WATERWEG ROTTERDAM Mil j oenen investering linRotterdamse haven mogelijk van de baan GRAAG SEDAAN. Dick Vos niet langer in hoofdmacht PPSC I Hans Lingen geblesseerd Uitgebrand jacht geborgen Selectie Ger Pijl 'Reparatie moest aan binnenkant' Dader aanslag consul voor Rotterdamse rechtbank Aanklacht tegen Koopmans ingetrokken 0 Toernooi Los Bigotes in teken van de gezelligheid NCRV-special over Schiedamse eersteklasser In de knel... SPORTAGENDA Het luxe jacht Marauder, dat gisterochtend in de Veer haven in vlammen opging en I gedeeltelijk onder water ver dween, is in de loop van gis termiddag gelicht. Nadat het schip 20veel mo gelijk was leeggepompt, ging het met behulp van twee ber gingschepen vlot in de strop pen, waarna het even vlot uit de haven werd getild. De Rotterdamse politie, die al snel na het uitbreken van de brand opzet vermoedde, is vooral op zoek naar twee jongens, die zich kort tevoren in de buurt van het schip zouden hebben opgehouden. De Marauder, eigendom van een inwoner van Delft, blijkt begin juli in de Veerhaven te zijn afgemeerd. Toen de brandweer gister ochtend ter plaatse arriveer de, stond het jacht, dat een waarde van zevenhonderd duizend gulden vertegen woordigt, al in lichterlaaie. Vrij spoedig verdween een groot gedeelte ervan onder water. Negen maanden voor verkrachting Rotterdam Een 23-jarige Rotterdammer is veroordeeld tot ne gen maanden gevangenisstraf voor verkrachting. De man was m de nacht van 13 op 14 april met een ijzerdraadje een woning binnen gedrongen en had een slapende vrouw haar keel dicht geknepen en verkracht. De veroordeelde zei dat hij de vrouw uit een discotheek kende. De officier van justitie had een jaar gevangenisstraf geeist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. t Voordat ze de buis 'bestor men', worden de duikers in hun pak geholpen Volop veiligheidsmaatregelen voor duikers Rotterdam Tweeh onder vijf tig meter door een buis wandelen op dertien meter onder de Oude Maas, Dit spectaculaire werk verrichten drie duikers van het duikers- en bergingsbe drijf W. Smit BV. Zij repareren de zinker van de drinkwaterleiding die vijf maanden geleden in de midden doorvaart van de Botlekbrug knakte. Er gingen toen vele tienduizenden liters drink water verloren. Het lek. dat werd ontdekt door een duiker, was zo groot, dat men per uur een verlies van drieduizend kubieke meter water registreerde. De zinker vertoonde een scheur van 1.25 meter. Het drinkwaterieidingbedrijf heeft toen een reserveleiding aangesloten. Drie weken geleden is met de reparatie werk zaamheden begonnen, nadat eerst een zo veilig mogelijk reparatieplan is gemaakt. Doordat het lek zich midder onder de Botlekbrug bevindt, moest de reparatie aan de binnenkant van de zinker worden verricht. Anders zou deze brug een maand lang voor het scheepvaartverkeer gesloten zijn. Twee duikers dalen dagelijks af in de tweehon derdvijftig meter lange buis om de rubber ver bindingsstukken aan te brengen. Een derde duiker controleert of alles goed gaat. Fotograaf John Boogaard ondernam ook de tocht onder de rivier. Dit met ongevaarlijke werk zal over een maand gereed zijn. Er zijn talloze veiligheidsmaatregelen getroffen. Zo staan de duikers in verbinding met een lier, die hen uit de buis haalt als er iets gebeurt. Een taklifl moet de goederen naar beneden bren gen. „Geen kleinigheidje", zegt een woordvoerder van Smit. „De duikers kunnen snel last krijgen van engtevrees in de buis en als er bijvoorbeeld een loodgordel los laat, dan moet hij wel twee honderdvijftig meter terug. Dat is een eind. Veel van onze werkzaamheden spelen zich af op ongeveer twintig meter." Rotterdam De Armeniër, die betrokken is geweest bij de aan- 1 s^ag op de Turkse consul, zal zeer waarschijnlijk voor de Rotter- I damse rechtbank moeten verschijnen. „In eerste instantie is de Nederlandse rechtorde verstoord'al- I dus de Rotterdamse officier van justitie, mr.W A de Saint de Au- I laire, die het onderzoek leidt. Een uitleveringsverzoek van de Turkse regering is niet ontvangen De overige vijf daders die sinds de moordaanslag voortvluchtig zijn, zijn nog steeds niet gevonden. Of de politie hen op het spoor is. is onbekend. Over de zoekactie worden in het belang I van het onderzoek geen mededelingen gedaan. Het verhoor van de enige gearresteerde dader verloopt uiterst moeizaam. De man, die bij zijn arrestatie werd neergeschoten en ondergebracht is in de ziekenboeg van de Schevemngse strafin- rinrichting, doet hoofdzakelijk het zwijgen er toe. Volgens een woordvoerder van de Rotterdamse politie verlopen de verhoren 'krakkemikkig, gezien de gezondheidstoestand van de man en het feit, dat de eerste verboren in het Engels gebeurden en hij die taal vrijwel niet machtig is'. De politie heeft nog steeds twijfels over de indentiteil van de gepakte Armeniër, ondanks het paspoort dat hij bij zich had en waarin hij Benjamin E. heet. Er wordt rekening meegehouden, dat het paspoort vals is. Ook de wagen, waarmee de vier daders na de aanslag weg vluchtten, heeft het politieonderzoek niet veel verder gebracht. De auto, een Volkswagen K 70, is tientallen malen doorver kocht Eén van de vroegere eigenaars heeft destijds verzuimd 'deel drie van het kentekenbewijs op de naam van de nieuwe eigenaar over te schrijven. Vier jaar voor doodslag vriendin Rotterdam Een 30-jarige Rotterdammer is gisteren ver oordeeld tot vier jaar gevange nisstraf wegens doodslag. De rechtbank achtte bewezen dat de man op 10 april zijn vrien din Julietta Jungerman van het leven heeft beroofd door haar uit een raam op de derde verdieping van haar woning in de Rosenveldtstraat te du wen. Voor de fatale val speelde zich in-de woning een vechtpartij af, waarbij de huisraad kort en klein werd geslagen. Ook wer den messteken toegebracht op het slachtoffer. Aanleiding voor de ruzie was het feit dat de vrouw de relatie met de veroordeelde wilde verbreken. De officier van justitie eiste zes jaar gevangenisstraf. Rotterdam De Europese Boks Unie (EBU) heeft de aan klacht tegen Europees kam pioen Rudi Koopmans inge trokken, waardoor de Rotter dammer zijn titel behoudt. Koopmans zou op 2 juni in Chianciano Terme tijdens het titelgevecht tegen de Italiaan Cavina een verboden stimule rend middel hebben gerbruikt. De Rotterdamse profbokser nam daarop een advocaat in de arm, die een kort geding aanspande tegen de Europese Boks Unie. Deze zag gisteren alsnog af van een rechtzaak en trok de aanklacht in. De be wuste dopingcontrole was ove rigens veel te laat na het ge vecht afgenomen. Rotterdam De bouw van een nieuwe containerterm ï- nal voor Multï Terminals- Unit Centre aan de Waal haven is waarschijnlijk van de baan. De Steenkool Handels Vereniging (SHV), één van de twee aandeelhouders in het overslagbedrijf, heeft zich uit het project terug ge trokken. Economische teruggang en de daardoor vergrote risico's van een dergelijk project zijn voor de SHV de doorslaggevende redenen om niet langer mee te doen. Bovendien verwacht de Steenkool Handels Vereniging geen rentabiliteiisverbetering van de investering, aldus het containerised rijf Multi Termi nals, dat het besluit van de SHV via een brief aan de Ver- voersbond FNV naar buiten beeft gebracht. Daarin zegt Multi Terminals letterlijk, dat SHV 'vooralsnog' afziet van de voorgenomen investeringen. Volgens de directie van Multi Terminals is de directie van de andere aandeelhouder in het project, Pakhoed, wel akkoord gegaan met de investering aan de Waalhaven. Pakhoed zelf geeft nog geen commentaar op de nieuwe ontwikkelingen. Volgens directeur H.D.A.Haks van Multi Terminals-Unit Centre zijn de gevolgen van het verrassende besluit van SHV nog niet in zijn volledige omvang te overzien. De nieu we terminal hoeft daarom nog niet definitief van de baan te zijn, aldus directeur Haks. De Vervoersbond FNV heeft inmiddels laten weten geen genoegen te nemen met het voornemen van SHV en is van plan om een dialoog aan te gaan met de directie van het concern. Het gaat de bond daarbij om 175 nieuwe ar beidsplaatsen, die in eerste in stantie met de bouw van de terminal gemoeid zijn en die nu verloren dreigen te gaan. Met de bouw van de nieuwe containerterminal is in het to taal 320 miljoen gulden ge moeid. Daarvan zou de ge meente Rotterdam zeventig miljoen voor haar rekening nemen om de bouw van kade muren, een gedeeltelijke dem ping van de Waalhaven en an dere infrastructure werken te betalen. Rond de jaarwisseling zou met de bouw worden begonnen. In de loop van de negentiger ja ren zou het project, goed voor een jaarlijkse overslag van nog eens 350.000 containers, gereed zijn. Op de Waalhaven worden al 350.000 containers per jaar overgeslagen. De gemeente Rotterdam zou met de aanleg van de kademu ren het startsein voor de bouw geven. De gemeenteraad had hiervoor al een bedrag uitge trokken van 47 miljoen gul den. Volgens een woordvoer der van de gemeente is het laastste woord over het besluit van SHV nog niet gezegd. De gemeente is officieel nog niet op de hoogte gesteld, hoewel zij geld steekt in het project. De nieuwe containerterminal past bovendien in de plannen voor de herstructurering van de stukgoedsector in de Rot terdamse haven. Het havenbedrijf vreest dat bij niet doorgaan van het project de ECT een monopoliepositie in de Rotterdamse haven krijgt. Dat druist tegen de be doeling van de gemeente in. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend oi vriendin misschien. Breng daar even f verandering in, m Ach Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f P0sfc en goed beloond! Want voor die kleine* jy moeite krijgt u een originele ^P-kafs,- pepermolen en zoutvat. I UUr«fs<f,„ 1 AdreS:^ f postcode; T°>eicoa; I S*""rdeL naar. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 28 juli 1982 Schiedam - In het Schiedamse Storrcbos wordt deze week op het park van Los Bigotes. de naar de besnorde oprichters vernoemde ten nis ver e- niging, het jaarlijkse C- en D- toernooi gehou den. Dit toernooi staat staat om de gezelligheid en het groots opgezette tuinfeest bekend en om vat circa tweehonderd partijen, waarbij de te behalen punten in het kader van het Rotter dams Nieuwsblad Tenniscircun opnieuw cen traal staan. In het eerste weekeinde werd een groot aantal partijen afgewerkt. „De eerste ronden zijn erg goed verlopen, hetgeen mede te danken is aan het feit. dat we weinig 'last' hebben ondervon den van eindronden van andere toernooien", aldus wedstrijdleider Fred Etman. Iemand die wel last ondervond in de eindronde van een toernooi (Alexanderpolder). was de in Schie dam bekende tafeltennisser Ron van der Aa, die op Los Bigotes bij de C-heren als derde is geplaatst. In de Alexanderpolder kwam hy in conflict met de Haagse speler Den Duik. die weinig waardering had voor het in de zogenaamde 'tenniskringen' te veel ondergewaardeerde speltype (taktiek) van Ron van der Aa, waarbij Den Duik ook persoonlijke beledigingen aan het adres van de Schiedammer met uit de weg ging. „De lol was er toen af voor mij. Ik heb de laatste set dan ook met 6-0 weggegeven, want zo hoeft het voor mij niet", aldus de tennissen de tafeltennisser. Bij een volgende confrontatie van beide heren wilde Den Duik de Schiedammer te lijf gaan Het racket van Ron van der Aa en omstanders brachten opluchting. Alhoewel op Los Bigotes ook al spelers van het type Van der Aa in actie kwamen, kwam het daar gelukkig niet tot on geregeldheden. Zo ontrafelde in het herenenkel D Jan Schrijver {Be Quick) in drie sets met wel erg traag spel de aanval van Jasper Landsber gen (TSF). De tweede confrontatie op dezelfde dag zorgde voor eliminatie, omdat tegenstander Hans Bel (Los Bigotes) een tempo hoger speel de. In het herenenkel D wordt van de als eerste geplaatste R. Kok (Poortugaal) een andere spei- trant verwacht. Dat geldt niet voor de als twee de geplaatste toptafeltennisser Hans Lingen, die zich wegens een blessure heeft teruggetrokken. Bij de D-dames is de Maassluise Eveline "t Hoen als voornaamste kanshebster genoteerd. Een stapje hoger zal de finale volgens de plaatsing gaan tussen Dave Droge, de winnaar van ROVS. en Emile Deyl, finalist op KSVV. Bij de dames voeren F. van Luyn en C. Vis beide helften van het schema aan. Terwijl verslaggever Leo Touw (links) hem de microfoon voorhoudt, spreekt PPSC's trainer Arie Curver zijn selectie toe. Schiedam Geheimzinnig heid omsluiert vooralsnog de geruisloze aftocht van Dick Vos, PPSC's hoop in de laatste jaren bijna niet meer voorko mende bange dagen. Terwijl nieuwe oefenmeester Arie Curver gisteravond, in de rus tieke omgeving van het Bea- trixpark, in de microfoon van NCRV's verslaggever Leo Touw zijn nog slechts uit 26 spelers bestaande selectie op bondige wijze toesprak, hield 'burger' Dick Vos zich in de kantine bezig met het zetten van een 'bak koffie'. En leek hij niet te talen naar de in spanningen van de eerste trai ning, hetgeen de laatste zeven door Donald Bax tien seizoenen voor hem tot een al dan niet onplezierige traditie was verheven. Er schijnt, zo lijken de ver schillende geluiden te willen suggereren, meer aan de hand te zijn in de parkhoek van Thurlede, waar Vos, 35 jaar oud inmiddels, zijn besluit om kleedt met privé-redenen en waar secretaris Hennïe Otten- hof het sop de kool eigenlijk niet waard vind. „Er zijn", zegt Vos, „wat zaken voorge vallen die voor mij de emmer hebben laten overlopen. Op een gegeven moment was de maat vol en heb ik laten we ten me niet meer voor de se lectie beschikbaar te stellen. En, ach, eens komt er een tijd van stoppen, al had ik dat avontuur in de eerste klasse nog graag meegemaakt". Zo standvastig als Vos altijd op het veld is geweest de ver persoonlijking van PPSC hoopt het bestuur van de nieu we eerste klasser evenwel niet dat zijn woorden zijn. Otten- hof wenst, evenals Vos niet op de oorzaak in te gaan, maar acht een terugkeer van de on- verslijtbare aanvoerder in het keurkorps niet uitgesloten. „De vereniging heeft met de reden eigenlijk niets te ma ken", hult ook hij zich in ne velen. „Ik hoop dat Dick op z'n besluit terugkomt. Eerlijk gezegd geloof ik niet dat Dick het straks erg naar z'n zin zal hebben als hij met een RVB- elftal ergens op een afgelegen veld van Laag Zestienhoven moet spelen". i Schiedam Twee van de eerste drie oefenwed strijden van PPSC staan op losse schroeven. De nieuwbakken eersteklas ser heeft van de gemeen te te horen gekregen dat het pas na 27 augustus gebruik mag maken van het gedeeltelijk gereno veerde hoofd veld, ter wijl voorts het tweede veld pas na 13 augustus mag worden bespeeld. Dit heeft tot gevolg dat de duels tegen HBSS, Al- tior en Oranje Blauw (Nijmegen) niet op Thurlede gespeeld kun nen worden. PPSC's nieuwe oefenmeester Arie Curver heeft nu voor zaterdag 7 augustus in zijn woonplaats Berg- schenhoek een veld kun nen huren om tegen HBSS te voetballen, maar voor de overige wedstrijden is riog geen oplossing gevonden. Overigens is niemand geheel duidelijk wat de directe oorzaak voor deze late bespeling kan zijn. Ogenschijnlijk heeft het veld, dat in Schiedamse kringen in middels de bijnaam 'zandbak' heeft gekre gen, geen andere verbete ring ondergaan dan het gebruikelijke inzaaien van de kale plekken en het regelmatig nat hou den. Dick Vos is niet de enige van hei kampioenselftal die heeft afgehaakt. Doelman John Rost, die vorig seizoen 111 de 'slotfase van Arnold Lobman de voorkeur kreeg boven Ruud Spicrmgs, neemt dit sei zoen uitsluitend als trainer van de B-selectie doel aan hel intieme PPSC-gcbeuren. Jaap Hussein ui n daarentegen heeft besloten PPSC toch trouw te blijven. De in Rotterdam-Zuid woonachtige student aan de Haagse academie voor licha melijke opvoeding had m eers te instantie overschrijving aangevraagd naar Zwart Wit"28, maar kwam daarop te rug. Al met al heeft de toch al beperkte selectie een forse aderlating moeten ondergaan. Niettemin staat Arie Curver, opgezadeld met een door de succesvolle Lobman zware er fenis, te popelen om zichzelf en PPSC waar te maken in de eerste klasse. Curver, vorig seizoen assistent van Berry Janse bij Quick Boys en dus al redelijk op de hoogte van de zaterdagtop. vertrouwde Touw voor de microfoon toe dat PPSC, met dezelfde instelling die het onder Lobman heeft getoond, zich moet kunnen handhaven. „Het zal", aldus Curver, wiens woorden zaterdag 7 augustus in een 'special' over PPSC lus sen vier en zes uur op de radio worden uitgezonden, „stug, be houdend voetbal worden, ge baseerd op karakter en inzet, waarmee PPSC twee seizoe nen achter elkaar kamptoen is geworden. Ik hoop alleen dat we verschoond kunnen blijven van de degradatiesfeer. Dus een plaatsje in de midden moot..." Vlaardingen Ger Pijl, de trainer van de Vlaardingse vierdeklasser HVO, bereidt zich met zijn selectie op 26, 27 en 28 augustus in het KNVB- sportcentrum te Zeist voor op de nieuwe competitie. Voor zo ver mogelijk zal daar ook een aantal oefenwedstrijden wor den gespeeld. De selectie die Pijl meeneemt naar Zeist ziet er als volgt uit: Van Eysden, Groeneveld, Van Eek, Danse, Meijermk, Kel dermans, Jongste, Crucq, Hof man, Maatsen, Schilder, Vogel. Van der Valk, Schippers, Van der Veldern, Bisser, Kalkman. Van Baarlen, Sprang. Van Zelm, E. en F. Bakker, Wes- terdijk. Brouwer, Bot, Dijk shoorn, Seymour, Souhoka en Soumokil. Woensdag 20 juli: Tennis: C- en D- toernooi Los Bigotes Schiedam. Donderdag 29 jute Tennis: C- en D- toernooi Los Bigotes Schiedam. Vrijdag 30 juli: Tennis: C- en D-toer- nooi Los Bigotes Schiedam; Softbal: 19,00 Vlaardingen Holy-Braves (he ren). Zaterdag 31 juli: Tennis: C- en D- toernooi Los Bigotes Schiedam; Voetbat: 14.30 NSVV-ExcelSior M, 14.00 VDL (2at)-Nedlloyd'70 R

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4