Nieuwe straatnamen komen uit archief Lickebaertbos niet groter, landbouwgebied moet blijven' GRAAG JÏEDAAN. 'se viool terug thuishaven Er moet iets aan die huizen gedaan worden' ,'öoiy in 'Leo Herwig weg? Nee, dat is een doorgetrokken grap' li UIAARDINGS DAGBLAD SCHIEOAMSCHICQURAN! NIEUWE WATERWEG COURANT ér Insprekers op Streekplan Rijnmond: Het Laantje Ons Genoegen verhuist 'tRaedihuys I ot. dan Inlichtingen, omtrent adverteren in deze rubriek. Schuurtje uitgebrand Federatie gaat boekhouding alle clubs verzorgen Auto schept Vrouw valt van zes meter hoogte motor Files op Maasdijk Video's gestolen Urgentie blijkt weinig te helpen 88 huurweigeringen in Babberspolder f ill WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1982 jchtedam De nieuwe straat- iamen voor de Schiedamse jinnenstad, waar momenteel jf bouw stil ligt wegens de va kantie. komen alle uit het ladsarchief van drs.G.van der ?eijst overeenkomstig de vens van de historische vere nging Schiedam, die straatnamen bestonden Toeger al, ook al liepen som- nige op heel andere plaatsen n de stad. fan der Feijst heeft getracht Is voorzitter van de straat na- aencommissie een verant- roorde keus voor te leggen an B en W en dit college ieeft op zijn beurt het advies lóorgeschoven aan de com missie voor ruimtelijke örde- iing. die er binnenkort over ergadert. )e nieuwe Straatnamen, zoals die voor het gebied tussen Lindenhof. Baan en Gedempte Baansloot zijn voorgesteld, zijn: Willemshofje. Laan, Roos beek. Begijnhof. Boomgaard- straat, Nieuwe Buurt. Pastorie- tuin. Laan Ons Genoegen en Hofiaanstraat. De namen kunnen aanleiding geven tot historische verwar ring. Het Laantje Ons Genoe gen bijvoorbeeld liep heel vroeger bij de Vlaardinger Poort, die gesloopt is, en komt volgens het advies nu plotse ling middenin het stadscen trum te liggen. En de Hofiaan straat liep vroeger vlakbij de ruïne, die is ook zowat 250 me ter opgeschoven. Ook treden lichte verschuivingen op bij de andere namen. De Roosbeek was vroeger een slopje pal achter het museum, dat wordt nu een heuse straat bovenop de plek, waar Schiedam tien jaar lang zijn meest beruchte kaalslag had. Het Begijnhof bestond feitelijk nog, die naam was opnieuw ingevoerd nadat Empeo in 1976 een beperkt aantal wo ningen had neergezet. Dit hof wordt nu verlengd. De Boom gaardstraat was de oude naam voor de Lange Achterweg, maar die komt nu te lopen tus sen Roosbeek en Grof baan, dus haaks staand op de Lange Achterweg. En de Pastoorstuin komt op de plek, waar nu nog de leao-school staat. Vroeger heette het daar 'de pastorietui- nen". daar zit dus volgens ar chivaris Van der Feijst een lichte aanpassing in. Hij bena drukt dat alle voorstellen van de straatnamencommissie nog goedgekeurd moeten worden. Paul van Vlissingen Die commissie heeft ook een aanbeveling gedaan voor het weggetje dat langs jachthaven De Schie loopt, tussen Polder weg en Aigerastraat. Die weg verbindt de steeds drukker wordende plattelandseweg met het industriegebied s-Grave- land, waar de meeste straatna men naar vroegere industrië len zijn vernoemd. De nieuwe weg langs de jacht haven komt in aanmerking voor de aanduiding: Van VÏis- singenstraat. Paul van Vlissin gen werd in 1797 geboren in Amsterdam, overleed in 1876 te Heemslede en was in de tus sentijd mod e-)op rich ter van de Amsterdamse Stoomboot Maatschappij (ASM) en Werk spoor Nederland. In 1819 voer hij op Indië op daar de boek drukkunst te prop age rin. in 1827 vestigde hij zijn eerste machinefabriek en in 1845 be gon hij zijn eigen schepen te bouwen. Hij richtte zich voor namelijk op de Oostzee. ..Ach. t is eigenlijk maar een klein straatje voor zo'n man." merkt archivaris Van der Feijst laco niek op. laassluis Het Lickebaertbos langs de Nieuwe Waterweg noet niet in noordelijke richting worden uitgebreid. Dit chrijven de insprekers uit Maassluis en Hoek van Holland ra een reactie op het streekplan Rijnmond. De insprekers. ,'erenigd in een werkgroep, vinden dat het oude landbouw gebied gehandhaafd moet blijven. Alleen uitbreiding van de «gelijkheden Lot passieve recreatie in dat gebied zien zij el zitten. Iet het geld dat bespaard fordt door hel Lickebaert- os niet" uit te breiden, zou iet oostelijke deel van het itaelduinse bos, nu nog mili ar gebied. kunnen worden 'rijgemaaki. vindt de werk groep. „Dit is voor de bevol king van Maassluis van gro ter belang dan het Licke- baert-Noord probleem, en het levert een grote kosten besparing op." Die besparing ontstaat doordat de boeren in dat geval niet uitgekocht hoeven te worden. De werkgroep wil geen uit breiding van het bos in de richting van de spoorlijn, omdat de boeren in het ge bied niets voelen voor de ruilverkaveling die dan no dig zou zijn. „Ze hebben vooral met hun grote gereed schap al zo'n last met die route onder de spoordijk door", zegt J. L. Segers van de werkgroep, waar overi gens ook boeren en tuinders in zitten. „Dat zou alleen maar erger worden na die her verkavel i ng." Van de passieve recreatie die de insprekers voorstellen zouden de boeren geen last hebben. Segers: „Dat hebben we ze gevraagd." De werk groep denkt aan de aanleg van een paar fietspaden en vergroting van het Bom meer ten behoeve van de watter- sport. Het Bom meer zou een uitloop moeten krijgen langs het opgespoten gebied naar de Vlaardingse Westwijk. 'liardingen De hele 'Uardïngse koopva a rtl ij- loot heeft twee weken lang an de kade van de Konin- in Wilhelmiiiahave» voor inker gelegen. Wachtend op ading had dc Vrouwe Alida iet enige handelsschip dat /laardingen rijk is, zich in laar thuishaven terug-ge- rokken. Vandaag is de doot* echter naar Anister- lam afgevaren om melk poe ier voor Cyprus te laden. iet is bijna twee jaar geleden, lat Vrouwe Alida de KW-ha- •en voor hel laatst aandeed, ütniaal is het eigenlijk een lechl teken dat het schip zonder orders uit Noord-Span je vertrokken— zich naar Viaardingen heeft gespoed. ..Het gaat slecht met de lading- markt". weet KJ aas Ver boon. tweede stuurman aan boord en een rasechte Vlaardinger. „Het is een slechte tijd voor de scheepvaart. Sommige schepen hier liggen al zeven weken te wachten. In de zomermaanden is het toch al minder, maar nu er ook nog eens een dalende lijn in de markt is... Een groot dieptepunt. Sinds I960 is het niet zo slecht gegaan". Omdat de reder Visser en Vis ser net als Verboon geboren en getogen Vlaardingcrs zijn. is het schip toen het zes jaar De twee VJaardïngers, die de Vrouwe Alida rijk is: (links) eerste werktuigkundige C.Vuïk en stuurman Klaas Verboon. ADVERTENTIE voor uw zakenlunch of sfeervol diner gezellige bar voor uw Schiedam - Tei. 732977 borreluurtje m Zondag» geopend Grote Markt I Langekerkstraat 88 Anders dan anderen Tel. 340353. geleden te water werd gela tenuit een soort eergevoel in Viaardingen geregistreerd. Het betekende dat de ooit zo trotse koopvaardijvloot van de Haringkoppen na zo'n vijftig jaar eindelijk nieuw leven werd ingeblazen. Want een halve eeuw bezat Viaardingen slechts wat vissersschepen en telden koopvaarders niet mee. ,,£en hoop mensen", zegt tweede stuurman Klaas, „we ten zelfs niet eens, dat hun stad nog een koopvaardijschip bézit. Oude Vlaardingers die langs de kade liepen en die 'Vrouwe Alida Viaardingen' zagen staan, kwamen dan ook geregeld een kijkje nemen". Ook al weet de bevolking am per van het bestaan af, het schip heeft op de wilde vaart (niet in een lijndienst) toch al heel wat van de wereld gezien. Verboon noemt Nigeria, Brazi lië, Indonesië. Noord-Amerika. „We zijn", voegt hij er aan toe, „eigenlijk maar weinig in Ne derland. We zitten meestal er gens rond de Middellandse Zee of de Atlantische Oceaan. We gaan waar lading is." Leo Herwig: ,,lk denk dat John zich een ongeluk ge schrokken is." Schiedam In welk club huis je ook komt, er gonst het wilde gerucht dat. wet houder Posthoorn bezig is zijn topambtenaar Gert Mul der op de stoel te krijgen van Leo Herwig, de coördinator van de stichting-met-de-lan- ge-naam, de federatie van Schiedamse instellingen voor sociaal-cultureel werk en sa menlevingsopbouw. Het ge rucht is verspreid door John Zwart van het bureau alter natieve hulpverlening (BAH), die het slachtoffer is geworden van een door Mul der en Herwig zelf bedachte grap. De federatie aan de Over sell iesestraat verzorgt de admi nistratie van een klein aantal gesubsidieerde instellingen in Schiedam, die actief zijn op het gebied van sport en cul tuur. Zo zijn die clubs van hun financiële rompslomp een beetje af. De gemeente beoogt nu een groter opgezet appa raat, dat voor alle gesubsi dieerde instellingen die boek houding doet. Te denken valt aan een uitgebreide federatie of aan opheffing daarvan, ge koppeld aan de oprichting van een nieuw instituut met een andere, eenvoudiger naam. De ambtenaren van Posthoorn en ook de wethouder zelf zit ten inmiddels op de lijn, dat dit apparaat een stichtings vorm moet krijgen, in plaats van. dat het ondergeschoven wordt bij de gemeente. De ambtenarij zou namelijk in dat geval een te forse taakverzwa ring krijgen. Herwig is daar tevreden mee, hij heeft dat zelf zes jaar geleden al bepleit. Nu komt Muider wel eens bij Herwig op de koffie. Zo ook een keer, toen Herwig er niet was. En juist toen kwam John Zwart langs. Mulder heeft toen de streek uitgehaald om te zeggen, dat Herwig aan de kani gezet was en dat hij zelf de touwtjes in handen had ge kregen. En later heeft Herwig. die van Mulder deze grap vernam, „de grap nog eens doorgetrokken" door Zwart wijs te maken dat hij vrijgesteld was om zich vol ledig bezig te houden met de coördinatie van de stichting SJOP. Dit is een initiatief van Zwart, die er nice beoogt jonge ren aan alternatief werk te helpen. „Ik denk dat John zich daar een ongeluk van is geschrokken." zei Leo Her wig gisteren. Hij had niet verwacht, dat dc grap zo'n effect zou krijgen dat het halve welzijnswerk in Schiedam het momenteel ge looft. Schiedam Een schuurtje aan de Har- reweg in Schiedam- Kethel is gisternamid dag grotendeels uitge brand. De eigenaar was bezig geweest materi aal op te ruimen omdat hij het schuurtje leeg op moest leveren. Het verbranden van wat hout liep echter dermate uit de hand dat ook het schuurtje in vlammen op ging. De brandweer was snel met twee wagens ter plaatse. De afstand met omliggende was welis waar vrij groot (veertig a vijftig meter) „Maar", zo zei een woordvoer der van de Schiedamse brandweer vanmorgen, „met die droogte weet je het maar nooit. Dan is het echt oppassen ge blazen." Hel is nog niet bekend hoe groot de schade is. Spijkenisse Een 49-jarige vrouw uit Spijkenisse is giste ren bij hei zemen van de ra men van zes meter hoogte naar beneden gevallen en met hersen- en rugletsel in het* zie kenhuis opgenomern Viaardingen Een automobi list die gisteren vanaf de Schiedamsedijk de kruising opreed in de richting van de Westlandseweg zette zijn rich tingaanwijzer naar links iets te vroeg aan. De bestuurster van een motor, een 31-jarige Vlaardingse die vanaf de Westlandseweg kwam en linksaf het Emaus op wilde draaien, raakte hierdoor in verwarring. De auto gaf links aan. maar bleef rechtdoor rij den. Door dit misverstand ont stond een botsing, waarbij de motorrijdsier een gekneusd rechterbeen op liep. Ze moest in het Holyziekenhuis worden behandeld. "s-Gravenzande De ge meentepolitie van 's-Graven zande meldt een uitzonderlijke drukte op de Maasdijk. Dc weg vormt de a an voer route van badgasten, die met hel mooie weer naar de Westlandse kust worden gelokt. Ondanks de grote hoeveelheid auto's en de daarmee gepaard gaande filevorming viel het aantal ongevallen nice. Giste ren liepen twee wagens blik schade op omdat een 39-jarige Rotterdam nier de Maasdijk op reed zonder voorrang te verle nen aan een 22-jarige plaatsge noot. Niemand raakte gewond. Rotterdam Uit een opslag plaats van een radio- en lv- winkel aan de Binnenban zijn acht videorecorders gestolen. Men kwam het gebouw bin nen door een deur te forceren. De waarde van de buit is vijf tienduizend gulden. Schiedam Het aantal wo ningzoekenden in Schiedam is gedaald tot 7098. Uit de statis tieken blijkt dat het bureau huisvesting in één maand tijd 169 mensen aan een ander- huis kon helpen. Van hen hadden slecht 19 mensen een sociale of medische urgentie. Op dit kleine percentage had de Del ft se onderzoeker And ré Klooster onlangs behoorlijke kritiek. Er waren 14 Schie dammers die in vctb.uui mei woningverbetering en kroten (ruiming hun huis moesten verlaten. Viaardingen De gecombineerde huuraciie van drie hewo- nersgroepen in Babberspolder heeft 88 weigeringen van de huurverhoging opgeleverd. In complex 9 van Patrimonium bleef het aantal ver achter, daar vulden maar acht mensen het formulier in. Maar in het complex van De Snayer en de Duplex-woningen samen vierhonderd huizenleverde de actie tachtig weigeringen op. Maandag, toen de lelling van complex 9 bekend werd, dacht opbouwwerker Ron Koevoet* dat de actie een mislukking zou worden. Maar dat bleek gisteravond mee te vallen. „Dit is een prima eerste stap om de gemeente duidelijk te maken, dat er iets aan die hui zen gedaan moet worden", zegt Koevoets. Hij vindt het resultaat van de actie, zeker omdat die voor de eerste keer gehouden wordt, boven verwachting. „Naar aanleiding van de actie die al in de MUWI 1 werd gehouden, hadden we gerekend op onge veer tien procent. Dal is uitge komen." Bij het complex De Snayer-woningen, waarvan de bewonersgroep nog maar kort bestaat, lag het perron lage zelfs hoger. Dat er in complex 9 nauwe lijks gereageerd is vindt Koe voets niet zo vreemd. „De mensen vinden die huizen niet goed. maar de huren zijn laag. Ze vinden de huren wel in overeenstemming met de kwa liteit van de huizen." Dat de mensen die huurverhoging wilden weigeren dat moesten invullen aan de achterkant van het formulier waarop de puntentelling van hun huis stond, heeft volgens de op bouwwerker van 't Nieuwe- lant voor verwarring gezorgd. „Die briefjes lagen natuurlijk al gauw in de prullehak." Op de vergadering van gister avond bleek Zelfs dat sommige mensen de huurverhoging niet durven weigeren, omdat ze bang zijn dat ze hun huis uit gezel worden. „Daar ben ik erg van geschrokken", zegt Koevoets, Hij had niet ver wacht dat die angst nog steeds bestond. „Dat kun je wel van de daken schreeuwen, die mis vatting blijft bestaan." Het succes zou volgens Koe voets wel eens kunnen beteke nen. dal de bewoiiersgrnep Babberspolder, die in haar- tweejarig beslaan nog nooit bij elkaar gekomen is. nu einde lijk gaat leven. Die groep komt aan hot einde van de rnaand bij elkaar om de resultaten te bespreken. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even J verandering in. f ^dres; Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I Posfcode. en goed beloond! Want voor die kleine» Wo m oen verzilverd Koteer m. j Wirta-)ah0Laitch"i™<J; ö)s moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. aürvanh-'^u ^ares; f Postcode: f W«Mpl,aatt - I 7elefoQQ; mt ïifi J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1