I Pro Juventute zelf 1 een probleemkindje V D laat optie op Spaland verlopen OUD ROEST Gemeente opent winkel in Oost V1AASDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE GOURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Lift werkt niet Levensgevaarlijke situatie verdwijnt Brandweer rukt viermaal uit Aangereden na plasje lil Dronken man raakt zijn zoontje kwijt Ponskaartje van een paar miljoen MAANDAG 19 JULI 1982 Winkeliers willen onderzoek naar alternatief Schiedam Het warenhuisconcern Vroom Dreesmann heeft zijn vijf jaar geldige optie op vestiging in het Hof van Spaland laten verlopen. Volgens winke liers van dit winkelcentrum betekent het, dat er definitief geen V&D in Schiedam- Noord komt. De MBO, de overkoepelende organisatie van de winkeleigenaren van het Hof van Spaland, is nu van plan een behoefteonderzoek in te stel len. Wellicht blijkt daaruit dat de inwoners van Schiedam-Noord aan een heel andere branche behoefte hebben dan aan een klein warenhuis. Uit het onderzoek moet ook blijken, of de ge vestigde winkeliers van het Hol niet te sterke concurrentie zullen ondervinden, als het Ven- det-plan alsnog mocht doorgaan. Volgens een woordvoerder van de gemeente is er nog geen sprake van dat V&D van de Schie- damse plannen heeft afgezien. De onderhande lingen zouden nog bezig zijn en zelfs wordt er aan toegevoegd, dat het concern juist de inves tering in het Hof van Spaland nog het overwe gen waard vindt, ondanks de economische cri sis. Aankomend VVD-gemeenteraadslid Piet Prins, speelgoedwinkelier met een filiaal in het Hof, hecht groot belang aan een onderzoek van de MBO. Hij heeft er nadrukkelijk om verzocht, vooral omdat de concurrentiepositie van de kleinere winkelconcentiaties in Schiedam- Noord toch al zo moeilijk is. Sinds de opening van het Hof van Spaland door oud-burgemees ter Lems is de omzet van winkels aan de Laan van Bol'es, de Schiedamseweg en in De Ketel gedaald. Prins vreest dat een Vendet nog meer ^winkeliers de das om zou doen, hoewel hij niet uitsluit dat er juist een wervingskracht voor het hele winkelcentrum van zou kunnen uitgaan. Dat zal volgens hem het MBQ-onderzoek moe ten uitwijzen. Prins vindt dat in ieder geval de verkeerscirou latie bij het Hof van Spaland moet worden her zien. De automobilisten, klanten en vrachtwa genchauffeurs rijden elkaar vaak in de weg. Prins heeft daar grote moeite mee. Weer drie mensen vast Vlaardingen In de verbouwde flat De Veer man, het voormalige GSD-pand aan de Fran senstraat, heeft de lift het zaterdagnacht op nieuw laten afweten. Het was al de vierde keer sinds de oplevering van de huizen, eind mei, dat bewoners in de lift vast kwamen te zitten. Ditmaal waren drie Vlaardingers de dupe van het defect. Zij hadden tegen middernacht al fwintig minuten vastgezeten ïn de kleine lift kooi, voordat de brandweer hen bevrijdde. §chiedam/Vlaardingen In zowel Schiedam als Vlaardin gen heeft de brandweer dit weekeinde tweemaal moeten Uitrukken. In alle gevallen ging het om kleine brandjes. De Vlaardingse brandweer was 's avonds eerst in de Groen van Prinsterenstraat actief. Daar moest fietsenstal ling, van de dependance van de Cas>mirsehool worden ge blust. De oorzaak was een hoop oud vuil, dat in de brand was gevlogen. De brandweer kon daarna bij na direct doorrijden naar de Broekpolderweg, waar op het volkstuinencomplex een hou ten stal in rook op ging. Waar door de keet vlam vatte en wie de eigenaar is zijn voorals nog niet bekend. De spuitgasten in Schiedam hadden het niet minder druk. Op de Aleidastraat vloog door een lekke benzineleiding een Opel Kadet in de fik. En een aantal uren later was het weer raak, toen er vanaf de Deift- landseweg brandalarm werd gegeven. Een 67-jarige Schiedamse was bezig koekjes te bakken in een grill-bakoven. Doordat zij ech ter de grill gewoon in de keu kenkast had laten staan, raak te die kast door de hitte in brand. De schade bedraagt on geveer vijfhonderd gulden. Schiedam Op een afrit van rijksweg 20 bij de 's-Grave- landseweg is zondagochtend om drie uur de 54-jarige F. R. O. aangereden, nadat hij in de berm een plasje had gedaan. De man wilde terug naar zijn auto. Een 25-jarige Rotterdam se automobilist kon hem niet ontwijken. De man liep een gebroken onderbeen op, de auto een verbrijzelde voorruit. Westwijk krijgt brug over A 20 Tegelijk met de riolering van de Lange Haven vin den er in de gracht zelf baggerwerk- zaamheden plaats. Geen overbodig karweitjewant de weggegooide fiet sen stapelden zich op. De baggeraar op de foto van Jaap Rozema heeft er juist weer twee boven water ge haald. Déér lagen dus al die gestoten fietsen! De recher che kwam er na tuurlijk moeilijk achter, want voor een fiets spring je de haven niet in. Behalve al die roestige rijwielen en veeI bagger, die in enkele maanden tijd door de open sluizen mee naar binnen was ge slibd, haalde de baggerploeg ook nog een oud stoel tje op. Zeker van een visser ge weestDe meeste rommel werd ge vonden voor cen trum De Kreek. 9m.*m HJtiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiJniiiiiiiitiiiHiiiJiiiiniuiifiiiiifiiJiiJiiiiiiitiiiiiiiiifiiiviiiiitiiiiiiiiiiiiJiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiifiiiuiriuiiiJiiiiiifiiiiriiJiiiiiiiiifijrfiiiiifuriiiiJiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiniiiiEitii^ Vlaardingen Pro Juventute, de stichting die zich in het Waterwegge bied intensief bezighoudt met hulpver lening aan jongeren, is hard op weg zelf een probleemkindje te worden. Zowel de gemeente Schiedam als Vlaardingen drijven deze dienstverlenende instantie meer en meer in het nauw door hun vergaande bezuimgingspolitiek. In Schiedam moet weer 38.000 gulden worden ingeleverd; in Vlaardingen is het Adviesbureau voor Jongeren en Ouders door het uitblijven van ge meentelijke steun geminimaliseerd tot één. maatschappelijk werker. „Een trieste ontwikkeling", zegt directrice mr. J.A. Burger. „Je krijgt op deze ma nier zo'n gevoel van machteloosheid". Drie weken geleden vertrok een van de maatschappelijk werkers van het Vlaardingse adviesbureau. Voor het particulier fonds, dat deze tweede me dewerker betaalde, het sein om de gel delijke steun aan Pro Juventute in te trekken. Mevrouw Burger: „Dat fonds was slechts een tijdelijke zaak. Het heeft nog veel langer gelopen, dan ei genlijk de bedoeling was". De particuliere instelling financierde Pro Juventute, totdat van overheidswe ge subsidie zou worden verleend. Dat is voor de tweede man er waren zelfs plannen voor een derde maatschappe lijk werker echter nooit gereali seerd. „Omdat het ministerie van CRM een stop op alle uitbreidingssubsidies heeft gezet", weet de directrice. De ge meente Vlaardingen stelde de voor waarde, dat ook CRM de helft zou mee betalen. Om die reden ketste de aan vraag voor subsidie dan. ook af. Toch klopte Pro Juventute al een jaar of acht geleden bij de gemeente aan; in Directrice Burger: zin...?" ....heeft het nog een tijd dat CRM nog ruimschoots uit- breidingssubsidies vei-strekte. Het lijkt erop dat het college veel te traag met de aanvraag is omgesprongen. Schie dam reageerde wêi alert en heeft wèl twee medewerkers voor het adviesbu reau. „Het heeft in ieder geval een hele tijd geduurd", houdt mevrouw Burger zich op de vlakte. „Pas in 1979 besliste de gemeente positief. Ook voor moge lijk een derde maatschappelijk wer ker". Toen had het ministerie de subsidiek raan echter al een Qink eind dichtge draaid. Vandaar dat het voor de stich ting nu niet mogelijk is een vervangen de kracht aan te trekken. Hoewel Pro Juventute momenteel door alle vakan ties een vrij rustige periode doormaakt, ziet de toekomst er alles behalve roos kleurig uit. De directrice: „Die ziet er inderdaad niet opwekkend uit. nee. Je vraagt je af of het werk nog wel zin heeft, als je geen vorm en uitbreiding meer aan de hulpverlening kan geven. Maar ja. je kan ook moeilijk zeggen: laat andere instellingen het nu maar doen. Die zitten met dezelfde proble men". Onoplosbaar Het BAH bestaat niet meer, het JAC zit intern in de knoei en de mogelijkheden van Pro Juventute zijn ook fors inge- krompen. Consequenties voor de jonge- ren in Vlaardingen, die met problemen rondlopen, heeft het zeker. De Maas- sluise jeugd kan door de besnoeiingen i bijvoorbeeld al nergens meer terecht. „We zullen niet meer dezelfde hulp kunnen bieden als voorheen", is de sombere visie van mr. Burger. „De overgebleven maatschappelijk werker kan niet het werk van twee man op zijn schouders nemen. Wat er nu ge beurt, gaat ten koste van de jongeren". Hoewel de directrice aan de ene kant zegt, dat de stichting 2ich nog intern moet beraden, geeft zij ook meerdere malen toe dat de problemen eigenlijk 'onoplosbaar' zijn. „Sommige gevallen zullen wij niet meer kunnen accepte ren. Het is ook denkbaar, dat wij min der langdurige hulpverlening ter hand kunnen nemen. Het tegenstrijdige is, dat door de hele economische omstan digheden steeds meer jongeren moei lijkheden krijgen. En dat, terwijl de hulpverlening steeds kleiner wordt..." HiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiifiiiHiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuniifiiiiiiiiiiiiuiitiuiiniiiiiiiiiiiiiiiiMiniiiNüiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiitiiiiiiiiittiiiiiiiiiiiiitiuiiiiüI Schiedam Aan de Fultonstraat 26 heeft het gemeentelijk vvo- ningbeheer een ïnformatiewmkel geopend, die de komende ja ren gebruikt zal worden bij alle plannen voor Schiedam-Oost. Het eerste project, waarvoor men er terecht kan, is het verbeter plan voor 140 woningen in Oud-Mathenesse. Vorige week is de gemeente begonnen met huisbezoeken, om met de bewoners de huurconsequenties en de herinrichting te bespreken. Het staat al vast dat de bewoners, als in de loop van 1983 de woningen opge knapt zijn, een vergoeding van maximaal 1300 gulden krijgen voor de herinrichting Dan moeten zij echter wel de rekeningen en de bonnen bewaren. Maassluis De politie van Maassluis en Rozen burg zijn vrijdagavond op zoek geweest naar een jon getje van drie jaar dat als vermist was opgegeven. Zijn dronken vader bleek niet goed op hem gepast te hebben. De man, die in De Lier woont, was met zijn zoon tje in café De Veerheuvel in Rozenburg terecht geko men, dat hij na een ruzie dronken verliet. Na de pont te zijn overgegaan, ging de man een café in Maassluis binnen. Zijn zoontje was toen al niet meer bij hem, maar dat drong niet tot de man door. Dat bleek pas toen hij vol komen van de kaart die avond thuiskwam. Na een speuractie Vond de politie het knaapje spelend langs een weg in Maas sluis. De huisbezoeken duren ook de rest van de maand nog voort. De gemeente richt zich hierbij op achtereenvolgens Buys Bal lotsingel 1-15 en 50-52, Prof Keesomstraat 8-14, Diesel- straat 7-13, Bellstraat 1-11, Fultonstraat 1-3, Boylestraat 66-82 en Von Leibmtzstraat 5- 25 en 6-26. Het zijn allemaal straten die in de buurt liggen van de stadsgrens mei Rotter dam. Het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke orde ning heeft de plannen in hoofdlijnen goedgekeurd, zo laat de gemeente de bewoners weten in een informatiekrant Nu de goedkeuring van gede puteerde staten nog, dan kan aannemer Van de Tempel in september met de daadwerke lijke verbetering van start gaan. De huurverhoging wordt de eerste vijf jaar trendmatig bepaald, daarna gaat het pun tensysteem van de woning waardering gelden. De ge meente laat weten, dat de hu ren dan wel extra omhoog gaan. De informatiewinkel is elke eerste maandagavond van de maand open van zeven tot acht uur en voorts elke week op maandag- en woensdagmid dag van half twee tot drie uur en op vrijdagochtend van ne gen uur tot half elf. Vanaf vol gende week zal opzichter Breugem zoveel mogelijk aan wezig zijn in de winkel. Vlaardingen Vlaardin-,!, gen gaat proberen om, in1 navolging van Holy, ook' de Westwijk een korte1 verbinding te geven met;, het natuurgebied en dei' sportvelden in de Broek-1, polder. j Dat zou moeten gebeuren, door de aanleg van een'] brug over de A 20. Vrou- j wen van de Open School in de Westwijk hebben in<- een brief de raad om eenij' brug voor fietsers en voet-ji gangers over de rijksweg:,' gevraagd. De huidige ver-j.; keerssituatie is veel te ge-J vaarlijk voor kinderen,! vinden de schrijfsters. Mevrouw W. Muys, die de! brief namens de Open School! ondertekende: „Een behoor-] lijk veilige verbinding is erj niet. Wij vinden het veel te' gevaarlijk om de kinderen! alleen op de fiets te laten! gaan over het viaduct bij dej W estlandse weg. Je moeti daar een oprit en een afrit* passeren en bij de één heb je® voorrang en bij de ander,! niet. Dat is echt gevaarlijk." J Vlaardingen heeft de brief, waarin de vrouwen zich af-,j vroegen waarom Holy wel een veilige verbinding had en West niet, ter harte genomen.l De brug is opgenomen in hel verkeerscirculatieplan voor de periode 1982 tot 1986. De ge-* meente heeft Gedeputeerde Staten gevraagd om een derge lijke verbinding over de A 2G ook op te nemen in het pro vinciaal fietspadenplan. De gemeente streeft ernaar onr in de planperiode van he' VCP, dat is dus voor 1986, dc, verbinding klaar te hebben Waarschijnlijk komt hij tei hoogte van de Dirk de Derde-, laan. Maar er bestaat ook eer- mogelijkheid dat de verbm ding meer in westelijke rich i ting komt. Dat heeft weer ti maken met de plannen van dt reconstructiecommissie Mid den-Delfland, die ook een ver binding over de A 20 in ge dachten heeft. 1 Schiedam Het pons foutje, dat de gehele berekening i| van de onroerend-goedbelps-li ting (OGB) in Schiedam m f de war heeft gestuurd, is rijf. voor het Guiness Book of j World Records. Nog nergem. j ter wereld heeft een intik- foutje van een ponstypiste j gezorgd voor een miljoenen-- strop, zoals Schiedam die nut meemaakt. De jeneverstad - behaalt met de fout de anna len van de hedendaagse ge- schiedschrijving. Tjongejongejongejonge", pruttelde vorige week VVD raadslid Cor van Tilborg, 1 „waf een on waarschijnlijk vertrouwen moeten ze op he stadskantoor niet in de mo- derne techniek hebben ge- - had!" „In wezen is dit te dol om loi\ te lopen,zegt hij. „Je vraag'- je toch af: wordt die input van de computer dan niet beter gecontroleerd? Er is Lm kennelijk geen hond die het* toetst! 'r Is me van een kali-] ber... Ais je in de lijst een pand ziet, met zo'n idioot on waarschijnlijke waarde, als er nu door een tikfout de "r- computer is ingegaan, dan vraag je je toch af!" 1| PvdA 'er Aad Wiegman wil f garanties dat zoiets nóóit meer gebeurt. U

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 7