ROTTERDAM RET-tarieven zes procent omhoog 15 De lange weg naar de top van Joke Uitman Ook Rotterdamse Marmer Industrie over de kop Dag van de Volksdans in centrum Rotterdam Connie Meyer niet te stuiten Steeds meer faillissementen in de bouw Extra zware aanslag voor Roterdam Eksit-Ruimte start weer Stukje Meent in twee richtingen open Nog zes projecten met zelfbouw- woningen Meisje twee maanden vermist Excelsior M blijft ongeslagen Vervolg fase-training halszaak voor Schiedams talent SPORTAGENDA I Rotterdam De Rotterdam se Marmer Industrie (RMI) is na 54 jaar ter ziele. Voor de nog overgebleven 18 werkne mers is ontslag aangevraagd. De meesten waren al meer dan 25 jaar in dienst, enkelen zelfs veertig jaar. RMI, dat niet alleen meewerkte aan de bouw van De Doelen en de Europoint-fiats maar aan vrijwel alle grote kantoorge bouwen in Rotterdam en om geving. had op een gegeven moment zo'n tweehonderd man aan het werk. De laatste jaren is het echter steeds bergafwaarts gegaan en moest herhaaldelijk perso neel worden ontslagen. In ja nuari jongstleden nog werd het bedrijf bijna gehalveerd. Maar die saneringen hebben niet mogen baten. „We J kampten met een enorme omzetdaling, omdat de aan nemers en architecten steeds meer gaan bezuinigen op ons produkt", aldus een woord voerder van RMI. Aad Louwhoff van de Bouw- en Houtbonden FNV, district Zuid-Holland Zuid, formu leert het zo: „De Rotterdamse Marmer Industrie zorgde van oudsher voor de luxe in de bouw. Daar was de afgelopen door Ger Bestebreurtje jaren geen geld meer voor. Ook de vraag naar de door RMI ontwikkelde vervan gende produkten stagneerde echter, zodat er nu niets meer te redden is". De grond en opstallen van RMI vallen overigens buiten het' faillissement. Want de huidige directeur W. A~ Waaijer had die onderge bracht in de Waaijer BV, een van de schuldeisers van RMI... De Rotterdamse Marmer In dustrie is trouwens eert van de zeven bedrijven die de af gelopen drie weken op de fles zijn gegaan. In 's-Gra- vendeel is Claro Steigerbouw failliet, waardoor zestig man ontslagen moesten worden. Claro, gespecialiseerd in stei gers voor de scheepsbouw en de offshore-industrie, werkte voor de helft bij de RDM. „Wij kregen op een gegeven moment een telefoontje van iemand van het kantoorper soneel die zei „ik vertrouw het niet meer". Toen wij kwamen, was de zaak al fail liet", zegt Aad Louwhoff. „Ook daar is echter een con structie bedacht met een an dere BV, Claro Beheer Maat schappij, waarin het mate rieel en de boekhouding is ondergebracht". De Bouw- en Houtbond FNV werd verder geconfronteerd met het failissement van Bor stel- en Kwastenfabriek in Schiedam <4 man), de Aanne- raingsmaatschappij Esha (21) in Spijkenisse, Mulder's Vloerenleggersbedrijf in Zwijndrecht (20), Timmerfa briek Van den Berg in Mole naarsgraaf (18) en Verbitas Dakbedekking in Ridder kerk. „Dat zijn concrete gevallen. We krijgen echter ook te ma ken met situaties, waarbij de onderaannemer ineens ver dwijnt en het werk toch moet worden afgemaakt. Dan gaan die werknemers tijdelijk over naar de hoofdaannemer, op een contract dat tot het einde van het project loopt. Daarna staan die mensen natuurlijk wel op straat", legt Louwhoff uit. „Het faillissement van 20'n onderaannemer merk je dus pas later, maar het telt wel". En verhoogd het aantal werkloze bouwvakarbeiders, dat in Zuid-Holland nu al te gen de twaalfduizend loopt. Omdat steeds meer bouwbe drijven hun personeelsbe stand gaan aanpassen aan de dalende hoeveelheid werk moet op korte termijn op een nog groter aantal worden ge rekend. :Kotterdam De landelij- ke verhoging van de ta- rieven in het openbaar vervoer betekenen voor -Rotterdam een extra zwa re aanslag. Eerder dit jaar, ?in april, heeft de minister van verkeer en waterstaat de tarieven ook al ver hoogd voor Rotterdam. De gemiddelde stijging be draagt dit keer zes pro cent. -Een tweester-weekabonne ment kost per 1 oktober in ,de regio Rotterdam 12,50 gul- den. De oude prijs bedroeg 0.:10,50. Het tweestermaanda- Vbonnement gaat met zes gul- 7den omhoog en komt nu op -"'42,50. Een driesterweekabon- -•'nement gaat 18,50 gulden "'kosten (was 15,50 gulden) en v ^voor een maandabonnement -,-rin deze categorie betaalt men :~64 gulden (was 55 gulden). De reductieprijs voor 65plus~ ^sers en jeugd tot-en met 18 cjaar bedraagt de helft van de S nieuwe prijzen. De RET kan niet aangeven of de tariefverhogingen lei- den tot een vermindering van het aantal passagiers. Se- dert de Invoering van de strippenkaart, waarbij ver- - voer door het gehele land mogelijk werd, heeft de RET het overzicht verloren. Daar naast is ook het aantal ver kooppunten van strippen- - kaarten en abonnementen -aanzienlijk uitgebreid. Het ministerie van verkeer en waterstaat wil met de. verhoging van de tarieven .de tekorten opvullen. Vol gens een woordvoerder van tde RET is het niet de ge- woonte om twee maal per jaar een verhoging door te (Voeren. „Maar ze zullen het kin Den Haag wel nodig vin- den", aldus de woordvoerder. Overigens meldt de RET dat de nieuwe oost-west metro- - -lijn dertigduizend passagiers ,per dag vervoert Dit aantal -voldoet aan de gestelde ver- f wachtingen. Als volgend jaar -,de aftakking naar Ommoord -klaar is, hoopt het Rotter- J'damse vervoersbedrijf zo'n zeventigduizend mensen da delijks te verplaatsen. .Exacte cijfers zijn niet be- kend, maar de praktijk wijst ip uit dat veel mensen uit Ca- |£pelle gebruik maken van het rL Openbaar vervoer om naar H-de binnenstad te komen. De jfsHelft van de speciale hiertoe ^aangelegde parkeerplaats op |j|hetmetro/sneltramstation ^Capelsebrug, wordt- dagelijks ^'-gebruikt. Als de verlening Vfhaar Ommoord, waar de me- 1tro als sneltram zal gaan rij- Jden, klaar is, vervallen de V buslijnen 36 (vanuit Alexan- ^Tjderpolder naar het centraal 5['station) en. 37 (Ommoord tinaar centraal station). Geble- ;jken is dat de meeste passa- -Lgiers overstappen op station - Churchillplein De actie om de metroverbin- ding meer bekend te maken bij bedrijven is redelijk ge- slaagd. De Nederlandse Spoorwegen zijn samen met j de RET een stickeractie ge- start op brieven. Preciese -- aantallen zijn nog niet voor handen, maar met name be drijven, die 'in de buurt van de metrolijn zijn gevestigd, hebben stickers aangevraagd. De nieuwe metrolijn heeft inmiddels de kinderziekten achter de rug. Grootste pro bleem tijdens de beginfase vormden de liften voor ge handicapten die niet goed werkten. De afgelopen we ken is hieraan hard gewerkt en de RET hoopt dat dit pro bleem is opgelost. Overigens is de Noord-Zuid- lijn niet in het bezit van der gelijke liften. Wel ligt hier toe een voorstel bij het mi nisterie van verkeer en wa terstaat, maar er is voorlopig geen geld voor.' riet orkest van het dansensemble Radostan. Rotterdam Het centrum van Rotterdam staat zater dag in het teken van de volksdans. Op zes locaties - Binnenwegplein, Stadhuisplein, Lijnbaanplein, Schouwburgplein, Beursplein en het Bijkoramapleintje - zullen acht volksdansgroepen in actie komen. Naast vijf buitenlandse groepen uit Polen, Italië, Roemenië, Turkije en Tsjechoslowakije, nemen uit Nederland deel de Rotterdamse groepen Radostan en La Popoldancan- toj en uit Zeeland De Babbelaars. De reeds zeventien jaar be staande Italiaanse groep Gol- fo degli Angeli is afkomstig uit Sardinië en brengt vooral dansen en liederen uit de Sardijnse hoofdstad Galiari. De fraaie kleding van de groep is een afspiegeling me- ditterane dracht uit de ze ventiende eeuw. Het volklsdansensemble Re- siteana vertegenwoordigt Roemenië, dat folkloristisch bezien het belangrijkste land van de Balkan traditie is. De groep brengt vooral dansen afkomstig uit de provincies Banat en Bihor, waar het dansen 'binnen de dorpsge meenschappen een zeer soci ale functie vervult. Het Turkse ensemble Folk- Tür halk oyunlari Toplulugu bestaat uit niet minder dan 42 dansers en muzikanten. De dansen worden uitge voerd in authentieke cos- tuums. hoogtepunten in het programma vormen dansen uit de Gazianteb en de streek rond de Zwarte Zee. Het Zeeuwse De Babbelaars vertegenwoordigt het Neder landse repertoire, terwijl het volksdansprogramma gecom- Rotterdam De stichting Eksit-Ruimte biedt het komende sei zoen weer een gevarieerde reeks van cursussen en workshops. Er is voor ieder wat wils: video, zeefdruk, zwart-wit- en kleu renfotografie, grafisch ontwerpen, sieraden maken, theaterim provisatie, acrobatiek en jazz- en tapdansen. •Rotterdam Bij wijze van proef zal het stukje Meent tussen het Rodezand en het Haagseveer- /Westewagenstraat in beide richtingen voor het verkeer geopend worden. Het wijkorgaan Cen- trum heeft hierop aangedrongen. De raadscommissie ging met dit onderdeel van het voorstel van het wijkorgaan akkoord. De .proef zal genomen worden zodra de herprofile ring van de Jonker Fransstraat voltooid zal zijn. Het voorstel van het wijkorgaan om ook het stukje Meent tussen het Rodezand en de Cool- slngel in beide richting voor verkeer te openen, werd op dringend advies van de politie en de verkeersdienst door de raadscommissie afgewe zen. Openstelling van de laatste stukje Meent zou betekenen dat men vanuit Crooswijk zonder omweg over Pompenburg en Hofplein recht streeks de Coolsïngel zou kunnen bereiken. pleteerd wordt door optre dens van de twee Rotterdam se groepen. Radostan behoort tot de oudste volksdansgroe pen van Nederland, Het re pertoire is Europees van sa menstelling, De begeleiding berust bij het eigen orkest. De andere Rotterdamse deel nemer, La Popoldancantoj, oriënteert zich vooral op dansen uit de Balkan. Het volledige programma voor zaterdag luidt: Schouwburgplein: 12 uur Resiteana, 12.45 uur Anilana, 13.30 uur Konopa, 14.15 uur Golfo di Liangili, 15 uur Folk-Tür. Stadhuisplein: 12 uur Bin- nenstadsdrio, 12,30 uur Golfo di Liangili, 12.45 uur La Po poldancantoj, -13.15 uur Folk- Tür, 13.30 uur Binenstads- drio, 13.45 uur Resiteana, 14 uur La Popoldancantoj, 14.30 uur Anilana, 14.45 uur La Popoldancantoj, 15,15 uur Konopa. Lijnbaanplein: 13 uur Golfo di Lïanagïlï, 13.15 uur Rados tan, 13.45 uur Folk-Tür, 14 uur Radostan, 14.15 uur Resi teana, 14.30 uur Radostan, 15 uur Anilana, 15.15 uur Ra dostan, 15.45 Konopa. Binnenwegplein: 12.45 uur De Babbelaars, 13.15 uur Golfo di Liangili, 13.30 uur De Babbelaars, 14 uur Folk- Tür, 14.45 uur Vrajanka, 14.30 uur Resiteana, 14.45 uur De Knupduukskes (Vor- den), 15.15 uur Anileana, 15.30 uur De .Knupduukskes. Beursplein: 13.00 uur De Knupduukskes, 15.30 uur De Babbelaars en Vrajanka. Bijkoramapleintje: 13.45 uur De Knupduukskes, 14.45 uur De Babbelaars en Vra janka. Rotterdam Het eerste Rotterdamse zelfbouwpro- ject, waarbij woningzoe kenden hun eigen woning kunnen bouwen, is zo'n succes dat de gemeente nog eens zes van dergelij ke projecten in ontwikke ling heeft genomen.- De zes nieuwe projecten om vatten 180 woningen. Dit is maandag door de ge meente meegedeeld. Het betreft bungalows van het type patio, die door de doe-het-zelvers volgens een vaststaand ontwerp in onge veer vijf maanden moeten worden gebouwd. Die zelf bouwers kunnen als ze dat willen een beroep doen op vakkundige hulp. De ge meente doet het heiwerk en legt de funderingen en be kommert zich ook om zaken als elektra, water en verwar- ming.Het aantal ingeschreve nen voor het eerste project in de Rotterdamse wijk Zeven kamp was volgens de Rotter damse dienst Ruimtelijke Or dening en Stadsvernieuwing vele malen groter dan de 28 woningen die volgens het plan gebouwd konden wor den. Voor het tweede project (36 woningen in de wijk Be verwaard), dat vrijdag van start gaat, zijn nog woningen beschikbaar. De gemeente heeft aan dit project aanvan kelijk weinig ruchtbaarheid willen geven, omdat een te grote toeloop van belangstel lenden werd gevreesd, van wie velen dan teleurgesteld hadden moeten worden. Be sloten is daarom nu nogeens zes projecten in ontwikke ling te nemen.De zelfbouw- woningen zijn bedoeld voor de lagere-inkomensgroepen. Ze worden gebouwd op erf pachtgrond en vallen onder de premie-koop-a-regeling. De goedkoopste uitvoering kost 87.000 gulden. Rotterdam De Rotterdamse politie vraagt ieder die inlich tingen kan geven over de ver blijfplaats van de ï6-jarige. Tjanderbutie Enait uit de: Grasstraat in Rotterdam con tact op te nemen via telef. 010- 143144. Het meisje liep op 17 mei van huis weg, vermoede lijk omdat zij problemen op school had. Sindsdien ont breekt van haar elk spoor. Zij was in het bezit van een Suri naams paspoort, toen ze weg liep. Een ongeluk woidt niet uitgesloten geacht. Op de dag dat ze verdween heeft ze een witte pantalon en een rode bloes meegenomen. Het meisje is 1.60 meter lang, heeft een bruine huidskleur en een slank postuur en een spit se neus. Opvallend is haar lan ge haar tot onder haar rug. Zij was gekleed in een spijker-; broek met witte bloes. Zij: droeg een blauwwit jack met op de rug een palmboom afge^ beeld. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 19 augustus 1982 Viaardingen Excelsior M bleef ook in de oefenwedstrijd tegen Overmaas -ongeslagen. Bij een 1-1 stand, een kwartier na de rust, staakte de scheids rechter de wedstrijd in ver band met de regenval en de invallende duisternis. De re serves van SVV behaalden een nipte 1-2 overwinning op Olympus. Fortuna Viaardin gen was net niet opgewassen tegen hoofdklasser Xerxes: 1- 2. De karakteristieken van de gisteravond en eerder deze week gespeelde oefenwedstrij den luiden als volgt: Olympus-SVV-2 1-2 De reser ves van SVV hadden het nog knap lastig tegen een sterk spelend Olympus. SVV won uiteindelijk via doelpunten van Marcel van der Ven en Renê Heijenbal. Voor Olym pus scoorde Peter van der Werf. MVV '27-Schledam 3-1 Een serie nederlagen werd door MVV '27 onderbroken met weer eens een overwinning. Piet van Dijk van MVV '27 presteerde het om in eigen doel te schieten. De overige doelpunten kwamen op naam van Barry Zuidgeest, Bert Gritter en nieuwkomer Gil bert Remeus. Schiedam kwam er in het geheel niet aan te pas. Excelsior M-Overmaas 1-1 Opnieuw maakte de ploeg van MVV '27 herstelt zich Fer Groeneweg een goede in druk. Het doelpunt voor Ex celsior M kwam op naam van Wim Put. Fortuna Vlaardingen-Xer- xes (zo) 1-2 Fortuna Viaar dingen presteerde buitenge woon goed tegen de Rotter damse hoofdklasser. Henk van Uitert scoorde de goal voor Fortuna. Xerxes toonde zich in de slotfase toch sterker: 1-2. De Hollandiaan-Rockanje 3- 1 De Vlaardingers imponeer den zeker niet en mochten van geluk spreken dat Roc- kanje ook niet het juiste ritme kon vinden. De doelpunten kwamen op naam van Jack Ried ijk, Ben Floridas en Mari Brobbel. RKWIK-VOC 0-2 Het jeugdi ge RKWIK komt maar moei lijk tot scoren. Ook in de wed strijd tegen VOC lukte het niet. De Rotterdammers had den er minder moeite mee: 0- 2. Zwaluwen-Maasdijk 3-0 Het eerste half uur speelde Zwalu- j. wen voorbeeldig, maar na het I uitvallen van Dick van den Bergh (dijbeenblessure), ging ;j het een stuk minder. Doelpun- Jj ten van Theo Juistenga, Roel ji Noordam en Eric Pruyt. DSS '26-SFC 2-4 Een bijna compleet SFC maakte tegen DSS '26 een uitstekende in- druk Het won van de tamme thuisploeg dan ook verdiend. J Voor SFC scoorden Richard Marrevee, André Oosterwaal (tweemaal) en Rinie Broere. De tegendoelpunten kwamen -• op naam van Ronald van Ros- sum en Lex Groenewold. Hoek van Holland-Capelle - 4-2 De Hoekenaren zijn ai j vroeg in vorm. Vooral de eers- te helft liep het meer dan goed. Doelpunten voor Hoek van Holland van Henk Boon (tweemaal), Joop Bouwens en Hans den Boer. Vlaardingen-regionale jeugd Feyenoord 1-1 De Vlaardin- gers speelden niet onverdien stelijk, maar het scoren gaat nog niet erg soepel. Het doel- j punt voor Viaardingen werd gescoord door Jos van der Windt. TSR-Steeds Volharden 1-1 In de eerste omloop hadden de bezoekers het betere van het spel, maar na de hervatting was het duidelijk TSB dat de beste ploeg was. De deling was uiteindelijk terecht. Schiedam Een nog lang niet ontloken, zes tienjarig talent, dreigt te verdrinken in het fase- geweld, dat uitsluitend gefixeerd lijkt op het klaarstomen van kin dertjes die niet eens zelf bij machte zijn de veters van hun schoenen vast te knopen. Joke Uitman - kort gekapt, spontaan, vlot type - heeft de kan sen op doorstroming naar een volgende, hoge re fase (vier) niet in ei gen hand. Het Schiedamse ten nissterretje in spe, dat vorige week in het internationale Poldertoernooi van Krimpen maling had aan binnen- en buitenlandse pres taties, kan slechts in gelaten heid afwachten hoe het oor deel luidt van de verzamelde districtstrainers Ook een aan sprekende vierde plaats in het Rotterdams Nieuwsblad-cir- door Donald Bax cuit houdt geen vrijbrief tot een nieuwe promotie in. Terug van een jaartje wegge weest („Eerst een knie- en daarna een rugblessure") tim mert Joke Hitman deze zomer nadrukkelijk aan de weg. Ze weet dat ze voor haar min of meer laatste kans vecht, nu veel jongere, maar kwalitatief gelijkwaardige, speelsters haar voorbijstreefden en plaatsna men in de fases 3A en 3B, ter wijl Joke in 3C wêl vier uur per week training heeft, maar toch niet met de intentie die voor de anderen is weggelegd. „Ik hoop echt dat ik in fase vier kom", klinkt het van on der een tweetal optwinkelende pretoogjes. „Dan krijg ik nog meer en nog betere training en denk ik helemaal met spron gen vooruit te gaan. Nu speel ik nog veel te vaak in m'n ei gen tempo en leer ik dus wei nig. Maar ik wil juist veel te gen meisjes met een hoger tempo spelen, die niet alleen een beetje dat balletje terug kunnen brengen. Ik wil vooral snel aansluiting krijgen met de speelsters die nu nog beter zijn dan ik". Overgang Het laat zich raden dat de overgang naar fase vier, wat de tennissport betreft, voor Joke Ritman van „levensbe lang" is. „Het wordt moeilijk, erg moeilijk", zegt ze, minder opgewekt, „als ik van de fase af moet. Dan moet ik zelf gaan zoeken naar sparringpartners om tenminste nog wat te kun nen leren. Bij mijn eigen vere niging, KSVV, train ik wel eens met Mike Verkerk, ook een fase-trainer, maar helaas niet zo vaak en nooit erg lang". De pas op tienjarige leeftijd met tennis begonnen HAVO- scHoliere (vierde klas), die al eens eerder de fase-boot miste, is met name de laatste seizoe nen met sprongen vooruitge gaan. „Vooral vorig jaar", weet Joke. „Toen zat ik in 3A en heb ik taktisch ontzettend veeJ geleerd. Alleen zat ik met die vervelende blessures. Eerst m'n knie en toen dat over was m'n rug. Ik kon soms niet lo pen van de pijn". Het siert de instelling van de altijd in een short spelende tie ner, dat ze uitermate kritisch is op haar eigen spel en bijna nooit tevreden is. „M'n eerste service loopt niet lekker er die tweede, die stelt helemaa! niets voor", giechelt Joke „Bovendien durf ik nog veel te weinig naar het net te ko men, omdat ik me dan vrese lijk onzeker voel. Als ik voor sta, lukt het meestal nog wel Met een lob heb ik precies het zelfde. Dan durf ik niet af tc smashen, maar loop ik er ui> alle zekerheid omheen". „Ook met m'n backhand ber ik niet zo zeker, ik heb dar echt problemen om de balier diep, tot aan de baseline, teru| te brengen. Ik ben nu aan hei proberen om aanvallend meei lef te tonen. In het Poldertoer nooi speelde ik tot 16 jaar te gen de Belgische favoriete Eli de Preter. Die bracht wel iede re bal diep terug, met als ge volg dat ik zelf steeds onzeker der werd". Sponsor Joke Ritman („Ik ben wel steeds vaster in m'n slagen ge worden") zal zich vooral in de finales van het RN-circuit, die op 18 en 19 september in Nieu- werkerk aan den IJssei wor den afgewerkt, in de kijker willen spelen. Om een toe gangsbewijs voor fase vier te verkrijgen, want dat blijft het hoofddoel. „Als ik een sponsor kan vinden, zou het misschien nog wel gaan, als ik niet ver der mag op de fase. Maar ja, waar vind je die?" Joke Ritman moet nu nog ge noegen nemen, in de Rotter damse agglomeratie, met een plaatsje achter Mechli Tas, Barbara Kamp en Karin van Schaik. „Ik heb dit seizoen bij Racketeers van Barbara Kamp gewonnen. Dat is één van m'n beste prestaties. Die drie 2ijn beter dan ik. Als ik mazzel heb, in vorm ben en zij niet, dan kan ik misschien wel eens winnen van ze. Maar, ik zal nog erg veel moeten leren Naaldwijk In- het winderige Naaldwijk maakte Connie Meyer haar uitzending naar de wereldkampioenschappen wielrennen in Engeland meer dan waar. Op een werke lijk formidabele wijze domineerde de Vlaardingse, die in Engeland zowel op de weg als op de baan in actie zal ko men, het damespeloton. De ene groep na de andere reed Meyer op een ronde ach terstand. Om uiteindelijk haar dertiende triomf van dit seizoen te behalen. Het peloton kreunde onder de aanvalsdrift van Meyer, die al vroeg in de wedstrijd aan de haal ging. De Shima- no-renster, die trouwens ook lid is van Westland Wil Vooruit/Van der Meer BV, deed de vele buitenlandse (uit Engeland, Canada, België eri Noorwegen) deelneemsters vesteld staan. De grote groep scheurde al snel in diverse stukken en uit eindelijk bleven er maar vier rensters over. die net op iets minder dan een ronde achterstand van Meyer eindig den. De Noorse Nïna Sabije („Ik kom net uit een koers in Zweden en heb last van mijn maag"), Betsy van Ijken („Vreselijk hoe Connie reed"), de Belgische Maria Kennes en de Amerikaanse Connie Petterson. Donderdag 19 augustus: Tennis: Jeugdloernooi t/m 16 jaar Be Quick Maassluis, B-, C- en D-toernooi VLTC Viaardingen; Voetbal: 19.00 uur GSS- Schiedam. 19.00 Ursus-SVV 2. 19.00 Melissant-PPSC, 19.00 Alexan- drla'66-Demos. 19.00 Hoogvliet- Schiedamse Boys, 19,00 Satelliet- MSV'7119.00 Loosduirten-HVO, 19.00 Hermes DVS-DHS, 19.00 Excel- sior'20-Alblasserdam (zat). 19.00 VFC-Westlandia, 19.00 DSS'26-DRZ. 19,00 uur DVO '32-Vlctoria Rotter dam; Ksdbal: 19-00 Spifït-Avanti; Wielrennen: 18.00-21.00 Vlaardingse Avond-Fietsvï8rdaagse vanaf het Kol- pabad; Vrijdag 20 augustus: Tennis': Jeugd loernooi t/m 16 jaar Be Quick Maas sluis. B-, C- en D-toarnooï VLTC Viaardingen; Voetbal: 19.00 Excelsior '20 neemt deel aan toernooi Maeu- wenplaat mei TeDiRo en Waddïnx- veen; Korfbal: 19.30 Opening clubge- bouw Oranje Nassau, Claudius Civi- llslaan 25. Viaardingen; Wielrennen: 18.00-21.00 Vlaardingse Avond-Fiets vierdaagse vanaf het Kolpabad. Zaterdag 21 augustus: Tennis: Jeugdtoernooi t/m 16 jaar Be Quick Maassluis, B-, C- eo D-toernool VLTC Viaardingen: Voelbat: 19,30 MW- SVV, 14.30 uur Smitshoek-GSS, 14.30 FC Den Haag 2-SVV 2. 14.30 Excelsior M-Naaldwijk. 14.30 Altena- PPSC, 14.30 MW'27-Lenig en Snel, 16.00 CION-Satelllet, 14.30 Vlaardin- gen-HBSS. MSV'71 neemt deel aan Johan den AdeLbokaa! bij SIOD, 16.00 Kogel vangers-DSS'26, 14.00 VOL (zatbSOV, 14.30 vHVO-TSB. 16.00 SSS-Zwaluwen VI, 14.30 Hoek van Holland (zatpGraaf Witlem ll/VAC, VFC neemt deel aan toernooi DHL (Delft), 12.00 Zwart Wit '28-DVO '32; Korfbal: Waterweg Cup op ter rein Dijkvogels In Maasdijk,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3