ROTTERDAi pÖttWiissie Rijnmond voor streekplan Kabinet reikt Rotterdam kinderhandje Lastenverlichting nodig voor bedri j f sleven STAD PLEIN - Regels wél strak hanteren Overval op slager: 13 mille kuit AGENDA Eén stukgoed- terrein naar 'SHB-model' Nieuwe studierichtingen om studenten te behouden Amerikaanse oorlogs invaliden in Rotterdam KvK-voorzitter mr. M. van den Bos: Ernstig gewond door val v ''-i-i's Nieuwsbad r-~ l^dihsa^'pX-'^^^H i';7'.sèpiembèr 1982 KZ/RV/RY/RW Rotterdam „De gedachte in het streekplan om een huizenvrije strook te creeëren tussen woonloka- ties en industriegebieden is een prima zaak, maar het mag niet vervallen tot een tè strakke regel, want dan loopt Rijnmond de kans in de problemen te raken", luidde gisteren de waarschuwing van mi lieuspecialiste H.A.Bleeker-Styrum (WD) aan het adres van Rijnmond-gecommitteerde mevrouw L.van Rijn-Vellekoop. Ria Beckers overhandigt Henny Steinman de bloemen en boeken. De PPR zegde de man achter het fietsveer ook steun toe bij het realiseren van zijn plannen. Rotterdam Een 31-jarige '"Marokkaanse "slager is gister- avond in zijn pakhuisje in de Hudsonstraat* door drie onbe- kende mannen overvallen en r beroofd van dertien mille. Een "van hen bedreigde hem met - een pistool, waarna de ande ren "hem met handboeien, aan handen en voeten vastketen den. De slager was door een van de daders telefonisch benaderd over de koop of huur van zijn pakhuis- Op het afgesproken tijdstip arriveerden de over- valiers. Met de buit verdwe nen zij in een vluchtauto. isi-S ■#.-*iSSi Rotterdam Als een soort ondersteuning van initiatie ven voor het opzetten van kleine zelfstandige bedrijfjes en bovendien als welkome 'reclame' voor de verkiezin gen van,morgen, heeft PPR-lijsttrekker Ria Beckers gisteren aan ondermeer de Rotterdammer Henny Steinman een soort 'aanmoedigingsprijs' uitgereikt. Steinman is de initiatiefne mer van het fietsenveer van de Petroleumweg naar de Maasboulevard in Vlaardin- gen. Die plannen zullen ech ter alleen dan doorgaan, als de gemeente Rotterdam haar fiat heeft gegeven aan het -1 Dinxdag 7 september Hofpleïnthoater: Jan Blaaser met zijn nieuwe programma 'Man alleen*, muz. begeleiding Jan Zeijlemakers, piano 2 20.15 uur, 7 De Lantaren: Hoger Doyle 20-30 uur. - Jazzcafé Dizzy: Per Hendrik Wailen- - 3. 22.00 uur. 7 Jazz-lnn De Roode Leeuw; (Capelle) Sammy Bemmington 22.00 uur. Woensdag 8 september Stadhuistuin: Tuinconcert door Koos Serierse, contrabas, Hans Fromans, - elect, piano. Marcel Serierse, slag- werk en Bart van Lier, trombone 12.45 uur. De Lantaren: Roger Doyle 20.30 uur. Bistro Paco: Bergse L_ Rottekade 323. Farewell 21.00 uur. De Schouwburg; Het Publïekstheater speelt 'Naar Damaskus* met o.a. - Christine Ewert, Annet Nieuwenhuy- vzen. Ton Lutz, Joan Remmelts en 7 Siem Vroom 19.30 uur. Piccolotheater: De Theaterume Am- sterdam met 'Veile vrouw' met Huib Broos en Carol vart Herwijnen 20.30 uur. Hofplemtheater: Jan Blaaser met zijn nieuwe programma 'Man alleen', muz. begeleiding Jan Zeijlemakers. piano 20.15 uur. Theater Zuidplein: Poppentheater J Tam'Tam met 'Doe het zelf' 14.00 Poppentheater Belle Psss- Water- loostraat 137b. Het poppentheater speelt het stuk 'Het [and van oor- sprong' 14,30 uur. Bioscopen Alhambrs 1: 'On golden pond' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Alhambra 2: 'Les uns et les autres' (al) dag. 2.00 en 8.00 uur. Calypso 1: 'Brittania Hospital' (12) r. 2.00-7-00 ,en 9.30 uur. 2; 'Rollover" (12) dag. 1.45- l 9,15 uur. Calypso 3: 'Raiders of the tost ark* 'c(al)* dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Centraal: 'Onverzadigbaar' (18) dag. •2.1 Sk4.00-5.45-7.30 1220-2.1 Metro 1: 'Siient ragB* (12) dag 7.00 en 9,30 uur. ma., en di. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Metro 2: 'Sharky's machine' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur- Passage: (Schiedam) 'Tarzan de aap man' (16) dag. 7,00 en 9.30 uur, ma. gesloten. Passage Bio: 'Les fruit de la passion' (16) dag. 2.00-7.00 en 9,30 uur, ma. gesloten. Rex: 'Oriental Blue" (18) dag. doorlo pend van 10.00-18.00 uur, en 'Drun- kenmaster' (12) woe. 9.30 uur, Thalia: 'I, the jury' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. 't Venster 1: 'Lightyears away' (16) dag. 19.30 en 22.00 uur, ma. geslo ten. 'I Venster 2: di. en woe. 'South Africa belong to us' dag. 20.00 en 22.30 uur. 't Venster 3: *Le Samoerai' dag 19.30 en 22_00 uur. Kindervoorstellingen Cineac (bijenkort): 'Bugs Bunny' woe. 2.00 uur. Lumière 4: 'Billy Turf haantje de voorste' woe. 1 45 uur- Metro 1: "Billy Turf' woe. 2.00<iur. Passage: 'Dumbo het vliegende oli fantje" woe. 2.00 uur. Spijkenïsse Euro 1; 'Butterfly* (16) dag 1-30-6.45 en 9,15 uur, zond. 1.30-4.00-6.45 en 9.15 uur. Euro 2: 'Halleluja voor een paar vuis ten' (16) dag 1,30-6.45 en 9.15 uur, zond. 1.30-4.00-6.45 en 9.15 uur. Euro 3: 'An eye for an eye" (16) dag. 1.30-6.45 en 9.15 uur, zond. 1.30- 4.00-6.45 en 9.15 uur. Euro 4: 'Sharky's machine' (16) vr. ma. en df. 1.30-6.45 en 9.15 uur, za. zo. en woe. 6.45 en 9.15 uur. Kindervoorstellingen (al) Euro: 'Dik Trom en zijn dorpsgeno ten' woe. 1.30 uur. Dordrecht Euro Cinema: ZaaJ-1: 'Strafbataljon Charlie Bravo' (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur, zond. 1.45-4.15-6.45 en 920 uur. Zaai-2: "An eye for an eye' (16) dag. 2.00-6.45 en 9-30 uur. zond. 1.45-4.15-6.45 en 9.30 uur. Zaal-3: 'Porky*s pikante pretpark" (16) dag. 2.00-6.45 en 9.30 uur, ZOnd. 1.45- 4.15-6.45 en 9.30 uur. Astoria; The Amateur' (16) do. en vrij. 8.00 uur. zat en zond. 2.00-6.45 en 9.30 uur, en 'Fascination* (18) do. en vrij, 2.00 uur, ma. dl. en woe. 2.00 en 8.00 uur. Cinode; 'The French lieutenant's wo man' (16) dag. 8.00 uur, vrij. en zat. 7.00 en 920 uur. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Pim Pandoer in het nauw* woe. 2.00 uur. DIVERSEN Artsenboodschappendienst: Tel: 206611 voor Vlaardingen en Schie dam). Intergraal Kankercentrum Butter- dam: „Telefoonbaken voor vragen over kanker" l.K.R. Tel: 010-634130 Ambulancedienst: Voor Berkel. Bergschenhoek en Bleiswijk Tel: 010- 333300 Telefonische Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-36 22 44, Schiedam 010-73 11 61. Voor huip bij maat- woe, alleeen 6.45 en. schappelijke en geestelijke noden. <f '.^t' W A' .Telefonische Hulpdienst Spijkenis- ilje' (aJ) dag?2.00-~H' se; (van 22.00 .tot ,04.00 uur): Tel: 'r - -"•A 01880-25952.;: 9.15 uur. Cineac (beurs): 'Hel -achter tralies" (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cineac (bijenkorf):'.'Vloek van de mummie' (16) dag. 2.00-7-00 en 9.30 uur, woe. alleen 7.00 en 9.30 uur. v Cinema Oscar: 'Laat die Tïrolers maar schuiven' (16) dag. 2-00-7,00 en ',*9-30 uur. Cinerama-1: Pottergeist' (12) dag. 72-00-7.00 en 9J30 uur. 1 Cinerama 2: 'From Russia with love" 7 (12) dag. 2.0O-7.00 en SJO uur. Cinerama 3: 'Stripes' (al) dag. 2.15- 6*45 en 9.15 uur.,, p Cinerama 4; 'Rockey-3 (Eye of the ti- <Ser)'>(16) dag.. 2.15-7.15 en' 9.45 uur. ^Cinerama 5c,'Herfstsonate', (12)'dag, X-t2.l5-6.45 en,,9.15 Corso: 'Last tang< r- 2.00-7.00 en 9.30 uur. Kriterton: 'Missing' (12) dag."7.00 en ^'9.30 uur, ma. alleen 8•QO.uur, J-timwre ■fci'Sprong 'naar «Jevtiefde* (16)'dagl/2.00^7.00,en 9.30 uur:,*' /"Lumière 2; 'Porky's pikante pretpark' fr'(l6) dag. 2-00"en 3-00-uur. LumlereJ:"The Empire strikes back- 1,45-6.45 en 9.15 uur. - 4:"Drassed to kill' (16) dag. 5enjJ.l5Tmr, gebruik van de steiger aan de Petroleumweg. Steinman wil op 4 oktober beginnen met het fietspontje. Op de plaats waar het pontje keer op keer zal aanleggen en vertrekken, stipte Ria Reekers, die was vergezeld door PPR-voorzitter Wim de Boer en het Rotterdamse PPR-raadsüd Els Boxhoorn, nog eens het belang van de kleine bedrijfjes aan. „Nog steeds worden initiatiefne mers belemmerd bij het uit voeren van hun plannen. Wij willen deze goed opgezette bedrijven inventariseren en proberen meer steun te ge ven". Steinman kreeg zijn prijs, boeken voor hem en het per soneel plus de gebruikelijke ruiker, aan. de hand van een aantal criteria: de sociale en technische innovatie, pro- duktiemethode en in- en verkoopbeleid. Bovendien kreeg Henny Steinman de toezegging dat de PPR zich ïn de Rotter damse gemeenteraad zal in zetten voor het verlenen van dit fiat. „Dit soort initiatie ven behoren volgens ons meer aandacht te genieten", aldus raadslid Els Boxhoorn. Op haar beurt bepleitte de mi lieugecommitteerde juist een strakke hantering van de re gels. „Zijn we té flexibel dan hoeft een dergelijke zonering tussen industrie en woongebie den niet en kunnen we dat be leidsonderdeel gevoegelijk uit het nieuwe streekplan schrap pen", aldus mevrouw Van Rijn-Vellekoop. De discussie over de zonering kwam enkele maanden gele den op gang, toen Rijnmond weigerde een bouwvergunning af te geven voor nieuwbouw in Hoogvliet-noordDe bewo ners zouden te veel lijden on der de milieubelasting van de omliggende industrieën, werd beargumenteerd. Hetzelfde ar gument werd ook gehanteerd voor Heijplaat en Pernis en re centelijk nog voor Vlaardin gen (een bejaardenwoning) en Spaland-oost (woningbouw). Met deze opstelling liep het openbaar lichaam vooruit op het nieuwe streekplan, dat binnenkort wordt vastgesteld en waarin de kwestie van de zonering nog geregeld moet worden. De commissie milieu ontving het zonerinsgplan gisteren niet met luid gejuich. Maar de vrees van PvdA'er Umberto van Rijn, dat Rijnmond via het 'fenoneem van de verloede ring' de bestaande woonker nen onder de rook van raffi naderijen de das wil omdraai en, werd door gecommitteerde Van Rijn-Vellekoop bestreden. „Niet voor niets zeggen we in het streekplan uitdrukkelijk, dat stads- of dorpsvernieuwing in de bewuste woongebieden kan. Open gaten of renovatie mag, om de dorpen niet te la ten uitsterven. Maar we wen sen in geen enkel geval uit breiding van het bestaande woningareaal, waar dat op mi lieuhygiënische gronden niet verantwoord is". Wel gaf de Rijnmond-gecom mitteerde toe, dat het moeilijk zal zijn om een inhoud te ge ven aan de zoneringsgedach ten. Vooral kleven er aan de uitwerking nog tal van techni sche problemen. Daarom ook drong de commissie milieu erop aan, om zo snel mogelijk duidelijkheid te geven over de precieze inhoud van het plan. Slufterdam Ook ging het de commissie mi lieu te ver dat het dagelijks be stuur van Rijnmond de slufter- dam rond het baggerdepot voor de kust van Voorne nu al een recreatieve en natuurbe- stemming wil geven. „Er zal vooralsnog een onderzoek naar een mogelijke bestem ming moeten komen", meende CDA'er H.M.Davids, die vindt dat niemand een wijs woord kan zeggen over de wijze waarop havenbagger in zee zich gedraagd. In haar weerwoord merkte mevrouw Van Rijn-Vellekoop op: „Met nu. al een bestem ming aan dat gebied te geven willen we de regio van een zorg bevrijden. Daar wordt ge vreesd, dat er industriële com plexen zullen verrijzen". Een grondtechnisch onder zoek, waar de Rijrimondraad al eerder om heeft gevraagd, noemde de milïeugecommi- teerde gisteren een kostbare .zaak: „In de Rijnmondraad zullen we het er nog eens over moeten hebben of alleen Rijn mond in de geldbuidel moet tasten". Directeur F. Kuiper: Rotterdam De stukgoedo- verslagbedrijven in de Rotter damse haven zouden, na een algemeen doorgevoerde sane ring van het terreinen-bestand en afhankelijk van de hoe veelheid werk die ze op een bepaald moment hebben, naast hun eigen lokaties gebruik moeten kunnen maken van één terrein. Zo'n terrein zou in exploitatie moeten komen bij een organisatie die door de stuwadoorsbedrijven gezamen lijk moet worden opgericht en die qua opzet vergelijkbaar is met de Stichting Samenwer kende Havenbedrijven (SHB). Het is een idee van directeur F. Kuiper van het stuwadoors- bedrijf Multi-Terminals, die dit plan vanmiddag lanceerde tijdens het internationale ha vensymposium Ship - Trans - Port in het Hilton-hotei. Het is volgens hem een goede aanzet om te komen tot een oplossing van het probleem van overca paciteit aan conventionele stukgoedterreinen in Rotter dam. Volgens hem moet het op basis van marktonderzoek mogelijk zijn dat er in de toekomst, net als met SHB-personeel, een ge meenschappelijk gebruik wordt gemaakt van kaden, kranen, loodsen en open op slagterreinen. De heer Kuiper stelt dat de gemeente met het oog op de huidige overcapaci teit dan eerst een aantal stuk goedterreinen uit de markt zou moeten nemen. Méér zelfs dan op dit moment noodzake lijk is, zodat de meeste bedrij ven iets te krap in hun ruimte zouden komen. De gemeente zou vervolgens één van die uit de markt genomen terreinen tegen kostprijs aan de volgens SHB-model te vormen nieuwe organisatie moeten verhuren, die het op haar beurt dan weer aan één of meer bedrijven verhuurt Een dergelijke opzet werkt volgens de heer Kuiper regulerend en prijsstabilise- 'rend. Zo'n 'SHB-terrein' zou alleen moeten worden ge bruikt voor inkomende lading, omdat goederen die vanuit Rotterdam moeten worden verscheept, meestal enige tijd van tevoren reeds op de ter rein aanwezig zijn. Rector Magnificus bij opening academisch jaar: Rotterdam „De Rotterdamse Erasmus Universiteit moet door het aantrekken van nieuwe studierichtingen vóórkomen dat het aantal studenten sterk vermindert." Dat heeft gistermiddag rec tor magnificus prof. dr. J. Sperna Weiland gezef 1 tijdens de ope ning van het nieuwe academische jaar. f* .-ivV Het afgelopen jaar bereikte de universiteit voor het eerst het aantal van 10.000 studenten. „Daarmee is de EUR welis waar nog steeds een van de kleinere universiteiten in Ne derland, maar ze is niet echt klein meer",aldus Sperna Weiland. De meest opvallende nieuwe studies die de EUR wil gaan aantrekken zijn de zogenaam de korte wetenschappelijke opleidingen, die twee of drie' jaar zullen gaan duren. Wie een dergelijke opleiding heeft gevolgd krijgt een getuig schrift. Rector Magnificus Sperna Weiland: „Nu er zoveel kritiek is op de verkorting van' de universitaire studie, heeft men nauwelijks gekeken naar de mogelijkheid van nog kor-; tere. studies. Ik denk dat der- gelijke korte opleidingen voor al aantrekkelijk zullen zijn voor studenten die niet teveel tijd in hun studie willen ste ken en eventuele tekortko mingen later willen aanvul len." In de komende jaren wil men voorts de volgende studies naar het universiteitscomplex op Woudenstein halen: alge mene gezondheidszorg, be- drijfs- en bestuurlijke infor matica (beiden starten dit jaar); interfaculteit bedrijfs kunde (1983); studierichting kunst- en cultuurwetenschap pen in 1984; verschillende kor te wetenschappelijke opleidin gen in 1984 en 1985; opleidin gen tot wetenschappelijk on derzoeker, lerarenopleidingen en beroepsopleidingen in 1986. -rfi In het kader van de Bi centennial, die viering van de 200 jaar diplomatieke betrekkingen tussen Ame rika en ons land, ontving het gemeentebestuur van 'Rotterdam gisteren hon derdtwintig Amerikaanse oud-müitairen, die in '44- '45 in Nederland streden en door het oorlogsgeweld invalide raakten. De Ame rikanen blijven tot 11 sep tember in ons land en doen een aantal steden aan. Het bezoek startte met een boottocht op de Pieter Caland. Daarna vond een kranslegging plaats bij het monument van Zadkine waarna de groep voor een diner naar de Van Ghentkazeme trok, waar men de verdere avond gast was van bet Korps Mariniers. Z c Het lijkt heel wat, zo'n kabinetsuitspraak, dat de aanvoer van LPG ge concentreerd moet wor den op één grootschalige aanlandingsplaats en dat die in Europoort moet komen te liggen. Beter laat dan nooit, zal men als eerste reactie ge neigd zijn te zeggen. Bij nadere beschouwing blijkt het besluit in deze vorm niets te betekenen te hebben. Het houdt geen feitelijke verande ring in ïn de impasse waarin het LPG-beleid door* het eerdere over- heidsgeschutter is ge raakt. Het lijkt best aar dig een kabinet te horen uitspreken, dat Euro poort de aangewezen plek is om de aanvoer van LPG op te concen treren, maar zolang men tegelijk Vlïssingen vol op ruimte laat voor de uitbreiding van de LPG- aanvoer stelt zo'n mede deling niets voor. En dat is het geval: aan de eerder aan Vlissingen verleende toestemming om maximaal 500.000 ton LPG per binnenschip te mogen doorvoeren wordt niets afgedaan. Van con centratie van de aanvoer op één haven zal dus niets terecht kunnen ko men. Het blijkt, dat het dus niet veel uitmaakt van welke samenstelling het kabinet is. Begin vorig jaar waren het drie VVD-ministers die een streep door het door Rot terdam, Rijnmond en provincie ontwikkelde LPG-beleid haalden. Dat beleid wordt nu alleen maar bevestigd door hun opvolgers van CDA en D'66. Of eigenlijk alleen van D'66, want voor het ministerie van volksge zondheid tekende de D'66-s taatssecretaris. Daarom: zo vlak voor de verkiezing lijkt het dat de Rotterdamse haven een meevallertje mag in casseren, maar inhoude lijk is het een loos ge baar. Men oordele zelf. In 1979 kwamen BP en Shell met een gemeenschappe lijk plan voor de aanleg van de LPG-terminal aan het Beerkanaal in Europoort. Daarop volg de een slopende procedu re om bij de besluitvor ming Rotterdam, Rijn mond en de provincie Zuid-Holland op één lijn te krijgen. Een paar jaar eerder immers was Gro ningen politiek met de LNG-terminal gaan strijken doordat de lage re overheden ïn Rijn mond niet op één stoel zaten (die LNG-terminal aan de Eemsmond is er overigens nooit geko men). Na twee jaar onderhan delen leek de toenmalige staatssecretaris mr. Henk Koning (VVD) alle schapen in het hok te hebben. Er was een modus gevonden om de risico's van een LPG-ter- minal tot het uiterste te beperken. De terminal mocht er komen, maar dan zou de doorvoer van het vloeibare petroleum- gas naar het achterland zoveel mogelijk per pijp leiding dienen te ge schieden. Dat was econo misch alleen haalbaar, als de aanvoer van alle LPG op Europoort ge concentreerd zou wor den. Maar net toen de besluit vorming' was afgerond, doorkruisten de toenma lige VVD-ministers van Economische Zaken, Verkeer en Waterstaat en Volksgezondheid dat met hangen en wurgen tot stand gekomen vei ligheidsbeleid door toe te staan, dat de terminal van Eurogas in Vlissin gen dezelfde status zou krijgen als die van BP en Shell in Europoort. Het commercieel delen van de aanvoer van LPG zette de aanleg van een pijpleiding van Euro poort naar het achter- door Koos de Gast land op losse schroeven. BP en Shell haakten af en stelden hun belangen veilig door een optie te nemen op de uitbreiding van de capaciteit bij Eu rogas In Vlissingen. Het Zeeuwse bedrijf heeft in tussen alle vergunnin gen voor de vergroting van de doorzet rond. Schepen, die Rotterdam aan de voordeur in Euro poort moet weren, ko men nu ongehinderd via de achterdeur van Vlis singen uit binnen. Tél uit je winst aan veilig heid. De jongste uitspraak van het kabinet veran dert aan die situatie niets. De terminal in Vlissingen krijgt na de op handen zijnde uitbrei ding een capaciteit van dik anderhalf miljoen ton. Daarvan mag ook een half miljoen ton per binnenschip worden af gevoerd. Voor de afvoer van één miljoen ton zou een pijpleiding moeten worden aangelegd. Hoe het daarmee staat is mis- tig. Intussen behelpt Rotter dam zich met de al even - omstreden schip-schip overslag in Europoort om in elk geval de boot niet behoeven te missen,. Er wordt nog nauwe-' lijks gebruik v;in ge maakt. Dat heeft minder te maken met de techni sche mogelijkheden, als- wel met het feit dat de LPG-markt op dit mo ment weinig tierig is. Daarom: het bericht dat het kabinet Rotterdam aanwijst tot LPG-haven lijkt in deze tijd van te ruggang en crisis op een signaal dat tot optimis me stemt. Het stelt ech ter praktisch niets voor. Het enige lichtpuntje dat er no^ in te ontdek ken valt is, dat mocht de LPG-markt aanxrekken de besluitvorming over een terminal in Euro poort snel rond kan zijn. Op zichzelf zou dat al heel wat zijn in een ge bied, waarin lagere over heden een jaar of twee nodig hebben om ver- gunningi Lnvragen voor dit soort projecten te be handelen. Rotterdam Lastenverlichting voor het bedrijfsleven is volgens voorzitter mr. M. van den Bos van de Rotterdamse Kamer van Koophandel hard nodig. In zijn traditionele inleiding aan het begin van het nieuwe werkjaar sprak hij vanmiddag de hoop uit dat de nieuwe regeringscombinatie door eensgezindheid en door voldoende steun In het parlement in staal zal zijn impopulaire maar broodnodige maatregelen te nemen, waartoe verlichting van lasten voor het bedrijfsleven in elk geval behoort. wel degelijk m de gaten hou den bij ons pleiten voor meer bevoegdheden en meer geld voor de grote steden. Ook dat werkt indirect ten gunste-van de bedrijven", aldus mr. Van den Bos. Van den Bos: „Daarbij dient er echter wel tegen gewaakt te worden dat de druk\ op het reeële inkomen van een groot deel van onze bevolking niet tot zo'n aantasting van de koopkracht en verlaging van de bestedingen leidt, dat de werkgelegenheid in de detail handel en in de verzorgende industrie daardoor verder wordt aangetast". Hij zei ook dat de Kamer van Koophandel bezorgd is over het ontstaan -van 'een onhoud bare toestand voor de vier gro te steden van ons land en dat, dwars door alle bureaucrati sche regels heen, noodmaatre gelen genomen moeten wor den. Ook het bedrijfsleven is volgens Van den Bos gebaat bij snel te realiseren afspraken over herziene .verhoudingen tussen rijk, provincie, Rijn mond en grote gemeenten. „Anderzijds hebben wij ook te kijken naar de belangen van de bedrijven in de achttien kleinere gemeenten in deze regio. Die belangen zullen-wij Rotterdam De 43-jarige bankwerker N. Kucic uit Rot terdam heeft gisteren een schedelbasisfractuur en enkele gebroken ribben opgelopen door een val van vier meter- De man verstapte zich op een steiger, toen hij bij Verolme, in Rozenburg bezig was met werkzaamheden aan ïde schroef van het in dok liggen- de Zweedse zeeschip Sonja. Hij is opgenomen ïn het Dijkzrgt-, ziekenhuis. l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4