ROTTERDAM 9 'Geen bewijs dat Van Raalte incapabel is' AGENDA Studenten onderzoeken horizontale verkoop AB VAN RAALTE NA TWINTIG JAAR ONTSLAGEN 'Geen commentaar' I 55 Voormalig president-commissaris Posthumus Meyjes: Vrije Universiteit bestudeert gevolgen woningsplitsingen Vredesgroepen: geen contact met Amerikaanse militairen Jongen in borst geschoten Vergiftigd pluimvee gestolen Berovingen en steekpartij Vriend van vermoorde vrouw vrijuit j; Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/RY/RW 27 september 1982 van ioudt iaan- poli- >r de serd. half sroe- iat 3. ifha- 'Mr. Euromast' verbannen naar Middelharnis Middelharnis Ab van Raalte zit er op het oog ontspannen bij. Tè ontspannen ei genlijk, want het is geen man die lekker lui in zijn stoel kan zitten. Hij moet wat te doen hebben, liefst met in zijn nabije om geving veel mensen en stapels werk. Die tijd is voorlopig ech ter voorbij. De 57-jarige Van Raalte is ontslagen Ms directeur van de Eu romast, waar hij twintig jBar lang zijn ziel en za ligheid in legde. De werkelijke reden van zijn ontslag is nog altijd onduide lijk, omdat de beheerder, Cordon Group BV, voorals nog heeft nagelaten een ont slagbrief naar Middelharnis té sturen. Hoe dan ook, Ab van Kaalte staat op straat. Met behoud van twee jaar salaris, maar te vens met het vooruitzicht de •rqst van zijn leven te moeten "Rijten in de ww. Voor een deel g^ldt hetzelfde voor zijn vrouw Marianne, die door 're organisatie' eveneens is ontsla gen. Hoewel Van Raalte het niet in zóveel woorden uit wil druk ken, is wel duidelijk dat de pe riode van onvrijwillige afbouw eigenlijk al in 1979, toen de Rotterdamse Cordon Group BV 99 procent van de aande len van de Duitse Schwabische irtschafts Beratung over nam. Van Raalte bleef welis waar directeur maar, naar la ter bleek, waren met name de zoons van president-directeur Cornells Don daar niet al te gelukkig mee. ;D,e definitieve beslissing over ■het ontslag van de bij zijn per soneel zeer geliefde Van Raal te viel op 12 januari van dit jaar. Van Kaalte: „Dat het er aan zat te komen wist men ei genlijk al op 10 december. Toen is president-commisaris ttf.C. Posthumus Meyjes ge vraagd of hij mij wilde mede delen dat ik ontslagen zou Worden." Protest „Later, toen het werkelijk de finitief was (27 augustus), heeft Posthumus Meyjes zich teruggetrokken uit de raad van commissarissen. Uit pro test tegen mijn ontslag, zo heeft hij verklaard. Ik moet zeggen, daar ben ik hem zeer Rotterdam De directie van de Cordon Group BV uit Rot terdam weigert in de kwestie rond Euromast-directeur Ab van Raalte commentaar te geven. De Cordon Groupbezitter van 99 procent van de aandelen van de Euromast, is direct verantwoordelijk voor het ontslag van Van Raalte„Wij zoeken geen publiciteit. Als U wat wilt weten gaat U maar naar de heer Van Raalte of zijn ad vocaataldus de directie. Ook over het terugtrekken van de president-commissaris Posthumus Meyjes, die openlijk protest aantekende tegen het ontslag van Van Raalte, werd geen commentaar gele verd. dankbaar voor. Hij had ook kunnen zeggen 'ik ben 72 jaar, ik stap maar eens op'. Geen haan die er dan naar kraait." Het is inderdaad een opvallen de zaak, dat de Larense presi dent-commissaris tot dit be sluit kwam en in het openbaar duidelijk maakte dat hij het oneens is met het besluit. Van Raaite's raadsman, mr. A.H. Bos van het Rotterdamse kan toor Nolst, Trenité, Hoogen- raad Van Velzen: „Het is toch geen onbekende in ven- nootschapsland. Een veelge vraagd man die echt wel weet waar hij over praat. Ik kan me voorstellen dat deze ontwikke ling voor Van Raalte enorm plezierig is." Samenwerking Zo op het eerste gezicht ver liep de samenwerking tussen de familie Don en Van Raalte voorspoedig. De voormalig di recteur: „Dat bleek onder meer uit het feit dat ik door hen benoemd werd tot direc teur van een dochtermaat schappij waaronder Bowling Musis Sacrum in Schiedam valt. Een baantje dat ik erbij door Martijn Verwaaijen deed. Daarom begrijp ik die beslissing niet. Dat doe je toch niet als je iemand kort daarna wilt ontslaan. Overigens is over dat baantje nog niet ge sproken dus formeel ben ik daar nog directeur." Inmiddels is hem nog steeds niet duidelijk wat de oorzaak van het ontslag is. 'Te duur' werd als één van de redenen opgegeven. „Maar dat wisten ze al drie jaar geleden", weer legt Van Raalte. „Bovendien was de heer Don voor die tijd al commissaris dus kende hij toen al mijn salaris." Hoewel Van Raalte, mede ge zien het feit dat hij via zijn ad vocaat, mr. A.H. Bos, over weegt een gerechtelijke proce dure te beginnen, liever niet in details wil treden heeft hij wel en vermoeden over de grond van het ontslag. „Anderhalf jaar geleden heb ik met de oude heer Don een gesprek gehad, waarin hij mij vertelde dat hij erg onder de indruk was gekomen van mijn werkwijze. Hij vroeg ine toen of ik, als het ooit zover zou ko men dat zij de Euromast moes ten verkopen, bij hen in dienst wilde treden. Ik kreeg zelfs garanties. Ik denk dat dat later om wat voor reden dan ook is teruggeschroefd." Centraal in het ontslag staat in feite een rapport, het zoge naamde 'Kruger-rapport'. Hierin werd de toekomst van de Euromast onderzocht. In maart kwam het rapport uit maar het werd door de raad van commissarissen van de ta fel geschoven, omdat er vol gens hen suggesties in stonden die zeven jaar geleden al wa ren geopperd en vergeten. Toen echter de aandeelhou ders zich bogen over het voor stel tot ontslag van Van Raalte werd het rapport als leidraad gebruikt. Het bleek, dat de vi sie van de samensteller in het geheel niet paste bij de ideeen van Van Raalte. Ab van Raalte denkt er nu hard over het ontslag via zijn advocaat aan te vechten. „Om dat", zo meent hij, „het ontslag ongegrond is, juridisch aan vechtbaar en moreel onaan vaardbaar." Belangrijke hierbij lijkt het moreel aanvechtbare aspect. „Met het menselijk aspect heb ben ze totaal geen rekening gehouden", aldus Van Raalte uiterlijk nog kalm, „Het had allemaal best in redelijk over leg plaats kunnen hebben. Maar je geeft iemand geen ne venfunctie binnen het concern om vijf weken later voor te stellen hem te ontslaan, lijkt me." „Bovendien is de hele proce dure frustrerend verlopen. Ik kon niets anders doen dan en kele van mijn personeelsleden in kennis te stellen van mijn ontslag. Maar pas na acht maanden is dat een feit. Die laatste maanden, dat was een kwelling. Ik zat op vergade ringen maar een beetje in het rond te kijken, omdat ik min of meer besefte dat dit de laat ste keer zou zijn. En dat, ter wijl niemand het toen nog wist behalve een groepje insiders." „Bovendien heeft het ook on der het personeel een behoor lijke klap veroorzaakt. Diege ne die bij ons gewerkt heeft weet, dat het team altijd een onverbrekelijke eenheid vormde. Die mensen, en zeker diegenen die al jaren bij ons werken, konden of wilden het niet geloven. Ik heb mensen bij me gehad, en hetzelfde geldt voor mijn vrouw Mari anne, die huilend afscheid kwamen nemen," Het kantoor van Van Raalte is inmiddels ingenomen door een nieuwe directeur, die onge twijfeld last zal hebben van de naweeen van de man, die zich zo graag 'mr. Euromast' noem de, „In die twintig jaar ben ik be kend geworden in Nederland, maar ook daarbuiten. Iedereen die mij zag dacht meteen aan de Euromast. Helaas, die pe riode is voorbij. Dat is heel triest en zeker de manier waarop het is gegaan. Behoud van twee jaar salaris is mooi, maar dan ineens stopt het. Dat is niet acceptabel. Vandaar dat ik helaas een advocaat in de arm heb moeten nemen. Lie ver had ik gezien dat het on derling geregeld was. Nou ja, liever had ik natuurlijk, dat ik nog steeds achter mijn bureau zou zitten." Dat laatste is hem nu helemaal onmogelijk gemaakt want 'in het belang van de vennoot schap', zoals dat heet, is hem de toegang tot de Euromast ontzegd, triest. „En dat zit me behoorlijk dwars", zegt Ab van Raalte, „want het wekt de indruk dat ik ik weet niet wat heb gedaan. Met de kas er vandoor of iets dergelijks. Daarom ben ik zo blij met de uitspraak van de heer Posthu mus Meyjes en de reacties van het personeel. Een heel klein pleistertje op een toch behoor lijk grote wond..." Ab van Raalte voor 'zijn* Euromast. Hij mag er nu niet meer. komen. - 1 f| Rotterdam „Als het gaat om een man of vrouw die niet deugt, dan heb ik met ontslag totaal geen moeite", zegt presi dent-commissaris W.C. Posthu mus Meyjes. „In dit geval was dat echter to taal niet aantoonbaar. Het vloei de voort uit een nietszeggend rapport. Daar wenste ik geen persoonlijke verantwoording voor te dragen en daarom heb ik teruggetrok okken." Posthumus Meyjes: „Voor het ontslag van Van Raalte wilde ik geen persoonlijke verantwoording nemen." me 1 Over het hoe en waarom van het ontslag heeft Posthumus Meyjes een vermoeden. Hij keert weer terug naar het 'rapport Kruger'. „Ik was het er helemaal mee eens dat er een onderzoek verricht zou worden. Ten slotte zat de mogelijkheid er in, dat door enkele kleine ingrepen de Euro mast beter zou gaan draaien. Maar Kruger kwarr met een rapport waar helemaal nie' nieuws in stond. Tja, dat gezocht moest worden naar een goede adverteerder voor bovenop de mast, dat nieuwe activiteiten ont plooid dienden te worden en dat de, teruggang te wijten is aan de huidige economische gesteldheid. "Allemaal punten die we zeven jaar geleden al constateerden, maar waar op korte termijn niets aan te veranderen valt." Onjuist „Later echter moest ik toch constate ren dat het rapport is aangegrepen om Van Raalte te ontslaan. En dat vind ik in vele opzichten onjuist De raad van commissarissen had er na melijk op aangedrongen een veel diepgaander onderzoek in te stellen. En als daar eventueel uit zou blijken, dat het allemaal beter functioneert als Van Raalte weg is, hard gezegd, maar dan was ik er niet tegen ge weest Dan lag het wel even anders dan nu het geval is." Half december had Posthumus Mey jes de heren Cornelis en Wim Don van de Corndon Group BV, op visite gehad. „Toen al hebben ze gezegd: 'We willen van Van Raalte af'. Ik heb toen wel gezegd dat ik hem dat persoonlijk als president-commissaris wil vertellen, maar dan niet zo vlak voor de feestdagen. Uiteindelijk heb ik hem op 12 januari op de hoogte ge steld van de plannen van de heren Don." „Vantevoren had ik overigens wel te gen hen gezegd dat ik pas dan zou gaan praten met Van Raalte, als ik wist waarom hij er uit moest. Er moest een rapport komen waarin werd vermeld dat hij om wat voor reden dan ook niet capabel was. Dat 'overtuigende bewijs' is echter ver pakt in het al eerder genoemde 'rap port Kruger'. Toen heb ik mijn con clusies getrokken en ben opgestapt." Indruk Met name de slepende periode daar na heeft ook de, nu voormalig, presi dent-commissaris geërgerd. „Doordat het acht maanden duurde voordat Van Raalte echt ontslagen was wekte het de indruk dat hij zijn hand m de kas heeft gestoken of iets dergelijks. Daarom ook ben ik opgestapt. Ik wil de niet de indruk wekken dat ik het met die gedachtengang eens was." De rol van de Corndon-directie blijft nog altijd vaag in deze affaire. Steeds meer lijkt het erop dat de familie Don de Euromast indertijd heeft op gekocht als een soort prestige-object, nadat pogingen om Het Witte Huis en het Hulskamp-gebouw op te kopen mislukten. Inmiddels is de scheeps brug niet meer toegankelijk voor het publiek, maar omgebouwd tot onfr% vangstruimte voor relaties van de- Corndon-directie. Hoe echter het ont-! slag van Van Raalte paste in deze ge dachtengang blijft gissen, zolang del directie ieder commentaar weigert. Zeven jaar lang was Posthumus Mey jes als president-commissaris van de Euromast in functie. „En in die pe riode heb ik ontzettend veel respect gekregen voor de werkwijze van de" familie Don. Ik heb ze ook gezegd dat. ik best advies wil geven als men dat: wil, alleen niet meer in de kwestie rond de Euromast. Op dat punt ben, ik het volledig met ze oneens en dat- standpunt handhaaf ik Vandaar ook, dat ik geloof dat' het voor hen geen zin heeft om een procedure af te wachten. Iedere dag die ze langer wachten betekent winst voor Van Raalte. En hij staat erg sterk, dat is zeker..." ^jHaandag 27 september De Doelen: Middag-Muziek; Orkest van het Rotterdams Conservatorium oJ.v, Arie van Beek, solisten Nel v.d Sijde, sopraan en Frans Ruth, piano 14.00 uur. St. Laurenskerk: Rotter- dam-Orgelmaand '82; Slotconcert door Joh. Th Lemckert, orgel, hun v de Laurenscantory o l.v. Ba rend Schuurman, werken van o.a Mozart, Beethoven en Rossini 20.15 Dinsdag 28 september Theater Zuiodplein: Abby de Qua nt, fluit, en Rudolf Jansen, piano 20 30 uur. Jazzcafé Dizzy: Het Rudy Brink Kwartet 2200 uur. Luxorthea- ter: Fons Jansen met zijn programma Zullen we handhaven' 20 15 uur. Bioscopen Alhambra 1: 'Westside Story* (12) dag. 2 00 en 8 00 uur Alhambra 2: 'Les uns et les autres' (al) dag. 2.00 en 8.00 uur. Calypso 1: 'The Wall' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Calypso 2: 'Caddyshock' (al; dag. 1.45-6.45 en 915 uur. Calypso 3: 'Caligula en Messelina' (16) dag 2.00-7 00 en 9 30 uur. Centraal: 'Blue magie' (18) dag t2.3(/-2.15-4.0Q-5 45-7 30 en 9.15 uur. Cineac (beurs): 'Naked Fist' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cineac (bijenkorf): 'The Soldier' (16) dag. 2 00-7,00 en 9 30 uur, woe. 7.00 en 9 30 uur. Cinema Oscar: 'Laat die Tiroler spetters op heet Ibiza' (16) dag 2.00-7.00 en 9.30 uur. Cinerama- 1: 'Poltergeist' (12) dag. 2.00-700 en 9.30 uur. Cinerama 2: 'Cat People' (16) dag. 2.00-7.00 en 9 30 uur. Cine rama 3: 'Kockey-3 (Eye of the tiger)' (16) dag 2.15-6.45 en 9 15 uur. Cine rama 4: "Stripes" (al) dag 2.15-7.15 en 945 uur. Cinerama 5: 'Britlannia Hospita!' (12) dag. 2.15-6.45 en 915 uur. Corso: 'Ragtime' (al) dag 2 00 en 8 00 uur. Kriterion: 'Menuet' (12) dag. 7.00 en 9 30 uur, ma. 8 00 uur. Lumiere 1: 'Porky's pikante pret- t park'(16) dag. 2 00-7.00 en 9.30 uur Lumiere 2: The Blues Brothers' (al) dag. 2 00 en 8.00 uur. Lumiere 3: 'Fitzcarraldo' (16) dag. 2.00 en 8.00 uur. Lumiere 4: 'De smaak van wa ter' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 uur. Metro 1: "From Russia with love' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 uur, ma. en woe-avond besloten voorstelling. Me- fr° 2: 'Le professionel' (16) dag. 2.00- 7-00 en 9.30 uur, woe. 7.00 en 9.30 Z "ur- Passage: (Schiedam) The French lieutenant's woman' (16) ^nd. en di. 8.00 uur. Passage Blo: 'Maniac* (16) dag. 2.00-7.00 en 9 30 uur, woe. 7 00 en 9 30 uur, ma. geslo ten. Kex: 'Honeythroat' (18) dag. doorlopend van 10 00-18 00 uur, en 'Cobra (12) vrij. zat. zond. en woe. 9.30 uur. Thalia: 'I, the jury* (16) dag, 2.00-7.00 en 9 30 uur. 't Venster 1: 'Mephisto' (16) dag 19 30 en 22.00 uur, ma. gesloten *t Venster 2: 'Des perado City* dag. 20.00 en 22 30 uur, ma, gesloten. *t Venster 3: 'lm laufe der zeit* (16) dag 19 30 en 22.00 uur, ma. gesloten. Kindervoorstellingen Cineac (bijenkorf); 'Bugs Bunny' woe. 2.00 uur. Metro 2: 'De piraten van Diablo' woe. 2 00 uur. Passage: 'Lucky Luck en de ballade van de Daltons* woe. 2.00 uur. Spijkenisse Euro 1: "De kanonnen van Navarone' (12) dag 8.00 uur. zat. zond. en woe. 1.30 en 8.00 uur, 'Een nest met jonge meisjes' (18) ma. di. do. en vrij. 1.30 uur. Euro 2: The sound of music' (al) dag 8 00 uur, zat. zond en woe. 1.30 en 8.00 uur, en 'Raket op vier wielen" ma. di. do. en vnj. 1 30 uur. Euro-3: 'De vrolijke Tirofer sexkhmek' (16) dag. 1.30-6 45 en 9 15 uur, zat zond. en woe. 6.45 en 9.15 uur. Euro 4: Thunderball" (12) dag. 130-6.45 en 9.15 uur. Kindervoorstellingen (al) Euro: 'Sjors en Sjimrme en de rebel len' woe. 1.30 uur. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1, 'Een bataljon malle meiden' (16) dag. 2,00-6.45 en 9.30 uur. zond. 1.45-4 15-6.45 en 9 30 uur. Zaal-2: 'De duivel hale je' (16) dag. 2.00-6.45 en 9 30 uur, zond. 1.45- 4.15-6.45 en 9.30 uur. Zaal-3 'Porky's pikante pretpark' (16) dag 2.00-6.45 en 9.30 uur, zond 1.45-4 15-6 45 en 9.30 uur. Astoria: 'Inpikken en weg wezen* (16) do. en vrij 8.G0 uur, zat. en zond. 2.00-6.45 en 9.30 uur, en 'Deep Ruh' (18) do. en vrij 200 uur, ma. di. en woe. 2 00 en 8 00 uur. Ci~ nooe: 'Een zwoele zomeravond' (al) dag. 8 00 uur, vrij en zat. 7.00 en 9.30 uur. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'De onvoorstelbare tocht* woe. 2.00 uur. Diversen Artsen bood schappen dienst: Tel: 20 66 11 (voor Vlaardmgen en Schie dam). Intergraal Kankercentrum, Rotterdam: „Telefoonbaken voor vragen over kanker" I.K.R. Tel: 010- 63 41 30 Telefonische Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-36 22 44, Schiedam 010-73 11 61. Voor hulp bij maatschappelijke en geestelijke no den. Telefonische Hulpdienst Spij kenisse: (van 22.00 tot 04.00 uur): Tel: 01880-25952. Rotterdam Studenten van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam gaan een onderzoek ver richten naar de gevolgen van de talloze apparte mentensplitsingen en horizontale verkopen in Rotterdamse wijken. Met de resultaten van hun speurtocht in het kadaster hopen de sociale-geografies- tudenten te promoveren. Het plan voor het project is voortgekomen uit een eerder gemaakt, soortgelijk, rapport van drs. Menno Maas van de VU. Deze publiceerde in april van dit jaar 2ijn bevindingen over appartementensplitsingen en horizontale verkopen in de wijk Charlois. De gemeente Rotterdam toon de zich geïnteresseerd in het werk van Maas, waarin hij na ging wat er in de periode van '74 tot '80 gebeurde met de be- Rotterdam Zo'n zestig leden van de vredesgroepen uit Rotter dam en omgeving hebben zaterdagmiddag vergeefs geprobeerd in contact te komen met het Military Traffic Management Com mand (MTMC), een Amerikaans legeronderdeel dat is gevestigd op het terrein van KUhne en Nagel in de Lloydstraat. De de monstranten mochten het terrein niet op, waarna zij een brief overhandigden. Daarin stond dat zij de „duistere praktijken" van het MTMC in strijd vinden met de democratie. Het legeronderdeel, dat alle wapentransporten vanuit de Vere nigde Staten naar Europa coördineert, houdt zich volgens de vredesgroepen in het geheim bezig met de doorvoer van kern wapens door de haven van Rotterdam. „De Rotterdamse bevol king weet hier niets van", aldus de vredesgroepen. Zij verwijzen naar het feit, dat burgemeester Van der Louw in 1978 geen dui delijk antwoord kreeg van de minister van. defensie toen hij vroeg wat de MTMC precies in de Rotterdamse haven doet. woners van 1.200 appartemen ten, die in die zes jaren wer den gesplitst. In besprekingen tussen Maas en de gemeente rees echter al spoedig de vraag, in hoeverre de resulta ten representatief mochten worden geacht voor de hele stad. Vooral, omdat Charlois met 2ijn 1.200 splitsingen alle records van andere kadastrale sectoren brak in genoemd zes jarig tijdperk. Ruimer inzicht Om een ruimer inzicht te krij gen in de gevolgen van split singen van huurwoningen ont stond het plan om méér onder zoeken te doen in andere wij ken. Op de VU wordt daarom nu aan studenten de mogelijk heid geboden om af te stude ren op 'Rotterdamse splitsin gen'. Maas verwacht, dat de gemeente binnenkort zal laten weten aan welke kadastrale sector zij de grootste voorkeur geeft. De sector met de wijken Bergpolder, Blijdorp, Oud-Ma- thenesse, Spaanse Polder en Spangen maakt een goede, kans, omdat deze voorname lijk bestaat uit tweede-rlngsge- bieden. Gebieden, waar de ge meente voorlopig nog geen stadsvernieuwing zal kunnen plegen. welkom H.I. Ambacht Een twaalfja rige jongen uit Hendrik Ido Ambacht is dit weekeinde met een luchtbuks in de hartstreek geschoten. Hij zat te vissen in het Noord- park toen er een andere jon gen met een luchtbuks op hem afkwam, die zei dat hij weg moest gaan. Toen de visser dat niet snel genoeg deed werd hij van een meter afstand in de borst geschoten. Hij kreeg daarna de opdracht om in een bootje te gaan liggen en zich niet te verroeren. De banden f van zijn fiets werden inmid- dels ook vernield. Na enige tijd durfde de gewonde zich 1 toch te verroeren en wist hulp van omwonenden te krijgen. In ziekenhuis werd het kogel- tje, dat op een rib was geketst, verwijderd. De politie, die nog geen spoor i heeft van de schutter, zoekt getuigen. Hei telefoonnummer is 01858-4444, toestel 26. ,i Rotterdam Van een stuk land een de Schuttevaerweg zijn dit weekeinde dertien kippen, een paar ganzen en enkele Kaapse eenden gestolen. De dieren hebben vorige week gegeten van rattengif, dat hen door een onbekend gebleven man is toege diend. De politie waarschuwt de dieven daarom, dat consumptie van. het gestolen pluimvee schadelijk is voor de gezondheid. Rotterdam Op de hoek van de Coolsestraat en de Van der Palmdwarsstraat is zaterdag een 24-jarige man beroofd van een polstasje met daarin twee kascheques, twintig girobetaal kaarten, een giropas, 530 gul den en wat papieren. Hij werd door een onbekende aange sproken met de vraag hoe laat het was. Toen het slachtoffer op zijn horloge keek, werd hij vastgepakt en kreeg hij een voorwerp tegen de rug ge duwd. „Als je gaat schreeuwen steek ik je helemaal dood", voegde de man hem toe. Op j" dat moment verscheen een tweede dader die het polstasje wegnam en ook nog twee ket tingen van de hals van het slachtoffer rukte. Daarna ver dwenen de mannen. Elders in de stad is zaterdag een 56-jarige vrouw beroofd door een ongeveer 23-jarige1 man van haar tas. Daarin zat een portemonnee met 270 gul- den. De vrouw werd in de rug geduwd en kwam ten val. De man pakte de tas en vluchtte. J- Rotterdam De 40-jarige Rotterdammer, die was aangehouden in verband met de dood zijn zijn W" 37-jarige vriendin L. Bhageloe, is zaterdag op vrije voeten gesteld. De politie ziet geen reden, meer om hem nog langer vast te houden en zet het onderzoek naar de dader voort Het slachtoffer werd vorige week doodgeschoten in haar bed in haar woning aangetroffen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 3