuurhaarden. De bosbranden die van Ligurie in het noorden tot Calabrie in het zuiden zijn uitgebro ken worden bestreden met speciale vliegtuigen die zeewater uitwerpen. De boerenbonden hebben de Ita liaanse regering om fmanciele hulp gevraagd. Ver schillende provinciebesturen hebben voorgesteld de noodtoestand af te kondigen. Washington De staat van beleg in Polen zal in de nabije toekomst niet worden opgeheven en de leider van de verboden vakbond Solidari teit, Lech Walesa, wordt niet op korte termijn vrijgelaten. Dit heeft de Poolse partijleider generaal Jaru zelski gezegd in een gisteren gepubliceerd vraaggesprek met het Amerikaanse blad 'Para de'. Het was het eerste vraaggesprek van Jaru zelski met een buitenlandse journalist sinds de afkondiging van de staat van beleg op 13 de cember van het vorig jaar. Volgens Jaruzelski zou een snelle vrijlating van i alle geïnterneerden, onder wie Walesa, en het weer toestaan van Solidariteit leiden tot een ramp. Jaruzelski zei ook dat de afkondiging van de staat van beleg de Poolse soevereiniteit had gered. Volgens 'Parade' was Jaruzelski over dit onderwerp nogal discreet en wilde hij niet zeggen of er voor 13 december sprake was geweest van een Russische bedreiging. Hij sprak bitterheid uit over de sancties van het Westen, die er volgens hem toe hebben geleid, dat Polen zich steeds meer op de Sovjet-Unie heeft moeten richten. Veel industrieën kunnen niet functioneren zonder westerse technologie, zo gaf hij toe. verdere inkrimping zou be sluiten. Dit zou vermoedelijk met een verlies van duizenden banen gepaard zijn gegaan. De ASLEF had gehoopt vol doende steun bij zusterorgani saties te vinden om de kostba re en vrij algemeen gelaakte stakingsactie te kunnen voort zetten. Toen dit niet het geval bleek zag het ASLEF-bestuur zich genoodzaakt de leden op te roepen zich vandaag weet op het werk te melden. Een weldra bijeen te roepen gedelegeerdenconferentie van de maehinistenbond zal aan dit besluit haar definitieve goedkeuring moeten hechten. Voorlopig geldt het stelsel van variabele werktijden voor 71 van de depots van British Londen Bij een brand in een illegaal Chinees gokhuis in de Londense wijk Soho zijn in de nacht van zaterdag op zondag 2even doden gevallen. De brand is vermoedelijk ont staan door een benzinebom die naar binnen is geworpen. Bij een tweede explosie, toen het vuur een voorraad gasfles sen bereikte, werden twee po litiemannen ernstig gewond door rondvliegende glasscher ven. ADVERTENTIE Kant klaar... Gordijnen op maat, netjes af- gezoomd en voorzien van een rovale onderzoom Bovendien met hakenband om op te han gen Dit alles voor een onge kend lage prijs' In bruin/ cog nac met beige fond 120x 220 cm 100% viscose Voor 240 x 220 cm voor 43,90 120 x 260 cm voor 24,95 240 X 260 cm voor 49,90

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4