EG WATERWEG Cafébaas hoort zeven aanden eisen 15 'Besturen is een vak' ■- - Oranje Nassau aast op titel ;il r DVO '32 k voor competitie 'VCP degeneratie van winkelcentrum' ter meuten natuurlijk fwilzüD»0 fótt; J k Rechtbank boos over insinuaties advocaat DE NIEUWKOMERS Deelman in Schiedam Koe ligt dwars aPDRUKT John Ranshuijsen PvdA PtS Vlaardingen kijkt weer omhoog Sportraad start cursussen Fietstocht Damsimultaan tegen Gerrit van Mastrigt SPORTAGENDA tl dag Van afdelin ecrétane aten. Dit' trale re- s en de 'gén vi f begi... met. cte gsbijeen- liddag 9 Frijwillj. van ge- Kin'grriS;- district1 van - 8$ middag ïuw Va- gehou- £Rottérd&m „U gaat nu toch iets te ver. J Volgens de jurisprudentie van de Rotter- tdamse rechtbank kan een prostituee net zo 1 goed worden verkracht. Het beroep van buf fetjuffrouw in een nachtbar heeft met deze verkrachtingszaak niets te maken." fRechtbankpresident i I zich zichtbaar boos o\ Ukmaar,' Arnhem' iaarlem;- schoteri; hel ti mr. W.D. Meeter maakte jzich zichtbaar boos over de tegenstelling die de Schiedamse raadsman mr. R.F. Bordewijk pro beerde aan te tonen tussen „een deugdzaam meisje dat op straat wordt meegesleurd en ver kracht en Liesbeth, de buffetjuffrouw, die in kringen verkeert waar heel wat wordt afge dronken en- gevrijd en die zich niet gaarne aan één man houdt." Het'pleïdooi van.de advocaat had ook op offi cier van justitie mr. De Wit als een rode doek op een stier gewerkt. Even tevoren had hij ze- ven maanden celstraf, waarvan drie voorwaar- delijk, met een proeftijd van twee jaar geëist te- rgen een Schiedamse bareigenaar voor de ver krachting van Liesbeth, die hij in dienst had als buffetjuffrouw. „De interventie van de president heeft een deel van mijn boosheid weggenomen. Ik stond op j het punt de zaal te verlaten. Want ik stel geen prijs op een pleidooi, waarin van deze zaak een goedkope stuiverroman wordt gemaakt," aldus de officier van justitie. De Schiedamse nachtbareigenaar moest zich gisteren voor de tweede maal verantwoorden wr.de Rotterdamse rechtbank voor het ver- -achten van zijn barjuffrouw. Hij zou zijn werkneemster aan de haren vanuit de bar de fóp hebben opgesleurd en vervolgens hebben ;edreigd met pak slaag als ze zich niet uitkleed- ïe. Daarna zou hij ze op bed hebben gegooid en ich aan haar hebben vergrepen. Een half jaar geleden, bij de eerste behandeling, werd de zaak geschorst, omdat de 'verdachte .zijn bekentenis, die hij enkele dagen na zijn &£laad tegenover de Schiedamse politie aflegde, had ingetrokken en de rechtbank eerst nog en kele getuigen wilde horen. De bareigenaar ver klaarde toen dat hij op het politiebureau nog te veel onder de indruk was van de gebeurtenis sen. Had hij de verkrachting aanvankelijk niet uitgesloten -„Ik kan het me niet precies herin neren"- maar gisteren beweerde hij dat Lies- l, (vrljda ,.J°eth na sluitingstijd met hem had geflirt en dat zë zelf met hem naar bed had gewild. jachtje slappen ^Teruggekomen van een nachtje stappen met zijn vriendin was verdachte in zijn eigen bar nag een glaasje gaan drinken. Na nog enkele glazen whisky ging hij mot zijn vriendin naar boven om te gaan slapen. Zijn vriendin viel echter van de trap en nadat hij die in bed had gelegd, wipte hij nog even naar beneden voor een laatste glas. In tegenstelling tot zijn eerdere verklaringen beweerde de cafébaas gisteren dat Liesbeth toenadering tot hem had gezocht. Vrij willig zou ze mee naar boven zijn gegaan en de liefde met hem hebben bedreven. En ze zou pas zijn gaan huilen toen er iemand op de trap stommelde. Versloppen „We dachtenjdat het mijn vrouw was en waren bang om te~~worden betrapt." verklaarde de verdachte, die zich zelf in een kast had willen verstoppen om niet door zijn vrouw te worden ontdekt, samen in bed met zijn werkneemster. „Daarom begon ze te huilen. Niet omdat ik haar had verkracht." Maar het was de minnaar van Liesbeth, tevens door Hans van Reeuwijk een goede vriend van de bareigenaar, die via een kapot raam aan de zijkant naar binnen was gekomen omdat hij geen slaapplaats had en wist dat er boven de bar een kamertje met bed stond. „Om Liesbeth te sparen heb ik toen ge zegd dat ik haar heb gedwongen met me naar bed te gaan." „Het zou niet de eerste keer zijn dat een ver dachte terugkrabbelt. In dergelijke zaken ben ik door ervaring wijs geworden," zei officier van justitie mr. De Wit. „De eerste verklarin gen van de verdachte bij de politie zijn overtui gend genoeg. Verdachte toonde bij de politie zelfs .spijt. Voeg daarbij de verklaringen van het slachtoffer zelf en het medisch onderzoek waarin blauwe plèkken zijn geconstateerd bij haar en dan heb je het bewijs." Raadsman mr. Bordewijk bleef erbij dat de vrouw vrijwillig met zijn cliënt naar bed was gegaan. Daarbij wees hij op de plaats van het gebeurde -„een nachtbar, waar men vrij met seks omgaat 'en waar dikwijls gelegenheid wordt geboden"- en de situatie: „Iedereen was even dronken en ook Liesbeth had het nodige op. Door de slepende zaak die al anderhalf jaar duurt, is mijn cliënt al genoeg gestraft." Uitspraak over veertien dagen. s net m e palifi( r f 25, I- - iaar-.M !EN.43i Schiedam Vooruitlopend op de Tweede-Kamerverkiezingen gebeurt er vanavond weer het nodige in Schiedam. De plaatselij ke afdeling van hel CDA is er in geslaagd de huidige minister van Onderwijs en Wetenschappen Dectman naar Schiedam te halen. De PSP discussieert vanavond over het thema 'bezuini gingen'. Kandidaat-Tweede-Kamerlid Riekje de Haan vertelt er mede over. Minister Deetman is vanavond vanaf 20 uur in het Rijnmondho tel (hoek Nieuwe Damlaan/Burgemeester Van Haarenlaan). Hij zal het hebben over de verkiezingen en gaat daarnaast ook in op zijn vakgebied. Om een zekere belangstelling te waarborgen, is vooraf afgezegd dat de bewindsman „enkele nieuwe dingen" zal mededelen. De Schiedamse afdeling van de PSP heeft vanavond een ruimte in zalencomplex Irene (Nieuwe Haven 155) ter beschikking. „Een rechtvaardiger verdeling van de inkomens", daar staat de PSP voor en dat wenst de partij graag gekoppeld zien aan het, voor vanavond gekozen, thema 'bezuinigingen'. Er zal een aan tal mensen spreken en na een film over woonproblematiek, komt de nummer vier van de landelijke kandidatenlijst. Riekje de Haan, aan het woord. Ondernemersverbond en vervoersorganisatiet Vlaardïngen Als één van de gevolgen van het verkeerscircu- latie plan kan het vrachtverkeer in het centrum straks hun taak niet meer doelmatig uitvoeren. De Algemene Verladers- en Ei gen Vervoer Organisatie (EVO) en NOB-Wegtransport schrijven dat in'een brief aan het Vlaardingse college. Daarnaast hebben burgemeester en wethouders ook nog een rapport van het Ko ninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV) voor zich op tafel gekregen, dat namens de Vlaardingse winkeliers het VCP verwerpt. De in Zoetermeer gevestigde EVO reageert uiterst kritisch op het VCP, Volgens de orga nisatie gaan de „rigoreuze ver keersbeperkende maatrege len" ten koste van consumen ten en bedrijfsleven. Evenals het ondernemersverbond stelt zij dat een verkeerde volgorde is aangehouden door de raad eerst deel-VCP's te laten vast stellen en daarna pas met een alomvattend plan te komen. De EVO mist in het ontwerp vooral de beleidsuitgangspun ten van het Rijk ten aanzien van het vrachtverkeer. Zij is bang, dat „de onmisbare on dersteunende rol van het goe derenvervoer" nu onvoldoen de zal worden onderkend. Volgens de KNOV zal het ver keerscirculatieplan uitgespro ken negatieve gevolgen voor de middenstand hebben, maar kan dat pas eind september met cijfermateriaal wordt ge staafd. Bepaalde gedeelten van het plan kan het verbond toch waarderen, „echter, de grote lijn behoeft herziening". De gemeente zou de sectorgrenzen en het grote autovrije centrum moéten laten vallen. Met an dere woorden: zo goed als het hele VCP. Als conclusie stelt Agenten van de Vlaardingse politie als cowboys. Zij waren ter assistentie waren geroepen omdat een koe uit een kinder boerderijtje tussen de bejaar denhuizen Vaartland en Uit zicht de kuierlatten had geno men. Met moeite werd de koe weer naar zijn eigen stukje grond teruggebracht. Nadat de agen ten zich echter hadden omge draaid, nam de koe een duik in de sloot en waadde doodge moedereerd weer de' vrijheid tegemoet. Voor de tweede maal moesten de agenten er achter aan, om te proberen het beest weer achter slot en gren del te krijgen. Ditmaal werd, tot grote hilari teit van de omstanders, het dier in stal stevig vastgezet, om opnieuw ontsnappen te voorkomen. het KNOV dan ook: „Het ont- werp-VCP deugt niet". Namens de winkeliers voor spelt het KNOV ook een „al gehele degeneratie". Voor de parkeergarages is stedebouw kundig een verkeerde locatie gekozen, waardoor de oostkant van de stad buiten de aantrek kingskracht van het centrum zal komen te liggen. De rugge- graat van Vlaardingen z naar het westen doorbuigen. De vervoersorganisatie pleit nog voor het achterwege laten van fietspaden in hel centrum. ADVERTENTIE Tweezijdig bedrukt... Een erg mooie kwaliteit gor dijnstof aan beide zijden be drukt met een chique blad- dessin. in bruin, groen of blauw. 120 cm breed. Per me ter van 9,75 voor Rollerdams Nieuwsblad donderdag PW 2 september 1982 Vanaf volgende week dinsdag zijn er vele nieuwe ge* zichten te zien in de gemeenteraden van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. In de afgelopen maanden hebben we al heel wat van die nieuwkomers voorge steld in De Nieuwkomers. Vandaag een portret van -John Ranshuijsen» die het voorzitterschap van de VriJ.^wf - Vlaardingse afdeling voor het raadslidmaatschap op- geeft. Vlaardingen De vele Volgens Ranshuijsen heeft de kritiek, die van de zijde VVD het aan zichzelf te wij- la^ van de oppositiepartijen ten dat er geen overeenstem grat Jmgj ■3 1 i ming kon worden bereikt. „Die partij verkeerde in een overwinningsroes. Zo van: ons zetel-aantal is verdub beld, dus nou kunnen wij de dienst uitmaken. Men had zich helemaal vastgepind op dat verkeerscirculatieplan: dat moest nu helemaal terug- Lsver de PvdA is uitge- stort, omdat de socialis ten zich tijdens de onder- handelingen voor het nc.nieuwe collegeprogram ma en de samenstelling .van het nieuwe college zich niet netjes zouden hebben gedragen, legt John Ranshuijsen (27) door Paul Houkes volledig naast zich neer. «|TT3Hij-begrijpt die geluiden gedraaid worden. En toen dat ook niet zo goed. niet lukte, gingen ze niet mee met dat raadsuitstapje naar j Of eigenlijk begrijpt hij ze de Deltawerken. Een beetje wel. „De druiven zijn zuur", kinderachtig, ja." «y zo karakteriseert hij de hou- - 7' .«iing.van met name de VVD- ^"-fractie in de Vlaardingse ge- Ras-politicus 'meenteraad. „Het is heel sim- IjJpel: er. zijn onderhandelingen Ranshuijsen, al sinds zijn 18e |jj geweest en die zijn vastgelo- actief in de plaatselijke poli- pen. Daaruit heeft de VVD tiek, kan gerust een ras-poli- uiwZelf haar conclusies getrok- ticus genoemd worden. Een Iron an I.. mon ,Ji'ufaat ufdat* hiï 1/rtrtr j i John Ranshuijsen: „Gemeente kan veel doen voor het bevorderen van de werkgelegenheid." slissingen nemen die minder leuk zijn," .ken en is weggegaan "Dat is hiin eigen keuze geweest. Ik snap de verbazing van Ma- w'riëtte Hoogendijk (VVD sired.) „niet. We zijn het ge- woon niet eens geworden. XDan komt er geen samen werking. Zo werkt dat nou eenmaal." man, die weet waar hij voor staat en die zo zijn eigen ideeën heeft over hoe het po litieke. spel gespeeld moet worden. Dat wordt hem, ze ker door de oppositie, maar in het verleden ook wel door de eigen partijgenoten, niet altijd in dank afgenomen. Maar, zo benadrukt hij: „De politiek is nou eenmaal niet altijd even vriendelijk. De gemeenteraad is geen gezel ligheidsvereniging, en dat vergeten sommige mensen wel eens. Besturen is een vak, en er zitten helaas niet uitsluitend bestuurders in de raad. Die gemeenteraad is er ook niet om leuke dingen voor de burgerij te doen: die is er om de stad te besturen. En .datis iets heel anders. Maar daarom niet minder in teressant, ook al moet je ze ker in deze tijd wel eens be- Rood nest Ranshuijsen heeft de stap- naar het raadslidmaatschap bewust genomen. Hij had het, na negen jaar in het bestuur waarvan vijf jaar als voorzit ter, als bestuurslid zo langza merhand wel gezien. De keu ze voor het raadslidmaat schap werd des te gemakke lijker, omdat zijn vader, Henk Ranshuijsen, besloot zich om gezondheidsredenen niet langer kandidaat te stel len. En zo zit er de komende vier jaar weer een Ranshuij sen in de raad: uit hetzelfde rooie nest, en minstens even strijdbaar als zijn vader. De belangstelling van het nieu we, raadslid gaat vooral uit naar de economische sector. Er is volgens hem juist door de gemeenten heel wat te doen aan de bevordering van de werkgelegenheid- „Om te beginnen kun je op basis van het jeugdwerkplan van het rijk heel wat doen: binnen je eigen apparaat kun je tijdelij ke arbeidsplaatsen scheppen, waarin je jongeren aan een baan. kunt helpen. Daarnaast moet je ook als gemeente een goed klimaat scheppen voor het bedrijfsleven. Zorg voor 'bedrijfsruimte voor nieuwe bedrijfjes: help met zoeken naar personeel. Neem bij voorbeeld een bestaand be drijfsgebouw, 2et daar een paar schotten in en je kunt diverse nieuwe bedrijfjes on derdak bieden. Als je dan ook nog zorgt voor een geza menlijke koffiejuffrouw die 'ook nog kan typen, dan ben je toch al een heel eind," Naast de economische sector zal Ranshuijsen ook zitting krijgen in de commissies voor algemene zaken en sport en recreatie en gaat hij personeelszaken doen in het zogenaamde georganiseerd overleg. Vlaardingen Excelsior M verspeelde in de laatste' tien minuten een 1-0 voorsprong tegen Den Hoorn. De gasten scoorden vlak voor tijd de on verdiende gelijkmaker:, l-i. DVO '32 speelde tegen MVV '27 een heel goede wedstrijd en won met 2-3. In het kader van de Rijnmond-trofee speelden Hermes DVS en SVV tegen el kaar. Geen van beiden konden imponeren: 1-1. Excelsior M-Dcn Hoorn 1-1 Excelsior M was de veel betere ploeg, maar wist zich met de vele kansen geen raad. Het was Ment de Jong die voor de rust de score opende. Na de hervatting vergat Excelsior M om het karwei definitief af te maken. Den Hoorn sloeg in de slotfase terug: 1-1. Bij Excel sior M speelde Ron van Straa- ten weer mee. De van VDL gekomen speler keerde juist deze week van vakantie terug. MVV '27-DVO ^2 2-3 DVO '32 speelde in Maasland naar be horen. Zo vlak voor de start van de competitie speelde de Vlaardingers aanvalland voet bal. De combinaties verliepen naar behoren en het was dan ook niet vreemd dat driemaal werd gescoord. Addy Nijssen opende de score na een fraaie kopbal. Jasper Pleysier zorgde voor de tweede Vlaardingse treffer. Hij schoot een terecht toegekende vrij trap keihard achter de doelman. Addy Nijs sen zorgde voor de derde DVO '32 treffer. De doelpunten voor MVV *27 werden gescoord door Barry Zuidgeest. Hermes DVS-SVV-2 1-1 SW wint na strafschoppen (Rijnmond-beker) Hermes DVS kon zo viak voor de start van de comnpetilie niet over tuigen. SVV zocht de aanval, maar miste in de voorhoede de nodige scherpte. Eric van der Gaag opende voor Hermes DVS de score uit een toege kende strafschop. Het was Eric KoJmeyer die de gelijkmaker op zijn naam bracht. De nood zakelijk geworden strafschop pen werden door SVV beter genomen. ^CilËÉI Oranje Nassau doet dit jaar weer een gooi naar de titel. Vlaardingen Voor de korfbalteams die in het district uitkomen gaat komend weekeinde de competitie weer van start. Het Maaslandse ODO promoveerde naar de tweede klasse en begon vroeg aan de voorbereiding. Om goed op elkaar ingespeeld te raken en omdat een groot deel van de selectie pas Iaat met vakantie ging. Het team krijgt in de tweede klasse te maken DES (Delft), DVS '69 (Hendrik Ide> Ambacht), KOAG (Krimpen), Meervogels (Zoetermeer), Oranje Wit (Dordrecht), RWR (Rhoon) en TOP (Arnemuiden). ODO heeft al eerder in de tweede klasse gespeeld en ge zien de kwaliteiten van het team moet handhaven moge lijk zijn. In de andere tweede klasse moet Vlaardingen gaan bewijzen, dat het door het die pe dal heen is en dat Jan van heteren de eenheid in de top van de vereniging weer heeft hersteld. De vexjongïng lijkt voltooid en de verwachting leeft bij Vlaardingen dat het dit jaar toch weer een rol van. betekenis gaat spelen. Een kampioenschap lijk echter voorbarig gezien de tegenstand van Actief (Rotterdam), DKC (Delft), ELKV (Etten-Leur), Olympiaan (Den Haag), ONDO (Middelburg), Over- kanters en WION (Rotter dam). Maassluis Ook dit jaar kan In Maassluis worden deelgeno men aan sporttechnische cur sussen. Voor het vijfde achter eenvolgende jaar werkt de sportraad samen met het chris telijk vormingscentrum De Maaskant. Belangstellenden kunnen meedoen aan de alge mene basis opleiding voor het sporttechtnisch kader. Deze ABO-opleiding is voor Ieder een, die een vervoïgopleidjng op sporttechnisch gebied wil volgen. Voor de ABO-cursus is geen vooropleiding vereist. Vanaf 16 jaar kan men aan deze 13-weekse cursus deelne men. De cursus start op 23 septem ber en wordt gegeven in het vormingscentrum aan de Westlandseweg. De kosten verbonden aan de cursus be dragen 72,50. Ook gaat in september de cur sus recreatiesporleider-A van start. De cursus is gericht op de recreatiesport en bevat on dermeer oriën tatietochten, kleine spelen en bosspelen. De recreatie-activitieten zij uiter mate geschikt voor sportvere nigingen. Voor deze curus moet men in het bezit zijn van het ABO-diploma. De kosten bedragen ƒ325.- Opgeven voor beide cursussen kan bij H. Slangen, Postbus 55 Maassluis (01899-19111) en bij Maarten van Bergen, De Vloot 207 Maassluis (01899-15310). Verjonging De derde klasse van het dis trict heeft de meeste vertegen woordigers. Harga, Oranje Nassau, Dijk vogels en Hoekse SV mogen het op dit niveau proberen. Dijkvogels krijgt te maken met ALO (Den Haag). Dubbel Zes (Den Haag), Juliana (Oud Gastel), KVR (Rijswijk), Ons Huis (Rotter dam), Phoenix (Den Haag) en TOV (Dordrecht), Harga moest noodgedwongen de verjonging doorvoeren en voor de Schiedammers zal ze ker geen plaats hoog op de ranglijst zijn weggelegd. Toch moet Harga zich kunnen handhaven en zo de jongeren de gelegenheid geven om te acclimatiseren. Tegenstand krijgt Harga van Hou Stand (Den Haag). Keep Fit '70 (Roo sendaal), ODO (Dordrecht), Sagitta (Ridderkerk). Unicum (Rotterdam) en IJsselvogeis (Moordrecht). Kampioenschap De meeste aandacht gaar uit naar de derde Klasse c,, waann Oranje Nassau en Hoekse--SV weer tegen elkaar in actie zul- ilen komen. De overige tegen stand komt van Olympia (Spij- kenisse), SEV (Leidschendam), Vetura Sport (Strijen), VIOS (Numansdorp), Vitesse (Baren- drecht) en Voltreffers (Ooster hout). Veel wordt verwacht van Oranje Nassau, dat het vorige seizoen op een haar na de pro motie en het kampioenschap miste. Na de ingebruikname van het nieuwe clubhuis heeft voorzitter Wim Verheij nog slechts één wens, een kampi oenschap van het eerste team, In de oefenwedstrijden verras te Oranje Nassau door de winst in het toernooi van het Rotterdamse Het Zuiden. Kort daarop liet het t«am echter zien dat er nog heel hard moet worden gewerkt, want ïn het oefenduel tegen Avanti kwa men de tekortkomingen weer eens boven drijven. Trainer Maarten Goetsch heeft nu in ieder geval de goe- de verdeling gevonden tussen de jeugd en de routine. Opval lend in zijn selectie is de te rugkeer van Ton Sluimer, een jaar geblesseerd geweest aan zijn achillespees, en jeugddame Diane Bezemer, die de plaats inneemt van de gestopte Coby van der Meulen. Hoekse SV kan het Oranje Nassau nog wel eens moeilijk gaan maken. Ook de Hoeke- naaren azen op een kampioen schap. Schiedam Fietsliefhebbers kunnen zondag 5 september mee doen aan een fietstocht over 25 kilometer. De tocht is bestemd voor het hele gezin. Er kan worden gestart tussen 10.30 uur en 12.00 uur. Het vertrek is van de wielerbaan aan de Olympia weg in sportpark Harga. Hier kan men zich ook als deelnemer laten inschrijven. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50. Zaterdag 4 «op!ember: Zwemmen: Vierde ronde ZRO/B-competitie; KNVB-Seken 18.30 uur Laakkwartier-Zwaluwen, 15,30 uur H8SS- Zwarte Pijl, 16.30 uur RWH-Hermes DVS. 16.30 uur FC Maluku-Mar- tlnit, 16.30 uur St. Lodewijk-Vlaardlngen, 16.30 uur Hermandad-Ex- celslor '20, 16.30 uur Excelsior H-CW, 16.30 uur Satelliet-Den Hoorn, 16.30 uur De Postdüiven-MVV "27, 16.30 uur Hoekse Boys-ADO, 16.30 uur Excelsior P-DHS. 16.30 uur HVO-FCN '66, 16.30 uur VDL- Sparta-2, 16.30 uur DVO '32-TDC; RVB-competitie: 13,00 uur GSS- Rhoon, 14.00 uur Clon-Oudó Maas, 14.00 uur WK-Onlt, 14.00 uur SDV-GTB. Korfbal: 16.00 uur ODO-TOP, 16.00 uur Harga-IJsselvo- gels, 16.00 uur Oranje Nassau-Vltesse, 16.00 uur Oiikvogels-TOV, 16.00 uur Olympia-Hoekse SV. Zondag S september: Wielrennen: 9.30 en 11.30 Clubcompetitie bij Barrhopoort (m.m.v. De Coureur): Voetbal: KNVB-Beken 14.30 uur VFC-Hion. 14.30 uur SIOD-Oe Hollandiaan, 14.30 uur BTC-Fortuna Vlaardingen, 14.30 uur Hoek van Holland-Schledam, 14.30 uur RKWIK-GDA, 14.30 TSB-West Rilta Sports Club (terrein Bosschen- hoofd), RVB-competitie: 14.30 uur ORC-Olympus. 14.30 uur MSV "71- DEH, 14.30 uur Ursus-Vierpolders, 14.30 uur Schiedamse Boys-Voor waarts, 14.30 uur Nado/V-SVDPW. Hockey: Heren: 14.30 uur-Asvion- Push, 14.45 uur Pollux-Voorne. 14.30 uur Spïrit-Témpo. 14.30 uur Evergreen-HDS; Damee; 14.00 uur Spirit-Rotterdam, 14.00 uur As- vton-Oude Maas. 13.00 uur Zwart Wit-Pollux. Handbal: Dames 13.00 uur DWS-Treffers, Herem'14.15 uur DWS-UVG. Korfbal: t4,00 uur DKC-Vlaardlngen. Vlaardingen De Vlaarding se damvereniging VDV zal.tij dens het haring- en bierfeest - van zaterdag dam-demonstra ties verzorgen. Van 13.30 uur kunnen damliefhebbers op het Liesveld terecht om "geïnfor meerd te worden over de dam sport. Het straatdambord zal gebruikt .worden bij het geven van uitleg. Ook partijen kun nen worden gespeeld met het straatdambord. De damkampioen van Vlaar-*-. dingen, Gerrit van Mastrigt,' zal de hele middag present zijn" voor het spelen van een dam-" sïmuhaanwedstrijd. Iedereen" kan aan de wedstrijd deelne-,' men. Is een partij afgelopen dan kan iemand anders de, vrijgekomen plaats weer inne-; men. Mensen die riistrïg een partijtje willen dammen kuri- neh' dat ook doen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3