smr WATERWEG Pollux bedwingt Evergreen AMVJ geeft Schiedam geen kans Succes doet naam eer aan Vlieg en Van Koetsveld t^rug bij De Korenbeurs ter meulen natuurlijk Green Eagles: op twee fronten Waterski Spirit in SUS i Constant Iaat punten liggen FVT overklast 21 Up Klappen voor PKC en Deetos Ancora gaat door Eerste verlies HC Rotterdam Roda'71 heeft clubgebouw 'R' laatste Handballers tevreden over tweede plaats Shirley Eilbracht in nationaal team Van der Knaap weer snel AVR-dames terug in hoogste klasse Rens kampioen computerschaak i Nieuwsblad maandag 27 september 1982 RW Vlaardingen De heren van Asvion werden goed ontvangen door Forescote èn verloren met liefst 4-0. Ook de dames van hoc keyclub Asvion verloren. Zij speelden uit tegen Wa randa en het werd 3-1. De heren van Spirit ontvin gen Dordrecht. Spirit speelde een slechte wed strijd maar blijft na de 2-0 winst ongeslagen koplo per. De dames ontvingen Craeyenhout en ook zij wonnen met 2-0. De he ren van Pollux speelden uit tegen Zwart Wit 0-0. De dames ontvingen Evergreen. In de matige derby werd Pollux win naar via een 2-0 zege. De heren van Evergreen ont vingen koploper Bleis- wijk. De wedstriïdpunten werden verdeeld: 1-1. Zwart Wit-Pollux 0-0 De uit wedstrijd voor de Vlaardingse heren betekende een confron tatie tussen de twee staartploe- gen. Pollux rook de broodno dige punten en speelde daar om In een aanvallender con cept dan norm..«i door Frits Hardon van het middenveld naar de voorste linie te schui ven. Debet aan deze tactische zet kon Rob Leemans beter functioneren ais opkomende middenvelder. Een en ander leverde de Viaardingers een aantal kansjes op. Ook het in gestudeerde, maar nog niet perfect uitgevoerde driemaal doortikken van de strafcorner als alternatief voor het niet meer toegestane stoppen met de hand leverde perspectief op voor Pollux, dat door trainer Huub van Kiggeien langsza- merhand wordt omgeschoold van 'lange klappen, hard hol len' naar meer technisch hoc key. Evergreen-Bleiswijk 1-1 (h) Evergreen ontving koploper Bleiswijk, dat erom bekend staat een zeer snel en aanval lend team te hebben. Na vijf minuten kwam Bleiswijk dan ook op een voorsprong, wat ondanks het harde werken van Evergreen niet gelijk ge trokken kon worden, In de tweede helft gaf Evergreen het tempo aan en kreeg zeer veel strafeorners mee, maar door te lang wachten met in slaan kon er niet gescoord worden. Uiteindelijk kon Er- rol Bullman dan toch de stand gelijk brengen via een straf corner. Spirif-Dordrecht 2-0 (h) Een slechte, chaotische wedstrijd waarin balverlies troef was. Spirit kreeg, ondanks het bete re spel van Dordrecht, toch nog een strafpush mee. Maar deze kon niet benut worden door Rob Abentroth. Spirit kon toch op 1-0 komen via Rob Cossen vanuit een coun ter. In de tweede helft speelt Spirit wederom voornamelijk op eigen helft, maar toch kon den ze de voorsprong vergro ten via Arno Gelder. Dit ge beurde eveneens vanuit een counter. Spirit-Craeyenhout 2-0 <d) Spirit speelde op een zeer moeilijk bespeelbaar veld voornamelijk in de aanval. De dames kwamen aanvankelijk niet tot scoren vanwege de goed sluitende verdediging van Craeyenhout. Spirit kreeg veel strafeorners mee maar kon niet scoren. Een debute rende Marja Smit kon in de eerste helft de thuisploeg op voorsprong zetten. De tweede helft werd gekenmerkt door een goed aanvallend Spirit en een goed verdedigend Craey enhout. Na wederom veel strafeorners niet te hebben be nut, kon Trudy Hengst de winst voor Spirit zeker stellen, na te scoren vanuit een straf corner. Pollux-Evergreen 2-0 (d) In de eerste helft kwam het niet tot scoren. Door een foutje van de doelvrouwe van Evergreen, ze trapte over de bal, kon Jac- quelien Heilema de score ope nen. Een strafpush voor Pol lux werd niet door Jacquelien de Rond benut zodat het na de eerste helft 1-0 bleef. In de tweede helft scoorde Jacque lien de Rond dan toch, na weer een verdedigingsfout van Evergreen. Schiedam De droom van de volleyballers van Both en Partners Schie dam werd wreed ver stoord. Eredivisionist Del- talloyd AMVJ kende geen pardon met de Schiedam mers en binnen vijf kwar tier klaarde de ploeg uit Amstelveen het bekerkar- \vek 0-3. Schiedam was 'nog wel zo hoopvol aan de confrontatie met de topploeg begonnen. Wist dat het kansloos was, maar trainer/speler Peter van der Gugten had vooraf nog de stille hoop dat minimaal een set van AMVJ kon worden af gesnoept. Die kans was al snel verkeken, want de gasten uit Amstelveen verstoorden de zo Innig gekoesterde illusie van de Schiedammers snel. Pas bij een 0-6 stand in de eerste set mocht Schiedam iets terug doen. Na de eerste time out van coach Paul Eikelen boom kwam Schiedam terug tot 5-6, maar toen was het ge daan met de weerstand van de thuisploeg. AMVJ vond het welletjes en simpel, er hoefde niet eens tot het uiterste te worden gegaan, liepen de gas ten uit naar 7-15. „Ik vond AMVJ toch erg ge concentreerd spelen," herin nerde Peter van der Gugten zich na afloop. „Ze wilden na- door Chris Woerts tuurlijk niet atgaan. De ambi ance sprak de jongens ook aan. Ze wilden, voor zoveel toe schouwers natuurlijk iets laten zien. Ach, je ziet dat we ge woon nog erg veel moeten le ren. In de eerste divisie zullen we het met dit team wel red den, maar de eredivisie is dui delijk nog ver weg. Wij speel den. niet sterk. De service kwam niet goed door en de passing liet ook te wensen over. Als die twee dingen fout gaan kun je het eigenlijk wel vergeten." Spektakel Een volle Margriethal, „na de eerste set moest zelfs een extra noodtribune worden bijgezet, kreeg dan ook niet het spekta kel voorgeschoteld, waar het merendeel van de toeschou wers toch voor was gekomen. AMVJ, met spelers als Peter van Jaarsveld (ex-internatio nal), de magnifieke spelverde ler Ruud de Wit (ex-interna tional), Kees Koomen (ex-in- ternational) en Edu Ooms (in ternational), liet er ook in de tweede en derde set geen twij fel over bestaan wie de sterk ste ploeg was. Geconcentreerd spelend werd Schiedam van het centre-court geslagen: 9-15 en 7-15. Peter van der Gugten: „Onze jon gens waren misschien ook wel geïmponeerd door de hele sfeer in de hal. Het ging ge- Peter van der Gugten test het blok van AMVJ. woon niet goed, maar geen pa- Wek. Volgende week voor de competitie is belangrijker." En coach Paul Eikelenboom: „Daarom hebben we ook- zo weinig gewisseld. Je moet niet extra gaan schuiven met spe lers als het in een wedstrijd te gen een eredivisie ploeg niet loopt. Volgende week starten we toch met bijna zeker de zelfde basis de competitie te gen Sudosa. Dan kunnen we echt zien hoever we zijn. Dit was niet meer dan goede les voor ons." Maassluis- De beide standaard- teams van basketbalvereniging The Green Eagles behaalden dit weekeinde een overwin ning, Voor de Maassluise da mmes was het de eerste competi- «tiewendstrijd. De heren sloten :-vcor de tweede maal hun wed strijd winnend af- -•Green Eagles-Dynamo (d) 362-52 Hoewel het begin van de -wedstrijd duidelijk voor de Middelburgse gasten was, heb ben de dames uit Maassluis het toch niet echt moeilijk gehad. Er werden in de aanval veel 'kansen gemist, maar een goed sluitende verdediging voor kwam dat Dynamo een te gro te voorsprong nam, Goed schutterswerk van Ingrid van der Kuil zorgde er voor dat er bij de rust een voorsprong van 28-20 was. Na rust draaide de Maassluise ploeg aanmerkelijk beter. Vooral door een veel scorende Yolande Meijerink liep de ploeg uit naar een comfortabe le voorsprong van 20 punt. Deze kon echter niet worden vastgehouden tot het eind, door het grote speelsters tekort waar coach Kees Brugman mee kampt, Hagenaars RB-Green Eagles (h) 86-91 Een zwakke wed strijd van de ploeg van Jaap Boon. Tegen een Schoonho- vense tegenstander die drie goede spelers miste, wisten de Maassluizenaren niet te over tuigen. Pas toen de ploeg op snelheid ging spelen, werd een 16-10 achterstand omgezet in een 30-42 voorsprong bij de 'jrust. Na de hervatting wist 'Hagenaars tot zes punten ver schil terug te komen. Bij het -Eindsignaal was dit nog vijl "punten geworden- Dronten Tijdens de finale yan de nationale titelstrijd wa terskiracen, waarbij de deelne mers ongeveer tachtig kilome ter op de ski's moeten blijven staan,heeft Arno van de Broek uit Biddinghuizen op het Veluwemeer het kampi oenschap veroverd in de zwaarste klasse, achter boten aangedreven door een motor van acht liter. ,Van de Broek, vorige week vierde in de slotrace voor de Europese Grand Prïx bij Bar celona, ,had -de voorgaande Vier races ook pp zijn naam gébracht. De andere winnaars op>et ,Veluwemeer waren in de middenklasse Dick van der Kaay (Doom); rin de lichte klasseJan Na dort (Nunspeet) è'n|bij de dames: Pauline JNÏe- fO^Amflférdam^ Ingrid van Baaien (foto) legde tijdens de finales van het Haagsche Courant-tenniscif- cuit beslag op de tweede plaats in het damesenkel B. De uit Hoek van Holland afkomsti ge' speelster verloor in drie sets van de onverachte winna res Mirjam de Groot uit Hoofd dorp; 6-1, 3-6, 6-1. Nathalie Jansen, eveneens uit Hoek van Holland, werd eerste in het da mesenkel C. Zij liet in de eind strijd de Pijnackerse Mariëtte Verbruggen achter zich. Schiedam Bij De Koren beurs is een ontwikkeling op gang gekomen om te trachten de positie in de eerste divisie te handhaven. De Schiedamse tafeltennissers verschenen in de beurs tegen Quick '32 met Cas van Koetsveld in het team in de plaats van junior Ri chard van der Toorn. Boven dien maakte Jan Vlieg geheel verrassend zijn rentree^ als op, want de Schiedammers verloren met 3-6. Behalve Jan Vlieg zat ook Hans Lingen op de Schiedam se bank, zij het als toeschou wer. Bij het terughalen van Jan Vlieg, die nog op de leden lijst bleek te staan, is het de bedoeling dat hij weer gaat spelen. Hij blijft weliswaar coach van landskampioen De Veluwe, maar zodra het coach. De wijzigingen leveF=-—^hoofdbestuur dispensatie wil den echter nog geen resultaat Vlaardingen - Het Schie damse Succes is als enige korfbalvereniging nog steeds zonder puntenver lies. Vlaardingen moest de eerste nederlaag incasse ren, evenals Maassluis. Spirit is volledig van slag en verspeelde onnodig twee kostbare punten. Oranje Nassau pakte de draad weer op en won. ODO mocht maar een hal ve wedstrijd in actie ko~ .men. De scheidsrechter verstapte zich en liet na de thee niet meer begin nen. Puntloos blijft Harga, dat nog niet het genoegen van winst mag smaken. Maassluis-KorbLs 3-6 In een zeer matige wedstrijd heeft Maassluis dank zij drie grove verdedïgïngsfouten de wed strijd verloren. Korbis, bijna een veteranenteam, profiteer de knap van de fouten. In de eerste helft bleef het een zeer lage. score: 1-1. Na de thee vormden drie fouten op rij een voorsprong voor de routiniers van Korbis: 1-4. Maassluis bleef volharden in matig spel, maar deed wel iets terug: 3-5. Maar weer even iets teveel ruimte bij het verdedigen be tekende een 3-6 eindstand. Oranje Wit-ODO 0-2 (ge staakt) In een halve wedstrijd had ODO het betere van het spel, al duurde het een half uur voordat er gedoelpunt werd. Defensief bleef het alle maal kloppen en Bram Hane- maaijer scoorde tweemaal. De scheidsrechter verstapte zich echter en hield het tijdens de rust voor gezien. Er was geen vervanger aanwezig. Poortugaal-Spirit 7-4 On danks goed veldspel verspeel de Spirit tegen één van de 'mindere' teams onnodig pun ten. Te gehaast en onzuiver aanvalsspel waren daarvan de oorzaak. Poortugaal profiteer de daarvan en nam een royale 5-1 voorsprong. Na de thee kwam Spirit wel iets terug. Met nog tien minuten te spe len met de stand van 7-4 per mitteerde Spirit zich tot twee maal toe een strafworp te mis sen en verspeelde daardoor de aansluiting en de kans op een beter resultaat. VlOS-Oranje Nassau 3-6 In de eerste helft kon "VIOS hard vechtend voor de punten bij blijven: 2-2. Dit kon ook omdat Oranje Nassau zeer slordig omsprong met de doelkansen. VIOS werd na de hervatting nog meer onder druk gezet en het duurde vaak meer dan tien minuten voor er een bal kwam in de VlOS-aanval. Het kansenaanbod kansen kon niet onbenut blijven en Oranje Nassau won verdiend met 3-6. ODO-Harga 8-3 Een ploeg van goede wil, Harga, had geen ge luk en miste daardoor het no dige zelfvertrouwen. Juist dat geluk en zelfvertrouwen heeft de ploeg heel hard nodig. On danks een 0-1 voorsprong nam ODO (D) het initiatief over en won met 8-3. ELKV-Vlaardingen 7-6 Na het eerste kwartier had Vlaar dingen een veldoverwicht op gebouwd en leek de wedstrijd naar de hand te zetten. Maar de eerste aanval had niet haar dag en dat betekende voor Vlaardingen dat het steeds te gen een achterstand bleef aan kijken. In de slotfase kwam het terug tot 6-6 en leek een punt te gaan pakken. Het kwam anders uit en het werd een nipte en onnodige 7-6 ne derlaag. Succes-ZKV 8-3 De Zuidland se formatie was geen enkele bedreiging voor de Schiedam mers. In een eenzijdige wed strijd overheerste Succes en bij 7-0 liet het duidelijk de teugels vieren. Het werd tenslotte een royale 8-3 overwinning, die weliswaar nog veel groter had kunnen zijn. Thor 2-ODI 5-3 Na een redelijke eerste helft, zakte ODI in het tweede deel ineen en moest de winst laten aan de reserves van Thor. verlenen, speelt Vlieg bij De Korenbeurs. Met Ron van der~Aa, die tegen het Quick-trio Westerhof, Frielink en Schonemeijèr* eei; gave hattrick produceerde, Cas van Koetsveld en Jan Vlieg verwacht De Korenbeurs zich in de eerste divisie te kunnen handhaven. Van Koetsveld is een oud-lid van De Koren beurs, die de laatste twee jaar echter het tafeltennisbat had opgeborgen. Hij scoorde tegen Quick nog niet, evenmin als de nog wel meespelende junior Ronald van Kampen. Tegen het even eens sterk gewijzigde quick '32, waar Koen de Vries en Eric Brakkée weg zijn, kwam De Korenbeurs derhalve niet verder dan een 3-6 nederlaag. INOAD Het eerste team van NO AD won in Heerenveen met 2-8 van Delta Impuls. Het even eens in de tweede divisie spe lende tweede team verloor in Maastricht met 7-3 van Raves- teyn. Opvallend was het her stel van Jan Landsbergen. Vo rige week bleef hij op nul staan, maar nu bond hij het gehele Friese trio Biegel, Stolp en de tien jaar geleden nog voor NOAD uitkomende Jan Knikkenberg aan de zegekar. Hans van den' Broek won eveneens zijn drie partijen, terwijl Jan Simons dit keer niet verder kwam dan één keer winst. Het werd een regelmatige overwinning voor NOAD, al gingen de eerste vier partijen, waaronder ook het dubbel, wel in drie games. Na een 2-4 tus senstand verloor NOAD ver der niets meer, waarmee de eindstand op 2-8 werd bepaald. Samen met Avanti 2, dat ook won," blijft NOAD lijstaanvoer der if 2A. Rotterdam Constant heeft ook zijr» tweede wedstrijd voor de landelijke damcompetltie gewonnen. Voor Phi lips was er nog het lichtpuntje dat de nederlaag beperkt bleef tot 12-8, Van Gils verloof nog ondanks een schijf voor. Uiteindelijk verspeelde Con stant een vermoedelijke 15-5 over winning. De Rotterdammers voeren de rang lijst to 1A aan. Zij delen de eerste plaats met het eveneens winnende DIO. Constant 2 verloor in 2D onver wacht van 's-Gravenpolder. In de hoofdklasse gaan Huissen, Fi- velgo en VAD aan de leiding. Kam pioen IJmuiden raakte een puntje achterop door 10-10 tegen NOAD. Wereldkampioen Harm Wiersma kwam tegen Ruud Palmer niet verder dan remise. Rotterdam De tafeltennisderby 21 UpFVT is in een overtuigende zege van de Feijenoorders geëindigd. Met niet minder dan 9-1 bleven de ge broeders Boedhram en Peter van den Broek in de Van Alkemadehof de baas over 21 Up. dat weliswaar ster ke tegenstand bood. doch op het ein de van verschillende games net iets minder bleek. FVT gaat nu samen met Scylla 4 aan kop. De beide overi ge Rotterdamse teams, FVT 2 en Xer xes, leden een nederlaag en dat gold ook voor TOGB uit Berkel. Rotterdam Het gaat landskampi oen DOS'46 voor de wind. In Nijeveen werd gewonnen van concurrent PKC, dat bij rust nog met 4-3 voor stond, maar na 5-5 binnen drie minuten naar een 9-5 achterstand werd gespeeld. De Papendrechtse formatie verloor tenslotte met 9-7. Deetos kreeg ook een klap te incasseren. Fortuna zette alles op alles om de eerste overwin ning te pakken. Dat tukte met 14-13. De nederlagen van Allen weerbaar (10-5 bij Rohda) en Luto (8-5 bij Blauw Wit) vielen te verwachten. Ons Eibernest liep bij Archipel een te gro te achterstand op (4-0) om nog ge vaarlijk te kunnen worden en verloor met 7-6. Stand hooldklasse: DOS'46 5-9, Blauw Wit 5-8, PKC. Deetos, Rohda en Archipel 5-6, Luto 5-4, For tuna 5-3, Allen Weerbaar 5-2, Ons Ei bernest 5-0. Promotlekiasser Sperwers leverde opnieuw een uitstekende prestatie door het sterke BEP naar een 12-10 nederlaag te spelen. Daardoor is de ploeg van coach Evert Fortuin naar de met Die Haghe en Oost Arnhem (verloor verrassend van Vrienden schaar) gedeelte eerste plaats gevlo gen. Met Trekvogels dreigt het even wel mis te gaan. Want na de teleur stellende 8-6 nederlaag bij Tjoba zak ten de vogels af naar de grauwe mid denmoot. Standen. Promotieklasse B: Sper wers, Die Haghe en Oost Arnhem 6: Vriendenschaar, BEP en 't Overscho tje 4; AKC 2. DOS O. C) PSV en Achilles 6; Tjoba 5; Trekvogels 4; Blauw Wlt'51, Zuiderkwartier en Rust Roest 3; Fides Pacta 2. In 1 A had Het Zuiden een goede dag. Zelf klopten de Tuindorpers DKV met 11-3, terwijl rivalen Rozenburg en De Regenboog verrassend verloren. Ro zenburg kwam van Zwervers terug met een 10-9 nederlaag. Rotterdam Ook het Schiedamse DWS is er niet ingeslaagd de heren van Ancora hun eerste nederlaag toe te brengen. BIJ rust leidde Ancora al met 9-6 en na de hervatting werd deze voorsprong nog eens uitge bouwd tot 17-12. In de tweede klas kon Meeuwen te gen Saturnus niet imponeren Bij de rust konden de 'vogels' met een 8-8 stand nog vrede hebben, bij het laat ste fluitsignaal bij de stand 12-16 gin gen de punten weer naar de tegen- Bij de dames verraste Ancora koplo per Velo in eigen huis door met 12-15 te winnen. Bij de rust had Ancora al een 7-9 voorsprong. Rotterdam De eerste competitie nederlaag van de heren van HC Rot terdam is een feit. Op het grasveld van Gooische kwamen de Rotterdam se hockeyers minder uit de voeten dan zij hadden verwacht. Toch wilde coach Han Scbwantje dat niet als ex cuus aanvoeren voor het verlies. Het werd in Bussum een 3-2 nederlaag na een 1-1 ruststand. Victoria moest opnieuw de winst aan de tegenstander laten. Deze maal aan Nijmegen, dat een 2-1 achterstand ongedaan maakte. Ook de dames van Victoria bleven met lege handen tegen Leonidas. Aan de Kralingseweg werd het een 1-2 nederlaag. Klein Zwitserland blijft wankelend als koploper in de hoofdklasse overeind: 1-2 tegen Bloemendaal, de enige wedstrijd die dit jaar voor de Hage naars op natuurgras moest worden afgewerkt. Door een gelijk spel van Kampong te gen HDM (2-2) blijft HGC (0-3 winst op MOP, door twee doelpunten van Bouwman en één van Van Ass) voor lopig als enige echte concurrent over. In het duel tegen MOP loonde bonds coach Van Heumen grote belangstel ling voor Wouter Leefers. Ook al om dat Ties Kruize en Tim Steens af haakten voor de trip naar Australië met het Nederlands elftal in decem ber. Vooral het gelijke spel van HDM tegen Kampong baarde opzien: 1-1. Rotterdam Met het doorknippen van een lint opende mevrouw Van Yperen, voorzitter van de deelge meente Alexanderpolder, de kantine van de handbalvereniging Roda'71. Deze dwerg in de Rotterdamse hand balgemeenschap hoopt hiermede uit de anonimiteit te treden. Rotterdam De 'R' is op het eigen waterpolotoernoo! ais laatste geëin digd, De Rotterdamse waterpolders hadden weliswaar een gelijk aantal punten als DZV, dat als tweede finish te, het doelsaldo van de Delftenaren was echter beter. Winnaar werd Zian Vitesse uit Den Haag, dat DZV met 12-8 klopje en Rotterdam met 11-6. 'H' speelde met 1U-1U geiijK tegen DZV. De RN-bokaal was ook vopr Rotterdam, maar dan da dames die nauwelijks tegenstand ondervonden van BZPC en Numansdorp. Perchtoldsdorf Over de tweede plaats van het Nederlands zaalhand balteam in het vierlandentoernooi in het Oostenrijkse Perchtoldsdorf was bondstrainer Jan Kecskemethy tevre den. In de laatste ontmoeting speelde Nederland tegen België met 19-19 gelijk. De ruststand was 11-8 in het voordeel van Oranje. Oast-Duitsland werd ongeslagen winnaar van het toernooi. Op de laatste dag zegevier den de Oostduitsers met 25-10 over gastland Oostenrijk. Rotterdam Shirley Eilbracht is dé enige vertegenwoordigster van PKC die is uitverkoren voor de nationale korfbaiselectïe. De Nationale Selecf tiecommissie koos zestien speelsters en spelers voor de Interland tegèn België op 24 oktober. Bij de geselec teerden ook het Dordtse duo Jacquet (ine Dubbeldam er» Wim Peetoom van Deetos. De slectie: dames: Griet Bergsma (LDO), Jacqueline Dubbeldam (Deer tos). Shirley Eilbracht (PKC), Yvonne Habermehl (VËO), Rinl Keerweer (Blauw Wit), Arianne van Leeuwen (PSV), Monique Robijns (Allen Weer: baar), Marijke Wouters (DOS '46): Heren: René Kruse (Rohda), Joost Le- onhard (Blauw Wit), Hans de Lijser (Fortuna), Haryy Noithuis (Archipel), Wlm Peetoom (Deetos). Peter Schal*- lenberg (Rohda), Koos Snel (Aller) Weerbaar) - en Henk Woudstra (DOS *46). Rotterdam Snelwanderaar Hans van der Knaap heeft in Rotterdam de uurwadstrijd snelwandelen van PAC gewonnen. De RWV-atleet legde in zestig minuten 12 kilometer en 273 meter af. Veteraan Tjabel Ras (PAC) eindigde op geringe afstand als twee de. Hij legde dertien meter minder af. Derde werd Dirk Maassen van den Brink (Holland Leiden). Roosendaal Onder luid gejuich en zwaaidend met bossen bloemen liet de damesploeg van de atletiekvereni ging Rotterdam zich uitgebreid foto graferen op het tandlngsbed van de polsstokhoogspringers. Waarna de Rotterdamsen op het Red Band sportpark in Roosendaal de wisselbe ker in ontvangst naman voor het win nen van de eindstrijd in de eerste klasse van de landelijke competitie. De promotie naar de hoogste klasse was hiermee een lelt geworden. Tijdens de finale om het clubkampi oenschap atletiek van Nederland heeft de Atletiekvereniging Rotter dam bij de heren, dat via een derde competitiewedstrijd nog net de finale bereikte, een goede vierde plaats bin nengehaald. Winnaar werd het Anv sterdamse AAC met 30.254 punten, terwijl HAV uit Haarlem beslag legde op zilver en V en LTC Den Haag op brons. Wageningen Dordtenaar Wlm Rens 'S in Wageningen Nederlands kam-, pioen computerschaak geworden. Met zij'n zelf geschreven programma gambiet '82' haalde Rens met zijn huiscomputer 7 1/2 punt uit negen partijen. De kampioen van vorig jaar, L. de Vries uit Gouda, legde met het door hemzelf ontwikkelde programma YNTC, beslag op de tweede plaats (6 1/2 punt). ADVERTENTIE Éénmalige aanbieding! Sjieke borduurval van 100%' polyester, in ivoorkleur. 70 cm, hoog. Per meter slechts

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1982 | | pagina 6