6 PvdA draagt PTT op om 'rode lijn' af te sluiten Iedereen helpt iedereen bij de huttenbouw WATERWEG 13 Excelsior'20 geeft de jeugd de ruimte Joke Ritman draait lekker Vlaardingen zet inwoners in beweging Omhuds werk lamgelegd w Geen protest tegen sloop van urinoirs Bouwspeelplaats soms mierenhoop Loswal KW- haven wordt vernieuwd Water zwembad blijft schoon Sponsor voor HRSS SPORTAGENDA Bestuur De Hollandiaan t,"- m" Schiedam De malaise in de plaatselijke PvdA is weer eens compleet. Ditmaal gaat het om de 'rode te lefoon* van het ooit door PvdA-vrijwilligster Wil Kraan opgestarte ombudswerk van de partij. Deze socialistische contactlijn met het Sehïedamse publiek is pardoes afgesneden. De PTT heeft het knalrode telefoontoestel verwijderd uit het huis van het schei dend pvdA-raadslid Hans Konings, die daar uiterst ontstemd over is. Zo beleeft de sinds jaar en dag ru moerige PvdA-afdeling Schiedam opnieuw een ste vige vete. Konings hoopt dat de achterban ingrijpt in de vol gens hem ontoelaatbare praktijken van het besluur- strio Ruurd van der Veer (voorzitter), Ben Stuiven- berg (penningmeester) en Peter van der Stel (secre taris). Konings schetst de recente geschiedenis, In de vorige partijbegroting stond voor het ombudswerk van de pvdA-Schiedam 1800 gulden genoteerd, die geheel gefinancierd werd door het PvdA-gewest Zuid-Hol land en de Schiedamse gemeente raadsfractie. „Het is destijds kostendekkend opgezet: het kostte de Schie damse afdeling niets", zegt Konings. Hij kreeg op de ombudstelefoon, die bij hem thuis stond, gemiddeld dertig telefoontjes per week: afkomstig van mensen die de frequente PvdA-advertenties ïn Het Nieuwe Stadsblad hadden gelezen en die met problemen za ten. Konings: „De meeste kon ik telefonisch afhan delen, dan verwees ik door of gooide ik er zelf wat telefoontjes tegenaan, en voor ongeveer tien procent kwam er correspondentie bij om de hoek kijken." Toen er in mei een nieuw afdelingsbestuur kwam (het vorige liet het unaniem afweten, nadat het in april bij de samenstelling van de kandidatenlijst een nederlaag had geleden), richtte Konings een schrij ven aan de kersverse voorzitter, het oud-gemeente raadslid en huisarts Ruurd van der Veer, met de vraag cf het nieuwe bestuur kon instemmen met de lopende gang van zaken in het ombudswerk. Ko nings: „Ik heb daar nooit een schriftelijke reactie op gehad. Wel heeft Van der Veer mondeling laten we ten, dat er gesuggereerd werd dat ik die telefoon ten eigen gerieve gebruikte. Onzin, ik heb ook een eigen toestel. Van der Veer ontkende in ieder geval, dat met het ombudswerk zomaar gestopt zou worden. Wel heeft hij gevraagd in de vakantietijd de adver tenties voor het ombudswerk te stoppen, omdat er geen geld zou zijn. Ik heb hem gezegd: vraag dat maar in de ledenvergadering. Dat heeft hij niet ge daan." Antwoord bleef verder uit en er leek niets te gebeu ren. „Tot ik op een gegeven moment merkte, dat ik in het Stadsblad geen advertenties meer zag. En ik kreeg geen telefoontjes meer via het ombudsnum- mer. Mensen belden mij op mijn eigen nummer met de vraag: zeg, waarom neem je op het andere num mer niet op? Ik wist daar niks van. De lijn bleek achter mijn rug om opeheven te zijn. Kijk, ik ken die krankzinnige geruchten wel als zou de PvdA-afde ling Schiedam failliet zijn. Onzin. Maar ik kan mij niet voorstellen dat het bestuur dan maar besluit om dat ombudswerk op te heffen. De contacten met de burgerij zijn afgesneden, zo is het toevallig wel, hoor' Dat je als bestuur zoiets flikt achter de rug van een paar gemotiveerde vrijwilligers om!" Konings noemt het „erg grof en tegelijkertijd kin derlijk" van het bestuur om partijgenoten, die zich voor het PvdA-ombudswerk ingezet hebben, niets te laten weten over dit soort interne bezuinigingsmaat regelen. ,,Je mag er van mij best een sterker woord voor zoeken, maar ik vind het echt onvoorstelbaar", aldus Konings. Hij besluit: „Ik hoop niet dat Van der Veer op deze manier een persoonlijke strijd met mij uitvecht, na dat ik hem heb laten vallen over die gluuraffaire bij de GSD. Oh, hij mag mij wel pakken, maar niet die PvdA-clienten voor wie dat ombudswerk is opgezet." Konings vindt het ombudswerk van een dusdanig belang, dat hij .zijn eigen telefoonnummer nu wil gaan gebruiken als contactpunt: 732496. Schiedam De historische vereniging Schiedam ziet er van af om de oude stenen uri noirs binnen het toekomstig beschermd stadsgezicht voor te dragen voor de monumenten lijst. Binnen de vereniging zijn stemmen opgegaan om niet al te fanatiek als een actiegroep te gaan protesteren tegen de sloop van willekeurig welk oud pand. Men wil zich nu lie ver gaan beperken tot advie zen om bedreigde gebouwen te laten staan en daaraan heeft de vereniging al de han den vol. Bovendien willen de amateur historici niet het risico lopen dat zij door de gemeente Schiedam uitgemaakt gaan worden voor domoren die niet beseffen dat er bezuinigd moet worden. Want dat is het punt waar het om gaat: Schiedam bezuinigt en dientengevolge sneuvelen de openbare heren toiletten. Overigens is nog niet uitgemaakt wanneer de moker tegen de stenen wc-huisjes aan zal slaan. Het meest centrale herenurinoir in Schiedam staat bij Vismarkt. Ook dat zal moeten verdwijnen. Vlaardingen Op de Amster- .damlaan hoor je, achter de struiken en over het water, al lang voordat je er bent het ge luid van hamers en het ge schreeuw van kinderen op de bouwspeelplaats. Naast de kin derboerderij wordt elke dag, terwijl de bouwwerkzaamhe den in Holy verder stil liggen vanwege de vakantie, druk ge timmerd aan nog meer hutten, nog meer torens, En als de hut af is komt er een vlag op te staan. „Eigenlijk mag ik hier niet eens zijn", zegt een jongetje in het duister van zijn met oude vloerkleden overdekte hut. „Ik ben al dertien en dit is tot twaalf jaar. Maar m'n broertje is twaalf." Hij beweert trots dat hij al twee keer in de krant heeft gestaan, en dat hij in drie jaar al aan zo'n vijftig hutten heeft meegebouwd. Het is een en al samenwerking op de bouwspeelplaats, iedereen helpt iedereen. De spijkers heeft het jongetje gejat bij zijn oma. „Want hier kosten ze een kwartje.*' Per zakje natuurlijk, want zo duur is het nou ook weer niet op de bouwspeel plaats. Bouwvakkers De meeste jonge 'bouwvak kers' zijn dagen bezig aan hun bouwsel. De pallets worden tot een vierkant in elkaar getim merd en daarna worden de van huis meegenomen kleden en zeilen gebruikt om het huis dicht te maken. Daarna, of tussen het werken door, is er bjd om in de treinwagon op bet terrein snoep of drinken te balen. De kinderen kunnen ?°k zelf buiten pannekoeken bakken. Daar is het een hele drukte, vooral van jongens en meisje die er omheen staan, °mdat ze ook wel een stukje billen proeven. Het lijkt soms °P een mierenhoop, zo vol be drijvigheid. Slopen tegen de zin van de be woners van de hutten komt op de bouwspeelplaats niet voor. ■Daar wordt op een stuk papier dat op de treinwagon hangt °°k ernstig tegen gewaar schuwd. „Je moet de hut van eeJi ander niet slopen, want anders slopen ze jouw hut mis schien ook." In die wagon zit ten de medewerkers van de speelplaats, die de plannen be denken voor de komende da gen. Speurtochten, poppekast: elke week is er wel iets bijzon ders te doen. „In de zomer is dit de leukste baan die je je kunt bedenken", zegt. Job Gorree. Hij wordt door veel kinderen gezien als 'de baas van de bouwspeel plaats'. Over de maanden dat het terrein niet de hele dag open is heeft hij heel andere gedachten. Dan is het vergade ren geblazen, en dat lijkt hij minder leuk te vinden. Veel kinderen zijn in de va kantieperiode dag in dag uit op het terrein aan de Amster damlaan te vinden. „Ik vind het hier heel gezellig", zegt een jongetje. Hij laat met het mooie weer het zwembad links liggen. Ondanks de warmte; dat lijkt voor kinderen niet zo veel uit te maken. Ouders kom je ook wel tegen tussen de hut- tenbouwers. Die lopen daar wat rond te kijken. En af en toe hoor je: „Mam, waarschuw je me als je weggaat." Met z'n twee ën lukt heel goed, wat je al leen soms niet voor elkaar krijgt. Met het pun- tje van zijn tong tussen de tan- den gaat deze Huttenbouwer Sar***» helemaal op in zijn werk. Vlaardingen Voor ruim twee miljoen gulden zal een deel van de beschoeiing aan de noordzijde van de Vlaardingse Koningin Wilhelminahaven worden vernieuwd. De helft van het bedrag komt voor re kening van het rijk, de rest betaalt de gemeente. Het gaat om het stuk kade tus sen de MAF en de Binnensin gel. Om de zaak financieel rond te krijgen wordt de asfal tering van de Schiedamseweg tussen de Verploegh Chassé- plein en 2e Van Leyden Gael- straat op de lange baan ge schoven. Voor dat karwei was dit jaar 200.000 gulden uitge trokken, maar de gemeente raad acht een opknapbeurt van de vervallen kademuur belangrijker. Directeur van Gemeentewer ken ir. J. Gerritze spreekt over 'nog een aderlating voor onze dienst'. Hij heeft ook al geen geld gekregen voor de drin gende herstrating van de Dil lenburgsingel in Holy, zoals onze krant eerder al deze week al meldde. Op de achter grond speelt mee dat Vlaar dingen de rijksbijdrage voor de loswal wel kan vergeten als niet dit jaar de kademuur wordt vernieuwd. De subsidie regeling van het ministerie van economische zaken geldt tot het eind van het jaar. Het karwei is inmiddels uitbesteed aan het aannemingsbedrijf Van Halteren uit Bunschoten. In het najaar zullen de werk zaamheden worden uitge voerd. Schiedam De zwembadrei niger van bad Groenoord is hard toe aan vervanging. Niet dat de (vele) badgasten in vuil water zwemmen, zo erg is het nog lang niet, maar de stich ting zwembaden Schiedam wil niet al te lang wachten met het kopen van een nieuwe rei- nigingsinstaüatie. Zo'n ding is duur. Het merk Weda B600 kost bijna achttien mille en burgemeester en wethouders van Schiedam, voor zover aan wezig, zijn er daarom aan te pas moeten komen om de aan schaffing goed te keuren. Kruispunt bij Oude Havenbrug wordt veiliger voor fietsers Vlaardingen Er wordt een eind gemaakt aan de gevaarlijke situatie voor fietsers en bromfietser op de Schiedamseweg bij de Oude Havenbrug. Een aparte opstelstrook voor fietsers moet de mo gelijkheid uitsluiten dat fietsers worden klem gere den door rechtsafslaande auto's, Tevens wordt voor fietsers een apart stoplicht geplaatst, zodat ze voor het autoverkeer ongehinderd de kruising kunnen oprij den. Er is een bedrag van ruim zeventienduizend gulden mee gemoeid. Door de raadscommissie voor verkeer is aange drongen op maatregelen, nadat een fietser op het kruispunt dodelijk was verongelukt. Een vrouw wilde met haar fiets vanaf de Schiedamseweg de brug oprijden, maar raakte on der het wiel van een vrachtwagen die rechtsaf naar de Hofsingel afsloeg. Sc'terdams Nieuwsblad vrijdag RW 23 juli 1982 Moment uit het treffen van gisteren tussen de jeugdteams van Excelsior'20 en het Engelse districtsteam uit Yorkshire. Schiedam Tijdens een m alle hevigheid losgebarsten vakan- tiestroom, verplicht een bezig Thurlede zelfs op doordeweekse dagen cricket, nog altijd 'the king of sports', aan zich. Met dit maal zelfs een internationaal tintje, nu een versterkt jeugdteam (tot 20 jaar) van het Sehïedamse Excelsior'20 gisteren en van daag de Nederlandse toernee van The Heavy Woolen District Junior Cricket League uit het Engelse graafschap Yorkshire af sloot met een tweetal wedstrijden, die beide ingekort zijn tot vijftig overs om althans nog een summier vakantiegevoel aan de Schiedamse deelnemers te bezorgen. De laatste twee dagen van hun verblijf in het ongewoon zo merse Nederland vervolmaakt het Schiedamse tintje voor het vertegenwoordigende districts-" team. Eerder deze week al fungeerde het voorlopig nog niet voor de voetbalsport be schikbare hoofdveld van Ex celsior'20 als domein voor de jeugd tel f tall en van VOC (Rot terdam), ACC (Amsterdam) en Rood Wit (Bloemendaal), die alle aan de lijve ondervonden dat deze Britse 'youngsters' moeiteloos in Nederland op hoofdklasseniveau kunnen meekomen. „Vrij hoog", onderschrijft Ex celsior's jeugdbestuurslid Peter Schoemakers de prestaties van de Engelse gasten. „Ik denk dat dit team voor het eérste elftal van Excelsior'20 een goeie tegenstander zou zijn". Excelsior dankt het buiten landse bezoek aan de contac ten die Kampong tot twee jaar terug met het cncketdistnct Yorkshire heet onderhouden. „En omdat die vereniging niet door Donald Bax zo veel jeugd meer heeft, heb ben wij hen hier naar toe ge haald", licht Schoemakers luchtig toe, die vooru» de nood zaak van zomerse aktiviteiten aandikt. Buitenland „Wij proberen veel voor de jeugd te doen. Het is. in heel Nederland overigens, een moeilijk jaar, omdat de jeugd dreigt af te zakken. Wij heb ben zelf wel een jeugdteam, maar tegen wie moet je ze la ten spelen? Het wordt steeds belangrijker de jongeren voor de ericketsport te winnen, maar dan moet je hen ook iets kunnen bieden. Omdat we hier weinig tegenstanders kunnen vinden, wordt het noodzaak om naar het buiten land te gaan. Zo zijn we twee weke geleden met een ploeg naar het Engelse Kent ge weest. Volgend jaar hebben we in ieder geval één buitenland se trip op het programma en we hopen er daar twee van te maken. Bovendien leert de jeugd daar ontzettend veel van". Behoudens de visitie van hel district Yorkshire, ontvangt Excelsior'20 op 13 en 20 augus tus nogmaals Engels bezoek m de vorm van Gray's Inn. Vrij dag 30 juli wordt op het ter rein van Hermes DVS (Harga) de jaarlijkse ontmoeting om de Amstelbokaal gespeeld en ko men 14 augustus op twee vel den zowaar enkele dames teams in aktic. Het seizoen wordt voor de jeugd min of meer afgesloten met een spe ciale jeugddag. Vlaardingen In het tenmscircuit van het Rotterdams Nieuws blad, waarvoor tot nu toe 31 toernooien zijn gespeeld, moeten de regionale vertegenwoordigers genoegen nemen met rollen van ondergeschikt belang. Slechts m het damesenkel B weert de Schiedamse Joke Hitman zich uitstekend. Achter Karin van Schaik (Mijnsheerenland, 292 punten), Barba ra Kamp (Zwijndrecht, 270 punten) en Meehli Tas (Rotterdam, 209 punten) bezet het jeugdige talent van KSVV met 197 punten de vierde plaats. In dezelfde categorie doet ook Lucién Sigmond, eveneens van het Schiedamse KSVV, van zich spreken De grote 'rivale' van Joke Ritman sloeg 100 punten bijeen en dat is goed voor een zevende plaats, achter Julia van Noort (Dordrecht. 134 punten) en Corinne Vrijenhoek (Rotterdam, 115 punten). De puntentotalen van de overige tennissers uit het Waterwegge bied zijn: Damesenkel C: Caroline Vis (Vlaardingen) 35, Eve lien "t Hoen (Maassluis) 30; Damesenkel D: Joke Voorman (Vlaardingen) 90, R. Bekker (Schiedam) 50, J. Ouwendijk (Maas sluis) 50, Adrie Heemskerk (Vlaardingen) 45, Evelien 'i Hoen (Maassluis) 40, Thea Maarleveld (Vlaardingen) 40, Maricite Schaier (Vlaardingen) 40, Anita Paalvast (Vlaardingen) 20; He renenkel B: Frank de Jong (Schiedam) 135, Harold van Strijen (Maassluis) 72, Mike Verkerk (Schiedam) 60, René Kopjae (Schiedam) 30; Herenenkel C: Harold van Strijen (Maassluis) 125, Hans Verbrugge (Vlaardingen) 125, Drbge (Vlaardingen) 100, Emile Deyl (Vlaardingen) 95, Peter Santema (Vlaardingen) 87; Herenenkel D: Peter Wilheimy Damsté (Vlaardingen) 154, S. Veldhoven (Vlaardingen) 150, Jan van Eysden (Vlaardingen) 8 en F. Bijloo (Vlaardingen) 30. Schiedam Ook de Sehïe damse vierdeklasser HBSS heeft een sponsor voor shirtre clame gevonden. Gesprekken met de huidige sponsor, zo meldt voorzitter Rien Klink in de weekbrief, liepen op niets uit. Hel bedrijf Brit European Transport Nederland b.v. werd echter wel bereid gevon den met HBSS in zee te gaan. Naast de sportkleding zorgt dit bedrijf ook voor trainingspak ken en tassen. „Een leuk con-- tract", aldus Klink. Vrijdag 23 luli; cricket: Voetbal: 19.00 snternos-SVV (op terrein Inter nos in Etten Leur) Zaterdag 24 juli: 14.00-16.00 Con cours in de Poldervaart voor de jeugd tot en met 14 jaar van de visvereni ging Schiedam in De Vijver in het Beatrixpark. Zondag 25 juli: Wielrennen: 10.00 Dagwedstrijd bij De Mol (m m.v. De Coureur); Cricket: 11.00 Asvion- Ouick H 4. 11.00 11,00 VRA-Excel- sior'20; Voetbal: 14.30 Blauw Wit R- SW (op lerrein sporthotel Bosschen- hoofd). Maandag 28 juli: Tenni*: C- en D- toernooi Los Bigotes Schiedam. Vlaardingen In het bestuur van de Vlaardingse voetbal vereniging De Hollandiaan neemt dit seizoen W G. Kosten als wedsrijd-secretaris de plaats in van A. in 't Veld. Hei hoofdbestuur van De Hollan diaan bestaat thans uit voorzit ter A C. van Dongen, secreta ris H.C. Berkhout, penning meester/ledenadministratie W. Roozeboo m. weds t rijd -secreta ris W.G. Kosten en tweede penningmeester/ toto- Jottosecretaris C.A. Spruyt. De jeugdcommissie van de derde klasser wordt gevormd door H.C. Berkhout, E. Bravenboer- Tournier, J, Braven boer, T Buttner. N. van der Vlis en R.J. Walls. In deze commissie moet nog één vacature worden opgevuld. Vlaardingen Drie consulenten van de Vlaardingse dienst voor sport en recreatie hebben voor de komende weken een interes sant sportief en recreatief programma in elkaar gedraaid. Mede dank zij hun inspanningen is de term 'sportieve recreatie' in de loop van tijd een begrip geworden in Vlaardingen. Voor de on der vermelde aktiviteiten kan men zich opgeven bij deze consu lenten, die overdag telefonisch bereikbaar zijn onder nummer 355888, toestel 164 en/of 169. Eén van de drukst bezochte aktiviteiten is de wind^urf- cursus die de VRSR alweer twee jaar organiseert. Deze ak- tiviteit, die als lokatie De Put aan de Maassluise Schenkel- dijk (Steendijkpolder) heeft, bestaat uit een dag- of een weekcursus. De dagcursussen worden op dinsdag, donder dag, zaterdag en zondag (10.30- 17.30 uur) gehouden en kosten 65 gulden per persoon. De weekcursus neemt drie avon den en een ochtend in beslag, waarin men het surfen goed onder de knie krijgt Hiervan zijn de kosten 100 gulden per persoon. De trim groepen behoren eveneens tot de wekelijkse on derdelen. Hierbij wordt een keuze gemaakt uit een uitge breid aanbod aan sport- en spelaktiviteiten en worden op verschillende avonden in ver schillende Vlaardingse wijken gehouden. Van 19.00 tot 20.30 uur kan men op maandag avond terecht bij de kinder boerderij Holywood, op dins dagavond bij het dierenasiel Oranjepark en op donderdag avond op het terrein van De Hollandiaan ('t Nieuwelant). De kosten zijn 2 gulden per persoon. Op de woensdagmiddag trekt speciaal voor de jeugd, die gra tis kan meedoen, het sport- en spel team de wijk in. Naast deze wekelijkse aktiviteiten heeft het bureau sportieve re creatie ook de organisatie van incidentele aktiviteiten in handen, zoals de Wampex en de Fietsvierdaagse. De Fietsvierdaagse, waaraan vorig jaar 866 mensen deelna men, wordt van 16 tot en met 20 augustus gehouden. De startplaats is iedere avond bjj het Kolpabad vanaf 18.00 uur. De voorverkoop gaat 2 augus tus van start bij verschillende winkeliers in heel Vlaardin gen. De donderdagavond is de inhaalavond', zodat men toch één van deze 25-kilometer- tochten kan missen. Wampex De Wampex heeft zondag 5 september plaats. Dit is een rare verrassingstocht waar het hele gezin aan kan meedoen en ook veel plezier aan kan beleven. Tijdens deze tocht worden verschillende afstan den afgelegd op verschillende vervoersmiddelen. De routes en opdrachten zijn geheim en geheel anders dan in voor gaande jaren. V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3