3 ROTTERDAMS MIEUWSBI.fi Driehonderd extra tennisbanen nodig GRAAG£EDAAN. -•fSS-.-i.; NI J L RN in concert: 'een beetje vredeeen beetje liefde CPN: openbare striptease voor de hele stad UT ■Hertenkamp naar Laag 1 Zestienhoven 'Aderlating van •de PvdA' Tennis bijna even populair als voetballon !34 'Van Utrecht malafide' Ahoy loopt vol voor James Last f ïlUu cermi ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1982 T Rotterdam Het herten- - kamp aan het Weena, dat fmoet wijken voor de nieuw- bouwplannen, wordt waar schijnlijk verplaatst naar het park Laag Zestienhoven. Die plek voldoet volledig aan de v normen die de dienst voor t Sport en Recreatie aan een nieuwe vestiging van het hertenkamp heeft gesteld; -het is bereikbaar voor het publiek, er kan voldoende toezicht worden uitgeoefend en het is op korte termijn be schikbaar. -Op 23 september buigt de 'commissie voor Sport en Re- creatie zich over de verhui- 1 zing. De Schiedamse wethou ders: van links naar rechts: Cor van Til borg, Chris Zijde veld, Herman Posthoorn, Rei- nier Scheeres en Luub Haf kamp. Allen op de etage van hun toekomstige wethou derskamers. Rotterdam Het aantal tennisbanen in Rotterdam zal tussen nu en 1990 meer dan verdubbeld moeten worden. Verwacht wordt dat het aantal ten- nisliefhebbers met tien procent per jaar zal groei en. Dat leidt tot de con clusie dat Rotterdam over drie jaar al honderd en in 1990 rond de driehonderd tennisbanen tekort zal ko- Ambtenaren van de secre tarie-afdeling en dienst voor Sport en Recreatie doen deze prognose in een concept-nota aan het ge meentebestuur. De prog nose is gebaseerd op erva- fl1 i- 'Zwarte dag voor links Schiedam' Woonruimtezaken adviseert college: Rotterdam Onroerend-goedexploitant A. van Utrecht Vastgoed BV hangt een 'malafide-verklaring' boven het hoofd. De huisbaas van zo'n drieduizend woningen in Rotterdam wordt door de dienst woon ruimtezaken beschuldigd van speculatie-praktijken. De verwijten aan het adres van Van Utrecht, die tach- tig procent van zijn woning bestand laat beheisn door Provenue Vastgoed BV, zijn af te leiden, uit de redenen, op grond waarvan woon- ruimtézaken heeft geadvi seerd Van Utrecht een ver gunning krachtens de ver ordening op de woning- en kamerverhuurbureaus te weigeren. Het advies zal op korte ter mijn in het college van bur gemeester en wethouders aan de orde komen. De dienst woonruimtezaken wenst geen kamerverhuur- vergunning te verlenen aan de onroerend-goedexploi- door Kees Jonker tant, gevestigd in de Sint Agathastraat te Rotterdam. De directeur woonruimteza ken vreest, dat Van Utrecht bij het verlenen van bemid deling bij het verkrijgen van woonruimte het belang van een doelmatige verde ling van de woongelegen heid zal schaden. Drie redenen geeft hij voor de weigering: De BV houdt zich niet of in ieder geval in onvoldoen de mate aan de meldings-. plicht in de woonruimtever ordening; De BV laat woningen langdurig leegstaan, veelal met speculatieve oogmer ken; De BV streeft speculatie na met goedkopere wonin gen in het bijzonder met goedkope huurwoningen. Van Utrecht Vastgoed is de enige onroerend-goedex- ploitant, die als aanvrager van de per 1 mei verplicht gestelde woning- en kamer- verhuurvergunning achter het net lijkt te gaan vissen. Een zevental andere bedrij ven zal wel een vergunning worden verleend. Dat zijn: Fengler Beheer BV, Fa. A.F. Diepstraten Zoon, Pandbeheer Ligthart Ex ploitatie Maatschappij van .Onroerende Goederen BV, Firma Joh. Oster, A.J. de Waele Huizenbeheer en As- surantieën BV, Firma Ad. F. Nederveen allen uit Rot terdam en J.W. Beusker' uit Schiedam. Voorts krijgen alle bij de Nederlandse Bond van Makelaars (NBM) aangesloten aanvragers een vergunning. Verbaasd Het standpunt om een ka- merverhuurvergunning te weigeren is bij Van Utrecht Vastgoed slecht gevallen. Directeur A. van Utrecht is hoogst 'verbaasd over de motieven, waarop de weige ring gebaseerd is. Over het niet-melden van leeggekomen woningen zegt hij: „In het begin (na 1 sep tember '81) hebben we dat wel gedaan, maar omdat de door ons aangemelde wo ningen toch niet geclaimd werden, hebben we een af spraak gemaakt met wat la gere ambtenaren van woon ruimtezaken om dan maar af te zien van de ieegmel- dingen. Het geeft voor woonruimtezaken alleen maar administratieve romp slomp'om de meldingen te verwerken. Om die reden doen we het dus niet meer". Ook over het langdurig la ten leegstaan van woningen houdt Van Utrecht er een andere mening dan woon ruimtezaken op na. „Som mige woningen mogen mis schien wel eens een periode van vier maanden blijven leegstaan. Maar dat vinden wij al erg lang. Het is zeker niet onze gewoonte om wo ningen niet te verhuren". Het nastreven van specula tie van goedkope huurwo ningen acht Van Utrect een ongepaste reden om de aan gevraagde vergunning te weigeren: „Het aantal huur woningen, dat wij aan eige naar-bewoners verkopen, lag in de 'gouden jaren' op pakweg honderdentwintig. Dit jaar echter zullen wij niet meer dan veertig huur woningen verkopen aan particulieren. En wat dan nog? Wij mogen toch wel woningen verkopen!" Directeur Van Utrecht is extra gegriefd door het op stapel staande weigerings- besluit, omdat ten tijde van de teloorgang van het impe rium van mammoethuisbaas Fennis de gemeente aan hem gevraagd zou hebben om een deel van Fennis' panden op te kopen. De aangekochte panden zouden dan vervolgens kunnen worden doorverkocht aan de gemeente, hetgeen Fen nis juist wilde voorkomen. Niel voor publicatie Bij de dienst woonruimteza ken verantwoordelijk voor de 'malafide-verkla ring' van Van Utrecht kon gisteren niet exact on derbouwd worden in hoe verre de onroerend-goedex- ploitant zich werkelijk schuldig maakt aan specula tie-praktijken. Ambtenaar J.J. Dannïs zei 'intern wel wat gegevens op papier te hebben, maar die zijn nog niet voor publicatie ge schikt'. Concrete voorbeelden noe men kon Dannis niet: „We denken voldoende materi aal te kunnen verzamelen om de weigering te kunnen rechtvaardigen als het eventueel tot een zaak in de beroepscommissie zal lei den". Dat de kwestie in de be roepscommissie terecht zal komen, is vrijwel zeker. Want Van Utrecht Vast goed zal zeker protest aan tekenen, wanneer het colle ge besluit tot weigering. Schiedam Met een 'striptease' voor heel Schie dam heeft volgens de CPN gisteravond de PvdA zich blootgegeven. Uiteindelijk, na veel gesjoemel met alle mogelijke partijen, kwam de PvdA/WD- combinatie er om tien uur 's avonds toch: met drie wethouders van de PvdA en twee van de WD. Maar wat de PvdA overhoudt, is niet veel. „Een zwarte dag voor links Schiedam," noemde daarom Herman Noordegraaf (PSP/PPR) de uit komst. In dit progressieve verband was zelfs het CDA briesend, zo bleek later uit de stemming over diverse linkse moties. De PvdA verloor zowat alle troeven, zo redeneerden alle partijen, behalve PvdA en VVD die het pleit hadden ge- "wo'nnen. Zijdeveld stond stads vernieuwing at En die post had de PvdA eerder gewei gerd aan klein links, dat gis teravond ook al woedend was. De linkse partijen PSP/PPR, D'66 en CPN waren zelfs zo boos, dat een onderzoek werd geeist naar de neveninkom sten van de wethouders, om de extra kosten voor een vijfde té drukken. Het kwam er niet van. Alle belangrijke en zware poli tieke portefeuilles die de PvdA had, gingen gisteravond naar de VVD. Er kwam, na alle moeite, en na een comple te impasse, uiteindelijk toch een akkoord tussen socialisten en liberalen. De stemming was een feit. CDA-leider Aad van Lingen trachtte de schijn der oppositie nog iets weg te ne men. Hij zei, toen de drie PvdA-wethouders en twee WD-wethouders op punt van benoeming stonden, dat hij het nieuwe college fideel tegemoet zou treden. Maar CDA'ers stemden toch beurtelings blan co en ongeldig. Klein links stemde consequent blanco. De PvdA kon het later, bij monde van onderhandelings leider Jan Simons, alleen maar dom van de linkse partijtjes noemen. Simons zag een PvdA/VVD-college, met zo'n zwaar aandeel voor de libera len, helemaal niet als politieke winst voor de VVD. De feiten: oud-PvdA-wethou- der ir.Chr. Zijdeveld is zijn in teressante post 'stadsvernieu wing in de oude wijken' verlo ren (het gaat hierbij om de ISR, de miljoenenbelovende interim-saldoregeling). En drs. Reinier Scheeres doet afstand van financien. En Posthoorn, ook al oud-wethouder, van an dere zeer, voorname socialisti sche v takenpakketten, raakt wijken, jeugd, emancipatie, so ciaal-culturele planning en be jaarden kwijt. En daarover was half politiek Schiedam verbolgen. CDA'er Van Lingen verslikte zich zelfs in zijn boosheid: ,,'t Valt niet mee, Eef, die oppositie. Maar daar zal ïk wel aan wen nen," aldus Van Lingen, te genover de communist Eef Collé, die geheel in de lijn van klein links schande sprak van de doorbreking van Schiedams Wethouderloze Tijdperk. De PvdA zal het intern er nog moeilijk mee krijgen. Zo zei de socialistische oud-afdelings voorzitter en bestuursdeskun- dige drs. Hans Bakker gister avond: „Het is een prestatie met de VVD te komen tot een coalitie op basis van beleid. Maar het is géén prestatie te komen (tot een samenwerking, waarbij je alle gouden tanden en kiezen laat trekken. Als je dan stom, stompjes overhoudt, ben je als PvdA net Nijpels, met zijn duimpie." De porteleumeverdeling ligt nu aldus: Chris Zijdeveld: ruimtelijke ordening zonder ISR (stadsvernieuwing oude wijken); Reinier Scheeres: economische aangelegenhe den, nutsbedrijven; Herman Posthoorn: onderwijs, cultuur, sociale zaken; Luub Haf kamp: sport, volksgezondheid, minderheden, jeugd, bejaar den, wijken, emancipatie, soci aal-culturele zaken; en Cor van Tilborg: stadsvernieu wing (ISR, oude wijken), fi nanciën, algemeen beheer en voorlichting. Zie ook pagina 15 iiimiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiimiiiiiiinmiitiuiiiimiiiiimiHiumiiuiüiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiii Het dirigerende vingertje van Ja mes Last zorgde gisteravond de vol le Ahoy'-hai in Rot terdam voor een voor de fans wei- bestede muzikale avond. De Duitse bandleider, die zelf 'slechts' ontspan nen dirigerend op het podium stond, bracht met zijn or kest een verzame ling overbekende nummers, die zich alleen maar laten omschrijven met de aanduiding 'Ja- mes-Last-muziek'. De fans van de middle-of-the- road-componist, die zich ai tang van tevoren een kaar tje hadden aange schaft, vermaakten zich opperbest. Niet alleen door de geliefde muziek, maar ook door de show die het we reldberoemde or kest aan de muzi kale prestaties toe voegde. Opvallend was gisteren overi gens dat het pu bliek in Ahoy' overwegend ouder was dan tijdens de meeste concerten in de sporthal. HiiiiiiiiiiiiiiiiiifimiiiiiiiifiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiTuimiiiuiiitiiiuiiiinitittiiiiiiiiiuiuuiiiiimHiafiuiiiuiiiiHiiiiiiiiiiiiiuiiiiniuiiiuiiiiiiiiiimiittiu Rotterdam „Wat je de laatste tijd niet alle maal leest in de krant, je wordt er soms dood ziek van. Wat wij nodig hebben is een beetje vrede en een beetje liefde". Aldus opende Piet Struijk gisteravond RN in Concert in de grote zaal van De Doelen. Een groot en duidelijk in stemmend publiek begeleide zijn filosofie neu riënd met de bijbehorende melodie. Struijk wilde voor deze gelegenheid met het Rotterdams Operakoor, het RET-Mannenkoor, de tenor Jan Wander en de organist Wim van der Panne, het publiek een avondje uit de sleur van alledag halen. Gezien de reacties van het publiek is hij daarin ruimschoots geslaagd. Zijn opzet betekende lui luisteren naar populaire mannenkoormuzjek, opera- en operettemelo dieën en naar dé Oostenrijkse sopraan Melonie Hollïday. Deze oogstrelende zangeres viel in voor de ziek geworden Marjon Lambriks en ge niet in Oostenrijk bekendheid door haar optre dens met de Weense Volksopera en een eigen televisieprogramma. Melonie Holliday maakte bepaald indruk met haar optreden. Niet alleen beschikt ze over een charmante voordracht, haar fraaie sopraan hield vooral in de hoge registers een voelbare warmte. Haar programma, variërend van lied zang tot operette, viel ook bij het publiek (te recht) in goede aarde en, waar haar stem over- '4 1 ging van uitbundige vrolijkheid naar fragiele pianissimi, behield haar klank al datgene wat een sopraanstem aantrekkelijk kan maken. Die kwalificatie geldt eigenlijk het gehele con cert. Struijk ging niet met zijn koren op kunst zinnig avontuur, maar beperkte zich, tot genoe gen van zijn gehoor, tot graag gehoorde wer ken. Daarbij hoort natuurlijk het Ambrosiaans Lofgezang, Kroatische Volksmuziek en niet in de laatste plaats 'die letzte Rosé', uit de opera Martha, De donker bruine bassen van het RET- Gerard van den Heuvel koor droegen hier gedegen de breekbare zang van de sopraan. Veel aandacht ook voor de muziek van Robert Stolz en delen uit 'Der Vogelhandier'. Het Rot terdams Operakoor had hierin een belangrijk en dankbaar aandeel. Jan Wander, zijn optre den siert zich door bescheidenheid, liet zich met zijn stem allesbehalve bescheiden horen in enkele opera-aria's, terwijl de koren de avond verder vulden met muziek die voornamelijk lente, liefde en plezier in het leven inhield. Dat was de bedoeling van Piet Struijk en van de or ganisatoren. Het publiek was er tevreden mee. ringen van Sport en Re creatie in Rotterdam en landelijke ontwikkelingen in de tennissport. Tennissen is in Nederland ra- zend populair geworden. Dat blijkt wel uit het feit dat de KNLTB (Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond) na de KNVB de grootste sportor ganisatie is geworden. In Ne-| derland speelt op dit moment één op de twintig mensen ten- j nis. Rotterdam zit nog onge veer dertig procent onder dit landelijk gemiddelde. Maar ook de Maasstad wordt stormenderhand door de ten nissport ingenomen. Geschat wordt dat op dit moment in Rotterdam ongeveer twintig duizend mensen regelmatig actief de tennissport beoefe nen. Met een aanbod van 215 buitenbanen en 25 binnenba nen zijn vraag en aanbod op dit moment nog in evenwicht. Stimuleren De prognose van de ambtena-; ren is dat in 1990 het aantal actieve tennissers gegroeid 2al zijn tot vijfenveertigduizend. Het geschatte tekort aan ten nisbanen in dat jaar ligt voor wat betreft de buitenbanen tussen de 252 en 285 en voor de binnenbanen tussen de 31 en 37. De ambtenaren van Sport en Recreatie vinden dat het ge meentebestuur zich actief met de tennissport moet gaan be moeien. Niet alleen door te zorgen dat er voldoende banen beschikbaar zijn, maar ook door te stimuleren dat - nog meer dan nu al het geval is-- tennis een volkssport wordt. Het gemeentebestuur zou er dan naar moeten streven datj vijf procent van de Rotter-j damse bevolking, het liefst uit alle lagen van de bevolking.' gaat tennissen. Voorkeur Als argumenten voor een ac tieve overheidsbemoeienis mei de tennissport worden ge noemd: Tennis is gemakkelijk te le ren en kan beoefend worder door 20wel mannen als vrou wen in de leeftijd van 'acht to* tachtig', Aanleg en exploitatie var tennisbanen kost de overheid vrijwel geen geld, Het ruimtebeslag is vergele ken met andere veldsporter betrekkelijk gering, Er zijn onder brede lager van de bevolking nog grotr groepen potentieïe tennissers. Aan het gemeentebestuu: wordt gevraagd om bestaand» plannen voor nieuwe tennis banen positief te beoordelen Plannen zijn er op dit momen voor een uitbreiding van hel Tennispark Sehlebroek, eer tennishal in Oosterflank bi het NS-station, een tennispark bij de Zevenhuizerplas/Rotte] meren, een tennispark in Hiï legersberg bij de Doenkade e;jr een tweede tenniscomplex iij Hoogvliet. 11 Om te komen tot een beter] spreiding van de tennisbanei vinden de ambtenaren dat eet bij de aanleg van nieuwe ten! niscomplexen grote nieuw bouwlocaties in de stad Stadsdriehoek, Delfshaven Buitendijks en Spoorwegha ven-Binnenhaven - een voor keursbehandeling moeten krr gen. ~°'eerj7] v O Er zijn mensen die onze krant n( niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even verandering in. De (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt graag beloond me een sierlijk olielampje. —als Adres: f P°stcod&: ™°°"Plaa,s. «Jl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 1