14 ROTTERDAM Ti CHI01982 van 18 t/m 22 augustus C.H.I.O. REDUCTIE BERAG I DROGIST MEDDENS MODE Niet de sterkste équipe Grote meubel verkoop CHIO nT ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Rechtstreekse import 21 PERZISCHE TAPIJTEN Manege „Hillegersberg" Het leukste winkeltje in het hart van het Strodorp: 18-22 aug. in het Kralingse Bos. Ook voor uw lunches en recepties. Tel. 01806-43S1 of 5939. R'DAM - Aiexanderpolder MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV Manege Alexander SCHIEDAM - Broersvest MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV Vakopleiding Drogist vakdiploma STICHTING VAKONDERWIJS VOOR DROGISTEN „WAALMANEGE" ■it-,.; Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 17 augustus 1982 Dit keer een 'gewoon' CHIO -Sftl Rotterdam Het 35e CHIO van Rotterdam dat morgen op het terrein aan de Kralingseweg begint is dit keer een 'gewoon' CHIO, één van de vele die op het ogenblik in de wereld worden gehouden. Daarom komen er wat minder klinkende namen voor op de startlijsten dan het verwende Rotter damse publiek gewend is. ïn 1979 werd het Europees kampioenschap verreden en in 1980 kreeg het Rotterdam se gebeuren de naam alter natieve Olympische Spelen mee. Dat stond borg voor een maximale deelname van klinkende namen van ruiters en paarden. Dit keer dus een 'gewoon' .CHIO, maar de 34 voorgaan de edities van dit Rotterdam se ruiterfestijn hebben er .toch voor gezorgd dat heel iwat bekende ruiters en hun paarden de reis naar Rotter dam hebben aanvaard. Aller eerst is daar een sterke équi pe uit West-Duitsland met wereldkampioen Norbert Koof aan het hoofd en daar naast Paul Schockemohle, Gert Wiltfang en Fritz Lig gers. De Engelsen komen met Malcolm Pyrah en Robert Whitacker, uit Oostenrijk Hugo Simon en Thomas Fuchs, de Zwitser Winter Gabathüler, de Braziliaan Nelson Pesoa en de Fransen Rozïer en Nicolas. Deze rui ters zullen samen met een. sterke Nederlandse afvaardi ging vooral strijden om de Grote Prijs van Rotterdam, die zondag wordt verreden en waarbij 10.000 gulden is te verdienen. Belangrijk wordt, zoals elk jaar, de op zaterdag te verrij den landenwedstrïjd. In de strijd om de Presidents Cup, een beker die wordt verge ven aan die équipe die in één seizoen het beste presteert tijdens de landen wedstrijden, geven Duitsland en Enge land elkaar niets toe. Het verschil tussen beide landen bedraagt slechts één punt, dus dat betekent een keihar de wedstrijd want voor de2e paardesportlanden bij uitstek betekent die Presidents Cup veel. In het strijdgewoel om deze beker kan de Neder landse equipe zich niet men gen, maar gelukkig doet er zaterdag wel een Nederlands team mee. Naast Engeland, Duitsland en Nederland zul len ook Belg/é, Zweden en Frankrijk zaterdag met vier man in de ring komen. Hoe de Nederlandse equipe er zaterdag uitziet is nog niet bekend. Ben Arts, sinds jaren chef d'equipe, is al blij dat hij weer een Nederlands team mag opstellen. Want het deed hem pijn, dat Neder land er tijdens de laatste we reldkampioenschappen die in juni in Dublin werden ge houden niet bij kon zijn. Slechts Anton Ebben met Jumbo Design en Rob Eh- rens met Oscar Drum deden in Dublin mee tijdens die wereldtitelstrijd en twee rui ters en twee paarden zijn nu eenmaal niet genoeg om een landenploeg te formeren. Op dat moment waren geen andere paarden in Neder land aanwezig om aan de zware concoursen voor een wereldtitel mee te doen. Er waren in Dublin genoeg in Nederland gefokte paarden in de ring, en ze deden het ook uitstekend, maar ze wer den wel bereden door bui tenlandse ruiters. De uittocht van in Nederland gefokte paarden is al enkele jaren aan de gang, hele kuddes zijn de grens over getrokken. Maar juist dit voorjaar wer den paarden verkocht die Nederland in Dublin bij de beste landen had moeten door Ria Schuurhuizen doen eindigen. Livius (Emiel Hendrïx), Koh-I-Noor (Rob Ehrens) en Larramy (Johan Heins) verdwenen naar het buitenland. En daardoor kon Nederland in Dublin niet meedoen bij de landenwed strïjd, want het vervangen van zoveel klassepaarden gaat niet zomaar. Er moet dus naar een oplos sing worden gezocht om goe de paarden in Nederland te houden, want zcals de situa- De Braziliaan Nelson Pes- soa. 3 Anton Ebben in actie. tic; nu is kan men het geen eigenaar kwalijk nemen dat hij voor een aanbod op een paard van zo'n 300.000 gul den bezwijkt. Want wat staat er tegenover? Misschien ooit eens een medaille? Voorzitter Stehouwer van de Nederlandse Hippische Sportbond heeft een plan ontworpen dat er in de toe komst voor moet zorgen dat talentvolle paarden in Ne derland blijven. Uitgewerkt is dat plan nog niet en het zal ook nog wel even duren voor het zover is, maar er wordt in ieder geval iets ge daan. Men denkt daarbij aan de Duitse situatie waarin de talentvolle paarden worden ondergebracht in een stich ting, de eigenaar van het paard blijft voor een deel ei genaar en de stichting voor het overblijvende deel. Op die manier kunnen dan ook de Nederlandse ruiters profi teren van de uitstekende Ne derlandse fokprodukten, want dat mag toch zeker niet onvermeld blijven, Neder landse springpaarden doen het uitstekend. Juist in deze tijd waarin steeds meer con coursen worden gehouden en steeds moeilijker parcoursen worden gebouwd. Een paar namen, Rex De Robber, Ar gonaut, Boemerang, Calypso, Larramy, Van Gogh, Livius, Koh-I-Noor, stuk voor stuk toppaarden die in Nederland werden gefokt. Ondanks de afwezigheid van al deze paarden gaat het niet slecht met de ruitersport in Nederland. Het afgelopen weekeinde werd Eric van der Vleuten in Wolfsburg Europees kampioen bij de ju nioren, op de tweede plaats gevolgd door Sven Harmsen. In Apeldoorn behaalde Tjeerd Velstra de wereldtitel bij de vierspannen, met ui teraard vier Nederlandse paarden. Talentvolle ruiters dus genoeg, als nu de paar den nog kunnen blijven is het niet ondenkbaar dat Ne derland binnen enkele jaren weer volop kan meedoen in de strijd om de belangrijke titels. Rotterdam Voor een organisatiecomité zijn dressu- ren financieel gezien niet erg interessant. De toe schouwers komen voor dit onderdeel van de paarden sport nu eenmaal niet in gTote getale opdraven. Toch heeft men in Rotterdam altijd een grote plaats ingeruimd voor de dressuur en daarom is het bijzon der sneu dat juist in Rotterdam dit keer niet de sterk ste Nederlandse équipe aan de start komt. Een ver klaring is er wel voor, want drie dagen na Rotterdam begint in Lausanne de strijd om het wereldkampioen schap dressuur en daarvoor wil het Nederlands team, waarin Annemarie Sanders die tijdens het CHIO van Aken beslag legde op de vierde plaats de grote troef is, zich sparen. Alleen de Amerikanen en de Zweden zijn in het Kralingse Bos vertegenwoordigd met hun sterkste teams. West-Duitsland stuurde een tweede garnituur, maar daarin zit nog altijd het echtpaar Theodorescu en dat bezit klasse genoeg om de fijn proevers te laten genieten. Johan Heinz. AANSTAANDE ZATERDAG van 10.00 tot 5.00 uur zal particulier worden verkocht een aantal schitterende lederen/stoffen bankstel len. De partijen bestaan onder meer uit eiken leder, geheel leder, hoekcombinaties in leder klassiek lederen bankstellen w.o. zeer dure orig. Engelse Chesterfields. Romforts, Mardocks, Engelse bu reau's kasten enz. Tevens partijen massief eiken eelhoeken in vele uitvoeringenl-zits leder adviesprijs 3200.- nu 1890.-. Hoekcom- binatie wurtzburg adviesprijs 9800.- nu 4990.-. Goederen dienen. I zo spoedig mogelijk te worden afgenomen. Vervoer kan ter plaatse worden geregeld. FALKAR BV In- en verkoopkantoor van liquidatie en faillissements partijen, SchuwKht 102 t* Lekksrfc Vanaf Lekkerkerk onder de 2e hoogspanningsmast aan de dijk achter de kiompentabriek. ROTTERDAM Rotterdam-Kralingen van 18 t/m 22 augustus 1982 op toegangsprijs en pro grammaboekje met coupon 122 t/m 125 van het evene mentenpaspoort 1982. 20% korting op de Ie en 2e rang op donderdag 19, vrijdag 20, zaterdag 21 augustus 1982. Korting op het programma boekje 3,-. fc* V voor echte kwaliteitsperzen met garantie. 13^2 waar u geen gulden teveel voor betaalt DERAG Boezem weg 136 Rotterdam (200 m van Oostplein) Telefoon 010' 140619 DERAG freencksplaats 9 Rotterdam - Hillegersberg Telefoon 010-187700 DERAG Rubensplein 12 Schiedam Telefoon 010 - 26 19 75 Geopend: di t/m zn 900 -18.00 uur. Koopavonden tot 21.00 uur. 'Bergse Linker Rottekade 20 33. 3056 LA Rotterdam. 010-131217/133255. Federatie rijschool - erkend stagebedrljf. Overdekte manege en foyer. Buitenritten. Dressuur, carrousel, spring- en privélessen. Handel in paarden en pony's. Ponyrijden voor kinderen, spec, tarief. Winkel voor ruitersportartikelen op nr. 33. - lijnbaan 54 Rotterdam teL 010-117940 Amsterdam, Den Haag, Lddsenhage - Hilversum. Arnhem Cafe Restaurant Manege Hippisch Centrum Barendrecht. Ie Ba rend rechtse weg 33a Gelegenheid voor manegepaarden en pony/essen - pensionstalling. Corn. BloemaertsingeJ. Prachtige 4-kamei- flat op 5e verd. met lift en CV. Groot bal kon. Ruime woonkamer, eetkeuken, 3 slaapkamers, badkamer. Vraagprijs 105.000.- k.k. Inlichtingen: Rembrandtlaan 2,3117 VJ Schiedam. Tel. 010-731391. Na kantooruren 220940. Paardrijden heeft nog enkele lesuren voor beginners en gevorderden Ook voor dressuur, springen en ritten In het Kralingse Bos. U kunt zich dag. opgeven aan de Manege. Vlncken- brinckstr. 351, Aiexanderpolder of telefonisch 010- 204410 of 508796. Knappe 2/3-kamerflat in hartje centrum van Schiedam. Goede verbindingen met openbaar vervoer. Ligging 1e verd.: L-vormige living, slaapkamer, badkamer (ligbad), keuken, balkon. Inschr. huisvesting Schiedam noodzakelijk. Ruime financiering mogelijk. Vraagprijs: 65.000.- k.k. Inlichtingen: Rembrandtlaan 2,3117 VJ Schiedam. Tel. 010-731391. Na kantooruren 220940. In september vangen in Rotterdam nieuwe cursussen aan ter opleiding voor het 2-jarige mondelinge opleiding 4 1/2 lesuur per week. toelatingseisen worden niet gesteld. Aanmelden en nadere inlichtingen (ook voor andere plaatsen in het land) worden u gaarne verstrekt door de Nachtegaallaan 9 Postbus 125 - 3720 AC BILTHOVEN Tel. 030-787217. RUITER EN PONYRIJSCHOOL - PAARDENSTALUNS Verbindingsweg 37 - 2921 AS Krimpen a/d IJasel de „Waalmanege" voor ver antwoord paard- en ponyrij- den in dressuur an springen. Zowel privé als groepslessen op de dag en in de avond. Gesloten op maandag. Lesgefd volwassenen f 19.-/uur, op pony 16.50/uur. Stalling voor paard en pony - tevens corrigeren van paarden. Voor Inlichtingen tel. O1807-14802. F. N. R. s. goedgekeurd en erkend N. B. V. R. aangesloten. ANWB bondsmanege FNRS erkend Manege "De Prinsectad" Rotterdamseweg 245 Delft (langs rijksweg Roiterdam-Delfl) tel: 010-70 48 60 Dressuur en springlessen voor manege- en privèpaarden c.q. pony's. Buitenritten en handelsstal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6