O WATERWEE ok Maassluis wil waarderingsschildjes DIPLOMA BONDSSPAARBANK Grafiek van Hadeier in galerie/artotheek ANWB: 30 km schi j nveiligheid Wilde kaarde- GOEIE BANK CAFÉBEDRIJF 'T KOMBI PAKKET MAAKTTJE MAKKELIJK. Bescherming stadsgezicht wordt beloond assendieven actief MONDELINGE H0RECA-0PLEIDING s Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 17 augustus 2992 RW Maassluis De ge meente gaat waar deringsschildjes uit reiken aan bewo ners van Maassluis die hun huis zelf ge restaureerd hebben. Dat huis moet dan tot 'het beschermd stadsgezicht beho ren, ouder zijn dan vijftig jaar en zonder gemeentesubsidie in de oude historische staat zijn terugge bracht. De instelling van de sehild- jes is een initiatief van de culturele raad van Maas sluis. Ook in Schiedam en Vlaardingen worden zulke schildjes als teken van waardering uitgereikt, maar daar wordt dat ge daan door de plaatselijke historische verenigingen. Het beschermde stadsge zicht in Maassluis is niet zo groot, alleen het gebied rond de Markt behoort daartoe. Voor de schildjes kunnen hooguit vijftig mensen in aanmerking ko men. Het kan nog wel een half jaartje duren voor de schildjes er zijn. Eerst moe ten culturele raad, gemeen teraad en provincie hun goedkeuring aan het plan geven. Op de bordjes komt het wapen van Maassluis te staan, met daaronder de vermelding dat het is uit gereikt door de culturele raad. Met het maken van de schildjes is 1500 gulden gemoeid. De Sehiedamse stichting Lentefeest is voor één keer van haar principes afgestapt en houdt donderdag geen bingo-avond. Dit heeft te maken met de grote soos, die op deze dag in het pand aan de Sehiedamse Broersvest wordt gehouden. De bingo- balletjes rollen nu vanavond al. De hoofdprijs in een heel groot levensmiddelenpakket. Aanslaande vrijdag houdt Lentefeest weer een rom melmarkt. waar vooral veel kleding aanwezig is. Van tien tot vier uur uur zijn er ook poppen kleertjes in de aanbieding. Op de mini- markt kunnen 'poppenmoe- dertjes' de gehele dag passen. Het nieuwe seizoen begint voor het Holy koor vanavond met een repetitie in zaal Middelhuyse aan de Konin- ginnelaan 403 in Vlaardin- gen. Het koor kan nog wel wat nieuwe leden gebruiken. Voortaan repeteert het koor elke dinsdag van acht tot tien uur. De beiaardier van Maas sluis, Gerard de Waardt geeft vrijdagavond het zevende in een reeks zomeravondcon certen in de toren van de Grote Kerk. De ideale luis terplaats is het schip de Fu rie aan de Stadhuiskade. Na het concert om half negen is er gelegenheid de toren te beklimmen. Het oeuvre van De Waardt loopt uiteen van klassiek lot liedjes uit televi sieseries. Zaterdag draait de vereni ging oecumenische jeugd (VOJ) uit Vlaardingen een film over het wel en wee van de stad in het begin van de jaren vijftig. 'Vlaardingen koerst op morgen' heeft de film en hij duurt drie kwar tier. De VOJ vertoont de film vanaf vier uur in het jeugdcentrum aan de Rotter damse weg 1. De reu mapa tienten vereni ging 'Nieuwe Waterweg Noord' houdt dinsdag 24 au gustus haar eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen. De samenkomst is in ont moetingscentrum De Ark aan het Hargplein 101 in Schiedam en begint om acht uur. Voor belangstellenden kan als dat nodig is vervoer geregeld worden. Dat doet mevrouw Tetenburg (3180.13). De inschrijving voor één van de kunstklassen van het Sehiedamse Stedelijk Mu seum is weer geopend. De kunstenaars Ba a Ismgs. Joop van Meel, Roel Rienstra, Ma ij o van Soest en Ella van Zanten begeleiden vanaf 21 september in totaal elf klas sen bij tekenen, boetseren, schilderen, het maken van grafiek, etcetera. Negen kunstklassen hebben onderdak gevonden in het Stedelijk Museum aan de Sehiedamse Hoogstraat. Twee andere groepen kun nen in wijkcentrum De Blau we Brug in Groenoord te recht. De kunstklassen 2tjn in verschillende leeftijdscate gorieën verdeeld. Er zijn twee lesgroepen voor vol wassenen en eentje voor de groep 65-plus. Inschrijffor mulieren zijn te be tellen en in te leveren bij de oalie van het museum. Grafiek van Georg Hadeier: 'Pandora'. Vlaardingen In de galerie- /artotheek wordt' vrijdag een expositie geopend van grafiek van de Duitse kunstenaar Schiedam De politie waar schuwt dat vooral in het cen trum van Schiedam tassendie- ven 2eer actief zijn. Drie vrou wen werden gisteren het slachtoffer. In een onbewaakt ogenblik raakten zij hun bood schappentassen kwijt die zij aan een winkelwagentje had den opgehangen of even had den neergezet. Tot twee maal toe gebeurde dat bij een super markt op het Broersveid en eenmaal bij een winkel op de Hoogstraat. Ook vorige week regende het bij de politie aangiften van winkelende vrouwen die van hun boodschappentassen wa ren beroofd- Georg Hadeier, die sinds 1964 woont en werkt in Den Haag. Hij is docent op de Koninklij ke Academie en de Vrije Aca demie in de residentie. Hadeier werd geboren in 1939 in Treuenfeld in Duitsland. Hij ontving zijn opleiding aan de Muthesius Werkkunstschule in Kiel en deed in 1961 staatsexa men. Hadeier heeft al heel wat van zijn werk geexposeerd gezien. Hij reisde met zijn werk een groot deel van de wereld af. Ook in Nederland is zijn kunst al eerder te zien geweest. In 1960 kreeg hij de eerste prijs voor zijn ontwerp voor de Lazaruskerk. in Berlijn en in 1966 ontving hij de Jacob Ma- ris jeugdprijs voor grafiek. De expositie in de artotheek wordt vrijdag om 20 uur geo pend door Trudy Labij en duurt tot en met 11 september. Van maandag tot en met vrij dag kan men gaan kijken van 12 tot 17 uur, vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur. Wenst u een goede toekomst? Volg dart de cursus CAFÉBEDRIJF en wordt zeltstan- dig caféhouder, disco-eigenaar of kantinebeheerder. Een vooropleiding is niet vereist. In sept. 1982 start de avondcursus weer in Alkmaar, Almelo, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Den Haag, Emmen, Enscttede, Groningen, Haarlem, Heerenveen. Leeuwarden. Utrecht. Winschoten, Zwolle. De cursus kost 325.- mcf. inschrijfgeld en ai het les materiaal. U doet m jan. 1983 examen te Utrecht. Voor eon gratis prospectus BEL: 035-234928. Of siuur de coupon in een envelop zon der postzegel naar *t V.O.M., antwoordnr. 1251, 1200 WB. Hilversum. Will u mij geheel vrijblijvend de prospectus zenden? Naam:- Adres: Postcode: Plaats: 't V.O.M. Horeca Instituut Zonneiaan 13a. 1217 ND HILVERSUM Vlaardingen De ANWB heeft vanochtend laten weten, de snelheidsmaatregel op de Zuidbuurtseweg tussen Vlaar dingen en Maassluis, waar niet harder dan 30 kilometer per uur gereden mag worden, een vorm van „schijnveiligheid" te vinden. Het instellen van zo'n lage maximum snelheid is volgens de bond dan ook een „zeer goedkope" veiligheidsmaatre gel, de bond vreest dat er meer gemeenten zullen zijn. die het voorbeeld gaan volgen. De maximum snelheid van 30 kilometer op de landelijke Zuidbuurtseweg is onlangs of ficieel geworden, nadat de Raad van State de gemeenten Vlaardingen en Maassluis tn het gelijk had gesteld. Het mi nisterie van verkeer en water staat had de maximum snel heid eerder afgewezen. Een laag camerastandpunt, de ondergaande zon recht in het objectief en de wilde kaardebol op de voorgrond: die ingrediënten ieverden fotograaf Jaap Rozema deze foto op, gemaakt ergens in de Vlaardingse Broekpolder. Echtpaar Van <ler Merwe Mevrouw Van Es-Hamoen, de vrouw van de Maassluisse bur gemeester, zal dinsdag 24 au gustus een bezoek brengen aan het echtpaar Van de Merwe- van Eijsden, dat op die dag 58 jaar getrouwd is. Arie van de Merwe werd geboren op 8 maart 1808 in Rotterdam en Adriana Catharina Sophia van Eijsden werd geboren op 4 ok tober 1920 in Vlaardingen. Hei echtpaar woont sinds 1981 in De Vloot in Maassluis. (i'u i\i BENEN? H00GS1E TIJDVOOR JE KEN KOMBI PAKKET Straks je eerste baan. je eerste salaris. Ot je eerste jaar met een studie beurs of -toelage. Kortom, de hoogste rijd voor je eigen Kom bi Pakket: de gekom bincerde spaar- en bankrekening van de öonds- spaarbank voor jonge zelfstandigen van 16 tot 23 jaar. Het Kombi Pakket geeft je om te beginnen een zeer interessante rente. Geeft je bovendien de zelfstan digheid waar je oud genoeg voor bent. Dus /elf per bank geld ont vangen en liet alen. Met je eigen pasje konrant geld opnemen bij elk Bonds spaarbank-kantoor en onder bepaalde voorwaarden profiteren van die han- dige betaalcheques Op eigen benen? Stap naar de Bondsspaarbank en laat je alles uitleg gen over het Kombi Pakket. De gekombineerde spaar- en bankrekening die je in staat stelt om voortaan jeeigen bankzaken teregelen. bomlssjMWlxtfik

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 2