ZATERDAG I Achtste bestand van kracht VANDAAG Faillissem en t tijdens vakan tie hoogte i- Irama m [Chinese [ambassade straluma Parkeren op groenstrook is niet te bekeuren VS verlaagt disconto Delftse eerste pilote marine *FÈlÖlTERDftMS"nTeUWSÜd Met sluiting bedreigde ziekenhuizen wiifco de plannen van minister Gardieniers (volksge zondheid en milieuhygië ne) juridisch aanvech- ten. if! J Personeel iSea Link 'gaat maandag staken Provincie steunt Limburgs orkest Henk heeft geen mwdenstandsdipioma, maar er was een aanbieding. bijSMuma! W-: Rotterdam De 188 personeelsleden van de Gilda-dropfabrieken, net terug van vakantie, moeten zich maandag niet bij de poort, maar bij het arbeidsbureau melden. Hun bedrijf is failiet. Haagse politie moet terugbetalen Medisch Contact: 9'Potje babyvoeding is niet gezonder9 Na nieuwe bombardementen op Beiroet Den Haag Door een leemte in de wet kan de politie niet optreden tegen automobilisten, die bun wagen met alle vier de wielen op een groenstrook parkeren. De ongeveer vijftig bekeuringen, die vorige week aan parkeer ders op de groenstrook aan de weg naar het Kijkdüin- se strand in Den Haag zijn uitgedeeld, worden gese poneerd. Wie al heeft be taald, krijgt zijn geld te rug. LPG duurder ©Sfiraï x -X-. ROTTERDAMS NIEUWSRLAD UITGAVE SIJTHOFF PE8S - COOLSINGEL 67 3012 AC ROTTERDAM TEL 010/144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD VOOR DE RANDSTAD HOOFDREDACTEG. A_ DE KOK EN MR. K. I. DE BRUÏJN ZATERDAG 31 FUU 1982 NR. 31433 20 PAGINA'S LOSSE NUMMERS ƒ0,75 Airconditioning: veel Nederlan ders zijn ermee vertrouwd, maar er nog niet aan gewend geraakt. Er klinken stemmen op, die zeggen dat 'airco' een statussymbool is, een overbo dige luxe. talrijke kantoorbe- 'kmers menen, dat bepaalde lichamelijke klachten te maken hebben met de airconditio- ;ning. Hetgeen doör deskundi gen weer wordt tegengespro ken. Mogelijk komen de fysie ke klachten voort uit het psy- 'chisch verzet tegen luchtge- kcelde ruimten, waarin geen raam meer kan worden open gezet. Kortom: airconditioning creëert zijn eigen tegenwind. Op de voorpagina van de za- Een dozijn oudere mensen in Enschede heb ben hutje bij mutje gegooid en gaan verder samen door het teven. Op dezelfde pagina: Louwe Kooijmans. Hij is sedert kort professor in de prehistorie in Leiden Stropers worden een plaag op het Usselmeer. En be dreigen soms de waterpoli- tie. Pieter Scheen schreet een bijbel over de beeldende kunst. Verder interview met Cornell's Vreeswijk. Yehudi Menuhin heeft niet alleen zijn naam gegeven aan een school in En geland voor getalenteerde jonge mu sici, hij bemoeit zich ook zoveel mo gelijk met het onderwijs op de school in Surrey. „Heiaas", zo zegt de meesterviofist, te veel tijd gaat op aan reizen en concerteren". Onze correspondent in Londen, Ewout Janse, sprak met hem. Jane Fonda en haar 'ochtend gymnastiek'. PAGINA 4: PAGINA 7: De NV Afvalverwerking Rijnmond is vanaf gis-' termiddag een Rotter dams bedrijf. Burge meester Peper tekende daartoe de acte van aandetenovadracM en kon vervolgens driehon derd nieuwe ambtena ren in zijn gemeente verwelkomen. Hadtofzwiarl Enkel* ragen- of on weersbuien. Middag- temperate» ongeveer 25°. Matige wind, draai end naar arid (of zuid- W&tt Personeel van Gilda op straat Maputo Een ambtenaar van de Chinese ambassade in Ma puto (Mozambique) heeft don derdag negen collega's van het leven beroofd, 20 werd eerst gisteren bekend. De ambte naar zou hebben gehandeld in een plotselinge vlaag van waanzin. Hoek van Holland De 4000 werknemers van de Britse au- toveerbootondememing Sea Link zullen maandag 10.00 uur (Ned. tijd) het werk neer leggen. Dit betekent dat onder meer de dienst tussen Harwich en Hoek van Holland uitvalt. Met de staking willen de zee lieden protesteren tegen het directiebesluit personeel te ontslaan en het salaris van werknemers op de dienst Har wichHoek van Holland te verlagen. Op deze dienst liidt Sea Link zware verliezen. De officieren in dienst van Sea Link hebben met de loonsver laging ingestemd. Maastricht De provincie Lfmburg doorkruist net sane- nngsbeleid van minister De Boer (CRM) onder Nederland se orkesten, door het met op heffing bedreigde Limburgs Symfonie Orkest een meerja- «nsubsidie toe te kennen. Tot 1985 kan het orkest op 650,000 gulden rekenen. ADVERTENTIE Net hoar, Verlichting/meubelen WINKELCENTRUM ZUIDPLEIN ROTTERDAM TEL,80 69 90 Afgelopen week heeft het personeel een brief met die strekking in de bus gehad. De vakbonden zijn uitermate verbolgen op ae directie. „Een grof schan daal", noemt bestuurder P. Simonis van de Voe dingsbond FNV de gang van zaken rond het faillis sement. Ondernemingsraad en vak bonden zijn volkomen ver rast door de faillietverkla ring: ze wisten niet, dat een dergelijke aanvraag op komst was. Dinsdag werd het faillissement uitgesproken, twee dagen later maakte de curator, mr. W. E, de Liagre Bohl, het faillissement per advertentie bekend. Begin dit jaar moest Gilda al reorganiseren, nadat het be drijf in de problemen kwam door de hoge grondstofprijzen. Bij die reorganisatie zouden 23 mensen hun baan kwijt raken. Overigens ligt hun ontslagaan vraag nog steeds bij het ar beidsbureau. Onvermijdelijk Directeur verkoop en binnen land, J.P.M, Waterreus, heeft toegegeven misschien in ge breke te zijn gebleven inzake de voorlichting aan het perso neel. „Maar de toestand was toch onvermijdelijk". Volgens hem kunnen de vakbonden niet onkundig geweest zijn van de financiële problemen bij Gilda. „Ze wisten echt wel dat het geen rozegeur en ma neschijn was bij ons". Volgens de heer Waterreus is Gilda in de problemen geko men door een jarenlange over voering van de markt „Er zijn in Nederland een groot aantal dropmachines te veel en daar zijn wij uiteindelijk de dupe van geworden". De dropfa- briek leed al jaren verlies. Het faillissement werd onvermij delijk toen de Amro-bank niet langer bereid bleek kredieten te verstrekken. Modellen die gisteren In Parijs de op eenzame hoogte vervaardigde najaars- en wintercollectie van Yves Saint Laurent en Dior showden. Yves Saint Laurent (links) hield het op een rode lakense jas, een zwarte rok, zwarte kousen en hooggehakte schoenen. Voor een avondje uit ontwierp Mare Bohan voor Dior een zilveren satijnen jurk met dichtgeknoopte mouwtjes en een imponerende kraag. waarin staat dat baby's beter groente uit potjes kunnen eten, omdat in verse groente te veel nitraat zou voorkomen, beeft veel onnodige onrust veroorzaakt bij de consultatiebureaus voor zuigelin gen, aldus dr. Swaak. Nu tri eia baseerde de circulaire op een artikel in het vakblad voor huishoud kunde, waarin onder meer staat dat het aantal gevallen van blauwzucht (cyano- se) onder baby's toeneemt door het eten van bewaarde en onvoldoende opge- - -warmde spinazieUit een onderzoek vtrJvtUi if-'J8 van dr. Swaak bij kinderartsen in de provinciaal kinderarts dr.A.J. Swaak provincie Brabantblijkt echter dat in- rnntaei artsenblad Medisch de periode van jgyg tot }gQ2 geen spra_ ke is van een toename van blauwzucht' Het rondschrijven van Nutricia in april, onder hun patientjes. Utrecht Bladgroente in potjes baby voeding is niet veiliger voor de gezond heid dan verse groente. Een mededeling van babyvoedingfabrikant Nutricia, dat Londenf Beiroet Palestijnse en Is raëlische troepen zijn gisteravond negen uur een nieuw bestand over eengekomen. Het vorige staakt-het- vuren werd na 48 uur gebroken. Enkele uren voor het ingaan van het nieuwe bestand werd het wes ten van Beiroet opnieuw zwaar be schoten vanuit de lucht, het land en de zee. Daarbij is een nog onbekend aantal slachtoffers gevallen. Beide partijen beschuldigden elkaar, er van, het bestand te hebben geschon den. Nog altijd zijn er tekenen die erop wijzen Voorzichtig dat PLO-leider Jasser Arafat bereid is zijn Palestijnse vrijheidsstrijders uit Beiroet te rug' te trekken. Volgens vertrouwelingen van Arafat zou de PLO-leider harde eisen vanuit de Arabische wereld om vol te houden in Beiroet en aan te sturen op een beslissende strijd met de belegerende Is raëlische militairen, hebben afgewezen. Arafat zou gezegd hebben, dat hij niet graag zou zien dat de Libanese hoofdstad geheel wordt verwoest. "In PLO-kringen werd bevestigd dat de bevrijdingsorganisatie akkoord is gegaan met de terugtrekking uit Beiroet, volgens een plan dat werd opgesteld door Arabi sche landen. Het plan, dat bestaat uit zes punten, vermeldt ook de terugtrekking van Israël uit Libanon. In Jeruzalem werd voorzichtig op het plan gereageerd. De Israëlische regering zegt nog geen duidelijke, verklaring te hebben ontvangen, dat de Palestijnen in derdaad bereid zijn uit Beiroet te vertrek ken. Israël blijft bij haar standpunt, dat de volledige militaire en politieke struktuur van de Palestijnen uit Libanon moet wor den verwijderd. Zo werd in Jeruzalem ook een resolutie van de Veiligheidsraad, waarin werd opgeroepen tot terugtrek king van alle Israëlische troepen uit Liba non, verworpen. In west-Beiroet groeit de angst, dat er op grote schaal epidemieën zullen ontstaan, nu het tekort aan water nijpend wordt. Er wordt internationaal druk op Israël uitge oefend om de blokkade van water en elec tric! telt naar west-Beiroet, die maandag werd ingesteld, op te beffen. De Libanese premier Shafik Wassan heeft gisteren gedreigd, de onderhandelingen met de Amerikaanse afgezant Habib op te schorten als Israël geen einde aan de blokkade maakt Washington De Centrale Bank in Amerika brengt maandag het dis conto terug van ÏÏVz naar 11%. Het disconto is het percentage waartegen banken bij de centrale bank geld kunnen lenen. In de regel passen als gevolg hiervan ook de aangesloten banken hun rentestand aan. Nog geen twee weken geleden werd het disconto al teruggebracht van 12 naar lll/z%. Eelde De 25jarige Charlot te Engels ,uit Delft wordt de eerste vrouwelijke piloot van de marine. Ze is gisteren in Eëlde geslaagd voor de basis- vliegopleiding van de marine. Korporaal adspirant-officier speciale diensten-kort verband zoals haar rang officieel is Engels heeft daarmee een belangrijke tussenstap gezet op weg naar het marinevliegbre- vet. In september begint ze aan een vijf maanden durende vervolgopleiding in Soester- berg. Als ze dan slaagt, krijgt ze het marinevliegbrevet. Daarna kan ze worden gestationneerd op de vliegbasis Valkenburg, Een groenstrook aan de openbare weg valt niet onder de Algemene Politieverordening (APV) van de gemeente, maar evenmin onder het landelijke Reglement Verkeersbor den en Verkeerstekens (RW). In- - middels wordt gewerkt aan een wijziging van dit reglement, waar door groenstroken verboden gebied worden voor auto's. „Het is geen gezicht en erg verve lend, maar voorlopig kunnen we er niets tegen doen. Het is een gat in de wet. Een parkeerverbod instel len helpt ook niet, want dat kan al leen op de weg slaan, niet op een groenstrook. Als men de auto hele maal op het groen neerzet, staan we machteloos", aldus de Haagse politie. Hoeveel bekeuringen aan „groen strook-parkeerders" in het verle den onterecht zijn uitgedeeld, kon de politie niet zeggen. Evenmin, of ook deze parkeerders hun bekeu ring terugbetaald kunnen krijgen. Den Haag LPG is vandaag duurder geworden: van 1,8 tof 2 cent per liter. Bij Esso moet nu 73,2 cent betaald worden, Shell rekent dan 74,4 cent per liter. Beide maatschappijen hebben hun dieselprijs vandaag met 1,6 tot 2 cent verlaagd. iLpS1* la, stuur mij het RotterdamsNieuwsbladSport bijlage 'UITTrijlage Zalerdagbijlage 14 dagen gratis op proef. Naam: Adres: Postcode/Plaats.. Tel.nr.: In een open enveloppe zonder postzegel opsturen! ^^^^d£ummejj^3000yB RotterdamJ

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1