WATERWEG Leerlingen Wilton drie weken naar Engeland Politie pakt daders van twee branden SPORT 13 ïi '5 0 :5 5 I 'Ik vind het pas leuk als er strijd aan te pas komt' Connie Meijer kijkt nu vooruit naar wegkoers Leen Warnaar twijfelgeval PEC zet cursussen op een rij Auto bestuurder breekt borstbeen Mooiste planten Suggestie klein-links: 'Een extra wethouder voor werkgelegenheid' DE NIEUWKOMERS Henk van der Linden (CDA): Vlaardingse door val uitgeschakeld op de baan Cricketinterland bij Hermes DVS De Snaayer op dreef in Woerden Viswedstrijd SPORTAGENDA De Bruyn Europees kampioen Rupert Gomez tekent bij tember icentru en inf{ men rr. Schiedam Vier leerlingen van de bedrijfsschool van Wilton-Fij- enoord vertrekken half volgende maand naar Engeland en Schot land in het kader van het uitwis selingsprogramma van Wilton met ae Merseyside Training Counsil uit Liverpool en de East Kilbride and District Engineer ing Group uit Glasgow, Het zijn Herman Tieman uit Vlaardingen, Rob Koevermans uit Schiedam, Ronnie Bosch uit Rozenburg en Robert Ham uit Vlaardingen. Op dit moment zijn al vier leerlin gen van de Engelse bedrijfsopleidin gen te gast in Nederland. Zij werken tot 11 september een afwisselend programma af, met diverse excursies naar toeristische attracties in ons land, maar ook met bezoeken aan di verse bedrijven in Nederland. De Engelse gasten worden, omdat het de tiende keer is dat de uitwisseling plaatsvindt, op dinsdag 31 augustus officieel door het college van burge meester en wethouders van Schie dam ontvangen. Ook de Nederlandse jongens, die drie weken in Glascow en Liverpool zullen doorbrengen, wacht een af wisselend programma. Tot beste leerling van het jaar van Wilton is uitgeroepen Erik de Haan uit Spijkenisse. Ook hij krijgt, naast de Bart Wilton-prijs, een uitwisse- lingsreis naar Engeland, met een aangepast programma. De beste en gelse leerling van de bevriende be drijfsscholen, Michael Myddleton uit Liverpool, komt enkele weken hier heen. 117 Vlaardingen Aan het begin van het nieuwe schooljaar heeft het Plaat selijk Educatief Centrum (PEC) de activiteiten weer op een rijtje gezet. In een 42 pagina's tellend boekje staan de mogelijkheden opgesomd, die in Vlaar dingen zijn om een cursus te volgen; variërend van een cursus die een heel jaar duurt tot enkele bij eenkomsten. Algemene ontwikkeling voor vrouwen, Nederlands, leren lezen, Papiamento, Turks, bloemschikken; het is slechts een kleine greep uit de tien tallen mogelijkheden. Het PEC is een vereniging, waarbij 28 leden zijn aange sloten, dïe cursussen organi seren. Het PEC, dat is geves tigd in de Cornelis Houtman straat 2a, ondersteunt de in stellingen bij de cursussen door het opstellen van pro- gramma's en het trainen van begeleiders. Organisaties die bij het PEC zijn aangesloten zijn onder meer de open school, de lokale vrouwen - jverenigingen, club- en 'buurthuizen, Turkse vereni ging en dé avondscholenge meenschap Mercurius. Het boekje, met daarin het cursussenpakket voor het komende jaar, is te verkrij gen bij het PEC, Cornelis Houtmanstraat 2a, teL60.0S.59. Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft de twee branden, die donderdag in een woning in de De Ruijterstraat en een dag later in de scholengemeenschap Mercurius uitbraken, weten op te lossen. In het eerste geval was sprake van brandstichting. De brand in de school werd veroorzaakt door een uit de hand gelo pen situatie. Dankzij een aantal getuigen verklaringen konden agenten een 15-jarige jongen voor de vijf in brand geraakte lokalen van de houten mavo van de dagschool voor volwassenen (een onderdeel van Mercurius) in de kraag grijpen. Samen met drie even oude maten had hij getracht een wespennest uit te roken. Het succes was overweldigend, alleen: ook een% kunststof regenpijp vatte vlam. In ijltempo breidde de brand, die voor tonnen schade aanrichtte, zich daarna uit. De vier Vlaardingertjes trachtten nog te redden wat er te redden viel. Een van hen klauterde zelfs de school in om terug te komen met een brandblusap- paraat. Hoe zo'n ding werkte, bleek echter een nieuw en even onoverkomelijk pro bleem. In paniek geraakt wierp het viertal de brandblusser weg, die juist op dat moment met explosieve kracht begon te spuiten in de richting van de. jongens. Bedolven onder het witte schuim kozen zij het ha zenpad, maar liepen door hun witte uiterlijk nogal in de ga ten. De politie kreeg dan ook genoeg tips binnen om het kwartet op te sporen. De bewoner van het huis in De Ruijterstraat die vorige week donderdag tijdens de vlammenzee in geen velden of wegen te bekennen was bleek het vuur te hebben aan gestoken. De politie had al een vermoeden in die richting. Vlaardingen Sinds za terdag zijn in galerie 'Te Kunst en te Keur' (Smalle Havenstraat 13) werken van Lia van Hengstum te bewonderen. Op de expo sitie gaat het om kleure netsen en schilderijen. De 37-jarige kunstenares- se, die als tekenlerares is begonnen, vertelt over haar eigen werken: „Men sen staan bij mij centraal. Ik ben geïnteresseerd in hun manier van bewegen, hun vormen, de huid. Schilderen met penseel was niet genoeg. Daarom ben ik begonnen met rechtstreekse huidafdruk- ken". De etsen en schilderijen van Lia van Hengstum 'Het is voor mij een deel van mijn leven geworden' zijn tot en met 11 sep tember in de galerie te zien. 'Te Kunst en te Keur' is vrijdag geopend van 19.00 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 10.00 tot 13.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. De Lier Een 45-jarige auto mobilist uit Maassluis heeft en gebroken borstbeen opgelopen nadat hij op de provinciale weg in De Lier in botsing kwam met een tegenligger. De man, die volgens de politie door onbekende oorzaak over de linkerrijstrook van de weg reed. is in het Hippolytuszie- kenbuis in Delft opgenomen. Zijn tegenligger, een automo- bliste uit Den Hoorn, liep lich te verwondingen op. Vlaardingen Wie met enige trots elke dag zijn tuintje in loopt en geod keurend zijn plantjes en bloemen bekijkt, kan zijn eigen fauna door de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde (tel. 34.29.83) laten beoordelen. Ook wordt de wedstrijd wie de mooiste zonnebloem heeft ge kweekt onverminderd voort gezet. In mei was men al mee gestart en hier wordt tot okto ber mee doorgegaan. Het gaat niet om de hoogte van de plant, maar om de grootte en/of de kwaliteit van de bloe men. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 24 augustus 1982 Schiedam De kleine linkse partijen in de Schiedamse gemeenteraad vinden dat er een vijfde wethouder moet komen, die het werkge legenheidsbeleid als portefeuille krijgt. Zij zul len dit in de college-onderhandelingen met de PvdA naar voren brengen. De vertegenwoordigers van die partijen verwij zen naar eenvoorontwerp van de wet op de Herziening van de Gemeentewet gesteld wordt dat gemeenten tussen de 60-000 en 80.000 inwo ners vijf wethouders móeten hebben. Omdat een uitbreiding van het college toch een lasten verzwaring betekent willen CPN, PSP/PPR en D'66 'vijf wethouders voor de prijs van vier'. Zelf zouden ze dan graag twee wethouders le veren. De onderhandelingen hierover moeten echter nog starten. Klein links heeft, omdat ze zelf niets hoorden, nu zelf maar een uitnodi ging verstuurd voor vrijdagavond. Vanaf september zijn in de gemeenteraden van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis heel wat nieu we gezichten te zien. Het CDA in Vlaardingen heeft er maar één in zijn gelederen: Henk van der Linden. Kreeg voor zijn beëidiging al de titel 'dissident' op gespeld, omdat hij het niet eens was met de lijn die de CDA-onderhandelaars voerden. „Ik was liever wat minder tumultueus binnengekomen." Vlaardingen Hij is al uitgebreid in het nieuws geweest voor hij zijn raadszetel gaat bezetten. Henk van der Linden, de nummer 6 van. de CDA- lijst in Vlaardingen, was de man die samen met Maarten Vermeer de fractie wilde bijsturen in. de lijn die het bij de col lege-onderhandelingen volgde. 'Dwarsligger bin nen het CDA', noemde hij zichzelf. Dat bijsturen is naar zijn zeggen in middels gebeurd. „Er is overeenstemming in de fractie over de zaken waar Maarten Vermeer en ik bezorgd over waren. Over het economisch onderzoek naar het verkeerscirculatie plan' en over het jaarlijks be oordelen van het collegebe- leid. Nu maar zien wat daar verder mee gebeurt." Hij noemt zijn binnenkomst in de politiek rumoerig en tu multueus, „Ik had het liever wat geleidelijker gedaan, had liever stap voor stap kennis vergaard om daarmee aan de slag te gaan." In 1953, hij was toen 23 jaar, stond hij al kandidaat voor de KVP, „Daarna ben ik er een tijdje tussenuit geraakt. Door mijn werk: ik was met andere dingen bezig, in een andere richting." In '74 stond hij wee'r kandidaat, maar toen op eigen verzoek op een onverkiesbare plaats. In de cember 1981 werd hij weer benaderd door het CDA en hij besloot daarop in te gaan. Geloofwaardiger „Ik had in '53 al 'ja' gezegd. Én toch heb ik tot nu toe nooit die ervaring opgedaan. En ik vind dat je altijd nieu we ontwikkelingen moet doormaken. Daarom heb ik het gedaan. En om inbreng te hebben - natuurlijk." Hij zou de politiek geloofwaardiger willen maken. „Er wordt vaak gezegd: politiek is een vies spelletje. Misschien is dat ook wel eens zo, maar het hoeft natuurlijk niet. Je kunt in de politiek met reele mid delen een eerlijk doel willen bereiken." Het maffe van politiek is, volgens Henk van der Lin den, dat het publiek vaak niet weet waar het om draait. „Neem nou het VCP. Ik ge loof dat veel ellende is ont staan, omdat de mensen niet weten waar het om gaat. In '74 is een structuurplan aan genomen, waarin staat dat de binnenstad autovrij moet worden gemaakt. Daar heeft niemand op gereageerd. Er werd wel kennis van gege ven maar men begrijpt de strekking niet" Hij denkt dat vaak politieke beslissingen beter duidelijk moeten wor den gemaakt. Van der Linden zou dat wil len bereiken door nog meer buurtgericht te werk te gaan. De bewoners persoonlijk aan schrijven en ze de gelegen heid geven om in het buurt huis zelf te zeggen wat ze van maatregelen vinden. „Het mooiste zou zijn als ik in de raad zat voor de wijk Vlaardingen-Ambacht en daar de ideeen van kon ver woorden." Hij zegt zo nog wel een rijtje wensen te heb ben. „Maar laten we eerst maar eens zien hoe ik in de raad functioneer. Ik zit er per slot van rekening in eers te instantie om het CDA-pro- gramma te verwoorden." Nieuw elan Hij vindt het CDA een partij met een nieuw elan. „Ik kom uit de KVP en dat vond ik een goede partij, maar op een gegeven moment had hij geen doel meer. Die partij stond voor de emancipatie van het katholieke volksdeel en toen dat gebeurd was kon hij opgeheven worden. De beste organisator is degene die zichzelf wegorganiseert, zeg ik altijd." door Aad Rietveld Dat elan van het CDA is vol gens hem dat daar mensen, die elkaar vroeger te vuur en te zwaard bestreden, samen bezig zijn stapje voor stapje de maatschappij te hervor men. „Een echte christen is een socialist", zegt hij, „of er ger zelfs: een communist. Het relativeren van bezit kan in CDA-kringen sowieso ge makkelijker. En we moeten meer relativeren, want alles wat we hebben is toch maar tijdelijk." Maar hij relativeert niet zo ver, dat bezit onbelangrijk is. „Niet alleen kennis" hij maakt het bekende 'koppie koppie-gebaar' „ook bezit maakt onafhankelijk." Het Henk van der Linden: 'We moeten meer relativeren.' bezit van een huis neemt bij Henk van der Linden een belangrijke plaats in. En dat moet dan geen flat zijn, want: „Mensen moeten contact heb ben met de grond, ze moeten andere mensen om zich heen zien. Dat is mijn soort vrij heid: de deur uit kunnen lo pen en dan in je tuintje staan." Verjonging Langer dan acht jaar wil hij zeker niet in de politiek zit ten. „Er moeten veel meer jongeren in het CDA onze plaats innemen. De fractie is toe aan verjonging. Maar ik wil wel graag eerst afmaken waar ik mee begonnen ben. Dat doe ik altijd." Of hij de politiek leuk zal vinden? „Ik weet het niet. Als ik daar alleen zou zitten als stemvee en om mijn sala ris op te strijken niet. Maar als ik een stukje strijd moet leveren en daardoor Iets be-- reik, als er daardoor iets ver andert, vind ik het wel leuk. Ik zal in ieder geval m'n best doen." Schiedam Pas tijdens de warming-up zal worden bekeken of Leen Warnaar van avond mee zal doen in de wedstrijd tegen DS '79. De laatste man van SVV heeft nog danig veel lasf van de enkelblessure opge lopen in de oefenwedstrijd tegen PPSC. Na de winst op MVV is SVV er op gebrand om in de eerste thuiswedsürjd van het sei zoen een goede prestatie neer te zetten. Henk Salari en Frans Schaap ontbreken in ieder geval wel op het appél, de rest van de groep is fit. De winst van SVV in het verre Maastricht zal zeker stimulerend werken. Nol de Rui ter: „Ik vind het helemaal niet zo'n verras sing dat we van MW hebben gewonnen. Iedereen spreekt nu wel van de sensatie van het weekeinde, maar de krachtsver schillen in de eerste divisie zijn gewoon ge ring. Vanavond tegen DS '79 zal het heel moeilijk worden. Ach, iedere wedstrijd is toch weer anders, je kunt er maar weinig over zeggen." De wedstrijd wordt vanavond al gespeeld omdat woensdagavond in De Kuip Feye- noord speelt tegen Sparta. Op Harga wordt om 19.30 uur gestart. Leicester Nog voor het wereldkampioenschap wielrennen gisteravond officieel werd geopend had Connie Meijer (19) haar eerste optreden op het mondiale podium al achter de rug. In het voor spel had de Vlaardingse sprintster al een proeve van bekwaamheid mogen afleggen, dat door de Au stralische Sian Muiholland wreed werd verstoord. Na de eerste 'deklassering', waarvoor titelhoudster Sheila Young persoonlijk zorgde, gleed in de her kansing de Australische door een klapband naar beneden. In dezelfde se- door Hans Coolegem Schiedam Op het terrein van Hermes DVS wordt op za terdag 28 augustus een semi- cricketinterland afgewerkt. Het Nederlands-B team neemt het dan op tegen België. Het team is samengesteld uit spe lers van Excelsior '20, Hermes DVS en drie spelers uit de eerste klasse. Van Hermes DVS zijn John Beijer, Pieter van Noord, Hennie van Wijk en John Verweij uitgenodigd voor de wedstrijd. Namens Ex celsior *20 komen Wim Scheeuwe, Henk Kornet, Hans Gouka en Koos Gouka binnen de lijnen. Als aanvoerder van het team zal Koos Gouka fun geren. Het team is verder aan gevuld met Andrê de Vries, Robin Allert (beiden VUC) en Potytsky (KZ). De wedstrijd op Harga start om 11.30 uur. Woerden De atleten van Fortuna behaalden in een 10 kilometerloop in Woerden pri ma resultaten. De harde trai- ningsaanpak begint steeds meer vruchten af te werpen. Ook nu weer was Marius de Snaayer de snelste Vlaarding se atleet. Hij finishte in 31.42 minuten. Cornelis de Snaayer, zoon van Marius, heeft de atie- tïekdraad weer opgepakt en fi nishte sterk in 35.35 minuten. Luc Dumont is zeer nadrukke lijk aan het opkomen. Hij kwam uit op een tijd van 33.40 minuten. Sjaak Hoogendijk kwam als vierde veteraan over de streep in een tijd van 35.04 minuten. Arie van Emb- den, sinds kort lopend in de klasse veteranen-2, weet zijn snelheid nog steeds op te voe ren. Hij kwam over de streep in een tijd van 36.05 minuten. Connie Meijer wordt weggedragen na haar val op de baan.'- conde koos Connie Meijer ook voor de onderkant van de piste, waardoor de Hollandse een onver wachte buiteling maakte. Het van pijn vertrokken gezicht klaarde snel op, toen dokter Hein van Op stal slechts een fikse bloe duitstorting aan de kuit constateerde. „Als ik volgende week zater dag maar op de weg kan fiet sen. Dat is voor mij het be langrijkste. Hoewel ik op de baan maar één echt sprintje heb kunnen rijden, heb ik tqch veel opgestoken. Vooral van die Amerikaanse meisjes. Hoe ze hun tegenstander hoog hou den of in de bochten gaan staan, dat durf ik echt niet. Ik sprint ook te weinig op de pis te om die specialiteit snel on der de knie te krijgen". Omdat Connie Meijer door haar lichaamsbouw mogelijk heden heeft om uit te blinken op het snelheidsnummer, werd haar tweede plaats bij het NK sprint achter Erica Oomen be loond met een ticket voor Lei- cester. Die kwaliteiten werden overigens niet alleen opge merkt tijdens baan wedstrijden, maar ook op de weg, waar de Vlaardingse dit seizoen volle dig is doorgebroken. Vooral de laatste twee maanden, na het voor haar door een val mis lukte Nederlands wegkampi- oenschap, liet Connie Meijer de concurrentie versteld staan. „Voor het kampioenschap had ik hooguit drie overwinningen op m'n naam staan. Dat zijn er inmiddels al dertien gewor den. Dan mag je niet ontevre den zijn". Voor de strijdlustige Connie Meijer, die door haar broer John in de wielersport terecht kwam, is die piek niet onge woon. „Ik fiets al vanaf m'n achtste. Ik ben er twee jaar tussenuit geweest, omdat ik ging handballen bij de Hollan- diaan. Het fietsen bleef echter trekken, zodat ik lid ben ge worden van Westland Wil Vooruit. Ik kon toen direct bij een Brabantse sponsorploeg komen. Daar ben ik goed be geleid en in het derde jaar -het laatste seizoen van de ploeg overigens- boekte ik m'n eers te overwinning. Volgens mij voornamelijk door de goede begeleiding,,. De man achter Connie Meijer was toen Wies Ni cols, die haar, nadat ze dit jaar in de formatie van Leon Hermans en Bella van der Spiegel terecht was gekomen, nog altijd adviseert. „Wies Nicols heeft me altijd voorgehouden, dat ik elk jaar sterker zou worden. Maar van iemand die zestien jaar is, mag je niet direct iets verwachten. Nu ik drie jaar ouder ben, is het natuurlijk wel wat anders. Ik heb, omdat Wies Nicols in Rosmalen woont, zeker elke week contact met hem en maakt hij m'n trainingssche ma's, die ik trouw afwerk. En gaat het even niet, dan bel ik hem direct op en geeft hij me adviezen". Het opvoeren van de trai- ningsarbeid. ondanks haar baan als administratief mede werkster bij de bouwcombina tie Kobor, wierp dus rende ment af. Connie Meijer be scheiden: „Ik kan moeilijk stil zitten. Dat ervaar ik ook in wedstrijden. Ik ben inderdaad snel in een eindsprint, maar ik wil nooit afwachten tot we met een hele groep op de streep afkomen. De wedstrij den, die ik heb gewonnen, wa ren allemaal met een groepje vooruit. Ik rijd namelijk graag aanvallend. Vorig jaar luktej dat nog niet, maar nu wel. Dal, is erg belangrijk, omdat je dan zelf de wedstrijd kunt maken Alhoewel alleen voorop rijden me ook met slecht afgaat". Nu haar carrière zo crescendo verloopt, blikt de Vlaardingse al vooruit naar de Olympische Spelen. Aan deze krachtme ting in Los Angeles geeft zij de hoogste prioriteit. „Maar", be denkt de blonde wieirenster. „dat is nog heel ver weg. Nu denk ik nog alleen maar aan het wereldkampioenschap op de weg. Daar kijk ik naar uit, omdat we een goede ploeg hebben en beslist wat kunnen, bereiken. In de ploeg zitten; niet alleen veel goede dames; maar de sfeer is ook zo goed dat iedereen wat voor elkaai, over heeft. Erg belangrijk voor een goede prestatie". Schiedam De hengelsport-- vereniging 'Schiedam en om streken' houdt woensdag 25 augustus een toernooi voor 55' plussers. De plaats van hande- ling is de Poldervaart. De schrijving voor de wedstrijc' sluit op 24 augustus. De loting- is s' avonds. Inschrijven kar in het pannekoekenhuis in hei Beatrixpark, hier kunnen ookt de nummers worden afge-t haald. Er wordt gevist var' 9.00 uur tot 12.00 uur. Dinsdag 24 augustus: Voetbal: 19.0C* uur RKWIK-TeDiRo. 19.00 Nieuwer kerk-SW 2, 19.00 Goudswaardsf Boys-PPSC, 19.00 Zutdland-MW27 19,00 Ursus-TSB, 19.00 MSV'71- Schiedamse Boys. 19.00 Satelliet Schiedam, 19.00 Vlaardingen-DFC 19.00 's-Gravenzande-DSS"26, 19.0C VDL-Excelsior M 4, 19.00 HVO-Excel sior P. 19 00 Hoekse Boys-VDL (zon) 19.00 Zwaluwen Vl-Nepiunus, 19.0C IFC-Hoek van Holland (zon), 19.0C" Voorwaarts-FCN'66, Woensdag 25 augustus: Voetbal 19.00 19.00 RFC-Excelsior M, 19.0C Fortuna Vl-Voorburg. 19.00 Martiml HlON, 19.00 De Hollandiaan-Nieu wenhoorn, 19.00 De Musscben-Schie dam, 19.00 19.00 Hoek van Hollanc" (zat)-Holland Sport 2, 19.00 ASWH Hermes DVS, 19.00 DHS-FCN'SS" 19.00 Piershil-Excelsior'20; Zaalvoet' bal: Sporthal Fiorits de Vi[fde!aan- 22.15 uur VSV-BFC Liedolsheim De Nederlan der Peter de Bruyn is 2ondag in Liedolsheim Europees kart- kampioen in de Formule K 135 geworden. De regerend wereldkampioen uit Vlaardin gen zegevierde in de laatste wedstrijd voor de Europese ti tel. De Deen Jern Haase werd tweede, de Zwitser Marcel Gy- sin derde. In de eindstand werd de Zweed Anskar Steven tweede, gevolgd door zijr. landgenoot Lars Forsman.Dt uitslag van de laatste race is: I. Peter de Bruyn (Ned) 10(. punten, 2. Jorn Haase (Den 98, 3. Marcel Gysin (Zwi) 97, 6 Peter Koene (Ned) 94 Eindstand Europees kampi oenschap: I. De Bruyn 57; punten, 2. Anskar Stever (Zwe) 564, 3. Lars Forsmar. (Zwe) 548. Schiedam Rupert Gomez heeft zijn contract met Excel sior '20 verlengd. De West-Indische cricketcoach is mo menteel in Nederland op zoek naar een passende werk kring. Heeft hij die eenmaal gevonden dan wil hij zich permanent in Nederland vestigen. Gomez heeft nu alweer een aantal jaren de cricketers van Excelsior '20 onder zijn hoede en vorig werd het het hoogtepunt behaald. Toen proxnveerden de Schiedam mers naar de hoofdklasse. Excelsior '20v heeft ook gepro beerd om een. trainer naast Gomez aan te trekken. De fi nanciën zijn echter niet toereikend om een tweede man te contracteren. Blijft Gomez definitief in Nederland, dan is de kans wel groot dat er een nieuwe man wordt aange trokken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3