ROTTERDAM %J Zwembad nieuwe stij meer dan frisse duik 89?° JaM 19?5 Feyenoord stopt bij 12-0 Golf van blessures bij DS '79 EERSTE DAG CHIO: ter meulen natuurlijk MEDDENS MODE ter meulen natuurlijk I® Oostervant al druk bezócht Mooie kwaliteit.. Coolsingel afgesloten voor wielerronde Blok/ De Schepper tweede plaats Tegen sparringpartner TOGR Het leukste winkeltje in het hart van het Strodorp; 18-22 aug. in het Kraiingse Bos. Kunst opent sorterings- apparatuur Minder produktie in industrie Arnold en Robert Nonnekes naar EK tBC fjRwérd^is-Niéuvrebldcl"" g-jöondérdaff'* f19 augustus 1982» RZ/RV/RY/jRW/RS Nederl andse ruiters steeds vooraan Rotterdam Het redelijk gTote aantal toeschou wers, dat op de eerste dagr van het Rotterdamse CHIO de weg naar het terrein aan de Kralingseweg had gevonden, kon tweemaal een Nederlander als winnaar van een concours toejuichen. Piet Raymakers met Teleprint en Rob Ehrens met Surprice waren gisteren hun concur renten te snel af. Het eerste kwalificatietoernooi voor de grote prijs van Rotterdam le verde een overwinning op voor de Duitser Peter Luther. Ook tn deze wedstrijd reden Nederlandse ruiters echter vooraan. Sven Harmsen met Retrial en Irma Smulders met Pluco bleven ook in de barra ge foutloos en hebben zich daarmee geplaatst voor de be langrijkste ontmoeting van dit CHIO. Het moet wel gezegd dat het organisatiecomité op het laatste ogenblik afschrij vingen ontving van Nelson Pesoa, Hugo Simon en Gert Wiltfang, zeker niet de min sten in het wereldje van de springruiters. Het niet ver schijnen van Gert Wiltfang was niet alleen voor de organi satoren, maar ook voor de Duitse equipe zeer verrassend. De Duitsers willen- immers za terdag m de landenwedstrijd de punten vergaren voor de In de Anker Kolen trophy prijs reed Rob Ehrens zich op Surprise naar een fraaie eerste plaats. Presidentscup en m een vier mansequipe weegt het afvallen van een zekere combinatie nu eenmaal heel zwaar. Hoe de Nederlandse ploeg er zaterdag zal uitzien, is nog niet bekend, maar chef d'equipe Ben Arts heeft noch Johan Heins, noch Henk Nooren in de voorlopige ploeg opgenomen. Wel daarbij is zeker Anton Ebben met de inmiddels alweer 13-jarige Jumbo Design. Jumbo Design is een van de weinige toppaar den die in Nederland is geble ven. Idealisme „Noem het idealisme", zegt ei genaar Jan des Bouvrie, meu bel- en interieurontwerper. „Ik werk heel hard en ik vind het fijn om in mijn weinige vrije uurtjes met paarden bezig te zijn. Bovendien zijn ook mijn vrouw en kinderen dol op Jumbo Design en daarbij heb ik ook een uitstekende verhouding met Anton Ebben. Daarom hebben we er nooit over gedacht om Jumbo De sign te verkopen. Maar ik kan me heel goed voorstellen dat andere eigenaren dat wel doen - -j-_ Ria Schuurhuïzen In de prijs van de jockyclub werd Piet. Raymakers op Teleprint eerste. Recreatiebad Oostervant wordt druk bezocht. Volgende week zaterdag wordt het zwembad officieel geopend. Rotterdam Het loopt storm in het nieuwe recreatie- R bad Oostervant in de wijk Middelland. Drie weken ge ldleden opende dit zwembad 'nieuwe stijl' de poorten en sindsdien, kon het alleen maar volle baden tellen. Zó vol dat na een week werd besloten de openingstijden te beperken tot de .middaguren zodat er voldoende tijd over bleef om kinderziektes op te sporen en te herstel len. Als wethouder Van der Have volgende week zaterdag een duik'neemt in het nieuwe re- v creatiebad, is 'Oostervant' of- ficieel geopend. Deze duik betekent dan tevens een ver- 4 volg van het nieuwe Rotter damse zwembadtijdperk» Ina- advertentie en toch een voordelige prijs. Dus de moeite waard! Gemê leerd velours tapijt van 100% polyamide.. Wet schuimrubber rug. in drie goed te kombïne- ren kleuren.- tabak, groen of naturel. 400 cm breed. Per meter - 7 - mers, het zwembad Schut tersveld is al volgens de nieuwe lijn in gebruik geno men. Al jaren kampt de gemeente Rotterdam met een verou derd zwembadenbezit en een daardoor sterk teruglopend bezoekersaantal. De vooroor logse zwembaden, vaak niet meer dan een grote badkuip, waren klaarblijkelijk niet meer aantrekkelijk voor de jongere generatie Rotterdam mers. De gemeente besloot vijf ver liesgevende instruetiebaden te sluiten. Ook het buitenbad in Ommoord werd de dupe van de tanende belangstel ling. Om de klad uit de zwembaden te halen, maakte de gemeente in 1980 de nota 'Overdekte zwembaden', waarin een nieuwe aanpak werd voorgesteld met als ba sisgedachte 'elke wijk een ei gen zwembad'. De bestaande overdekte zwembaden zouden omge bouwd moeten worden tot wijkrecreatiebaden en de in struetiebaden moesten recre- atiebaden worden. Met deze maatregelen hoopte Rotter dam de belangstelling te her nieuwen echter met de aan tekening, dat hiermee geen hogere kosten gepaard gin gen. Het zou dus een meerja renplan worden. De zwem meesters zouden worden om geschoold tot recreatïebege- leiders. Biljarten Bovendien legde de gemeen te in de nota vast dat in nog onverzorgde gebieden met meer dan '35.000 inwoners nieuwe zwembaden moesten komen. Verder werden nieu we zwembaden gepland in de Oostervantstraat, in Ze venkamp en op Zestienho ven, zodra daar woningbouw mogelijk wordt. Het eerste recreatiebad in de Oostervantstraat is nu gerea liseerd. Na jarenlange discus sies over de financiën, het project kost veertien miljoen gulden, kon de bouw begin nen nadat dit was onderge bracht in een Naamloze Ven nootschap. Op deze manier verkreeg de gemeente subsi die van het rij'k. De 'nieuwe stijl' is nog nau welijks te vergelijken met de vooroorlogse zwembaden. 'Oostervant' is een recreatie- complex geworden. Naast de zwemkommen zijn er een sporthal, twee trimzalen, een biljartzaal, vier bowlingba nen, vier kogelbanen en een restaurant in ondergebracht. Om de verliezen zoveel mo gelijk te beperken, worden gedeelten van het complex verhuurd. Bovendien is het restaurant dusdanig inge richt dat het voor velerlei doeleinden bruikbaar is. Naar het zich laat aanzien een goede formule want de eerste weken hebben de be woners van Middelland al veelvuldig van het recreatie complex gebruik gemaakt. Iedereen lijkt tevreden. Zelfs de bewoners rondom het re creatiecentrum. Voor hen is een speciale parkeerplaats aangelegd zodat zij geen hin der ondervinden van bezoe kers. In de wijk Zevenkamp wordt momenteel gewerkt aan een mulifunctioneel recreatie centrum. Naar verwachting zal dit nieuwe zwembad vol gend jaar geopend worden. Ook het wed strijd bad Zwem bad West zal vernieuwingen aanbrengen om het bezoe kersaantal te doen stijgen. Binnenkort wordt dit zwem bad als eerste in Rotterdam een golfslagbad. Bovendien krijgt 'West' een waterglij baan. Voor beide voorzienin gen is 1,2 miljoen gulden uit getrokken. De toekomst van de badhui zen ziet er somber uit. Van de acht Rotterdamse badhui zen zijn alleen de 'Bruyn- straat' en de 'Pretorialaan' nog goed voor 30.000 baden. De badhuizen in de Delf- gauwstraat en op de Wol- phaertsbocht zijn inmiddels afgestoten. Doordat steeds meer mensen een eigen dou che hebben, is het bezoekers aantal sterk afgenomen. ais ze een goed bod krijgen. De NHS (Nederlandse Hippische Sportbond) zou er m.i. heel goed aan doen eens wat meer aandacht voor de eigenaren te hebben. Ik ben er van over tuigd dat de meeste eigenaren met een natte vinger te lijmen zijn als er gewoon wat aardi ger tegen hen werd gedaan. Het feit dat Leon Melchior hier nu weer is, dat er weer paarden van hem meelopen, de meesten vinden het gewoon heel erg leuk en als ze dan zo nu en dan eens door de NHS in het zonnetje zouden worden gezet, dan denk ik dat het vrij gemakkelijk is om toppaarden in Nederland te houden. En daar gaat het uiteindelijk om" meent Jan des Bouvrie. Overi gens verscheen Anton Ebben gisteren in Rotterdam met de 7-jarige" merrie Black and White Design, die op een tien de plaats eindigde. „Het ij voor de eerste keer dat dit paard een dergelijk parcours loopt en ze heeft het uitste kend gedaan", aldus Neerlands oudste springruiter. Toppaard „Het zou wel eens een top paard kunnen worden, maar daar moet je altijd heel voor zichtig mee zijn. Ze is echter pienter en wil leren". Black and White Design werd door Jan des Bouvrie gekocht van een familie die het paard nog maar net van de gang naar de slachterij had gered. „Daarmee is maar weer eens bewezen, dat met elk veulen dat er veel belovend uitziet ook een top paard wordt en" andersom 2ijn er paarden die plotseling op 6, 7-jarige leeftijd fantastisch goed blijken te zijn. Daarom zie ik ook niets in dat plan van de NHS om een aantal talent volle veulens in een stichting onder te brengen", zegt Anton Ebben. Meer kans van slagen heeft misschien hét feit dat Jan des Bouvrie door voorzit ter Stehouvver is gevraagd om als een soort tussenpersoon op te treden tussen eigenaars, rui ters en de Hippische Sport bond. „Omdat ik niet zakelijk met paarden bezig ben, maar het wel mijn hobby is. Ik ben nog altijd erg nerveus als Jum bo Design de ring in gaat, ner veuzer dan Toon", aldus Jan des Bouvrie. Rotterdam De Coolsingel en enkele andere wegen in de binnenstad zullen morgen in de namiddag en in de avonduren voor het verkeer zijn afgesloten in verband met de jaarlijkse wielerron de. Ook zullen de tramlijnen 3,-6 en 8, alsmede buslijn 49 worden omgeleid. De festiviteiten beginnen om half zeven met een show van Romeinse strijdwagens. Tus sen zeven en acht uur zullen nieuwelingen op de beide rij banen van de Coolsingel om het hardst fietsen. Tussen acht uur en half elf is er een wedstrijd tussen bekende amateurs. Rotterdam Na twee wed strijden om het zeïlkampi- oenschap van Nederland be zet het duo Blok/De Schep per in de Flying juniorklasse de tweede plaats. De Rotter dammers, die nog vier wed strijden op het IJsselmeer moeten varen, moesten in de beide wedstrijden de gebroe ders Cox voor zich dulden. In verband met windkracht acht werden de wedstrijden gisteren afgelast Andrej Jeliazkov scoorde tweemaal tegen TOGR. Rotterdam Feyenoord was nog lief voor de zaterdag der de klasser TOGR, dat zich gis- ADVERTENTfE "*^-7 I Lijnbaan 54 Rotterdam tel. 010-117940 Amsterdam, Den Haag, Leidsenhage Hilversum. Arnhem teravond voor zo'n 2000 kij kers voorbeeldig gedroeg als sparringpartner. Want de uit eindelijke 12-0 had gemakke lijk veel hoger kunnen uitval len indien Feyenoord tijdens de invallende duisternis niet tot in den treure had gecombi neerd om de bal" als het ware in het doel te leggen. In de eerste helft joeg Feye noord zijn tegenstander goed op. Peter Houtman (3x), An drej Jeliazkov <2x), Ruud Gul- lit en André Hoekstra rondden de combinaties toen nog naar behoren af (7-0). Daarna raak te Feyenoord verstrikt in zijn eigen, breedvoerige aanvallen, waardoor Peter Houtman (2x), Ivan Nielsen, Jupp Kaczor en Wim van Til de score nog maar met slechts vijf treffers konden opvoeren. Desondanks kon trainer Hans Kraay met voldoening consta teren dat de ploeg vooral in de eerste helft het succes bleef najagen. Met slechts Peter Houtman als enige echte spits keek Hans Kraay alvast voor uit naar het eerste competitie- treffen tegen Excelsior, omdat hij" dan niet kan beschikken over de (nog voor een wed strijd) geschorste Bennie Wijn stekers en Pierre Vermeulen. „Ik hou er ook niet van zon der vleugelspitsen te spelen, maar we hebben alleenin Rotterdam Niet de heer J. D. Smeets zal op 22 september de nieuwe apparatuur voor de automatische sortering van de briefpost in werking stellen maar dat gebeurt door de di recteur van het postdistnet Rotterdam, de heer J. J. Ph. Kunst. De heer Smeets, plaatsvervan gend hoofddirecteur van het postdistrict, zou de officiële handeling oorspronkelijk ver richten, maar hij is die dag verhinderd. Rotterdam De industriële produktie is in juni met één procent gedaald ten opzichte van mei. Toch geeft volgens het Centraal bureau voor de statistiek het produktiemveau vanaf begin 1981 een vrij sta biel beeld. In het tweede kwartaal van 1982 lag de industriële produk tie bijna één procent onder clie van het tweede kwartaal 1981, De chemische industrie, sinds eind 1980 op een vrijwel con stant niveau, laat in het eerste half jaar van 1982 een ople ving zien. Op jaarbasis zijn ook de papier- en papierwarenin- dustrie (ruim 1 procent), de rubber- en kunststofverwer- kende industrie (bijna 2) en de metaalindustrie (ruim 1) posi tief. De produktie in de aardo lie-industrie, die vanaf begin 1981 nauwelijks veranderde, toonde in het tweede kwartaal van 1982 een duidelijke ople ving. Rotterdam Arnold en Ro bert Nonnekes maken deel uit van het jeugdwaterpoloteam, dat van 27 augustus tot 5 sep tember deelneemt aan de Eu ropese kampioenschappen in Varna. Jong Oranje is inge deeld bij Frankrijk, Spanje en Oostenrijk en start op 28 au gustus tegen de Franse jeugd. Bondscoach Denes Focsik heeft dertien spelers geselec teerd. Dat zijn: Van Rhee, Hol man, Hoek (Het Ravijn), Van Twist (Merwede), Van Winsen (AZC/Alphen), Hermsen (De Robben), Janssen (Njord Veld hoven), Arnold en Robert Nonnekes (Rotterdam), Wage naar (Zian/Vitesse), Van der Kuyt (VZC/Veenendaal), Gui- lonard, Nienhuis (DZV). ADVERTENTIE Opbergen of meenemen... doet u uw dia's in deze univer sele diakoffers, Met 10 univer sele dia magazijnen voor elk 56 dia's. Geschikt voor alle dia- projektoren met universeel diamagazijnsysteem. (oa. Ag fa, Roilei, Leitz, Voigtlander, Zeiss Ikon enz... Van 29,- voor <VF Bii Vermeulen zo'n aanvaller, dus zullen we ons even moeten aanpassen", aldus Kraay, die zondag in De Kuip met dezelf de opstelling zal beginnen als tegen TOGR, met uitzondering van Peter Brunings, die Joop Hiele verving: Derhalve met Hiele, Troost, Stafleu, Nielsen, Brard; Hoekstra, Gullit, Van Hanegem, Valke; Jeliazkov, Houtman, Later werd Hoekstra vervan gen door Kaczor, Van Hane gem door Van Til, Valke door Vermeulen en Troost door Wijnstekers. Dordrecht DS '79 is in grote problemen gekomen doordat maar liefst elf spelers min of meer ernstig geblesseerd zijn geraakt. In verband hiermee zijn de oefenwedstrijden tegen Barendrecht (vanavond) en Zwart Wit'28 (zaterdag) afge- zegd. Het is vrijwel zeker dat Geert Jansen en Joop Oostdam daar door de start van de competitie voor DS '79, dinsdag 24 au gustus tegen SW, niet zullen meemaken. Vraagtekens zijn Henk van Leeuwen, Hakim Braham, Fred Bijl en Peter van Pelt. Zwart Wit '28 speelt nu zaterdag tegen de semi-profs van Volendam 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4