WATERWEG VVD vlast op vij f moties van wantrouwen Ik ben loyalist, geen dissident SS DIPLOMA 13 Te Loo is z'n beste voetballer kwijt Coen Moulijn schittert weer als vanouds Jan Jung bedankt voor VFC Oppositie voeren op het scherp van de snede NIEUWKOMERS Jan Kuiken (CDA Hans Konings en Ton de Vos lopen boek mis MONDELINGE HORECA-OPLEiDING CAFÉBEDRIJF Oud-Schiedam geen partij voor oud-Feyenoord Ludo van Mil stapt over Katwi j kseduinentocht Walter van Rossum in vorm Succes pakt wisselbokaal Jacqueline Fierens in Jong Oranje SPORTAGENDA Vlaardingen Nog voordat de nieuwe gemeenteraad is beëdigd, heeft de WD aangekondigd niet te zullen aarzelen om moties van wantrouwen in te dienen tegen de vijf nieuwe wethouders. „Wanneer er een goede aanleiding is zullen we zeker met zulke moties ko men", aldus VVD-raadslid Floor Quast. „We zijn er mentaal op voorbereid. Bepaald vriendelijk zullen we voor het nieuwe college niet zijn." Eraan toevoegend; „We zul len oppositie voeren op het scherp van de snede. Geen oppositie om de oppositie, maar in het belang van de kiezers die we achter ons hebben", aldus Quast, daar mee doelend op de verdub beling van het VVD-aantal zetels tot tien. De wijze waarop ze buiten de - collegevorming zijn gemanoeu vreerd zit de Vlaardingse libe ralen nog steeds goed dwars. Om die reden boycotte de VVD-fractie vorige week een uitstapje naar de Deltawerken met de gemeenteraad. En „omdat wij de behoefte had den nog eens na te praten over de college-onderhandelingen", zoals fractievoorzitter Mariëtte Hoogendijk het uitdrukte, had de VVD-fractie gisteren in het stadhuis een persconferentie belegd. Hoewel het niet duide lijk werd gezegd, speelden ook de ledenvergaderingen van PvdA en vooral CDA mee, die van de week gehouden wor den en die zich moeten uit spreken over het nieuwe colle ge en het programma, aan de hand waarvan dat college moet gaan werken. „Het lijkt ons een moeilijke zaak voor de CDA-leden, dat het college al leen kan overleven bij de gra tie van klein links; de commu nisten", aldus de liberalen. De helft van de nieuwe tien koppige fractie was komen op dagen omnogmaals de af schuw uit te spreken over de manier waarop de VVD bij de college vorming is behandeld. „Daar lusten de honden geen brood van", verkondigde Floor Quast, nadat hij zijn ver haal had afgestoken over de mogelijkheid om het nieuwe college naar huis te sturen met moties van wantrouwen. - Een en ander vormt voor de VVD geen aanleiding om -net als VvD en CDA in Rotter dam doen- de vergaderingen van de raadscommissies te boycotten door weg te blijven. Op de persconferentie zei Ma- riette Hoogendijk „dat er van die geruchten niets waar is". Geruchten die de VVD overi gens zelf de wereld in ge bracht heeft. Zo liet VVD-co- ryfé Jan Bulva vrijdag per te lefoon weten dat op de pers conferentie, waarvoor hij de uitnodigingen verzorgde, on der meer zou worden ingegaan op de geruchten die er waren over een boycot van het com missiewerk door de liberalen; geruchten die toen behalve bij de VVD bij niemand bekend ■waren. Formeel Vooral de PvdA moest het gis termiddag ontgelden. Volgens de liberalen was het de PvdA om niets anders te doen dan het handhaven van de macht door vast te blijven houden aan het aanblijven van de drie zittende wethouders. Jan van Hemert:„FormeeI is het demo cratische gegaan. Maar ik vraag me af of de geest ook democratisch was. Er veran dert nu totaal niets. De verkie zingen hadden net zo goed niet gehouden hoeven te worden. De PvdA was duidelijk uit op het handhaven van de macht en niet op een zo breed moge lijk samengesteld dagelijks be stuur van de gemeente. Het ging ze er om dat de zittende wethouders konden aanblij ven." Van Hemert wees er boven dien op dat zijn partij geen toenadering heeft gezocht tot CDA en SGP/GPV om samen een college te vormen, dat zou steunen op 19 van de 35 zetels; een meer dan de PvdA/CDA- coalïtie. „Formeel zou dat ook democratisch zijn geweest. Maar die mogelijkheid hebben wij persé niet gewild omdat dan een partij als de PvdA er buiten zou staan." Onfa tsoenli j k Behalve de keiharde opstelling van de PvdA hekelden de li berale raadsleden de samen stelling van de onderhande- lingsdelagaties van CDA en PvdA. Mariette Hoogendij- k:„Ik vind het onjuist dat de onderhandelingen door zitten de wethouders van CDA en PvdA zijn gevoerd. Het is niet juist dat dat is gebeurd. Want die hebben er belang bij dat ze terugkomen," Tevens kwalificeerde Marietta Hoogendijk de opstelling van de socialistische onderhande laars als 'onfatsoenlijk', „Toen ik IJsbrand van der Velden vroeg of hij een bepaalde zaak niet moest terugkoppelen naar zijn achterban, blafte hij me toe; Dat gaat u geen donder aan." Maassluis Het heeft hem zelf eigenlijk hoge- •lijk verbaasd, zijn intrede in de gemeenteraad van Maassluis. Niet zo zeer het feit dat het CDA ondanks het verlies van een zetel na de verkiezingen als grootste fractie uit de bus kwam rollen. Ook niet het flinke aantal voor keurstemmen, die hij wist te bemachtigen. Het bevreemdde Jan Kuiken (54) veel meer, dat zijn eigen christen-democratische partijgenoten hem een verkiesbare plaats toebedeelden. „Dat ze mij op de lijst hebben gezet", geeft nieuwkomer Kuiken eerlijk toe, terwijl hij zijn eerste sigaartje in de brand steekt „daar heb ik echt van staan kijken. Wat ik had verwacht, was meer iets van: Kuiken is tegen de draad in; die moeten we buiten houden. Ik ben loyalist. Geen dissident; in geen geval. Gewoon loyalist. Maar desondanks ben ik toch in de gemeente raad gekomen. Met de hakken net over de sloot weliswaar, want mijn tegenkandidaat kreeg slechts twee stemmen minder". Loyalist. Jan Kuiken steekt zijn mening over kernwapens niet onder stoelen of banken. „In de CDA-fractie hebben ze nogal moeite met mijn standpunt ten opzichte van kernwapens. Met hand en tand zal ik me tegen plaatsing van kernraketten blijven verzetten. Ik", stelt hij na drukkelijk, „ik kan niet begrijpen, dat een christelijke partij niet tegen kernwapens is". Te gek,.. „Of je de aarde nu vijftig of eenenvijftig keer kan vernietigen... Maakt toch niets meer uit, maar het is ,te gek. In mijn fractie heb ik nog een keer heel duidelijk gezegd: jullie weten toch wel erg goed, dat ik tegen kernwapens ben. Ja, zeiden ze, ja Jan, daar moeten we nog eens met je over praten. Over praten? Voor mij valt er niets meer te bepraten". En wat overbodig voegt de Maassluizenaar, ge trouwd en vader van drie zoons, er aan toe in hoge mate te sympathiseren met het IKV en erg veel bewondering te hebben voor Mient- Jan Faber en Hans de Boer. Maar, weet hij ook: „Dit zijn geen plaatselijke dingen. Echte proble men zal het in mijn fractie dus ook niet opleve ren. We hebben een leuk team, dat gezamelijk best wat tot stand kan brengen". Enige ervaring in de politiek heeft Jan Kuiken reeds in zijn koffer zitten; alhoewel zijn laatste raadsoptreden van lang her dateert. De in Oude Bildtzijl geboren Fries („Ik ben met zeven paar den uit de klei "getrokken") vertegenwoordigde een jaar of 26 geleden de niet-katholieke partij en in Sittard. Als enige protestant zat hij zowel voor zijn eigen partij de CHU, als voor ARP en VVD in de raad. Kuiken met een lachje: „Toen was het daar nog zo, dat de deken de baas was in plaats van de burgemeester". Plaatselijk Na allerlei omzwervingen door Nederland die zijn werk voor Philips -hij is nu in Rijswijk ge stationeerd als technisch adviseur voor Data Communicatie- met zich meebrengen, vestigde door Cock Rijneveen Jan Kuiken zich zo'n tien jaar geleden in Maas sluis. Nog steeds is hij vaak op stap, alleen ver der van huis. „Mijn werk brengt veel reizen met zich mee: Neurenberg, Parijs, Londen, In donesië, Amerika". Een probleem voor zijn komende raadsperiode vindt hij het niet. „Alles bij elkaar denk ik, dat ik toch zeker wel een half jaar in Nederland ben en ik kan mijn eigen tijd indelen. Als je echter door heel Europa reist en je hoort en leest dan de kleine dingetjes die zich in Maas sluis afspelen... Ga je toch denken dat het plaat selijke niet zo belangrijk is, begrijpt u wel. 't Klinkt wat hautain; ik weet het. Maar toch vind ik het leuk om mee te doen aan de poli tiek in Maassluis. Het kost alleen een ietwat moeite". Jan Kuiken, vooral geïnteresseerd in de com missies sociale zaken, financiën en milieu, is ook niet van plan in het begin meteen het hoogste woord te voeren. „Eerst maar een beet je luisteren", vindt hij. Kuiken ziet zichzelf zo'n beetje als een praatpaal, een intermediair. „Ik wil proberen iets te betekenen voor mensen, Jan Kuiken: „Eerst maar een beetje luiste ren". die niet zo mondig zijn. Geluiden van degenen die in de hoek zitten waar de klappen vallen te versterken. De politiek wat doorzichtiger ma ken, zodat de mensen niet meer van het kastje naar de muur worden gestuurd. Edele motie ven, ja. Ik ben zelf ook benieuwd, wat er van terecht komt..." Binnen enkele dagen zullen er heel wat nieuwe gezichten te zien zijn in de gemeen teraden van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Maassluizenaar Jan Kuiken (CDA) verbaast zich er zelf over raadslid te zijn geworden. Als loyalist had hij zijn kan sen nogal laag ingeschat. Schiedam De Schiedamse gemeenteraad lijkt aardig wat voetballers kwijt te raken. In zijn afscheidswoorden, gericht aan de niet terugkerende raadsleden, wenste burgemeester Te Loo gisteravond in ieder geval te constateren dat „de bij zondere voetbalcapaciteiten van Ton de Vos node gemist zul len worden". ,Zo keert ook Huub de Ruiter, samen met nog elf anderen, „niet terug in de raad. Het woord van dank beperkte zich gisteravond tot; „De heer De Hui ter had nauwe relaties met de sportwereld. We zullen hem daar nog wel eens tegen komen." Te Loo memoreerde bij alle dertien scheidende raadsleden m het kort wat zij allemaal (in zijn ogen) voor verdienstelijks _hadden gedaan. 2e kregen ook een cadeautje: het' boek 'Ne derland wat ben je nog mooi'. Niet iedereen was echter naar de laatste raadsvergadering gekomen om de loftrompet over zichzelf te horen steken. Ton de Vos en Hans Konings, twee 'lastige jongens' uit de PvdA-hoek, hadden namelijk besloten hun maandagavond elders door te brengen. Jan Simons, Ton de Vos, Hans Konings, Ad Sonneveld, Arie van Loenen, Jannie Boonstra, Anne-Marijke Peterhans, Rob Hijmans, Huub de Ruiter, Ni- kolaj Dielemans,. Siem Ros- man, Peet van der Lubbe en Riet Taverne: zij allen hebben gisteravond hun laatste verga dering als zittend raadslid bij gewoond. Extra uitgebreid ging burgemeester Te Loo op het afscheid van Riet Taverne. Zij heeft twintig jaar in de ge meenteraad gezeten en was de laatste vier jaar wethouder. „Haar verdiensten zijn vaak ondergesneeuwd gebleven. So ciale Zaken is ook bepaald niet iets, waarmee je de aandacht van het publiek trekt." Te Loo hoeft overigens nog niet eens zo rouwig te zijn om het vertrek van Ton de Vos, Het nieuwe raadslid voor de PSP, Eric Dijkhuizen, is ook een begenadigd voetballer. Hij speelde zelfs een jaartje gele den nog in het Schiedamse zaalteam. Wenst u een goede toekomst? Volg dan de cursus CAFÉBEDRIJF en wordt zelfstan dig caféhouder, disco-eigenaar of kantinebeheerder. Een vooropleiding Is niet vereist. 1 In sept. 1982 start de avondcursus weer in Alkmaar, Almelo, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn. Arnhem, Den Haag, Emmen, Enschede, Groningen, Haarlem, Heerenveen, Leeuwarden, Utrecht, Winschoten, Zwolle. De cursus kost 325.- incl. Inschrijfgeld en al het 4es- materiaal. U doet In jan. 1983 examen te Utrecht. Voor oen gratis prospectus BEL: 035-234928. Of stuur de coupon in een envelop zon der postzegel naar 't V.O.M., antwoordrxr. 1251, 1200 WB, Hilversum. Wilt u mij geheel vrijblijvend de prospectus zanden? Naam: Adres: Postcode: Plaats: 't V.O.M. Horeca Instituut Zonnelaan 13a, 1217 ND HILVERSUM Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 31 augustus 1982 Vlaardingen Jan Jung zal dit seizoen niet meer in actie komen voor VFC. De doelman van de Vlaardingers is het er niet mee eens dat hij door trai ner Wim van der Zwart is te ruggezet naar het derde elftal. Direct na de oefenwedstrijd te gen IFC stelde hij bet bestuur schriftelijk op de hoogte van zijn beslissing. Verrast nam Wim van der Zwart kennis van de stap van de pas 19-jari- ge doelman, die vorig jaar nog wel onder de lat stond. „De zaak ligt gewoon heel eenvoudig," meent Wim van der Zwart. „Vorig jaar had ik geen betere doelman dan Jan Jung en toen stond hij terecht in de goal. Ik heb er nu twee keepers bijgekregen. Piet van der Hoeven die van Naaldwijk is gekomen is op dit ogenblik de beste voor mij en daarom start ik met hem. Ik kan best begrijpen dat het een teleur stelling is voor Jan, maar dat hij zo zou reageren had ik niet verwacht." Jan Jung kwam vorig van de Schiedamse afdelingsclub DRZ. Belandde ïn het eerste van VFC, omdat Rob Rrekel- mans, jarelang de .vaste doel- verdedïger van VFC, een punt achter zijn carrière zette om scheidsrechter te worden. Een vervanger beek niet voorradig en bij VFC was men blij met komst van Jan Jung. Dit jaar vroegen echter Piet van der Hoeven en Sjaak de Herder (SVV) overschrijving aan naar VFC. Wim van der Zwart: „Ik zou toch een dief van mijn ei gen portemonnaie zijn als ik niet de beste in de goal zou zetten. Namen doen mij niets, de beste staat er gewoon." liedam en oud-Feyenoord tesamen op het veld van Hermes DVS, voordat de aantrekkelijke wedstrijd begon. Schiedam „Hé lekker, eindelijk weer eens Coentje Mou lijn aan het werk gezien," reageerde een toeschouwer na de wedstrijd oud-Schïcdamoud-Feyenoord (2-5), die als vroe ger had genoten van de schijnbewegingen van de dribbe laar, die in zijn glorietijd in zijn eentje al meer dan 40.000 toeschouwers naar De Kuip lokte. In Schiedam waren 1.000 men sen afgekomen op het duel, dat het aankijken meer dan waard was. Oud-Schiedam, met illustere namen als Piet Roozen (DHS), Jan Ballïjns (GTB), Dick Vos (PPSC), Ton- ny^van Leeuwen (SVV), Cees van der Windt (DHS) en Wim Klein (Olympus), was tegen het soepel draaiende Feye- Vlaardingen Ludo van Mil heeft voorlopig een punt gezet als actief handballer van het Vlaardingse De Hoïïandi- aan. De selectie-speler kan het spelen van top- handbal niet meer com bineren met zijn avond studie. Van Mil had nog de mogelijkheid om te/ gaan spelen in een lager team, maar hij vond dat niveau te laag. De handballer speelt nu korfbal bij Oranje Nas sau. Tenminste voor een jaar komt hij uit in het vijfde elftal. Mocht zijn studie volgend jaar afge rond zijn, dan is Ludo van Mil weer beschik baar voor de selectie van De Hollandïaan. noord niet opgewassen. Hans Hekman (SFC) had het nog het zwaarst. Coen Moulijn had er weer eens echt zin in en re gelmatig moest hij Moulijn vrije doorgang verlener». Het publiek genoot met volle teugen van de wedstrijd die werd gespeeld voor het steun fonds voor de derde wereld. Huize Frankenland had het initiatief genomen om de wed strijd te organiseren. Een glunderende Jan van den Burgh, hij zorgde voor de con tacten, nam de vele compli menten en de opbrengst (een door Chris Woerts kleine 2.500 gulden) met een gulle lach in ontvangst: „Het is een gok geweest om dit te or- ganisaeren. Voor hetzelfde geld giet het van de regen en dan zie je geen sterveling. Joh, normaal organiseren wij fan cy-fairs en dergelijke om geld binnen te krijgen voor het steunfonds, maar de mensen zijn daar toch ook een keer op uitgekeken. Toen ik een keer met Jan de Jager stond te pra ten kwam het idee boven bor relen om deze wedstrijd te or- ganisren. Natuurlijk zei Jan, dat regelen we meteen." De Jager, al meer dan 65 jaar lid van Feyenoord zorgde er voor dat oud-Feyenoord be langeloos medewerking ver leende. Een oud-Feyenoord dat veel te sterk was voor oud- Schiedam. Hans Venneker Schiedam De toerclub Rijnmond houdt een fietstocht over 100 kilometer. Het gaat om de zogenaamde Katwijkseduinen- tocht, waarvoor verleden jaar bijzonder veel belangstelling be stond. De tocht zal verreden worden achter voorrijders. Zij voeren het tempo aan en zorgen ervoor dat de toegestane snelheid van 25 kilometer per uur niet wordt overschreden. Gestart wordt er om 10.00 uur bij de kantine van de wielerbaan aan de Olympiaweg in sportpark Harga. Vanaf 09.00 uur kan men zich hier ook la ten inschrijven. De kosten bedragen 1,50 zonder herinnering en met herinnering ƒ5,-. Fietsers die niet in het bezit zijn van een geldige fietstoerkaart betalen één gulden extra. Vlaardingen Walter van Rossum (ROVS) was in een 10- kilometerloop het best in vorm en liep naar een tijd van 31.05 minuten. Deze tijd betekende de beste seizoenprestatie en te vens een nieuw baanrecord. Zijn naaste concurrenten liep hij op grote achterstand. Roe- lofsen (Zaanland) werd tweede in een tijd van 32.1$ minuten. Marius de Snaayer (AV Fortu- na) finishte als derde in 32.34 minuten en Henry Riedijk (AV Fortuna) kwam als vierde over de streep in 33.17 minu ten. Met zijn prestatie beweest Walter van Rossum nog eens zijn goede vorm. De vele trai ningsuren werpen nu toch duidelijk vruchten af. Ploegge noot Bob van der Ree liep zich naar een achtste tijd in 34.00 minuten. Het was de eerste maal dat hij een 10 kilometer loop volbracht. Vlaardingen Korfballand is weer op volle toeren. Zaterdag streed de jeugd van de Schie damse, Vlaardingse en Maas- sluise verenigingen om de wis selbokaal, beschikbaar gesteld door de sponsor van KV Vlaardingen. Was vorig jaar Spirit de gelukkigste, nu werd Succes de winnaar van de bo kaal. Toch was niet iedereen even gelukkig, want Succes won wei alles, maar was wel met een kleine afvaardiging op het toernooi, Vlaardingen pakte daarnaast veel punten in de diverse poule's. De opzet van het toernooi en allerlei andere koi"fbalzaken komen van avond aan de orde in de regio- vergadering. Deze wordt ge houden in de nieuwe accomo- datïe van Oranje Nassau, waar ook het functioneren van de .regioraad aan de orde komt. opende de score na een punt gave voorzet van Coen Mou lijn. Een pass van Frans Bou- meester over veertig meter kwam op maat aan bij Guus Haak die geen moeite had met scoren: 0-2. Pas toen mocht oud-Schïedam aan aanvallen gaan denken. Piet Roozen (DHS), hij was veruit de gevaarlijkste aanval ler, demonstreerde nog eens zijn specialiteit en met een keiharde kopbal verdween de bal achter Eddy Pieters Graaf land: 1-2. Piet Vrauwdeunt dolde even later met Dick Vos (PPSC) en met een keiharde punter ver dween de bal achter een ver- brouwereerde Peter van der Giessen: 1-3. Nog geen minuut later kon Van der Giessen we derom de bal uit het net halen. Een afstandschot van Piet Vrauwdeunt zeilde keihard in de linkerbenedenhoek: 1-4. In de tweede omloop mocht oud-Schiedam even de illusie koesteren dat het gelijkwaar dig was aan Feyenoord. Koos Kleine kopte de bal na een scrimmage achter Eddy PG, maar toen kwam het hoofd stuk Coen Moulijn. Coentje, zoals hij vertederend door een vrouwelijk supporter werd ge noemd, dolde in zijn eentje oud-Schiedam en na een vloei ende combinatie met Jerry Kuit en Guus Haak tekende hij voor de eindstand: 2-5. Opstellingen: Oud-Schiedam: Aad van der Tas {Schiedam), Cees van der Windt (DHS), Piet Roozen (DHS.I, Jan Ballijns (GTB), Gerard Burger (Hermes DVS), Coen Groene wegen (Hermes DVS), Huub Zandwijk (HBSS), Dick Vos (PPSC), Wim Klein (OJympus Schiedam). Cor Gudde (Schiedam), Koos Klein (Schiedamse Boys), Hans Hekman (SFC), Maarten van Beek (SVV). Tonny van Leeuwen fSVV), Jan R»j- kuiter (SVV), Henk Verwey (Ursus) en Peter van der Giessen. Oud-Feyenoord: Eddy Pieters Graafland. Piet Romijn, Coen Mou- liin, Frans Boumeester, Guus Haak, Hans van der Hoek, Piet Vrauw deunt, Dick Schneider, Hans Venne ker, Hinus Bosgieter, Jerry KuiL Vlaardingen Jacqueline Fierens is geselecteerd voor Jong Oranje-softbaL De Vlaardingse, die uitkomt voor Vlaardingen Holy, zal met het team een aantal wedstrijden spelen als voor bereiding op een groot toer nooi in Amerika. Voor het rayon team zijn van Vlaar dingen Holy Michel van der Mark, Marjolein Berkhout, Monique Stouthandel, Danny Rossoni en Ronald Tarmond geselecteerd. Dinsdag 31 augustus: Voetbal: 19.00 uur RKWIK-SW 2; 19.00 Oranje Blauw-PPSC, 19.00 RFC-HBSS. 19.00 Satelliet-S FC, 19.0 MSV'71-St. Lode- wljk, 19.00 Hoek van Holland-Vlaar- dlngen, 19.00 Capelle-Zwaluwen VI, 19.00 ADO-Hoekse Boya, 19.30 TSB- Wemefdingen, 19.00 uur Fortuna Vtaardlngen-Bahrein Woensdag 1 september: Voetbal: 19.00 Excelsior W-Den Hoorn, 19,00 MW27-DVO'32, 19.00 DHS-Ëxcël- sior"20, 19.00 De Musschen-VFC. Zaalvoetbal: Energiehal 19.45 uur Schiedamse Boys-GAS, 20,30, uur Schiedam-HBSS21.15 uur WK-De- mos. 22.00 uur SPSV-DHS. Sporthal Floris de Vijfdelaan 21.30, uur-Vlaar- Idngen-Nfeuwenhoorn. - --

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3