WATERWEG 'Koudstaaltjes' vloeren PPSC Excelsior: genoeg aan tien minuten Schiedammers nu al in onderste regionen R WH weer met lege handen Zwaluwen vij ftien minuten agressief Derby zonder winnaar UVG niet opgewassen tegen Aktief Vlaardingers vergeten door te drukken ft j I&jföÊs&K: fe. 51 -rr DSS '26 en Satelliet boeien publiekmaar... RotterdamsNieuwsblad maandag 27 september 1982 RW i Nieuw Lekkerland Twee jaar geleden kwam Kees Koudstaal (23) van vierdeklasser Schoonhoven de groen-witte gelederen van Nieuw Lekkerland verster ken. Dit seizoen werd blonde Kees met de stijlvolle haardos gevolgd door zijn neefjes Erik-Jan en Jeroen Koudstaal, die de eerste beginselen van de voetbal kunst eveneens bij Schoonhoven hadden geleerd. Nieuw Lekkerland mag zich gelukkig prijzen met de komst van 'de Koudstaaltjes'. De PPSC-verdedigers za gen de NL voorwaartsen regelmatig langs zich flitsen zonder dat ze er een passend antwoord op hadden. NL won vooral door de inbreng van Kees Koudstaal ver diend van PPSC (2-0) Na twee nederlagen was het water Nieuw Lekkerland welis waar nog niet tot de lippen gestegen, maar oefenmeester Ton de Hoop gaf na de wedstrijd wel toe dat hij blij was dat de eerste punten binnen waren. „Temeer daar we een maand niet meer thuisspelen is zoiets ontzettend belangrijk." Het voert te ver de zege van op de Schiedammers direct als de grote ommekeer te tekenen. Want daarvoor was PPSC toch een te zwakke tegenstander. „We zakten op bepaalde momenten In door Jos Pak de wedstrijd veel te ver weg", zo gaf Ton de Hoop hèt manco van zijn ploeg feilloos aan. NL was duidelijk beter, maar had veel te veel tijd nodig om de snel verkregen 1-0 uit te bouwen naar een veiliger marge. Voor de toeschouwers goed en wel hadden plaast genomen op de tribune, kon PPSC-doeiman Ruud Spierings de leren stuiter al uit zijn 'hok' halen. Erik-Jan Koudstaal schoof broer Jeroen de bal toe en vervolgens mocht neef Kees het familiefeestje com pleet maken door, 1-0. 'Dat belooft wat' dacht' ledereen, maar dat viel tegen in die eers te vijfenveertig minuten. NL was wel sterker en kreeg via Erik- Jan Koudstaal en Kees Koudstaal nog een paar hele fraïe kan sen die niet werden benut. Aan de andere kant moest het gevaar namens PPSC voor het grootste gedeelte van Ron Carli komen. De aalgladde spits van de Schiedammers kon het alleen echter ook niet aan. Zijn subtiele passes werden door Erik van harme ien, Peter van der Mijden en Ron de Bruyn lang niet altijd be grepen. In het persoonlijke duel kwamen de voorwaartsen van Arle Kurver er behoudens Carli niet aan te pas. En dat terwijl de NL-defensie de laatste weken toch verre van waterdicht was gebleken. De aanvallen van PPSC werden veelal van achteruit opgezet, waarbij meestal gewacht werd op de lange pass yan laatste man Coen Winkelman, NL had dat spelletje al snel door. Bij Schiedams balbezit trokken alle spelers zich op eigen helft terug om via de counter steeds gevaarlijk uit te breken. Uitbarstingen Op de momenten dat er weinig van het voetbal te genieten viel zorgde Ton de Hoop er met één van zijn bekende vocale uitbar stingen voor dat niemand in slaap sukkelde. Want hoewel PPSC dus nauwelijks doelrijpe kansen creeeyde, viel er in die tweede rondgang wel een droomkans voor de Schiedammers te noteren. Ron de Bruyn kreeg hem en wist hem tot ontzetting van trainer Kurver niet te benutten. Vervolgens deed Ton de Hoop een prima zet. Hij wisselde de terugvallende Arie van de Ham voor Bram Smit. Even later be tekende dat de verlossende treffer. Een snelle uitbraak bracht de bal bij genoemde Smit die direct Kees koudstaal lanceerde die de bal beheerst langs Ruud Spierings prikte. Hoewel al een aantal keren vermaand, vloog Ton de Hoop de dug-out uit om ter hoogte van de middenstip eerst met een gebalde vuist in de lucht te zwaaien en vervolgens zijn spelers op een luid applaus te tracteren. En daar bleef het bij. ..Maassluis Excelsior M had -< aan tien flitsende minuten in de beginfase genoeg om RWH op de knieën te krij- gen. De achterhoede van de Ridderkerkers leefde nog in hoger sferen en tot tweemaal toe profiteerde de thuisploeg dankbaar. Het werd uitein- 1 delïjk een 2-1 overwinning voor Excelsior, dat RWH in de tweede omloop verbeten zag jagen op de gelijkmaker. Het elftal van Hans van der 'c Wekke liep zichzelf evenwel over de kop en dus bleef RWH wederom met lege - handen achter. „De jongens waren er in het begin niet bij," mopperde Hans van de Wekke na afloop. „Ze door Chris Woerts lieten de -spitsen van Excelsior rustig hun gang gaan en toen was het met ons snel afgelo pen. Ik weet niet waar het aan ligt, dat het bij ons nog niet loopt. Misschien zijn we vooraf wel te veel als titelkandidaat afgschilderd. Ik weet wel dat er voor mij nog een hoop werk te doen is." Excelsior profiteerde dank baar van zoveel verdedigende onmacht bij RWH. Al in de tweede minuut was het raak. Frank Vork schoot een vrije trap zeker niet zuiver in, maar doelman Ce es van Vliet kon de bal niet onder controle krij gen en toen was het voor Paul Husslage een koud kunstje om de bal alsnog binnen te tikken: 1-0. „Goed, Cees ging in. de fout, maar waar was Patrick Janssens. Die veroerde geen. vin toen die speler van Excel sior meekwam," orakelde Hans van der Wekke op som bere toon. Acht minuten later lager num mer twee al achter Cees van Vliet. De doelman moest ver zijn doel uit om Henk Booms- ma van scoren af te houden, maar was evenwel niet op tijd in het doel terug. De terug springende bal kwam voor de trapgrage voeten van Ron van Straten, die met een fraaie lob Van Vliet van zeker 35 meter kansloos liet: 2-0. RWH herstelde zich na de twee onfortuinlijke tegentref fers opmerkelijk. Excelsior Paul Husslage (links) trekt weer ten aanval. De vleugel verdediger van Excelsior Maassluis scoorde tegen RWH het eerste doelpunt. moest achteruit, maar slechts tot aan de zestienmeterlijn konden Louis Le Noble, An- dré van der Spoel en Patrick Janssens vrij opkomen. Toen ook ontbrak de intelligentie om het hechte verdedigings- blok van Excelsior te doorbre ken. Moeilijk Na een half uur, doelman Roel Jan Abbas had nog geen enke le moeilijke bal te verwerken gekregen, vond RWH even- lwel aansluiting. Ad "Bossers deponeerde een afdraaiende hoekschop direct bij de inko mende Rob van Luik die Ab bas met een keihard kopstoot kansloos liet: 2-1. In de tweede helft had RWH optisch dan een groot veldo- verwicht, tot uitgespeelde kan sen kwam het niet. Integen deel, als de voorwaartsen van Excelsior M meer het over zicht hadden gehouden in de slotfase van de wedstrijd, zou de score aanzienlijk hoger zijn uitgevallen. Nu bleef het bij de 2-1 stand. De thuisploeg treurde er ech ter niet om. Aanvoerder Roel Jan Abbas: „We hebben toch drie punten gepakt van ploe gen die vorig jaar nog speel den voor promotie naar de eerste klasse (De Zwerver en RWH, CW). De start van de competitie had voor ons niet beter kunnen verlopen." De Lier Het feit dat een kwartier agressief voetbal voor Zwaluwen Vlaardingen voldoende bleek te zijn om het beoogde resultaat, een gelijkspel, te behalen, was kermerkend voor de wedstrijd LyraZwaluwen: 1-1. In dat aantrekkelijke kwartiertje direct na rust, kwamen de bezoekers op gelijke hoogte met het veel - beter gestarte Lyra. Jammer voor het publiek staakte Zwaluwen tezamen met de gelijkmaker de aanvallende daden, terwijl in de jonge Lyra-ploeg de onrust was ge~ slonen. Hierdoor viel er tijdens het laatste half uur slechts zelden iets opwindends te bespeuren. I - Slechts één speler, Aad van I j Bergenhenegouwen, wenste Izich niet neer te leggen bij het gelijke spel, dat door Pim Vis ser als een verliespunt werd beschouwd. „Zeker gezien de - kansen hadden we kunnen en moeten winnen", merkte de Lyra-traïner na afloop terecht I- op. „In die eerste helft hadden we het af moeten maken, maar als dat niet lukt weet je dat je het na rust moeilijk krijgt". Onnodige problemen dus, want voor de pauze kreeg I - doelman Arie van de Caay to- J taal geen moeilijk werk te ver- I richten terwijl Lyra aanval- T-ï. lend vaak goed bezig was. Met I- Johan Voskamp als spelbepa- Ier op het middenveld zocht Lypa goed en regelmatig de beide flanken op. Vanuit die posities moest John Teunissen ■-.-.het karwei afmaken, hetgeen |-Kvooralsnog niet lukte, al kreeg ^.de sterke spits al snel wat klei- K 'ne kansen., v L'; Eén keer wachtte zelfs ieder- een «op het fluitsignaal van I ^scheidsrechter Henk Wolthuis I vvtoehj Teunissen^ de bal over ^doelman Peter. Eikelenboom I vj'wist, - werken. Het net be- woog maar de verwaente reac tie kwam niet, ook niet van grensrechter Voogd die in te genstelling tot Wolthuis in een prima positie stond. Maar ja, eigenlijk wordt een dergelijk sportlef gedrag door niemand meer verwacht van een club- grensrechter. Gezien die kansen en het veel beter verzorgde spel was het volkomen verdiend, dat Lyra nog voor de rust op voor sprong kwam. Nadat Nico door Jan den Brabander Vermeer (later gewisseld voor Arie in *t Veld) zijn goede ac tie nog had zien strandden op de vuisten van Eikelenboom was het Paul Fransen die, op nieuw via de vleugels, de vrij staande Van Bergenhenegou wen wist te bereiken. Die be dacht zich niet en het was 1-0. mmm ÜB Knullig Ook na dit doelpunt kwam Zwaluwen niet tot aanvallen toe. Met name op het midden veld werd er vaak knullig bal verlies geleden terwijl ook de isluiting ontbrak. Daarnaast ite vrijwel de gehele ploeg." de nodige agressie waarmede de matheid is verklaard. Pas na de pauze kwamen de bezoe kers goed terug. Plotseling werd er wel met pressie ge speeld. Toen bleek ook dat het jonge Lyra-centrum (Ton Soi- leveld en Marc van Poucke tellen samen net 40 jaren) snel de rust verliest Daarbij was ook op het mid denveld het overleg zoek, het geen resulteerde in de gelijk maker door Aat Biesheuvel na een fraaie solo van laatste man Dick Keizerwaard. Het zou de laatste keer zijn dat een van de verdedigers van Vlaardin gen mee op zou komen. Doel was nu die 1-1 stand tot het laatste fluitsignaal vast te hou den. Dat lukte dus prima, want, ook Lyra ontbeerde de rust ./en de overtuiging voor Peter Eikelenboom en Pe ter Romeijn zijn net op tijd om eenb Lyra-aanvaller van scoren te weerhouden.. een beter resultaat Ook Aad van Bergenhenegouwen kon daar in zijn eentje (nét) niets meer aan ^ran deren. Ronald Schotel (DSS'26) gaat een luchtduel aan met Satrelliet's Peet van der Hoek. De rossige aanvalslei der werd uit de wedstrijd ge speeld door Dick Quak en werd later zelfs vervangen... Vlaardingen-De traditioneel met veel sentimenten om geven derby tussen DSS'26 en Satelliet heeft geen win naar opgeleverd en daar hadden beide ploegen gezien het spelbeeld ook geen recht op: 0-0. Dat er echter ook geen doelpunten te bewonderen waren, kwam ener zijds doordat Wim Poulus na het wegvallen van Marcel Zeebrechts (voorlopig geschorst) wel erg krap in zijn (pure) aanvallers zat en anderzijds door het feit dat ae aanvalslinie van DSS'26 een volslagen off-day bleek te hebben. Daar leek het in het begin echter nauwelijks op, want al na vijf minuten kreeg Ro nald Schotel namens DSS'26 een 'dot' van een kans, maar doelman Henk Kloppenburg ranselde de van dichtbij hard ingeschoten bal stijlvol uit zijn goal. Dat was ook de enige keer dat Schotel echt goed los kwam van bewaker Dick Quack. Daarna zat hij in de 'binnen zak' van de jonge voorstopper. De roodharige aanvalsleider werd dan ook in het tweede bedrijf gewisseld voor Martin Bos. DSS-trainer Dirk Hoog- enboom: „Ronald is een speler die je als trainer niet snel 2ult wisselen, omdat hij altijd wel zijn doelpuntje meepikt, maar vandaag zat hij volledig vast, evenals mijn andere twee aan vallers Bongers en Klein". Collega Wim Poulus noemde de wissel van Schotel 'een mo rele overwinning voor Dick Quack" die Inderdaad een pri ma wedstrijd speelde. Agressief De duels tussen de twee 'youngsters' waren intussen een afspiegeling van de hele wedstrijd: interessant, agres sief, met gebruik van armen en benen, en soms tegen de grens van het ontoelaatbare aan, maar scheidsrechter Von- delen uit Delft voelde de apar- te, typisch een derby eigen, sfeer prima aan en kon zich goed staande houden in het fy sieke en verbale geweld. Hoogenboom had daar zo zijn eigen gedachten over: „Per soonlijk vond ik dat de scheidsrechter het spel te kort hield, waardoor het tempo uit de wedstrijd werd gehaald. .We hadden' anders die ouwe knar ren van Satelliet helemaal zoek gespeeld". Hij had trou wens wel veel waardering voor de oude garde van Wim Poulus, van wie vooral Ton Kemper liet zien dat hij hog makkelijk meekan op dit'ni veau. „Hij speelde als ,een grootvorst*genoot Poulus nog na. Ondanks het feit dat er gedu rende de hele wedstrijd weinig echte doelkansen gecreerd werden bleef het spel van!be gin tot eind boeien, vooral door de ongekende inzet waar mee gestreden werd. Ook de beide trainers lieten zich niet onbetuigd en leefden fel mee met hun ploeg, waarbij Poulus het zekere voor het onzekere nam en niet op de bank plaats nam, maar tussen hét publiek langs de lijn ging staan. „Om ellende te voorkomen", lachte hij. Vlaardingen Het was voor de regionale hanbal- teams gisteren een zwarte dag. Slechts de dames van WIK en de heren van Unitas kwamen tot winst. De dames van WIK klopten Hermes in Den Haag met 4-10, terwijl de heren van Unitas thuis Atomium met 13-11 de baas bleven. Verlies was er voor beide teams van UVG en DWS en de heren teams van Hollandiaan en WIK. De UVG-heren kwamen niet verder dan een 16-19 nederlaag tegen Aktief, terwijl de dames met 16-8 kansloos verloren bij MMO. De heren van DWS kregen met 17-12 klop van Ancora en de dames trokken met 12-6 aan het kortste eind tegen Westlandia. Voorts verloren de Hollandiaan heren met 13-18 van Wings en de heren van WIK lie pen met 15-12 tegen hun eerste nederlaag aan. Olga Saturnus is door deze zege op WIK naast de Vlaardin gers gekomen. In de afde ling de volgende uitslagen: Roda-Wilton (h) - Atomi- um-HVK (d) 4-5, DWS2- Wilton (d) - en WIK 2- Unitas (d) - De Hollandi aan dames waren vrij in verband met een toumooi in Vlissingen. UVG-Aktief (h) 16-19 UVG, met de routiniers Jos Loch en René Bos weer in de gelederen, heeft het niet «kunnen bolwerken tegen Aktief uit Rotterdam. Nadat beide teams elkaar hadden afgetast en de stand op 4-4 was gekomen, liep Aktief bi- nen tien minuten uit naar 4- 7 door een sprongschot, een benutte break-out en een doelpunt gescoord vanaf de hoek. Vlak voor de pauze schoot Berry Rens UVG naar een 5-7 ruststand. In de tweede helft bleef Aktief de betere ploeg. Vooral door het verwoestend harde schot van Aktief's Wouter Kraaij- -enstijn bleven de Rotter dammers aan de leiding. Via 6-9 en 8-13 haalde UVG door drie treffers op rij van Rene Bos op tot 11-13. Om dat UVG in deze fase van de strijd twee strafworpen on benut liet kon Aktief uitlo pen tot 11-16. Door een ople ving van Jimmy Malcorps, hij scoorde drie fraaie doel punten in even zovele minu- ten, werd de eindstand 16-19 in het voordeel van Aktief. UVG haalde bij lange na niet het niveau van het vo rig seizoen. Door een arm- blessure kon eerste doelman Martin Draer niet in aktie kon komen. Hollandiaan-Wings (h) 13- 18 Het is lang geleden dat Hollandiaan heeft kunnen winnen van het Haagse Wings. In de eerste helft ging het lange tijd gelijk op, al had Wings wel steeds een kleine voorsprong. Via 2-4 en 5-7 werd de eerste helft afgesloten op 7-9. Beide- teams wisselden na de pauze van doelman. Het verschil van twee doelpunten bleef in de tweede helft lange tijd op het scorebord staan. Pas" nadat Hollandiaan door een foute beslissing van scheids rechtster van Keulen, Rob Mooi kreeg én een twee mi nuten straf én een strafworp tegen voor een lichte over treding, op 9-12 kwam Wings verder uitlopen. Toen De Hollandiaan ook nog Wijnand Geerlings voor twee minuten naar de kant zag gaan was het gebeurd met de Vlaardingers. Via 11- 16 won Wings tenslotte ver diend met 13-18. Door deze bijna traditionele nederlaag zakte Hollandiaan van de derde naar de vijfde plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 4