18 'Ambtenaren en politiek winnen het van inspreker' 'Ik heb het gevoel dat mijn henen J zonder verdoving zijn geamputeerd' at! AGENDA Vervoersbond FNV: kort geding niet uitgesloten Inspraakmedewerker Boelsma over streekplan: 'Mr. Boembas' boos op 'Purlie en Button' Poïitie- meldkamer in woning Conflict over stukgoed-cao Fraude van ton Miljoenen voor betere wegen I -Hrg- Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 21 september 1982 RZ/RV/RY/RW mmm Dordrecht Een inwoonster van Dordrecht heefl gisteren door een storing in de tele fooncentrale van Dordrecht noodgedwongen voor politie ambtenaar gespeeld. Vanaf half acht 's ochtends kreeg zij tal van telefoontjes op haar toestel, die waren be doeld voor het districtskan toor van de rijkspolitie in. Dordrecht. De politie zelf ging welis waar gebruik maken van het alarmnummer. Niets ver moedende burgers bleven echter bellen met de vrouw, die het sneu vond om de stekker uit de contactdoos te trekken. In de loop van de dag werd de storing verhol pen. Rotterdam Bij problemen, die opdoken in de in spraakprocedure over het streekplan, heeft voor het Rijnmondbestuur het oordeel van de politieke achter ban en ambtenaren zwaarder gewogen dan belangen van insprekers. Tot deze conclusie komt Peter Boels ma, inspraakmedewerker/coördinator bij het Openbaar Lichaam Rijnmond. Rotterdam De Vervoersbond FNV sluit een kort ge ding over de invoering van een nieuwe cao voor de stukgoedsector in de havens van Rotterdam en Am sterdam niet uit. Men wil daarmee vooral voorkomen dat de havenwerkgeversorganisaties een nieuw sy steem voor de nachtdiensten invoeren. De werkgevers, die zoals be kend alleen een akkoord heb ben bereikt met de Vervoers bond CNV, stellen dat de nieu we cao voor alle havenwer kers geldt. Dus ook voor de le den van de Vervoersbond FNV, die enkele weken gele den via een referendum goed keuring gaven aan slechts vijf punten uit die cao. De Rotterdamse havenwerk geversorganisatie SVZ streeft ,er naar om de nieuwe nachttij den op l november in te voe ren. Nog niet bekend is welke stuwadoorsbed rijven willen overgaan 'tot invoering van een 24-uurs systeem van dienstverlening en het is bo vendien ook nog steeds ondui delijk hoe bij de havenwerkers de. belangstelling ligt voor deelneming aan het vrijwillige systeem. SVZ-directeur G. Zeebregts: „Dat wordt alle maal op dit moment geïnven tariseerd." In de laatste uitgave van SVZ- nieuws schrijven de werkge vers over de veranderde tijd voor de late nachtdienst (van twaalf uur 's nachts tot halfzes 's ochtends) dat die ongetwij- door Bram Oosterwijk feld aantrekkelijk is voor de liefhebbers van voetbal en Dallas: „De avond is niet meer gebroken, waardoor gemakke lijker wedstrijden en tv-series kunnen worden uitgekeken." In het pamflet zegt men de werknemers bovendien nog eens dat men bij twee gewerk te late nachtweken recht heeft op één betaalde vrije dag. De SVZ wijst eveneens op de mo gelijkheid van vrijwillig week endwerk, alles in het kader van de noodzakelijke verbete ring van de dienstverlening aan de rederijen. Onder druk Bestuurder Kees Marges van de Vervoersbond FNV vindt dat de CVZ de havenwerkers op deze manier onder druk zet. Hij stelt dat de onderne mingsraden van de bedrijven die aan de nieuwe werktijden willen gaan deelnemen, eerst moeten worden geraadpleegd en dat afwijzing van die kant inhoudt dat de regeling dan niet kan doorgaan. De juristen van de bond onderzoeken al enige tijd of de cao ook wette lijke kracht heeft voor de FN V-leden. „Maar ik denk dat wij sterk staan", aldus Marges. „Een kort geding overwegen we als de werkgevers hun plan doorzetten. Mochten we ongelijk hebben of van de rechter krijgen, dan zijn ande re middelen ook niet uitgeslo ten." rsoeisma is voorstander van bijvoorbeeld een onafhankelij ke raad voor de inspraak, zoals de provincie Zuid-Holland die kent. „Een dergelijke raad kan -een kritisch geluid laten horen en de inspraak onafhankelijk regelen", aldus Boelsma. Hij vindt niet dat politiek Rijnmond slordig omgaat met de meningen van de bevol king. „Als Rijnmond b'jna tweehonderdduizend gulden uitgeeft aan een inspraakron de kun je ervan uitgaan dat de wil om naar mensen te luiste ren er is. Maar omdat een be stuurder deel uitmaakt van het politiek en ambtelijk cir cuit zal hij in moeilijke uren eerder zijn oor te luisteren leg gen bij raadgevers uit die hoek dan bij de inspreker, die voor hem veelal een onbekende is", aldus Boelsma. In Rijnmond ging anderhalf jaar geleden een groots opge zette inspraakronde van start, die de bevolking de mogelijk heid bood om een zegje te doen over het nieuwe streek plan. Vierduizend Rijnmon- ders gingen op die uitnodiging in. De meesten hielden het vrijblijvend en volgden de ont wikkeling op een afstand. Driehonderd namen deel aan één van de vierentwintig loka le werkgroepen. Daarvan heb ben zes werkgroepen de eind streep niet gehaald, terwijl in de andere groepen het verloop soms groot was. Boelsma: „Op het erueiale mo ment had het Rijnmondbe stuur tamelijk veel tijd nodig om een oordeel te vormen over een waslijst knelpunten. Dat leverde een aanzienlijk tijdsverlies op, waardoor men sen het niet meer zagen zitten en afhaakten. Ondanks enkele maatregelen die we hadden genomen om het ergste leed te verzachten." Een harde kern bleef over. De 'elite insprekers' noemt Boels ma ze. Veelal mannen die veel vrije tijd hebben en ambtenaar zijn, welzijnswerker, of onder wijzer. Boelsma weet dat die elite geen werkelijke afspiege ling is van de Rijnmondbevol king. „Maar we hebben dan ook nooit de pretentie gehad dat we bij de inspraak de ge hele bevolking zouden raad plegen. Daar was eèn referen dum voor nodig geweest. Maac hoe giet je een streekplan in een dergelijke vorm? Met een vraag van, bent u voor of te gen, ben je er niet", vervolgt Boelsma, die nu met een en quête onder de vierduizend belangstellenden alsnog wil peilen hoe 'deze dwarsdoors nede van de Rijnmond bevol king over de hoofdlijnen van het streekplan denkt'. Geen geheim Over de rol van de politici tij dens de inspraak merkt Boels ma op dat zij uitblonken in duidelijkheid. „Geen bestuur der heeft er ooit een geheim van gemaakt dat het resultaat van de inspraak slechts wordt meegewogen in de uiteindelij ke beslissing. Voor mensen die op meer gehoopt hadden een mager antwoord. Maar hoe je het ook wendt of keert, een bestuur moet de knopen door hakken. Die moet de beste keuze maken uit alle tegen stellingen die er onder mensen leven over bijvoorbeeld de slufterdam. Zestienhoven, of over milieuproblemen. Daar om heeft het dagelijks bestuur van Rijnmond ook nooit nage laten om vooraf tegen de in sprekers te zeggen welk stand punt het innam", verklaart de inspraakmedewerker van! Rijnmond. Kanttekeningen zet hij ook bij het functioneren van de werk groepen. „In het algemeen ble ven de mensen binnen de ka ders van het streekplan. Maar soms kwamen ze met zaken op de proppen die er in de verste verten niet mee uit te staan hadden. Méér politie op straat bijvoorbeeld, want ze voelden zich onveilig, een ontwerpre geling voor het houden van kleinvee, want kippenhokken trekken ongedierte aan, of kan deze weg versmald worden, zodat de bus er door kan. Ty pische zaken die niet thuis ho ren in een streekplan", ver volgt Boelsma. Hij zegt dat Rijnmond er in ge slaagd is om de insprekers goed te informeren. Dat de on dersteuning optimaal was, maar dat er aan begeleiding wel eens ,iets mankeerde. „Sommige werkgroepbegelei ders konden het niet goed aan. Hadden geen tijd, of gleden af naar onbelangrijke zaken. Dat heeft mede veroorzaakt dat zes groepen zijn verdwenen, of mensen wegliepen", zegt de inspraakmedewerker van Rijnmond. Hij vult aan dat je de begeleiders niets kunt ver wijten. „Hét zijn vrijwilligers, die tegen een geringe vergoe ding veel tijd in een best moei lijke klus moeten stoppen", al dus Boelsma, die pleit voor een betere begeleiding. „Maar eerst dient de status van de in spraak te zijn vastgesteld. Er zijn twee mogelijkheden, of in spraak onder de paraplu van een bestuurder brengen, of het opzetten van een onafhankelij ke raad, die los staat van de politiek en inspraakronden kan organiseren." Ook is het volgens hem moge lijk om vanuit de werkgroepen de plaatselijke bevolking nog meer te betrekken bij het streekplangebeuren. „Dat was nu praktisch onhaalbaaf. Je moet ergens een punt zetten. Maar in theorie kun je vanuit de werkgroep meer mensen raadplegen. Niet dat je er een hele bevolking met de haren bij moet slepen, maar de drem pels zijn altijd te verlagen", al- Peter Boelsma dus een niet geheel tevreden inspraakmedewerker. Tot slot voegt Boelsma er nog aan toe: „In grote lijnen kun je gelukkig nog steeds zeggen dat we in onze opzet van ander half jaar terug geslaagd zijn. Alleen heeft de waarde van de inspraak door het opgelopen tijdverlies aan waarde inge boet. Dat is minder geslaagd, maar het wil niet zeggen dat je het resultaat naast je neer kunt leggen. Want het is on mogelijk te stellen dat de me ning van de in het streekplan geïnteresseerde mens niets waard is." Rotterdam De postale re cherche in Rotterdam heeft een nieuwe vorm van fraude ontdekt met gestolen girobe taalkaarten. In totaal is op die manier in korte tijdi voor 100.000 gulden aan girobetaal kaarten verzilverd. Drie verdachten zijn gisteren aangehouden; de recherche, die nog met het onderzoek be zig is, verwacht nog meer aan houdingen. nu Rotterdam Wat eigenlijk nooit iemand zou kunnen verwachten, is gebeurd; er is een stevige ruzie ontstaan in het wereldje van de variété artiesten. Een klucht eigenlijk met in de hoofdrollen de kleinkunstenaars Wim Ju en Jan op 't Hof contra concurrent Harry Dikmans. Inzet; plagiaat of niet. Deel I: het begin van de ellende. Harry Dikmans* is al jaren bekend met zijn orgel. Als 'Mr. Boembas Company' trekt hij het hele land door met een oud-Berlijns orgel waar hij de zogenaamde 'loopfeesten' ('Kom op man nen, tijd voor de polonaise') - probeert op te vrolijken. Hij iser heel zeker van, zijn naam kan niet meer kapot en in heel Nederland, maar ook daarbuiten, kennen ze Dik mans. De tegenpartij: het duo \Pur- lie en Button', Wim Ju en Jan op 't Hof. Een beetje te vergelijken met de 'Dikke' en de 'Dunne'. Wim (55) maakte volgens zeggen furo re op het slappe koord in cir cus Van Bever maar is in middels ober. Jan (56) was achtereenvolgens goochelaar, kok, chef-requisiteur en in koper bij circus Bassie en Adriaan. Jan verklaart op recht 'te willen sterven op de Bühne', maar dit terzijde. Het begin van de ellende. \s~W Mr. Boembas& Company, eenbegrip.7 - - V?*- t -.-w w» -* v - p^iinïijKiiiiiiiiiiifiiiifiiiiiimfiuiiifiiiiiuiiiii^ifuiiiiiiifiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiüiiiiuiiiisiiuiiiiiii Wim en Jan komen spontaan op het idee om het orgeltje, dat bij Wim voor de sier in huis staat, om te zetten in klinkende munt. Het ding, volgens de voorplecht een 'Doppelpan', systeem THT (te hoge toon), wordt opgeknapt, er wordt een banjo op de kop getikt, en natuurlijk de on misbare grote trom met bo venop de bekkens, en het duo is gevormd. Het wachten is op vette contracten voor een ontspannen optreden op feesten en partijen, waar lo pen veelal een belangrijker onderdeel vormt dan bijvoor beeld de foxtrot. Oud vuil „Ik had dat ding jaren gele den als oud vuil opgekocht", zegt Wim Ju, die keer op keer duidelijk probeert te maken dat hij een vredelie vend mens is die iedereen meer gunt dan in werkelijk heid mogelijk is. „Toen zijn die plannen ontstaan. We hebben een costuum gemaakt en zijn hier en daar eens wat reclame gaan maken. Het wachten is nu op meer aan biedingen. Dan kan het gaan draaien," Het wordt tijd om de tegen partij het toneel op te laten komen; Harry Dikmans. Want hij heeft op z'n zachtst gezegd enig bezwaar tegen de plannen van 'Purlie en But ton', Hij dreigt zelfs heel eventjes met harde maatrege len maar komt daar later op terug. Hoe hij zich voelt? Dikmans: „Ik heb het gevoel dat mijn twee benen zijn ge amputeerd zonder dat Ik ver doofd ben." Een harde uitspraak. „Ik ben met mijn orgel bekend ge worden op de loopfeesten. We hebben een act waarin erg veel van ons ligt. Ik kan zeggen dat het een stuk van mezelf is geworden. Dan dra ven ineens twee heren op die klakkeloos alles immiteren. Toen ik het hoorde, bekroop mij een gevoel van walging. Ik zal het dan ook aan de kaak stellen via een kort ding." Erecode Einde eerste deel, op naar de volgende stap. 'Purlie en But ton moeten dus uit het con currentie veld verdwijnen. Want ze hebben de erecode door Martijn Verwaaijen (kom nooit aan de act van de concurrerende artiest) gebro ken. Natuurlijk zijn ze het er niet mee eens. Wim Ju ('Ik doe het praat- werk, Jan, draai jij nog eens een deuntje'): „De enige fout, die we gemaakt hebben, is, dat we een proeffoto hebben laten maken, die 'te veel leek op de foto van Dikmans. Dat probleem lossen we gewoon op door een andere foto te maken. Als het hem om de act gaat, is dat gewoon vreemd. Dan 2ouden alle ar tiesten elkaar constant in de haren vliegen." „Het gaat juist om die act", meent Dikmans echter. „Als ze iets anders hadden gepro beerd was het geen probleem geweest. Maar alles, werke lijk alles lijkt op de act die ik al jaren heb. Voor mijn part hadden ze iets met fluitketels gedaan of zo, dan waren ze nog origineel geweest. Bo vendien hebben ze via via alerlei theaterbureaus aange schreven waar ik ook zaken mee doe. Gelukkig hebben die het stencil met de foto al lemaal naar mij gestuurd met de mededeling dat zij het stuitend vinden." Boekorgel Deel drie: wat gaan "Purlie en Button' precies doen en in hoeverre wijkt hun act wer kelijk af? Ju; „Wij hebben in de eerste plaats een boekor gel, Dikmans een cilinderor gel. Dat is al een verschil. Verder is ons costuum heel anders. Misschien wel leuk Jan op 't Hof (links) en Wim Ju, die straks door het leven gaan als 'Purlie en Button'. Tot grote woede van Harry Dikmans, die al heeft kunnen voorkomen dat beide heren allebei aan een kant van het orgel gaan staan. Want dan is het plagiaat... om te vertellen dat wij maar liefst 2400 paarlemoeren kno pen aan ons pak gemaakt. Allebei ons eigen motief". Even later komen de 'Dikke' en de 'Dunne', gestoken in zwart knopenpak, wit over hemd, een zwart boerenpetje vol witte knopen en rood Tefdasje' de kamer binnen. „Het lijkt totaal niet op de act van Dikmans", zegt Op 't Hof nog maar eens voor de zeker heid. Deel vier: welles of nietes en wat zijn de gevolgen? Eerst maar weer Dikmans, die ont kent gezegd te hebben dat hij het orgeltje van zijn concur renten naar de schroothoop zal werken. „Wat de gevol gen 2ijn? Ik heb een advocaat in de arm genomen die alles uitzoekt. Bovendien zaL ik ze het leven op legale wijze zuur maken. Ik blijf gewoon correct en ben er vrijwel ze ker van dat deze twee initia tiefloze zwakkelingen 2ieh- zelf zullen straffen. Ik maak nooit ruzie met anderen, ik ben de rust zelve, maar ze moeten met hun vingers van mijn creativiteit afblijven. Dat is iets van mijzelf en nie mand heeft liet recht om dat na te doen." Vogeltjesdans Op weer naar de tegenpartij, eigenlijk net zo vredelievend als de rivaal. Wim Ju, die en passant het reportoïr van zijn orgel opsomt met krakers als 'De Vogeltjesdans', 'Annie hou jij me tassie even vast', 'Daar bij die molen' en 'Lang zullen ze leven' voor als er iemand jarig is, Wim is ook vredelievend. „Ik wil helemaal geen ruzie. Dikmans is altijd de enige ge weest, dan kan ik me best voorstellen dat hij het niet leuk vindt, dat wij er bijko men. Maar kwaliteit zal altijd doorslaggevend zijn. Doen wij het slecht dan zijn we binnen twee weken weer verdwenen. Doen we het goed dan moet hij het ge woon beter doen. En eerlijk waar, ik gun hem een prima boterham. Maar dan moet hij dat ook ons gunnen." Einde van de klucht. Zeker is dat 'Boembas &z Company' en 'Purlie en Button', zakelijk gezien, elkaar het licht in de ogen niet gunnen. Maar ook, dat ze, hoe dan ook, doorgaan en loopfeesten zullen opsie ren met hun weergaloze acts. Straks valt misschien het doek, maar over wie is nog niet bekend.,. Rotterdam Op de njkshe groting is voor het kotneadê jaar /52 miljoen uitgetrokken voor verbetering van wegen en verkeersknelpunten m Rotterdamse regio Na enkele jaren van uitstel fe nu ƒ6 miljoen beschikbaar voor het verleggen en verbre den van rijksweg 20 tussen Ca- pelle aan den IJssei en Nieii. werkerk aan den IJssei. Voor de verbreding van rijks weg 16 tussen Ridderkerk en Rijsoord is 28 miljoen uïtge. trokken. Tussen Rijsoord en en Hendrik Ido Ambacht is te vens een bedrag van ƒ4 mil joen beschikbaar voor aanslui ting van rijksweg 15 op rijks- weg 16. Voor grondaankopen voor de tunnel onder de Noord is ƒ4 miljoen gereserveerd. De verbinding tussen Bnele en Hellevoetsluis <N5?) kan volgend jaar tot een bedrag ƒ6 miljoen worden verbeterd. Hofplein theater; 'Die gouden tijd' komedie van Gurney, met oa Jose phine van Gasieren.'JuIes Hamel en Ellen Rdhnnan 2015 uur. Ahoy Complex; De Amerikaanse zanger Neil Young 20 15 uur Jazzcafé Diz zy: Fred Leeflang Kwartet 22 00 uur Luxortheater: Fons Jansen met fljn programma 'Zullen we handhaven', muzikale begeleiding Frans Oudhoff 20 15 uur Woensdag 22 september Hofpleintheater: 'Die gouden ttjd' komedie van Gurney. met oa Jose phine van Gasteren, Jules Hamel en Ellen Röhrman 20.15 uur. De Dec- len: Koffieconcert door de Brazili aanse pianiste EJtane ftodriques 1245 uur. Theater Zuidplein: Harry Sacksiom kiest met zijn nieuwe pro gramma 'Schaduw' voor een ver nieuwde richting m zyn muzikale ontwikkeling 20.15 uur. Paradijs- kerk: "Rotterdam-Orgelmaand '82', Orgelconcert door Wouter Blacquié- re, programma Mendelsshon en an dere romantische componisten 2015 uur. Paco: (Bergse Linker Rottekade 323) Glenn Mc Donald Kwartet 2105 uur. Grote Kerk: Orgelconcert door Bram Beekman 20 00 uur Sporthal Hogekade: H.I Ambacht. In het ka der van 650 jaar H.I. Ambacht, Con cert door het Dordrechts Phil harmo nisch Orkest 2000 uur. Luxorthea ter: Fons Jansen met rijn programma 'Zullen wc handhaven', muzikale be geleiding Frans Oudhoff 20 15 our De Lantaren: Werkcentrum Dan? Premièrre voor Rotterdam van een choreografie van Jim Self, op muziek van de New Yorkse groep 'Interfe rence' 20 30 uur. De Lantaren: An nie Teresa de Keersmaeker met 'Fase' vier bewegingen op muziek van Steve Reich 21 00 uur. Poppen' theater Belle Psss: Waterloostraai 13?b: Het poppentheater speek het stuk 'Het land van oorsprong' 14 30 Bioscopen Alhambra 1: 'Westside Story' (12) dag 2.00 en 8 00 uur Alhambra 2. 'Les uns et les autres* (al) dag. 2 00 en 8 00 uur. Calypso 1: The Wall' (16) dag. 2 00-7.00 en 9.30 uur Calypso l 'Caddyshack' (al) dag 1.45-645'en 9 15 uur. Calypso 3: "n Soepzootje' (al)' dag. 2 00-7.00 en 9 30 uur. Cen traal: 'Met jou duiveltje in mijn doos je' (18) dag. 12 30-2.15-4 00-5.45-7 30 en 9.15 uur Cineac (beurs): 'Naked Fist" (16) dag 2 00-7.00 en 9 30 uur Cineac (bijenkorf): Tiger Joe' (16) do. en vrij 2 00-7 00 en 9 30 uur, woe 7 00 en 9.30 uur Cinema Oscar 'Laat die Tirolers maar schuiven' (161 dag 2 00-7.00 en 9 30 uur Cinerama- 1: "Poltergeist' (12) dag. 2.00-7.00 cn 9.30 uur. Cinerama 2: 'Bnttannia Hospital" (16) dag 2 00-7.00 en 930 uur. Cinerama 3: 'Rockey-3 (Eye of the tiger)" (16) dag. 2.15*6 45 en ,915 uur. Cinerama 4: 'Stripes' (al) Bag 2 15-7.15 en 9.45 uur. Cinerama 5; 'From Russia with love' (12) dag 2.15-6.45 en 9.15 uur. Corso: ."Cat People* (16) dag. 2 00-6.45 en 9 30 uur. Kriterion: 'Menuet* (12) dag 7 00 en 9.30 uur. ma. 8.00 uur. Lumiere 1: 'Porky's pikante pretpark' (16) dag 2.00-7.00 en 9.30 uur. Lumiere 2: 'Fttzearraldo' (16) dag. 2.00 en 800 uur. Lumiere 3: "Sprong naar de lief de' (al) das 1.45-6.45 en 9.15 uur, Lu miere 4: The Empire strikes back' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 uur. Metro 1: 'Hel achter tralies* (16) dag 7 00 en 9 30 uur. ma en di. 2.00-7 00 en 93Ö uur. Metro 2: Raiders of the lost ark* (12) dag 2.00-7.00 en 9.30 uur. Passa ge: (Schiedam) 'Hoghe hakken, echte liefde' (12) dag 7 00 en 9,30 uur,-ma gesloten. Passage Rio: 'S.OB.' (al) dag 2.00 en 8 00 uur, ma gesloten Kex; 'Pornopoesjes m het wilde wes ten' (18) dag. doorlopend van 10 00- 18.00 uur, en 'De bottenbrekers* (16) woe. 9.30 uur. Thaüa: 'I, the jury' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur 't Ven- Ster 1: "Lightyears away* (16) dag 19 30 en 22.00 uur. ma gesloten t Venster 2: 'Macumba' dag. 20.00 en 22 30 uur, ma. gesloten, 't venster 3: 'Subway riders' (16} dag 1930 en 22.00 uur, ma. gesloten. Kindervoorstellingen Cineac (bijenkorf): 'Bugs Bunny* woe. 2 00 uur Metro I: 'Hugo de hip- po' woe. 2 00 uur. Passage: 'Martijn de magiër' woe. 2.00 uur. Spijkenisse Euro 1: The cound of music* (al) dag 1.30 en 8.00 uur. Euro 2: "Eaten alive' (16) dag 1.30-6 45 en 9.15 uur. zond 1.30-4.00-6 45 en 9 15 uur Euro 4: ThunderbaU' (52) ma. en di. 1.30-6.45 cn 9.15 uur. Kindervoorstellingen (al) Euro: 'Sjors en Sjimmte en de rebel len' woc. 1.30 uur, Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1. 'Stingray, de hel op vier wielen' (16) dag 2 0Ö-6.45 en 9.30 uur. zond. 1.45-4 15-645 en 9 30 uur. Zaal-2: 'Sharky's machine' (16) dag. 2 00-6.45 en 9.30 uur, zond 1.45-4.15-6.45 en 9 30 uur. Zaal-3 'Porky's pikante pretpark* (16) dag 2.00-6 45 en 9.30 uur. zond. 1 45-4 15- 6.45 en 9.30 uur. Astoria: 'Enter the ninja' (16) do. cn vrij, 8.00 uur, zal- en zond 2 00-6 45 cn 9 30 uur, en 'Lust' (18) do. en vrij. 2.00 uur. ma di. en woe 2 00 en 8 00 uur. Cinode: 'La Pelle* (16) dag 8.00 uur, vrij. en zat. 7 00 en 9.30 uur Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Sjors en Sjimie en de tover ring' woe. 2.00 uur. Diversen Artsenboodschappendienst: „Tel. 206611 (voor Vlaardingen en Schie dam). Intergraal Kankercentrum Rotterdam: „Telefoonbaken Voor vragen over kanker" I.KLR. Tel: 010- 63 41 30 Telefonische Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-36 22 44, Schiedam 010-73 11 61. Voor huig bij maatschappelijke en geestelijke no den. Telefonische Hulpdienst Spu* kettlsse: (van 22.00 tot 04.00 Uur)- Tel: 01880-25952. H.I.C.: Hulp: en in formatiecentrum Postkantoor Cool- singel Tel: 17 29 29, sociale en cultu rele informatie, rechtshulp, studie en onderwijszaken, vacaturebank, Ipon- technische. dienst enz. Geopend maand. 11.00-17.00 uur, dinsd. t/m vrij. 8.30-1700 uur. Y1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4