Te Loo maakt weg vrij voor de tram Weer vrachtverkeer over Van den Heuvellsingel Vakmanschap herken je zo. Ambitieus plan van Idée-Fixe CDA enige gegadigde zonder tij dslimiet 'Mijn handen jeukten' Wachttijd bét aaibare koopwoningen vervalt ip*. VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gemeente te passief Klein links verlegt ultimatum Zeven maanden voor i verkrachting /Fietser onwel Uitbrekers fplunderen Koningshoek Dodelijk ongeval Nu veerpont gaat varen: Om leegstand tegen te gaati: Burgemeester als superwethouder Om Kethelweg te ontlasten: Lekkerbekken in Caland-lts WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1982" Schiedam De nieuwe werkgroep voor werkge legenheid en gemeentepo litiek, die zich Idée-Fixe zal noemen, heeft zich gis teravond meteen al heel ;wat werk op de hals ge- haald. Het voornemen is er om bin nen enkele" maanden met on derbouwde voorstellen te ko- men ter bevordering van de werkgelegenheid in Schie dam en dat kan behoorlijk - ambitieus genoemd worden. De werkgroep zal zich oriën- - teren bij vakbeweging, be roepsbevolking en onderne- Imers, kijken waar rijksrege lingen en subsidiemogelijk heden beter toegepast kun- nen worden op lokale ©ver sheden en tenslotte ook nog proberen uit te dokteren waar de witte vlekken zitten in het huidige productiepro ces. Idée-Fixe (deze voorlopige^ naam is een ideetje van ge meenteambtenaar Rob Wark) hoopt met zijn bevin dingen nog invloed te kun nen aanwenden, voordat de volgende meerjarenbegroting van de Schiedamse gemeen teraad tot stand komt. De ge dachte was overheersend, dat de gemeente Schiedam doorgaans terughoudend op treedt in het werkgelegen heidsbeleid. De recente nota van oud-wethouder voor fi nanciën Scheeres werd als vaag omschreven („een ver- kiezingsstuntje") en daarom zijn terdege aanvullingen no dig, zo werd geconstateerd. „Te snel wordt meestal be toogd, dat een lokale over heid zelf weinig kan doen aan werkgelegenheid. Dan hollen ze maar achter circu laires van het ministerie aan. Maar nooit hebben ze eens iets panklaar." De werk groep wil daarom vooral deze passiviteit doorbreken. Schiedam De PvdA zal er vanavond ongeveer moeten uitkomen met welke partij de fractie in een college wil gaan zitten. VVD, CDA, èn klein links hebben openin gen geforceerd en het gaat er vanavond om wie het minst fanatiek aan zijn eisen vast zal houden. Maandagavond gaf de VVD de PvdA-onderhandelaars 48 uur de tijd om in te gaan op hun wens (drie om twee wethou ders). Gisteren 'bood' het-CDA hetzelfde. Deze partij heeft er echter geen tijdslimiet aan verbonden. De kleine linkse partijen hebben de PvdA laten weten dat er tot morgenavond met hen gesproken kan wór den- De Partij van de Arbeid zit ondanks de verwikkelingen bij de 'wilde' wethoudersstem- ming, waarbij het tijdelijk alle bewindslieden kwijt raakte nu weer in een glorieuze posi tie. De partij blijft de spil waar het om draait, alleen zijn CDA en VVD nu veel meer tot 'of fers' bereid dan enkele weken geleden. De woordvoerder van de PvdA- onderhandelingsdelegatie, Gé Brouwer, is bijzonder content met de gecreërde openingen. Vanavond zullen er spijkers met koppen geslagen moeten worden, is zijn overtuiging. De vier socialistische onderhande laars *-met wat meer vrije tijd (de werkloze wethouders Rei- nier Scheeres en Herman Posthoorn, Jan Simons en Arie Verlinde) 'opereren' sinds gisteren individueel en praten met de diverse partijen. In de loop van vandaag zullen hun conclusies/aanbevelingen aan Gé Brouwer worden medege deeld en verder worden door gesproken. Rotterdam De Rotterdamse v rechtbank heeft een Sehie- damse cafébaas veroordeeld - tot een gevangenisstraf van ze ven maanden, waarvan drie voorwaardelijk met een. proef- l'.'.tijd van twee jaar voor het /verkrachten van zijn barjuf- fouw, '.Na sluitingstijd sleurde hij zijn ^.werkneemster mee naar een kamertje boven, de nachtbar, ./'waar hij zich aan haar ver- greep.De rechtbank vonniste -conform de eis. -.Schiedam Een inwoner van Schiedam is gistermid- dag, toen hij met de fiets ../door de Nieuwe Mathenes- ^serstraat reed, opwel gewor- den en ^ernstig ten val geko- F'men. De man"moest met een sleu telbeenfractuur, vier gebro- 'Uken ribben en een hersen schudding opgenomen wor- den-jin het Schielandzieken- 'huisx MaassluisInbrekers heb- ben gisteravond het Maas- sluise winkelcentrum Ko ningshoek met een bezoek vereerd". Uit een speelgoed zaak werden Markim-trein tjes meegenomen, uit een op tiekwinkel verdwenen enke le verrekijkers en wat klein geld, terwijl een kledingzaak na gisteravond zonder kassa met inhoud moet stellen. De kassa werd later hij het Fina- 1 pompstation langs rijksweg 20 teruggevonden. Ook uit een wolwinkel zijn spulletjes gestolen. -* De inbrekers kwamen het winkelcentrum binnen door sponninglatten te verwijde- ren en daarna'een ruit eruit te halen. Barendrecht Bij een onge val op de Kilweg in Baren drecht is dinsdagavond om- - streeks half zeven de 74-jarige C.NB. uit Vlaardingen om het leven gekomen. De man is vermoedelijk met zijn brom- fiets door rood licht gereden, werd geschept en meegesleurd door een auto. Bij een poging de man te ontwijken kwam de auto nog in botsing met een te- genligger. F ietsbus komt er voo ig niet Vlaardingen Het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond heeft de toezegging die zij eerder had gedaan voor subsidie voor een drie maanden durend experiment met een fietsbus, die fietsers via de Beneluxtunnel naar de overkant van de rivier zou kunnen brengen, voorlopig ingetrokken. Dat is besloten nu er binnenkort een veerdienst van start gaat tussen Vlaardingen en Pernis, die zal wor den geëxploiteerd door rederij Steinmann uit Spijkenisse. Rijnmond vreest dat beide, ex perimenten zullen mislukken, wanneer zowel met de veer dienst als met de fietsbus ge start wordt. Daarom worden eerst de resultaten van de veerdienst afgewacht, voor verder over het fxetsbusplan -Wordt nagedacht. - Ook/,,de Echte V. Nederlandse. Fietsersbond (ENFB) rsheeft>; grote twijfels aan het nut van de fietsbus, nu met de veer dienst wordt gestart. In de vergadering van de verkeers- com missie stelden vertegen woordigers van de ENFB gis teren eveneens voor de fiets bus voorlopig op te schorten, omdat men vreest dat de beide initiatieven, als ze tegelijker tijd worden ingevoerd, ge doemd zijn te mislukken. Wel heeft de ENFB grote twijfels aan de levensvatbaarheid van de particuliere veerdienst, ter wijl de fietsersbond ook haar bedenkingen heeft tegen het feit, dat zo'n belangrijke open baar vervoersverbinding nu in particuliere-handen komt. '„Niet alleen geeft dit weinig- garantie voor een voortzetting van de oeververbinding, het lijkt ons bovendien hoogst on wenselijk om de verzorging van een gemeenschapsvoorzie ning als eeru oeververbinding ondergeschikt te maken aan commerciële doeleinden", zo schrijft.de ENFB in een open brief. Diverse commissieleden spra ken gisteravond de vrees uit, dat het opschorten van de sub sidie voor de fietsbus wel eens zou kunnen betekenen, dat er in de toekomst helemaal geen geld meer voor verkregenzal worden. „Je weet net hoe dat gaat: als dat op de lange baan wordt geschovenkun je-., het straks wel helemaal vergeten", meende Wim Kwakkelstein (PvdA) pessimistisch. Het college van Ben W heeft gisteren besloten, rederij Steinmann een vaste aanleg plaats toe te wijzen aan .het Westerhoofd ten behoeve van de veerverbindxng. Oud-wethouder Zijdeveld: Schiedam „Het is mooi weer, iedereen denkt maar dat ik met dikke pret- aan het strand zit Maar dat valt nog best tegen, 't Is niet die tien dagen vakantie, die ik mijzelf toebedacht had." Verplichtingen houden oud wethouder Chris Zijdeveld nog druk bezet,.zei hij gis termiddag, toen hij als Pvd A-raadslid een kijkje t Raadslid Zijdeveld: boerekiespijnlachje... kwam nemen bij de start van de aanleg van de tram baan op de Broers vest. „Mijn handen jeukten," zei hij, nadat burgemeester Te Loo de eerste stenen uit het wegdek had geschept. Zijde veld had het best zelf willen doen. Hij heeft er als wet houder tenslotte voor ge zorgd, dat 'de tramplannen rond kwamen. Zijn wethouderskamer is nog niet helemaal leegge ruimd. De schilderijen van Marjan Veenman hangen er nog en ook staat Zijdevelds transistortje nog op het stadskantoor. ,3et is minder onaange naam dan velen denken en minder aangenaam dan an- deren denken," zei Zijde veld, die er nog even mee wacht om zich bij het ar beidsbureau te laten in schrijven. Te Loo haalde straatstenen weg op de plaats, waar de keerlus voor de trambaan moet komen. Schiedam Burgemeester John te Loo, die op het ogen blik fungeert als een soort superwethouder omdat hij als enige Nederlander in zijn eentje een college van B en W vormt, heeft zich gister middag in het zweet ge werkt, toen hij enkele straat stenen op de Broersvest uit de grond schepte. Te Loo gaf daarmee het startsein voor de aanleg van de trambaan van Rotterdam naar Schïe- dam-Noord. Een flink aantal betrokke nen (winkeliers, omwonen- Vlaardingen De raadscommissie voor verkeer en vervoer heeft zich in meerderheid achter het voorne men van het college van B en W gesteld, om de Van Linden van den Heuvellsingel op korte termijn weer open te stellen voor vrachtverkeer. Weliswaar wordt deze weg dan weer drukker, hetgeen voor extra overlast voor de be woners zorgt, maar de ver keersafwikkeling door de wijk wordt er aanzienlijk beter 'door. Vooral de Kethelweg, die momenteel intensief wordt gebruikt door vrachtverkeer k- dat de wijk wil verlaten, wordt door liet intrekken van de afsluiting ontlast, hetgeen dringend nodig is. Onderzoeken hebben uitgewe zen, dat vrachtverkeer dat zich op de Van Hogendorplaan bevindt en dat vervolgens via de Kethelweg de wijk uitrijdt, in verreweg de meeste geval len bestemmingsverkeer is. Doorgaand vrachtvferkeer zoekt over het algemeen al an dere routes. Om te voorko men, dat na het openstellen van de Van den juvellsingel weer het nodige doorgaande vrachtverkeer via de Van Ho gendorplaan en deze singel zal gaan rijden zullen op diverse kruispunten verwijzingsbor den worden geplaatst, die dit doorgaande verkeer naar an-' dere en betere routes verwijst Het plaatsen op de Van Ho gendorplaan van een verbods bord voor vrachtauto's, met als onderbord de aanduiding 'be halve voor bestemmingsver keer' zou geen oplossing ^bie den, omdat het naleven van een dergelijke maatregel dor de politie niet te controleren is. „Veel mensen weten ge woon niet wat onder bestem mingsverkeer wordt ver staan", waarschuwde politie- inspecteur Gijs Bierling de commissie. Niet de gehele commissie kon zich achter het opheffen van de maatregel scharen. Met name het VVD-raadslid Floor Quast zou liever zien, dat de afsluiting van de Van Linden van den Heuvellsingel ge handhaafd zou blijven, waarbij volgens hem tevens aan het hegin van de Va« Hogendor plaan een zogenaamde voor waarschuwing zou moeten worden geplaatst, die zou ver wijzen naar de naderende af sluiting. Daarmee zou echter, aldus verkeerswethouder Gou- driaan, het probleem van het bestemmingsverkeer, dat de winkels op de Van Hogendor plaan en in de omgeving moet bevoorraden, niet zijn opge lost De bedoeling is dat gedurende enkele maanden wordt geke ken, wat het effect van het op heffen van de maatregel is. Na die proefperiode wordt de zaak opnieuw in de commissie .aan de orde gesteld. den, ambtenaren) woonde de handeling van Meneer Colle ge bij. Te Loo bleek de Mis ter X te zijn, die de hande ling verrichtte in plaats van de gewezen wethouder Zijde veld. Te Loo, die kort tevoren de wekelijkse vergadering van B en W maar had laten schieten om er geen sketch voor één heer van te maken, sprak na afloop van de plechtigheid hoogdravende woorden over de Schiedamse binnenstad. „Er wordt hard gewerkt aan een nieuw centrum voor onze stad," zei hij, waarna hij wees op de dynamische as pecten en „kaleidoscopisch verspringende beelden" die een stedelijk milieu bepalen, „Het is een proces en ik hoop dat iedereen zich dat zal la ten welgevallen," aldus het college van B, doelend op de vruchten die de tram straks op Schiedamse bodem zal af werpen. De burgemeester liet in het stadskantoor weten, dat over 'één jaar de tram tot het Em- maplein, waar de keerlus komt, zal rijden. Mogelijk nog dit jaar wordt volgens hem begonnen met de bouw van het spoorwegviaduct op de Nieuwe Damlaan. Intus sen is'met de bewoners van 's-Gravelandseweg en Burge meester Van Haarerxlaan overeenstemming bereikt over de inpassing van de trambaan aldaar. Maassluis Lekkerbekken hebben gisteravond het een en ander uit de Caland-lts in Maassluis meegenomen. Na dat zij via een tochtraampje in een noodlokaal de school binnenkwamen, plunderden ze de koffie-, limonade- en snoepautomaat. Eveneens verdween een videorecorder. Vlaardingen Wanneer de Vlaardingse gemeente raad zijn goedkeuring aan de nieuwe woonruimte- verordening geeft, zullen de strengere bepalingen voor koopwoningen onder, de 130.000 gulden komen te vervallen. Tot nu toe was het zo, dat kopers voor deze goedkopere hui- zen aan dezelfde eisen moesten voldoen als huur ders, om een woonvergun ning te krijgen. Met de nieuwe regeling ver valt echter de gehele wacht tijd, waardoor de gemeente hoopt dat deze zogenaamde 'artikel-9-woningen niet meer zo lang leeg zullen staan. Het was intertijd de bedoe ling om met dit artikel zo veel mogelijk van dit soort betaalbare huizen in de huursector te houden. De maatregel blijkt echter niet effectief, omdat eigenaren •vaak geen heil meer zien in verhuren. Liever laten zij dergelijke panden leegstaan, wat bijvoorbeeld het geval is in de Chopinstraat. Al een aantal jaren staan daar tegen de veertig huizen leeg. Een geïnteresseerde hoeft nu alleen nog maar als woningzoekende bij de ge meente ingeschreven te staan. Het puntensysteem, waarvan in de huursector sprake is, geldt straks niet meer voor kopers. Om adequater op de leeg- stand te kunnen reageren, zit Vlaardingen maar eigen lijk heel Nederland met smart te wachten op de leeg- standswet. Dan zou de ge meente de mogelijkheid ver krijgen om lege panden te vorderen. Momenteel schrik ken veel kandidaat-huurders terug, wanneer hen op de procedure wordt gewezen. ADVERTENTIE. AI meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proef je. Vakmanschap is Meesterschap

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1