SPORT WATER WEG Excelsior '20: omstreden winst Kogel Leo Monster velt De Hollandiaan 11 Hattrick Van Gulik Hermes DYS bedwingt koploper 25° ter meulen natuurlijk Martinit dupe van arbitrale blunder SVV wélde wilskrachtrïog niet de vorm Reserves ongeslagen ijÉÉjliijM MAR VAN DER CIJS MIST STRAFSCHOP KNtfBZATEBDAS 3B KLASSE Vlaardingen kansloos 46KLASSE HBSS slordig BVB ZATERDAG GTB gestaakt 3B KLASSE Schiedam tevreden 4» KLASSE RKWIK: weer niets BVBZONDAG Olympus weer gelijk f Schiedam - Het is jammer dat er nog steeds scheidsrechters rondlopen, die zich het recht aanmatigen een wedstrijd dus danig naar de hand te zetten, dat zelfs het voorbereidend werk voor het beslissende doelpunt aan hun brein ont- spruit. Helaas was dat in de niet kinderachtige, maar wel sportieve derby tussen thuis- club Martinit en de met 0-1 aan het langste eind trekkende buurman Excelsior'20 wel het geval. En dat, de tijdens en na de wedstrijd vriendelijk lachende en nimmer van zijn stuk ge brachte .scheidsrechter Van Tour er met zijn aan Excel- sïor'20 in de eindfase uitge deelde strafschop wegens het omvallen van Peter Boonbinnen de beruchte kalklijnen naast zat, daar wa ren vriend en vijand het over eens. „Die strafschop was niet terecht. Natuurlijk, Ons doel punt was een cadeautje, al kwam de overwinning bij de ploeg die er de meeste aan spraak op maakte", vond bij voorbeeld Excelsior'20-trainer Piet Roozen. Inderdaad verdienden de gas ten de overwinning, omdat zij in de tweede 45 minuten tot aan de gelukkige strafschop, die trouwens door 'versierder' Peter Boon zelf werd verzil verd, Martinit in de tang had den. De sterk spelende voor stopper Ton de Leede was daarbij het dichtst bij een tref fer, toen hij hoog boven de rest int tornend de bal hard op de lat kopte. De goed reage rende A ad Bierhuizen schoot de rebound vervolgens uit moeilijke positie in, maar hij miste het doel rakelings. Na deze situatie brachten bei de trainers een wisselspeler in. Piet Roozen koos voor Peter van der Hoeven,ten koste van Mathieu Scheffers, terwijl zijn collega Hans Ruytenberg Kees Hoogwerf (na zijn enkele wed strijden vergende schorsing) liet opdraven voor Frank Klerkx. Kees Hoogwerf had een goede binnenkomer toen hij zich op een dieptepass al in 2ijn eerste minuten in een Jong betekende de volgende plaagstoten, waarmee Martinit het herstel leek aan te kondi gen. Levendig door Jan Schrijver kansrijke positie speelde. Zijn inzet was echter niet hard ge noeg om doelman Jan van de Veen te verschalken. Een goed door Jan Blom genomen vrije trap en een lange rush van vleugelverdediger Sjaak de En juist in die levendige fase sloeg aan de andere zijde Ex celsior'20 met hulp van schei- drechter Van Tour toe. Peet van der Hoeven tikte een vrije trap opzij naar Wilco Beren schot, die de bal fout raakte. In plaats van een schot op het doel resulteerde een huppe lend balletje in de richting van Peter Boon, die ia kansloze positie en in de buurt van te genstander Michel Lóke de veelbesproken 'pingel' uit het vuur haalde. „Ik heb nog liever een zeper van een doelpunt tegen dan dit. Het paste trouwens niet in het karakter van de wedstrijd, waarin hij van beide kanten genoeg toeliet", was Martinit- trainer Hans Ruytenberg heel begrijpelijk teleurgesteld. En scheidsrechter Van Tour deed nog een ongewoon ding. De in de eerste helft wegens een overtreding opgeschreven Sjaak de Jong werd na afloop lankmoedig verschoning ver gund... Arbeid adelt 'Schiedam Het resultaat stond bij SVV voorop. De 3-2 J 'overwinning op het povere jTelstar en geholpen door de J misstappen van zowel Volen- ;dara als SC Cambuur, bracht de Schiedammers op de vierde plaats op de ranglijst. Een I -weelde voor SVV én Nol de Ruiter die ongekend is. Telstar toonde zich overigens een -gewillig slachtoffer. De club is door alle interne, fina- ciele, moeilijkheden zo ver deeld, dat het ook aan de pres taties in het veld te merken is. gVV-Telstar, voor slechts -1.100 toeschouwers, was van een bedenkelijk allooi, maar daar tilde Nol de Ruiter, na de nederlagen tegen Heerenveen en Volendam, niet zwaar aan: „Het resultaat is nu het be langrijkste. Als we verliezen, kelderen we naar beneden op de ranglijst en nu tellen we weer mee. Dat is de winst van vandaag." ■Tegenstrever Joop Brand, met ,Telstar nummer laatst op de ranglijst, heeft met een heel andere situatie te maken. Zag van het zo succesvolle team Enschede De reserves van SVV bezorgden mede koploper FC Twente een 0-2 nederlaag. De discipe len van Aad Putters speel den bijzonder sterk. Alle opdrachten werden per fect uitgevoerd en dat le verde de verdiende over winning op. Edwin Bleiks- loot opende voor de rust de score, waarna tien mi nuten voor het einde Eric Kolmeijer voor de eind stand zorgde. SVV 2 gaat nu ongeslagen aan de lei ding met negen punten uit drie gespeelde wedstrij den. van vorig jaar neei wat basis spelers wegvallen en de misè re was compleet: „Een voorbe reidingsperiode heb ik niet ge had," orakelde Brand, „De eerste periode van de competi tie moest ik gebruiken om een ingespeeld elftal te krijgen. Voor ons begint de competitie eigenlijk pas volgende week. Je kunt dit elftal niet vergelij ken met het team van vorig jaar. Ik weet het, de mensen thuis doen het wel en dat is nu zo jammer. Ik kan toch niet concurreren tegen clubs als Haarlem, AZ '67 en Ajax. De door Chris Woerts club werd eèn minuut voor twaalf gered, maar het elftal niet. Ik ben allang blij met wat deze jongens presteren." Blessuretijd Pas in de blessuretijd van de eerste helft, die de uiterst ma tig leidende scheidsrechter Van den Bosch (Heerhugo- waard), nieuw in het betaalde voetbal, had bijgeteld, kreeg de wedstrijd voor het eerst een boeiend karakter. .Jan Kone- mann passte op maat naar de diepgaande Richard Dereks, die met een voorzet op maat Rob Koevermans simpel met het hoofd liet scoren: 1-0. In de tweede omloop viel er eveneens weinig te genieten. De scheidsrechter zorgde evenwel voor de ommekeer in de wedstrijd. Hij kende geen penalty toe, toen Richard Dereks echt gepakt werd in het strafschopgebied door Marcel Liesdek. Telstar rea geerde razendsnel via de coun ter en kwam op 1-1 via een treffer van Ron van Niekerk. Wanhoop bij SVV, maar scheidsrechter Van den Bosch had nog meer verrassingen in petto. Richard Dereks ging weer eens op avontuur, liet zich gewillig vallen over de benen van John Weyers en dat betende wél een straf schop. Jan Konemann liet de kans niet onbenut: 2-1. Testar was gebroken. SVV liep zelfs nog uit naar 3-1 toen Harry van Kapel de buitenspelval slim omzeilde en alleen door kon gaan. Doelman Jan Ne- derburg was kansloos tegen zijn schuiver: 3-1. Instelling Dat Telstar toch nog terug kwam tot 3-2, tekende de posi tieve instelling van de ploeg. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd was het Ben Havprkot die werd neergelegd door John Munnik. De straf- Jan Nederburg gaat wel naar de goede hoek, maar fs toch kansloos op de straf schop van Jan Könemann. SVV leidt met 2-1. schop werd door Ton Kamp- hues beheerst binnen gescho ten. Even werd het nog span nend, maar doelman Bas van Noortwijk, met griep aan de wedstrijd begonnen, hield het hoofd koel en voorkwam erger voor SVV. Richard Dereks ging echter vlak voor tijd wél in de fout. In blessuretijd trapte hij de bal weg en dat leverde hem geel op. Zijn derde kaart, zodat SVV 's enige echte vleugel spits voorlopig van de kant mag toekijken... Opstelling SVV: Van Noort wijk, Van Alphen, Van der VJist, Van Dijk, Van der Heide, Konemann, Munnik, Van Ka pel, Dereks, Koevermans, Schaap (65e Meerhof). Opstelling Telstar: Nederburg, Verschoor, Kamphues, Lies- dek, Weyers, Donker, Van Nie kerk, Haverkort, Buma, Weg man, Nan. Scheidsrechter: D. van de Bosch (Heerhugowaard). Toe schouwers: 1.100. Scoreverloop: 45e Koever mans rondt voorzet op maat van Dereks met het hoofd af: 1-0; 73e Van Niekerk, al dan niet buitenspel, omzeilt Van Noortwijk: 1-1; 75e Weyers 'vloert' Dereks en Könemann benut de strafschop: 2-1; 80e Meerhof bedient Van Kapel, in de diepte: 3-1; 88e Munnik haalt Haverkort neer en Kamp hues vonnist vanaf elf meter: 3-2. Bijzonderheden: De onthut send zwak X debuterende scheidsrechter' Van de Bosch had gele kaarten voor Liesdek (shirtje trekken Dereks) en Dereks (bal wegtrappen). Voor Dereks was het de derde gele kaart. Schiedam - In een uiterma- te' doelpuntrijke wedstrijd 'heeft DHS in de uitbeurt te- gen ODS beide punten in de 'wacht gesleept. De Sehie- dammers wonnen met 4-5, waarbij Joop van Gulik niet minder dan drie treffers - voor zijn rekening nam. De thuisploeg nam na een onstuimig begin uit een hoekschop de leiding. De 'Kethelse ploeg deed al snel iets terug. Joop van Gulck werd onderuitgehaald bin- nen het strafschopgebied, waarna Henny Sla vanaf elf meter gelijkmaakte. ODS volhardde om op één. lijn te -spelen, wat koren op de mo len was voor de snelle "Van Gulik die vijf minuten voor rust op snelheid voor een 'voorsprong zorgde. In de vijftiende minuut van de tweede helft scoorde -Van Gulik op dezelfde wijze 1-3. Na een door Jos Sparla gestopte strafschop, viel DHS terug. ODS sloeg in korte tijd met twee treffers toe: 3-3. Een door Ferry i -Holster ingekopte voorzet van Hans Schop betekende opnieuw een Sehiedamse -voorsprong, waarna vijf mi- nuten voor tijd Joop van Gulik een voorzet van Jan "Viergever intikte eii de ,-zege veilig stelde. In de laatste minuut zorgde ODS ,uit een strafschop voor de ^Dectaculaire 4-5 uitslag. Vlaardingen Een daverend afstandschot van Hekelingen middenvelder Leo Monster bleek tegen De Hollandiaan voldoende voor de volle winst. Vervolgens heeft de debutant in de derde klas talloze goede seoringkansen onbenut gelaten om de wedstrijd definitief te beslissen. De Hollandiaan slaagde er in een hevig siotof- fensief echter niet in die ene treffer ongedaan te maken. Zelfs een strafschop bleek te moeilijk om tenminste nog een puntje aan de vooral van Vlaardingse zijde te hard ge speelde wedstrijd over te hou den eter Wassink, Leo Monster, Albert Beijen en Jan van der Sluis lieten in het eerste deel van de tweede helft ideale sco ringskansen onbenut. De eers te helft bestond eigenlijk maar uit één hoogtepunt, en dat was het doelpunt van Monster. In de 25e minuut Het hij vanaf ruim dertig meter met een ge weldig projectiel de Vlaarding se doelman Hans Verhart vol strekt kansloos: 0-1. Een doel punt waarvan een speler slechts kan dromen. Verder bestond de eerste helft uit veel overtredingen, waar van De Hollandiaan de meeste voor zich opeiste. Zelfs moest aanvoerder Fred Moerman tot tweemaal toe bij arbiter Meijer komen voor een vermaning aan zijn team. De kleine arbi ter weigerde echter iemand op te schrijven. De Hollandiaan-trainer Hans Voets maakte zich daarover niet zo druk. Hij onderkende slechts andere problemen in zijn team, te weinig inzet en een schotloze aanval. „We zijn te laat wakker geworden", zo meende Voets. „De inzet liet in de eerste helft te wensen over. Dat is een kwestie van mentaliteit, waardoor De Hol- Papendrecht - „Ik ben dik, maar dan ook dik tevreden met één punt. We zijn daar mee, gezien onze handicap, goed weggekomen bij Papen drecht", oordeelde Hermes DVS-trainer Jan van der Vel den na afloop van de 1-1 als een content mens. Immers, de Schiedammers moesten de busreis naar de ongeslagen Pa- pendrechters aanvatten zonder de met griep op bed liggende Leo van Hagen. De oetenmeester was daardoor genoodzaakt zijn defensie om te gooien. Zo werd Eric van der Gaag als laatste man ge plaatst, hetgeen echter ten koste ging van'de agigpsie van het blauwwitte middenrif, waar tot overmaat van ramp ook Wim de Haan zich wegens een liesblessure niet voor hon derd procent kon geven. Niettemin slaagde Hermes DVS er in de eerste helft rede lijk gemakkelijk in de thuis ploeg te bedwingen en kreeg zelfs aardige mogelijkheden. Zo werd een kopbal van Fred Meerhof van de doellijn ge haald, terwijl een schot van Rob van der Tuyn rakelings over ging. Een minuut voor rust liet aan de andere zijde ook Papendrecht zich met een bal op de lat zien. Wim de Haan haakte na 45 minuten af, waarna Bob Riet- veldt in het veld kwam, het geen Jan van der Velden noodzaakte zijn verdedigmg weer 'om te gooien'. Ditmaal slaagden de gasten er niet in de zaakjes naar behoren te or ganiseren, wat met een aan dringend Papendrecht twintig benauwde minuten opleverde. Tot drie maai toe moest het houtwerk de Schiedammers in die fase redding brengen. Na die voor 1300 toeschouwers turbulente minuten luwde de Papendrechtse aanvalsstorm, terwijl Hermes DVS met coun ters voor gevaar, begon te zor gen. gji landiaan ook drie jaar onder aan heeft gestaan. In de rust heb ik ze wakker gepraat", al dus de trainer, die echter toch pas aan kansrijke aanvallen toe kwam toen de a! gememo reerde Hekelingen-kansen wa ren gesmoord Het Vlaardingse gevaar begon bij Ben Florïdas, die zijn kop bal echter door Arne Anderen op de lijn zag weggekopt. Ver volgens plukte doelman Dick Stuip de bal van Floridas' schoen, nadat Arie Horstink verkeerd had teruggespeeld. Ook Mar van der Cijs kwam niet aan de gelijkmaker, toen hij uit een carambole rakelings over de lat kopte. 'T'Cdat in de 33e minuut dïe- Van der Cijs, die inmid- ö'-\ e aanvoerdersband van du i eblesseerd uitgevallen Moerman had overgeno- v Je meest ideale scorings kans kreeg: een strafschop. Geheel ten onrechte door Meijer toegekend, want doel man Stuip deed niets meer dan de bal proberen te spelen. Stuip bewees echter het onge lijk van Meijer door de wel hard maar niet zuiver gerichte bal te stoppen. Wim Mulder schoot in de slot minuten via de lat nog over, invaller Gerard van Berkel loeierde onbesuist naast, een verre ingooi van Wout Hartog rolde net voorlangs, terwijl meegekomen Hans Verhart bijna raak kopte. Hekelingen Haalde echter ongeschonden de volle winst, die weder al zo zeker had kunnen zijn. ADVERTENTIE w Telpatroon pakketjes. in vele mooie afbeeldingen zo- ais vuurpot, koffiemolen, bloemen, lapland enz Diverse maten. Ook schellekoorden en voor keuken of douche telpa* tronen met houten ring. Zoek maar uit' Inklusief voldoende garen vanaf Schellekoord van 49,95 voor 14,95 Wandkleedjes van 54,95 vanaf 29,95 Kotterdams Nieuwsblad maandag RW 27 september 1982 Vlaardingen Hoekse Boys keerde tevreden terug uit Katwijk, waar een verdienstelijk gelijkspel werd be haald: 1-1. Vlaardingen leed de derde nederlaag op rfj. MW '27 kon de vele kansen niet benutten en verloor met 2-1 van ARC, TSB verloor met 1-0 van Voorne. Katwijk-Hoekse Boys 1-1 Het elftal van Cor van Rooy begon uitstekend en via Wim Warbout. die een foutieve terugspeelbal goed astrafte. kwam het op 0-1. Na de pauze drong Kat wijk sterk aan en kwam dan ook langszij: 1-1. Doelman Dick Bos be hoedde zijn ploeg daarna voor een nederlaag. Excel» lor P-Vlaardingen 2-0 Vlaar dingen blijft het slecht doen in de competitie. De ploeg van Joop de Roode kon ook tegen Excelsior P niet imponeren, hoewel er zeker in de eerste helft redelijk werd gespeeld. Slem Hoogwerf en Edward van Pelt verzuimden echter twee doei rijpe kansen te benutten. Vlak voor de rust werd het uit een hoekschop 1-0 en na Ti de hervatting kwam de thuisploeg al snel op 2-0. ARC-MW 2-1 Gerard Weber, de ver liezende coach, vond het een terechte nederlaag. Als de Maaslanders echter alle kansen hadden benut, had de wedstrijd heel anders gelopen. ARC kwam voor de rust op 1-0 en maakte -] in de1 tweede-omloop het karwei sim- pel af: 2-0. Vlak voor het einde scoor de Arie Van Aalst nog 2-1, maar voor MW '27 kwam die treffer veel te laat. SC Vbome-TSB 1-0 De start van de competitie is wel heel erg matig verfo- j; pen voor TSB. Ook tegen SC Voorne kon het elftal van Hans Stout niet im poneren. Na de achterstand ontbrak het de Vlaardingere aan kracht om nog Iets terug te doen. Ton Roovers liet de kans op de gelijkmaker liggen. Na rust schoot hij een strafschop op de paal... Vlaardingen DVO '32 blijft het goed doen op KNVB-niveau. Nu werd het hard spelende ZBVH op 1-1 ge houden. HBSS gaf een 2-0 voor sprong prijs en verloor met 2-3 van WOR. HVO kon in een spannende wedstrijd ook niet de winst naar zich toe halen. Het werd 1-1 tegen Haat ten. ZBVH-DVO "32 1-1 Al na vijf minuten stond DVO '32 met 1-0 achter, maar de ploeg van Oertle Baas herstelde zich prima van de snelle tegenvaller. Nog voor de rust werd het 1-1 via Aart van der Glessen, die uit een hoekschop scoorde. In de tweede omloop kreeg DVO '32 nog legio kan sen, maar in de stand kwam geen verandering meer. HBSS-WOR 2-3 HBSS kende een prima start en via tweemaal Hennle Pleroen kwam het al snel op een 2-0 voorsprong. Daarna sloop de noncha lance binnen de ploeg en nog voor de rust stond het weer gelijk: 2-2. Direct na de onderbrekeing werd het 2-3 en al probeerde HBSS wanhopig veran dering in de stand te brengen, hel bleef 2:3. HVO-Haaftsn 1-1 In een boeiend duel stond HVO al na twee minuten via Jo- seé de Jongste op een 1-0 voor sprong. Na de snelle openingstreffer vergat HVO door te drukken, waar door Haatten na een scrimmage 1-1 kon scoren. VJaardfngen GSS verloor In de af deling geflatteerd met 1-5 van Rijn mond. CION kon een 2-0 voorsprong niet vasthouden en verloor met 4-3 van 2uid!and. GTB stond met 3-1 voor tegen Veronica, toen de scheidsrechter staakte wegens verre gaand onsportief gedrag van enkele veronlca-spelers. VDL heeft ondanks de grote nederlaag, 1-6 tegen Flak- kee, kansen genoeg gehad om er ten minste een gelijkspel uit te halen. WK behaalde een nipte, 1-0, over winning op Zinkwegse Boys. GSS-Rijnmond 1-5 Trainer Jaap Klepke vond de nederlaag geflat teerd, maar wel dik verdiend. Alleen Vollebregt kon iets terug doen en redde de eer voor GSS. ZukJIand-CION 4-3 Na een 2-0 voor sprong (doelpunten van Martin van Btitterswljk en Hans Bui ten hek) stond Clon binnen tien minuten alweer met 2-3 achter. Door eigen fouten, dat wel. Clon kon nog terugkomen tot 3-3 via Hans Buitenhek, maar vlak voor het einde trok Zuidland toch aan het langste eind: 4-3. GTB-Varonica 3-1 (gestaakt) „De goeden moeten onder de kwaden lij den," sprak Henk Steenbergen. En kele spelers van Veronica waren dui delijk niet voor het voetbal gekomen en maakten het de scheidsrechter wel heel erg moeilijk. Tien minuten voor het einde maakte de scheidsrechter er dan ook een eind aan. GTB stond toen al voor met 3-1 via doelpunten van Peet Feelders en Leo de Koning (tweemaal). VDL-Flakks 1-6 Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, was VDL ze ker met minder aan Ffakkee. Rot Custers scoorde de enige treffer vooi de thuisploeg. WK-Zinkwsgss Boys 1-0 In de eers te helft was het Peet van der Meei die de keeper van Zinkwegse Boys kansloos liet. Na de rust kwamen de gasten nog sterk opzetten, maai doelman Hans van Oudheusden wis1 zijn ploeg voor een nederlaag te be hoeden. Pljnacker - „Ik ben dik tevreden. OII- veo is veel meer In de aanval geweest en heeft een behoorlijk aantal kansen gehad. Als je dan toch een puntje -mee naar hui3 neemt...". Schiedam- trafner Jack Lammers had na de 0-0 in de uitbeurt tegen Ollveo, met de gevaarlijke Jeffrey van Oosten op de linkerflank, inderdaad geen reden tot klagen. „Maar toch geeft deze uitslag de ver houdingen juist weer. Als Je immers veel kansen krijgt, maar ze tot verve lends toe naast en over schiet verdien je niet te winnen", vervolgde de oe- f en meester. Daarnaast was doelman Jaap van de Nol erg goed op droef. In de 35-ste minuut kreeg Schiedam een goede mogelijkheid, toen Ton Verwey de bal voor het doel bracht. De inzet van Richard van Pelt werd door de doelman van de thuisploeg met de vuisten gekeerd. In de vijfde minuut van de tweede helft was het opnieuw Richard var. Pett. die de gasten op een voor sprong had kunnen brengen. Oog Ir oog met de Pijnackerse doelmar kwam hij als verliezer uit de bus. Vijt minuten later werd Robert Koorenge vel, die wegens zijn pas voorbije ziek-" i te het beginsignaal had gemist, in de ploeg gebracht ten koste van Richarc van Pelt. Ook deze impuls leverde echter niet meer op dan de dubbel- blanke rémise. Vlaardingen Jrj de vierde klasse viel er een sombere zondag te bele ven In RKWIK-krrngen gezien het kansloze Vlaardingse verlies bij SCO. Vrolijker werd er gekeken bij VDL, dat in de uitwedstrijd tegen SSW een gelijk spel behaalde. Hetzelfde resul taat was in Hoek van Holland voor de club met die naam minder reden tot tevredenheid. FCN'66 hield iri Dor drecht het hoofd koel, wat werd be loond met een 1-2 zege. DBC-FCN'66 1-2 De Schiedammers traden door de absentie van Dick Schaap (ziekte) gedupeerd aan. De Dordtse ploeg probeerde FCN met hard spel uit het ritme te halen, het geen door de discipline van de gas ten zonder resultaat bleef. FCN nam in de 25e minuut de (elding, Arie van de Wind nam een vrije trap, waarna de opgekomen Frans Fiers de bal in kopte: 0-1. In de twintigste minuut maakte Henk van de Lely een eerdere gemiste kans goed, door de verdediging van de thuisploeg uit te spelen, waarna zijn trekbal vanaf de achterlijn door Hans van Gogh ingeschoven kon worden: 0-2. Tien minuten voor tijd betekende slordig uitverdedigen, dat DBC het aansluitende doelpunt kon scoren. De doorgebroken Hans van Gogh leek even later de marge definitief velltg te stellen. Zijn mzet werd door een DBC- verdeoiger met de hand uit het doel geslagen, waarna de scheidsrechter de 'voordeelregel' toepaste. De Sehiedamse zege kwam echter niet meer in gevaar. SSW-VDL 1-1 VDL toonde in de eers te helft niet voldoende inzet, hetgeen zich manifesteerde In weinig balbezit, laat staan aantrekkelijke aanvallende acties. De tweede helft begon slecht voor de Maassluise ploeg, teen in de zesde minuut reeds een voorzet kans loos voor doelman Cees van Eyk van af de tweede paal werd ingekopt. Na zes minuten 'bedenktijd' paste trainei Ger Robbemond een dubbeie wisse toe: John Broeder en Henny Brink man ruimden het veld voor A-junto Rene Verhagen en Hans Luttikhuis terwijl Hulb Bos op moest schuiver naar de middenlinie. De tactische in greep bleef niet zonder succes, Ee» schot van Hans Bos kwam van dr binnenkant van de kruising het veir weer in, waarna Jan van Altena m een fraaie snoekduik naast kopte; Nadat even later Jan var Aitena af leen voor de doelman miste, was he in de 35-ste minuut eindelijk raak' Vanaf 18 meter schoot Huib Bos kei hard en stijf langs de paal raak: 1-1 SCO'63-RKWIK 2-0 RKWlK liep binnen twintig minuten een 2-0 ach, ter stand op. Het eerste doelpunt wa een schot dat rechtstreeks lang doelman Peter Heinerman in het ne verdween. Bij de tweede treffej bracht de paal in eerste instantie red, ding. De rebound stuitte echter onge lukkig tegen de borst van Vlaardinge Ton Rabellng, die aldus ongewild zij' eigen doelman kansloos liet. In hd restaht van de tamme partij ko RKWIK vervolgens weinig terug doer Hoek van Holland-Tediro 0-0 Het ji bilerende Hoek van Holland is neger tig minuten tevergeefs bezig geweei' om een bres te slaan in de op ttci üaanse leest geschoeide Tedlro a-, weer. Henk Boon kwam desalniettt, min na eer kwartier voor de Rottei damse doelman, maar liet deze fraai' mogelijkheid onbenut. In de tweed helft kregen Hans de Boer en Albe I Jansen goede mogelijkheden. Ook o» die momenten bleek de Tediro-doe man een afdoende sluitpost. Vlaardingen In de afdeling liep De mos tegen een 1-5 nederlaag op. Olympus speelde voor de vijfde maal gelijk. Nu werd het 2-2 tegen Dilet tant. MSV '71 haalde uit tegen DRZ: 7-1. SVDPW kwam op eigen veld to gen USC niet verder dan een 1-1 ge lijkspel. SFC won nipt met 1-0 van Hockan|e. Demot-NP "81 1-5 Demos was in het geheel niet opgewasen tegen het sterke spel van de gasten: 1-5. De Schiedammers speelden onsamen hangend. De eer werd gered door Andrê van der Spek. MSV 71-DRZ 7-1 De ploeg van trai ner Erie de Vries speelde een erg goede wedstrijd. Via Rennle Boek staaf en Jan van der Poort wer^ ai voor de rust een zekere voorsproni Jkl opgebouwd. Koos Juursema brach MSV '71 op 3-0 eer DF1Z iets teru: t1 kon doen: 3-1. De thuisploeg ging ont verdroten voort en vla Koos Juurse.-/ ma (tweemaal) en Ron Koolschrel"; (tweemaal) werd het 7-1. H SVDPW-USC 1-1 SVDPW had hé, y moeilijk tegen een stug USC. Dy Schiedammers kwamen op 1-0 vijl Renè van Gent, maar in de tweedi,)^ helft kwamen de gasten nog sterk tt cj'fl rug: 1-1. 1 jli SFC-Rockanje 1-0 SFC was de veris? betere ploeg en won dan ook.veii|| diend de wedstrijd. Het was Andrjsï Oosterwaal die de beslissende voor zijn rekening nam./1 v4* -<■ - rm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 5