Rijnmond eist verdere invulling wet chemisch afval IBS? Geen enthousiasme in de Goudsbloem Nieuw gietwater wel goed, niet goedkoop Alles onder stoom in Hellevoetsluis op 21 en 22 augustus I DE KRANT BRENGT LEVEN IN UW BROUWERIJ. 4.95 95 Q95 ^"ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Maassluise vlieten kunnen niet meer boten plaats bieden Anja en Jürgen: 9De reis van je leven Toch fiets paden door strandplan Kom over de brug VARKENSFILET of ILETR0LLADE RÜNDERHART \kujQ_7-50 RAUWE HAM >0 GEBR. KiPVLEES 1 80 GARNALEN SALADE 915 WESTFAALSE METWORST VERSE RUNDER- QkII BIEFSTUK 1 DIPLOMA CAFÉBEDRIJF Splendid Mood besluit popcircuit Gegadigden voor conferentieoord de Tempel WDMblij met uitbreiding 'De vraag is overrompelend snel gegroeid7 Rotterdams Nieuwsblad maandag 16 augustus 1982 RW Maassluis De Noord en de Zuïdvliet in Maassluis kunnen vol gens het gemeentebe stuur niet aan nog meer plezierboten een plaats je bieden dan er nu lig gen. Veel mensen die voor hun boot geen lig plaats bemachtigd heb ben in een jachthaven konden hun vaartuig gratis in een van de vlieten leggen, maar daar komt nu een einde aan. De grens is wat dat betreft bereikt, vinden B en W. en ze zinnen op een vergunningenstel sel. Dat is nodig, 'om nog verdere uitbreiding van het boten bestand tegen te gaan en om overlast aan buurtbewoners en problemen tussen de ei genaren van de boten te voorkomen', aldus het college. Overigens zijn veel bootjes, die in de Maassluise vlieten afge meerd liggen, van de buurtbewoners zelf. De vertrekkende wet houder van sportzaken Koos Smit legt de gang van zaken volgende week dinsdag uit in een openbare hoorzitting. Die bijeenkomst begint om half acht in de bur gerzaal van het stad huis. De maatregelen 2ijn nog in voorberei ding. Er is zelfs nog niet bekend in welke vorm de beperkende maatre gelen gegoten zullen worden. Op de fiets zo'n 2.500 kilometer door Amerika VIaardingen Wie ziet het zichzelf al doen, Ame rika per fiets? Zo'n 2.500 kilometer op een smal, le ren zad eitje, pedalerend langs de kost van de Nieu we Wereld op slechts twee dunne bandjes? Waar schijnlijk? Niet direct maar toch... Er zijn Vlaar- dingers die hun hand er niet voor omdraaien. Anja Rietveld en Jürgen Leger stee bijvoorbeeld steken morgen de grote plas over en gaan dit vakantiestun- tje uithalen. Het is hun goed bevallen, de vorige fietsvakanties. Jür gen, die in Rotterdam en Den Haag op de markt staat, heeft al trips door Belgie, Groot-Brittannie en naar Heidelberg gemaakt. Anja, net afgestudeerd voor gezins verzorgster, heeft er alleen de reis door heuvelig Enge land opzitten. Een afstand van meer dan 2.500 kilome ter in één ruk hebben ze echter nog niet afgelegd. Maar nu willen ze het wat grootser aanpakken. Vandaar dat zij het plan heb ben opgevat om in drie maanden tijd de Amerikaan se oostkust af te zakken. „De reis van je leven", roept Anja. Met het vliegtuig gaan de fietsfanaten naar New York en dan, opgezadeld met tent en bepakking, dan moe ten de mijlen worden wegge maaid. „Als je met de fiets gaat", vertelt het tweetal vol enthousiasme, „zie je zoveel meer. Leuk, joh. Je komt door allerlei dorpjes, die je met een auto nooit zou aan doen. En ja, haast, dat moet je natuurlijk niet hebben. We zijn niet bepaald van plan een soort Tour de France te gaan rijden". Een hele fietstoer wordt het. Vanaf New York via Was hington trappen Jürgen (23) en Anja (19) zich een weg naar het uiterste puntje van Florida. „We willen hele maal naar Key West bij Miami toe. Dat ïs het laat ste eilandje van de Verenig de Staten". Eilandje? Per fiets? Jürgen haalt de land kaart erbij en duidt de route aan. „Hier" zegt hij „kijk. Al die eilandjes zijn met één grote weg aan elkaar ver bonden. Je rijdt over land en dan weer over een brug. Zo gaat dat maar door; tot aan Key West". Een trip dwars door Ameri ka was hun iets te gortig. Jürgen: „Van kust tot kust is het zevenduizend kilometer. Vol met bergen ook. En als we ergens een gruwelijke he kel aan hebben, dan is het wel aan bergen". Toch zijn de twee Vlaardingers uit Holy goed voorbereid. Zowel wat conditie als wat informa tie betreft. „Dat moet wel, als je zo'n tocht gaat maken", stellen ze, „Niet dat we de laatste maanden elke dag een bepaalde afstand hebben ge fietst of zo. Dat niet, hoor. Maar alles wat we gedaan hebben, deden we per fiets". Om de 2.500 kilometer af te leggen, neemt het tweetal alle tijd. „We hoeven niet op een bepaalde datum in Mia mi te zijn". En lachend voe gen ze er aan toe: „Het enige schema is onze portemonnee. Hoe sneller die leegraakt, hoe sneller we moeten gaan fietsen". Hoek van Holland In het strandplan van Hoek van Holland is destijds ook een fietspadenplan opgenomen, dat echter na de ophoging en ver breding van het strand nooit werd uitgevoerd. Gebrek aan geld was daarvan de oorzaak. Nu de uitvoering van het totaal groenplan binnen de begroting is gebleven, is het mogelijk om toch een fietspad aan te leg gen, zij het in eeft aange paste versie. Het dage lijks bestuur van de deel- gemeenteraad wil vanaf het Stuifkenszand het meest noordelijk gelegen geasfalteerde voetpad aanwijzen als fietspad. Vanaf het Stuifkenszand zal ook een aansluiting worden gemaakt op het provinciale fietspad. De betreffende commissie gaat met het voorstel ak koord. Rotterdam Het Openbaar Lichaam Rijnmond vindt dat de Wet Chemisch Afval, ingevoerd in november 1979, verder ingevuld moet worden. Daarom wil Rijnmond een inventari satie maken van alle chemische afvalstromen om inzicht te krijgen in de hoeveelheid en de mogelijkheden om chemiseh afval te verwerken. Als er niet wordt gewerkt aan betere verwerkingsmethoden, zullen de afvalstoffen volgens Rijn mond de komende jaren een steeds groter knelpunt vormen. Deze beleidsaanbeveling wordt gedaan in het milieube leidsplan van het Openbaar Lichaam Rijnmond, dat deze week aan het dagelijks bestuur is aangeboden. De invoering van de wet Che- *Jiiii]ii(iiimiiiiiiuiiiiiiuiiiiimiiiiiiiiiaiiKiiiuiiii!iiiuiiiiBiiiiiiiiiiJiii!iiiiiiiiiiiiifii[iiiuiei!iiiiiiiiii!iiiiiiiii![iiiKiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiifii!]iriiFiiiiiiiiniiui[[iifiiiiiFiiiiiiiiiiiiiitiitiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiië s Om potentiële kaas- kopers aan te moedi- gen hangt achter een s boerderij aan de Oost- vlisterdijk in Vlist deze fraaie, houten uitnodi- ging. De toevoeging 'u s mag de brug rond' vindt haar oorsprong in het feit dat de Oostvlister- h dijk alleen voor bestem- mingsverkeer vrij toe- Ij gankelijk is. Was de aanvulling niet op het bord vermeld, dan zou de klandizie van de Vlister boer zeker min- der zijn WiiiiiiiiliiiriHiiiiiiiHiiiiiiiiiitiHiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiEiiiiiuiiimiittniiiiDfuiniiiitiuiiittDiiiiiitiiiuiniiiitiiiiiniiniiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiaiiiittiiiMiiiiiiiitiiiiiiittiiiiiiiiniiiiiiiitiiiiiifiimiitiiiiiiiititiiiiiii^ misch Afval, waarin elk be drijf werd verplicht vergun ning aan te vragen voor de verwerking van chemisch af val, is volgens Rijnmond in houdelijk niet genoeg inge vuld. „In de praktijk krijgt elk bedrijf een vergunning, zonder dat hier echter voorwaarden aan zijn verbonden voor ver werking." door Karin Kuijpers Doordat inhoudelijke maatre gelen ontbreken, is het voor veel bedrijven gemakkelijk de concentratie van chemische stoffen, die hoger is dan ge noemd in het Stoffen- en Pro- cessenbesluit, te verminderen door verdunning. Met dit soort staaltjes wordt de wet Che misch Afval een 'moeizame aangelegenheid', vindt Rijn mond. Om de grondstoffen ook voor toekomstige generaties te waarborgen, wil Rijnmond een eigen beleid voor afval- en grondstoffen gaan voeren. Zo wil het openbaar lichaam voorschriften invoeren bij* schoonmaakbedrijven voor schepen en tankauto's. Deze voorschriften moeten worden opgenomen in de vergunnin gen om luchtverontreiniging te beperken. Daarnaast moet er strenger ge keken worden naar gevaar, schade of hinder bij bedrijven, waarbij chemisch afval vrij komt. T/KI 7£TEBBftG 21 AUG FIJN STUKJE KILO 43=95- MAGER COEURGER APA too GRAM W» 100 GRAM At 100 GRAM V«l P. STUK 500 GRAM IEDERE WOENSDAG ftruni/T RUNDER GEHAKT I GEHAKT HALF OM HALF I SOCIAAL m KILO I %#«KILO IEDERE DONDERDAG VRIJDAG EN ZATERDAG In oktober start o.m. te ROTTERDAM EN GOUDA de avondopleidmg examen in januari Inlichtingen Slichting Horeca Opleidingen Nederland J. v. Stolberglaan 47 - 2S95 CA Den Haag Telefoon 070-865483, ook 's avonds In de oude mannestad Hellevoetsluis worden ook cit jaar weer Vestingbagen gehouden, met als bekendste onderdeel het Vestingdagen Stoomweekend Rondvaarten op het Haringvliet met nostalgische stoomschepen, demonstraties met stoomwalsen, lokomobieten. een sioombrandspuit en nog vele andere miniatuur en ongmelestoominachines. Alle vormen van klassiek transport, w.o demonstraties met een ouderwetse dorsmachine Alsspecialegasten-zessioornkoloesenuitEngelandeneenstoomfcok van Smit-Tak, welke door 3 stoomslepers naar Hellevoetsluis versleept zal worden. Stnppenstrook, 5,- (volwassenen) en 3,-öcind}, geeft recht op entree tot of deelname aan: Nationaal Brandweer Museum/ terrein Stoomweekend/ rondvaart stoomboot Coupon no. 73 uit het Evenementenpaspoort '82 geeft recht op f2,- korting op strippenstrook (voor volwassenen, max. 2 personen) Schiedam De popgroep Splendid Mood uit Krimpen aan den IJssel had zaterdagavond de twijfelachtige eer het cir cuit Skala Lokala in jongerencafé de Goudsbloem te mogen afsluiten. Want of er nu goede of minder goede amateur groepen uit de regio op het kleine podium stonden: het pu bliek was niet enthousiast. De Rotterdamse stichting Ska la Lokala had (samen met 'Let Op') een aantal weken geleden contacten gelegd met tien pop groepen uit deze regio. Onder het motto 'In vakantietijd moet je de jeugd wat vertier brengen en bij jeugdlandacti viteiten hebben jongeren van zestien jaar en ouder weinig te zoeken' werden in totaal der tig concerten georganiseerd. Hiervoor was het oog gevallen op drie jongerencafé's of cen tra in Schiedam, Rotterdam en Dordrecht. De tien popgroepen kwamen ook die steden. Muzikanten die in 'De Gouds' terecht kwamen verbaasden zich over de lauwe response, die zij ontvingen- „Wat? Heeft Spot the Looney hier voor jo ker gestaan? Dat is momenteel de sensatie van Rotterdam- Zuid!!" De woorden kwamen vorige week uit de mond van technicus De Vries van de groep Rievenz. Een vaste bezoeker van de Schiedamse concerten: „Ik heb alle tien de popgroepen de af gelopen dagen in de Gouds bloem zien optreden en het was soms heel goed, maar het publiek is hier niet warm te krijgen." En inderdaad, dc Ka rakteristieke houding van het niet zo talrijke publiek was: een pilsje in de ene, een siga ret in de andere hand en een blik in de ogen van 'laat maar eens horen'. Er werd nauwe lijks gedanst en het applaus was matig. Splendid Mood liet zich er niet door van de wijs brengen. De muziek was technisch ver zorgd, maar de 'new wave' van de twee gitaristen, bassist en drummer was veel te hard voor de toch betrekkelijk klei- ne ruimte. De solo-instrumen ten sprongen er te weinig uit, waardoor het vaak een grijze brei bleef. Maar de enthousias te groep verdiende meer dan het matige" applaus dat in de Goudsbloem opklonk. Rotterdam De politie en het Deltaziekenhuis zijn geïnteres seerd in het conferentieoord de Tempel. Nu de verkoup van de Tempel aan de Stichting Transcendente Meditatie niet doorgaat, wil de gemeente het landhuis verhuren. De politie heeft inmiddels een bezoek gebracht aan het con ferentieoord en onderzoekt de mogelijkheden er een politie bureau in te vestigen voor Overschie. Het Deltazieken huis zoekt een vestiging voor de therapeutische gemeen schap Juliana. Maar gezien de hoge huurkosten, 400.000 gul den per jaar exclusief de per soneelslasten, zijn geen van beide instellingen op voorhand enthousiast. De gemeente wil proberen het resocialisadeproject voor (ex) drugsverslaafden, dat al twee jaar in het landhuis is geves tigd, te handhaven. 1983 verwacht men het voor- gezuiverde Maaswater in Mon- Monster De Westlandsche Drinkwaterleiding Maat schappij (WDM) in Monster is blij met het positieve ad vies, dat de provincie aan het ministerie van volksge zondheid en milieuhygiëne zal sturen over de uitbrei ding van het bedrijf. Door deze uitbreiding kan de hele Westlandse glastuinbouw al in 1984 beschikken over goed, chloride-arm gietwater. Het huidige drinkwater is nog niet geschikt. Het wordt in de duinen gemaakt uit boezem water en heeft een chloridege halte van gemiddeld 180 mg per liter. Straks, wanneer voorgezuiverd Maaswater wordt ingebracht, zal het drinkwater een chloridegehal te hebben van 70 tot 80 milli gram, Wanneer de tuinder dit water in zijn bassin vermengd met regenwater, zakt het chlo- ridegehalte nog verder en is het bij uitstek geschikt als gietwater. Wateringen zal als eerste ge meente al in 19B3 gebruik kunnen gaan maken van Haags water, dat een laag chloridegehalte heeft. Eind zullen moeten worden geschei den omdat anders toch nog water vanuit Monster (met een hoog chloridegehalte) door de leidingen 2ou vloeien. Naast de investering van vijf tien miljoen zal ook het distri butienet van het Monsterse be drijf aangepast moeten worden aan de grote hoeveelheden ex- ster, zodat dit bedrijf zelf goed gietwater kan leveren. De uit breiding van de WDM in de eerste fase zal in 1986-1987 zijn afgerond en kost vijftien mil joen gulden. Vooruitlopend daarop zal Den Haag de water levering aan Wateringen en omgeving mogelijk maken. De WDM hoopt daardoor wat er varing op te doen. De netten f tra te leveren water. Hoeveel dat gaat kosten is nog niet be kend. Computers berekenen op dit moment de capaciteit van het huidige leidingnet. De uitkomsten hiervan moeten bepalen hoe duur de aanpas sing wordt. „Nu de vraag om goed water van de tuinders zo overrompelend snel is geko men", zegt directeur J. Wal- ma, „willen wij daaraan wel tegemoet komen, maar we moeten wel wat tijd krijgen om het net aan deze piekleve- ringen (de droge zomerperio des) aan te passen. De tuin bouw is voor ons een heel dure klant. Als je nagaat dat onze daglevering op dit moment 22.000 kuub water bedraagt, dan wordt dat al het dubbele, wanneer we aan vierhonderd tuinders op een dag moeten le veren. En dat moet dan wel door je leidingen kunnen". De kwaliteit van het water gaat er volgens Walma op vooruit. „De hardheid is min der en dat betekent dat huis houdens dus ook minder zeep hoeven te gebruiken, wat weer een pluspunt is voor het R"* lieu. Ook voor het duinmiheu is het een enorme verbetering dat er geen boezemwater, maar voorgezuiverd Maaswa-j ter wordt geïnfiltreerd. Het water zal helderder van kleiig zijn en niet anders smaken aldus Walma.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6